o het weten waard A Bram Beekman bespeelt historische Duyschotorgel Maandag begint vierde Spelvijfdaagse Nieuw beeldplaatsysteem Freddy Wolf: Veilig op weg Galerie toont platen uit het Zeeuws Platenboek Marktconcert Concert Zeeuws kamerorkest Concert voor soos Orgelconcert Kroonenburg Er is maar één Hackenberg Beiaardconcerten Lange Jan UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Strandtocht Trimkoers in Koudekerke SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 JUL11984 305 films HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER MIDDELBURG - Ook deze zomer worden er in de Lutherse Kerk in Middelburg weer een aantal concerten gegeven op het Duyschotorgel, te beginnen met een concert van Bram Beekman op vrijdag 6 juli. Dit historische orgel werd in 1706 gebouwd door Johannes Duyschot en zijn zoon Andries. Het stond aanvankelijk opge- VLISSINGEN - Ook dit jaar houdt de Orgelcommissie Vlissingen in de maanden juli en augustus weer een serie marktconcerten. Dit zijn korte orgelbespelin gen die om de twee weken op vrijdag (marktdag) worden gehouden van 12.00 tot 12.30 uur in de St. Jacobskerk. De toegang is gratis. Het eerste marktconcert zal op 6 juli ver zorgd worden door Iman de Zwarte, student aan het Kon. Conservatorium in Den Haag en organist van de Marnix- kerk West-Souburg en van de Gereformeerde Kerk in Kou- dekerke. Hij speelt werken van J.S. Bach, Reger en Andriessen. VEERE - Zaterdag 7 juli is er in de Grote Kerk in Veere een promenadeconcert door het Zeeuws kamerorkest De Drieklank uit Herkingen on der leiding van Henk van Dijk. Het concert begint om acht uur. Als solisten treden deze avond op de violisten Henk van Dijk, Hans van de Wulp en Maup Samson, altvioliste Heddag Oosterhout, fluitiste Esther van Steenoven, mezzo sopraan Pauline van de Wulp en bariton Tom Hamoen. Voor de pauze worden werken uit gevoerd van onder andere J.C. Bach, W.A. Mozart, Telemann en Joseph Haydn. Na de pauze volgt een geva rieerd programma dat ge opend wordt met Rondo Rus- so, een fluitsolo door Esther van Steenoven. Dit wordt ge volgd door Russische zigeu- nermuziek en tot slot ball- room-dance muziek, afgewis seld met swing, stijlmuziek en een optreden van een houtbla- zersgroep. MIDDELBURG - Woensdag 4 juli, vanavond dus, is er in The Cavern aan de Bedde- wijkstraat in Middelburg een benefietconcert voor de soos Hofplein. Enige tijd geleden werd namelijk de geluidsap paratuur van deze soos gesto len. Het concert wordt om acht uur geopend met raggae-mu- ziek van de groep Social View. Om negen uur treedt de New- wave groep Booster op. Slaughterhouse five brengt vanaf tien uur hard-rockmu- ziek ten gehore en om elf uur treedt als laatste de groep The Profit op met discomuziek. steld in het eerste kerkgebouw van de Evangelisch Lutherse Gemeente in de Suikerpoort. Toen de huidige kerk aan de Zuidsingel in 1742 gereed was, verhuisde het orgel mee en werd het uiterlijk door de ont werper van het gebouw, stads architect Jan de Muynck, aan de nieuwe omgeving aange past. Het werd, evenals het lof werk en de consoles onder de torens van het rugpositief, vervaardigd door de toen zeer bekende Middelburgse beeld houwer Gerard de Grendel. Ook het rugpositief werd toen aan het orgel toegevoegd. Dit werd in 1754 nog belangrijk uitgebreid door Johan Caspar Müller. In de loop van de tijd onderging het orgel nog enige niet al te ingrijpende wijzigin gen. Bij de restauratie in 1964 is de oude dispositie van het rug positief weer teruggebracht door twee strijkers te vervan gen door een mictuur en een dulciaan. Het hoofdwerk is op één na nog zoals Duyschot het bouwde. Waarschijnlijk heb ben maar weinig historische orgels in ons land nog zoveel van het oorspronkelijk stem- menmateriaal bewaard. Het eerste concert in de zo- merserie vrijdagavondorgel concerten wordt dus verzorgd door Bram Beekman, op vrij dag 6 juli. Hij speelt werken van J.H. Froberger, J.P. Sweelinck, J.H. Knecht, L. van Beethoven, P.J. Larranaga, en J.S. Bach. MIDDELBURG - In tegen stelling tot eerdere berichten, zal het orgelconcert op dins dag 10 juli a.s. in de Nieuwe Kerk te Middelburg niet wor den gegeven door Feike Asma - die herstellende is van een ondergane operatie - maar door de 2e organist van de Grote Kerk in Maassluis, Jaap Kroonenburg. Deze organist, geboren in 1948, ontving zijn orgellessen van Bram Bruin, Jan J. v.d. Berg en, speciaal voor het in terpretatie, van Feike Asma. In 1976 deed hij staatsexa men en behaalde het B-diplo ma. Daarna studeerde hij aan het Rotterdams Conservato rium bij André Verwoerd en verwierf in 1981 het Solisten diploma. Hij gaf vele concer ten, ondermeer in Amsterdam, Delft, Den Haag, Naarden en Maassluis. Ook speelde hij voor diverse radio-omroepen en maakte verschillende grammofoonplaten. Het programma voor boven staand concert zal, gedeelte lijk, gewijd zijn aan de nage dachtenis van Jan Zwart, die op 13 juli 1935 overleed. Uitge voerd worden werken van Jan Zwart, J.S. Bach, Ch. M. Widor en J. Callaerts. Het begint om acht uur. MIDDELBURG - Bij de vie ring van het tweehonderdjarig bestaan van het juweliersbe- drijf Hackenberg aan de Nieu we Burg 6 in Middelburg, ver telde de jubilaris het oudste juweliersbedrijf in Middel burg te hebben. Buurman Klo- progge, Nieuwe Burg 4, was het met deze bewering niet eens en vertelde dat zijn juwe lierszaak, eveneens met de naam Hackenberg, nog ouder was. De gemoederen liepen in de ze kwestie zo hoog op dat er een kort geding gevoerd werd met als inzet het verbod op het gebruik van de naam Hacken berg door de heer Kloprogge. Dit omdat het juweliersbe drijf van de firma Hackenberg en zoon werd opgericht in 1899 en werd opgeheven in 1979, na de dood van D.M. Hackenberg. (De Hackenberg van de Nieu we Burg 4). Ongeveer tweeëneenhalf jaar na de dood van D.M. Hac kenberg begon de heer Klo progge, die gehuwd is met een dochter uit het eerste huwelijk van mevrouw Rohweder de latere echtgenote van Hacken berg, de juwelierszaak voort onder de naam Hackenberg. De rechter heeft hem dit nu verboden. Hotel New Hampshire. Regis seur Tony Richardson brengt het tumultueuze leven van het gezin Berry in beeld naar het gelijknamige boek van John Irving. Het verhaal is dan ook absurd. Een voorbeeld. Ene Suzie loopt als beer gekleed door de film, omdat ze zo ver legen is. Ze is de geleidebeer van Freud die met vader Ber ry mede-eigenaar is van het hotel. Overigens weten vader en Freud te verhinderen dat anarchisten de Opera opbla zen. Alhambra 1, donderdag, vrij dag en maandag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag halftien. Alle leeftij den. J. Mutzenbacher zoals ze was. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Raiders of the lost ark, houdt nog stand. Alhambra 1, zaterdag en zon dag zeven uur, Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur en zon dagmiddag twee uur. Alle leef tijden. Vrolijke piraten van schatei- land. Alhambra 1, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Vrijdag de dertiende, driedi mensionaal griezelen. Tweede week. Alhambra 2, donderdag en vrijdag en maandag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien. Zestien jaar. Filmhuis Meccano in de Pauwpoort 3 in Middelburg zet de Nederlandse filmweek voort. Tot en met dinsdag 10 juli zijn er de volgende fims te zien: Place de la Bastille van Rudolf van den Berg naar de roman van Leon de Winter gaat over de onontkoombaarheid waar mee ook kinderen van Joodse ouders met het zwarte verle den worden geconfronteerd. In deze film is het de onderwijzer Paul de Wit die op zoek gaat naar zijn tweelingbroer die niet in Auschwitz zou zijn om gekomen. De film gaat een beetje de kant op van een thriller zonder overigens een moment sensationeel te wor den. Donderdag en vrijdag half ne gen. In extremo is een persiflage van Frans Zwartjes op de kleine wereld van de kunst en in het bijzonder van een t.v.- kunstprogramma. Moniek Toebosch en Lida de Rooy spe len de belangrijkste rollen. Een performance als opening en een tentoonstelling en veel prietpraat over kunst. Vrijdag elf uur. Als je begrijpt wat ik bedoel, de tekenfilm naar het boek van Marten Toonder. De eer ste Bommelfilm. Zaterdagmiddag drie uur. De stilte rond Christine M., Marleen Gorris' eerste film, maakte meteen indruk. Drie vrouwen die elkaar nog nooit eerder hadden gezien, ver moorden gezamenlijk op gru welijke manier de eigenaar van een boetiek. Ze worden gepakt en een vrouwelijke psychiater krijgt de opdracht de mate van toerekeningsvat baarheid van de drie te peilen. Tijdens haar hopeloze onder zoek wordt door middel van flash-backs steeds meer dui delijk over de achtergronden van de daad en het verleden van de vrouwen. Zaterdag halfnegen. More than a concert is de titel die Roeland Kerbosch gaf aan zijn film over de toernee van het Nederlandse Blazersen semble met presentatoren Koot en Bie door de Verenigde Staten. Hij filmde optredens, sprak met orkestleden, met Willem Breuker en Frank Zappa. Zaterdag elf uur. Golven, van Annette Apon gaat over vriendschap en ver gankelijkheid. Annette brengt dat op een heel eigen manier. Het boek Waves van Virginia Woolf is bijna onverfilmbaar, omdat het vrijwel alleen uit monologen bestaat. Annette Apon laat zes acteurs in repe titieruimten en in privé-om- standigheden handelingen verrichten. Onafhankelijk daarvan vertellen hun stem men hun gedachten, zeggen die stemmen iets over zichzelf of over de anderen, hun vrien den. Ze geeft veel aandacht aan de vorm. Zondag 8 juli halfnegen. De witte waan werd nogal lo vend ontvangen in de Neder landse kranten. Adriaan Dit- voort maakte een film over de emotionele band tussen moe der en zoon. Niettemin zien beiden elkaar zelden. Een brief vormt de schakel tussen moeder en zoon. Maar wat er in de brief staat, wordt pas aan het eind van de film dui delijk. Maandag en dinsdag halfne gen. Angels en angels is een door het filmhuis later in het pro gramma gevoegde film van Dick Verduit uit 1983. De titel is ontleend aan een litho van Verduit (die ook beeldend kunstenaar is): een engelach tig figuur wiens lichaam over gaat in een vishaak. Kortom hoe mooier of beter iemand of iets lijkt, hoe lelijker hij of het ook kan tegenvallen. Dit is de sleutel voor vorm en inhoud van de film. Het verhaal in het kort: drie meisjes verwerken als de gezusters Brónte hun dagelijkse ervaringen tot ver halen die als de film vordert een harmonisch geheel vor men. Het drietal observeert een groepje kinderarbeidsters dat op hun beurt zich weer laat inpsireren door de verha len van het drietal. Zo ontstaat er een spannende wisselwer king. Woensdag en donderdag 4 en 5 juli elf uur. VLISSINGEN - Aanstaande maandagochtend om ne gen uur begint voor de vierde keer de Spelvijfdaagse op het terrein van speeltuin „Vlissingen-Oost" aan de Iris laan. De spelvijfdaagse is een evenement voor kinderen tot en met 12 jaar. Het wordt vijf dagen lang gehouden van 9 uur tot 4 uur, behalve de laatste dag (vrijdag de 13e), want dan wordt er als extraatje ook nog in de avond een feest gebouwd. In de jaren dat deze spel- week er is, zijn al diverse thema's de revue gepas seerd. Muziek, bezoeken van ruimtewezens en verleden jaar, de meest geruchtma kende, het maken van de eerst echte Vlissingse kin derfilm „Dromenland". Deze film is als opwar mertje voor de komende week verleden week feeste lijk in première gegaan, een happening die werd bijge woond door zo'n kleine 60 geïnteresseerd, die getuige konden zijn van de uitrei king van de Theo Gaat Door Prijs, een heuse fiimonder- scheiding. Voor wat betreft de vijf daagse van dit jaar willen de organisatoren het thema nog niet bekend maken, maar wel staat vast dat er weer het een en ander staat te gebeuren. En natuurlijk zijn er genoeg activiteiten die het bezoeken van deze week waard zijn. Zo zal er op het terrein een zwembad je aanwezig zijn, de gebrui kelijke speeltuintoestellen, ruime handenarbeidmoge- lijkheden, een zeskamp, speurtocht, excursies, enz. enz. Kinderen die als lid aan gesloten zijn bij een speel tuin betalen elke dag ƒ1,- en kinderen die dit niet zijn 1,50. De laatste avond, die wordt opgevrolijkt door een kindertheater en het bakken van stokbrood, is geheel gratis. De organisatie van de spelvijfdaagse is in handen van Speeltuin Vlissingen Oost en het Kinder Krea Team. MIDDELBURG - Gedurende de vakantiemaanden worden er weer een aantal zomeravondconcerten gegeven op de beiaard van de Lange Jan in Middelburg. Het eerste concert in deze serie vindt plaats op donderdag 5 juli om halfacht. Beiaardier Jo Haazen uit Antwerpen speelt dan wer ken van Matthias Van den Gheyn, Karei Mestdagh, Leon Henry, Peter Deunov, Staf Nees en anderen. Haazen kreeg zijn oplei ding aan de Koninklijke Beiaardschool in Mechelen en aan het Koninklijk Vlaams Muziekconservato rium in Antwerpen. In 1965 behaalde hij zijn einddiploma voor beiaard spel, harmonie, compositie, geschiedenis van de beiaard, beiaardbouw en versteken. In september 1981 werd hij aangesteld als stads- beiaardier in Mechelen en als directeur van de Ko ninklijke Beiaardschool Jef Denyn. „Op deze manier kunnen we niet alleen de leerlingen beter voorbereiden op het theorie examen", verduidelijkt Wolf, „maar we proberen er tevens veiliger weggebruikers van te maken. Bij het beeldplaatsys teem hoort ook een lesboek en op deze manier kunnen we een heel doelmatige theoriecursus verzorgen. Op het beeld scherm zien de leerlingen hoe alle regels in de praktijk ge bracht worden. Zelf heb ik de moeilijkheid het beeld stil te zetten en nog eens extra in te gaan op moeilijke situaties, zoals die getoond worden. De leerlingen hebben vaak het idee, dat ze deze verkeerssi tuaties zelf meebeleven, zo echt tonen de beelden wat de autmobilist op dat moment voor zich ziet." Door middel van een druk knopsysteem kunnen de leer lingen ook aangeven wanneer de auto bijvoorbeeld vaart moet minderen of wanneer men veilig in kan voegen en dergelijke. Bij een fout ant woord, toont de film dit direct. De auto rijdt dan bijvoorbeeld door een muur heen of kan een aanrijding met andere wegge bruikers niet meer vermijden. „Als ze het op deze manier zien gebeuren, blijft het veel beter hangen en begrijpen ze het vaak beter dan wanneer je dit met woorden omschrijft en dat is toch wel het grote voor deel van dit systeem", besluit Freddy Wolf. MIDDELBURG - In Galerie „De YVynstock" in Middelburg is een tentoonstelling van illustraties uit het Zeeuws Platenboek te zien. De illustraties werden ge maakt door Rino Visser en Frans van den Driest verzorg de de tekst. Illustraties ver dwijnen meestal in het archief van de uitgever. Het leek de galerie aardig de mogelijkheid te scheppen gedurende het zo merseizoen een aantal illu straties van dichtbij en in ori ginele staat te bekijken. Het gaat om een bloemlezing, niet alle platen zijn er te zien. De zee, het land en de Zeeuw, dat zijn de onderwerpen, die in dit boek de volle aandacht krij gen. Op de middag van de ope ning worden er vanaf 15.00 uur Walcherse mutsen geplooid, Beverse kant (voor de Zuid- Bevelandse mutsen) geklost. Juliette Petri laat zien hoe een boek wordt gebonden. De heer H.M.J. Bogaert, VLISSINGEN - De Vlis singse wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen houdt zaterdag 7 juli haar Duin- en Strandtocht over de afstanden 5,10,15 en 20 km. Startplaats: paviljoen De Kanovijver bij het Nollebos te Vlissingen. Starttijden: vrij starten van 10.00 tot 14.00 uur. De wandeltocht gaat over de duinen, door het bos en over het strand. Aan deze tocht kunnen zowel groepen als in- dividuelen deelnemen. Van de campings op Walcheren ver wacht de organisatie opnieuw een grote deelname. Voor een ieder, die de tocht volbrengt, is er een mooie medaille met lint beschikbaar. Nadere inlichtingen bij het secretariaat: A. Meerman, Westerzicht 90 te Vlissingen, tel. 01184-64753. voorzitter van de VVV Mid delburg, zal deze tentoonstel ling om 17.00 uur openen. De tentoonstelling is geor ganiseerd in samenwerking met uitgeverij Pitman in Goes en boekhandel Fanoy in Mid delburg, de uitgevers van het platenboek. KOUDEKERKE - Zaterdag wordt de trimwielerronde van Koudekerke verreden. De deelname staat open voor de categorieën A, B en C en voor dames en veteranen. Tot een uur voor de wed strijd kan men inschrijven in café Dorpzicht. Na een optreden van het Vlissingse majorettenpeloton klinkt om twee uur het eerste startschot. In actie komen dan de C-trimmers. Om half vier zijn de dames aan de beurt en een uur later vertrekken de B-trimmers en de veteranen. De A-trimmers vormen de hoofdmoot van het programma. Zij moeten 75 ki lometer afleggen en gaan om halfzeven van start. Onder de deelnemers bevin den zich onder andere de Europese kampioen Piet Hoondert, diens broer Wim, Jan van 't Westeinde en sterke Brabanders als Cor van de Corput en Ad van Treijen. Plaatselijke favoriet is Hans Lenstra, die pas van de C-ca- tegorie is overgekomen en in eigen dorp zeker zal willen vlammen. Het organiserend comité dat veel steun kreeg van diverse sponsors wil volgend seizoen een trimklassieker over Wal cheren organiseren met start en finish in Koudekerke. - Foto: Cor Schuilewerve OOST-SOUBURG - Rijschoolhouder Freddy Wolf uit de Dongestraat in Oost-Souburg is er van overtuigd dat een rij school steeds met de nieuwste ontwikkelingen mee moet gaan. Als een van de eersten begon hij te werken met het computer systeem voor het theorie-examen, al snel daarna installeerde hij video-recorders in de lesauto's, waardoor de leerling zelf de fou ten kon zien die hij tijdens het rijden gemaakt had. En deze week begon hij als eerste te werken in Zeeland met het nieuwe beeldplaatsysteem Veilig op weg. Burgemeester Westerhout zette vorige week het systeem in werking met een druk op de knop. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 te Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. Kant, Sabalaan 3, tel. 710117; Zo. v. Pelt, Julia- nalaan 7, tel. 12225. Tel. spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kempenaerstr. 2, tel. 79791he le weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. Meijer, de Krammer 14, tel. 14664; zo. Do- minicus, Dam 30, tel. 12830.Spreekuur voor spoedge vallen 12.30-13.00 uur en van van 17.30-18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland - Za. Za. Fritschy, Dr. v.d. Moerstr. 15, Arnemuiden, 01182-1308; zo. Perquin, Park de Moucheron 24, Middelburg, 01180- 29980.Spreekuur voor spoedge vallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za en zo. geen opgaaf. Koudekerke, Zoutelande, Me- liskerke, Biggekerke - vrij. 18.00-zo. 24.00 u. v.d. Male, Duinweg 59 Zoutelande tel. 01186-1282. Westkapelle, Domburg, Aagte- kerke, Vrij. 18.00 uur tot zo. 24.00 uur Vaandrager, Weststr. 7, Domburg, tel. 01188-1271. Oostkapel Ie, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za en zo. Bekker, Dorpsstr. 2, Oostka- pelle, 01188-1276. Vlissingen - Vrij. 6-13 juli Sin gel, Singel 9, tel. 12730. Middelburg - Vrij. 6-13 juli v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79. Voor heel Walcheren - Za en zo. Slingenberg, Roozenburg- laan 14, M'burg, tel. 01180- 28420.Spreekuur voor spoedge vallen tussen 11 en 12 uur. Kleine huisdieren - Hele week end Schofaerts, 01184-14699, b.g.g. 01185-2069. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middel burg - Grote huisdieren 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapel Ie - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapel- le, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Sou burg - Kanaalstr. 3, hele week end: 01184-60860. Vlissingen-stad - Za. en zo. Jansen- Van Rens, tel. 01180- 27583.Spreekuur alle werkda gen 17.00-17.30 uur, Lelienlaan 1,01184-13769. West-Souburg, Papegaaien burg, Bossenburgh, Wester zicht, Oost-Souburg, Ritthem en Paauwenburg - Za. en zo. Slabbekoorn, tel. 01184-61843. Spreekuur op ma., wo. en vrij. 17.00-17.30 uur. Batenburg 84- 86, 01184-61781Spreekuur Oost-Souburg en Ritthem: dage lijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Za. en zo. Klompe, Doornenburg 91, tel. 01184-71140. R.-K. Kerk Walcheren, Sou burg - Martlnuskerk - Zo. 10.00 uur parochiekoor; Paau wenburg Open Hof - Zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen, Lieve Vrouwekerk - Za. 19.00 uur zangkoor, zo, 9.30 dameskoor; Middelburg, Petrus en Paulus- kerk - Za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur; De Hoeksteen, zo. 11.30 uur; Zoutelande, za. 19.00 en zo. 10.00 uur; Dishoek - Zo. 10.00 u.; Domburg, Za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur; Vrouwenpol der, za. 19.00 uur en zo 10.00 uur. Bethesda St. Josephzieken- huis - Zo. 10.00 uur ds. Joosse. Chr. Ger.-kerk Vlissingen - Zo. 9.30 en 17.00 uur Kand. v. Mou- rik. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem.Souburg - Oranjeplein, zo. 9.30 ds. van Buiren 19.00 u. ds. de Jong (Koudekerke); Ka naalstraat zo. 9.30 uur dhr. Heemskerk. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur ds. van Buiren. Evang. Bapt. Gem., Middel burg, - Zo. geen opgaaf. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 en 16.30u ds. Teunis. Klein Vlaanderen 75, M'burg zo. geer opgaaf Anglicaanse Kerk - (Mission tc Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort, zo. 10.30 uur morninc prayer, 19.30 uur holy commu" nion. Luth. Kerk - Geen opgave. Evang. Gem. de Wijngaard - Ir aula LTS Klarenbeek, zo. 9.3C uur Ds. br. Baard. Zevende Dags Adventisten, Vlissingen - 't Anker, za. 9.15 u. ds. ter Mate, 10.15 uur bijbel studie. Middelburg - in doops- gez. kerk, za. 10.00 uur bijbel studie, 11.00 u. ds. ter Mate. Kristen Zuidmolukse Kerk ifc Nederland - Souburg, zo. 17.0C u.pdt. Waisapy, Koudekerke, 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - Zo. 9.30 u ds. Poste- ma. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. Pe- truskerk, 9.30 uur ds. Kalksma (H.A.), 19.00 u dhr. v.d. Putte; Open Hof, 9.30 uur ds. Krijfer, 17.00 u ds. Kalksma (H.A.). Der Boede - Zo. ds. v.d. Vrie Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, zo. 10.00 uur ds. Don- derop, 17.00 u. ds. Blom; Koor kerk, 10.00 uur ds. Hendrikse; Oostkerk, 10.15 uur ds. Kore- vaar; Ontmoetingskerk, 10.00 uur ds. Roos, 19.00 u ds. de Bakker; Thomaskapel, 10.00 uur ds. Pikaar. ls22Ned. Geref. Kerk (in Eggelse Kerk) - Middelburg, zo. geen op gaaf. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ned. - Souburg, zo. 14.00 uur oud. Picasouw. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vlissingen in Ophir Bad huisstraat 186, zo. geen opgaaf; Middelburg (Koorkerk) zo. geen opgaaf. Nieuw Apost. Kerk Wester- baan 20, West-Souburg, zo. 9.30 en 16.00 uur, wo. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Chris tus - Vrijdomweg 1, Vlissingen, zo. 11.00 uur dienst. Leger des Heils - Vlissingen, zo. 10.00 en 17.00 uur. Goed Nieuws club wo. 13.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Im- manuel Arnemuiden - zaal bo ven de Krab, Zo. 10.00 u. br. Creemers. Volle Evang. Bethel Kerk - Middelburg 't Zand, Baarsjes straat, zo. 16.00 uur. Bethel Pinksterkerk - Vrijdom- weg 1, Vlissingen, zo. 14.30 uur, vr. 19.30 uur en wo. 19.30 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Paul Krugerstraat 22d4, Vlissingen, zo. 11.45 uur. Herv. Gem. Vlissingen - Jo- hanneskerk, zo. 9.30 uur ds. Jorritsma; Jacobskerk, zo. 10.00 uur ds. de Boer; Petruskerk 19.00 u dhr. v.g. Putte; Pinkstergem. Vlissingen Em- mastraat 10, wo. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Rutgershuis en Stimezo Z Vlaanderen - Molenstraat 1 Groede, tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie - bij Detam, Segeersingel 8, Mid delburg, tel. 35553; Gak, Pape gaaienburg 50, Vlissingen, tel 71520; Raad van Arbeid,#Span jaardstraat 53, Middelburg, tel 33600. Stichting Jeugd en Gezin ir Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefoniscl" bereikbaar 10080-28555. FIOM Zeeland - Stichting to hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap Varkensmarkt 1Middelburg Spreekuur volgens afspraak, tel. 01180-27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30tuur en van 13.30- 15.30 uur op ma.di., do. en vrij. Provinciale Werkgroep Vrou wen zonder Baarmoeder - tel. spreekuur di. 14.30-15.30 uur tel. 01180-26952. Correspon dentie naar Postbus 282, 433C AG Middelburg. Stichting Kinderdagverblijl Kinderdijk - Opvang peuters van 11 /2-4 jaar van ma. t/m vrij. 8.00-18.00 uur, Kinderdijk 76, Middelburg, 01180-14532. Raads- en Advieswinkel Vlis singen -Voor vragen over uitke ringen, bezwaarschriften, vrijwil ligerswerk, enz. Hobeinstraat 7- 9. Spreekuren di., wo., do. en vr. 10.00-12.00 uur, tel. 19749. In de Zwaan Souburg, di. 14.00- 16.00 uur, tel. 61252. In Open Hof, Paauwenburg, wo. 10.00- 12.00 uur, 01180-65455. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Voor een diepgaand gesprek, tel na 18.00 uur tel. 01184-12578 cff tel. 01180-14105. Groep Weduwen en Weduw naars - Bijeenkomst elke dins dagavond Varkensmarkt 1Mid delburg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. Ned. Ver. tot integratie van Ho moseksualiteit - C.O.C. Zee land regio Walcheren - Post bus 251, Vlissingen, info. tel. 01184-68354/71854. Huwelijk en homofilie info: 01184- 71854/79886. Belangenvereniging WAO Wal cheren Dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur, Loskade 29, Middelburg. VLISSINGEN Do. Vr. Za. Zo. Ma. 5 juli 6 juli 7 juli 8 juli 9 juli Di. 10 juli Wo. 11 juli- 07.31 en 19.56 uur, 08.30 en 20.58 uur 09.36 en 22.Q7 uur 10.50 en 23.21 uur 12.00 en uur 00.30 en 13.04 uur 01.30 en 13.56 uur

Scheldebode | 1984 | | pagina 5