BETER VAKWERK BLANKENBURGH'S MEUBELSTOFFEERDERIJ Waarom sommige i verhuizers erkend zijn. E n sommige niet. Vakmanschap Zekerheid Reële prijzen ^ERKBIDE VERHUIZERS V Vim Vogel v.o.F. 'parket. LAAT NU UW MEUBELEN OPNIEUW COMPUDATA- DEN BOSCH Moderne technieken grondig leren bij ROVC in Ede Nutsacademie voor Pedagogische en Maatschappelijke Vorming Een naaimachine-meubel passend in uw interieur... Meubelstoffeerder, een uitstervend beroep? Vlissingen 01184-14040 Middelburg 01180-12669 K.L.R.C. FL0RIZ00NE een mooie en voordelige vloer Wij komen na uw telefoontje gaarne met de gehele stalencollectie bij u aan huis om u vrijblijvend te adviseren en prijsopgave te geven. •Het adres voor (u'éc jfcïeffihXz Q//óy-/(955? Waarom een erkende verhuizer? Reeds jaren uw verhuizer Komt U rustig en vrijblijvend kijken, meer dan 10.000 m2 parket staat voor U klaar! U vindt er vast en zeker wat U zint. Zowel in eigentijds als klassiek parket. En dat reeds vanaf fl 18.-- p/m2 voor eiken. Ruim gesorteerd in lamellen, massief grenen en eiken en diverse Bovendien is ons parket duurzaam en prakties, kant en klaar door onze bekwame vakmensen of door U zelf gelegd. U kiest wat U het beste uitkomt met het soorten mozaïk. En dat alles zeer, zeer voordelig! Doe-het-zelfartikelen voor de meubelstoffering o.a. meubelstoffen, polyether, linnen, singelband enz. Koudekerkseweg 153 Middelburg - Tel. 01180-29432. gildeweg 19 - vlissingen - tel. 01184-18357 COMPUSERVICE DEALER VAN INFORMA WALCHEREN PAG. 3 In 1970 werd in Ede het initiatief genomen voor de plaatselijke en regionale industriële ondernemin gen allerlei mondelinge kursussen op het terrein van de mechanisering en de automatisering te ver zorgen. Het idee sloeg zo geweldig aan, dat al na één jaar het besluit viel de regionale gedachte los te laten en landelijke aktivi- teiten te ontplooien. Dat instituut was het huidige Regionale Opleidings- en Vormings Centrum voor het bedrijfsleven, het ROVC. Hoe dat centrum razendsnel groeide blijkt uit een aantal cijfertjes. In het kursusjaar 1983-1984 verzorgde men alleen in Nederland al 177 monde linge kursussen met een gemiddelde duur van 22 studiebijeenkomsten in liefst 32 verschillende plaatsen. Daarbij waren ruim 3800 kursisten be trokken. Allen volwasse nen en overwegend met een lts- of mts-vooroplei- ding, hoewel de aktivitei- ten op hts-niveau groeiend zijn. Het woord regionaal dekt feitelijk al lang de lading niet meer. Veertien verschillende kursussen zijn er. Indus triële automatisering is er één van. De andere zijn: hydrauliek en pneuma tiek, hydraulische sys teemtechniek, elektrisch schakelen, toegepaste elektronika, schakel- en besturingstechniek, in dustriële microprocessors, meet- en regeltechniek, 4385 AM Vlissingen (NL.) Westerzicht 48 Tel. 01184 - 6 70 11 Inlichtingen en/of offerte volledig vrijblijvend bij: Beveiliging van gebouwen en voertuigen Iedere klant krijgt een individueel beveiligingsplan Aansluiting op meldbank van bewakingsdienst be hoort tot een van de mogelijkheden Combinatie van surveillance beveiligingsdienst - af gerichte waakhonden - elektronische beveiliging - bouwkundige beveiliging GEEN bezwaar Ook aanvulling op reeds aanwezige beveiligings systemen Service dag en nacht Gespecialiseerde vaklui Wij installeren voor u: - systemen met simpele doch degelijke verbreek- of maakcontacten - passief en actief inf rarood-installatie - radar-gevoelige systemen - ja, zelfs met laserstraal - speciale auto- of vrachtwagen-beveiligings systemen - brandpreventie- en/of branddetectie-installaties, brandblussers koeltechniek, energiebe- heersing, bedrijfsvoering, industriële elektronika, mechanische aandrijfsys teemtechniek en tot slot dieselmotoren. Zo goed zijn de kursussen, dat veel ROVC-leerstof- mappen model staan voor onderwijsvernieuwing of in hun geheel bij het regu lier onderwijs worden ge bruikt. Ook aan nazorg doet men heel veel. Meer dan eens krijgen oud-kur- sisten gratis nieuwe of vernieuwde hoofdstukken van kursussen toegezon den of worden er speciale bijblijf-aktiviteiten (stu die- en praktikumdagen) georganiseerd. De tech niek staat immers niet stil? Werkelijk uniek - zelfs voor Europa - is de hoeveelheid uiterst mo derne installaties die door het bedrijfsleven bij el kaar zijn gebracht en waarmee de kursisten oe fenen. Juist deze prakti sche benadering - die nog eens versterkt wordt door dat er vrijwel uitsluitend met docenten wordt ge werkt, die in het bedrijfs leven leidinggevende funkties vervullen - ma ken, dat de kursussen aan belangstelling niet te kla gen hebben. Ook het aan tal afvallers is verbluffend klein. Nog geen 5%. Wat het ROVC wil - en waar het kennelijk aardig in weet te slagen - is mensen zodanig te ontwikkelen, dat ze bij hun beroepsuit oefening vakbekwamer, zelfstandiger, creatiever en ook gemotiveerder gaan funktioneren. Een bijzondere aktiviteit is het verzorgen van besloten bedrijfskursussen, ook voor (semi-)overheidsbe- drijven, waaronder ieder jaar een groep docenten van streekscholen. De kursussen worden voornamelijk in mts-en verzorgd, soms in lts-en of hts-en of op een bedrijf. Ze beginnen gewoonlijk in de laatste week van sep tember en worden eind april op zaterdagmorgen met een landelijk examen afgesloten. Voor hts-ers worden ook nog korte dagkursussen georgani seerd. Wie zich (verder) wil bekwamen in moderne technieken doet er goed aan ook eens te schrijven naar het ROVC-sekreta- riaat, Postbus 117, 6710 BC in Ede. Telefonisch gaat sneller: 08380-32514. Een MO-akte is een waar devol bezit. Als u die hebt, kunt u proberen een baan bij het voortgezet onder wijs te krijgen. Misschien lukt dat snel, misschien duurt het wat langer, mis schien slagen de pogingen helemaal niet omdat er niet veel vraag is naar le raren in het vak waarvoor u gestudeerd hebt. Zeg bij het laatste vooruitzicht niet direct: „Ik begin niet aan een MO-studie". Zeg dat ook niet als u er geen zin in hebt, voor de klas te gaan staan, want MO-op- leidingen zijn niet alleen lerarenopleidingen Ze zijn dat allang niet meer: ze vervullen een driedubbele functie, die in 1980 door de toenmalige minister van onderwijs en wetenschappen zelf als volgt onder woorden ge bracht is: „Enzerzijds is er de oorspronkelijke functie van voorbereiding op het leraarsberoep, anderzijds zijn de MÓ-opleidingen tot een onderwijsvoorzie ning gegroeid voor perso nen die zich voor of in an dere beroepen dan dat van leraar willen bekwamen of die op deze wijze de be hoefte aan persoonlijke ontwikkeling en vorming willen bevredigen". De Nutsacademie voor Pe dagogische en Maatschap pelijke Vorming te Rotter dam is een van de institu ten die MO-opleidingen verzorgen. Het instituut Parket 8-1 Buitenvest 52, 4614 AD Bergen op Zoom, tel. 01640-41800 NI 24-18 29-1 STOFFEREN heeft een dependance in Middelburg en vanaf 1 au gustus 1984 ook in Eind hoven. De Studiegids '84- '85 en een brochure over bijzondere opleidingen en speciale cursussen zijn op telefonische of schriftelij ke aanvraag verkrijgbaar bij het bureau van de Nutsacademie, Heem raadsingel 80, 3021 DD Rotterdam. Behalve oplei dingen voor middelbare akten en bijzondere cur sussen verzorgt de Nuts academie ook nascho lingscursussen; ook daar voor is een gids beschik baar. Wilt u leraar of lerares worden? U kunt in Mid delburg gaan studeren in de vakken Nederlands, Duits, Engels, wiskunde en pedagogiek, te Eindho ven in Nederlands, Frans en Engels. In beide plaat sen worden de opleidingen alleen gegeven op derde- en tweedegraads niveau. In Rotterdam kan men in de genoemde vakken (be halve Duits, dat daar ge heel gaat verdwijnen) ook een eerstegraads opleiding volgen; er zijn daar ook mogelijkheden voor ge schiedenis, handvaardig heid en maatschappijleer. De laatstgenoemde oplei ding is alleen toegankelijk voor personen die stude ren voor een eerstegraads bevoegdheid geschiedenis of pedagogiek. Wilt u geen leraar of lera res worden en hebt u toch interesse voor een studie in een van de vakken Ne derlands, Frans, Duits, Engels, wiskunde, ge schiedenis, pedagogiek en handvaardigheid? Bij de herstructurering van de MO-opleidingen is reke ning gehouden met de eer der genoemde dubbele funktie van die opleidin gen. Bekijk dit schema eens: Op 1 augustus 1984 start het derde jaar algemene (beroepen)variant voor MO-opleidingen Duits, Frans, pedagogiek en wis kunde. Cursisten die bij de aanvang van hun studie nog niet wisten of ze het onderwijs in wilden en na twee jaar besluiten, niet voor het leraarschap te kiezen, kunnen voor de genoemde vakken een di ploma verwerven tfat hun gemakkelijker toegang verschaft tot andere secto ren van het maatschappe lijk leven. Anders dan de lerarenvariant zal de alge mene variant alleen een tweedegraads niveau ken nen. Zoals u ziet, komt er (voorlopig) geen algeméne variant voor alle MO-op leidingen. Geen nood ech ter: bij de vakken waar voor geen algemene va riant bestaat, is er een an dere mogelijkheid. Men volgt de colleges zonder deel te nemen aan de on derwijskundige voorbe reiding (men concentreert zich dus geheel op de va kinhoud) en als men vol doet aan de normen voor het slagen op derde- resp. tweedegraads niveau ont vangt men een certificaat dat hetzelfde civiel effect heeft als een diploma. Toelating tot een oplei ding aan de Nutsacademie veronderstelt het bezit van een havo- of een daar- naan gelijkwaardig te achten diploma. Personen die aan deze eis niet vol doen, kunnen als zij de leeftijd van 23 jaar bereikt hebben, in mei of augustus deelnemen aan een spe ciaal toelatingsonderzoek. Bij dit onderzoek wordt de algemene kennis van de Nederlandse taal getoetst en wordt nagegaan of men de voorkennis bezit die noodzakelijk is voor de studie die men wil aan vangen. De ervaring heeft geleerd dat langs deze weg toegelatenen het in geen geval „minder" doen dan degenen die wel met de vereiste diploma's kwa men! In Rotterdam biedt de Nutsacademie voor sommige vakken een cur sus aan die op het toela tingsonderzoek voorbe reidt. Verhuizen is voor u geen dagelijks werk. Een er kende verhuizer, zoals Wim Vogel, in de hand ne men is dan ook eigenlijk een „must". Zij zijn gaar ne bereid u de helpende hand te bieden om uw ver huizing zo prettig moge lijk te laten verlopen. Hoogbouw. Woont u in een flat of een monumentaal pand, geen probleem. Vogel be schikt over een speciaal ontworpen ladderlift. De ze lift kan uw piano, was machine of koelkast moei teloos van de gewenste verdieping halen of bren gen. Pakmateriaal. Heeft u geen pakmate riaal? Vogel zorgt voor de nodige dozen. Voor uw glaswerk en serviesgoed u vloeipapier ver strekt, zodat u nadien dit materiaal niet no$> eens moet afwassen. Opslag. Moet u om wat voor re denen dan ook uw woning snel verlaten voordat u de beschikking heeft over een andere woning, geen nood. Bij Vogel heeft u de moge lijkheid uw spullen vak kundig op te slaan in een stofvrije en verwarmde box. Garantie. Alleen een erkende ver huizer geeft u garantie op uw inboedel, breekwerk e.d. Door hun gediplo meerde vakbekwaamheid bent u ook verzekerd van de juiste prijs, want door een zuivere kostenbereke ning bestaat geen kans op overvraging. keuze in kleuren en hout soorten. Logisch, want het meubel moet natuurlijk wel bij uw interieur pas sen. In aansluiting op de huidi- In praktisch elke huishou ding staat wel -een naai machine, Veel dames naaien, zeker in deze tijd, de kleding voor henzelf en voor de kinderen. Om ple zier te hebben bij het knippen en naaien is een overzichtelijke en goed georganiseerde "werkruim te een belangrijke voor waarde. De oplossing hiervoor is een inbouw- meubel. Het grote voor- Voor de oorlog kon je in ge meubeltrend kunt U te genwoordig ook witte naaimachinemeubelen ko pen. Er zijn meubelen in diverse prijsklassen. Een meubel in de meest een voudige, maar wel uiterst doeltreffende vorm is het model KOMPAKT (zie fo to). Hiermee kreëert u voor ca. 275.- al uw ei gen naaihoek. Tot slot nog even dit: bij de aanschaf van een meu bel hoeft u geen naaima chine te kopen. De reeds in uw bezit zijnde naaima chine kan bijna altijd in een meubel ingebouwd worden. Uw naaimachine handelaar kan u hierover verder informeren. Beijer b.v., Dieselstraat 6. Lich tenvoorde, telefoon 05443-2166 is de impor teur van Horn- en Germa- nia-naaimeubelen. Ook hier kunt u terecht voor verdere informaties. deel hiervan is dat de ma chine altijd gebruiksklaar bij de hand is. En.... u heeft geen losse rommel meer op tafel. Alles is bij de hand en toch opgebor gen in uw naaimachine meubel. Er zijn vele modellen ver krijgbaar en u heeft ruime elke meubelzaak wel een echte ouderwetse meubel stoffeerder vinden. Veel stoelen kwamen toen nog als kale rompen van de fa briek naar de winkel en werden daar door eigen stoffeerders bekleed. Dat is na de oorlog totaal ver anderd. De winkelier van nu heeft woningstoffeer ders in dienst, die bijv. vloerbedekking leggen, trappen stofferen en gor dijnen ophangen. Voor het stofferen van meubelen zijn er nu speciale bedrij ven gekomen. Zo is er in Middelburg Meubelstof- feerderij Blankenburgh op de Koudekerkseweg 153. Daar worden op dat ge bied alle werkzaamheden verricht. Van het moderne stoffeerwerk, met polye- therschuim binnenwerk, tot het antieke hoogstoffe- ring toe. Het is dikwijls een lust om te zien hoe daar een oud versleten zit meubel opnieuw wordt gestoffeerd tot een sieraad voor de kamer. Zinvol en lonend Er kunnen verschillende redenen zijn om opnieuw te laten bekleden. Qua kwaliteit en duurzaam heid zijn oudere meubels vaak onmiskenbaar beter dan het tegenwoordige aanbod. Alleen daarom is het vaak al lonend de veel kleinere investering van een nieuwe bekleding te verkiezen boven de aan schaf van iets nieuws. Vooropgesteld dat dit bekleden dan gebeurt door all-round vakmensen op een bedrijf dat hier speciaal voor is ingericht en waar alle moderne ma chines en materialen aan wezig zijn. Een andere re den is dat voor iemand die het model van het huidige bankstel nog niet moe is, opnieuw bekleden beslist zinvol is. Maar ook voor mensen die een beetje zijn uitgekeken op het model. Een kleine ingreep aan de romp levert al vlug een to taal ander model op. Ook voor meer ingrijpende in grepen is men bij de meu- belstoffeerderij aan het juiste adres. Zo maakt men naar wens van een 3- zits een 2-zits bank. Of van een fauteuil een 2-zits bank. Bij meubelstoffeerderij Blankenburgh's, op de Koudekerkseweg 153 in Middelburg kunt u voor het stofferen een uitge breid advies verwachten. Alle materialen zijn uit voorraad leverbaar terwijl er honderden stalen meu belstof en leer ter inzage liggen. Kortom, het is al leszins de moeite waard om voor uw versleten meubelen eens vrijblij vend te informeren-: 'i

Scheldebode | 1984 | | pagina 41