HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Theater DoDD gaat met een nieuwe voorstelling het land in Carnavalsbal in Blussers hol Crocusactiviteiten voor Molukse kindertjes Lezers Scheldebode en het Het Nieuwsblad goedkoop naar Auto-RAI Nieuw in kurkparket! Expositie Amnesty in bibliotheek J.P.A. ROSSËL Nieuwe Milieuclub nieuw adres ARGUS KURKCENTRUM Regisseur Jeugdjournaal Toernooi Jong Ambon Rommelmarkt 't Zand Stille kring Avond voor schrijvers Filmmiddag werklozen Muziek en theater in de Piek Carnaval in de Zwaan 301 MIDDELBURG - Zaterdag 16 februari brengt het in Middelburg gevestigde Theater DoDD de première van het stuk Dag met je handje. Dat ge beurt in het Mini theater aan de Verwerij straat. DoDD, de enige professionele theatergroep in Zee land, maakt produkties voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De voorstellingen zijn in het hele land te zien, in scholen, theaters en op straat waar de groep maar kan spelen. Jaarlijks doet DoDD rond 140 voorstellingen, waarvan bijna de helft in Zeeland. Dat is aardig wat, maar de groep heeft niettemin moeite het hoofd boven water te houden. Zeeland is misschien met Drente, de enige provincie die geen theatergroepen subsidieert. Het enthousiasme, de goeie onderlinge sfeer en de be reidheid minder te verdienen dan het minimum loon maken dat de kinderen nog steeds van DoDD kunnen genieten. KUNSTGEBITTEN en REPARATIES EBQDE (j^( -LTS DESCH IiDEBODE UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN - 33e JAARGANG - OPLAGE 42 659 EX WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Op de vraag hoe lang nog kan niemand antwoord geven. De groep werd acht jaar gele den opgericht onder de naam Deurtje Open Deurtje Dicht. De spelers waren mensen die het toneelspel naast hun vaste werk deden. In 1982 besloten zij om volle dig op de beroepstoer te gaan; het aantal voorstellingen nam toe en dat bracht met zich mee VLISSINGEN - Van dins dag 12 februari tot dinsdag 12 maart is de tentoonstelling „Martelen is mensenwerk" van Amnesty International te bezichtigen in de Openbare Bibliotheek, Spuistraat 22 te Vlissingen. De bibliotheek heeft rond dit thema boeken uit de eigen collectie geselecteerd en aan de tentoonstelling toegevoegd. Deze boeken zijn voor uitleen beschikbaar. Tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek kan de tentoonstelling worden bezichtigd. De openingsuren zijn: maandag 13.30 - 20.00 uur; dinsdag 10.00 - 20.00; woensdag 10.00 - 20.00; donderdag geslo ten; vrijdag 10.00 - 20.00 en za terdag 10.00 - 12.30. dat alle medewerkers perma nent beschikbaar moesten zijn. Er werd meer tijd uitge trokken voor repetities en voor kwaliteitsverbetering op het gebied van beweging en stemvorming. Ook de naam veranderde, het werd DoDD. Sindsdien is het uitgangspunt bij alle voorstellingen dat er wordt gespeeld op de ervarin gen van het kind. In de woorden van DoDD: "Kindertheater is niet het ge ven van een lesje in de vorm van een toneelstuk, maar een omgaan met het communica tiemiddel theater. Het is een laten zien wat toneel is of kan zijn. Vooral nu de dramatische expressie in veel scholen een grote plaats inneemt, is de eer ste aanraking met theater een belangrijke ervaring. Toneel spelen is het kruipen in de huid van een ander, zonder je eigen identiteit te verliezen. Dat houdt in dat je zowel de ander als jezelf beter leert kennen. Het leert je omgaan met allerlei gevoelens. Theater is daarom zo belangrijk, om dat het de spelfantasie prik kelt, waardoor het kind zich uit. Dit neemt niet weg dat DoDD geen gebruik maakt van de vorm theater om kin deren iets bij te brengen. Het zoekt een artistieke vorm die kinderen aanspreekt zonder moralistisch te worden. DoDD is Bram Kwekke- boom, acht jaar geleden mede oprichter van de groep en on- OOST-SOUBURG - De Molukse Welzijns Stichting Souburg heeft voor de crocusvakantie een programma samengesteld met tal van kinderactiviteiten. Dinsdag 19 februari is er in de gymzaal aan de van Gin- kelstraat een sport- en spelin- stuif. De kinderen kunnen hier ADVERTENTIE TANDPROTHETICUS Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. Oplage: Editie Vlissingen 22.534 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 20.726 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Openingstijden kantoor Vlissingen: 08.30-12.30 u, 13.30-17.00 u. Redactie: Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, tel. privé 01184-64630. de hele dag bezig zijn van tien tot halfvier en bovendien nog een leuke prijs winnen. Een lunchpakket moeten ze wel zelf meebrengen. Donderdag 21 februari ver zorgt de stichting een excursie naar de Marine Kazerne in Vlissingen. Wie mee wil gaan moet zorgen om halfeen op het pleintje in de Molukse wijk te staan. De tocht wordt gemaakt per fiets. Vrijdag 22 februari is er weer een fietstocht. Dit keer is Ritthem het einddoel waar men de boer op gaat. De kin deren kunnen dan een bezoek je brengen aan de rundvee houderij en de kaasmakerij. Hiervoor vertrekt men al om halfnegen. De kinderen wordt aangeraden om laarzen aan te trekken. GOES/VLISSINGEN - Per 1 januari dit jaar zijn de Ver eniging Milieuhygiëne Zee land en het Zeeuws Coördina tieorgaan voor natuur-, lan- schaps- en milieubescherming gefuseerd tot wat nu heet De Zeeuwse Milieufederatie. De VMZ opereerde vanuit Middelburg en het Coördina tieorgaan vanuit Goes. Nu de fusie een feit is, heeft de nieu we club ook een nieuw adres. Dat is Singelstraat 7 in Goes, tel. 01100-28259. MIDDEN ZEELAND- Op zaterdag 16 februari stellen we lezers van de Scheldebode en Het Nieuwsblad voor de Be- velanden in de gelegenheid om een bezoek te brengen aan de Auto-RAI, het tweejaarlijkse laatste snufjes feest vol autoprimeurs in onze hoofdstad. De reis ivordt gemaakt met bussen van de firma van Fraassen en de prijs voor dit dagje uit bedraagt inclusief de entree (f 12,50) slechts f 29,50, zodat er sprake is van een stunt-aanbod. De opstapplaatsen en opstaptijden, met tussen haakjes het vermoedelijke tijdstip van terugkeer, zijn: Stadhuis plein Vlissingen 8.00 uur (20.00 uur); Bushalte Brug Sou burg 8.05 uur (19.55 uur); Middelburg NS-station 8.15 uur (19.45 uur); Station Goes 8.35 uur (19.25 uur); Uitkijk Kruiningen 8.50 uur (19.10 uur) en Kruiningen Veer 8.55 uur (18.55 uur). kaartverkoop is op onze kantoren Klokstraat 1 te Goes, Torenstraat 5 te Vlissingen en bij Holland International Van Fraassen Londense Kaai 19 te Middelburg. Uiteraard zo lang de voorraad strekt. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG - Nieuw in kurkparket is Argus Kurkcen- trum zeker niet. Het is een jarenlang bestaande groep van ca. 20 winkels in Nederland. Nieuw is wel een grote collec tie MARMER KURKPARKET in witte uitvoering. Er is al zo'n fraaie witte vloer v.a. 24.50 p/m2, naturel soorten zijn er al v.a. 12.50 p/m2. Nieuw en zeker uniek zijn onze GE PLASTIFICEERDE KURKTEGELS in div. dessins w.o. wit enz. Kom eens kijken bij: Korte Geere 15 - Middelburg - Tel. 01180-38363 Een scène uit de laatste voorstelling van DoDD: Dag met je handje. der meer regisseur en zakelijk leider, de Neerlandicus Rens Schot van wie de VARA twee hoorspelen uitzond, kleuter leidster Willy Leynse, jaren lange ervaring in het ama teurtoneel, en Margot Schotel, drama-therapeute. Dankzij een eenmalige sub sidie van de provincie Zeeland kon DoDD dit jaar voor het eerst een regisseur aantrekken voor een produktie: free-lance regisseur Leo Hogenboom uit Amersfoort. Hij regisseerde Dag met je handje. Voor deze voorstelling kon dankzij het provinciale subsidie ook een décorontwerpster worden aangetrokken. Het werd Cora Mesman, architectonisch vormgeefster, wier belang stelling op het ogenblik uit gaat naar het ontwerpen van décors. Zo ontstond er een vernuftig décor waarbij met minimale middelen - er moet tenslotte op de centjes worden gelet - een maximum aan expressie wordt gegeven. Belichting maakt bijvoorbeeld van ber gen een bos en andersom. „Het is allemaal heel sim pel", meent Rens Schot. „We hebben het stuk uitgeprobeerd op kleuter- en lagere scholen. Het blijkt dat ook hogere klas sen, de vijfde en zesde, het stuk leuk vinden. Het gaat om een meisje van elf jaar dat graag op reis wil. Dat kan niet, want ze moet naar school. Je kunt gaan mopperen, maar dat helpt niet. Je kunt ook je fantasie gebruiken en dat doet Renée. Met haar handen maakt ze figuurtjes, dat zijn haar reisgenoten. De kinderen vinden het allemaal erg span nend". Maar, zoals Dag met je handje tot stand is gekomen, kun je een uitzondering noe men. Normaal gesproken moe ten de vier groepsleden alles zelf doen. Het ontwerpen van décors, kostuums, requisieten, het regisseren. De groep is verantwoordelijk voor het maken van nieuwe voorstel lingen. Dat betekent het be denken van nieuwe thema's, het repeteren, het improvise ren, vastleggen van teksten, schrijven van liedjes en het componeren van muziek. Daar komt dan nog de rompslomp bij die optredens met zich meebrengen, zoals het inpakken van décors, het reizen, uitpakken en opbou wen, spelen, weer afbreken, de terugreis en niet te vergeten het opstellen van conctracten, bijhouden van de boekhou ding, aanvragen van subsidie, de reclame en publiciteit... Vrije tijd houden de groeps leden niet meer over. Groepen elders in het land kunnen een aantal van deze taken aan an deren over laten. Het is al eer der gezegd, enthousiasme en liefde voor het vak houdt DoDD draaiende. De première zaterdag 16 fe bruari zal waarschijnlijk wor den gemeld in het Jeugdjour naal. Camera's zullen een deel van de voorstelling opnemen. Wie de première wil meema ken, kan een kaartje bestellen bij Bram Kwekkeboom tel. 01180-27672 of aan de zaal voor de voorstelling. Voorde kinde ren wordt het een echte pre mière met alles wat er ook bij het 'grote' toneel zo bij hoort. De voorstelling begint om twee uur. MIDDELBURG - De voet balvereniging Jong Ambon- houdt zaterdag 16 februari het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi. Het vindt plaats in sporthal d» Kruitmolen in Middelburg en belangstellenden kunnen het toernooi er volgen van tien tot rond vijf uur 's middags. De bij Sparta voetballende Zeeuw Danny Blind heeft toe gezegd mee te zullen doen als zijn ploeg die zondag niet voetbalt. En die kans is vrij groot. Blind zou dan uitkomen voor Het Koper Galjoen. Andere ploegen die mee doen, zijn onder meer De Hooizolder, De Sterre uit Westkapelle, De Sterre uit Zeeuws-Vlaanderen en Jong Ambon natuurlijk. De finale zal rond halfvijf beginnen. Zaterdagavond is er aan het toernooi een feestavond vast geknoopt in de sporthal. Voor muziek zorgt de formatie Phoenix met country en rock. De hele dag door zijn er Indi sche hapjes verkrijgbaar. MIDDELBURG - Net als voorgaande jaren houdt de wandelsportvereniging 't Zand in Middelburg een rom melmarkt en wel op zaterdag 16 februari in wijkgebouw de Vergulde Baars, Baarsjes straat 42. Er is weer een grote ver scheidenheid aan artikelen bijeengebracht, waaronder huishoudelijke artikelen, cu riosa, boeken, kleding, ver lichtingsartikelen, enzovoorts. De markt is geopend van 9.00 tot 15.00 uur. Toegang vrij. MIDDELBURG - Op zater dag 16 februari is er weer een stille kring in Middelburg. Iedereen die op deze manier uiting wil geven aan zijn of haar gevoel van afschuw over de kernwapenwedloop kan zich bij de stille kring aanslui ten. De kring wordt van 11.30 tot 12.00 uur gevormd op de hoek van de Lange Delft en de Koorkerkstraat. MIDDELBURG - Het Zeeuws Kunstenaarscen trum viert in 1985 het tien jarig bestaan onder meer met een schrijversavond. Mensen die een tekst hebben ingestuurd, kun nen er die avond uit voor lezen. Uit de inzendingen wordt tevens een aantal teksten geselecteerd voor een overzichtsbundel. De bundel ligt gedrukt klaar op de schrijversavond. Belangstellenden kun nen nog teksten insturen tot vrijdag 1 maart. De teksten insturen aan het Zeeuws Kunstenaarscen trum, Achter de Houttui nen 30 of postbus 74 in Middelburg. De schrijversavond is op 29 maart, in de Kloveniers doelen, aanvang 20.00 uur. VLISSINGEN - Het werklo- zenoverleg van buurthuis de Paraplu in Vlissingen gaat in het kader van dé open middag elke veertien dagen een film vertonen Ook zullen er regelmatig thema's behandeld worden, dit door middel van films, gast spreker, documentatiemate riaal, enzovoort. De eerste film die op het programma staat heeft de titel „Met behoud van". Dit is het verhaal van durvers, doorzetters en aan houders. Van Rotterdam tot Woerden en van Leerdam tot Pijnacker worden fietsen ge repareerd, tweedehands spul len verkocht, cursussen ge volgd, ramen gelapt, en schil len opgehaald. We laten in de film zien wat werklozen kun nen en mogen doen, aldus de makers van de film. Deze film zal vertoond worden op don derdag 14 februari, maandag 14.00 uur. De toegang is gratis. VLISSINGEN - Muziek theater in de Piek zaterdag 16 februari. De tienmans forma tie Moeras treedt dan vanaf 21.00 uur op in dit Vlissingse j ongerencentrum. De Haagse groep is thuis op het gebied van disco, funk en jazz en heeft zich duidelijk la ten beïnvloeden door Frank Zappa. Muziek, theater, Ne derlandse en Engelse teksten en komische kunsten lossen elkaar af. Moeras bestaat al twaalfe- neenhalf jaar en is vanaf het begin met Nederlandse tek sten in de slag gegaan. In Den Haag en omgeving kreeg de groep al snel bijval. Nader hand kwam ook het land via voorstellingen in theaters, scholen en jongerencentra. SOUBURG - Maandag 18 februari wordt in het buurt huis De Zwaan in Souburg een kindercarnaval gehouden. Van twee tot vijf uur 's mid dags zal er volop gehost en ge zongen kunnen worden in het buurthuis. De carnavalsvere niging de Stoepeschieters heeft medewerking toegezegd. Wie de muzikale omlijsting gaat verzorgen, is nog niet be kend. De entree is 2,- en ook ouders zijn welkom. Wel wordt er verwacht dat iedereen verkleed komt. Er zijn zelfs prijsjes beschikbaar voor de mooiste, origineelste of leukst verklede. Er zijn hapjes en drankjes verkrijg baar. De prins en zijn Raad van Elf Maneblussers. MIDDELBURG - 'We zijn nog niet uitgeblust' luidt het motto van het carnavalsbal dat zaterdag 16 februari in het Zuiderbaken wordt ge houden. Het Middelburgse buurtcentrum is voor de ge- tegenheid omgedoopt in BliLSsershol. Het is alweer de zeventien de maal dat de Wijkvereni- ging Zuid het carnavalsbal organiseert. Het feest der zot ten mag er dan niet ?o groot zijn als in de andere twee zuidelijke provincies, waar ze vier dagen carnaval vie ren, Middelburg-Zuid doet toch aardig mee. Er is muziek om op te hos sen en te springen in boere- kiel met de bekende rode zakdoek of in gewaagde mooie kledij. Zaterdag vanaf twee uur is er carnaval voor de jeugd. Iedereen kan er gratis terecht en er zijn vele leuke prijzen voor wie zich op meest originele manier heeft weten te kleden. Óp verzoek draait iemand cavnavalstoppers. Prins Ni- coiajef den Eerste en zijn Raad van Elf zal deze middag de prijzen uitreiken. Daar naast vertonen de Miniretten en de Majoretten van de Euroband hun carnavals shows. Rond vijf uur is het kindercarnaval afgelopen. 's Avonds om elf minuten over acht begint dan het car navalsbal voor de wlivasse- nen. Ook hier zijn prijzen beschikbaar voor de groepen, paren en personen die het mooist verkleed zijn. Kaarten zijn voor tien gulden (vijf gulden voor le den van de wijkvereniging) te koop.

Scheldebode | 1985 | | pagina 1