"Ik kijk niet zo nauw." BRASSER voor kwaliteit en service Waarom sommige B verhuizers erkend zijn. E n sommige niet. Vakmanschap Zekerheid Reële prijzen V Vim Vogel v.o.F. De echte opticien.Voor nauwlettende kijkers. I Bellamypark 38, Vlissingen. hflXOi Telefoon01184-12010. VERHUIZERS Vlissingen 01184-14040 Middelburg 01180-12669 Kurk: het betaalbare alternatief Handelshuis Vlissingen gespecialiseerd in tegels en sanitair Kwaliteitmaar wel voor iedere beurs Restje verf Casino Knokke... een sfeer als nergens anders! Wij adviseren u geheel vrijblijvend op het gebied van zonwering, raam- horren, hordeuren, aluminium ramen en deuren enz. Vlissingsestraat 1, Koudekerke Tel. 01185-2010. Een naaimachine-meubel passend in uw interieur... Kozijnrenovatie Schiebaan - nieuw bedrijf in Zeeland Reeds jaren uw verhuizer Waarom een erkende verhuizer? Speciaal grenen meubelen In- en verkoop van oude en antieke meubelen Kinderdijk 84 „De KameelMiddelburg Maandag gesloten Altijd parkeerruimte Vroeger zag je dat wel, vadertje of moedertje had een lees bril nodig. En warempel op de marktkraam lagen ze kant en klaar, de gebruikte brillen. In die goede ouwe tijd keken ze niet zo nauw. Op een bril kon je gewoon afdingen. De tijden zijn veranderd. Wie goede zorg besteedt aan zijn ogen, kan niet zonder de kennis en ervaring van de echte opticien, met zijn uitgebreide apparatuur, die de zekerheid biedt dat ook de subtielste afwijking van ons ooq met de juiste precisie wordt gecorrigeerd. Zoals men zegt is uw gulden op de markt een daalder waard. Maar met een verkeerde bril zie je dat niet zo scherp. hardy optiek Optometrist OV, Contactlensspecialist AMVC. INFORMA WALCHEREN PAG. 3 Voor al die mensen die verhuisd zijn of gaan ver huizen, leeft het pro bleem-letterlijk-huizen- hoog: wat doen we op de vloer, de wanden of het plafond. Misschien is kurk voor al die mensen een goed idee. Kurk is slijt vast, isolerend, erg mooi en... betaalbaar. Kurk op de vloer Misschien moet u wat aan het idee wennen, maar kurk op de vloer is niet zo maar een modegril, het bestaat zelfs al vele jaren lang. Kurk als wandbekle- ding kennen we allemaal. Kurk als vloerbedekking is de toekomst. Kurkpar- ket is de gemalen geperste schors van de kurkeik. Wandkurk bestaat uit persingen van 50 tot 150 kilo per kubieke meter. In de vloerkurk gaat 300 tot 500 kilo per kubieke me ter. Dat betekent een on gelofelijk sterke verbin ding die tientallen jaren meekan. Het aardige is ook dat de natuurlijke te kening nooit gaat verve len. Bovendien bespaart zo'n vloer (en wand) u geld door energiebesparing. Elke kubieke centimeter van de 1 tot 8 cm dikke schors van de kurkeik heeft wel 40 miljoen veer- tienzijdige luchtcellen met harsachtige wandjes. Uw vloer bestaat dan voor ruim de helft uit lucht en is daarom zo sterk warm te- en geluidsisolerend. Het is waterdicht, reukloos, smaakloos, niet giftig, elastisch, slijtvast en moeilijk brandbaar. Zelf plakken Zelf een kurkparket leg gen is geen kunst. Als u zorgt voor een vlakke on dergrond, een scherp stan- leymes en een beetje goede wil is het gemakkelijk te doen. Denkt u er wel om de vloer en niet de kurkte- gels met lijm in te smeren. Aflakken Als de vloer is gelegd, dient u af te lakken. Dat kan 2 of 3 keer, al naar ge lang u dik of dun lakt. Daar is speciale lak voor, gebruik die ook want die lak veert mee met de kurk en is belangrijk voor de le vensduur. Afhankelijk van het gebruik moet de vloer na 3 tot 6 jaar op nieuw in de lak. Dat is niet veel werk als u bedenkt dat u 30 m2 in een half uur doet. Argus Kurkcentrum Deze kurkspeciaalzaak 29-12 aan de 's Heer Boeyen- straat 4 te Dordrecht heeft alweer zo'n anderhalf jaar een filiaal in Middelburg aan de Korte Geere 15. In tegenstelling tot groot winkelbedrijven wordt onder het genot van een kopje koffie een uitgebrei de en vakkundige voor lichting verstrekt. Kurk parket als vloerbedekking is niets nieuws, maar be staat reeds meer dan 50 jaar. Door de ontwikke ling echter van goede fle xibele lakken komt het product steeds meer in de belangstelling te staan. Niet in het minst door het thans uitgebreide scala van meer dan 40 motieven. Hardy Optiek is dit jaar alweer 15 jaar gevestigd in Vlissingen. Sinds '73 past men met veel succes con tactlenzen aan. Al deze ja ren is men aktief geweest om het voor de bril- of lensdragende cliënt naar de zin te maken. Aan elke bril, of het er nu een is van 45.- of van ƒ500.-, wordt aandacht besteed. De wensen van de klant staan voorop en aan iedere wens op optisch gebied tracht men te voldoen. Sinds een jaar is men lid van Oogmerk, een groep kwaliteits opticiens in heel Nederland die in sa- Doe de deksels zéér nauwkeurig op de verfblikken (zodat ze prima afsluiten) en zet de blikken op hun kop weg. Dan komt er geen on bruikbaar laagje op de verf. Maak een merkte kentje op het blik, dat aangeeft hoeveel verf er nog inzit en schrijf erop wat voor kleur het is. Ge bruik de légë nagellak- flesjes of schoencrème- potjes voor oVefgèbleven verf en plak er een etiket op. Ze zijn uitstekend voor het geval u ergens een kleinigheid moet bij werken. menwerkingsverband opereren. Zij zetten zich in voor de handhaving van een hoog professioneel ni veau in de optiek. Alleen opticiens met een gedegen vakopleiding en een ruime praktijkervaring mogen het Oogmerk voeren. Ook de inrichting van de win kel en de kwaliteit van de optische instrumenten dienen aan vastgestelde kwaliteitsnormen te vol doen. Hardy Optiek heeft gekwalificeerd personeel in dienst en doen zelf alle voorkomende metingen voor brillen, maar ook voor contactlenzen die in verschillende soorten aan wezig zijn: zacht, gas- doorlatend (half zacht) en harde lenzen, tegenwoor dig in asferische uitvoe ringen. Regelmatig tim mert Hardy Optiek aan de weg met deelname aan modeshows, direct mai ling aan cliënten etc. dames of heren, die met nagelproblemen zitten kunnen met zogenaamde harsnagels geholpen wor den die gegarandeerd blij ven zitten. Dus niet alleen maar mooi voor een avondje uit. U vindt Hardy Optiek aan de Bellamypark 38 in Vlissingen, telefoon 01184-12010. Handelshuis Vlissingen startte met aktiviteiten in 1982 op een bovenverdie ping. Al snel werd deze ruimte te klein, zodat ze moesten uitzien naar een grotere en betere accom modatie. Dit nu werd ge vonden aan de Walstraat- promenade waar handels huis Vlissingen de be schikking heeft over ca. 1000 m2, waarvan 350 m2 is ingericht als showroom. In de gezellige showroom staan permanent tenmin ste 12 complete badka mers opgesteld in de nieuwste kleuren en van gerenommeerde merken zoals Sphinx, V en B en Saraqumines. Daarnaast een opstelling van ca. 100 verschillende vloertegels en plavuizen en ca. 60 soorten mozaiek en wand- tegels. Uiteraard is het ge heel gecompleteerd met een keur van accessoires in alle modekleuren. Ver der kunt u bij het Han delshuis Vlissingen te recht voor o.a. tegellijm en voegmiddelen, installatie materiaal o.a. PVC en ko perwerk. U kunt rekenen op een vakkundig advies en vakkundige begelei ding. Men heeft alles aan wezig voor de doe-het-zel- ver, maar ze nemen ook het installatiewerk en het betegelen op zich, indien gewenst. Handelshuis Vlissingen beschikt over ruime parkeergelegen heid. Desgewenst worden de aangekochte artikelen gratis thuisbezorgd. Han delshuis Vlissingen ver leent een echte degelijke ouderwetse service en hanteert uiterst concurre rende prijzen dus betaal baar. Het adres: Walstraat 15-17, Vlissingen. Tel. 01184-16973. Juist over de grens, in de tuin aan de Noordzee, ligt het Casino Knokke als een pareltje aan de Belgische kust. Als je het gebouw op een winterse namiddag bin nenstapt, voel je een sfeer van rust over je heen ko men. Het bruin-beige de cor en de zachte muziek stralen een comfortabele warmte uit. In de vooravond merk je al gauw dat deze rust maar van tijdelijke aard is. De Speelzaalbezoekers bie den zich aan en in een mi nimum van tijd draait de roulette op volle toeren. Eten kun je in de Speel zaal ook. Op enkele meters van de speeltafels, in het knusse restaur 8¥it „La met de make-up bij Mascotte", kun je altijd ;en van een bril of terecht voor een snack of een uitgebreid diner. Tegen het weekend komt er pas echt leven in de brouwerij. Keurig uitge doste dames en heren mel den zich aan voor de we- Schoonheidssalon... Als extra service beschikt Hardy Optiek over een schoonheidssalon voor da mes, die problemen heb ben het contactlenzen. Ook zijn complete schoonheidsbe handelingen mogelijk door een gediplomeerde schoonheidsspecialiste. Nieuw is een nagelservice: kelijkse gastronomische vrijdagavond-belevenis die de veelzeggende naam „Friday Night, Gourmet Night" draagt. In het sprookjesachtig decor van de Margrittezaal wordt een fijnproeversmenu op gediend, dat met vaardige hand door de Casino-keu-' kenpieten wordt klaarge maakt in samenwerking met een befaamd restau rant. De medewerkende restaurants variëren van week tot week. Ze bieden tevens een waardebon voor een diner voor twee personen aan de gelukkige bezitter van het winnend tombolanummer. Deze cy clus vrijdagavondgastro- nomie loopt tot 10 mei a.s. en wordt op 31-5-'85 afge rond met een grandioze slotavond, waarop alle medewerkende restau rants nog eens extra in de bloemetjes worden gezet. Een reuze gratis tombola met waardevolle prijzen 10- 1 22-18 zoals reizen, weekends, diners, e.d. vormt de at tractie van de avond. Op zaterdagavond valt er ook vaak heel wat te bele ven in het Casino. Parties, modeshows en bals vor men de hoofdbrok tijdens de wintermaanden. Op 16- 2-'85 slaat Gatsby weer toe met een „Great Gatsby Party Special". De liedjes van toen worden uit de oude doos gehaald door all-round entertainer Jo- han Stollz, bijgestaan door zijn combo. Het uit gelezen vier gangen-menu biedt die avond een in- 28-11 4-15 aluminium drukwekkend nagerech tenbuffet met maar liefst twintig variëteiten. Bieren en wijnen worden naar believen geserveerd tot 23 uur. De prijs per persoon „all-in" voor deze party bedraag 1.700 BF. In het domein van de mo de krijgt het Casino Knok ke op 16-3-'85 de voorpre mière voor België van de show „Nina Ricci". Tij dens een galadiner bij kaarslicht wordt de lente zomercollectie 1985 op spectaculaire wijze voor gesteld. Voor de deelne ming betaal je 1.650 BF (bediening en BTW inbe grepen). Het paasweekend kondigt In praktisch elke huishou ding staat wel een naai machine. Veel dames naaien, zeker in deze tijd, de kleding voor henzelf en voor de kinderen. Om ple zier te hebben bij het knippen en naaien is een overzichtelijke en goed georganiseerde werkruim te een belangrijke voor waarde. De oplossing hiervoor is een inbouw- meubel. Het grote voor deel hiervan is dat de ma chine altijd gebruiksklaar bij de hand is. En.... u heeft geen losse rommel meer op tafel. Alles is bij de hand en toch opgebor gen in uw naaimachine meubel. Er zijn vele modellen ver krijgbaar en u heeft ruime keuze in kleuren en hout soorten. Logisch, want het meubel moet natuurlijk wel bij uw interieur pas sen. In aansluiting op de huidi ge meubeltrend kunt U te genwoordig ook witte naaimachinemeubelen ko pen. Er zijn meubelen in diverse prijsklassen. Een meubel in de meest een voudige, maar wel uiterst doeltreffende vorm is het model KOMPAKT (zie fo to). Hiermee kreëert u voor ca. 275.- al uw ei gen naaihoek. Tot slot nog even dit: bij de aanschaf van een meu bel hoeft u geen naaima chine te kopen. De reeds in uw bezit zijnde naaima chine kan bijna altijd in een meubel ingebouwd worden. Uw naaimachine handelaar kan u hierover verder informeren. Beijer b.v., Dieselstraat 6, Lich tenvoorde, telefoon 05443-2166 is de impor teur van Hom- en Germa- nia-naaimeubelen. Ook hier kunt u terecht voor verdere informaties. zich aan met de nieuwste show van de onvermoei bare Annie Cordy op 6-4- '85. Paaszondag staat in het teken van het theater (7-4-'85). „Echtpaar of onpaar?" is een pittige ko medie over het duiveltje van de ontrouw dat een man van middelbare leef tijd soms te pakken krijgt... Op 12-4-'85 pakt de servi ceclub Rotary Zeebrugge- Oosthoek uit met een klas siek concert verzorgd door het Collegium Instrumen tale Brugense o.l.v. M P. Peire, met werken van Bach, Handel en Mozart. Verder biedt de paas vakantie nog talrijke film voorstellingen. Op 18 mei gaat Lionel Hampton op de jazztour met zijn „All Stars" en de Portugese Linda de Suza staat in voor het pinkster gala op 25-5-'85. Brunchen op zondagmid dag kan nog tot in juni. In de aangename en ontspan nen sfeer van de Vlaamse zaal, kun je je van 12 tot 15 uur naar hartelust be dienen aan het aantrekke lijk buffet met koude en warme spijzen, nagerech ten en dranken. Johan Stollz zorgt er voor de mu zikale noot. Elk weekend kunnen de jonge nachtvlinders te recht in de discotheek „Number One". Zoek je een iets rustiger sfeer en gezellige dansmuziek, dan ga je naar de nightclub „Dubbel's". Nog geen kennis gemaakt met het Casino Knokke? Bel vlug voor informatie naar het nummer 50/ 606010 of 50/601471 en vraag vrijblijvend onze driemaandelijkse pro grammafolder. Kozijnrenovatie Schie baan is een jong bedrijf, dat zich bezig houdt met het vervangen van oude kozijnen door kozijnen, vervaardigd uit kunststof, aluminium en hardhout. Vooral in het maritieme klimaat, waarin Zeeland zich bevindt, is de belang stelling voor het kunststof kozijn groeiende. In veel Zeeuwse woningen is de toestand van de kozijnen erg slecht, zo zegt dhr. W. Schiebaan, eigenaar van het bedrijf. Repareren van de kozijnen is vaak een kostbare zaak, terwijl het grote probleem verscho ven wordt naar enige ja ren later. Het kunststof kozijn behoeft geen on derhoud meer. Wanneer het kozijn gelijk met het ramen lappen een vochti ge doek krijgt, ziet het ko zijn er weer als nieuw uit. Kozijnrenovatie Schie baan werkt ondermeer met kunststof kozijnen, vervaardigd uit het Brüg- mann-profiel, speciaal ontwikkeld voor de Ne derlandse markt. In tegen stelling tot andere syste men, welke meestal erg smal zijn en waar het glas erg aan de voorzijde komt te liggen, heeft het kozijn van kozijnrenovatie Schiebaan een zeer brede aansluiting, waarbij het kozijn tot over de spouw gemonteerd wordt. Hier door hoeft er aan de bin nenzijde van de woning niet meer afgewerkt te worden met houten dag stukken. Al met al, een Nederlands ogend kozijn, maar dan van kunststof. Verder kunt u bij kozijn renovatie terecht voor iso lerende beglazing, voorze tramen, rolluiken, zonwe ring en het nieuwste alarmsysteem. Dit sys teem, dat in één keer een oppervlakte van 500 m2 kan beveiligen, reageert op alle inbraakgeluiden en temperaturen boven 55°C. Dus zowel inbraak als brandbeveiliging. Tevens is hierop aan te sluiten een stil alarm en een rookmel der. Dhr. Schiebaan wijst er verder nog op, dat alle renovatie- en isolatie werkzaamheden voor een bedrag van minimaal 2000,- aftrekbaar zijn voor de belasting. Verhuizen is voor u geen dagelijks werk. Een er kende verhuizer, zoals Wim Vogel, in de hand ne men is dan ook eigenlijk een „must". Zij zijn gaar ne bereid u de helpende hand te bieden om uw ver huizing zo prettig moge lijk te laten verlopen. Hoogbouw... Woont u in een flat of een monumentaal pand, geen probleem. Vogel beschikt over een speciaal ontwor pen ladderlift. Deze lift kan uw piano, wasmachi ne of koelkast moeiteloos van de gewenste verdie ping halen of brengen. Pakmateriaal... Heeft u geen pakmate riaal? Vogel zorgt voor de nodige dozen. Voor uw tlaswerk en serviesgoed rijgt u vloeipapier ver strekt, zodat u nadien dit materiaal niet nog eens moet afwassen. Opslag... Moet u om wat voor rede nen dan ook uw woning snel verlaten voordat u de beschikking heeft over een andere woning, geen nood, Bij Vogel heeft u de moge lijkheid uw spullen vak kundig op te slaan in een stofvrije en verwarmde box. Garantie... Alleen een erkende ver huizer geeft u garantie op uw inboedel, breekwerk e.d. Door hun gediplo meerde vakbekwaamheid bent u ook verzekerd van de juiste prijs, want door een zuivere kostenbereke ning bestaat geen kans op overvraging.

Scheldebode | 1985 | | pagina 19