Souburgse vrouwen in geweer tegen de wet op tweeverdieners Overdonderende vormgeving van Sanatorium Klepsydra INTERNATIONALE DAG VAN DE VROUW IN DE ZWAAN Aandacht voor moderne architectuur in Middelburg Alice op weg naar de volwassenheid Ontslag Toneel Telefonische wekdienst SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 6 MAART 1985 OOST-SOUBURG - In Souburg hebben de vrouwen van de buurt vereniging van Duyven- voorde, de Vrouwen bond FNV en de werk groep Vrouwenactivi teiten van de Zwaan de handen ineen geslagen en gezamenlij k een pro gramma samengesteld voor de viering van de Internationale dag van de vrouw, vrijdag 8 maart in de Zwaan. Centraal op deze dag staat de leuze: „Geen vrouwen uit de arbeids markt". „De achtste maart is altijd een dag van strijd voor de vrouwenrechten geweest", vertelt Riet Caljouw, van de buurtvereniging van Duyven- voorde. „Dat begon in 1908 toen de vrouwen in de textiel- en kle dingindustrie in de Verenigde Staten een actie voerden voor de invoering van de achturige werkdag, behoorlijke arbeids voorwaarden en kiesrecht. De acties en demonstraties van deze vrouwen waren zo vast besloten en doeltreffend dat zij de aandcht van de vrouwen in de hele wereld trokken. In 1910 werd daarom in Kopen hagen besloten om op 8 maart de Internationale Vrouwen dag te vieren als symbool van de strijd van vrouwen voor haar rechten, voor de vrede en voor het geluk van hun kinde ren". Dit jaar zijn de acties op 8 maart vooral gericht tegen de tweeverdienerswet, die voor veel vrouwen slecht uitpakt. Marleen van Bloppoel: „Deze wet moet de gelijke behande ling van mannen en vrouwen bewerkstelligen. In de prak tijk betekent het juist vaak dat gezinnen, waarin de vrouw een laag inkomen heeft en haar partner meer ver dient, er financieel zoveel op achteruitgaan, dat de vrouw beter kan stoppen met wer ken. Aan de ene kant stimu leert de overheid de vrouwen om te gaan werken, maar aan de andere kant wordt het zo onaantrekkelijk gemaakt, dat er tot nu toe al zo'n veertigdui zend vrouwen ontslag hebben genomen, juist door deze rege ling. Het gaat vaak om vrou wen die enkele uren per week werkten, om iets extra's te verdienen, maar vaak ook om er eens 'even uit te zijn, om eens even te ontkomen aan de sleur van het huishouden of om vrouwen die zich maat schappelijk nuttig willen ma ken, zich verantwoordelijk voelen en hun sociale contac ten willen verbreden". Een gevolg van deze wet is onder meer dat de verborgen werkloosheid onder de vrou wen weer groter wordt. Vrou wen die van plan waren om te gaan werken, zullen hier veel al van afzien. De opengevallen plaatsen zullen door anderen worden opgevuld". Dit heeft weer tot gevolg dat het werk loosheidscijfer daalt en de re gering gaat dan ten onrechte met de eer strijken", aldus Marleen. Om dit laatste te voorkomen gaan de vrouwen op 8 maart massaal naar het Arbeidsbu reau in Vlissingen om zich daar te laten inschrijven als werkzoekende. Dit gebeurt om tien uur. Men vertrekt per fiets om kwart over negen vanaf de schuur in Oost-Sou burg. Wie zich niet wil laten inschrijven als werkzoekende, maar wel achter de actie staat, kan natuurlijk ook mee. Ook zijn er alternatieve formulie ren die men kan invullen, wel ke eveneens bedoeld zijn om de verborgen werkloosheid duidelijk te maken, onder het motto „leer Lubbers tellen". Na de actie gaat men geza menlijk weer naar de Schuur, het buurthuis van Van Duy- venvoorde, waar de koffie en de broodjes klaar staan. Er is gelegenheid om tussen de mid dag te blijven en na te praten over de actie. Kinderoppas is de hele dag aanwezig. Het middagprogramma dat om halftwee in de Zwaan be gint, wordt verzorgd door de Vrouwenbond FNV. Nelly Al tenburg, emancipatiewerkster MIDDELBURG - De Zeeuwse Culturele Raad en het Bureau Culturele Zaken van de gemeente Middelburg organiseren in het najaar van 1985 in De Vleeshal te Middelburg een project over moderne architectuur is: recente en vernieuwde opvattin gen over architectuur als vorm van kunst aan de orde te stellen. In de toelichting op het plan valt het volgende te lezen: "Zeeland heeft een rijkdom aan monumenten van bouw kunst. Middelburg en Zierik- zee behoren tot de "toptien" van de Nederlandse monu mentensteden en dat is opval lend, gezien de beperkte om vang van deze steden. Ook in andere Zeeuwse steden en dorpen zijn er tal van bouw werken, die Zeeland uit cul tuurhistorisch oogpunt tot een interessant gebied maken. Want het gaat vooral om his torische gebouwen. Het belang van de architec tuur als kunstvorm ook in de ze tijd komt in Zeeland nau welijks aan de orde. Dat is een leemte die in de toekomst zijn negatieve - sporen kan achter laten. Het aan de orde stellen van architectuur als vorm van kunst en discussie daarover is ook zinvol in aansluiting op soortgelijke activiteiten in de provincie op het terrein van hedendaagse muziek en de beeldende kunst". Het projekt krijgt de vol gende onderdelen: 1. een ten toonstelling; 2. een opdracht voor een schetsontwerp; 3. een publikatie; 4. inleidingen met discussie. Het project zal bestaan uit een tentoonstelling van het werk van vijf jonge architec ten, drie uit Nederland en twee uit Vlaanderen. Deze ar chitecten zijn zo gekozen van wege de kwaliteit van hun werk èn in de verwachting, dat de tentoonstelling diverse opvattingen over arhitectuur zichtbaar zullen worden. Deze tentoonstelling wordt gehou den van 25 oktober tot 17 no vember 1985 in De Vleeshal te Middelburg. Om de verschillende stro mingen binnen de hedendaag se bouwkunst verder reliëf te geven, krijgen de architecten bovendien de opdracht om een schetsontwerp te maken voor een bouwv-erk op een concrete en markante plaats in Zee land. Die plaats is niet alleen interessant voor deze provin cie, maar ook voor de rest van Nederland en voor Vlaande ren. Om het een beetje spannend te houden, wordt nu nog geen bekendheid gegeven aan de plaats. Het resultaat van de opdrachten zal uiteraard, in de vorm van tekeningen en ma quettes, op de tentoonstelling in het najaar te zien zijn. Bij de tentoonstelling verschijnt een publikatie, waarin de re sultaten van de schetsontwer pen eveneens worden opgeno men. Tenslotte is het de bedoe ling, tijdens de tentoonstelling een of meer inleidingen met discussie te organiseren over de moderne architectuur. Het project is voorbereid is overleg met de Stichting Wo nen Amsterdam en de Stich ting Architectuurmuseum vwz Gent. Beide instellingen zijn enthousiast over dit ini tiatief en hebben een verte genwoordiger in de begelei dingsgroep aangewezen. Het belang van het project krijgt ook reliëf doordat het ministe rie van WVC een subsidie van 30.000.- beschikbaar heeft gesteld. De deelnemende architecten zijn: voor Nederland: Jan Benthem/Mels Crouwel, Am sterdam; John Kormeling, Eindhoven; Gebr. Winter- mans, Eindhoven. Voor België: Luc Deleu, Berchem en Paul Robrecht, Gent. De begeleidingsgroep be staat uit: ir. Ries van den Berg, architect, Vlissingen; Ruud Brouwers, direkteur Stichting Wonen, Amsterdam; Johan van Geluwe, lid behee- rend Stichting Architectuur museum Gent; Anton van Ge- mert, hoofd bureau culturele zaken gemeente Middelburg; Henk Koch, direkteur Zeeuw se Culturele Raad, Middel burg. De Middelburgse toneelgroep Zilt speelt: „Een wit lint onder je voeten". spreekt dan over „eerlijk ver delen van werk en inkomen". Na haar inleiding is er gele genheid tot discussie en het stellen van vragen. Er zal in kleine groepjes worden gedis cussieerd zodat ieders ideeën naar voren kunnen komen. Naast de strijd staat er ook ontspanning op het program ma. Dit in de vorm van het to neelstuk „Een wit lint onder je voeten" van de theatergroep Zilt. Het stuk begint om half- negen in de Zwaan. De theatergroep Zilt, wat staat voor Zeeuws Initiatief tot levendmakend, levendig, levensecht, leuk, lollig, lief, Sinds korte tijd is het ook in Nederland mogelijk om iedere dag door middel van een telefoontje gewekt te worden. Voor veel mensen is het nu eenmaal een probleem op tijd op te staan. Vaak rea geert men niet eens meer op een wekker. Opvallend is dat deze mensen wel wakker worden van een telefoonbel. De telefonische ivekservice werkt naar Amerikaans voorbeeld en is een onderdeel van Holland Teleservice in Utrecht. Holland Teleservice wekt op elk gewenst tijdstip. Men kan een maandabonnement nemen, maar men kan zich ook per keer laten wekken. Orgelconcert Is37Woensdag 13 maart be speelt de organist Klaas Jan Mulder uit Kampen het Flentrop- orgel in de Sint Jacobskerk in Vlissingen Het concert begint om acht uur. Op het programma staan wer ken van Bach, Buxtehude, Men delssohn, Pachelbel en Reger en een eigen compositie. Sjoeltoernooi Zaterdag 30 maart houdt Schijf 83 uit Oost-Souburg haar tweede open sjoeltoernooi in de Zwaan. Het begint om elf uur. De deelnemers worden verdeeld in verschillende klassen. Inschrij ven is mogelijk tot uiterlijk 23 maart bij Peter Klop, Putwijkstraat 9 in Souburg, telefoon 01184-78753 en bij Conny Colijn, Beatrixstraat 12 in Souburg, telefoon 01184-70745. Bazaar Zondag 17 maart is er in de Lammerenburcht in Vlissingen een bazaar ten bate van kindertehuizen in Israël. Er zijn stands met kleding, zowel nieuw als tweedehands, make-up, sieraden, speelgoed, babyartike len, postzegels en munten, boe ken, curiosa en kunstnijverheid uit Israël. Ook de grabbelton en het rad van avontuur ontbreken niet. Ook is er koffie en Israëlisch gebak en fruit. De bazaar is geopend van elf tot zeven uur. De bazaar is een initia tief van de afdeling Zeeland van WIZO, WIZO staat voor Women's International Zionist Organisation. WIZO helpt bij de verschillende vormen van opbouwwerk in Israël, via kleuter- en beroepsonderwijs, het stichten van jeugdclubs, vrou wenclubs, bejaardenclubs, wets- winkels en adviesbureaus voor vrouwen. Alice is het zevenjarige meisje dat zo graag koningin wil worden. Op haar weg ont moet zij allerlei figuren die zelf slachtoffer zijn geworden MIDDELBURG - „Fraai, illusionistisch kijkspel...De vorm is zo overdonderend, bijzonder en inspirerend dat het een feest is om naar Sanatorium Klepsydra te kijken", schreef Hanny Al- kema in de Volkskrant. Zaterdag 9 maart is de Haarlemse groep Perspekt in de schouwburg te zien met Sanatorium Klepsydra. De voorstelling begint om 20.00 uur Perspekt verbaast vooral door de vormgeving. Geen en kel Nederlands toneelgezel schap kan zich met de Haar lemse groep meten op dit ge bied. Perspekt probeert de grenzen van het technisch vernuft steeds te verleggen, maar in deze voorstelling is de vindingrijkheid onuitputte lijk, meent Hanny Alkema. Voor deze produktie is een heel gecompliceerde „facade" ■ontworpen, een wand met uit stulpingen, luiken, deuren, kleppen, waarachter zich pro jectieschermen, decors, aparte speelruimtens op, onder en naast elkaar blijken te bevin den. De handeling kan zich zo razendsnel verplaatsen, maar ook tegelijk uit verschillende oogpunten belicht worden. Zo is er een scène waar een opge klapte sofa een ruimte onthult aan de hoofdpersoon. Wat hij ziet, ziet het publiek prompt daarop op film, die tevens diens afdaling in de stenen ge welven laat mee beleven. In een eerdere scène wordt de entree van de man in het sanatorium op twee manieren getoond. Op hetzelfde moment dat hij de toegangsdeur opent wordt dit gebaar in een simul- taantoneeltje met een ver kleinde uitgave (een pop) van de man getoond, maar dan van binnenuit). Met andere woorden. Je ziet hem binnengaan en binnenko men: net als door de toeschou wers wordt hij in de gaten ge houden door de bewoners van het tehuis. Ook kan het pu bliek vrijwel steeds als over hun schouder meekijken met personen, die een boek door bladeren. De pagina's worden tezelfdertijd vergroot gepro jecteerd. De voorstelling bevat talloze optische grappen, waarbij ook het gegeven van de verschil lende speellagen wordt uitge buit. Dialogen worden vaak leterlijk op verschillende speellagen wordt uitgebuit. Dialogen worden vaak letter lijk op verschillende niveaus gevoerd, als om een persoon lijke distantie aan te gteeven. Tegelijk wordt een fysieke na bijheid gesuggereerd: gebro ken door de decorwand ver schijnt de arm van een per soon boven, die een boek wil aanreiken, beneden bij de aangesprokene daar. van een totaal verburgerlijkte maatschappij. De manisch depressieve hertogin, de intellectuele Humpty Dumpty, de Witte Ridder die haar waarschuwt tegen materialisme en zelf zucht en de broertjes Twedle- dee en Tweedledum, die hun geweldspiraal maar niet kun nen doorbreken. Verward en met onzeker heid over haar identiteit gaat Alice op zoek naar haar wer kelijke bestemming: volwas sen worden. Het stuk is be werkt en geregisseerd door Ger Beukenkamp. De muziek wordt gespeeld door een blazersensemble on der leiding Van componist Hans Beers. Fred Emous maakte de choreografieën, leerlingen van de Gerrit Riet veld Akademie verzorgden de kostuums en het decor is van Reol Timp. De voorstelling begint om acht uur. Organisatie Het Middelburg Theater. Vijvervreugdmars Zaterdag 9 maart zal voor het elfde achtereenvolgende jaar de Vijver vreugdmars in Middelburg worden gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van vijf, tien, vijftien en vijfentwintig kilometer. De start be gint om 12.00 uur voor de grootste afstand en duurt tot 14.00 uur voor de kleinste afstand. Het startbureau is het gymlokaal van Vijvervreugd aan de Koude- kerkseweg. ledereen krijgt een herinnering. Praktisch Nederlands Buitenlandse mannen en vrouwen die Nederlands willen leren, kun nen nog meedoen aan de cursus Praktisch Nederlands van het VJV in de Verkuyl Quakkelaarstraat 95 in Vlissingen. Ze moeten wel in de gemeente Vlissingen wonen. Er wordt ge werkt in kleine groepen. Wekelijks is er een bijeenkomst van twee uur, op de woensdagmiddag of - avond. Per jaar kost de cursus vijf tig gulden. Wie een uitkering krijgt, hoeft geen bijdrage te betalen. Wie zich wil opgeven, kan bellen naar het VJV, tel. 01184-17819 (René Busker). Verkopingen Woensdag 13 maart van 9.30 tot 15.00 uur houdt de Unie van Vrij willigers een verkoping van kinder en herenkleding in de Herengracht 52 in Middelburg. Dit soort kleding kan dinsdag 12 maart op hetzelfde adres ter ver koop worden aangeboden en wel van 14.00 tot 17.30 uur. Maandag 18 maart kunnen mensen van 14.00 tot 17.30 uur dameskleding verkopen bij het UW. Dinsdag 19 maart is dan weer de verkoping, van 9.30 tot 15.00 uur. Veronica Het voormalige Veronica-schip op de Koningsweg gaat voor onder houd naar het dok. Omdat het schip ook bij de zeil schipmanifestatie Sail 85 m Am sterdam aanwezig zal zijn, duurt het tot zeker halverwege de zomer, voordat het schip weer aan de Ko ningsweg in Vlissingen ligt. MIDDELBURG - Zaterdag 9 maart speelt Toetssteen uit Am sterdam de groots opgezette familievoorstelling „Alice Alice" naar de boeken van Lewis Caroll „Alice in wonderland" en „Through the looking glass" in het Middelburgse minitheater (Verwerijstraat). Cursus burgerinformatica Het V.J.V.-Vlissingen start dins dag 19 maart weer een cursus bur gerinformatica. Daarbij wordt ingegaan op de rol van de computer in de samen leving en leert men er ook mee om gaan. De cursus omvat tien lessen op de dinsdagavond en twee prak- tijkdagen op zaterdag. Voor opgave kan men tot woensdag 13 maart terecht bij het V.J.V., telefoon 17819. Familieraad Zaterdag 2 maart installeerde de heer Almekinders, algemeen direc teur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland de Familie raad in Der Boede. De Familieraad moet de belan gen gaan behartigen van de psy chogeriatrische bewoners in Der Boede en is gekozen uit en door de familieleden van deze bewo ners. Reumafonds Het Reumafonds heeft in Vlissin gen nog dringend mensen nodig die willen meehelpen bij de jaarlijk se collecte. Deze wordt gehouden in de week van 11 tot 17 maart. Wie mee wil helpen kan contact opnemen met Wineke Troost, telefoon 60506 of Heieen Mosterd, telefoon 66376. Rondleiding Vanavond, woensdag 6 maart is er in de Openbare Bibliotheek aan de Spuistraat 22 in Vlissingen een rondleiding. Belangstellenden kunnen zich om zeven uur bij het inlichtingen bureau van de bibliotheek melden. Na vertoning van een diaserie over de bibliotheek volgt een rondlei ding, waarna het werken met de catalogus op micro-fiche wordt uit gelegd. Hengstenshow Voor de zevende keer presente ren de Zeeuwse hengstenhouders dit voorjaar, voordat het deksei- zoen begint, gezamenlijk hun hengsten aan het publiek. Dit gebeurt op donderdag 7 maart in de manege De Eendracht, Rijkebuurtweg 8 in Serooskerke. Het begint om halfacht en de toe gang is gratis. Er worden zo'n twintig hengsten aan het publiek getoond, waaron der verschillende die nationaal ge zien op hoog niveau staan. Van de ze dieren mag verwacht worden dat ze een positieve invloed heb ben op de fokkerij en de kwaliteit van de Zeeuwse paarden- en po nystapel. Bij de demonstraties wordt een toelichting gegeven door de heer Van Dalen en ir. San ders, waarbij niet alleen de eigen schappen van de hengsten zelf be sproken worden maar ook de bij zonderheden van de rassen, waar toe de hengsten behoren. De hengsten zijn op vijf plaatsen gestationeerd en vertegenwoordi gen bijna alle rassen en stamboe ken, die in Nederland voorkomen. Open dag Vrije School Zaterdag 9 maart is er een open dag van de Vrije School aan de Willem Arondeusstraat 59 in Mid delburg. Hier kan men informatie krijgen over de manier waarop de leerstop aan de kinderen wordt aangebo den. De Vrije School in Middelburg omvat een kleuterschool, een ba sisschool en een afdeling voortge zet onderwijs, de zogenaamde bo venbouw. De school is open om halfelf. Om elf uur houdt mevrouw Amons-Lievegoed een lezing over de kleuters in de vrije school. Daarna zijn er openbare lessen, er is een boekentafel en er wordt werk van leerlingen tentoonge steld. De dag wordt om halftwee besloten met muziek van de zesde klas. De toegang is gratis en er is kin deroppas. Pottenbakken Er zijn weer plaatsen vrij op de pottenbakkerscursus van het V.J.V in Middelburg. Het V.J.V. beschikt over een speciale pottenbakkersruimte met een aantal draaischijven, een oven en dergelijke, ledereen die werk loos is en als zodanig staat inge schreven kan er dagelijks terecht om te oefenen. Iedere vrijdagmorgen vanaf tien uur is er deskundige begeleiding aanwezig. Men kan zich voor de cursus opgeven elke werkdag tus sen halfnegen en halfvijf bij het V.J.V., Latijnseschoolstraat 12 in Middelburg, telefoon 01180- 16278. Opleidingsschip Een van de drie opleidingsvaar tuigen voor de Rijn- en binnenvaart van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, het motor schip Prinses Irene ligt woensdag 6 maart aan de Loswal in Middel burg. Op deze schepen wordt instruc tie gegeven aan leerlingen van de opleidingsscholen voor de Rijn- en binnenvaart. Geïnteresseerden kunnen dit speciaal gebouwde vaartuig bezichtigen op woensdag avond van zeven tot negen uur. lullig (x zelf in te vullen) Theater, is afkomstig uit Mid delburg en bestaat nu ruim drie jaar. De groep wordt ge vormd door acht vrouwen. In „Een wit lint onder je voeten" laat Zilt zien hoe vrouwen bezig zijn de bagage die ze als vrouw hebben mee gekregen te herschikken of er gedeeltelijk van los te komen om zo een eigen evenwicht te vinden. Bij het maken van de verschillende scènes hebben ervaringen van vrouwen mo del gestaan. De scènes worden afgewisseld met symbolische handelingen en poëzie en on dersteund door muziek, licht en geluid. Na afloop van het stuk is er gelegenheid om in de foyer van de Zwaan nog wat na te praten. Werklozenkrant Het derde nummer van de Vlis- singse werklozenkrant is uitgeko men. Deze keer besteedt de krant on der meer aandacht aan het Inter nationaal jongerenjaar. Zo is er een vraaggesprek met de mede werkers van de Jongerenbeweging verbonden aan het FNV. In dit in terview blijkt onder andere wat de jongerenbeweging voor jongeren, zowel werklozen, werkenden, als schoolverlaters, in petto heeft. Ver der is er een interview met een me dewerker van de Turkse coffee shop in Vlissingen. Zoals gewoonlijk zijn er ook weer vaste rubrieken zoals de mu ziekrubriek, rotmerkingen, gedich ten en dergelijke. Reünie De school voor verpleegkundi gen in Goes houdt 23 maart een reünie. De reünie is bedoeld voor oud-leerlingen, oud-medewerken den en oud- bestuurs- en oplei- dingscommissieleden. Door middel van deze reünie wil de school een feestelijk tintje ge ven aan het twaalf en een half jarig bestaan. De school leidde aanvan kelijk alleen verpleegkundigen op voor de twee ziekenhuizen in Goes en het ziekenhuis in Zierikzee, maar later kon men er ook de op leiding tot verpleegkundige in de zwakzinnigenzorg en de opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige volgen. Voor de reünie hebben zich al veel mensen uit Zeeland opgege ven. Tijdens de reünie is er gele genheid elkaar weer eens te ont moeten en worden er verschillende sketches opgevoerd. Ook is er een koud buffet. Deelnemers kunnen zich nog tot 1 maart opgeven door overmaking van tien gulden naar de NMB Goes, rekeningnr 66.63 13.563 onder vermelding van reünie. Wijncursus Donderdag 7 maart start in het Strandhotel in Vlissingen cursus Thuis in wijn-Frankrijk. In zes avonden van drie uur krijgt men een algemeen beeld van Frankrijk als wijnland en mag men 36 verschillende Franse wijnen proeven. De cursus wordt afgelo pen met een proeftechnische en een theoretische toets. Geslaag den krijgen dan een certificaat. De cursus wordt verzorgd door het SHV-Onderwijscentrum van de bedrijfstak Horeca in Zoetermeer. Voor meer informatie of om zich op te geven kan men daar terecht. Het telefoonnummer is 079-511014 EVP Zaterdag 9 maart houdt de Zeeuwse afdeling van de Evangeli sche Volkspartij haar algemene le denvergadering in het jeugdwerk bureau van de FCJZ, Korte Kerk straat 10 te Goes. Vanaf twee uur is de bijeen komst openbaar. De middagspre kers zijn Cathu Ubels en Jan Nico Scholten, tweede kamerleden voor de EVP en BVS en Constant van Waterschoot, lid van Provinciale Staten Zeeland voor de PPR/EVP. Aan de orde komen onder ande re kernenergie en progressief christelijke samenwerking. Het huishoudelijke gedeelte vindt in de ochtenduren vanaf halfelf plaats. ZVU-cursussen In maart en april gaan ook enke le ZVU-cursussen van start. Het zijn de cursussen Wilde flo- rax, te beginnen op 13 maart, bloemschikcursus vanaf 27 maart en het kweken van tuinkruiden, waarvan de eerste les op 16 april is. Ook voor een excursie naar het land van Saeftinghe op 11 mei zijn nog plaatsen beschikbaar. Voor inlichtingen kan men te recht bij ZVU, Dam 22 in Middel burg, tel. 01180-34800. Expositie Van 10 maart tot 7 april expose ren de Vlissingse kunstenaars Bar bara Jean en Vanderbraak bij gala- rie Marquis in Vlissingen. Vooraf gaande aan deze expositie is het werk van deze kunstenaars al te zien bij Ahrend aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Barbare Jean, Amerikaanse van geboorte, werkt voornamelijk in mi xed media technieken, collages, foto-collages en penseeltekenin gen. Vanderbraak toont tekenin gen en olieverfschilderijen.

Scheldebode | 1985 | | pagina 9