Kleurrijke schoenenmode Brillen mogen gezien worden SINGER NAAIMACHINECENTRUM v. VLIET 113 l as Lice nt ru Lm 1 hv VOOR DE BETERE MANNENMODE Ook voor hoeden en petten St. Jacobsstraat 10 VLISSINGEN /PARKETRENOVATIE??A f ONS VAK 699.- 50.- 649.- Boutique Secondhand Rose Gabor Nieuwe haarmodelijn de Ligne Deauville Nu inruilgarantie van 50.- tot 300.- voor uw naaimachine Singer 6212 Sjaals, ceintuurs, hoeden, bijous e.d. AANNEMERSBEDRIJF JAN VERHAGE VAN KAMPEN Funktionele en modieuze sportpakken rechte steek blindzoom zig-zag knoopsgaten Bij ons zijn de Bijous altijd weer verrassend fris, nieuw, en hand werk, dat weet toch zeker 80% v.d. Vlissingse dames en heren. UNIEK VOOR ZEELAND (OON9A11 SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 MAART 1985 De Junior-look Minder korte versie Coupe „Boule" b.v.: Nu inruil U betaalt of minder? Wist u dat wij ook alles hebben om zelf kleding te maken zoals: Stoffen, garens, ritsen, voering e.d. Maar ook accessoires als: GOES Opril Grote Markt 3-9 Tel. 27982 MIDDELBURG Segeersstraat 9 Tel. 12165 ZIERIKZEE Verre Nieuwstr. 7 Tel. 2750 Toch altijd weer verras send fris de lentemode, en of U het nu confetti- of pasteltinten noemt, maakt voor ons niets uit. Tot ziens, in de St. Jacobsstraat 4 Vlissingen Leggen van parketvloeren Onderhoud van parketvloeren Alle verdere aannemerswerkzaamheden KOUSTEENSEDIJK 16-18 SCHOENHANDEL Uit datgene wat nu bekend is over de schoenenmode voor de lente en zomer blijkt overduidelijk, dat er straks een kollektie aange boden wordt met veel vernieuwin gen op elk terrein en die gestyleerd is op een echte zomerse basis. Sinds de modeontwikkeling zich heeft gesplitst in twee richtingen: de overlevingsmode (elegant-kwa- liteiten-prijzig-novo klassiek) en de eigentijdse mode (modern-pro- gressief-seizoenmode-voordeli- ger); is het, vooral voor de eigen tijdse mode, zeer moeilijk een beeld te geven voor een langere periode. Dank zij de moderne tech nologie is men in staat zeer snel aan een plotseling opkomende vraag tegemoet te komen en de huidige publiciteitsmedia zorgen er voor, dat er steeds nieuwe, behoef ten ontstaan. De funktionele taak van de kle ding en de accessoires raakt steeds meer op de achtergrond, waardoor het zwaartepunt komt te liggen bij de versieringsfunktie. Dit feit beïnvloedt in zeer sterke mate op de eerste plaats de stylering die niet meer zo sterk seizoengebon den hoeft te zijn; maar ook de kleurstelling, die steeds meer gaat doorlopen van het ene seizoen naar het andere en ook de mate riaalkeuze. Waarschijnlijk ligt in de naaste toe komst het zwaartepunt van de nieuwe modeontwikkeling voor de overlevingsmode, de novo klas siek, in het najaar- en wintersei zoen en van de eigentijdse, de mo derne mode, in het voorjaar en de zomer. Intussen heeft er zich weer een demi-saison mode ontwikkeld, waarschijnlijk via de Dandy Look, en hoeft men niet meer van de ge sloten winterschoen of de laars in de zomersandaal te stappen. In de ze demi-saison groep zitten pump variaties, dikwijls met enkelband, op de ballerina's geïnspireerd schoeisel en vooral schoenen met vetersluitingen, die weer sterk in de mode komen. Een van de sterk ste karakters blijven de schoenen, die voorzien zijn met een broque (vleugel) neus, al of niet gekarteld met Engelse perforaties. De sandaal is de laatste jaren als zomerschoeisel zeer popu lair geworden. De sandaal werd gebracht in diverse uitvoerin gen: elegant met hoge hak en fij ne bandjes (sandalet): met lage re- en met platte hakken en ook geheel plat. Het karakter was ge richt op de stad, het werk, voor de vrije tijd en de sport. Deze be stemmingen zijn gebleven, maar in de vormgeving is veel veran derd. Het is niet meer de san daal, die traditioneel opgebouwd is uit smalle en/of bredere rie men en banden; doch het zijn opengewerkte schoenen gewor den, waardoor een totaal nieuw beeld is ontstaan. Het gebruik van andere dan de traditionele materialen (leer) neemt toe. Vooral in het zomerschoeisel gaat men steeds meer textiels, na- tuurvezels, nylons en kunststoffen gebruiken: grove en fijne en dik wijls opengewerkt. Ook andere vreemde materialen zoals diverse soorten gummie en plastics wor den in de bovendelen van de schoenen verwerkt. Behalve de klassieke leersoor ten voor de elegante schoenen wordt voor het moderne schoeisel meer nubuck (fijn geschuurd leer) en suède ingezet. Lak en sterk glanzende materialen worden po pulair; metalisé's plus goud en zil ver nemen toe. Vele materialen worden in reliëf bedrukt met geo metrische figuren, bloemen, en merken; ook zeefdruk in diverse kleuren op leder neemt toe. Hier wordt de mode werkelijk bont en overladen; dit zou men ook kunnen zeggen van de kleurstellin gen. Het kleurgebruik zal in het ko mende voorjaar- en zomerseizoen in de schoenenmode maximaal worden. Naast de zachte transpa rante tinten: geel, rose en bleu, zijn een aantal naturellen populair. Ook de felle kleuren liggen in de ko mende zomer goed, zoals: groen, geel, oranje, blauw, turqoise, fel rood en azalé. De gepoederde kleuren zullen het minder doen en voor de donkere zullen het klassie ke blauw en zwart toppers zijn in kombinatie met wit of andere kleu ren. De natuurlijke leerkleur, de roest- en de taupekleuren zullen nog verder aantrekken. De Nederlandse sectie van het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise heeft voor deze zomer en lente de Ligne Deauville ge presenteerd. Deze haarmodelijn Is genoemd naar de bekende Franse badplaats in Normandië. De nieuwe modelijn kent drie versies: Een korte gladde coupe, waarbij het haar degradée gekleurd is; Kenmerkend voor deze versie zijn de korte nekpartij, zijkanten en kruin, terwijl de voorpartij vanuit de kruin puntig naar voren uitgewerkt wordt. De haren worden degradée gekleurd: van donkerder in de nek en aan de zijkanten, naar minder donker op de kruin en bovenkant, met een naar een lichtere kleur overlopende haarlok. De lichtere lok wordt als „Intersoleil" inge kleurd. Het haar wordt met de vingers ge droogd. Gebruik van gel en/of haarlak zorgt voor het specifieke effect. Ook hierbij is de nekpartij kort, en in een punt geknipt. Kruin en bovenharen worden wat langer ge laten, en krijgen een permanent, waardoor het kapsel „volume" krijgt. Voorzien van een „Intersoleil", ontstaat er een speels effekt. Het haar wordt vanuit de nek naar boven en van achteren naar voren gewerkt. Het resultaat is een zachte, vrou welijke lijn. Deze versie is bedoeld voor de genen, die het haar in de nek lan ger willen. De nekpartij wordt car- rée geknipt, en naar boven toe de gradée. Bovenop worden de haren naar voren toe gewerkt en sterk uit- geeffileerd. Een permanent zorgt voor een soepele ondersteuning, nodig om de noodzakelijke ronde vorm te verkrijgen. Kleuringen kunnen in meerder schakeringen aangebracht wor den. Een „Intersoleil" kan ook hierbij een speels effekt geven, een zeer vrouwelijk modelijn. Bij alle drie de versies zijn de kleu ringen van essentieel belang. Vaak worden meerkleurentechmeken gebruikt. In de brilmode is het al net zo gesteld als in de couture: gewel dige omwentelingen komen al jaren niet meer voor. Eigenlijk kan alles, als het maar mooi is en van goede kwaliteit. Een gedeelte van de brildra gers zal dit jaar opvallen doordat zij door- en -door gekleurde bril len van kunststof dragen. Deze brillen verhullen het brildragen niet - zoals de glasbril doet - maar accentueren dit juist. Deze brillen mogen gezien worden en opvallend is dat voor deze brillen zwart de meest geliefde kleur lijkt te worden. Mogelijk een uitvloei sel van de punk-golf, maar dan wat minder brutaal van belijning. In Frankrijk en Italië is het op dit moment ai zwart wat de klok slaat. In ons land zullen ook an dere harde kleuren als donker rood, groen en donkerbruin hun weg naar modebewuste neuzen vinden. Zij die de voorkeur geven aan aan de randloze glasbrillen kun- nen dit jaar een bril kopen met geslepen facetranden. Vorig jaar werden dee brillen vanuit Ameri ka in ons land geïntroduceerd en dit jaar zal er grote vraag naar zijn. Het leuke van glasbrillen in het algemeen en van facetbrillen in het bijzonder is dat iedereen in overleg met de opticiën kan be palen in welke vorm de glazen geslepen moeten worden. Ook ^kan individueel worden bepaald 'welke kleur of kleuren de (kunst stof) glazen moeten hebben, want het is de opticiën die de kleuren aanbrengt. Zeer bijzonder deze zomer zijn de fraai versierde zonnebril monturen van Leonhard de Nef- fe. Asymetrie viert hier hoogtij en als extraatje is het montuur voorzien van één oorhanger aan de rechter veer. De monturen zijn verkrijgbaar in de tinten geel, rood en blauw en hebben degradé glazen. De uitgebreide collectie trai nings-, jogging- en vrijetijdspak- ken, waaruit men momenteel de keuze heeft, is behalve funktio- neel ook bijzonder modieus. De tijd dat trainingspakken vorme loze hobbezakken waren, is defi nitief voorbij. Er wordt veel aan dacht besteed aan styling, stof- kwaliteit en kleurgebruik. Dit jaar is de belijning van de pakken wat ruimer opgezet. Er worden moderne kleuren gebruikt met soms diagonéle contrastkleur vlakken. Naast contrast in kleüren gebruikt men ook glans en matglans polyester, waarbij deze kunststof pakken van een warme vochtregulerende voering zijn voorzien. Er wordt steeds meer aandacht besteed aan praktische details. Zo zijn er voor de rechtshandige ten nissers bijvoorbeeld trainingspak ken met een linker broekzak ver krijgbaar. Trainingspakken met diagonale contrastkleurvlakken. im id vliet bv 1 knui jt macht den Schuh zur Mode Vraag nadere informatie bij: Schuitvlotstraat 29 - 4373 AH Biggekerke Tel. (01185)-1850 Voor vrouwen die vaker anders gekleed willen gaan, zonder meer geld te moeten uitgeven. Verkoop: Di. t/m vr. Zat. Inbreng: Di. t/m vr. 10-16 uur 10-13 uur 10-15 uur (Bij Stationsstraat-Koningsbrug) MIDDELBURG Tel. 01180-16090 Oude Markt 20 Vlissingen, 01184-12764 Ook voor al uw schoenreparaties

Scheldebode | 1985 | | pagina 17