Viissingen krijgt fraaie bebouwing aan boulevard 'ff jEBOD®- *De$e Hituuut üt e*t 'Se^ct de%e e*t tutventenen: Het ziet er naar uit dat het gat op de Vlissingse boulevard eindelijk gedicht gaat worden. „De bouw kan mogelijk het komend voorjaar al beginnen, want er is veel belangstelling voor de appartementen", verduidelijkt de heer Theelen van makelaardij Theelen Van der Weele in Viissingen. Plaza Kostprijs «st bbzt1 42 569 exetn^aI»n- n. \e jaai&an&"v."lS.aan-^ op Tvte»»*0' w\eto°n ^aandV.fa nAdi\ks gJatlS -r0rensiraa .tadtes r pos' nutiiiiiihiii mmm Een hotel, appartementen, win kels, een 'plazaDe Vlissingse boulevard krijgt binnen 2'A jaar een fraaie en aantrekkelijke vulling van het gat tussen de Zeevaart school en het Strandhotel. Huls en Bezit beschrijft de plannen op pagina 1 Er is niet eenvoudigweg te zeggen: een huis kopen is beter dan huren of andersom. Toekomstige ontwikkelingen zijn namelijk niet altijd voorspel baar en financiële situaties kunnen individueel heel verschillend zijn. Toch is wel een aantal afwegingen te geven. Huis en Bezit doet dat op pagina 3 Tevreden over 1984 en hoopvol voor 1985. Dat is in het algemeen de uitslag van een peiling die Huis en Bezit uitvoerde in kringen van de Zeeuwse makelaardij en ver koopkantoren. In vakantiewonin gen zit enigszins de klad, maar voor het overige zijn makelaars best tevreden. Hun reacties vullen pagina 5 Hoewel een rentestijging in het verschiet ligt, verkeert de rente nog altijd op een gunstig niveau. De prijzen van huizen zijn momen teel ook niet uitzonderlijk hoog. Conclusie: de tijd is nu rijp om een huis te kopen. Het hoe en waarom wordt door Huis en Bezit gemeld op pagina 7 Bovenop alle tragiek van een echtscheiding kan de verdeling van een eigen huis in zulke gevallen nog veel extra zorgen en leed opleveren. Er bestaan weliswaar verzekeringen tegen, maar beter is het om van de juri dische gang van zaken goed op hoogte te zijn. Over die situatie gaat in Huis en Bezit pagina 9 Minnaard Vastgoed, Provincialeweg 11's Gravenpolder, tel. 01103-1740 Vastgoed Van de Pol, Slagveldstraat 47, Kruiningen, tel. 01130-2373 B.A.N. Huizenopkoopmij, Fuchsialaan 16, Yerseke, tel. 01131-2533 Stad en Zeeland, Zonnebloemstraat 46, Goes, tel. 01100-11147 Van het Westeinde Vastgoed, Van de Spiegelstraat 34, Goes, tel. 01100- 23320 Theelen en Van der Weele, Badhuisstraat 31-33, Viissingen, tel. 01184- 13920 Makelaardij Bart, Bramestraat 10, Krabbendijke, tel. 01134-1367 Bemiddelingsburo Neeskens, Steenweg 9, Schore, tel. 01102-2809 Denco Vastgoed, Oude Notewei 2, Kloetinge, tel. 01100-16895 OR Westerweel, Nieuwe Rijksweg 20, 's HH Kinderen, 01100-12601 Boot Verkoopmij, Hoofdstraat 39, Kortgene, tel. 01108-1234 Makelaardij Kramer, Hillewerfweg 3, Kapelle, tel. 01102-1875 Schrijver-Versluijs, 's HH Kinderendijk 78, Goes, tel. 01100-14352 •Zo ziet de 'plaza' eruit vanaf het balkon ran een appartement in het hoge gebouw. Samen met de Onroerend Goed B.V. A.W. Roose uit Zoutelande heeft Theelen Van der Weele de verkoop van de nog te bouwen appartementen op zich genomen. En dat gaat goed. Zeer goed zelfs. „De verkoop loopt prima", aldus Theelen. „De eerste tientallen appartementen zijn definitief verkocht en ongeveer de helft is naar Vlissingers gegaan. Over het geheel genomen kun je zeggen dat ongeveer tweederde van de kopers uit Zeeland komt en eenderde van buiten de provincie". Die belangstelling laat zich gemakkelijk verklaren. De appartementen bieden uitzicht op de Westerschelde: wolken, wind en water maken elke dag een nieuw en ook nog levend schilderij en je hoeft er geen stap voor te lopen. Alleen maar te kijken. En dan zijn er nog de schepen. De Westerschelde is tenslotte één van de drukst bevaren wateren in Europa. Het strand is bij wijze van spreken met een sprongetje uit het raam of van het balkon te bereiken en de drukte die er (soms) heerst op de boulevard kan ook een bron van plezier vormen. Dan is er nog eens een luxe woning. Logisch dus, dat men er trek in heeft. Hoe gaat het er nu allemaal uitzien Het bouwplan voorziet nog maar in bebouwing van ongeveer de helft van het gat tussen de zeevaartschool en het Strandhotel. Pas als het eerste deel is gebouwd, komt het andere deel aan bod en dat kan wel eens tot in de jaren negentig duren. Als alles klaar is, staat er naast de zeevaartschool een hotel van zeven woonlagen met honderd kamers. Het is een vier sterren-hotel met een restaurant, bar en zalen voor amusement, vergaderingen en congressen. Tien zeer op comfort gestelde mensen kunnen in het hotel een appartement huren. Naast het hotel staat een gebouw in vijf bouwlagen. Op de begane grond allemaal winkeltjes en daarboven appartementen. Welgeteld achtenveertig. Voor de winkeltjes ligt een promenade die in het plan 'plaza' wordt genoemd. Deze plaza ligt een paar meter hoger dan het deel van de boulevard, waarover het verkeer mag rijden. Dat garandeert een goed uitzicht op zee vanaf de terrassen op de plaza. De mensen op de terrassen worden van drank en hapjes voorzien vanuit twee eethuisjes die de plaza aan de zeekant afschermen. Vooral dit gedeelte zal druk bezocht worden. De plaza wordt aan de kant van het Strandhotel afgeschermd door een hoog gebouw. Het telt twaalf woonlagen, 92 appartementen. De hoog gezetelde bewoners overzien heel Walcheren en kijken over de Westerschelde heen naar Zeeuws- Vlaanderen. Achter de Westkappelse zeedijk zien zij ongetwijfeld een schip noodwaarts koersen. Veel bewoners zonnen op het balkon. Een echtpaar verwerkt zwijgend een maaltijd die het door het vier sterren-hotel heeft laten bezorgen. Dat is onderdeel van de service: wie geen zin heeft in koken, kan een maaltijd bestellen. Onder de plaza en de winkeltjes is een parkeerkelder die voldoende plaats biedt aan alle bewoners van het lagere gebouw plus nog een aantal uit het hoge gebouw. De kosten van het hele complex komen op 35 a 40 miljoen gulden. Dat zullen de kopers en hotelgasten moeten opbrengen. Vraag aan Theelen: „Hoe duur worden de appartementen „Tussen de 140.000 en 300.000 gulden vrij op naam. In het hoge gebouw komen veel kleine eenheden met één slaapkamer. Die komen op 140.000 tot 160.000 gulden. Er zijn er ook met twee slaapkamers die uitzicht bieden op de Spuikom en de stad. Bij de prijs is een parkeerplaats in de parkeerkelder overigens inbegrepen, althans voor een deel van de woningen. De appartementen in het lage gebouw zijn allemaal inclusief een parkeerplaats. Die appartementen zijn wat hoger in prijs dan die in het hoge gebouw". Op de tekening afgaand ziet het nieuwe boulevardgedeelte er vrij traditioneel uit. Je kunt niet zeggen dat architect Nic. van der Stelt uit Amersfoort zijn fantasie de vrije teugel heeft gelaten. Jammer, want als je toch duur aan het bouwen bent, kun je er ook wel eens iets opvallends van maken. Misschien ligt dat ook aan een wat bange Vlissingse welstandscommissie. Die moet oordelen over de vormgeving en had als eis gesteld dat de nieuwe bebouwing bij de overige gebouwen moest passen. Als de BAM (Bataafse Aanneming Maatschappij) dit voorjaar met de bouw begint, zal alles over ongeveer tweeëneenhalf jaar gereed zijn.

Scheldebode | 1985 | | pagina 13