Balletschool De Spiegel klassiek ballet (vanaf 4 jaar) jazz-ballet (vanaf 10 jaar) keep-/fit-training Tevens: opleiding Royal Academy of Dancing. balletschool „De Spiegel" Nu inschrijven voor chauffeursopleidingen verkeersschool c{0 WINTER 84/85 HAARSTIJL-STUDIO 233 HAARSTIJL-STUDIO Men kan zich het gehele jaar door aanmelden voor: De lessen worden zowel overdag als 's avonds gegeven, zowel voor dames als voor heren. Informatie en aanmelding: Throbeckelaan 8 Westerbaan 16 Goes Vlissingen 01100-12098 02284-66333 O Vakopleidingen voor beroepschauffeurs Grandorama Vlissingen Een naaimachine-meubel passend in uw interieur... chaffeursopleiding CCV-B Oogmerk-opticien, de nieuwe norm in optiek Prijsuitreiking jaar'' Intraco 50 Balletvoorstelling „De Sneeuwkoningin'' door balletschool „De Spiegel" De systeemplafonds en -vloeren Wat is een „systeemplafond"? MURRE-MOENS B.V. PUZZELWINNAARS Inschrijving en informatie: 01100-23140/01103-1804 BON De nieuwe haarmode, LES ACTUELLES! Het haar wordt aan de voorkant trapsgewijs geknipt. De nekpartij kort tot zeer kort, en in de bovenpartij wordt een rafelig effect gemaakt. Dit alles ondersteunt door een grove permanent. Zusterstraat 31, 4331 KG Middelburg Telefoon 01180-14142 VOLGENS AFSPRAAK SYSTEEMPLAFONDS, VERLICHTINGSARMATUREN, SCHEIDINGSWANDEN, PROJECTTAPIJT INFORMA WALCHEREN PAG. 3 Verkeersschool Dek is een instituut dat in samen werking met een aantal truckrijscholen vele vak opleidingen verzorgt voor toekomstige beroeps chauffeurs. Voor Terneuzen e.o. wordt samengewerkt met de rij scholen de Vliegere-Koe- wacht, Goud-Axel en Stokkerman-Oostburg. Voor Noord- en Zuid-Be veland en Walcheren rij school Dek te Goes. Voor de regio Schouwen rij school Neijenhuis te Zie- rikzee. Zo is er o.a. in Goes, Mid delburg, Terneuzen en Zierikzee een mondelinge chauffeurscursus voor be- roepsgoederenvervoer, CCV-B. duur 22 lesavon- den. Tijdens deze oplei ding wordt de lesstof zeer uitgebreid behandeld, zo dat de leerlingen meer meekrijgen dan voor het examen vereist is. Indivi duele benadering van die leerlingen die moeite heb ben met studeren, staat hoog in het vaandel van Verkeersschool Dek. Verder is in het program ma opgenomen: 1 Aanvullende cursus per sonenvervoer; 2 Cursus vervoer van gevaarlijke stoffen (ADR- certificaat). 3 Cursus vervoer van be derfelijke goederen. 4 Praktische training met autobus (50 personen, 12 meter lang); 5 Praktische training met vrachtauto 16,5 ton totaal gewicht: 6 Praktische training met vrachtauto-aanhangwa gencombinatie. Voor die kandidaten die snel het chauffeursdiplo- ma willen halen is er in Goes een dagcursus (bij voldoende belangstelling). Voor de gespecialiseerde opleidingen werkt ver keersschool Dek samen met andere instituten. Voor aanmelding en infor matie kunt u terecht bij Verkeersschool Dek, Dr. A. F. Philipsstraat 14 4462 EW te Goes. Voor Zeeuws-Vlaanderen tevens bij rijschool de Vliegere - Koewacht 01146-1388, Goud-Axel 01155-1034 en Stokker man-Oostburg 01170- 2392, voor Schouwen Dui- veland Neijenhuis, Zierik- "C 01110-5081. P. T. Louwerse, Ooststraat 7, 4363 AM AAGTEKERKE. H. A. Koster, Vlissingsestraat 34, 4331 KW MIDDELBURG. H. Boschma, Alb. Cuyplaan 12 4383 XG VLISSINGEN. In praktisch elke huishou ding staat wel een naai machine. Veel dames naaien, zeker in deze tijd, de kleding voor henzelf en voor de kinderen. Om ple zier te hebben bij het knippen en naaien is een overzichtelijke en goed georganiseerde werkruim te een belangrijke voor waarde. De oplossing hiervoor is een inbouw- meubel. Het grote voor deel hiervan is dat de ma chine altijd gebruiksklaar bij de hand is. En.... u heeft geen losse rommel meer op tafel. Alles is bij de hand en toch opgebor gen in uw naaimachine meubel. Er zijn vele modellen ver krijgbaar en u heeft ruime In januari beginnen we weer met de wij bieden u de mogelijkheid om tijdens onze rij-opleiding C, Dof E tevens de chauffeurscursus te volgen cursusgeld 595.- examengarantie cursus bij u in de buurt tevens verzorgen we het praktisch gedeelte aanvullende opleiding personenvervoer cursus vervoer gevaarlijke goederen cursus bederfelijke goederen CCV-B-opleidingen in Goes, Terneuzen en Middelburg, en ook in Zierikzee. Langeweg 31 's Gravenpolder, tel. 01103-1804 Dr. A. F. Phillipsstraat 14, Goes, tel. 01100-23140. Ik ontvang graag informatie over: chauffeurscursus CCV-B Aanvullende cursus gevaarlijke stoffen Aanvullende cursus personenvervoer I I I I Naam:j J Adres: j Plaats: I Tel.: Opsturen naar Rijschool DEK, Langeweg 31, 4431 RP 's Gravenpolder. i1 Vervolg van pag. 1 dat u echt „die keuken" neemt, welke volledig aan uw wensen voldoet. Door rechtstreekse inkoop bij de grootste en beste Duitse keukenfabrikanten is Grandorama Vlissingen in staat u een keuken te le veren welke aan hoge ei sen voldoet en waarvan de prijs werkelijk laag is. Verstandige mensen gaan daarom ook eerst bij Grandorama Vlissingen kijken, voordat zij de koopbeslissing nemen. De met zorg ingerichte showroom geeft u de gele genheid een goed inzicht te krijgen in modellen en uitvoeringen, welke op dit moment door het Neder landse publiek worden ge vraagd. Het spreekt vanzelf dat bij de samenstelling van het assortiment terdege reke ning wordt gehouden met het feit dat Grandorama Vlissingen een keuken met apparatuur moet kunnen leveren welke voor ieder een betaalbaar is. Wij be doelen daarmee te zeggen dat u bij ons een komplete keuken kunt kopen vooi bijvoorbeeld 2.698.- maar dat u ook zeer goed bij ons terecht kunt, wan neer uw budget het toelaat een keuken aan te schaf fen in de prijsklasse van 10.000.- of zelfs hoger. Eén ding is zeker, welk bedrag u ook voor een kompleet uitgeruste keu ken besteedt, u kunt er al tijd zeker van zijn, dat v goed en goedkoop hebt ge kocht en nogmaals: „He1 kopen van een keuken is een kwestie van vertrou wen", en wij beschouwen het als een erezaak het door u geschonken ver trouwen waard te zijn. Behalve keukens levert Grandorama Vlissingen ook inbouwapparatuur van de beste merken zoals: Philips, Pelgrim, Miele, Bauknecht en Siemens. Uiteraard zijn alle andere bekende merken lever baar, waarbij het geen rol speelt of het gaat om een eenvoudige koelkast of af zuigkap of een kostbare keramische kookplaat of een magnetronoven. Bij Grandorama Vlissin gen kan men ook terecht voor het laten ontwerpen en maken van alle typen en uitvoeringen sierschou- wen, waarin de afzuigkap verwerkt kan worden. Kortom, mocht u van plan zijn een keuken te laten ontwerpen en installeren, dan is uw bezoek aan Grandorama Vlissingen zeer zeker de moeite waard. Profiteer vooral van de unieke aanbiedin gen welke Grandorama Vlissingen voor u in petto heeft. Alles in één hand, vanaf het ontwerp t/m de instal latie en niet te vergeten de eigen servicedienst. keuze in kleuren en hout soorten. Logisch, want het meubel moet natuurlijk wel bij uw interieur pas sen. In aansluiting op de huidi ge meubeltrend kunt U te genwoordig ook witte naaimachinemeubelen ko pen. Er zijp* meubelen in diverse prijsklassen. Een meubel in de meest een voudige, maar wel uiterst doeltreffende vorm is het model KOMPAKT (zie fo to). Hiermee kreëert u voor ca. 275.- al uw ei gen naaihoek. Tot slot nog even dit: bij de aanschaf van een meu bel hoeft u geen naaima chine te kopen. De reeds in uw bezit zijnde naaima chine kan bijna altijd in een meubel ingebouwd worden. Uw naaimachine handelaar kan u hierover verder informeren. Beijer b.v., Dieselstraat 6, Lich tenvoorde, telefoon 05443-2166 is de impor teur van Horn- en Germa- nia-naaimeubelen. Ook hier kunt u terecht voor verdere informaties. 20-20 Als het om zoiets gevoeligs gaat als uw ogen kunt u maar beter geen enkel ri sico nemen. Want juist in de optiek kunnen kleine onzorgvuldigheden vaak grote gevolgen hebben. Als u let op het Oogmerk kunt u er zeker van zijn dat u bij een goede, zorg vuldige opticien terecht bent gekomen. De „Ver eniging Oogmerk" is een samenwerkingsverband van een groep kwaliteits opticiens in heel Neder land. Zij zetten zich in voor de handhaving van een hoog professioneel ni veau in de optiek. Alleen opticiens met een gedegen vakopleiding en een ruime praktijkervaring mogen dan ook het Oogmerk voe ren. Ook de inrichting van de winkel en de kwaliteit van de optische instru menten dienen aan vast gestelde kwaliteitsnormen te voldoen. Deskundige aandacht Een Oogmerk-opticien heeft een opleiding van 8 jaar gevolgd. Vandaar dat hij precies weet wat er al lemaal komt kijken voor een nieuwe bril of con tactlenzen. Om te begin nen worden uw ogen ge meten met behulp van zeer geavanceerde preci- sie-apparatuur. Bij twij fels is een Oogmerk-opti cien verplicht u te advise ren naar een huis- of oog arts te gaan. Service Ook als uw nieuwe bril of contactlenzen gereed zijn, staat de Oogmerk-opti cien tot uw dienst. Indien noodzakelijk wordt het montuur nogmaals bijge steld om een optimale pas vorm te garanderen. Als u voor contactlenzen heeft gekozen neemt hij uitge breid de tijd om u te advi seren en te instrueren over het gebruik en het reini gen. Bovendien kunt u al tijd terugkomen voor een na-controle of eventuele correcties. Deze service bieden alle Oogmerk-opti ciens gezamenlijk aan. In geval van vakantie in ei gen land of bijvoorbeeld verhuizing kunt u terecht bij de Oogmerk-opticien in uw nieuwe woonplaats. Dat is een plezierige ze kerheid. U kunt er dan ook op vertrouwen dat u nergens beter slaagt dan bij de Oogmerk-opticien. Assortiment. Een Oogmerk-opticien be schikt over een ruime col lectie monturen in elke prijsklasse. Vanuit zijn er varing kan hij u adviseren bij de keuze, immers niet elk montuur past bij uw gezicht. Bij de keuze van glazen kan hij u enkele tientallen soorten laten zien. Getint, kleurloos, ontspiegeld en ultra dun. tflt «BS?". Op 22 september vond in de showroom op het hoofdkantoor van Intraco Aluminium Nederland aan de Brouwerijbaan 24 in Bergen op Zoom, de prijsuitreiking plaats van de Intraco-jubileumwed- strijd, gehouden ter gele- fenheid van het 50-jarig estaan van dit bedrijf. De prijsvraag bestond uit het opzoeken van het aan-, tal malen, dat dg,,naam „Intraco" voor kwam in de Intraco-voorjaarskrant en het afmaken van een slagzin. Uit de hele regio, waar de 300.000 voorjaarskranten verspreid waren van Zee land tot Midden-Brabant, kwamen oplossingen bin nen. Uit de talloze inzen dingen koos men er 25 dit voor een prijs in aanmer king kwamen. Op 22 september was het zover, in een gezellige sfeer werden de prijzen uitgereikt door dhr. W. de Kort, direkteur van Intra co Aluminium Nederland. De hoofdprijs een waarde bon'^ van duizend güKJeh werd gewonnen door de familie Beens-Van Osta uit Steenbergen, de twee tweede prijzen, waarde bonnen van 500 gulden 19-6 gingen naar L. Verbiest uit Roosendaal en naar C. Verschuren uit Fijnaart. De drie derde prijzen, waardebonnen van 250 gulden gingen naar mevr. Versluys-Kleppe uit Goes, naar J.L. Craane tolt Breda en naar dhr. A. v.d. Goor- bergh uit Bergen op Zoom. De vier vierde prijzen, waardebonnen van 125 gulden gingen naar M.J.N. Nieuwenbroek uit Nieuw - dorp, naar A.M. Mouwen uit Bergen op Zoom, naar C.A.J.M. van der Aa uit Rucphen en naar B. Broos uit Standdaarbuiten. De vijf vijfde prijzen, waar debonnen van 50 gulden gingen naar A.J. Vermeer uit Roosendaal, naar J.J. Jacobs uit Breda, naar J. Ganseman uit Kapelle, naar H.J. Haarman uit Roosendaal en naar A. Deegens uit Middelburg. 4-5 9-18 In de balletstudio's van balletschool „De Spiegel" in Goes en Vlissingen gonst het momenteel van de aktiviteiten rond de voorbereidingen van de nieuwe voorstelling. Op 9 en 10 februari en 2 en 3 maart 1985 zijn er respek- tievelijk in de schouwburg te Middelburg en de Prins van Oranje te Goes de voorstellingen van deze theaterproduktie. Uitge voerd gaat worden „De Sneeuwkoningin" naar een sprookje van Hans Christiaan Andersen in een bewerking voor ballet door Conny Sijlmans en Margriet Sinke, gedanst door kinderen van ballet school „De Spiegel". Voor zo'n voorstelling die ongeveer anderhalf uur gaat duren komt heel wat kijken. Kostuums ontwor pen en gemaakt, decors gebouwd en eindeloos re peteren. Er is gekozen voor de moeilijke weg na melijk een voorstelling te maken met een doorlo pend verhaal en wat be treft de theatermatige aanpak ondersteund door allerlei sprookjesachtige effecten. Om een paar voorbeelden te noemen: het sneeuwt „echt" in de derde scène en ee paar scènes verder is een ne vel waarboven zeemeer minnen zich zittend op „rotsblokken" dansend bewegen. De leiding van ballet school „De Spiegel" is er bij elke nieuwe voorstel ling weer verbaasd over dat er zoveel deskundig heid en motivatie is onder de ouders van de leerlin gen. Daardoor kunnen werkgroepen worden ge vormd die specifieke ta ken qitvoeren zoals kle ding ontwerpen en maken, decors bouwen, grimeren, haarverzorging etc. etc. Ook is er veel medewer king van het bedrijfsleven dat materialen beschik baar stelt om zo'n spekta kelstuk mogelijk te ma ken. Er zijn momenteel onderhandelingen gaande met NOS-televisie om er een televisie-registratie van te maken die dan eventueel in december 1985 kan worden uitge zonden. Dit zou natuurlijk een prachtige kroon zijn op het werk van zoveel vrijwilligers en een extra dimensie geven aan de dansende kreativiteit van kinderen uit Zeeland. Wat balletschool „De Spiegel" met dergelijke voorstellin gen beoogt, is de kinderen een ervaring mee te geven die ze hun hele leven bij blijft en die een onder steuning van de motivatie is om in de wekelijkse les sen de toch moeilijke oe fenstof van het klassieke ballet boven en onder de knie te krijgen. 28-21 Een „systeemplafond" is een plafond dat aange bracht wordt onder het bouwkundig plafond (be ton, -stalen dakplaten of houten balklaag). Zo'n plafond kan d.m.v. draden op iedere gewenste hoogte onder het bouwkundig Clafond worden aange- racht. Aan deze; draden (afhangers) wordt een net werk opgehangen van {>rofielen e.e.a. afhanke- ijk van de keuze van de plafonds is dit opgebouwd in bepaalde hart op hart maten (modulering). Bij de keuze van de pla fonds is er onderscheid in zichtbaar en onzichtbaar m.a.w. de profielen zijn wel of niet te zien. Bij on zichtbaar worden de pla ten gelijk met de opbouw van het netwerk meegeno men, terwijl er bij zicht baar de platen pas aange bracht worden als het ge hele netwerk aanwezig is. Op deze twee systemen zijn weer variaties moge lijk (dit meer voor de ken ners). De meest gangbare en ook goedkoopste pla fonds zijn, zoals we die te genkomen in de waren huizen, kantoorruimtes en scholen, dit zijn mineraal plafonds met witte zicht- zijde en een tavertinachti- ge struktuur. Indien men echter 'n iets groter budget tot zijn be schikking heeft, dan staat er een groot scala van mo gelijkheden tot onze be schikking. Wat te denken van platen in iedere wille keurige kleur gespoten, van lamellen, houten pla fonds, roosters, isolatie platen, gipsplaten, kortom te veel om op te noemen. Wat vooral een ke rol speelt is de brand werendheid, isolatiever mogen en de geluidsover dracht, wat er mede heeft toe bijgedragen dat deze plafonds meer en i^ieer worden toegepast. Niet te verwaarlozen is het feit dat een ieder die 'n klein beetje handig is, in staat kan zijn om zelf zijn plafond aan te brengen. De tijdsbesparing t.o.v. een getimmerd plafond is een faktor die niet te ver waarlozen is, terwijl bij een systeemplafond ook de bereikbaarheid van be lang kan zijn (denk aan lekkage, installaties enz ttwerkingsbedrijt Mwre-MacasbL 4332, TM Middelburg Sportlaan 22, telefoon 01180-37005. Het juiste adres voor het montpren van systeempfa- fonds, -wanden en lichtarmaturen.

Scheldebode | 1984 | | pagina 21