DE SNUFFELMAPKT Voor 27,50 een dagje naar de huishoudbeurs COMPUTER BOEKEN HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN S Van Ali Ben Lux naar Ma gic Kemelin 1 Miro weer hoofdsponsor van j I Ronde van Midden-Zeeland Anders, zo gek niet Zaterdag 30 maart GOES VEILINGHAL Project Vlissingse scholen Lentefeest met ondermeer Marjol Flore in Britannia J.P.A. ROSSËL Speeltuin 65 jaar Open dag en kledingbeurs Informatie kwijting heffing REPARATIES D [DESCHFjjJEBÖrÉf Kemeling's magie voor LET OP!!! Wij gaan verhuizen! SEGEERSTRAAT 24 MIDDELBURG Fa. Wilbrink Naaimachines VLISSINGEN - Miro Vlissingen zal dit jaar voor de derde keer als voor de contracten getekend door de bedrijfsleider van Miro Vlissingen de heer H.M. Klappe en de voorzitter van het organiserend wielercomité de heer P. Louwerse. (ADVERTENTIE) Ruim 225 kramen. Open: 9.00-17.00 uur VLISSINGEN - Vorig jaar was het een succes. Vandaar dat er opnieuw een Lentefeest wordt georganiseerd. Zaterdag 30 maart om half negen begint het in Hotel Britannia in Vlissingen. De belangrijkste artiesten zijn dit keer Marjol Flore, José, Guys Dolls en Ella Rose Mitchell. Organisator, de Lionsclub Vlissingen, wil de opbrengst gebruiken voor de aanschaf van nieuwe rolstoelen voor de Walcherse sportvereniging voor gehandicapten De Vrien denkring. Tien jaar geleden kon de Vriendenkring met sport be ginnen dankzij een actie van de MTS in Vlissingen. De leer lingen speelden meer dan een week continu basketbal (225 uur) en deze actie leverde vol doende geld op voor rolstoelen. Nu, tien jaar later zijn ze zo ongeveer versleten. Vorig jaar bracht het Lentefeest 10.000 gulden op. Het geld werd be stemd voor het ramschip de Schorpioen. Er zijn maximaal 800 kaar ten beschikbaar a twintig gul den Daarvoor krijgen bezoe kers vermaak aangeboden in alle zalen van Britannia. Een toevallige bijkomstigheid, of een bijkomstige toevalligheid, is dat Marjol Flore waar schijnlijk in april een edison voor een van haar platen krijgt aangeboden. TANDPROTHETICUS KUNSTGEBITTEN en Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen VLISSINGEN - Anders zijn is zo gek niet. Kinderen van de samenwerkende Ichtus- school en de Prinses Ire- nekleuterschool in Vlissin gen hebben zich daar onder leiding van hun onderwijs kracht een periode mee be ziggehouden. Vier in leeftijd oplopende groepen deden dat elk op hun manier en het resultaat is woensdag 27 maart van half vijf tot half zes en don derdag 28 maart van zeven tot half negen in de Ichtus- school te zien. Om maar bij de kleinsten te beginnen: de kleuters heb ben twee landen gebouwd: Vierkantjesland en drie- hoekland. In Vierkantjes- land wonen heel andere mensen dan in driehoek- land: alleen al de hoofden: vierkante koppen en drie hoekige koppen. In de eerste en tiveede klas hebben de kinderen zichzelf eens bestudeerd en daarna vergeleken met de andere kinderen. Zo kwamen er tal loze verschillen aan het licht: de een had sproeten, de andere flaporen, een derde rooie wangen, een vierde ivas mager en niemand uxls ge lijk aan elkaar. Kinderen van klas 3 en 4 hebben door snel proberen te ervaren wat het is om met een handicap te moeten le ven. Klas 5 en 6 praatten over vooroordelen. Naar aanlei ding van het Dagboek van Anne Frank is ook over ras senhaat gesproken en er is gepraat over Turkse gastar beiders met hun godsdienst en culturele achtergronden. MIDDEN-ZEELAND - Lezers van De Scheldebode en het Nieuwsblad voor de Be- velanden worden in de gelegenheid gesteld om voor slechts 27,50 een bezoek te bren gen aan internationale huishoudbeurs, die in de RAI te Amsterdam gehouden wordt. On ze lezers krijgen voor 27,50 de reis, die met bussen van AMZ gemaakt wordt, en de toe gangskaart voor deze vermaarde consumen tenbeurs. De kaartverkoop begint vandaag en de dagen waarop we rijden zijn: zaterdag 13 april, woensdag 17 april en zaterdag 20 april. De kaarten, die men niet telefonisch kan re serveren, zijn zo lang de voorraad strekt verkrijgbaar op de kantoren van De Schel debode, Torenstraat 5 te Vlissingen, Het Nieuwsblad voor de Bevelanden, Klokstraat 1 te Goes en bij het reisburo AMZ in Middel burg. De opstapplaatsen en opstaptijden met tussen haakjes het vermoedelijke tijdstip van terugkeer zijn: Vlissingen Stadhuisplein 8.00 uur (20.00 uur); West Souburg brug 8.10 uur (19.50 uur); Middelburg station 8.20 uur (19.45 uur); Goes station 8.35 uur (19.25 uur) en Kruiningen De Uitkijk 8.45 uur (19.10 uur). Tussen tien en elf uur zullen we bij de RAI arriveren, terwijl we rond vijf uur weer vertrekken uit de hoofdstad. Onderweg zijn geen stops gepland, terwijl we wellicht ten overvloede ook nog even melden dat het eten en drinken in de RAI niet goedkoop is. De huishoudbeurs wordt voor de veertig ste keer gehouden en is door de geweldige belangstelling van de zijde der deelnemers omvangrijker en gevarieerder dan in 1984. De terugkerende onderwerpen zijn de natio nale keukenpresentatie, de badkamershow, het boetiekcentrum, Spel en Spelen en „Hou van Holland". Er is deze keer ook veel voor de doe-het- zelver, die in het door dertig bedrijven ver zorgde Karweihuis terecht kunnen en ook bij een groot aantal individuele deelnemers. In het Europacomplex is een sterk gegroeid wonen-segment ingedeeld, terwijl de mani festatie Interieur-RAI helemaal nieuw is (in de Delta-hal van het Holland-complex). Bij het laatstgenoemde presentatie krijgt men veel te zien op het gebied van creatief wo nen. heb een kast vol videobanden met optredens van verschil lende goochelaars. Daar kan ik uren naar kijken. Vooral Fred Kaps vind ik ontzettend goed en ook Tommy Cooper was een echte vakman. Hoe die man kan goochelen en iedereen het idee geven dat al les mislukt, terwijl het alle maal zo gepland is. Geweldig vind ik dat. Zelf vind ik ook zwijgende nummers erg mooi. Zo lang je maar kletst, kun je de mensen nog wel afleiden maar als je geen woord zegt is echt alle aandacht op je han den gericht, wat het een stuk moeilijker maakt. Met gooche len ben je eigenlijk nooit uit-, geleerd. Je moet steeds blijven oefenen." Er is één nummer dat Ke- meling definitief uit zijn pro gramma heeft geschrapt, om- Elke dag nieuwe bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 Meer dan 800 titels in voorraad Ook: SOFTWARE C 64 SPELLETJES 14.95 dat hij er slapeloze nachten van kreeg. „Het was een num mer met twee parkietjes. De truc was op zich een groot suc ces, maar de parkietjes zelf le verden problemen op. Ze ston den namelijk bij mij in de slaapkamer en begonnen, zo dra het licht werd zo ontzet tend te keer te gaan, dat we geen oog meer dicht deden. Zeker als we laat terug waren van een optreden was dat een vreselijke manier om wakker te worden. Ik heb toch maar gauw een andere tehuis voor ze gezocht en sindsdien heb ik geen dierennummers meer in mijn show gehad. En dan te bedenken dat er in Las Vegas mensen zijn, die goochelen met leeuwen en tijgers. Maar waarschijnlijk hoeven ze die ook niet in de slaapkamer te huisvesten." VLISSINGEN - De Vlis singse Speeltuin Vereniging aan de Bloemenlaan viert dit jaar haar vijfenzestigjarig be staan. De jublileumviering vindt plaats in september. Onder meer staan een groot kinder festijn en een receptie op het programma. Om deze viering te kunnen bekostigen is een grote loterij op touw gezet. Maandag 1 april begint de verkoop van de lotjes in een huis- aan-huis actie. De te winnen hoofdprijzen zijn een crossfiets, een dagretour voor twee personen naar Parij en een weekendparty naar Enge land. UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN 33e JAARGANG OPLAGE 42.659 EX. WOENSDAG 27 MAART 1985 301 KANTOOR TORENSTRAAT 5-VLISSINGEN-TEL 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN MIDDELBURG - Hij zaagt regelmatig dames door met een decoupeerzaagje, hij laat meisjes zweven op een kussen en hakt handen af met de polsguillotine. Maar ook met wat minder enge trucs weet Co Kemeling de show te ste len: met kaarten, shawltjes, ping-pong ballen en noem maar op. Je zou hem de vader van de Zeeuwse goochelwe reld kunnen noemen; hij zit al 35 jaar in het goochelvak. Het begon allemaal in een winkeltje in Middelburg. Ach ter was een zaaltje waar je kon leren dansen en voorin werden feestartikelen ver kocht. „Daar kocht ik mijn eerste truc.", weet hij zich te herinneren. „Eigenlijk was ik toen al verloren, want het goochelen heeft me sindsdien niet meer losgelaten. Aangemoedigd door een marktkoopman met kaarten, ging ik al weer ver der en doordat ik regelmatig in het feestartikelenzaakje kwam, probeerden ze me steeds weer wat nieuws te verkopen. Dat ging heel onge merkt eigenlijk, maar ik kwam zo wel in de spullen te zitten. Alleen met de attribu ten begin je natuurlijk niets, dus dat werd oefenen, vaak uren lang en voor de spiegel, want de presentatie is erg be langrijk." PROFESSOR Lang bleven zijn talenten niet verborgen en in 1950 gaf Kemeling zijn eerste voorstel ling op een feestavond van de korfbalvereniging Swift. „Ik werd aangekondigd als professor Ali Ben Lux, Co Ke meling vond geen naam voor een goochelaar. De titel pro fessor werd toen aan iedere goochelaar verleend, want zonder die kennis kon je toch onmogelijk al die magische zaken doorgronden. Ali Ben Lux, letterlijk betekent het Zoon van het Licht, vond ik zelf nu niet zo'n passende naam. Ik probeer er dan ook nog steeds van af te komen, maar die naam blijft me ach tervolgen, al noem ik mezelf liever magie Kemeling." De eerste voorstelling was direct een succes en daardoor aangemoedigd, stortte Keme ling zich in talentenjachten en amateurparades. Aanvanke lijk werkte hij met een assis tente, dat werd van een goo chelaar toch ook wel ver wacht. Na twee jaar verloor hij haar echter aan het circus en sindsdien zoekt hij de assis tentes liever uit het publiek. Kemeling breidde zijn show steeds verder uit. Het gewone goochelwerk verwisselde hij af met illusionisme en ook trad hij op als fakir en vuur vreter. FAKIR "Daar heeft mijn vrouw me echter van af gebracht. Als je jong bent wil je nog wel eens gekke dingen doen, maar zij was het daar niet zo mee eens. Dat spijkerbed zag ze al hele maal niet zitten en door glas lopen gaf ook maar rommel. Bovendien namen die attribu ten veel te veel ruimte in huis. Toen ik tenslotte nog bijna het hele plafond in de brand stak tijdens het vuurvreten was de maat vol en ben ik me maar op andere terreinen gaan concen treren." De vijftiger jaren waren gouden tijden voor alle vor men van variété en theater. De belangstelling voor allerlei MM Al ✓VfcAk II - .AAI .M UN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. Oplage: Editie Vlissingen 22.534 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 20.726 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Openingstijden kantoor Vlissingen: 08.30-12.30 u, 13.30-17.00 u. Redactie: Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, tel. privé 01184-64630. De peuterspeelzaal Ukke- puk, Middelburgsestraat 43, Koudekerke, houdt zaterdag 30 maart van 10.00 tot 12.00 uur een open dag en een kleding- speelgoedbeurs. Inleveren van de spullen kan vrijdag 29 maart van 9.00-11.00 uur op de speelzaal. Ophalen en afreke nen is op 30 maart van 13.00 tot 14.00 uur. Voor de verkoper is 75 procent en overgebleven kleding, die men niet terug wil hebben, gaat naar Polen of Sri-Lanka. |llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll| volwassenen en kinderen" i'- Mi T,- 9 BRUTALER De al oude goocheltrucs doen het tegenwoordig nog steeds erg goed. Veel is er op dit terrein niet veranderd. „Natuurlijk is er wel wat nieuws bijgekomen, maar vaak gaat het dan om verbete ringen en variaties op bekende trucs. Zo heeft ook de electro- nica al zijn intrede gedaan. Het publiek is wel veranderd. De kinderen zijn nu veel on rustiger dan vroeger. Ze lopen telkens heen en weer door de zaal. Ze zijn ook wel brutaler, al hoeft dat niet altijd negatief te zijn. De eerste opmerking die je bij elke truc hoort is steevast, 'kennen we al'. Maar toch weet ik ze nog wel te boeien. Waar je vroeger de kinderen wat moest oppeppen om mee te doen, moet je ze nu afremmen, anders breken ze de tent af. Je moet je natuur lijk aan de kinderen aanpas sen. In het begin kon je sprookjes vertellen, dan zaten ze ademloos te luisteren, daar hoef je nu niet meer mee aan te komen. Nu zoek ik het in een discowedstrijd en derge lijke. Overigens kost het nog steeds moeite de kinderen op het toneel te laten dansen, on danks al die grote monden. Wat me telkens weer opvalt is, dat de kinderen in België weer heel anders zijn. Die zijn veel rustiger tijdens de voorstelling en zullen beslist niet opstaan, voor ze daarvoor toestemming hebben van de leiders. Bejaar den vind ik ook altijd leuk om voor op te treden. Die mensen zijn dan echt gezellig een avondje uit. Het is wat je noemt dankbaar publiek." Er zijn weinig dagen dat Co Kemeling niet met het gooche len bezig is. Behalve optredens zijn er ook nog de congressen van de goochelaarsbond, waar de nieuwste trucs gepresen teerd worden, onderlinge con coursen gehouden worden en waar met collega's over het vak gesproken wordt. Dieren Kemeling: „Door te kijken naar anderen kun je natuur lijk ontzettend veel leren. Ik VLISSINGEN - Bij het Woonlastenkomitee Vlissin gen kan men informatie krij gen over de mogelijkheden die bestaan voor gespreide beta ling of gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van de veront reinigingsheffing 1985 van het Waterschap Walcheren. Ook wijst het comité op de lagere tarieven die gelden voor al- leenwonenden. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij de voorzitter van het Woonlastenkomitee, Peter Dievenbach, telefoon 01184-61890. Ook zijn voor beeldbrieven en aanvraagfor mulieren verkrijgbaar bij de Stichting Opbouwwerk Vlis singen, Badhuisstraat 104, te lefoon 01184-16655. (ADVERTENTIE) gooooooooooooooooooooooooo o O Nog 3 weken, dan gaan wij van de Korte Delft 3 naar Korte Delft 3 Middelburg 0 Walstraat 30 Vlissingen OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCK e hoofdsponsor optreden bij de Internationale Ronde van Midden-Zeeland, i die verreden wordt op zaterdag 25 mei. Maandagmiddag werden daar- e Eerstgenoemde wees onder andere op de grote belangen die zowel voor de sponsor als e e voor de organisatie op het spel staan bij een dergelijk groot sportevenement. e „Deze moeten goed op elkaar zijn afgestemd en dat is ook gebeurd", aldus de heer Klappe e die verder de hoop uitsprak dat wielerminnend Zeeland straks weer met volle teugen kan e genieten van de Zeeuwse Ronde. De heer Louwerse stak niet onder stoelen of banken dat zijn comité bijzonder content is met het feit dat men opnieuw een hart onder de riem werd gestoken door Miro Vlissingen via deze sponsoring. E e „En we zullen alles in het werk stellen om het in ons gestelde vertrouwen niet te bescha- =e e men", liet Louwerse weten. e e Op de bijeenkomst in Vlissingen was ook Jan Raas aanwezig namens de Kwantum-ploeg, e die met een sterke formatie zal deelnemen aan de Ronde van Midden-Zeeland. e huili voorstellingen was bijzonder groot. Elke gelegenheid werd aangegrepen om een feest avond te organiseren. Drie voorstellingen per week was voor Kemeling beslist geen uitzondering. Hij verzorgde volledige programma's, soms alleen, soms met anderen. Zo wel voor kinderen met de pop penkast en als buikspeker maar ook veel voor volwasse nen. „Vooral de avonden met het cabaret Wim de Graag héb ik ontzettend graag gedaan. Dat waren echt zalige avonden. De mensen zo een avond amuse ren, eens lekker laten lachen, geweldig was dat. De laatste jaren is het wat minder druk dan vroeger. Toen dacht ik er serieus over om van het goo chelen en de andere optredens mijn beroep te maken, maar achteraf ben ik blij dat ik mijn baan heb gehouden. Ik geloof niet echt dat de belangstelling voor de goochelkunst is terug gelopen, maar het is tegen woordig al snel te duur voor de verenigingen om iets te or ganiseren."

Scheldebode | 1985 | | pagina 1