ZO KUNT U DE WINTER MET EEN GERUST HART TEGEMOET ZIEN TIPS OM EEN GOEDE WEERSTAND OPTE BOUWEN Echinaforce Urticalcin Zo komt u van die vervelende griep af! Zo pakt u het verkoudheidsvirus aan! Niet elke hoest is dezelfde Onderschat nooit een keelontsteking! Griep, verkoudheid, hoesten, win tertenen: al die typische winter- kwaaltjes hebben veel minder kans om ons het leven zuur te maken wanneer we zorgen voor een goe de conditie. Er zijn een paar simpele maatrege len die we allemaal kunnen nemen om een goede weerstand op te bouwen: zorg voor volop beweging in de frisse lucht streef naar een goed evenwicht tussen geestelijke en lichamelijke inspanning zorg voor voldoende rust, ont spanning en slaap vervang negatieve emoties, zoals afgunst en ergernis, door positieve gevoelens van dankbaarheid en te vredenheid probeer zo gezond mogelijk te eten: verse groente, vers fruit, rauwkost, volkoren eet langzaam, kauw het voedsel grondig en vermeng het goed met speeksel gebruik regelmatig Echinaforce en Urticalcin. Veel mensen hebben gemerkt dat alleen al het gebruik van Echina force en Urticalcin afdoende is om vervelende winterkwalen te voorkomen. Alfred Vogel ontdekte tijdens zijn verblijf bij de Noordamerikaanse Sioux-indianen de bijzondere wer king van de Echinacea purpurea bij ontstekingen. De verbluffende resultaten van deze geneeskrachti ge plant met z'n purperen bloe menpracht waren voor hem aanlei ding deze rode zonnehoed, zoals de Nederlandse naam luidt, mee te nemen naar Zwitserland om hem daar winterhard te maken. Nu dient de Echinacea purpurea al tientallen jaren als grondstof voor Echinaforce, het bekendste A. Vogel-geneesmiddel. Echina force verhoogt de weerstand, te gen zowel bacteriën als virussen. Vooral het laatste is belangrijk om dat de medische wetenschap in feite geen goed geneesmiddel te gen virus-infecties kent. Een goede weerstand is sterk af hankelijk van het vermogen van het lichaam om kalk op te nemen. Kalktabletjes op zich hebben meestal niet het gewenste resul taat. Het gaat er namelijk om dat het lichaam wordt geholpen zelf weer de nodige kalk uit het voedsel te halen. Urticalcin helpt op twee manie ren: het bevat plantaardig gebonden kalk (afkomstig van de erin ver werkte brandnetel) die gemakkelijk door het lichaam wordt opgeno men het helpt het kalk-opnemend ver mogen van het lichaam te herstel len. Echinaforce en Urticalcin zijn daarom twee zeer betrouwbare bondgenoten in de strijd om het behoud van een goede conditie in de winter. Ondanks alle goede voorberei dingen kan het toch voorkomen dat we te kampen krijgen met griep, verkoudheid, hoesten of een andere winterkwaal. Wat kunnen we dan doen? Een flinke griep moet u gewoon uitzieken. Ruim een week binnen blijven en de koorts niet onderdruk ken. Die koorts 'verbrandt' name lijk de gifstoffen en schadelijke af- valprodukten die tijdens de griep worden geproduceerd. Een uitgebalanceerd middel om de griep goed onder de knie te krijgen, is Baptisia complex. Elke plant aardige stof die in dit middel is verwerkt, stimuleert de genezing. Baptisia complex werkt antisep tisch, tegen gewrichtspijn, het on dersteunt de koorts, bevordert de nierfunctie en is zenuwverster kend. Een doorgesneden ui op uw nacht kastje verlicht de problemen van een verstopte neus. Een beetje Crème Bioforce in de neus werkt ook genezend. Maar het beste mid del blijft toch Echinaforce, met z'n antivirale werking. Kinderen zijn dol op Santasapina, gemaakt van honing, pereconcen traat en denneknoppen, en aange vuld met rietsuiker. Deze siroop verzacht heesheid en keelpijn en werkt slijmoplossend. Volwassenen geven vaak de voor keur aan Drosinula siroop, vooral wanneer er sprake is van hardnek kig slijm opgeven. Het is gemaakt op basis van Santasapina onder toevoeging van extracten van di verse geneeskrachtige planten die met name een gunstige uitwerking hebben op de ademhalingsorga nen. Petasan siroop ten slotte wordt zeer gewaardeerd door oudere mensen. Het bevordert het losko men van het slijm en het heeft bovendien een kramp-opheffende werking. Een keelontsteking kan ernstige ge volgen hebben. Er kunnen zelfs hartaandoeningen uit voortvloeien. Daarom is het belangrijk bij keelpijn snel in actie te komen. Ontsmet de keelholte en de amandelen met Molkosan, het krachtigste ont smettingsmiddel dat de natuur te bieden heeft. U kunt verdunde Molkosan (1 deel Molkosan op 4 delen water) gebruiken om ermee te gorgelen. Ook kunt u de aman delen met pure Molkosan aanstip pen (met een penseel). Een zeer effectieve aanpak is de volgende: U begint met 5 druppels Echina force, na een uur neemt u 5 drup pels Lacheses D12, na weer een uur 5 druppels Guajacum D2, daarna weer 5 druppels Echinafor ce enzovoort.

Scheldebode | 1984 | | pagina 37