40 GEZONDHEIDSTIPS VOOR JONG EN OUD Buikpijn Depressiviteit Diarree Gebrek aan eetlust Griep Herstel Hoesten Hoofdpijn Huidklachten Kalkgebrek Keelpijn Kneuzingen Koorts Luiereczeem Menstruatiepijn Nervositeit Ontstekingen Ouderdomsverschijnselen Overgangsklachten Slapeloosheid Spataderen Spierpijn paar minuten. Bij een reeds ge vormde buil of blauwe plek kan een compres van Arnica f lores ^wor den toegepast. Om het uur kunnen nog enkele keren 5 a 10 druppels Arnica D6worden ingenomen. Raadpleeg een dokter wanneer de pijn langer dan een uur aanhoudt, zeker wanneer er ook sprake is van braken en/of koorts. Zijn krampen de oorzaak, dan geeft Belladonna D4 of Chamomilla D4 (vooral bij kinderen) verlichting. Analyseer uw mogelijkheden, stel vast wat u graag doet en hoe dit anderen tot voordeel strekt. Dit geeft uw leven zin. Enkele natuurlij ke opwekkende middelen zijn: Gin seng P=D1 en Hypericum f. Pas op voor uitdroging als gevolg van vochtverlies, vooral bij kinde ren! Eerste dag niets eten, wel veel drinken. Daarna stoppende voe ding: kwark, bosbessensap, ge raspte appel, thee en beschuit met kaneel. Tormentilla complex maakt snel een eind aan diarree. Zorg voor voldoende vitaminen. Kinderen die niet willen eten, krij gen vóór de maaltijd enkele drup pels Calami complex. Laat het kind eten zoveel het wil. Schep slechts een klein beetje op z'n bord. Andere eetlustbevorderende middelen zijn: Centaurium fl, An gelica P en Taraxacum (J. Zie blz. 10-11 Na een ziekte of operatie moeten de uitscheidende organen worden gestimuleerd om de afvalstoffen zo snel mogelijk af te voeren. Solida- go complex bevordert de nier functie. Boldocynara stimuleert de lever. A. Vogel Vitaal Apifor ce en Soja force geven het lichaam weer nieuwe energie. Zie blz. 10-11 Laat de dokter de oorzaak vaststel len. Daarna kan een oorzakelijke behandeling worden gekozen. Wanneer krampen de oorzaak zijn, is Petadoloreen probaat middel. Ook het inwrijven van de pijnlijke plek, de nek of de slapen met Po- Ho-olie geeft vaak goede resulta ten. Vervang uit wit meel en witte sui ker bereide produkten, varkens vlees, vet en scherpe kaassoorten door rauwkost, zilvervliesrijst, vruchten en volkorenprodukten. Veel bewegen in de vrije natuur, zonnebaden en wisseldouches zijn goed voor de huid. Een ruwe, droge huid reageert vaak goed op het inwrijven met Sym- phosan en Johannesolie. Perso nen met een vette huid kunnen Calcium carbonicum D6 inne men. Een schrale huid kan men inwrijven met Crème Bioforce of Johannesolie. Bij huidinfecties, zoals jeugdpuistjes, kan men de huid de ene dag deppen met Mol- kosan, de andere dag met Echina force] daarna inwrijven met Crè me Bioforce. Inwendig kan men afwisselend Echinaforce en Viola trie, ^gebruiken. Pas de voeding aan. Eet veel rauw kost: witte kool, worteltjes, koolra pen, knolsederij, radijs, augurken en waterkers. Het lichaam heeft vitamine D nodig om de kalk goed te kunnen opnemen. Zuidvruchten, levertraan en A. Vogel Vitaal Multi- vitaminecapsules bevatten veel vitamine D. Urticalcin is het middel bij uitstek om kalkgebrek te voorkomen of op te heffen. Zie blz. 10-11 Een eiwitverband werkt verrassend goed en snel (zie Anders beter worden, blz. 69). Een compres met Arnica f lores ^bevordert de genezing (enkele malen daags ver versen). Ter ondersteuning wordt Arnica D6 ingenomen. Koorts is een natuurlijke en nood zakelijke reactie van het lichaam. Wanneer de koorts boven de 40° stijgt of enkele dagen aanhoudt moet de dokter worden gewaar schuwd. Ondersteun de genezing met Gelsemium complex. Veel drinken en transpireren bevorderen het genezingsproces. Baby's rode billetjes genezen door ze regelmatig aan de lucht bloot te stellen, door ze met Johannesolie in plaats van met water en zeep te reinigen en door ze regelmatig met Crème Bioforce in te wrijven. Zitbaden van een half uur en een constante temperatuur van 37°, met een aftreksel van hooibloemen of kamille, kunnen verlichting ge ven. Neem vanaf de dag voor de menstruatie Petadolor in totdat de pijn afneemt. Ovaria sic. D3 helpt bij een onregelmatige of te zwakke menstruatie. Menstruatieproble- men zijn overigens het terrein van de dokter. Kies voor volwaardige voeding en eet matig. Neem voldoende ont spanning en zorg voor een goede stoelgang. Passiflora complexen Avena sativa complex zijn zuiver natuurlijke, rustgevende prepara ten die volkomen veilig zijn en geen gewenningsverschijnselen geven. Gebruik natuurlijke 'antibiotica' zoals waterkers, tuinkers, oostindi- sche kers en mierikswortel. Het middel bij uitstek tegen ontstekin gen is Echinaforce. Kuur bij hard nekkige infecties: 1ste t/m 5de dag: dagelijks 20 ml Echinaforce in een glas water, verdeeld over de dag, opdrinken (of 40 tabletten, verdeeld over de dag, innemen); 6de dag: 3 x daags 60 druppels of 6 tabletten; 7de dag: 3 x daags 50 druppels of 5 tabletten, enz. tot de 11de dag: 3 x daags 10 druppels of 1 tablet. Laat de dokter er naar kijken. Drup pel intussen enkele druppels Plan- tago p in het oor. Neem ook Plantago p in. Gebruik voeding die rijk is aan vitamine A. Tips voor een goede gezondheid op hoge leeftijd: leef matig en eenvoudig; gebruik volwaardige voeding; zorg voor een goed even wicht tussen geestelijke en licha melijk arbeid; neem voldoende rust, ontspanning en slaap; zorg voor volop beweging in de frisse lucht. Een algemeen versterkend middel is Tonicum crataegi. Ook A. Vogel Vitaal Tarwekiemolie en Vitaalextract bevorderen de vitaliteit. Ignatia D6 helpt vaak heel goed tegen de depressiviteit tijdens de overgang. Overmatige transpiratie kan worden bestreden met Salvia f). Een goed geneesmiddel bij 'op vliegers' is Aconitum D10. Coc- culus D4 biedt uitkomst bij duize ligheid. Synthetische pijnstillers hebben vaak vervelende bijwerkingen en kunnen verslavend werken. U kunt hevige pijn daarom beter verlichten met veilige natuurlijke middelen die geen bijwerkingen vertonen en niet verslavend werken, zoals Petado lor en Petasin capsules Zorg voor een goed bed en een goed geventileerde slaapkamer; gebruik na 6 uur geen zware maal tijd meer en drink 's avonds geen koffie, thee of cola; zorg voor warme voeten; drink een glas war me melk met honing en lees wat ontspannende lektuur. Natuurlijke slaapbevorderende middelen zijn: Dormeasan, Passiflora complex en Avena Sativa complex. De dosering kan zonder bezwaar wor den verhoogd. Een dagelijkse wandeling van een half uur is een goede manier om de aderen in de benen in goede condi tie te houden. Vermijd lang achter een staan en zorg dat de benen 's nachts wat hoger liggen dan de rest van het lichaam. Regelmatige voetwisselbaden stimuleren de bloedsomloop (zie Bloedsomloop stoornissen). Bij pijnlijke spatade ren kan in- en uitwendig Aqua Hamamelidis worden gebruikt. De huid ter plaatse voorverwarmen met een hete douche of een warm

Scheldebode | 1984 | | pagina 26