A. STURM NIETIEDEREENH0 DAT U GESPAARD HEBT... Wim Vogel v.o.f. r KOKGRO r KOKGRO privacy èn veiligheid aluminium Financiële privacy èn alle zekerheid ROOKWORST Kurk: het betaalbare alternatief Voor volledig auto-onderhoud GARAGE VAN OORSCHOT De nieuwe haarmode voor herfst/winter '84/85 Les Actuelles" Grandorama Vlissingen Salora, een totaal nieuwe generatie kleurentelevisies VLEESHOUWERIJ Te huur in Vlissingen: goedgesitueerde 2-kamer appartementen. Méér in huis c Te huur in Middelburg: 5-Kamer eengezinswoningen. A Méér in huis STOFFEREN BLANKENBURGH'S MEUBELSTOFFEEROERIJ J.C. Baars- Sijbrants EEN ONBEGRENSD GENOEGEN BRASSER WALCHEREN ERKEND VERHUIZER VERS UIT DE ROKERIJ MEERMALEN BEKROOND Remmen testbank LPG-installaties nieuwe en gebruikte Co- en Ch- meter Uitlaten - banden - accu's tegen scherpe prijzen. Ook voor Amerikaanse auto's montage gratis. VVN-keuringen. Dr. Stavermanstr. 37 - 4382 LE Vlissingen. 01184-14607. BETER VAKWERK KEUKENS voor kwaliteit en service Wij adviseren u geheel vrijblijvend op het gebied van zonwering, raamhorren, hordeuren, aluminium ramen en Vlissingsestraat 1 Koudekerke Tel, 01185 20 10 I 15e JAARGANG NR. 2 - november 1984 Oplage: 42.980 exemplaren huis-aan-huis Uitgave: Iburec BV - Hoorn Telefoon 02290-3 66 11 Druk: Drukkerij Noordholland - Hoorn Verspreiding: Interlanden Femis is al meer dan 10 jaar een bekende naam als et om financiële privacy gaat. Een groot deel van deze bekendheid is ont staan in de tijd dat de spaarbewijzen aan toon der favoriet waren. Femis zorgde voor een aantrek kelijke mogelijkheid om deze spaarbewijzen tus sentijds te verzilveren. Ook toen waren al veel mensen van mening dat hun spaargeld een per soonlijk bezit was dat niet aan de grote klok gehan gen moest worden. De spaarbewijzen mochten zich dan ook in een grote populariteit verheugen, met name omdat het bezit ervan „aan toonder" was. In de zeventiger jaren was er op een bepaald moment al Zo'n 12 miljard gulden in deze spaarvorm ge stopt. Een bedrag dat on getwijfeld nog sterk was gegroeid als de regering en de banken niet hadden be sloten om de persoonlijke gegevens van de spaarbe- wijs-bezitters te gaan no teren. En dat was duide lijk tegen de wens van de ze mensen die financiële privacy juist als een extra pluspunt hadden ervaren. Een groot deel van deze groep spaarders bestaat uit ouderen die in hun jeugd amper sociale voor zieningen hebben meege maakt en eigenlijk het liefst voor zichzelf verant woordelijk zijn. Temeer daar er in de praktijk nog al veel wordt getwijfeld aan de mogelijkheid van de overheid om de sociale voorzieningen ook in de toekomst waar te kunnen blijven maken. Een spaar potje voor later geeft daarentegen zekerheid en onafhankelijkheid. Bij Femis heeft men dus altijd met uitgesproken voorzichtige mensen te maken gehad en daar is de vraag naar financiële pri vacy niet los van te den ken. Al vanaf het prille begin heeft Femis toege werkt naar een perfekt systeem dat een 100% ant woord geeft op deze grote vraag uit de markt. De Fe mis nummerrekening is hier het resultaat van. Niemand weet wie er ach ter de nummers van elke rekening schuil gaat.... ook Femis niet! Het nummerrekeningsy- steem is volmaakt in zijn eenvoud: persoonlijke ge gevens zijn vervangen door onmogelijk te achter halen kodes waarvan al leen en uitsluitend de nummerrekeninghouder de sleutel kent. De Femis computers spelen een be langrijke rol in het num- merrekeningsysteem, om dat zij de garantie zijn voor volstrekte neutrali teit. Een computer kan geen handtekening lezen of gezichten onthouden. Een nummerrekeninghou der wordt alleen en uit sluitend herkend aan een aantal kodes die voor bui tenstaanders onmogelijk zijn te ontcijferen. Alléén de eigenaar van het geld is dus onbekend, voor de rest kan er gewoon worden ge spaard en een interessante rente worden verdiend. De financiële privacy is hier mee voor de volle 100% gewaarborgd. Veiligheid en de zekerheid dat het geld in goede handen is kunnen bovendien zwart op wit worden gegaran deerd via een Engels Trustfund. Tot 100% dek king toe! Een Femis nummerre kening biedt de veiligste spaarmogelijkheden. Dat wordt nog eens extra geaccentueerd door de nieuwste faciliteit die Fe mis voor nummerreke ninghouders paraat heeft: De Premie Beleggingsre kening. Als we over geld spreken, praten we eigen lijk automatisch over Ne derlands geld. We sparen in guldens, krijgen ons in komen uitgekeerd in gul dens en plannen ook onze pensioenen in guldens. Toch weten we dat Neder land maar héél klein is... 31-20 Voor verhuizingen groot en klein moet u bij WIM VOGEL zijn. Door geheel Nederland en België. Vraag vrijblijvend prijsopgave. OUDE VEERSEWEG 20 MIDDELBURG Tel. 01180-12669 VLISSINGEN b.g.g. 01180-35561 Tel.01184-14040 Er is weer volop ECHTE SLAGERS Kent u die ouderwets lekkere rookworstsmaak van vroeger nog? Natuurlijk.... slagersrookworst! Gemaakt van blank en sappig varkensvlees.... nauwkeurig gekruid. Daarna zorgvuldig gerookt. Nu ook verkrijgbaar gemaakt van rundvlees!!! Slagersrookworst... vers uit de rokerij.. Zó op uw tafel... verrukkelijk! WIJ MAKEN ZE OOK ZONDER ER ZOUT AAN TOE TE VOEGEN. Veersesingel 90 Middelburg. Tel. 01180-12343. en dat er valuta zijn die het internationaal beter doen dan de gulden. Waarom zouden we dan op één paard wedden? Zo veel vertrouwen in onze eigen munteenheid kan best eens worden afge straft. En dat is toch jam mer voor onze zuurver diende spaarcentjes. Ge spreid sparen in Neder landse èn buitenlandse valuta verdient daarom de voorkeur. Nu kunt u natuurlijk zelf gaan beleggen in in ternationaal sterke valuta. Maar dan loopt u wel het volledige koersrisiko. En bovendien zou de rente niet in Nederlandse gul dens worden uitbetaald. Femis biedt u de moge lijkheid om via de Premie Beleggingsrekening te sparen in Nederlandse guldens... en tegelijkertijd te beleggen in internatio naal sterke valuta. Dit be tekent dat uw „tegoed" blijft bestaan uit guldens en ook de rente in guldens wordt uitgekeerd. Op deze manier wordt het risiko tot een minimum beperkt (omdat bij deze gezamen lijke belegging wordt ge werkt met een gemiddelde koers) èn u krijgt een beter rendement. Bovendien profiteert u bij opname van een aan trekkelijke premie als de buitenlandse valuta er be ter voorstaan dan de Ne derlandse (dank zij het koersverschil). 12-14 De appartementen zijn gelegen aan de Van Dishoeckstraat. Indeling: ruime hal, woonkamer, slaapkamer, keuken, douche, inpandige berging en balkon. Isolerende beglazing en spouwmuurisolatie. Huurprijzen: f 606,20 per maand, inclusief voorschot service- en verwarmingskosten. De apparte menten kunnen direct worden betrokken. Alle informatie: 26-15 20-20. 8-5 Lange Noordstraat 4, 4331 CD Middelburg. U begrijpt dat deze be leggingsvorm het best tot zijn recht komt op langere termijn, hoewel u op ieder gewenst moment kunt stoppen. Bij ontijdige beëindiging en daardoor mogelijk negatieve koers verschillen wordt een re tourpremie in rekening gebracht. Stap gerust eens bij Fe mis binnen als u meer wilt weten. Het loont de moei te! Voor al die mensen die verhuisd zijn of gaan ver huizen, leeft het pro bleem-letterlijk-huizen hoog: wat doen we op de vloer, de wanden of het plafond. Misschien is kurk voor al die mensen een goed idee. Kurk is slijt vast, isolerend, erg mooi en .betaalbaar. Kurk op de vloer Misschien moet u wat aan het idee wennen, maar kurk op de vloer is niet zo maar een modegril, het bestaat zelfs al vele jaren lang. Kurk als wandbekle- dmg kennen we allemaal. Kurk als vloerbedekking is de toekomst. Kurkpar- ket is de gemalen geperste schors van de kurkeik. Wandkurk bestaat uit persingen van 50 tot 150 kilo per kubieke meter. In de vloerkurk gaat 300 tot 500 kilo per kubieke me ter. Dat betekent een on gelofelijk sterke verbin ding die tientallen jaren meekan. Het aardige is ook dat de natuurlijke te kening nooit gaat verve len. Bovendien bespaart zo'n vloer (en wand) u geld door energiebesparing. Elke kubieke centimeter van de 1 tot 8 cm dikke schors van de kurkeik heeft wel 40 miljoen veer- tienzijdige luchtcellen met harsachtige wandjes. Uw vloer bestaat dan voor ruim de helft uit lucht en is daarom zo sterk warm te- en geluidsisolerend. Het is waterdicht, reukloos, smaakloos, niet giftig, elastisch, slijtvast De woningen zijn gelegen in het plan Klarenbeek aan het Jan van Hoof- kwartier, het Kuipers Rietbergkwartier en de Generaal Eisenhowerlaan. Indeling: begane grond - hal, toilet, grote woonkamer (27 m2) met open haard, gesloten keuken en aangebouwde berging; eerste verdieping-3 ruime slaap kamers, waarvan 1 met vaste wastafel, badkamer met ligbad, vaste wastafel en 2e toilet; tweede verdieping - overloop, 4e slaapkamer en cv-ruimte. Volgens huidige normen geïsoleerd: dubbele beglazing en spouwmuurisolatie. Huurprijzen vanaf f715,25 per maand, 5 exclusief voorschot servicekosten, g Alle informatie: Lange Noordstraat 4, 4331 CD Middelburg. 21-18 11-5 Laat nu uw meubelen opnieuw Wij komen na uw telefoontje gaarne met de gehele stalencollectie bij u aan huis om u vrijblijvend te adviseren en prijsopgave te geven. Het adres voor Doe-het-zelfartikelen voor de meubelstoffering o.a. meubelstoffen, polyether, linnen, singelband, enz. Koudekerkseweg 153 - Middelburg Tel. 01180-29432. en moeilijk brandbaar. Zelf plakken Zelf een kurkparket leg gen is geen kunst. Als u zorgt voor een vlakke on dergrond, een scherp stan- leymes en een beetje goede wil is het gemakkelijk te doen. Denkt u er wel om de vloer en niet de kurkte- gels met lijm in te smeren. Aflakken Als de vloer is gelegd, dient u af te lakken. Dat kan 2 of 3 keer, al naar ge lang u dik of dun lakt. Daar is speciale lak voor, gebruik die ook want die lak veert mee met de kurk en is belangrijk voor de le vensduur. Afhankelijk van het gebruik moet de vloer na 3 tot 6 jaar op nieuw in de lak. Dat is niet veel werk als u bedenkt dat u 30 m2 in een half uur doet. Argus Kurkcentrum Deze kurkspeciaalzaak aan de 's Heer Boeyen- straat 4 te Dordrecht heeft alweer zo'n anderhalf jaar een filiaal in Middelburg aan de Korte Geere 15. In tegenstelling tot groot winkelbedrijven wordt onder het genot van een is niets nieuws, maar be- kopje koffie een uitgebrei- staat reeds meer dan 50 de en vakkundige voor-, jaar. Door de ontwikke- lichting verstrekt. Kurk- ling echter van goede fle- parket als vloerbedekking xibele lakken komt het Uw spaargeld is üw zaak en die van niemand anders. Er zijn dan ook een heleboel mensen die - om welke reden dan ook - niet met hun geld te koop willen lopen. Vroeger wilden de spaarbewijzen aan toonder nog wel eens uitkomst bieden... maar vandaag de dag bent u met naam en toenaam bekend als u voor deze spaarvorm kiest. Gelukkig heeft Femis - met niet voor niets meer dan 10 jaar ervaring op dit gebied - gezorgd voor een spaarsysteem dat totale financiële privacy biedt. U wordt partner in de Femis Account-Partnership en opent een rekening: de Femis nummerrekening. U bent dan alleen als nummer bekend en als "nummer" kunt u in alle stilte sparen. Femis verschaft u een uitatckcnde renteU kunt op ieder gewenst moment over uw geld beschikken, terwijl u-het risiko kunt dekken dat er iets vervelends met uw geld kan gebeuren, namelijk door uw spaartegoed te beschermen via de volgende konstruktie: Er is een onafhankelijk garantie Trust-Fund opgericht, waarvan de leiding in handen is van een groep beheerders, die het Fund bij een aantal vooraanstaande verzekerings maatschappijen heeft verzekerd tegen het risiko van liquidatie. Hierdoor is Femis in staat om een schriftelijke garantie aan toonder op uw spaar tegoed te geven. Doordat deze garantie desge wenst tot de volle 100% kan gaan... wordt er door Femis méér garantie geboden dan door enige andere financiële instelling in Nederland. Met andere woorden: Femis biedt u een profijte lijk, waterdicht spaarsysteem dat uw zuurverdiende spaarcentjes "onzichtbaar" maakt voor onbevoegden. Een systeem waar bovendien bijzonder gemakkelijk mee te werken valt. Femis agentschappen: Amsterdam 020-654945 Voor bedragen vanaf ƒ100.000,- en meer. Als deze advertentie u aanspreekt, kom dan in ieder geval eens vrijblijvend met Femis praten (of vraag uitvoerige dokumentatie aan). U bent van harte welkom bij de Femis kantoren en agentschappen. Femis kantoren: Zeist Montaubanstraat 21, tel. 03404-24100 Rotterdam Kortenaerstraat 1, tel. 010-110234* Baarle-Nassau Hoogbraak 1, tel. 04257-8666* Oosterhout 01620-33453 Sas van Gent 01158-2240 Tilburg 013420522 Zwolle 038-226244. FEMIS. Eroduct steeds meer in de elangstelling te staan. Niet in het minst door het thans uitgebreide scala van meer dan 40 motieven. 99 Deze nieuwe haarmode is uitstekend draagbaar voor veel mensen? Een doeltref fende haarlijn die een ze kere persoonlijkheid ver eist, de ontwerpers noe men het de „perfekte ra gebol" gebaseerd op een zg. 2 fasen coupe. Het kapsel is geometrisch waarbij de nekpartij en zijkanten een minder do minante rol spelen. Kenmerkend is een kun dig bedreven uitrafeling die op de bovenkant van het hoofd begint, er ont staat een heel bijzonder volume door het aanbren gen van een soepele per manent. Enkele heel fijne lokjes omlijsten het voor hoofd. De haarpunten zijn lichter van kleur gemaakt waar door het kapsel een aparte diepte krijgt. De gegolfde versie van Les Actuelles is een haarlijn die de herinnering levend houdt aan de vermaarde actrice Bette Davis. Deze coupe wordt gemaakt op een carrée-basis waarbij het haar naar achteren wordt gekapt, het gezicht blijft vrij van haar. Het is aan te bevelen een lichte permanent toe te passen waardoor het re sultaat een soepel gegolf de aanblik verkrijgt. Door enkele uitspringende kleuren toe te passen hou den we de weerschijn van de zomerzon vast in de herfst en winter. Het verlevendigt het kap sel en harmonieert tussen het gezicht en de kleding. Grandorama Vlissingen is in 3 jaar uitgegroeid tot één der beste keukenont- werp- en installatiebedrij ven in Zeeland. Grandorama Vlissingen is een keukenontwerp- en installatiebedrijf, waar men zich toelegt op het ontwerpen en installeren van komplete keukenin richtingen, waarbij het principe „kwaliteit tegen lage prijzen" centraal ge steld wordt. Het kopen van een keuken met appa ratuur is een kwestie van vertrouwen. Bij Grando rama Vlissingen zorgen vakbekwame specialisten 36-9 Uw adres voor exclusieve damesmode Komt u vrijblijvend een kijkje nemen. Middelburg Nieuwburg 22-24 Tel. 01180-12096 ervoor dat u de keuken neemt, welke misschien al lange tijd op uw verlang lijstje staat. Bij het kopen van een keuken is het on verstandig om alleen maar op „de prijs" te letten zon der de nodige aandacht te besteden aan „de kwali teit". Voor iemand die ei genlijk niet zoveel ver stand heeft van de mate rialen welke voor het ver vaardigen van een keuken gebruikt moeten worden, is het dikwijls moeilijk ter plaatse dus, in de keuken studio te bepalen of hij/zij werkelijk waar voor zijn haar geld koopt. Nog moeilijker is het om van een advertentie, dus korendijk 50-56 middelburg tel. 01180-13275 b.g.g. 37540 Dagelijks geopend van: 09.00 tot 12.00 uur 13.00 tot 18.00 uur donderdagavond koopavond zaterdagmiddag tot 16.00 uur geopend. Deze LANDIA keuken met ingewerkt massief eiken handgrepen verlevendigen de heldere lijn van dit model. De bescheiden linnenstruktuur samen met de vertikale lijn van de zijkanten, verhogen het overzicht in wat kleinere ruimtes. Erg gemakkelijk om schoon te houden. Voldoende ruimte om te werken en een verscheidenheid aan kastjes. Zo zet u geen stap teveel. Dit alles kan naar uw eigen inzicht gecombineerd worden. U brengt de maten van de keuken mee, en wij helpen u bij de samenstelling van uw droomkeuken voor een TALA miniprijsje. afbeelding in de krant, vast te stellen of de aange boden keuken werkelijk wel zo goedkoop is als de aangegeven prijs doet ver moeden. Het is dikwijls geen een voudige opgave zich op deze manier een juiste voorstelling te vormen van de materialen, welke voor het vervaardigen van de keuken worden gebruikt. Er bestaat immers een froot verschil bijvoor- eeld tussen hout en hout, kunststof en kunststof, scharnieren en scharnie ren etc. Daarom is het zeer goed mogelijk, dat een aangeboden keuken met apparatuur op het eerste gezicht erg goedkoop lijkt, maar duur blijkt te zijn als de keuken enige tijd in ge bruik is. Bij Grandorama Vlissin gen krijgt u specialistische voorlichting verstrekt door vakbekwame men sen, die er alleen maar op uit zijn „waar voor uw geld" te bieden en er nauwlettend op toezien. Zie verder pag. 3 Voordat u een kleurente levisie koopt wilt u na tuurlijk vooraf verschil lende merken met elkaar vergelijken en uitzoeken wat u nu precies voor uw geld krijgt. Wie wil er im mers een toestel dat over twee jaar uit de tijd is, misschien zelfs al op de dag dat het gekocht wordt? De Salora-kleu- rentelevisies bieden een hoge kwaliteit met een veelheid aan funkties en mogelijkheden en dat te gen een aantrekkelijke prijs. De technische ken merken van de nieuwe di- gicomputerserie zijn ont worpen voor het televisie kijken van morgen en ge ven Salorakopers unieke voordelen. Jarenlange nauwgezette onderzoekin gen hebben geleid tot het Salorasucces van van daag. Men ontwikkelde een nieuw kontrolesys- teem bestaande uit enkele sterk geïntegreerde scha kelingen en noemde het digicomputer. De volgen de funkties worden ge- kontroleerd door de digi computer: afstandsbedie ning, frekwentiesynthesi- zer, zenderzoeker, kanaal keuze, acht analoge kon- troles, programmakeuze, geluidverwerking en stu ring van het display. Doordat de oorsprong van de programma's sterk ver schilt zijn de waarden van beeld en klank ook ver schillend. Met AES (auto matic equalizing system) kan het volgende worden ingesteld: volume, helder heid, contrast, kleur voor elk programma afzonder lijk. De Saloratoestellen heb ben High Fokus-beeldbui- zen, de nieuwste op de markt. De kleuren zijn helder warm en natuurlijk en het beeld blijft onder alle omstandigheden dui delijk. High Fokus bete kend ook dat het beeld scherp blijft tot aan de rand van het scherm. Ook ondertitels zijn duidelijk te lezen, belangrijk voor de teletekstkijker. Dankzij Salora's gepaten teerde IPSALO-uitvin- ding hebben kleurentele visies van Salora het laag ste stroomverbruik ter wereld (58 Watt voor de 66 cm toestellen gemeten in overeenstemming met de internationale Cenelec- norm. Ipsalo is de afkor ting van Integrated Power Supply And Line Output. Het idee is gebaseerd op het direkt overbrengen van de stroom van het lichtnet naar de afbuiging. Door het lage stroomver bruik blijven de Salo ratoestellen koel. Daar door hebben delicate com ponenten een langer leven en funktioneren ze be trouwbaarder. Het geheim van het lange leven van de Salora-kleurentelevisies Het kleureontrolesysteem houdt de juiste kleurver zadiging automatisch vast. De automatische kleurtemperatuurcontrole zorgt ervoor dat de kleu ren vanaf het ogenblik dat het toestel wordt aangezet natuurlijk zijn. De auto matische kleurcontrole van Salora zorgt voor het behoud van de natuurlijke kleuren gedurende de le vensduur van het toestel. Geavanceerde technieken naar keuze Alle Salora-kleurentelevi- sies zijn voorbereid om te- Zie verder pag. 2

Scheldebode | 1984 | | pagina 19