NIET IEDEREEN HOEFT TE WE7CT DAT U GESPAARD HEBT... Idïbf VERWARMING LUCHTBEHANDELING SANITAIR ELECTRICITEIT A. STURM Femis en de vele mogelijkheden van de computer CARAVANHANDEL STELLEPLAS Camping/Caravanhandel Stelleplas Voor kwaliteit en service naar Brasser aluminium Volop keus bij J.C. Baars- Sijbrants Meubelstoffeerder, een uitstervend beroep? Oud papier nu geld waard! Uwv G. van Halderen Goes bv G. van Halderen b.v. Intraco 50 jaar aktief ROOKWORST FA. WILBRINK Husqvarna Dealer van Hoza wandsystemen. Tevens voeren wij uw eigen ideeën uit. (h) BOUWISOLATIE ZEELAND BY Erkend Rockwool-dealer 1RCCKWOOL 2. DUBBELGLAS 3. KOZIJNRENOVATIE 4. DAK- en VLOERISOLATIE BON Garages - schuren - loodsen nieuw! en zeer mooi! Van Donzels beton- en timmerfabrieken PUZZELWINNAARS MENU VOOR U Tomaten of Groentesoep VfsResCacmant ZEEUWSE OUD PAPIER CENTRALE bv Voor technische 31-i installaties betreffende ruw 000 kunt u terecht bij VERS UIT DE ROKERIJ MEERMALEN BEKROOND VLEESHOUWERIJ BOUWISOLATIE ZEELAND B.V. Antwoordnr. 105 - 4463 AC Goes Als er een sector is waarin de opmars van de computer in een record tempo is verlopen, dan is dat op de wisselmarkten het geval. Wie kent niet de televisiebeelden van de bemiddelaars in de geld handel, die met drie, vier telefoons tegelijk in ge sprek zijn en op hun beeldscherm exact kun nen volgen welke valuta waar tegen de beste prijs te- of verkocht kan wor- en. Bij Femis heeft men die mogelijkheden van de computer voor geldzaken al heel vroeg ingezien. Fe mis is een instelling waar men werkt met een num merrekening. Dat bete kent, dat de spaarreke ning die men bij Femis af sluit, uitsluitend via een code te bereiken is, en die code kent alleen de eige naar ervan, en de compu ter. Een optimale privacy dus en dat is een van de grote voordelen die Femis haar klanten biedt. Normaal gesproken gaat men voor geldzaken naar de bank of het postkan toor. Daar moet men zich legitimeren met paspoort of rijbewijs en dan moet er ook nog een handtekening gezet worden, voor men over het eigen geld kan beschikken. Een heel ou derwets systeem in feite, dat dateert uit de tijd van Napoleon. Want de op mars van de computer is wat dat betreft opgehou den bij de balie van bank of postkantoor. Napoleon was de man die Frankrijk de Code Civil gaf, ook wel Code Napoleon genaamd. Die code hield in, dat ie dere burger een achter naam kreeg, geregistreerd werd en zodoende in de burgerlijke stand van zijn woonplaats werd opgeno men. De Nederlandse bur gerlijke stand is op dit idee en van de Code Civil gebaseerd. Die registratie had tot ge volg, dat er een vorm van legitimatie moest komen. Dat werd ondermeer de handtekening. In wezen is de vorm van legitimatie via de handtekening, die we nu nog gebruiken, al meer dan een eeuw oud. Vreemd, in een tijd, dat het gebruik van de com puter steeds meer gemeen goed wordt. Bij Femis heeft men dit anarchronisme onder kend. De instelling werd (in Nederland) in 1976 in Baarle-Nassau opgericht en door de ontwikkelingen op het gebied van zaken doen via de computer op de voet te volgen, kan deze instantie nu een dienst verlening garanderen die gebaseerd is op de hyper moderne garanties die al leen de computer kan rea liseren. Daarmee is Femis ook uniek in Nederland. Van Napoleon kwam het idee de mensen een ach ternaam te geven. Bij Fe mis werd het idee ontwik keld die achternaam te vervangen door een meer bij deze tijd passend attri buut: een pasje met codes.' En die codes kent alleen de houder van het pasje en de computer, waarin de nummerrekening is on dergebracht. Een handtekening is voor een computer een onbe grijpelijk gegeven, zo re- denert men bij Femis. Om de doodeenvoudige reden, dat niemand twee keer achter elkaar een exakt dezelfde handtekening kan zetten. Die „krabbel" is daarom niet in te voeren in het computersysteem. Want stelt u zich voor: u plaats een handtekening die wordt ingelezen en la ter als zodanig ook moet worden „herkend" door de computer. Maar een volgende handtekening is net iets anders, dus „her kent" de computer deze Wat doet cies? Femis is een financiële instelling, waar u terecht kunt met uw spaargeld. U opent dan via het compu tersysteem van dit bedrijf een nummerrkening, krijgt daarbij uw pasje en code, die alleen u en de computer kennen. Een be tere garantie dat niemand iets met die spaarrekening kan doen of er te weten van kan komen, is er niet. Een betere vorm van pri vacy is er dus ook niet. De nummerrekening is een zaak tussen u en de Femis- computer, punt uit. De achtergrondgedachte van die nummerrekening komt van de Amerikaanse eco noom dr. Milton Fried man. Deze kreeg in 1976 de nobelprijs voor de eco nomie. Hij geldt momen teel als een van de belang rijkste adviseurs van de economisch-financiele po litiek van de Amerikaanse president Reagan. Friedman stelt dat door minder overheidsbe moeienis en meer particu lier initiatief de economie zich beter ontwikkelt. Hij is er een voorstander van de mensen hun eigen ver antwoordelijkheden te la ten dragen, ook als het gaat om de zorg voor later. Sparen is zo'n manier om voor later te zorgen en het aantal mensen dat op dit gebied de eigen verant woordelijkheden oppakt, groeit. Dit omdat het ver trouwen dat de overheid wel voor „later" zorgt, af- 25-15 Korte Delft 3 Middelburg, tel. 01180-12127 Walstraat 30 Vlissingen, tel. 01184-13694 Kwaliteit uit Zweden Stelleweg 1, Postbus 15 4450 AA Heinkenszand, tel. 01106-2260 De Caravan-RAI is net achter de rug. Misschien was u ook gaan kijken naar de vele nieuwe en verbeterde caravans. Ook wij stonden daar met de gehele Munsterland- en Dique-serie. Mochten er toch nog vragen voor u zijn omdat u op de RAI zoveel nieuws zag, kom vrijblijvend even aan. We hebben de verschillende caravans in de showroom staan. Ook hebben we nog wat occasions staan. Tevens verhuren wij: bungalows -stellehomes - stacaravans jaar- en seizoenplaatsen en plaatsen voor passanten. 91 Stelleweg 1 4450 AA Heinkenszand telefoon 01106-2260 99 HOUTKADE 7 TELEFOON 01100-28955 POSTBUS 229 - 4460 AE GOES 13-15 Specialist In* spouwmuurisolatie met 15 Jaar fabrieksgarantie Komo-keur en 10 jaar plaatsingsgarantie Aluminium, kunststof, hardhout Ik ontvang graag informatie over: Naam: Adres: Plaats: Telefoon: Heeft u isolatieplannen? Vraag dan vrijblijvend informatie of een prijsopgave door deze advertentie in een ongefrankeerde enveloppe te sturen naar: Aan de Vlissingsestraat 1 in Koudekerke vindt u Brasser aluminium. Een bedrijf met een bijzonder groot assortiment alumi nium producten zoals zon wering, raamhorren, hor deuren en aluminium ra men en deuren. Voor wat betreft de electrisch be diende zonwering maakt men bij Brasser gebruik van Somfy-producten. Dit kwaliteitsmerk zorgt met zijn buismotor met Kema Keur voor een optimale werking. Bij Brasser vindt u tevens de complete col lectie zonwering en rollui ken. In het Brasser zonwe- rings-programma vindt u ondermeer de toumesol: deze constructie mag u tot de top in de zonweringen rekenen. Het doek zit op gesloten in een koker, de bovenrol kan niet door hangen. De knikarmen van uitstekende kwaliteit zijn leverbaar tot een uit val van 3.10 meter. Door eenvoudige koppeling van kast en voorlijst tot leng ten van 14 15 meter pro bleemloos toepasbaar met een naadloos doek. De 65/ 110 knikarm: uitermate geschikt als schaduwgever op terrassen tot ca. 5.50 meter. De toumeset: deze con structie valt op door de aparte vormgeving. Het doek is stofvrij in een alu minium koker opgebor gen. Doordat de bovenrol niet kan doorhangen, ge schikt voor grotere over spanningen. De carré 95: het architectenscherm, dat door de strakke vorm geving zeer geliefd is bij projecten. Verticaal 75/95: in eerste instantie ontwor pen als projectzonwering in de hoogbouw vindt het thans zijn weg in de parti- neemt. Maar dan is het wel zaak, dat er ook een mogelijkheid moet zijn om die zekerheid voor later op te bouwen. En daarom wordt financiële privacy door deze groep spaarders op hoge prijs gesteld. Nie mand hoeft te weten, dat je die eigen verantwoorde lijkheid oppakt. De Femis nummerrekening biedt die mogelijkheid. Hier geen ouderwetse legitimatie aan een balie, maar een rechtstreeks contact via de computer die alle han delingen voor de spaarre kening rechtstreeks uit voert, zonder tussenkomst van derden, en dat is een erg veilig gevoel. culiere sector. Het toege paste glasvezeldoek is een uitstekende warmte- en zonwering en heeft boven dien 's winters een isole rende werking. Rolluiken. Dit product mag zich bij Brasser verheugen in een groeiende belangstelling. Niet zo verwonderlijk, rolluiken bieden immers een perfecte koude/warm- te-isolatie, een goede ge luidsisolatie en bovendien een uitstekende beveili- tot 4 m doorrijhoogte. Beton- of steenmotief maar en dit is kan op voordelige manier worden ommanteld met 3 cm dikke houten geïmpregneerde rabatdelen. Alle afmetingen, ook in 't keinste achtertuintje, zoals kleine schuurtjes en aanbouwen. Alle soorten daken zijn mogelijk, b.v. platdak, pannendak, singels of eternit golfplaten. Door systeembouw vlotte levering en plaatsing door heel Nederland. Gratis tekening en hulp bij bouwaanvrage. Bel voor een vrijblijvende prijsopgave. Deze valt u beslist mee 5684 NL Best - Oirschotseweg 120 Tel. 04998-73932 of 95312 (ook na 17.00 uur) 040-518127. Iet Brasser-programma is een uitgebreid assorti ment, waaronder demer- ken Luxaflex en het Agero isolerend zonwering-sys teem. Service en advies. Uiteraard kunt u bij Bras ser een vrijblijvend advies verwachten. Voor de in stallatie en montage be schikt Brasser over vakbe kwaam personeel met een ruime ervaring. Ook voor de service bent u bij Bras ser aluminium in goede handen. Bij Modehuis J.C. Baars- Sijbrants is het al weer een beetje voorjaar d.w.z. de nieuwe voorjaarskol- lektie 1985 is binnen. U kunt volop keus maken uit tal van japonnen in frisse voorjaarstinten van gere nommeerde modehuizen zoals Parigi, Maris en Ma rie le Jovene. Ook aanwe zig schitterende double face mantels van het Pa- rijse modehuis Carbenel. Uw spaargeld is üw zaak en die van niemand anders. Er zijn dan ook een heleboel mensen die - om welke reden dan ook - niet met hun geld te koop willen lopen. Vroeger wilden de spaarbewijzen aan toonder nog wel eens uitkomst bieden... maar vandaag de dag bent u met naam en toenaam bekend als u voor deze spaarvorm kiest. Gelukkig heeft Femis - met niet voor niets meer dan 10 jaar ervaring op dit gebied -1 gezorgd voor een spaarsysteem dat totale financiële privacy biedt. U wordt partner in de Femis Account-Partnership en opent een rekening: de Femis nummerrekening. U bent dan alleen als nummer bekend en als "nummer" kunt u in alle stilte sparen. Femis verschaft u een uitstekende renteU kunt op ieder gewenst moment over uw geld beschikken, terwijl u het risiko kunt dekken dat er iets vervelends met uw geld kan gebeuren, namelijk door uw spaartegoed te Femis agentschappen: Amsterdam 020-654945 Oosterhout 01620-33453 beschermen via de volgende konstruktie: Er is een onafhankelijk garantie Trust-Fund opgericht, waarvan de leiding in handen is van een groep beheerders, die het Fund bij een aantal vooraanstaande verzekerings maatschappijen heeft verzekerd tegen het risiko van liquidatie. Hierdoor is Femis in staat om een schriftelijke garantie aan toonder op uw spaar tegoed te geven. Doordat deze garantie desge wenst tot de volle 100% kan gaan... wordt er door Femis méér garantie geboden dan door enige andere financiële instelling in Nederland. Met andere woorden: Femis biedt u een profijte lijk, waterdicht spaarsysteem dat uw zuurverdiende spaarcentjes "onzichtbaar" maakt voor onbevoegden. Een systeem waar bovendien bijzonder gemakkelijk mee te werken valt. Voor bedragen vanaf ƒ100.000,- en meer. Als deze advertentie u aanspreekt, kom dan in ieder geval eens vrijblijvend met Femis praten (of vraag uitvoerige dokumentatie aan). U bent van harte welkom bij de Femis kantoren en agentschappen. Femis kantoren: Zeist Montaubanstraat 237-239, tel. 03404-24100 Rotterdam Kortenaerstraat 1, tel. 010-110234* Baarle-Nassau Hoogbraak 1, tel. 04257-8666* Sas van Gent 01158-2240 Tilburg 013-420522 Zwolle 038-226244. Ook de nieuwe marine- look is volop aanwezig in de rokken- en blouches- kollektie. Verder zijn de mantelpakken van het be roemde Oostenrijkse modehuis Geiger in „cool wool" ruimschoots verte genwoordigd. Ervaar een beetje voorjaar bij mode huis J.C. Baars-Sijbrants, Middelburg, Nieuwburg 22-24. N. Boschma, Hogeweg 129, 4382 JE Vlissingen. J.A. v. Hiele, G. v.d. Veenstraat 58, 4333 AV Middelburg. P. Ventevogel, Walstraat 6, 4341 CK Arnemuiden. Gebakken Zeetong of Zigeunerschnitzel of Biefstuk met Champignons. Diverse Groentes, Gebakken aardappelen, Frites. Pudding met slagroom of Roomijs met vruchten en slagroom. FL. 27,50 De maand februari geldig STATION VLISSINGEN Telefoon 01184-65909 8-19 Voor de oorlog kon je in elke meubelzaak wel een echte ouderwetse meubel stoffeerder vinden. Veel stoelen kwamen toen nog als kale rompen van de fa briek naar de winkel en werden daar door eigen stoffeerders bekleed. Dat is na de oorlog totaal ver anderd. De winkelier van nu heeft woningstoffeer ders in dienst, die bijv. vloerbedekking leggen, trappen stofferen en gor dijnen ophangen. Voor het stofferen van meubelen zijn er nu speciale bedrij ven gekomen. Zo is er in Middelburg Meubelstof- feerderij Blankenburgh op de Koudekerkseweg 153. Daar worden op dat ge bied alle werkzaamheden verricht. Van het moderne stoffeerwerk, met polye- therschuim binnenwerk, tot het antieke hoogstoffe- ring toe. Het is dikwijls een lust om te zien hoe daar een oud versleten zit meubel opnieuw wordt gestoffeerd tot een sieraad voor de kamer. Steun nu het verenigings- of zendingswerk door het oud papier aan deze instellingen te geven. Havenindustrieterrein Houtkade 38 4463 AC Goes tel. 01100-15018 Neem eens contact op met de ook voor schroot, metaal, lompen en plastic Zinvol en lonend Er kunnen verschillende redenen zijn om opnieuw te laten bekleden. Qua kwaliteit en duurzaam heid zijn oudere meubels vaak onmiskenbaar beter dan het tegenwoordige aanbod. Alleen daarom is het vaak al lonend de veel kleinere investering van een nieuwe bekleding te verkiezen boven de aan schaf van iets nieuws. Vooropgesteld dat dit bekleden dan gebeurt door all-round vakmensen op een bedrijf dat hier speciaal voor is ingericht en waar alle moderne ma chines en materialen aan wezig zijn. Een andere re den is dat voor iemand die het model van het huidige bankstel nog niet moe is, opnieuw bekleden beslist zinvol is. Maar ook voor mensen die een beetje zijn uitgekeken op het model. Een kleine ingreep aan de romp levert al vlug een to taal ander model op. Ook voor meer ingrijpende in grepen is men bij de meu belstoffeerder^ aan het juiste adres. Zo maakt men naar wens van een 3- zits een 2-zits bank. Of van een fauteuil een 2-zits bank. Bij meubelstoffeerderij Blankenburgh's, op de Koudekerkseweg 153 in Middelburg kunt u voor het stofferen een uitge breid advies verwachten. Alle materialen zijn uit voorraad leverbaar terwijl er honderden stalen meu belstof en leer ter inzage liggen. Kortom, het is al leszins de moeite waard om voor uw versleten meubelen eens vrijblij vend te informeren. Post 48, 4460 AA Goes, 01106-1740 St. Jansstraat 18,4901 LT Oosterhout, tel. 01620-54925 Klimopstraat 16,4621 AJ Bergen op Zoom, tel. 01640-36560 Kromweggesingel 14,4388 HM Vlissingen, tel. 01184-62358. Zo'n 50 jaar geleden be- §on dhr. De Kort sr. aan e Dorpsstraat in Woens- drecht met een bedrijfje in autobekleding en als car rosseriebouwer. Nu, een halve eeuw later, is het be drijf Intraco uitgegroeid tot een van de grote spe cialisten op het gebied van zonwering en vooral vei ligheidsrolluiken. Intraco met zijn hoofdvestiging in Bergen op Zoom en show rooms in Breda, Roosen daal, Made, Fijnaart, Goes en Rijen voert een gewel dig assortiment. Hierbij gaat het vooral om geïso leerde industriedeuren, schuifdeuren, beveili gingshekken zowel rol lend als schuivend, rollui- EUBELEN Ramsburgerweg 5 Middelburg Tel. 01180-35043 ken van onbreekbare Le- xan-beglazing, aluminium en kunststoframen en deuren, schuifdeuren, winkelpuien, isolatieglas, voorzetramen, isolerende woningbouwrolluiken, zonneschermen, markie zen en vouwdeuren in pvc, hout en kunstleer. Ook montage. Naast de fabricage van hoogwaardige rolluiken monteert Intraco ze ook. Eigen montageploegen met vakkundig personeel zijn dagelijks in touw om rolluiken in diverse uit voeringen, kleuren en be dieningssystemen te mon teren. In het verleden had den rolluiken de naam te rammelen, te slijten en ge woon lelijk te zijn. Intraco heeft hiermee afgerekend. Door de rolluiken zijde lings in aluminium gelei ders te monteren is slijta ge en rammelen uit de we reld geholpen. En de uit voeringen zijn stuk voor stuk zeer fraai. Slagvaste Lexan-begla- zing. Beveilingsrolluiken met slagvaste Lexan-begla- zing behoren tot de nieuwste produkten van Intraco. Met dit rolluik Er is weer volop ECHTE SLAGERS 19-10 Kent u die ouderwets lekkere rookworstsmaak van vroeger nog? Natuurlijk.... slagersrookworst! Gemaakt van blank en sappig varkensvlees.... nauwkeurig gekruid. Daarna zorgvuldig gerookt. Nu ook verkrijgbaar gemaakt van rundvlees!!! Slagersrookworst... vers uit de rokerij.. Zó op uw tafel... verrukkelijk! WIJ MAKEN ZE OOK ZONDER ER ZOUT AAN TOE TE VOEGEN. Veersesingel 90 Middelburg. Tel. 01180-12343. compleet sto- be kan een ringsvrije beveiliging worden aangebracht voor portieken en etalages, ter wijl de koopwaar in zicht blijft. Levering aan particulier en bedrijven. Naast de verkoop met de eventuele montage aan de particulier levert Intraco aan een aantal zonwering/ rolluikenbedrijven in zo wel Nederland, België als Duitsland. Ook deze be drijven maken gebruik van de kennis die men bij Intraco heeft opgedaan bij vele projekten in de loop van vijftig jaar.

Scheldebode | 1985 | | pagina 17