p* HET WEEKBLAD WAAR LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Nederlands circus brengt internationaal programma Vrijdag 24 augustus naar Nationale Taptoe Naar Willem van Oranje's Prinsenhof in Delft en pierewaaien in Scheveningen J NU WEER INSCHRIJVEN VOOR DE NIEUWE CURSUSSEN Zeeland helpt Polen met medicijnen en lakens Ringsteken in Middelburg op folkloristische dag DE RUITER Spreeuwen niet welkom (Danssc unvier Muziek, zang en straatopera op open podium Vlissingen Loodswezen verzorgt vloot- schouw in Vlissingen J.P.A. ROSSËL TAPDANSEN EN ROCK ROLL "■^Sansscticvf 1 k M WESTKAPELLE/MIDDELBURG - Het nieuwe Nederlandse circus van de broers Charles en Jozef Mullens uit Tilburg geeft deze week voorstellingen in Middelburg en Westkapelle. Olifanten BIJ ons vindt U een frequent wisselend computerboek- assortiment Min. 500 titels voorradig bij: OOK VOOR vvol tjiïc en jgube van NU OOK TE VLISSINGEN IN HOTEL BRITANNIA ,,Voor welke clubs kan ik inschrijven mijnheer Janvier?" Dansschool nu open Drie telefoonnummers DE SCHELDEBODE UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN - 32e JAARGANG - OPLAGE 42 659 EX WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1984 301 V KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Chimpansees in de piste De twee broers droomden ai lang van een eigen circus en in april dit jaar werd hun droom werkelijkheid, tijdens de eer ste voorstelling in hun eigen woonplaats. In een grote witte viermasttent, die plaats biedt aan veertienhonderd bezoe- VLISSINGEN - Ook deze week zijn er weer een aantal optre dens op het open podium voor het Strandhotel in Vlissingen. Woensdag 15 augustus is het de beurt aan de groep Mambos, donderdag 16 augustus treedt zangeres Leslie Woods op en zon dag 19 augustus de straatmuziektheatergroep Kip. Mambos brengt hedendaag se Latijns-Amerikaanse mu ziek, waarbij je moeilijk kunt stilzitten. Het optreden begint om half negen. Leslie Woods is de ex-zan- geres van de voormalige groep Au Pairs. In Vlissingen is zij vanaf half negen te horen met een solo-programma. Straatmuziektheater Kop gaat deze zomer haar negende seizoen in. Hun nieuwe pro- duktie heet Muren van Swam- pen. Deze straatopera gaat over Rasja, het hoofd van de zwer versfamilie Ranka. Eens in haar leven moet zij terugkeren naar Swapen. Al spoedig blijkt dat de Ranka 's niet voldoen aan de normen van het Swampse burgerlijk fatsoen, en daarom worden zij belaagd door de nette burgers. Hoewel zij zichzelf ook niet onbetuigd laten, worden zij toch opgepakt door Muurman en zijn trawant Don Roberto di Blériaux. Rasja en de zotte Niklov ontspringen echter de dans en weten uiteindelijk de moerassen te bereiken, waar hen echter ook weer allerlei gevaren te wachten staan. Het optreden van Kop be gint om vier uur. Bij slecht weer zijn de optredens in een van de zalen van het Strand hotel. De toegang is gratis. VLISSINGEN/MIDDEL- BURG/TERNEUZEN/AXEL - De Stichting Zeeland helpt Polen houdt deze maand weer een inzamelingsactie van la kens, kleding, voedsel, schoe nen, speelgoed en geld voor Polen. De Stichting vertrekt op 3 september weer met een konvooi naar Polen om daar de goederen uit te delen. De Stichting Nederland helpt Polen heeft september uitgeroepen als „laken- maand". De Zeeuwse Stichting loopt hier al vast op vooruit, door nu al lakens in te zame len, zodat deze nog met de an dere hulpgoederen mee kun nen. „De lakens krijgen in Polen allerlei goede bestemmingen", vertelt de heer Lipowski. „Niet alleen worden ze als bedde- goed gebruikt door de mensen thuis zowel als in de zieken en kindertehuizen, maar ook worden er vaak luiers van ge maakt, omdat die daar ook he lemaal niet meer te krijgen zijn. Nu veel mensen hier overgegaan zijn op dekbedden, liggen er in veel Nederlandse kasten vast nog wel hele sta pels gebruikte lakens, die nu (ADVERTENTIE) Burg Promenade 27 Middelburg geen dienst meer doen en in Polen zijn ze er dolblij mee, vandaar deze actie". Naast de lakens kan men ook de andere goederen blij ven afgeven op de inzamel- adressen. „En ook de geldelij ke steun blijft welkom", ver telt Lipowski nog. „Daar is misschien op dit moment nog wel het meest behoefte aan. We hebben namelijk een aan tal kankerpatiëntjes in een ziekenhuis in Gdansk finan cieel geadopteerd. We kopen voor het geld hier medicamen ten die in heel het oostblok niet verkrijgbaar zijn. De be handelingen van die kinderen duren zo'n twee tot drie jaar en kosten per drie maanden ongeveer vijftienduizend gul den. Dat lijkt misschien een heel bedrag, maar het valt in het niet, als je bedenkt, dat we al negenenveertig kinderen op deze manier het leven hebben kunnen redden. We kuhnen eenvoudig de behandelingen niet laten stoppen, omdat de kinderen dan ten dode zijn op geschreven. Binnenkort gaan we daarom weer collecteren in onder meer Middelburg en Arnemuiden, maar ook giften op ons gironummer of onze bankrekening zijn natuurlijk welkom. De nummers zijn van de girorekening 329443 en van de Rabobank nummer 349307571 ten name van de Stichting Zeeland helpt Polen in Vlissingen". De lakens en andere goede ren kunnen weer worden af gegeven op de volgende adres sen: Lipowski, Hobeinstraat 22 in Vlissingen, tel. 01184-13402. Caljouw, Veerseweg 21, Veere, tel. 01181-238. Sturm, Noordhoutstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1382. Kaljouw, Regentessestraat 23, Souburg, tel. 01184-62314. Czerwinski, Eisenhowerlaan 16, Axel, tel. 01155-2390. Statujew, Frans Lisztstraat 13, Terneuzen, tel. 01150-19291. Talamini, Korendijk 54, Mid delburg, tel. 0118043275. in grote circussen als Krone, Knie, Sarrasani en het „super circus" Barnum Bailey. Ze waren verder te zien in de film The Greatest Show on Earth. De dochter van Pio Nock, Isabelle, laat aan de trapeze een aantal van haar kunsten zien. Het derde nummer van de familie Nock is een hoog- draadnummer, waaraan ook de zoon van Isabelle, Sacha meewerkt. Een van de Neder landse artiesten die in circus Mullens optreedt is Germaine Kools. Zij brengt een klassiek hogeschoolnummer. kers treden artiesten op uit binnen- en buitenland. Zo is onder meer de wereld beroemde clown Pio Nock te zien, die samen met zijn part ner Mario zorgt voor de vrolij ke noot in het programma. De ze twee clowns werkten eerder Circusdirecteur Charles Mullens Als sluitstuk van het pro gramma dient het onberijdba re ezeltje van Frits Mullens. Wie zich even Dik Trom wil voelen, mag een poging wagen op de rug van dit dier te klim men. Het programma wordt ver der gevuld met de vuurspuwer The Great Leonardo, die er ook niet voor terugschrikt om zich uit te strekken op een bed van glasscherven. De Oosten rijkse Bobby Streicher jongleert op een vrijstaande ladder met verschillende voorwerpen. De familie Strei cher komt met een aantal chimpansees de show opvro lijken. Nog meer dieren ziet men in nummers van Folcos, die o.a. werkt met kamelen, water buffels, een nijlpaard, ponies, aapjes en natuurlijk olifanten. De voorstellingen zijn te zien in Westkapelle aan de Oude Landweg op donderdag 16 augustus om 15.00 uur en 20.30 uur. In Middelburg kan men terecht op vrijdag 17 en zaterdag 18 augustus om 15.00 en 20.00 uur. Vuurspuwen met The Great Leonardo MIDDELBURG - Donderdag 16 augustus vindt in Middelburg de jaarlijkse grote ringrijderij te paard plaats als afsluiting van de folkloristische dagen. Dit evenement vindt dit jaar voor de achtentwintigste keer plaats. Het aantal deelnemers is ook deze weer bijzonder groot, namelijk 178. Om alles goed te laten ver lopen worden de wedstrijden verreden op vijf banen, alle in de omgeving van het Molen water. De wedstrijden beginnen op alle banen tegelijkertijd en wel om acht uur. Om het pu bliek op de hoogte te houden van alle wedstrijden op de verschillende banen, wordt via een geluidsinstallatie re gelmatig de stand doorgege ven. Het belangrijkste onderdeel van deze dag is weer het kam pen om de Koninklijke Tro feeën, met daarnaast een aan tal andere wisselbekers. Om deze trofeeën wordt ge streden aan het einde van de middag, te beginnen om onge veer half vijf, door de best ge klasseerde ringrijders van de laatste tien beurten. Dit kam pen vindt plaats op baan 1, voor de muziektent. Aansluitend aan deze finale reikt Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, Dr. C. Boer- tien de prijzen uit. De burge meester van Middelburg de heer Wolters is aanwezig om de beker van de gemeente uit te reiken. De dag wordt besloten met een gezellige avond in de foyer van de schouwburg, waar ook de uitslag van de beoordeling van het mooist versierde paard bekend zal worden ge maakt. De keuring hiervoor begint 's morgens om negen uur door een jury bestaande uit de da mes T. Wolters-Blauwijkel, A. van Werkum-Hoekstra en C. Jebbink-Leys en de heren Jac. Paauwe, J. de Nood en D. van der Voorde. VLISSINGEN - De Verenigde Nederlandse Loodsen Sociëteit houdt ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan een vloot- presentatie van de schepen waarmee zij in deze periode heeft samengewerkt Deze vlootpresentatie is op woensdag 22 augustus tussen twee en drie uur op de rede van Vlissingen ter hoogte van het Roeiershoofd en in de Sar- dijngeul tot aan het Nolle- hoofd, dus voor de Boulevards. De vlootpresentatie zal van af het balcon van de sociëteit worden afgenomen door drs. Th. Westerhout, de burge meester van Vlissingen. Aan deze show nemen naast de schepen van het Belgische en het Nederlandse loodswe zen ook vaartuigen deel van de Koninklijke Marine, Belgische en Nederlandse Sleepboot Maatschappijen, bergings vaartuigen, schepen van de Rijkspolitie te water, de doua ne, de Marechaussee en de Verkeersdienst, de Bootlieden uit Vlissingen en Terneuzen, het Reddingswezen en de vis serij. (ADVERTENTIES) TANDPROTHETICUS KUNSTGEBITTEN- REPARATIE Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen Nationale Taptoe Breda; een show van uitgeba lanceerde klanken kleuren, licht en beweging. Dit jaar van donderdag 23 augustus tot en met 1 sep tember op de parade van het i6e-eeuwse Kasteel van Breda. Meer dan 1500 deelnemers in de Taptoe, voor het eerst iets meer burgers dan militairen, opnieuw een muziekfeest met een duidelijk internationaal karakter. Hoogtepunten zijn zeker de optredens van The Band of the Grenadier Guards uit Londen en het Gardehusarregimentet uit Kopenhagen. Wie kent niet de Guards, die dagelijks in hun fraaie rode tunieken en met de hoge beremutsen op, de aflossing van de wacht voor Buckingham Palace in Londen verzorgen? Willem van Oranje, die 400 jaar geleden stierf, woonde twee periodes van zijn be wogen leven in het Kasteel van Breda. In het Taptoe-programma wordt aandacht besteed aan Oranje. Spectaculair en wervelend wordt onge twijfeld de show van de steelband van de Marinierskapel, daarin bijgestaan door een Antilliaanse dansgroep. In het programma ontbreken natuurlijk ook niet de Konink lijke Militaire Kapel, de Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht ei verschillende amateurorkesten. Uit diverse Westbra bantse fanfare- en harmoniekorpsen is weer een regio-orkest samengesteld. Lezers van Het Nieuwsblad voor de Be- velanden en De Scheldebode worden in de gelegenheid gesteld om op een voordelige en gemakkelijke manier naar dit kleur- en klankrijke spektakel te komen. Reisburo van Fraassen organiseert in samenwer king met Het Nieuwsblad voor de Bevelan- den en De Scheldebode een trip naar de Nationale Taptoe Breda op vrijdag 24 augustus. De kaarten voor de busreis en een over dekte zitplaats kosten 32.50. De kaarten worden - zo lang de voorraad strekt - ver kocht bij de kantoren van Holland Inter national Van Fraassen en die zijn: Paul Krugerstraat 21 te Vlissingen, tel. 01184- 17710; Londense Kaai 19 te Middelburg, tel. 01180-27758 en Voorstad 18 te Goes, tel. 01100-20220. De opstapplaatsen en opstaptijden (tus sen haakjes het tijdstip van terugkeer): Vlissingen Stadhuisplein 19.00 uur (00.45 uur); Middelburg Station 19.15 uur (00.30 uur); Goes Station 19.45 uur (24.00 uur) en Kruiningen P? Uitkijk 20.00 uur (23.45 uur). Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 Speciale clubs voor: scholieren, echtparen, 65+, mensen met wisselende werktijden. Tel. inl./inschrijven 01100-23265 of maandag t/m vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur aan de WIJNGAARDSTRAAT 6 TE GOES Mede door de televisieserie, zal het weinig Nederlanders ont gaan zijn dat vierhonderd jaar geleden Prins Willem van Oranjé in het Prinsenhof in Delft werd vermoord, in het pittoreske Delft, met zijn vele grachten en smalle brugetjes, wordt zowel in de Grote Kerk (waar de meeste Oranjes begraven liggen) als in het Prin senhof uitgebreid aandacht besteed aan het leven van Willem van Oranje. In de grote Kerk, waar de prins op 3 augustus 1584 werd be graven, is enkele jaren later een praalgraf gebouwd op de konink lijke grafkelder. Dat praalgraf, waarbij koningin Beatrix en prins Claus enkele weken geleden een krans legden, is het startpunt van een rondleiding door Delft. Zo'n ochtendje Delft, gecombineerd met een middagbezoek aan Scheveningen organiseren wij voor onze lezers op vrijOag 17 augustus a.s. De Scheldebode en het Nieuwsblad voor de Beve- landen verzorgen dee trip in samenwerking met busbedrijf Van Fraassen. Behalve de bezichtiging van de Nieuwe Kerk, wordt er onder leiding van een VW-gids gewandeld door het oude Delft, een glas Vin d'orange of frisdrankje genuttigd en tot slot in het Prinsenhof 0e grote expositie over Willem van Oranje bezocht. In het Prinsenhof, oorspronkelijk een klooster, woonüe Oranje van 1572 tot aan zijn Oood. Overigens met 0e nodige onderbre kingen, want hij vertoefde meer nog in Brabant en Vlaanderen. De expositie geeft niet alleen een goede kijk op het leven en de per soon van Willem van Oranje, men kan er ook genieten van schit" terende kunstwerken als schilderijen en wandtapijten. In het Prin senhof is verder een costuum- en decorexpositie van de televisie serie te zien. Na Delft brengen we onze lezers 's middags naar Schevenin gen. Daar heeft men van een uur tot halfvijf gelegenheid om te „pierewaaien". Wie de pier op wil en het aquarium, spookhuis en „nautilus" gaat bezoeken kan ter plaatse voor vijf gulden een ge reduceerde all-in toegangskaart kopen. Dit dagje Delft/Scheveningen kost 34,50 per persoon. Daarin is begrepen: de busreis, alsmede toegangsprijs voor Nieuwe Kerk en Prinsenhof, wandeling door de stad en een glas vin d'orange of frisdrankje. Overige consumpties of maaltijden etc., alsmede eventuele toegangsprijzen in Scheveningen zijn voor eigen reke ning. De kaarten zijn verkrijgbaar op de kantoren van De Schelde bode, Torenstraat 5 te Vlissingen en het Nieuwsblad voor de Be- velanden, Klokstraat 1 te Goes. MIDDELBURG - Degenen die rond het Molenwater in Mid delburg wonen moeten woensdag 22, donderdag 23 en vrijdag 24 augustus rekening houden met wat extra geluidsoverlast. Dat lawaai, dat deze dagen om ongeveer halfnegen 's avonds te horen is, wordt ge maakt door medewerkers van de gemeentelijke Plantsoe nendienst met als doel het ver- jagen van de vele spreeuwen. Al een aantal jaren kiezen in deze maanden duizenden spreeuwen de bomen bij het Molenwater uit als overnach tingsplaats waarbij zij zich in het algemeen vrij luidruchtig gedragen en met hun uitwerp selen veel stank veroorzaken. Genoeg overlast vond de ge meente, om te proberen de vo gels zo nerveus te maken, dat zij een andere plaats om te overnachten opzoeken. Gezien het succes in voor gaande jaren wordt ook nu weer gebruik gemaakt van een geluidswagen die de alarmkreet van een spreeuw laat horen en van alarmpisto len. ,,Tot de lessen beginnen kan je nu dagelijks komen inschrijven De openingstijden: 's Middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van half 7 tot half 9. ,,Je kunt ook telefonisch infor meren naar groepen in Goes, Middelburg. Zierikzee en Mid- delhamis55S Top P°P Middel ^^s;3le.n 1 •'burg en a\ieen (gratis) Zeer veel verschillende scholierenclubs en groepen voor volwassen paren maar ook voor alleenstaanden Kinderclubs na schooltijd. Voor iedereen iets." Inschrijving: Van 14.00 tot 17.00 uur en vsn 18.30 tot 20.30 uur. Middelburg. Kanaalweg 34. tel 01180-38370. GOES - MIDDELBURG - ZIERIKZEE K(IDDELHARNIS Jacob Valckeplein 4 - 4461 k>y Goes - Tel. 01100 - 20176 en 30428

Scheldebode | 1984 | | pagina 1