Veel circusachtig theater op eerste dagen Straatfestival VLISSINGEN STRAATFESTIVAL Miniatuurkermis en aquarellen in een tentoonstelling Programma Waldo en Geert Mano Dibango speelt zondag op de boulevard De Freiheit van Verburg 3-Wheel Circus Aquarellen inundatie Walcheren tentoongesteld Veiling antiek en inboedels Krant voor jongeren Dam 43 Het leven Zaterdag weer toeristische vier-in-een-dag Middelburg Avondtocht Orgelconcert K. Mulder Pauzedienst Loop in Oostkapelle Concerten op orgel en beiaard SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 JUL11984 309 21 JULI T/M 5 AUG. ZATERDAG 21 JULI ZONDAG 22 JULI MAANDAG 23 JULI: DINSDAG 24 JULI: VLISSINGEN - Aan staande zaterdag barst op de Vlissingse boule vard het Straatfestival los. De eerste dag staan optredens op het pro gramma van het Belgi sche duo Waldo en Geert, de theatergroep II Popoio uit Nijmegen, de Nederlandse Oebra dans, Jimmy Timmers, het Nederlands-Engelse theaterduo Foreign Bo dies, Pomodanshuis en tenslotte Sint Juttemis. Het concert van Manu Dibango and the Afri can Sounds uit Came roun verschuift naar de zondagavond. Meer over deze groep vindt u el ders op deze pagina, evenals het programma tot en met woensdag 25 juli. Om iets gemakkelij ker een keus te kunnen maken uit de veelheid van optredens vindt u op deze pagina wat meer informatie over de personen en groepen en over hun voorstellingen. Foreign Bodies Sint Juttemis II Popoio Wie verloor nagelknipper? 'I' i' I: r i .:l' '.i:,!;1',',!';'.M m il J11II MI.LiiijrIV,niJY.r,!,D,|i,i'i J 's middags en 's avonds: Waldo en Geert (B); II Popo io (NL); Oebradans (NL); Jimmy Timmers (NL); Fo reign Bodies (NL), allemaal op de boulevard. 16.30 uur: Pomodanshuis (NL), festivalterrein. 20.30 uur: St. juttemis (NL), buitenpodium. Manu Dibango and the Afri can Sounds (Cameroun), buitenpodium: schuift door naar de zondag. 's middags en 's avonds: Waldo en Geert (B); Jimmy Timmers (NL); Oebradans (NL); Demonstraties Bader Parasailingteam; Foreign Bodies (NL), alles op de bou levard. 's middags: Landing para chutistenteam op het festi valterrein. 19.30 uur: Theatergroep KIP met de nieuwe straatthea- terproduktie „Rook en Scherven". (NL), festivalter rein. 21.30: Django Edwards, hoogtepunten uit program ma afgelopen jaren. 20.00 uur: Three Wheel Cir cus (USA) met programma „Three Wheel Circus Show", tent festvalterrein. 22.00 uur: Sheer Madness in ternationaal met „Napo leon", Spiegeltent. WOENSDAG 25 JULI: 14.30 uur: Werktheater (NL) met de kindervoorstelling „Broertjes", tent festivalter rein. 19.00 uur: Three Wheel Cir cus (USA) met „Three Wheel Circus Show", tent festival terrein. 21.30 uur: Bram Vermeulen en Edward B. Wahr (NL) met „Het Leven", tent fest valterrein. 22.30 uur: Sheer Madness (USA) met „Shakespeares grootste hits", Spiegeltent, 's Middags: Demonstraties Nederlandse Koninklijke Zuidhollandse Reddings Maatschappij. Air de Jeii, 300 vierkante meter spring kussens en kunstobjecten, boulevard. Om te beginnen met het duo Foreign Bodies: Tim Jones en Reinier van Schagen ontmoet ten elkaar in 1982 in Londen waar ze meewerkten aan een Commedia dell' arte productie. Dat geeft al aan in welke sfeer hun voorstelling ligt: de hu mor speelt een grote rol. Ze hebben zich laten inspireren door de zestiende-eeuwse Ita liaanse commedia dell'arte, maar ook door de twintigste- eeuwse filmkomedie. Dat blijkt uit de voorstelling die ze in Vlissingen brengen (op zaterdagmiddag en -avond en zondagmiddag en -avond.). De voorstelling bestaat uit twee delen. Het eerste is vuurspuwen en vuureten, waarbij het publiek een belangrijke rol speelt. In het tweede deel speelt het duo een stomme film, compleet met ondertitels en speciaal voor de show gecomponeerde pianomuziek, zoals in de eer ste jaren van de film gebrui kelijk was. Sint Juttemis is met zijn eigentijdse muziek zo langza merhand een bekende groot heid in Nederland en ook daarbuiten. De muziek heeft een zeer eigen karakter, waar schijnlijk vooral door de com posities van Dies le Due die de muziek min of meer op de mo gelij kheden van de verschil lende muzikanten schrijft, waardoor de muziek en de band zich in gelijk tempo ont wikkelen. Het soort muziek is nauwelijks onder een hoedje te vangen. De Volkskrant noemt Sint Juttemis „voor standers van het onbekom merd aan elkaar koppelen van verschillende genres met fraai klinkend ensemblespel". De NRC heeft het over „een quasi fanfare die combinaties van jazz en volksmuziek speelt die je eerder zou verwachten uit Ierland of Frankrijk dan uit de Nederlandse uithoek Zeeland". Tot zover de mening van de belangrijkste krant uit het provinciestadje Rotterdan en Sint Juttemis. Een vreemde vogel is de der de productie van de Nijmeegse theatergroep II Popoio. Met veel humor, ook al in de sfeer van de commedia dell'arte, wordt een dorp getoond met als inwoners een vrek, een zwetsende wetenschapper, een clown en nog zo wat typen. Met de komst van een vreemdeling wordt de rust in het dorpje danig verstoord, ook al was de capitano, als hoofd van de B.B., net bezig met een nogal chaotische oefe ning die tot doel had te voor komen dat de Russen de wijn kelder van Pantalone zouden leegplunderen als ze het in hun hoofd mochten halen het dorp te bezetten. VLISSINGEN - Zaterdag 21 juli begint het Straatfestival in Vlissingen. In het oorspronkelijke programma staat een optre den vermeld van Mano Dibango and the African Sound op de openingsdag om tien uur 's avonds. VLISSINGEN - Aanstaande zaterdag 21 juli wordt in het Strandhotel aan de Boulevard Evertsen te Vlissingen een grote antiek- en inboedelvei ling gehouden. Er zullen meu belen, schilderijen, klokken, koper, tin, aardewerk, alsme de goud- en zilverwerken worden aangeboden. De vei ling begint om 13.00 uur. De organisators zijn de heren G.A. Kloeg (Kloeg Antiek) en C.J. Vromans (Vromans An tiek) uit Vlissingen. Voorafgaand aan de veiling worden nog kijkdagen gehou den. Deze zijn vrijdag 20 juli van 14.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag 21 juli van 10.00 tot 11.30 uur. MIDDELBURG - De jnge- renbeweging FNV van het dis trict Midden- en Noord-Zee land heeft een speciale school verlaterskrant voor Zeeuwse jongeren uitgegeven. De krant is gemakt door de kadergroep van de jongerenbeweging. In deze krant is informatie ge bundeld over onder meer: - werkloosheid, werk, loon, solliciteren, uitkeringen - alle adressen van de instan ties die zich bezig houden met voorgenoemde onderwerpen. De jongerenbeweging denkt dat deze krant zeer goed te ge bruiken is in de laatste klassen van het voortgezet onderwijs. Tevens zijn er informatie boekjes over ontslag en va kantiewerk verkrijgbaar in het nieuwe kantoor, Dam 12- 14, Middelburg. Een exemplaar van de schoolverlaterskrant en infor matieboekjes kosten 0,75 per stuk. In de periode van 03 tot 11 juli 1984 zijn bij de gemeente politie te Vlissingen de vol gende voorwerpen aangege ven: bankbiljetten, driewieler, schoolboeken, rose/blauw/wit kindervest, 2 bruine porte monnees, bruine portemonnee met sleutel, 2 zwarte porte monnees, rood etui met 3 sleu tels, 3 sleutels met nagelknip per, 4 sleutels aan ring, 2 sleu tels aan ring, rugzak met etenswaren. Aangegeven dieren allen in asiel: fret, diverse katten, Ier se Setter (teef), gekruiste Hol landse Herder (reu), gekruiste Mechelse Herder (teef). Bij de gemeentepolitie in Oost Souburg zijn in dezelfde periode een zwart kralen snoer en een witte valhelm aangegeven. MIDDELBURG - Vrijdag 20 juli om 17.00 uur wordt in de Middelburgse galerie Dam 43 een tentoonstelling geopend van Piet Dieleman, Bob Pin gen, Ben Sleeuwenhoek en William Verstraeten. Tot en met zondag 12 augus tus kan men er het resultaat bekijken wekelijks van don derdag tot en met zondag van i <v» i-t i"! no urn» VLISSINGEN - Tot en met zondag 22 juli 1984 is in de Breehof Breestraat 8 in Vlis singen (tegenover het poli tiebureau) de miniatuurker mis van P. Jilleba uit Vlis singen toeer voor het publiek toegankelijk. Dagelijks van 14.00 tot 21.00 uur is de ten toonstelling geopend. Deze miniatuurkermis be staat uit tientallen modellen op schaal van alle denkbare (en wellicht voor deze en ge ne zelfs ondenkbare) kermi sattracties van grootmoeders tijd tot nu. Vervaardigd als hobby door één der organisa toren zelf, de heer P. Jilleba, in ruim veertig jaar huis vlijt. Waar veel tentoonstellin gen een statisch geheel vor men, vormt deze daarop een verfrissende uitzondering. De bijbehorende kermismu- ziek komt de mensen al tege moet als zij de tentoonstel lingsruimte naderen. En eenmaal binnengekomen zullen zij merken dat alle at tracties op authentieke wijze funktioneren. Alles draait, schommelt, zweeft en be weegt zoals ook hun grote broers dat doen. Een verge lijking met de echte kermis is in de tentoonstellingspe riode goed te maken, want in die tijd, van 14 tot 21 juli, is De Culturele Raad Vlissingen heeft het concert echter ver schoven naar zondagavond 22 juli halftien. Op zaterdag 21 juli is er in Goes een groot opgezet popfestival en twee grote evene menten op dezelfde tijd is niet zo leuk voor het publiek en de op tredende artiesten. Vandaar. Het concert van Mano Dibango is gratis mee te maken op de boulevard. Meer over het Straatfestival in de volgende Schelde- bode. MIDDELBURG - Tot en met vrijdag 3 augustus is op het Ab dijplein 11 in Middelburg een tentoonstelling te zien van aqua rellen over de inundatie van Walcheren, destijds gemaakt door Waalko J. Dingemans, nu woonachtig in Burgh. Het gaat om een serie van dertig aqaurellen die zijn aan gekocht door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen voor de histo- risch-topografische atlas Ze- landia Illustrata. Dingemans maakte de aquarellen in zo mer en najaar 45. Steden omspoeld door wa ter, troosteloze landschappen met dode bomen, dijken be zaaid met wrakstukken, kort om de metamorfose van wat ftnwc* 7oolonH iirorH genoemd. Hij laat echter ook de eerste aanzetten tot herstel zien, het dichten van de gaten in de dijken bij Westkapelle en Veere. De etsen hebben een vrij grote historische waarde, om dat er vroeger de schaarste aan fotografische materialen zeer weinig foto's van de inun datie zijn gemaakt. De tentoonstelling is van maandag tot en met vrijdag steeds van tien tgt vier uur te MIDDELBURG - De Evenementencommissie van de VVV- Middelburg houdt zaterdag 21 juli weer een toeristische Vier- in-één-dag. Zo'n dag werd op 2 juni voor de eerste keer op touw gezet en was toen een groot succes. Op één kaart kan men die dag een bezoek brengen aan het stadhuis, de Nieuwe Kerk en de Lange Jan en bovendien krijgt men in vijf restaurants in de binnenstad een tweede kopje koffie gratis. De eerste rondleiding door het stadhuis begint om elf uur en elk heel uur tot en met drie uur. Bij grote belangstelling zullen ook op de halve uren rondleidingen beginnen. De overige attractiepunten kan men op eigen gelegenheid tus- De kaarten zijn verkrijg baar bij het VW-kantoor. AAGTEKERKE - De sport vereniging Aagtekerke (SVA) houdt dinsdag 24 juli een zo- meravondtocht over 5 en 10 ki lometer. De start is tussen 18.30 en 20.00 uur vanaf Vere nigingsgebouw Amicitia in de Agathastraat in Aagtekerke. VLISSINGEN - Vanaf 20 juli exposeert de 24-jarige Vlissin- ger Albert Verburg, foto's in het Vlissingse Bethesda ziekenhuis. Na eerdere exposities in de Vlissingse bibliotheek en in de Gevangentoren is dit de derde expositie van autodidact Ver burg. De expositie bestaat uit stillevens die allemaal ge maakt zijn in 1984. In de stillevens werkt Ver burg met tekeningen, foto's, schilderingen en installaties om tot nieuwe dimensies in de fotografie te komen. Vaak te rugkerende elementen als ve ren, touw, spijkers en banden geven bijvoorbeeld een serie als „Freiheit" een bezwerend voo-doo-achtig karakter. MIDDELBURG - Het orgel concert van de zomeravondse rie in de Nieuwe kerk in Mid delburg zal plaats vinden op dinsdag 24 juli. Organist is de bekende Kampense organist Klaas J. Mulder. Het programma dat zal worden uitgevoerd luidt: Toc cata in F en Siciliano in Es, J.S. Bach, Capricio, Solfeggio en Presto, Sonata no. 6, F. Mendelssohn, Choral II, C. Franckij Marche Triumphale, J.N. Lemmens, Andante Com munion, L.J.A. Lefèbure- Wely, Toccata, J. Callaerts en Koraalfinala. Aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG - Donder dag 19 juli begint om 12.15 uur een orgelbespeling door An nette Mondeel in de Koorkerk. In de kerk kunnen bezoekers al luisterend rondkijken en kennismaken van momenten uit de historie van de stad. De orgelbespeling wordt onder broken voor een kort moment van bezinning en stilte. De ge beurtenis wordt georganiseerd door samenwerkende kerken in Middelburg. De middag- pa uzedienst duurt tot onge- Verburg gaat de ironie ech ter ook niet uit de weg in een serie als Unsuccesful study of Japanese garden. Al het werk heeft een sterk symbolische geladenhied. De tentoonstelling is dage lijks te zien tot en met 19 augustus. OOSTKAPELLE - De atle tiekvereniging Dynamo houdt in samenwerking met de VW van Oostkapelle een prestatie loop op vrijdag 20 juli. De start is om halfacht 's avonds bij Sporthal de Halve Maan in Oostkapelle. Het in schrijfgeld bedraagt drie gul den. Lopers kunnen kiezen tussen afstanden van vijf en tien kilometer. Woensdag 18 juli om 20.00 uur geeft organist/beiaardier Henk G. van Putten uit Nieuw Beijerland een concert op het orgel van de St. Jacobskerk en op de beiaard van de St. Ja- cobstoren. Het geluid van de beiaard zal via de geluidsin stallatie in de kerk te beluiste ren zijn. De heer van Putten is orga nist in De Lier en stadsbeiaar- dier van Vlissingen, Middel burg, de Lier en Rijnsburg. Hij speelt werken van klassieke en hedendaagse componisten. Op vrijdag 20 juli om 12.00 uur is er weer een marktcon- cert, te geven door Peter Priem uit Goes, student aan het Instituut voor Kerkmuziek te Utrecht, waar hij vorige maand het einddiploma Koor- direktie behaalde. Als organist treedt hij regelmatig op met het Jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool uit Goes, Een opvallende groep op het Amsterdamse Festival of Fools was het 3-Wheel Circus dat uit twee Amerikanen en een Nederlander bestaat. Ze brengen een multi me dia-show in en om de eigen tent: variété en circus, jongle ren, poppen en maskers, mu ziek, magie, acrobatiek, mime, clownerie en meer. Ze noemen hun voorstelling het tentpro ject. Herman Brand, presentator van het festival, komt ook met een eigen voorstelling, Blok hoofd geheten. Magie, clownerie en mime, vuurspuwen, illusies, een parachu te-luchtballon, het is allemaal te vinden in de show van het Bel gische duo Waldo en Geert. Een klein krantestukje over een „op treden" tijdens het humorfestival in Knokke-Heist geeft aan welke richting het op kan gaan. „Erin trappen doen ze toch, als mime-kunstenaar Geert Hoste daarop zijn zinnen heeft gezet. Onlangs nog speelde hij het te Brugge klaar om op een openluchttentoonstelling van beeld houwkunst iedereen van de voetpaden te harken. Een gek gezicht ivas dat, alle lui op de graspleinen en niemand die het nog waag de om zich op het voorgeschreven pad te begeven. Overigens, Geert Hoste zelf bewandelt geen platgetreden paden. In „Schar- poord" te Knokke-Heist had hij, de krant lezend op een stoel, aan de enige niet gesloten toegangsdeur postgevat. Iedereen neemt de tweede deur en de derde deur, rukt en duwt, maar wendt zich dan radeloos of verbaasd tot de man die de toegang belemmert. Ver veeld en met moegetergde blik maakt Geert Hoste dan voor enke le tellen de toegang vrij". Het duo is zowel zaterdags als zondags 's avonds en 's middags op de boulevard te zien. Over oorlog, geloof, liefde en geluk, kortom over het leven gaat het muziekprogramma van Bram Vermeulen en Edward B. Wahr. Tweemaal drie kwartier laten zij een piano horen tussen zes meter trommels, muziek tussen theater. Dat Bram Vermeulen als theatermaker niet zo goed uit de bus kwam in zijn Neerlands Hoop-periode doet geen afbreuk aan de voorstelling, want wat hij op dat gebied mist, maakt Edward B. Lahr weer goed. Hij heeft tien jaar lang gespeeld in een van Ne derlands beste theatergroepen: Hauser Orkater. WIE DE POLSSLAG VAN ZN STREEK WIL VOELEN EN ZN VINGER OP DE KNIP GAAT EVEN ZITTEN VOOR DE SCHELDEBODE Ta—m t de Vlissingse jaarkermis weer op de gebruikelijke plaatsen aanwezig. Ruim 2000 miniatuur lampjes geven de miniatuur kermis precies die sfeer die een echte kermis ook heeft. In voorgaande jaren, toen ook de miniatuurkermis werd tentoongesteld, moch ten de organisatoren enkele duizenden bezoekers verwel komen uit heel het land en in vele gevallen zelfs van buiten de landsgrenzen. In het jaar van Vlissingen Maritiem wordt aan de mi niatuurkermis een extra att- actief tintje gegeven, door dat de andere creatieve broer, de heer F.H. Jilleba, daaraan een tentoonstelling koppelt van een aantal van zijn in eenzelfde tijdsspanne huisvlijt vervaardigde aqua rellen over het zeewezen, de reddingsboot, en de Konink lijke Maatschappij de Schel de. Een bezoek aan deze echt Vlissingse tentoonstelling kan dan ook meer dan de moeite lonen.

Scheldebode | 1984 | | pagina 9