U BENT WELKOM IN DE GEZONDSTE TUIN VAN NEDERLAND Stress Vergeetachtigheid Verkoudheid Vitaminetekort Voetschimmel Weerstand Winterhanden en -voeten Wondjes Wratten Zenuwpijn compres. Daarna de pijnlijke plaats inwrijven met Symphosan of Toxuecal massage-olie. Inwen dig kan Alchemilla complex wor den gebruikt; wanneer de pijn door vocht en kou is veroorzaakt: Rhus tox. D4. Tijdens perioden van buitenge woon grote spanningen, verdriet of wanneer de zenuwen tot het uiter ste gespannen zijn, geven Passi- flora complex of Neuroforce de nodige rust. A. Vogel Vitaal Mul- ti-vitaminecapsules en Vitaalex- tract vullen een tekort aan vitami nen en mineralen aan. Het geheugen lijkt op een spier die sterker wordt naarmate hij meer wordt gebruikt. Blijf geestelijk ac tief. Eet veel verse groenten en fruit, met name onbespoten, onge schilde appels. In de schil zit veel fosfor, een stof die het denkverm ogen stimuleert. Vinca minor fen Barium carbonicum D 10 verbe teren de doorbloeding van de her senen. Vezelrijke voeding stimuleert de stoelgang. Eet daarom veel vers fruit, geweekte pruimen en abriko zen, zilvervliesrijst en volkoren. Na tuurlijke laxerende middelen zijn o.a.: Linoforce, Frangulaen Cur cuma complex. Wie ze langdurig moet gebruiken, kan ze beter om de week afwisselen. zie blz. 6-7-8 Leg enkele in Spilanthes j=D1 gedrenkte watjes of gaasjes tussen alle tenen, en houd deze met een verband om de voorvoet een uur lang op hun plaats. Droog de voe ten goed af en wrijf de pijnlijke plekken in met Crème Bioforce. Spilanthes kan om de dag door verdunde Molkosan worden ver vangen. zie blz. 10-11 Pas wisselbaden toe: houd de han den (of de voeten) 2 a 3 minuten in warm water, daarna 2 a 3 seconden in koud water; herhaal dit 6-8 keer. Wrijf de pijnlijke plekken in met citroensap en, nadat dit is inge droogd, met Crème Bioforce. Verbeter de bloedsomloop (zie Bloedsomloopstoornissen Ontsmetten met Molkosan (ver dund), Echinaforce of Calendula t- De gesloten wond behandelen met Symphosan voorkomt lelijke littekens. Bij schaafwondjes wordt Hamameliszalf toegepast; bij wondpijn Arnica D6 Het innemen van Echinaforce voorkomt infec tie en bevordert de vorming van nieuw weefsel. Aan de oever van het Dronter- meer, aan de rand van het fraaie stadje Elburg, vindt u een tuin waar meer dan 100 verschillen de geneeskrachtige planten worden gekweekt, op orga nisch/biologische wijze, dus zonder kunstmest of chemische bestrijdingsmiddelen. Hier ligt de basis voor veel van de be kende A.Vogel-geneesmiddelen. Het is een bijzondere belevenis om eens met eigen ogen de rode zon nehoed Echinacea purpureaof het groot hoefblad Petasites offi cinalis) te bekijken en van deskun Huismiddeltjes zijn: het inwrijven van de wrat met de binnenkant van een tuinboonschil en het toepassen van een knoflookcompresje. Uit wendig deppen met Molkosan, Thuja C of Chelidonium jof druppel wat tinctuur op een wond- pleister en plak die over de wrat. Hete douches of warme kruiden- compressen geven vaak binnen een half uur verlichting. Wrijf de pijnlijke plek in met Symphosan of Johannesolie. Ook het innemen van Aconitum D4 of Cham om il ia D4 helpt. Beste oplossing: meer bewegen, minder maar beter eten, vooral digen te horen hoeveel zorg er voor nodig is om dit soort planten op een volstrekt natuurlijke manier te kweken. Van mei tot en met september bent u van harte welkom voor een be zoek dat ook nog bestaat uit een rondleiding door het bedrijf, een interessante filmvoorstelling en een korte uiteenzetting over natuurlijke geneesmiddelen. Het informatie materiaal dat u meekrijgt is gratis. Dat geldt trouwens voor uw hele bezoek. 'Maar mijn kennis van planten reikt niet zo ver,' zegt u misschien. 'Ik rauwkost, groene groenten en vol koren; 1 a 2 sapdagen per week, waarbij men niets eet en alleen maar vruchte- of groentesap drinkt, zijn raadzaam. Molkosan \s een prima slankdrank. Kelpasan heeft velen van heel wat overtollige kilootjes afgeholpen. Deze veertig gezondheidstips zijn ontleend aan het boek An ders beter worden - volgens de inzichten van Dr. h.c. A. Vogel. 240 Bladzijden waardevolle ad viezen om meer dan 180 aan doeningen zelf met succes te behandelen met plantaardige en homeopatische geneesmid delen. Compleet met voedings adviezen, suggesties over uit wendige behandelmethoden, uitgebreid register en tientallen kleurenfoto's van geneeskrach tige planten. Verkrijgbaar bij uw drogist, reformhandelaar of boekhandel. Prijs f 13,95. weet het verschil tussen een paar debloem en een brandnetel, maar daar houdt het wel mee op.' Geen probleem, bij elke plante- groep staat een bordje met de naam van de plant en haar voor naamste geneeskrachtige werking. Bovendien wordt u door deskundi ge gidsen rondgeleid. Wij zullen het de komende zomer zeer op prijs stellen u te ontvangen. De rondleidingen vinden in principe dinsdags en donderdags plaats. Maakt u wel van tevoren even een afspraak. U kunt bellen met Bio- horma, tel. 05250-2855. t f. r -

Scheldebode | 1984 | | pagina 27