Kleurwedstrijd Ponypark Slagharen met leuke prijzen voor de winnaars Inzendingen ideeënprijsvraag Vitrite-terrein tentoongesteld DE scwr ZAKEN Zeeuwse amateurs tonen foto's in bibliotheek Oost-Souburg Tentoonstelling etsen Rome Jasperse allang gereed voor nieuw motorrijexamen Wienerwald wordt café restaurant de Ploeg Piet Voskamp neemt nieuwe showroom in gebruik Jab Jab-sfeer in Piek T.M.D. Dauwedael richt zich op breed publiek Vakantiegids Lezing over Vlaanderen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 APRIL 1985 317 SLAGHAREN - In het paasweekend opent Pony park Slagharen, het comple te pretparadijs dat zijn weerga niet kent, de poor ten, want het nieuwe seizoen stond te trappelen voor de deur. Ponypark Slagharen heeft een groot aantal rond stappende pony's, kermis achtige attrakties, boetiek jes, eethuisjes en andere dingen die een dag „Slagha ren" in de persoonlijke ge schiedenisboekjes .bij het hoofdstuk „onvergetelijk" laten bijschrijven. Onze tekenaar kreeg van de direktie van het Pony park Slagharen de gelegen heid om even rond te neuzen en hij was meteen geïmpo neerd door een carrousel, een nieuwe aanwinst voor het grote pretpark. De di rektie was dermate enthou siast over de tekening, dat er meteen een kleurenwed- strijd voor de jonge lezertjes van dit weekblad werd uit geschreven. Alle jongens en meisjes, die op een lagere school of kleuterschool zit ten, mogen hieraan mee doen. Men mag de plaat die hierbij afgedrukt wordt kleuren, schilderen, bordu ren of op een andere creatie ve manier bewerken. Stuur je resultaat naar de Zeebra Weekbladen t.a.v. Marja de Rooij, Spinveld 55, Breda (men mag de prenten ook in leveren op het kantoor van dit weekblad, waar men voor doorzending naar Mar ja de Rooij zal zorgen) en wel voor 18 april a.s. Eind april zullen we de uitslag bekend maken. We hebben een flink aan tal hoofdprijzen en nog veel meer troostprijzen. Een hoofdprijs is een Trio Trip, hetgeen een driedaags ver blijf (2 overnachtingen) voor maximaal vijf personen in een van de zomerhuizen van het park in Collendoorn. Van deze gewonnen prijs NAAM LEEFTIJD ADRES POSTCODE WOONPLAATS. WEEKBLAD: kan uitsluitend in het voor- of naseizoen gebruik ge maakt worden. De prijswin naars ontvangen gelijk met de prijs alle verdere infor matie. Ook de troostprijzen mo gen er zijn, want een gezins- kaart geeft recht op gratis toegang tot het Ponypark voor ouders en hun kinde ren. Kortom jongelui; alle re den om meteen aan de slag te gaan. jongen/meisje De stedebouwkundige iceeënprijsvraag, die de ge- rreente uitschreef voor de irvulling van het Vitrite- terrein, leverde 164 inzen- dngen op. Vanaf donderdag 4 tot vrijdag 12 april kan iedereen die ideeën bekijken ii de burgerzaal van het sadhuis. Burgemeester V'olters opent de tentoon- selling morgenmiddag om hal ft wee. De Vitrite-fabriek ver dwijnt nog dit jaar uit de gebouwen tussen kanaal en Loskade. Het schiereilandje noet een versterking wor- cen voor het wonen in de Middelburgse binnenstad, ■et hoe is nog steeds een jrote vraag. Mogelijk blijven de Vitri- te-gebouwen staan en krij- jen zij een andere functie. Mogelijk wordt alles afge broken voor nieuwbouw. De gemeente heeft in elk geval genoeg ideeën aangeleverd gekregen via de prijsvraag, zoals de bedoeling was. Elke inzender heeft weer een ant woord voor het terrein. De landelijke jury, die de in zendingen beoordeelde, be kroonde er twee met prijzen en tien met eervolle vermel dingen en een kleine prijs. In totaal is er 50.000 gulden aan prijzen beschikbaar ge steld. Nog duizend gulden is daarvan over en het publiek mag uitmaken wie dat krijgt. Op de tentoonstelling kan iedereen een voorkeur stem uitbrengen op het ont werp zijner keuze en de meest gekozen oplossing krijgt de publieksprijs. Di rect na de tentoonstelling zullen burgemeester en wet houders in en marathonver gadering aan de hand van de bekroonde ontwerpen een beslissing nemen over de richting die het met het ter rein op moet. „Een uitdaging", noemt burgemeester Wolters het in een voorwoord bij het jury rapport. „Eén die zal worden gevolgd door de uitdaging voor hen die het daadwerke lijk zullen mogen en willen invullen". De tentoonstelling is da gelijks geopend van tien tot vijf uur. Eerste paasdag blijven de deuren gesloten. PROFIELSCHETS De gemeenteraad van Middelburg komt woensdag 17 april bijeen om een serie eisen van bekwaamheid en geschiktheid op te stellen voor een nieuwe burgemees ter. De profielschets gaat naar de commissaris van de koningin die de koningin over een benoeming advi seert. De raadsvergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis. SPORTKAMPIOENEN Burgemeester Wolters zal donderdagavond 4 april in de hal van het stadhuis de Middelburgse sportlieden huldigen die in 1984 indivi dueel of in teamverband een kampioenschap hebben be haald. Tevens wordt tijdens de bijeenkomst die om 20.00 uur begint de sportvrouw, sportman of vereniging van het jaar bekend gemaakt. Verder zal een Japar\se wis seltrofee, de Samourai- helm, worden uitgereikt aan de vereniging die het afgelo pen seizoen een opvallend sportevenement heeft geor ganiseerd. Deze helm werd een aantal jaren geleden be schikbaar gesteld door een voetbalvereniging uit Na gaski, de Japanse zusterstad van Middelburg. WIE VERLOOR 10 BINNENBANDEN Bankbiljetten; sleutels; fietstas, inhoud fietspomp, opvouwbare paraplui; brui ne schooltas inhoud boeken; bruin étuitje, inhoud ge bloemd nylon tasje; schaats- beschermers; doos met 10 pakken koeken; 2 rietplaten; 10 binnenbanden; herenhor loge, quartz, chroomkleurig, analoog, metalen band; da meshorloge, zilverkleurig met zwart gevlochten band je; goudkleurig dameshorlo ge met rood leren bandje; rood kinderhorloge, zonder bandje in verpakking; blau we kinderschoen (6 a 8 jaar); bruin shagétui; 4 paar baby sokjes; groene kindersjaal; zwarte portefeuille (dames) inhoud geld; zwart porte- monneetje, inhoud klein geld; bruine herenporte monnee met rits, inhoud kleingeld bewijs van stor ting giro; bruine damespor temonnee, inhoud geld boodschappenbriefjes; brui ne leren portemonnee in houd bankpas, geld en foto; boormachine; bril, chroomkleurig montuur, bruine poten, halve glazen; handschoenen; goudkleuri ge) kinderarmband met in scriptie. Dieren Grijs/wit gestreepte poes, groene ogen; hond, reu, bruin met bruine vlooien band; hond, teef, lichtbruin. Gevonden in Tref center: Buitenspiegel auto; rieten mand; blauwe boodschap pentas, inhoud rode sjaal; groen/ wit gestreepte nylon boodschappentas; linnen tas, inhoud schoolboeken, map, handschoenen; speelgoed aapje; witte kinderdas; rood/bruin portemonneetje met oranje en blauwe kraaltjes inhoud kleingeld; handschoenen; bruine leren herenportemonnee, zonder inhoud; grijze portemonnee, inhoud geld; bruin knippor- temonneetje, inhoud klein geld; pasjes Zeeuwse cen trale discotheek; pasje Zeeuwse bibliotheken; giro betaalkaart; ponsplaatje; dameshorloge, bruin met bruin bandje (leer); bor deauxrode das; bruine das; zwarte das; blauw/witte sjaal/hoofddoek; witte das; handschoenen; rood/ zwart/groen gestreepte ijs muts; linnen tasje zonder inhoud; schoudertas, riet met leer afgezet; bruine plastic haarband; speelgoed; rood nylon regenkapje in étui; goudkleurige ketting met witte kralen. MIDDELBURG/VLISSINGEN - Het rijexamen voor motor voertuigen op twee wielen wordt binnenkort veranderd. Bij het nieuwe examen zal de kandidaat moeten aantonen dat hij (of zij) zijn voertuig beheerst en op verantwoorde wijze aan het verkeer kan deelnemen ook buiten de bebouwde kom. Er komt dan tevens een einde aan de mogelijkheid om met een oefenver gunning zich zonder opleiding met de motor in het verkeer te begeven. De erkende motorrijscholen zijn erg blij met deze nieuwe regelingen. „Er komt nu eindelijk een einde aan een levensgevaarlij - ke situatie," vindt een woord voerder van Jasperses rij school combinatie. Niet zelden zijn de jongelui niet eens van hun eerste rit levend thuisge komen, door het grote tekort aan kennis, beheersing van hun voertuig en dan gebrek aan inzicht. Motorrijschool Jasperse was de wettelijke regeling al lang voor. Het is daar al zo'n acht jaar mogelijk een gedegen mo torrijopleiding te volgen. Deze wordt steeds aangepast aan de nieuwe verkeerssituatie. Aan de nieuwe exameneisen vol deed Jasperse al lang. Het op leidingsprogramma 1985 zal dan ook niet duurder worden dan dat van 1984. „De erkenning van de A.N.W.B. en de landelijke ver eniging van motorrij-instruc- tiebedrijven staan borg voor een regelmatige training van de motorrij-instructeurs," al dus de rijschool. MIDDELBURG - De lande lijke Fiom heeft een vakantie gids voor één-oudergezinnen 1985 uitgegeven. Dit boekje is te verkrijgen bij Fiom-Zee land, Varkensmarkt 1 te Mid delburg, en kost één gulden. Elk jaar opnieuw blijkt dat een groot aantal alleenstaande ouders moeite heeft met het vinden van geschikte en voor al betaalbare vakantiemoge lijkheden. Om die ouders een beetje op weg te helpen heeft Fiom een aantal tips en moge lijkheden bij elkaar gezet. Aan de orde komen onder andere samen met anderen op vakantie gaan, huisjes, kam peerterreinen enjeugdherber- gen, georganiseerde (thema- Jvakanties, kreatieve vakan ties, sportieve vakanties in binnen- en buitenland, wo- ningruil, vakanties voor vrou wen (met of zonder kinderen), feestdagen en een aantal be langrijke adressen. Meer in lichtingen bij het Fiom, 01180- 27311. VLISSINGEN - Jab Jab, een Engelse popgroep die door eer- dtre toernees in Nederland naam maakte, geeft vrijdag 5 april etn concert in het jongerencentrum de Piek in Vlissingen. Dat betekent reggae en soca, Meeslepende muziek die ten mengsel van soul en ca lypso. De bandleden zijn af komstig van het eiland Grena da, waar de Amerikanen zo feestelijk binnenvielen, Trini dad en het Engelse Cheshire. dwingt tot dansen en vooral voor sfeer zorgt. Het concert begint om 21.30 uur. Kaarten zeven gulden vijftig. OOST-SOUBURG - Woensdag 3 april om acht uur opent burgemeester Westerhout de eerste fototentoonstelling van het rayon Zeeland van de Nederlandse Bond voor Amateurfotografenver- enigingen. De tentoonstelling is tot en met 27 april te zien in de bovenzaal van de openbare biblio theek aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. De expositie geeft een goed beeld van wat er in de ver schillende fotoclubs in Zee land zo al gedaan wordt. Er zijn veertig foto's te zien van leden van acht bij de bond aangesloten verenigingen. Een jury, bestaande uit Wim Hof man van de Culturele Raad Zeeland en de Middelburgse fotograaf Marinisse, beoor deelde de foto's op artistiek en fototechnisch gebied. De eerste prijs is toegekend aan de heer Schout van de Fotoclub Valke- nisse. Deze vereniging kreeg tevens de prijs voor de beste fotoclub uit het rayon Zeeland. „Zeeland is pas op 1 januari 1985 als zelfstandig rayon gaan werken", vertelt voorzit ter Rob Klap. „Tot die tijd wa ren we een onderdeel van het rayon West-Brabant-Zeeland. De meeste activiteiten vonden echter plaats in Brabant en hier in de omgeving gebeurde er vrijwel niets. Omdat het aantal fotoclubs en de belang stelling voor de fotografie be langrijk toenam werd het hoog tijd om ook hier een eigen rayon te vormen". Behalve de al genoemde tentoonstelling verzorgt de fo- tobond ook workshop en rayonavonden waarop beken de fotografen de verschillende kanten van de fotografie be lichten. „Doordat de bijeen komst nu in de eigen omge ving plaats vinden is de be langstelling van de Zeeuwse amateurfotografen ook veel groter", aldus Rob Klap. „Vroeger zagen velen er toch vanaf, omdat de afstand te groot was. Een handicap blijft natuurlijk wel de ver binding met Zeeuwsch-Vlaan deren, maar door de activitei ten zo veel mogelijk te sprei den weten we toch ook die fo toclubs daar te bereiken. De onderlinge samenwerking tussen de verschillende clubs is ook veel beter geworden. Dat is natuurlijk alleen maar toe te juichen, want hoewel de fotografie bij uitstek een per soonlijk uitdrukkingsmiddel is, kun je toch veel leren door het werk van andere fotogra fen te bekijken". De tentoonstelling in Oost- Souburg is gratis te bezoeken. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van halftwee tot halfzes, dins dag- en donderdagavond van zes tot acht uur en zaterdag van tien tot halfeen. Op twee de paasdag is de tentoonstel ling geopend van tien tot zes uur. - Foto: Cor Schuilwerve MIDDELBURG - De Ploeg is de nieuwe naam van het café restaurant aan de Markt 55 in Middelburg (voorheen Wiener wald). Met deze nieuwe naam is ook de opzet van het bedrijf ge wijzigd. „De Wienerwald organisatie ploiteert. „Bovendien wilde was de laatste tijd nogal op men veranderingen doorvoe- negatieve wijze in het ren waar de Nederlandse nieuws", vertelt de heer van franchisenemers het niet mee Tetteroo van de firma Mahoco, eens waren. Vandaar dat wij die het restaurant bezit en ex- overigens in goede verstand houding afstand hebben geno men van Wienerwald en een heel andere lijn gaan Volgen". Ook in de Ploeg blijft de be drijfsleiding in handen van de heer en mevrouw Habets. Van Tetteroo: „We hebben eerst in de oude stadsarchie ven gezocht naar een passende naam voor ons restaurant maar daar vonden we niets geschikt. Vandaar dat we uit eindelijk op de Ploeg zijn ge komen. We hebben al een oude ploeg aangekocht die als dui delijk herkenningspunt aan de voorkant boven de zaak zal worden aangebracht". Ook het interieur van de zaak wordt aan de nieuwe stijl aangepast. „Een aantal veranderingen zijn al doorgevoerd, anderen zullen op korte termijn plaats vinden", vertelt mevrouw Ha bets. „De menu's zijn al wel aangepast. De vele kipgerech ten zijn niet meer de hoofd zaak, de kaart is beslist geva rieerder geworden". Ook het achter de zaak gele gen zonneterras zal in de nieu we stijl worden gebracht. Er zijn al een aantal oude land bouwwerktuigen aangekocht, die het geheel een landelijk sfeertje moeten geven. seerd" vertelt ze. „Ook de kleurstelling is aangepast. De naam van de zaak maakt al duidelijk om wat voor winkel het hier gaat. Het assortiment is sterk uitgebreid, nu we zelf inkopen en geen franchisene mer van Nelemans meer zijn. We brengen de nieuwste kin- der-, dames- en herenmode. Ook hebben we een uitgebrei de afdeling met vrijetijdskle- ding, een baby-afdeling en een afdeling met kleding die spe ciaal is afgestemd op de wat oudere mensen. Op deze ma nier willen we ons op een breed publiek richten". Ook de afdeling huishoud- textiel is bijzonder uitgebreid. Het assortiment is verder aan gevuld met geschenkartikelen en speelgoed. Anneke Legematen: „Op deze manier proberen we in te spelen op de behoefte van de wijkbewoners. Overigens zijn het niet alleen de mensen uit de wijk die naar het winkel centrum komen, we hebben ook veel klanten uit andere wijken en dorpen. Ik denk dat dat ook wel te danken is aan de gemakkelijke bereikbaar heid en de ruime hoeveelheid parkeerplaatsen". besluiten." De showroom is gebouwd door aannemersbedrijf Ba rend de Groot. Het is een mo dern en ruim gebouw gewor den. Achterin is echter een oud muurtje blijven staan met groene deurtjes en rood-wit geblokte gordijntjes voor de ramen. „Dat hebben we met opzet laten staan, omdat het een pri ma achtergrond is voor de op- oefietsen", zegt Voskamp. „Zo'n nostaligisch hoekje past daar goed bij. Ook de afdelin gen regenkleding en wieler- sportkleding hebben nu een aparte ruimte." MIDDELBURG - Rijwielhandel Piet Voskamp aan de Bree- weg 17 in Middelburg heeft een nieuwe showroom in gebruik genomen. De hele fietsenvoorraad, en dat zijn toch al gauw zo'n vierhonderd fietsen, is nu gemakkelijk te overzien. „Het was aanvankelijk de dat het zonde zou zijn het al- bedoeling een betonloods neer te zetten als magazijn, omdat we met ruimtegebrek kamp ten", aldus Piet Voskamp, „maar daarvoor kregen we geen toestemming van de ge meente. De bouwvergunnin gen werden pas toegekend, toen we een gebouw ontwor pen hadden dat zo mooi was, leen als magazijn te gebrui ken, vandaar dat er uiteinde lijk een complete showroom uit is gegroeid. En daar zijn we nog blij me ook. De mensen kunnen nu zelf zien wat we in voorraad hebben en zelf een keuze maken. Ze kunnen de fietsen allemaal op het gemak bekijken voor ze tot de koop MIDDELBURG - Donder dag 4 april houdt de Werk groep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen de jaarlijkse algemene le denvergadering. Aansluitend verzorgt de heer Sponselee uit Hulst een lezing met diapresentatie be treffende (Oost-)Zeeuwsch- Vlaanderen. Dit in het kader van de lezingencyclus „Land schappelijke verkenningen in het Zeeuwse". Plaat van de handeling is de bovenzaal van de Abdij #11 in Middelburg, aanvang 19.30 uur. t MIDDELBURG - In het Zeeiws museum in Middel burg is er van 3 tot en met 27 april een tentoonstelling van etsm van Piranesi uit de serie Stadsgezichten van Rome. Hij heeft niet alleen de ker ken, pleinen en paleizen van het Barokke Rome in beeld ge bracht maar ook de antieke bouwwerken zoals het Castel Sant Angelo, Piazza del Populo, het Kapitool, het Forum en het Colosseum en vele andere ge bouwen. En hij toont het ver val van de monumenten in zijn tijd. De tentoonstelling, Goede Vrijdag en Tweede Paasdag van halftwee tot vijf uur. - Foto Cor Schuilwerve MIDDELBURG - T.M.D., voluit Textiel en Mode Dauwendae- le, heet de nieuwe zaak die donderdag 28 maart geopend is in het winkelcentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat 53 in Mid delburg. De zaak is in de plaats gekomen van de textielsuper markt Nelemans. Het bedrijf wordt geleid hebben de zaak in een week door Anneke Legematen. „We tijd verbouwd en gemoderni-

Scheldebode | 1985 | | pagina 17