HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Forumdiscussie over jeugdwerkloosheid Zware FNV-delegatie bij opening pand Jongerenbeweging Week van het landschap DE RUITER Burgemeester opent noodopvang Heilsleger Tuinfeest speeltuin Caljé's 65 jaar samen Spreekuur Meidencabaret Kledingbeurs in Souburg V Boulevards dicht voor wielerronde Jazzconcert Schouwburg Lezing over Zeedijk Westkapelle Kindervoorstelling op Middelburgse Markt MIDDELBURG - Zaterdag 22 september komt er een zware delegatie van de FNV op bezoek bij de Jongerenbeweging verbonden met de FNV in Middel burg. Het is die dag de jaarlijkse vakbondsjongerendag. Het district Midden- en Noord-Zeeland van de Jongerenbeweging opent dan tevens het nieuwe kantoor op de Dam 12-14. Van tien tot half vijf kunnen jongeren het pand vrij- elijke binnenlopen. Ze kunnen er onder meer een forumdiscussie meemaken over jeugdwerkeloosheid. Forumleden zijn FNV-voorzitter Wim Kok, voorzit ter Greetje Lubbi van de Voedingsbond en voorzitter Dick Visser van de In dustriebond. Gespreksleider is VPRO-radiomaker Kees Slager. „Je zou kun nen zeggen dat de open dag bedoeld is om te laten zien wat de Jongerenbewe ging voor de jongeren kan doen en wat de FNV voor ze doet", verduidelijkt Koos de Meij Bij ons vindt U oen frequent wisselend computerboek- assortiment Min. 500 titels voorradig bij: UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN - 32e JAARGANG - OPLAGE 42 659 EX KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN zo in kunnen lopen. Vandaar ook de bar. Ontstaat er zo geen concurrentie met bijvoorbeeld een jongerencentrum als Mid- gard? „Wij zijn niet zo bezig op gebeid van ontspanning", meent Koos. „We willen jonge ren een volwaardige plaats in de maatschappij geven, daar gaat het ons om. Wij geven geen zeefdrukcursussen en we vertonen ook geen films. Vrij wel alles wat we hier doen heeft te maken met werk." Het pilsje in de bar is dan ook geen doel, maar middel. Yvonne: „De prijzen willen we zo laag mogelijk houden, om dat veel jongeren een uitke ring hebben en niet veel kun nen betalen. Het moet kosten dekkend zijn, meer niet." VLISSINGEN - De Vlis- singse speeltuinvereniging De Oude Stad houdt zater dag 22 september weer een groot tuinfeest in het club gebouw aan de Paardes- traat. Het feest begint 's mor gens met onder meer een rommelmarkt en kramen waar bezoekers zich kun nen vermaken, zoals bus gooien, buksschieten, een play-backshow. 's Morgens onthult de Vlissinger Klaas Wingelaar een door hem gemaakt beeld van Michiel de Ruy- ter als kind aan het touw- slagerwiel. Hij heeft het beeldje aan de speeltuin vereniging geschonken, 's Middags treedt de Vlis- singse groep Sing Sing Mo vement op en 's avonds is er een bingo-dansant met me dewerking van de Rico's. DOMBURG - De heer Caljé (87 jaar) en mevrouw G. Caljé- de Bree (89 jaar) hopen woens dag 19 september hun 65-jarig huwelijk te vieren. Het echtpaar woont vanaf 1 augustus 1980 in „Ter Mante- linge" in Domburg, waar de heer Caljé op dit moment ook voorzitter van de Bewoners commissie is. In de recreatie zaal van dit bejaardentehuis van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) wordt op genoemde dag van 16.00 tot 17.30 uur een receptie gehouden. Burgemeester P.A.D.H. Diepenhorst zal na mens de gemeente Domburg de felicitaties aanbieden. (ADVERTENTIE) In Zeeland weten nog niet zoveel jongeren de weg naar de Jongerenbeweging te vin den als bijvoorbeeld in de randstad. Niet verwonderlijk, want pas vorig jaar opende de Jongerenbeweging een. kan toor in Goes. „Maar je kon er vaak geen telefoongesprek voeren vanweg dé enorme ge luidsoverlast van de muziek school. Vandaar onze verhui zing naar Middelburg", is Koos verklaring. De beweging moet dus in feite opnieuw beginnen. Koos de Meij en Yvonne Becks zijn de twee vaste krachten in Middelburg. Daarnaast wer ken er nog enkele vrijwilli gers. Het pand telt drie flinke verdiepingen. Beneden is een barruimte, waar de pils slechts een gulden kost, en een grote vergaderzaal. Boven is het kantoor en de bovenste verdieping is verhuurd aan het maandblad Nieuw-Zee- land. Aanstaande zaterdag is er ook een rechtskundige advi seur van de FNV in het pand aanwezig om allerlei perikelen die jongeren met werkgevers of uitkeringsgevenden kunnen hebben, te helpen oplossen. Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. Oplage: Editie Vlissingen 22.320 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 20.339 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Openingstijden kantoor Vlissingen: 08.30-12.30 u, 13.30-17.00 u. Redactie: Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, tel. privé 01184-64630. Met deze zelfde problemen zal ook de Jongerenbeweging zich gaan bezighouden. Koos noemt een aantal voorbeelden, zoals onderbeta ling van jeugdloon („een veel voorkomende zaak"); straf kortingen bij WW of WWV of bijstand; meisje die op hun werk geïntimideerd worden; het vorderen van loon van be drijven die het minimum jeugdloon uitbetalen of uitbe taalden waar ze volgens de CAO meer hadden moeten uit keren. Overigens kan iedereen voor dit soort zaken zaterdag gratis een beroep op de specia list van de FNV doen, ook niet-vakbondsleden. „Onze bedoeling is", zegt Yvonne becks, „Om een wekelijks spreekuur te gaan houden waar jongeren met hun klach ten terecht kunnen. Later kan dat misschien ook in Goes en Zierikzee, maar dat is nog toe komstmuziek." Andere zaken die op stapel staan zijn informatieve cur sussen over bijvoorbeeld ar beidsinspectie, uitkeringen of wat de bezoekers zelf maar weten te bedenken. „Als een paar mensen een krantje wil len uitgeven, dan is het best mogelijk dat we dat steunen, om maar een voorbeeld te noe men", legt Yvonne uit. Jongeren moeten het pand De jongerenbeweging heeft in Middelburg al een en ander tol stand gebracht. Zo is er een schoolverlaterskrant uitgeko men met informatie over on der meer CAO's, de onderne mingsraad, solliciteren, ge deeltelijke leerplicht en na tuurlijk over de FNV en de Jongerenbeweging zelf. Een aantal meiden hebben er een Meidengroep gevormd en ze zijn van plan een cabaret op te zetten. De Jongerenbe weging biedt hulp door ge bruik te maken van zijn lan delijke contacten op het ge bied. Overigens, iedere meisje van vijftien tot zevenentwin tig dat mee wil doen, is wel kom. Deze meidengroep houdt maandag 24 september ook een avond over het werk van de rutgerstichting op het ge bied van de seksualiteit. Het begint om half acht en ook daar is iedereen (ook jongens) welkom. Rechts staat Koos de Meij en links zit Yvonne Becks. Tussen hen in Karin Kövers en Elis van Veldhuizen, de vrijwillige medewerkers van de Jongerenbeweging. OOST SOUBURG - Vrijdag 28 september is er in gebouw Irene, achter de gereformeer de kerk aan de Kanaalstraat in Souburg een kinderkleding- beurs. De beurs' begint om half vier en duurt tot vijf uur. Men kan er tweedehands winterkleding kopen voor kin deren van nul tot ongeveer twaalf jaar. Wie kleding wil verkopen kan deze inleveren op maandag 24 en dinsdag 25 september van halfelf tot halftwaalf bij mevrouw van Boven, Poortugaalstraat 37 in Souburg. Niet verkochte kle ding kan op maandag 1 en dinsdag 2 september weer worden opgehaald op hetzelf de adres van halfelf tot half twaalf. De helft van de opbrengst is bestemd voor de eigenaar van de kleding, de andere helft komt ten goede aan een pro ject in Mali in West-Afrika. ^llllilllllllllllllllllllllIlllllllllllllllllilllllllllllllillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllillllllilllllllllllililllllllillllllillllliilllllflIjHIlillillllllllllllllljillllillllllllllllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIHL- MIDDELB URG/ GOES/ CLIN GE/ HEINKENSZAND - Van zaterdag 22 tot en met zondag 30 september vindt weer de jaarlijkse week van het Landschap plaats. In Zeeland is een pro gramma samengesteld door de Stichting het Zeeuwse Landschap. De week heeft dit jaar het thema: De boom in het landschap. In Zuid-Beveland is het N.S.-station in Goes. Het is echter ook mogelijk het landgoed Landlust in Heinkenszand als start plaats te kiezen. Vanaf het station voert de tocht langs de oude binnenstad van Goes het krekengebied van de Schenge in. Op het Landgoed Land lust is een expositie inge richt en kan men gratis een kopje koffie drinken. Ook is het mogelijk er een korte wandeling te maken. De fietstocht is dertig kilome ter lang. De tocht kan gere den worden op 22, 23, 29 en 30 september tussen tien en vier uur. Op het Landgoed Ter Hooge tussen Middelburg en Koudekerke kan men woensdagmiddag 26 sep tember en zaterdag 29 sep tember een wandeling ma ken onder leiding van een gids. De excursie duurt an derhalf uur. Ter Hooge is ingericht volgens de Engel se landschapsstijl. De wan deling begint woensdag om halftwee en zaterdag om tien uur. Ook in het Clingebos in Oost-Zeeuwsch- Vlaande ren kan men deze week wandelen onder leiding §E van gidsen. Dit gebied is een plesto- cene ontsluiting. Op deze zandige plaats ontwikkelde zich een bijzondere flora. Wie hier wil wandelen wordt aangeraden laarzen te dragen. De ivandeltochten begin nen hier op woensdagmid dag 26 september om half twee, vrijdagavond 28 sep tember om zes uur en zater dagochtend 29 september om tien uur. Landgoed Ter Hooge. Foto: Cor Schuilewerve In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen kunnen wij u komend weekend weer voordelig laten trei nen in Nederland. Op zaterdag of zondag kunnen onze le zers gebruik maken van een dagkaart tweede klas, die voor volwassenen f 24,75 kost, terwijl kinderen van 4 tot en met 9 jaar voor f 17,25 mee kunnen. Zo'n dagkaart is geldig de gehele zaterdag of de gehele zondag op alle lij nen van de Nederlandse spoorwegen met uitzondering van D-, TEE- en extra treinen. Degenen, die twee dagen op stap willen, kunnen het beste gebruik maken van de tweedag-kaart tweede klas. Deze kost f 41,00 voor volwassenen en f 20,50 voor personen van 4 tot en met 9 jaar. Met deze kaarten mag men uitstappen waar en wanneer men wil. DeVoordelige treinkaarten kunnen tijdens kantooruren (tot en met a.s. vrijdag) gekocht worden op onze kantoren Torenstraat Vlissingen, Klokstraat Goes, Zuivelstraat Bergen op Zoom, Molenstraat Roosendaal, Markt Etten- Leur, Spinveld Breda, Nieuwe Ginnekenstraat Breda en Arendstraat te Oosterhout. Een en ander tot zo lang de voorraad strekt en er worden geen kaartjes telefonisch gereserveerd. iococcoocoooooooooooeooooooooooooooooeooow VLISSINGEN - Zaterdag 22 september opent burgemeester Westerhout de noodopvang in het gebouw van het Leger des Heils aan de Dr. Stavermanstraat in Vlissingen. De sa men Komst begint om gegevens van deze noodop vang worden vermeld. De muziekkorpsen en zang brigades van Middelburg en Vlissingen geven aan het ge heel een feestelijk tintje. De noodopvang is bedoeld voor mensen die in een crisis situatie geraakt zijn en geen kant meer op kunnen. Gezien de vele aanvragen om hulp in de afgelopen jaren, verwacht het Leger des Heils dat de noodopvang in een grote be hoefte zal voorzien. om drie uur. De burgemeester onthult een bord waarop de VLISSINGEN - In verband met de wielerrondes op de Boulevards Evertsen en Ban- kert en de Kenau Hasselaar straat in Vlissingen, op zater dag 22 september treft de ge meente een aantal verkeers maatregelen. De straten worden zaterdag afgesloten voor alle verkeer en tevens geldt er een parkeer en stopverbod voor dit gebied vanaf zaterdagmorgen tien uur. Het op- en afrijden van de binnen het parcours gelegen straten is alleen mogelijk ter hoogte van de doorsteek bij het Maritiem Instituut en wel tussen kwart over een en half twee en tussen kwart over drie en halfvier. MIDDELBURG - The Dutch New Orleans Lions openen het seizoen van de Jazz Aktivitei- ten Stichting Zeeland met een concert op zaterdag 22 septem ber. Vanaf negen uur 's avonds speelt het orkest, een gelegen heidsformatie, in de Middel burgse schouwburg. Alle jazz avonden van de stichting zul len voortaan in de schouw burg plaatsvinden. KOUDEKERKE - Dinsdag 25 september houdt de heer Boone een lezing, toegelicht met dia's, over de geschiedenis van de Westkappelse Zeedijk, inclusief het bombarderen en het herstel in en na 1944. De bijeenkomst wordt ge houden in Hotel Walcheren te Koudekerke en begint om 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal het door Boone geschreven boekje „Van Wèskappel tot Westkapelle" worden gepre senteerd. Boone, die van om streeks 1938 tot na 1944 techni sche ambtenaar van de Polder Walcheren was, belast met lei ding/toezicht van/op de werk zaamheden aan genoemde dijk, beschrijft in z'n boekje onder meer de wijze waarop de inwoners van Westkapelle vóór 1940 leefden en werkten, besteedt aandacht aan mobili satie en bezetting en beschrijft het bombardement en de hulpverlening daarna. MIDDELBURG - Het Theater DODD verzorgt zaterdag 22 september een kindervoorstelling in de Middelburgse binnenstad. Tussen 14.00 en 16.00 uur brengt de groep het stuk „Beschuit met muisjes" vanaf een openluchtpodium dat staat opgesteld op de Markt. DODD begon enige jaren geleden als het kindertheater Deurtje open Deurtje dicht. Toen aan het bestaande reper toire producties werden toegevoegd voor onder meer vol- wassenen veranderde de naam en de indentiteit van het gezelschap. De toneelstukken voor de jeugd worden door de leden van de groep in gemeenschappelijk overleg ont wikkeld. Men kan de producties in bijna elke ruimte kwijt, zon der dat daarvoor speciale voorzieningen noodzakelijk zijn. Dat zal blijken bij het optreden op 22 september in de Zeeuwse Hoofdstad. Het gaat hier overigens om een initia tief van de De Ceremoniemeester, de evenementencom missie van de VW-Middelburg. Bij slechte weersomstan digheden wordt de voorstelling uitgesteld.

Scheldebode | 1984 | | pagina 1