Aftoppen hoogbouw opnieuw in gemeenteraad I Het eind van het konijn nn» ZEELAND UZOEKT EEN PANTALON FASSAER1-HULST ZONDAG EUTEL IHEREN MODE GOES Feestelijke opening winkeierf Paspoortstraat linui 1 Concert Luc Houtkamp SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 311 een moderne met bandplooi of omslag in elke gewenste maat Maandag 19 november komt de Middelburgse gemeenteraad weer bij een om te beslissen over 33 voorstellen die b. en w. de raad doen. De ver gadering begint om 14.00 uur in het stadhuis. Be langstellenden zijn al tijd welkom. SEKSUALITEIT Op maandag 19 november is er in Middelburg een open avond rondom het thema „Seksualiteit en wat nog meer". Mevrouw de Graaf, voorlichtster bij de NVSH in Goes houdt een inleiding over rela ties, seksualiteit en voorbehoeds- middellen bij jongeren. Na de inleiding is er gelegenheid om met elkaar te discussiëren en vragen te stellen. De open avond is vooral bedoeld voor jongeren tus sen de vijftien en achttien jaar. De avond wordt gehouden in het Fiom-gebouw aan de Varkens- markt 1 in Middelburg van acht tot tien uur^ nu BAZAAR Zaterdag 17 november houdt de Vrije School Zeeland weer de jaar lijkse bazaar van tien tot twee uur. Naast de gebruikelijke onderdelen, zoals huisvlijt, handgemaakte pop pen, edelstenen en schelpen, boe kentafel en dergelijke is dit jaar ook het koekhuisjes van Hans en Grietje te zien en te koop. De Vrije School is gevestigd aan de W. Arondeusstraat 59 in Middelburg. VIVOKA Van vrijdag 23 november tot en met zondag 2 december is in de Vleeshal in Middelburg weer de jaarlijkse tentoonstelling Vivoka. De tentoonstelling is samengesteld door de aquariumvereniging Bar bus Conchonius, de Vlissingse vo gelvereniging De Vogelliefhebbers en de afdeling Zeeland van Succu- Westkapelle. De groep zoekt nog lenta. Het is de zevende keer dat nieuwe leden. Ouderen die vrijblij- de Vivoka te zien is. vend een keer mee willen spelen, De tentoonstelling wordt op vrij- kunnen elke dinsdagmiddag van dag 23 november om halfacht ge- twee tot vier uur terecht, opend door de heer Vos, raadslid Koersbal is een sport die uit van de gemeente Middelburg, en is Australië is overgewaaid. Het suc- dagelijks geopend van tien tot tien ces van deze sport is mede te dan- uur. Behalve op zondag, dan is de ken aan het feit dat zowel jong als tentoonstelling tot zes uur open. oud deze sport kan bedrijven. Er is Op het gebied van de aquaria zijn geen kracht voor nodig zodat er diverse bakken met tropische iedereen gelijke kansen heeft, zoet- en zoutwatervissen te be- Het spel is een beetje te vergelij- zichtigen. ken met jeu de boules. Ook bij De vogelvereniging verzorgt en- koersbal moet men zo dicht moge- kele grotere volières met een keur lijk bij het doelballetje zien te ko- van tropische vogels en een vijver men. Het grote verschil is echter met siereenden. Succulenta toont dat bij het koersbal de ballen niet een grote collectie cactussen en volgens een rechte baan rollen, andere vetplanten. Voor de overige maar met een boog. planten zorgt kwekerij Het Moes- vomMmlihPuw bosch uit Koudekerke. november houden de Vogelliefhebbers uit Vlissingen weer hun maandelijkse vogelruil beurs. Behalve voor het kopen van vogels en het ruilen, kan men hier ook alle inlichtingen krijgen over het houden en verzorgen van alle soorten vogels. De beurs is ge opend van halftien tot twaalf uur in het pand Gerbrandystraat 46 in Vlissingen. DAMMIDDAG Zaterdag 17 november houdt de damclub Souburg een open dam- Zaterdag 17 november treedt de middag in zaal Rehoboth. De wed- Crescent City Jazzband op in de strijden beginnen, om halftwee. Schouwburg in Middelburg. Het or- Liefhebbers kunnen zich aan de kest speelt in de San Francisco zaa' 'n 'a^en schrijven of vooraf bij stijl. De band bestaat al 23 jaar en J- van Padje, Ritthemsestraat trad overal op met veel succes. Dit 'n Souburg. De deelnemers jaar komt hun tweede langspeel- worden ingedeeld naar leeftijd, plaats uit. Het optreden in Middel- Ook wordt er rekening gehouden burg begint om negen uur. met de damervaring van de deel nemers. Gymnastiek voor ouderen De Kruisvereniging Platteland Vogelbeurs Walcheren in Meliskerke verzorgd Vanaf zaterdag 17 november wekelijks in de gymnastiekzaal een houdt de vogelvereniging Zanglust gymmiddag voor ouderen. Onder 'n Arnemuiden weer elke derde za- leiding van mevrouw van de Meu- terdag van de maand een vogel- len-Hamstra proberen zij zo hun beurs. Op die beurzen kan men vo- conditie op peil te houden. gels kopen en verkopen of onder- De lessen zijn zeer gevarieerd; 'ing ruilen. Er zijn opkopers aanwe- er wordt gebruik gemaakt van bal- zig die vogels inkopen, en er zijn len, hoepels, knotsen, ringen en ook gebruikte materialen te koop touwtjes, lederen kan daarbij zijn en de leden van Zanglust geven eigen tempo bepalen. Het gaat er- voorlichting over de verzorging van om gevoel te krijgen voor allerlei vogels. bewegingen en inspanning met De beurzen worden steeds ge- ontspanning af te wisselen. Vaak houden in de Groenmarkt aan de wordt er ook op muziek gewerkt. Van Cittersweg in Arnemuiden van Belangstellenden kunnen een een tot vier uur. keertje komen kijken of meedoen, oe lessen zijn op maandagmiddag BINGO van vier tot kwart voor vijf. Dinsdag 20 november is er in het dienstencentrum Bachten Poorte Koersbal 'n Souburg een bingo-middag. De- De ouderen in Westkapelle spe- ze begint om twee uur. Kaarten len op dinsdagmiddag koersbal in zijn vanaf vandaag te koop in het het Jeugdgebouw aan de markt in kantoor en in de zaal. HANDWERKBAZAAR De Stichting Welzijn voor Oude ren houdt donderdag 15 november een handwerkbazaar in het wel- zijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen. Van twee tot vier uur kan men hier terecht voor de aan koop van onder meer sokken, pan nelappen, schortjes, poppen, ta felkleden en dergelijke. De bouburgse Paspoortstraat is afgelopen zaterdag feestelijk als winkeierf in gebruik geno men Wethouder Wisse nam de opening voor zijn rekening. Winkeliers hadden kramen buiten gezet, passan ten kregen een rode roos uitgereikt en de kinderen konden springen op luchtmatrassen. Zoals op de foto te zien is, heerste er een flinke drukte. De agenda ziet er, na vast stelling van de notulen van de raadsvergadering van 27 augustus en de mededelingen en ingekomen stukken, als volgt uit: 3. Herbenoeming vertegen woordiger van de gemeente Middelburg in het bestuur van de Stichting Samenwerkings verband Zeeuws Hoger Be roepsonderwijs. 4. Afwijzen verzoeken tot actualiseren van het distribu tie planologisch onderzoek (D.P.O.) en tot wijzigen van de voorschriften van het bestem mingsplan. 5. Verkoop 3700 m2 grond aan de Kousteensedijk aan de Gemeenschappelijke Regeling Integratie Bibliotheekwerk. 6.Beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. het herstellen van de linker topgevel en go ten van het pand Isabellagang 1. 7. Krediet voor uitbreiding Centrum Vakopleiding voor Volwassenen, Kleverskerkse- weg 17, Middelburg. 8. Ongegrondverklaring beroepschrift van de heer Blankenburgh tegen weige ring bouwvergunning Koude- kerkseweg 153. 9. Aftopping hoogbouwflat Jacob Schottestraat. 10. Beschikbaarstellen van een krediet ad ƒ9.822,- (rond) voor de aanschaf van een elektronisch kasregeister t.b.v. het zwembad „Poelendaele". 11. Vaststellen herziene ex ploitatie-opzet Dauwendaele II. 12.Vaststellen exploitatie- opzet gedeelte bestemmings plan Zuid III. 13. Voorlopige vaststelling gemeenterekening c.a. 1981. 14. Voorlopige vaststelling rekening 1981 Stichting voor Voortgezet Economisch On derwijs. 15. Vaststelling 46e en 47e begrotingswijziging 1984. 16. Beschikbaarstellen kre diet ad 67,652,- t.b.v. de aan schaffing van apparatuur voor het gemeentelijk compu tersystemen. 17. Vaststellen verordening tot wijziging van de verorde ning op de heffing en invorde ring van een belasting op de honden in de gemeente Mid delburg. 18. Verhoging begrafenis- en crematierechten. 19. Vaststellen voorberei- dingsbesluit sportveld Koude- kerkseweg. 20. Vaststellen voorberei- dingsbesluit Michaëlksdreef. 21. 4e wijziging begroting 1984 van de gemeenschappeij- ke regeling „Zeeuwse Biblio theek". 22. Restauratie Schuitvlot- straat 3/Nieuwe Haven 1-3 en Segeersweg 9 (buitenshuis Roozenburg). 23. Vaststelling ontwerp- vierjarenplan m.b.t. het ge meentelijke welzijnsbeleid pe riode 1985-1988. 24. Verlenen medewerking aanschaffen en aanbrengen buitenzonwering kleuter school „Eendenkroost" en aan schaffen groepstafels „Buiten- hoveschool" voor g.l.o. 25. Verlenen medewerking aanpassing uitgangen van het terrein van de kleuterschool ,,'t Speelkwartier" en de lagere school „Basiskwartier". 26. Verlenen medewerking aanschaf 3 fotocopieerappara- ten t.b.v. de „Admiraalschool", „Buitenhoveschool" en „Jhr. Mr. A.F.C. de Casembroot- school" voor g.l.o. 27. Verlenen medewerking voor het verbouwen van de conciërgeruimte van de „Drie- stromenschool" (l.o.m.) tot een ruimte voor de administratie en conciërge. 28. Beschikbaarstellen kre diet voor het gedeeltelijk ver nieuwen van het meubilair en voor het aanbrengen van een inbraakwerende voorziening t.b.v. de „Driestromenschool". 29. Beschikbaarstellen kre diet voor het aanbrengen van buitenzonwering en het creë ren van een inbraakvrije ruimte t.b.v. „De Prinses Ire- neschool" (m.l.k.). 30. Bestemming Kloveniers doelen na 1-1-1985. 31. Goedkeuring exploitatie rekening 1983 m.b.t. appa raatskosten en evenements- kosten van de Stichting Thea terbureau Uit in Zeeland. 32. Bezwaarschrift van de Goese Operette Vereniging te gen de vaststelling van het welzij nsprogramma 1984. 33. Subsidiëring publicatie geschiedenis De Godshuizen. 34. 10e wijziging Bezoldi gingsverordening 1981. 35. Reorganisatie/over dracht van de Vleeskeurings dienst. 36. Rondvraag. Waar je ook in Nederland komt, overal hoor en zie je: er zijn maar weinig konij nen! Nu wëei ik wel, dat deze graver en knager best nog al gemeen voorkomt, maar in vergelijking met vroeger... Konijnen zijn hier niet onheems. Naar alle twaar schijnlijkheid zijn ze door de Romeinen ingevoerd voor de jacht. Dat ze via de steile en onherbergzame Pyreneeën naar West-Europa zouden zijn gekomen wordt door ve len betwijfeld. Toch gaan er de laatste tijd geruchten, dat uit onderzoekingen zou zijn gebleken, dat het konijn toch op eigen kracht onze streken heeft bereikt. Voor ons is dat ook niet zo belangrijk. Zolang er maar konijnen zijn. Wat is er im mers leuker, dan ineens zo'n wit staartje voor je te zien leegschieten. Dat laatste is een goed kenmerk en hierin onderscheidt het weglopende konijn zich van de haas. Ko nijnen treffen we bijna overal aan, zelfs midden in de polder. Gemakkelijk hebben ze het daar niet. De harde klei grond maakt het haast on mogelijk om holen te gra ven. Toch passen ze zich aan. In de duinstreken kunnen ze zich echter naar hartelust uitleven. Dertig jaar geleden krioelde het er nog van de konijnen. Wie nu een wan deling maakt mag al blij zijn wanneer hij er een heeft ge zien. Het lijkt wel of er een eind aan het konijn is geko men. De hoofdoorzaak van het verdwijnen moet ongetwij feld gezocht worden in het jaarlijks optreden van de be ruchte konijnenziekte of te wel de myxomatose. Hoewel de slachtoffers ervan het ge hele jaar door kunnen wor den gevonden, valt de groot ste klap toch altijd in het na jaar. Vaak begint het al in augustus. Daarbij hebben toe te maken met een aantal faktoren. Om te beginnen zijn er een groot aantal jonge geboren. Deze zijn uiteraard kwetsbaar. Weerstand tegen ziekten hebben ze nog weinig kunnen opbouwen. Dan ko men de eerste koude nach ten. Daar we te doen hebben met een virusinfektie zoals bij de mens ziekten als griep en verkoudheid kunnen we niet om het weer heen. Sterkte temperatuurschom melingen maken het dier vatbaar. Bepaalde virussen worden juist aktief wanneer het kouder is. Daarover kun nen we allemaal meepraten. Zodra de „r" in de maand is stijgt het aantal lijders aan de myxomatose met spron gen. Er moeten dan natuur lijk wel konijnen zijn. Wie de talrijke slachtoffers van deze verschrikkelijke ziekte met eigen ogen heeft gezien zal zich ongetwijfeld hebben afgevraagd of er nog wel ko nijnen over blijven. Dat laatste is zeker het ge val. Er zijn zelfs aanwijzin gen geweest, dut dieren resis tentie kregen tegen de ziekte. De laatste jaren echter lijkt het er op dat deze verwach ting de bodem ingeslagen is. Natuurlijk zijn er streken in ons land waar het konijnen nog voor de wind gaat. Schiermonnikoog is zo'n lustoord terwijl het mij op valt, dat in de duinen van Ouddorp ook veel meer ko nijnen leven dan bijvoor beeld in Oranjezon. Er zijn daar echter andere faktoren in het spel waar ik het van daag niet over zal hebben. Liever vestig ik de aan dacht op het lijden van de dieren. De oogleden zwellen op, evenals de oorranden ter wijl alle slijmvliezen ontsto ken zijn. De ziekte gaat ge paard met hoge koorts en het konijn ziet op het laatst niets meer. Wie langzaam loopt kan de dieren tot op zeer korte afstand benaderen. Wanneer ze wegrennen sto ten ze zich tegen allerlei tak ken hetgeen ongetwijfeld pijnlijk moet zijn. Heel dikwijls verdrinken de dieren in poelen en kana len en sommige raken geheel het spoor bijster en treffen we bij de laagwaterlijn op het strand aan waar ze soms door de opkomende golven worden meegevoerd. De ziekte wordt verbreid door stekende insekten maar ook kunnen ze elkaar infecteren via kleine verwondingen door met de poten te slaan. Dat het verdwijnen van het konijn niet altijd winst betekent, hoop ik in een an der artikel ter zijnertijd uit de doeken te doen. Laten we voorlopig maar blij zijn en blijven met ieder konijn dat we ontmoeten. nilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (ADVERTENTIE) Vrijdag 23 november verzorgt Len Rawle een theaterorgelconcert in de Concert- en gehoorzaal in Middelburg. Het concert begint om acht uur. Len Rawle beschouwt het thea terorgel als de koning van de in strumenten. Zelf heeft hij een 4/20 Wurlitzer orgel uit het voormalige Empire Leicestersquare theater in Londen, waaromheem hij zijn huis heeft gebouwd. Vandaar uit ver zorgde hij een groot aantal pro gramma's voor de Engelse radio en televisie. FNV VERGADERING De FNV-najaarsvergadering vindt plaats op donderdag 15 no vember in het Anker aan de Bone- dijkestraat in Vlissingen en begint om acht uur. Het thema van de avond is: het beleid van de rege ring inzake het sociale stelsel, de ziekte wet en het antwoord van de FNV daar op. Gastspreekster is mevrouw Vibeka Domela Nieuwen- huis, beleidsmedewerkster van de FNV. TENTOONSTELLING KLEINDIE- REN De Kleindierensportvereniging Walcheren in Middelburg houdt voor het vierde achtereenvolgende jaar een grote kleindierententoon- stelling onder de naam Delta-Show in de Kruitmolen in Middelburg, Van 16 tot en met 18 november kan men hier gaan kijken naar gro te hoenders, dwerghoenders, sier- vogels, watervogels, sierduiven, konijnen en cavia's. De voorzitter van de Nederland se Bond van Hoender-, dwerg hoender-, sier- en watervogelfok kers Verenigingen C. Aalbers opent de tentoonstelling op vrijdag 16 november om acht uur. Hij reikt dan tevens de hoofd-ereprijzen uit aan de eigenaars van de kampioe nen. De Delta-show is geopend op vrijdag van halfnegen tot halfelf, zaterdag van tien tot tien uur en zondag van tien tot vijf uur. HARTPATIËNTEN De trimgroep voor ex-hartpatien- ten houdt woensdag 21 november een open avond. Deze begint om halfacht in de sportzaal van de Christelijke Nijverheidsschool de Waayenburgh in Middelburg. Na het uurtje trimmen wordt de avond voortgezet in de aula van de Waayenburgh. Hier houden dr. Klazen, cardioloog, dr. A. Liem- Buirma (begeleidingsarts hartreva lidatie Goes) en fysiothearapeut J. de Boer een aantal inleidingen over de nazorg van hartpatiënten. SURFEN Zuid-West 7 houdt zondag 18 november de laatste Fun-wedstrijd op het Veerse Meer het surfcen trum Kamperland. Iedereen kan er aan meedoen. Inschrijven is zon dag mogelijk van 10.00 tot 11.00 uur bij het surfcentrum. De eerste start is om 11.30 uur. VERONICA Vrijdag 16 november treedt Ro nald Haert, countryzanger, op in de Veronica-boot aan de Konings kade in Vlissingen. BENEFIETCONCERT Vrijdag 16 november treedt Ronald Heart, countryzanger, op de Vero- nica-boot aan de Koningskade in Vlissingen. BENEFIETCONCERT Het Walcherse comité dat de En gelse mijnwerkers bij hun staking steunt, pop-, muziek- en zanggroe pen die medewerking willen geven aan een benefietconcert. De op brengst van het concert gaat naar de bond die de mijnwerkersstaking leidt. Als zich snel voldoende groe pen aanmelden, zal de datum van het concert worden bekendge maakt. Liefhebbers kunnen zich melden bij Koos de Mey, Dam 14 Middelburg (01180-38318) en Ton Besselink, Agaat 7 Middelburg (01180-38512). ROOIE VROUWEN De Middelburgse Rooie Vrouwen houden vrijdag 16 november hun jaarvergadering in 't Pand, Kerk steeg 5. He PvdA-kamerlid Jeltje van Nieuwehoven houdt er een in leiding over het thema tweeverdie ners. Na de pauze discussie. Het begint om 20.00 uur. Belangstel lenden welkom. BAZAR De handwerk- en macramé- groep van het dienstencentrum Bachten Poorte in Souburg houdt donderdag 22 november een grote bazar in het centrum. Behalve het kopen van handgemaakte artike len, kunnen bezoekers er ook meedoen aan spelletjes als een sjoelbakkenrace. Het centrum is open van 13.30 tot 16.00 uur. t HANS KOMBRINK Vrijdag 16 november spreekt Tweede-Kamerlid voor de PvdA Hans Kombrink over actuele poli tieke onderwerpen op financieel en sociaal-economisch gebied tijdens de vergadering van de afdeling Valkenisse van de Partij van de Ar beid. De vergadering wordt gehouden in het Dorpshuis in Biggekerke en begint om acht uur. SHOWAVONDEN Op de vrijdagen 16 en 23 no vember verzorgen de Julianakorp- sen weer hun jaarlijkse show avonden in de Middelburgse schouwburg. Ook dit jaar is er een gevarieerd programma samenge steld, waaraan naast de muzikan ten ook de groep Papollon mee werkt. De eigen toneelgroep treedt daar tussen door nog op met korte sketches. Het grootste gedeelte van de avond wordt verzorgd door het Juliana Blaasorkest dat zowel in Egerlanderstijl als in Big-Band formatie meerdere optredens ver zorgt. Bouwstoffen-Houthandel Absdaalseweg 19 Tel. 01140-12455 TOONZAAL: dagelijks geopend ook op van 14.00 tot 17.00 uur KEUKENS-TEGELS SANITAIR-OPEN HAARDEN Al meer dan 70 jaar tevreden klanten THEATERORGELCONCERT VRIJWILLIGERS Door de grote toeloop van deel nemers aan de activiteiten van het jeugd- en jongerenwerk in het Vlis singse club- en buurthuis Het Buut is er vraag naar nieuwe vrijwilligers die zich in willen zetten voor tim- merclubs, kookclubs, instuiven en jongerenopvang. Geïnteresseer den kunnen contact opnemen met Kees Catsman, telefoon 01184- 16223 of even langs komen in het clubhuis. MIDDELBURG - Zondagmiddag 18 november een concert van Luc Houtkamp (klarinet, saxofoon) in Meccano, Middel burg. Het begint om 16.30 uur en organisator is de Stichting Nieuwe Muziek. Luc Houtkamp, geboren in 1953, speelt klarinet en ver schillende saxofoons. Hij heeft ruim tien jaar ervaring als improviserend musicus bij ve le groepen. Daaronder groepen met internationaal befaamde musici, zoals de Nederlanders Maarten Altena, Han Ben- nink, Ernst Reijseger en de Britten Steve Beresford, Roger Turner, Mare Charig, Peter Cusack en Terry Day. Sinds dit jaar treedt hij in een trio op met Han Bennink en Ernst Reijseger. Luc Hout kamp speelde onder meer op het International Jazz Festival van Gent (1973), het Northsea Jazz Festival (1979 en 1981) en op het Claxonfestival in Utrecht (1982).

Scheldebode | 1984 | | pagina 11