HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Straatfeest 01180-34520 Speelstad en Heelallië Y ZIEKENFONDS MIDDEN-ZEELAND Middelburg NIEUW TELEFOONNUMMER: Veerse toeristendag voortaan op dinsdag MVV tegen Noormannen Maandag begint het wÊÊ c 0W 1 Volleybal op strand thuis in middelburg 1984/1985 WIE TUK IS OP NIEUWS UIT EIGEN OMGEVING GAAT EVEN ZITTEN VOOR DE SCHELDEBODE VLISSINGEN - Met een budget van meer dan 100.000 gulden (voornamelijk dank zij subsidies van gemeente en provincie) mocht de Culturele Raad Vlissin- gen aan de slag gaan om een daverend straatfes tival te organiseren. Het gereed komen van de Vlissingse boulevards maakte de subsidiege vers zo gul. Er is uitein delijk een programma tot stand gekomen dat typisch Vlissings mag heten: vrijwel alle eve nementen en voorstel lingen zijn voor een breed publiek bedoeld, kinderen niet uitgeslo ten. Er is popmuziek, veel circusachtigs, dans, Afrikaanse jazz, theater en natuurlijk veel straattheater met nogal wat groepen die naam maakten op het Amster damse Festival of Fools, tentoonstellingen en in stallaties. .1 Leichner No. 5 Dogtroep T entoonstellingen [>E SCEnanEBODE j M.i.v. 16 juli 1984 hebben wij een Noteert u dit even? SCHEI J3EBODE UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN - 32e JAARGANG - OPLAGE 42 659 EX WOENSDAG 18 JUL11984 301 KANTOOR TORENSTRAAT 5-VLISSINGEN-TEL 01184-19910- POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Er zijn nogal wat voorstel lingen van mensen en groepen die nog naam moeten maken; die kunnen uitstekend zijn, maar van tevoren valt daar nog niet zo veel over te zeggen. Vast staat in elk geval dat de voorstellingen van het Werk teater hoogtepunten worden. En die van Django Edwards en Pigeon Drops, de Argentijnse clown Leonardo en Sheer Madness, mensen die het Am sterdamse Festival of Fools tot een succes maakten. Django Edwards is bezig aan een afscheidstournee, want hij gaat weer definitief terug naar Amerika. In Vlis- singen is maandag 23 juli een r^Jgp S m "•w Twee leden van het Werkteater in de voorstelling Broertjes. Woensdag 25 en zaterdag 28 juli half drie in de grote tent. voorstelling van hem te zien met de hoogtepunten uit de programma's van de afgelo penjaren. „Het is toch prachtig om een plekje op straat te maken en dan een kring van lachende gezichten om je heen te zien", zegt regisseur George Isher- wood van de internationale theatergroep Sheer Madness. In een heel eigen stijl maakte Sheer Madness juweeltjes van parodieën, zoals The Edgar Allan Poe-show, Acropolis now en The Cow of the Bas- kervilles. In Vlissingen zijn Shakespeares Greatest Hits en Napoleon te zien in de Spiegel- tent op de boulevard. Het is niet alleen malligheid bij Sheer Madness. Koningen zijn in hun voorstelling weinig ko ninklijk, leiders worden bela chelijk gemaakt. In Spanje nam het publiek een sneer naar de oppositieleider niet in dank af, maar meestal vallen de kritische opmerkingen in goede aarde. De tekst wordt zo veel mogelij k vertaald. „Vaak komen we met een aantal kernwoorden al heel ver", zegt Isherwood. „Het meeste spreekt voor zich. Onze voorstellingen zijn als een co mic strip, heel makkelijk te volgen. Op straat werkt dat het beste". Van het Werkteater zijn de voorstellingen Tussen Hemel en Aarde en Leichner No. 5 te zien en de kindervoorstellin gen Broertjes. Tussen Hemel en Aarde is tot stand gekome- nop traditionele Werk-teater- manier, namelijk door impro visatie. Veld, Kenneth Herdigein en andere spelers er geen samen hangend geheel van weten te maken. Maar het hoort ook tot de tradities van het Werktheater dat een voorstelling pas op de lange duur een definitieve vorm vindt en Kottman zag Tussen Hemel en Aarde begin juni. De regie is in handen van Shireen Strooker en muziek en liedjes zijn van Bram Ver meulen. Leichner No. 5 een Berlijns parfummerk voor ge bruik in het theater, is een nieuwere voorstelling. Inhoudelijke informatie over deze voorstelling is er niet, evenmin als voor de kin dervoorstelling Broertjes, die gespeeld wordt door Frank en René Groothof en pianist Paul Prenen. Jango Edwards, maandag 23 juli 21.30 uur op de boulevard. Tussen in en uit ogen dicht of ogen open zit een ogenblik van géén van twee maak je vreemde dingen mee. Dit „titelgedicht" geeft aan dat het over schimmig gebied gaat waar je alle kanten mee uit kunt. De voorstelling kent vele aardige momenten, als op virtuoze manier en zonder een spoor van goedkoop leedver maak kleine menselijke trage dies aan bod komen. Een dame in een acryl pseudo-erotisch jurkje roept nogal ongerijmd dat ze het nu een keer gaat zeggen. Vervolgens komt op verwijtende toon de verzuch ting dat ze al een jaar geen seks heeft gehad. De andere spelers concluderen dat ze warmte nodig heeft. NCRV- criticus Pieter Kottman con cludeert dat Joop Admiraal, Daria Mohr, Hans Man in 't Een botsende mengeling van circus, middeleeuwse rituelen, muziek en punk-achtige beeldhouwwerken, dat is het werk van Dogtroep. Deze ook al internationaal werkende groep vindt dat er een soort kunstenaars nodig is dat door heeft dat kunst ook met voe ten, gulp en maag van doen heeft. Ze werken tussen twee krachtvelden: de grote kunst tradities aan de ene kant en aan de andere kant de vitali teit en de dynamiek van het publiek van Supermarkt-City. Kunst moet veel meer on derdeel worden van het dage lijks leven, zoals doperwtjes, en het is een vergissing te me nen dat succesvol kunst ma ken voor publiek van Super markt-City ook betekent dat je tot stompzinnig amusement moet afzakken, aldus Dog troep. Een Franse recensent valt de wreedheid, fantasti sche poëzie en humor op. Een Duitser schrijft over de Amsterdammers onder meer: daarbij de monotone kiankcomposities, gespeeld door spelers die als spoken uit het donker opduiken. Oer- klanken uit het publiek. De in dringend hamerende muziek, de betovering van het vuur, symbolische stukken die doen denken aan oervormen van cultuur, daartussen clownerie en goochelkunstjes, een fan tastische koets komt aanrol len, het macabere gevecht tus sen twee reuzen die lansen dragen. Alles werkt onwerke lijk als in een droom en mee slepend tegelijk". Wat de Zeeuwse inbreng be treft: Sint Juttemis en Flup en Ju zijn ook weer van de partij. Na deze door de onbekend heid met vele groepen vrij willekeurige greep uit het pro gramma nog even aandacht voor het onderdeel tentoon stellingen. Antoon Versteegde uit Uden maakt een installatie van tentvormen uit bamboe en be schilderd zeil. Hij zet de vor men op de boulevard in elkaar en brengt ze daarna naar de Spuikom en de overloop van de Spuikom en boulevard, zo dat er een route ontstaat van Spuikom naar boulevard. In totaal bouwt hij zo'n twintig tenten in verschillende vor men. De installatie van Jack Vreeke uit Eindhoven heet Aangespoelde Potvis 1984. Hij construeert de potvis van aan gespoeld materiaal op het strand. Bezoekers mogen hel pen. De Schiedammer Joop van Rijn is van plan een pyrami- de-achtige constructie te bou wen waarop hij een van zand en bindmiddel gemaakte schelpvorm wil zetten. Meer over het Straatfestival en een programma op de derde tekst pagina. WESTKAPELLE - Van avond om halfacht begint op het sportpark De Prelaat een vriendschappelijke wedstrijd tussen de Westkappelse voet balvereniging De Noorman nen en MVV uit Maastricht. Bezoekers kunnen vanaf zes uur op het sportpark aan de Domineesweg terecht. Beide elftallen zijn het afgelopen seizoen kampioen geworden, zij het op een nogal verschil lend niveau. MVV gaat straks weer meedoen in de eredivisie en het eerste van De Noor mannen komt het nieuwe sei zoen uit in de vierde klas. Als de oefenwedstrijd weer net zo'n spektakel wordt als vorig jaar tegen NAC, krijgen de toeschouwers waar voor hun toegangsgeld van vier gulden. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de plaatselij ke campings, de VVV en bij het clubgebouw Café Het Kof fiehuis en op het veld. De plaatselijke muziekvereiging OKK zorgt voor de muziek voor de aanvang en in de pau ze. DISHOEK - Op het strand bij Dishoek wordt donderdag 19 juli het traditionele volley baltoernooi voor toeristen ge houden. Iedereen die het wil, kan aan het toernooi meedoen. Het begint om halftien 's morgens en eindigt rond zes uur in de namiddag. Liefhebbers kun nen zich opgeven bij de toer- nooicommissie in strandhuisje 356, bij paalhoofd 15 en 16. T WWBl«f)W»»B liyJKyLiKKHVO08GAA' ZITTiAl Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. Oplage: Editie Vlissingen 22.320 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 20.339 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Openingstijden kantoor Vlissingen: 08.30-12.30 u, 13.30-17.00 u. Redactie: Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, tel. privé 01184-64630. llllllllillllllllllllllllllllllllllillllilllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllliilliilllllllllllillllilllllllllIJlil MIDDELBURG - Zoals elk jaar rond deze tijd verspreidt de ge meente Middelburg weer de gemeentegids onder de inwoners. In de gids staat informatie over de gemeentelijke diensten en alle verenigingen en organisaties die in de gemeente actief zijn. Deze week zal de wegwijzer huis-aan-huis onder de inwoners worden verspreid. Illillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllilll (ADVERTENTIE! VLISSINGEN Maandag 23 juli is het weer zover, dan opent burgemeester Wester hout om negen uur Speelstad 1984. Kinde ren uit Vlissingen, Souburg en Ritthem kunnen dan acht da gen hun hart ophalen in het gigantische kin derdorp op het bun kerterrein aan de Lan ge Leenweg (vlakbij het dierenasiel). Speelstad is bedoeld voor kinderen van zes tot twaalf. Voor de kleuters is er een apart dorp, naast speelstad. Als de kinderen maan dag op het terrein ko men, liggen er grote stapels hout op ze te wachten. Zoals steeds is het bedoeling dat ze zelf hun huizen bou wen. Maar er is meer te doen dan stedebouw. In een tent kunnen prutsliefhebbers aan de handenarbeid, per dag is er steeds twee keer een excursie, ze kun nen een toneelspel ma ken en spelen, er is een fietscrossbaan, een lan ge glijbaan, er is een eigen radio voor speel stad, wie wil kan ko ken of stokbrood bak ken en deze opsom ming kan nog moeite loos worden uitge breid. Het thema is dit jaar spacestad, stad in de ruimte dus. De kinde ren kunnen zich dus uitleven op ruimte vaartuigen, raketten, futuristische gebou wen, kortom alles wat met een ruimtestad te maken heeft. Het kleuterdorp neemt deze sfeer over en heet, wat groot voor de kleuntjes, Heelallië. Ze maken verre reizen naar vreemde planeten en er zal een professor in Heelallië verschij nen die de hulp van de - ->.-4 kleuterbewoners zal inroepen. Waarom is nog niet bekend, maar hij heeft wel hard hulp nodig. Net als vorig jaar bakken de kleu ters maanzaadbroodjes, want ook in Heelallië moet gegeten worden. Ook dit jaar zorgt een busdienst weer voor het vervoer van en naar speelstad. De kleuters moeten wor den gehaald en ge bracht. De busroutes volgen hieronder: Lijn 1 Vlissingen: 8.35 uur en 16.25 uur: Zeilmarkt; 8.40 uur en 16.20 uur: Bouwen Ewoutstraat - Bouwen Ewoutschool; 8.40 uur en 16.15 uur: Stadhuisplein; 8.50 uur en 16.10 uur: Bloemenlaan - Oran- jeschool; 8.55 uur en 16.05 uur: Verl. Bonendijkestr. - Jacob Catsschool; 9.00 uur en 16.00 uur: Speelstad. 8.45 uur en 16.00 uur (vertrekt een busje van 'Speelstad naar Pau wen burg wij kcentrum 'Open Hof). Lijn 2 Oost-Souburg: 8.30 uur en 16.15 uur: Kromwegesingel - 'De Zwaan'; 8.33 uur en 16.18 uur: Burg. Stemerdinglaan - hoek Irenestraat: 8.36 uur en 16.21 uyr: Middelburgsestr., v. Duyvenvoordeschool; 8.39 uur en 16.24 uur: Middelburgsestr. Wijkgebouw; 8.42 uur en 16.27 uur: Lekstraat/Dong estraat- k leutersc hoo l-Klein „Schoonenburg 8.45 uur en 16.30 uur: Oranjeplein - Her vormde kerk; 8.48 uur en 16.33 uur: Kanaalstraat - Wijk centrum Middenhof. De kosten zijn f 1.50 per dag. Overigens zijn medewerkers (boven de 16 jaar) nog zeer welkom. Het telefoon nummer van speelstad is 72727. VEERE - Anders dan in de voorgaande vier jaar valt de Veer se toeristendag dit seizoen op de dinsdag. Tot en met 21 augustus is er in Veere elke dinsdag een bepaald evenement te bezoeken, steeds gewijd aan een bepaald thema. Zo staat er onder meer op het programma een dag ringrijden, oude ambachten, een visse rijdag en een dag sjeesjes rijden. Dinsdag 24 juli staat de landbouw in het middelpunt van de belangstelling. Van zelfsprekend zijn er dan nogal wat dieren te zien: sierhanen, konijnen, biggetjes, schapen, een koe met een kalf. Maar er gebeurt ook het een en ander. Een deskundige keurt op de Markt dwerggeiten, er is een klompenmaker aan het werk te zien en tegen het eind van de middag beslaat een hoefs mid een Zeeuws trekpaard. Een extra-attractie dit jaar is de pendeldienst tussen Vee- re en het voor het stadje gele gen eiland de Haringvreter. Een boot vervoert tussen vijf en elf uur 's avonds iedereen die zin heeft in een barbecue op het eiland. Organisator van de Veerse Toeristendag is de evenemen tencommissie van de Veerse Middenstandsvereniging. De toeristendag bleek de afgelo pen jaren een steeds groter succes te worden en het is j uist dat succes dat de commissie nu parten speelt. De ambulante handel had in Vrouwenpolder - er is daar markt op dezelfde dag als voorheen de toeristen dag in Veere - nadeel van het Veerse succes en klaagde bij b. en w. van Veere. Met succes, want het dage lijks bestuur van de gemeente zette de toeristendag op de dinsdag en verbond er tegelij kertijd een aantal voorwaar den aan. Zo mogen de Veerse middenstanders, die op de toe ristendag een kraam buiten zetten, geen andere mensen achter hun kramen laten wer ken. Ook mogen er geen kra men van buiten Veere in de stad komen. 64-31

Scheldebode | 1984 | | pagina 1