HETWEEK^ADWAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Gebroeders geven voorstellingen in Vlissingen Bassie verloor zijn hart al jong aan het circusgedoe nieuwe cursussen D- Stichting Vogelopvang heeft geldtekort om groeiende stroom slachtoffers te verzorgen Bekend Canadees koor zingt in Middelburg Buitenland Jong leren Greep Spel rond Driekoningen Concert Demian Kwintet cDansscfiooC<janvier~ GLOBE IN MIDDELBURG Drie dames verbeelden commentaar op kunst J.P.A. ROSSËL CDA-vrouwen, emancipatie en sociaal stelsel Duizendste cultureel paspoort Vergadering commissie economische zaken Vergadering Vlissingse Vrouwenraad DANSSCHOOL Lric en Louise vuil broekhoven Prof. Goudzwaard legt verband wereldeconomie, honger en armoede uit Programma Nieuwe show Heddy Lester LfCl— V VLISSINGEN - Za terdag 12 januari komen Bassie en Adriaan met hun Lachspektakelshow naar Vlissingen. Zij ge ven twee voorstellingen, om halftwee en om vier uur, in Hotel Britannia. Nu: START NIEUWE CLUBS Zierikzee en Middelhamis. TEL: 01100-20176 of 30428 en REPARATIES Stijldansen voor scholieren en echtparen Rock Roll Tapdansen in Hotel BRITANNIA inlichtingen/inschrijven tel. 01100-23265 DE SCHFXDEBQDE UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN - 33e JAARGANG - OPLAGE 42.659 EX. WOENSDAG 9 JANUARI 1985 M 301 KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN a: zr s VLISSINGEN - De Stich- ting Vogelopvang Walche- ren wordt langzamerhand E bekend bij de mensen. Dat E heeft tot gevolg dat de vrij- E willigers een steeds groter E aantal vogels te behandelen E krijgen. Maar de stichting E kan niet over een evenredig groeiende hoeveelheid geld beschikken om onderko- E men, voedsel en medica- E menten aan de stroom vo- E gelslachtoffers aan te pas- E sen. De stichting krijgt veel E zeevogels binnen die slachtoffer zijn geworden E van olielozingen. De mede werkers lopen zelf ook re gelmatig langs de Walcher- se kustlijn. Het aantal dode en gewonde zeevogels dat ze dan vinden is ongekend groot. Daarnaast komen vogels binnen die gewond zijn ge raakt door het verkeer, hoogspanningskabels, landbouwgif, botulisme of door nog andere oorzaken. Een apart probleem vor men de jonge nog niet vliegvlugge vogels die in het voorjaar worden ge bracht. De medewerkers verplegen de vogels en zet- {itlililiiiifliitilliiilliililitliiiUiilitiUliiiiitE= ten ze - als ze er weer bo venop komen - terug in de natuur. Wie het van belang vindt iat de stichting dit werk kan voortzetten, kan een geldelijke bijdrage storten op postgironr. 5545590 ten name van de penningmees ter Stichting Vogelopvang Walcheren in Domburg. Hulp in de vorm van bouwmateriaal (voor het onderkomen), voedsel, huishoudelijke en ver pleeg artikelen is eveneens zeer welkom. Dan even bel len naar de stichting: tel. 01184-70873. Een fuut en eend aan de beterende hand. foto Cor Schuilwerve E Er zullen weinig kinderen zijn die dit vrolijke duo nog niet kennen. In de nieuwe show laat Adriaan een aantal nummers zien die in het circus en variété voorkomen. Hij treedt onder meer op als ba- lans-acrobaat evenwichtkun- stenaar en goochelaar. Ook staat er een kistverwisselings- truc op het programma, maar helaas gooit Bassie dan weer het nodige roet in het eten. Als Bassie en Adriaan demonstre ren hoe in Hilversum een tele visieopname in zijn werk gaat en hoe een hoorspel gemaakt wordt, stijgt de vrolijkheid ten top. Natuurlijk gaat hier alles mis, de camera's spuiten wa ter, de microfoons ontploffen en als Bassie geluiden moet maken bij een spannend ver haal dat Adriaan vertelt, loopt alles in het honderd. ces. Ze kregen een contract om een jaar lang op te treden in een kermistheater en toen dat contract afgelopen was kregen ze direct weer contracten voor theaters in het hele land. Het optreden voor kinderen vonden ze het leukst. Het pro gramma werd al snel uitge breid met een clownsnummer, waarin zowel Bassie als Adriaan als clown optraden, maar Adriaan vond clown zijn niet zo leuk, en vanaf die tijd stonden er op het toneel een clown en een acrobaat, ze ge bruikten hun eigen namen Bassie en Adriaan. Dat was in 1964. Bassie en Adriaan kunnen al terugkijken op een arties tencarrière van ruim dertig jaar. Voor Bassie stond al in 1946 vast dat hij artiest wilde worden. Dat was toen hij voor het eerst een circusvoorstel ling zag. Hij leerde op de gi taar en mondharmonica spe len en probeerde als imitator op te treden. In 1956 ging Bassie, tegen de wil van zijn ouders in, met een circus mee. Daar leerde hij jongleren en acrobatiek en aan het einde van dat jaar werkte hij als acrobaat in een Bel gisch circus. Toen het contract afliep, ging hij terug naar zijn familie en werkte een tijdje in een visfabriek. Na een paar maanden had hij al weer heimwee naar het artiesten vak. Samen met zijn broer Adriaan begon hij te trainen onder leiding van Ferry As- sendorf aan een acrobaten- nummer. Twee jaar later tra den ze op onder de naam The Crocksons. Het werd een suc- Het succes met hun acroba- tennummer was zo groot, dat ze aanbiedingen kregen voor theaters in het buitenland en in 1966 besloten ze om voor minstens twee jaar Nederland te verlaten en hun geluk in de buitenlandse theaters te be proeven. Ook dat werd een groot succes, ze bleven geen twee jaar maar twaalf jaar weg en werkten in alle grote theaters van Europa en maak ten een succesvolle tournee door Zuid-Amerika. In die tijd kregen ze een nieuwe hobby, liedjes schrijven. Het eerste liedje dat ze schreven, werd meteen een hit: „Ik heb niks gezien", dat gezongen werd door Sjakie Schram. Daarna volgden lied jes voor Connie Vink, het Cocktail Trio, en André van Duin. Toen ze een nieuw liedje door de telefoon voorzongen, kreeg grammofoonplatenpro- ducer Leon Swab een idee, het zou niet gezongen worden door Sjakie Schram, wat eerst de bedoeling was, maar door de twee broers zelf. is een groot succes en trekt overal volle zalen. Voor de voorstellingen in Vlissingen zijn kaartjes in voorverkoop verkrijgbaar bij de receptie van Hotel Britannia. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. Oplage: Editie Vlissingen 22.320 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 20.339 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Openingstijden kantoor Vlissingen: 08.30-12.30 u, 13.30-17.00 u. Redactie: Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, tel. privé 01184-64630. In 1976 kwamen Bas en Adriaan van Toor voorgoed terug in Nederland en werd het idee voor de Bassie en Adriaan TV-serie geboren en in 1977 kwamen ze voor het eerst op de Nederlandse tele visie met de Plaaggeest. De se rie sloeg goed aan bij de kin deren. Maar Bas en Adriaan vonden dat het nog leuker kon en besloten dat Adriaan de te levisieserie zelf zou gaan schrijven. Dat werd de serie met de sleutel. Die sloeg zo goed aan bij de jeugd dat ze direct de opdracht kregen een derde serie te maken. Bassie en Adriaan en de diamant. De ze serie werd niet alleen door Adriaan geschreven, maar ook geregisseerd. De gebroeders houden kortom zelf graag een greep op wat ze doen. Daarna ging alles erg snel. Ze maakten grammofoonpla ten, er kwamen boeken en ze gingen op reis met het circus Bassie, en Adriaan. Ze kregen hun eigen radioprogramma „Op stap met Bassie en Adriaan" en er kwam een hoorspelserie „Bassie en Adriaan op schattenjacht". Ook hun nieuwe theatershow MIDDELBURG - Leer krachten van de Vrije School Zeeland geven vrijdag 11 ja nuari een openbare voorstel ling van het Oberuferer Drie- koningenspel.De voorstelling begint om 20.00 uur in de school aan de Willem Aron- deusstraat 59 in Middelburg. Dit middeleeuwse spel laat de strijd zien tussen de hemel- krachten die het pasgeboren Jezuskind behoeden en de de monische machten die het be dreigen. VLISSINGEN - Het Demian Kwintet geeft zondag 13 ja nuari een sherryconcert in het Vestzaktheater in Vlissingen. Op het programma staan werken van Mozart en Schu bert. Het concert begint om 16.30 uur. Het Demian Kwintet werd in 1979 opgericht toen alle vijf de leden aan het Sweelinck Conservatorium studeerden. De leden zijn Jan Paul Ta- venier (viool), Nelleke Schol ten (viool), Carine Blanken (altviool), Mathijs Bunschoten (altviool) en Marten Mostert (cello). Bij dit sherry concert werkt ook de celliste Viola de Hoog mee. Kaarten zijn voor 10 gulden (CJP en Pas 65 7.50) in voor verkoop verkrijgbaar bij de Culturele Raad, Badhuisstraat 104 in Vlissingen. (ADVERTENTIE) Binnenkort gaan er nieuwe clubs van start voor beginners en gevorderden: Klassiek en modern, ook rock and roll en aerobic. Goes, Middelburg, Bel snel tussen 14.00 en 20.00 uur: MIDDELBURG - Carambole, een nieuwe voorstelling van het Zuidelijk toneel Globe, is te zien als een voortzetting van de dis cussie over kunst, zoals die op gang werd gebracht in de voor stelling Kost van het seizoen 83-84. Dinsdag 15 januari is deze „serie kunststoten voor drie actrices" te zien in de schouwburg, aanvang 20.30 uur. (ADVERTENTIE) TANDPROTHETICUS KUNSTGEBITTEN Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van het CDA- Vrouwen beraad houdt woens dag 16 januari een openbare bijeenkomst in het jeugdge- bouw van de Petruskerk aan de Dr. Ottestraat in Vlissin gen. Het begint om 9.30 uur. Het onderwerp is dit keer het nieuwe belastingstelsel en de gevolgen voor de vrouw. Er wordt namelijk hard gewerkt aan een herziening van het stelsel van de sociale zeker heid en belastingen. In het be lang van de emancipatie be pleiten veel vrouwengroepen in dit verband economische zelfstandigheid van de vrouw. Het CDA-statenlid Remijn- de Badts zal een en ander voor de CDA-vrouwen toelichten. MIDDELBURG - Een suc cesje voor Uit in Zeeland: het duizendste Cultureel Jongeren Paspoort van dit seizoen is verkocht. Voor Uit in Zeeland reden om de duizendste eens uitge breid in het zonnetje te zetten. Dat gebeurt donderdag 10 ja nuari in de schouwburg, voor dat de voorstelling van het Shusaka Dormu Dance Theatre begint, dus circa 20.10 uur. Jan de la Mar, directeur van Uit in Zeeland, houdt een kor te inleiding. Vervolgens zal iemand uit het Zeeuwse cultu rele leven de duizendste koper het paspoort plus enkele ge schenken uitreiken. Was Kost een commentaar in de letterlijke zin, Carambo le geeft meer een beeldend en verbeeldend commentaar op het instituut kunst. Bij een borrel en een biljart (gekaderd spel van losse ele menten, lijn en beweging) ge ven drie dames een nabe schouwing van een culturele trip en beschrijven „hoe het voelt als je er heel na aan toe bent om te bevatten wat er te bevatten valt, wanneer er iets te bevatten valt". (Tardieu). „Bijgedachten en zijdelingse blikken belemmeren de fanta sie bij het verbinden van de losse delen. Mijn fout is dat ik het ondenkbare wil denken in plaats van het stilzwijgend te vereren". (Handke) De dames worden heen en weer geslingerd tussen heden en verleden, proza en poëzie, werkelijkheid en fantasie, oersoon en personage. In plaats van donderdag 17 ja nuari komt de Middelburgse commissie voor economische zaken donderdag 10 januari bijeen. De vergadering begint om 19.30 uur in de maquettekamer van het stadhuis. Op de agen da staan onder meer de be spreking van de concept-nota Provinciale sociaal-economi sche adviesstructuur, de noti tie recreatie en toerisme en de notitie Vliegveld Midden-Zee land. VLISSINGEN - De Vlis singse Vrouwenraad begint het nieuwe jaar met een open bare bestuursvergadering op donderdag 10 januari. Mevrouw de Muijnck, mede werkster van de openbare bi bliotheek, houdt dan een le zing over het bibliotheekwe zen. De vergadering begint om 20.00 uur in Het Anker aan de Bonedijkestraat. Voor 14 februari staat een uiteenzetting over de veilig heid op en om de Westerschel- de op het programma van de heer Roosse van maritieme zaken van het district Schel- demond. Op de vergadering van 28 maart worden de problemen uitgediept die vrouwen heb ben als ze in de overgangspe riode zij n. MIDDELBURG - Het ex-Tweede-Kamerlid prof. Goud zwaard (ex-CDA) komt donderdag naar Middelburg om er te spreken over de relatie tussen de derde wereld en het rijke wes ten. De lezing van Goudzwaard begint om 19.30 uur in de Ont- moetingskerk aan de Oosterscheldestraat in Middelburg. De werkgroep Werelddia- weeën van de koloniale tijd en konaat Middelburg, die uit le den van gereformeerde en hervormde kerken in Middel burg bestaat en die Goud zwaard heeft uitgenodigd, probeert al jarenlang de sa menhang duidelijk te maken tussen de problemen in de der de wereld en de rijkdom in het westen. Nu er opnieuw een grote hongersnood heerst in Afrika en nu iedereen met de ellende is geconfronteerd via de t.v.- actie Eén voor Afrika is een uitdieping van de problemen aan de orde, zo vindt de werk groep. De hongersnood in de Sa- hellanden wordt niet veroor zaakt, doordat nu de oogst zou zijn mislukt of door een ande re manier van domme pech. Het heeft te maken met in vloeden van het westen, na- vooral met economie. De bevolking in de Sahel heeft jaar in-jaar uit met hon gersnood te maken. Prof. Goudzwaard zal in Middel burg dan ook komen uitleggen hoe de wereldeconomie in el kaar zit en hoe dat uitpakt voor arme landen en welke verantwoordelijkheid Neder land heeft om een steeds cata- strofaler ontwikkeling tegen te gaan. Het programma begint om 19.30 uur met een optreden van het vrouwenvredescabaret de Kontra Mien. Om 20.00 uur be gint de lezing, waarna de zaal in discussie kan gaan. De avond wordt besloten met Su rinaamse muziek. De zaal is open om 19.00 uur. MIDDELBURG - Zondag 13 januari een extra koffieconcert in de Middelburgse concertzaal. Het bekende Canadese topkoor The Elmer Iseler Singers heeft zich tijdens een toernee door Ne derland laten verleiden tot een concert in Middelburg. Het bezoek van het koor valt samen met de opening van de manifestatie Canada in Nederland in 1985, die dit jaar ter herdenking van de bevrij ding door onder meer de Ca nadezen wordt gehouden. Het Canadese koor behoort tot de beste van Noord-Ameri- ka. Aardig is dat in het pro gramma ook werk van Swee linck is opgenomen. Daarnaast zingt het koor composities van H. Willan, O. Morawetz, H. Freedman, Ton de Leeuw, R. Murray Schafer en Three Canadian Folk Songs. Het concert begint om 11.30 uur. Kaarten zijn voor ƒ7,50 verkrijgbaar aan de zaal. Heddy Lester met haar broer Frank Affolter. MIDDELBURG - „Wie deelt" luidt de titel van het nieuwe theaterprogramma van Heddy Lester. Zij brengt het met haar broer Frank Affolter die haar op de vleugel begeleidt en een enkele keer ook zingt. Vrijdag 11 januari is het te zien in de schouwburg in Midde\burg. Aanvang 20.30 uur. Het is alweer de derde show van Heddy Lester die zich tot een theatervrouw met allure heeft ontwikkeld. De muziek speelt na tuurlijk een belangrijke rol.

Scheldebode | 1985 | | pagina 1