'Deense show' van VTV is in Vlissingen te zien Brigitte, Ham en Hoppa cabaret en clownerie Anjerfonds Zeeland bedacht veel verenigingen het weten waard i VOLGENDE WEEK COLLECTE Voetbaltoernooi Liberté Ademend regenpak revolutie in regenkleding Oostenrijks koor UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Prijs maakt van edelsmid Monshouwer middenstander Vaarwel Riet en Joop Schouten, hallo Harm en Thea SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 6 JUN11984 305 VLISSINGEN - De Vlissingse Turn Vereni ging brengt vrijdag 8 juni een gevarieerd pro gramma met show, muziek en gymnastiek in de Sporthal Baskenburg. Onder meer is de show te zien waarmee een team van V.T.V. eind juni naar Denemarken gaat, om daar een aantal optredens te verzor gen. Zesluik HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER Het programma in Vlis singen begint om halfacht met een optreden van de drumband van V.T.V. en het majorettenpeloton. Daarna laten ie meisjes en dames van de jazzgymnastiekafde- ling zien welke mogelijkhe den er in deze tak van sport zijn. Na de pauze is het de beurt aan de ploeg die naar Dene- market gaat. Speciaal voor Denemarken hebben zij een grote show ingestudeerd, waarbij aerobic dancing, toesteltumen en jazzgym- nastiec elkaar afwisselen. Met b'hulp van diverse kos- tuumi en lichteffecten, is er een aintrekkelijk geheel van gemaakt. ,.D> Deense week, die in 1978 in Vlissingen is gehou den, heeft voor ons leuke ge volgen gehad", vertelt Hans Dupont, die samen met Mar- ja Verstrate en Marion Ko kelaar de leiding heeft over het team. „We hebben direct vriendschap gesloten met de Deense gymnastiekploegen die toen hier een aantal de monstraties hebben verzorgd. Dit jaar is het onze beurt om naar Denemarken te gaan en we hebben er hard aan ge werkt om daar een beetje leuk voor de dag te komen. De Deense gymnastiek is weer heel anders dan bij ons. Je ziet daar veel meer ritmi sche oefeningen en zo, maar er wordt veel minder aan toestellen gewerkt." Behalve twee optredens in Pjedsted en Bilung bij het De Deense ploeg bekende Legoland zullen de leden van V.T.V. ook een aantal trainingen van de Deense tumgroepen bijwo nen. Marja: „Op die manier kunnen we heel wat van el kaar leren. We zijn dan ook erg blij met deze mogelijk heid. Juist omdat onze ma nieren van turnen zo ver schillend zijn, is het voor al lebei de groepen interessant te zien, dat er nog zo veel meer mogelijkheden zijn. Natuurlijk wordt er niet al leen geturnd, de gezelligheid van zo'n reis is net zo belang rijk." VLISSINGEN - Nieuwe ta lenten in het Vestzaktheater Vlissingen op vrijdag 1 juni: de carbaretière Brigitte Kaan dorp en de clowns Ham en Hoppa. De carbaretière is vo rige week te zien geweest op het Solo Festival in Goes met stekjes uit haar laatste pro gramma „Waar gaat zij hele maal alleen heen". In Vlissin gen doet zij een programma samen met de clowns. Brigitte noemt haar teksten tragi-ko- misch. „Nog rook ik die mor gen je adem, je zweet. Nooit zal ik je vinden. Ik weet niet eens hoe je heet". Of: „Hevig scheldend en verwensend kwam ik door de pubertijd. Als ik er zo over nadenk, wat was dat een narigheid. Ach teraf is 't meegevallen. Ik ben nu waanzinnig knap". In een interview met Ruud Gortzak voor De Volkskrant zegt ze over haar teksten: „Ze lijken over mezelf te gaan. Dat is natuurlijk niet zo. Ik ben niet zo'n sneu type, zo'n trut die het leven niet aan kan". Ham en Hoppa zijn Genio de Groot en Harry Piekema. In de zomer van 1981 werkten ze nog onafhankelijk van elkaar. Genio speelde zijn solo-voor stelling Ham in een theater in Kopenhagen en Harry zwierf in die periode met zijn clowne rieën door Frankrijk. Weer in MIDDELBURG - Vorig jaar werd in Zeeland voor het eerst een Anjercollecte gehouden. Dank zij deze collecte kan het Anjerfonds Zeeland nu veel meer tegemoet komen aan subsidie-aanvra gen van muziekverenigingen, zangkoren, musea, dorpshuizen, toneel- en volksdansgroepen en andere verenigingen of stichtingen. Van maandag 11 tot zondag 24 juni zullen leden van allerlei verenigingen weer bij iedereen langs de deur gaan voor deze collectie die vorig jaar 75.000 gulden opbracht. Naarmate de opbrengst van de Anjercollecte in Zeeland hoger is, wordt ook de bijdrage van het Prins Bernhard Fonds hoger. Dankzij deze bijdrage had het Anjerfonds Zeeland voor dit jaar dan ook een be drag te verdelen van 132.050 gulden. De amateuristische kunst beoefening profiteerde voor een bedrag van 94.175 gulden. Zo ging geld voor kleding en instrumenten naar 25 muziek verenigingen in ondermeer Axel, Goes, Kamperland, Oostkapelle, Sint Philipsland, Tholen en Zonnemaire. In dt bedrag zijn ook begre pen subsidies voor de aanschaf van instrumenten door het Se nioren Orkest Zeeland, voor de aanschaf van muziekstan daards en een computer door de Zeeuwse Bond van de KNF en voor de aanschaf van appa ratuur ten behoeve van de popgroepen in Zeeland. Voor het laatste doel is nog eens 14.000,- extra beschikbaar gesteld uit een landelijke pot, waarop de Anjerfondsen een beroep kunnen doen. Daarnaast is 7.100,- be schikbaar gesteld voor andere vormen van amateuristische kunstbeoefening. Dit bedrag gaat naar de Reynaerstichting in Hulst, een volksdansgroep in Vlissingen en een toneel vereniging in Waterlandkerk je. Ruim 19.000,- is uitgetrok ken voor verschillende vor men van professionele kunst beoefening. Een deel van dit bedrag is bestemd voor de Stichting Nieuwe Muziek in Middelburg en voor het reali seren in Vlissingen van een zesluik door een Chileense kunstenaar. Een ander deel is gereserveerd voor een nieuwe tentoonstellingsruimte en het Filmhuis in Middelburg. Een bedrag van 11.750,- tenslotte komt ten goede aan verschillende accommodaties. Het gaat om bijdragen voor de uitbreiding van de schaaps kooi van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde, voor de bevei liging van het speelgoedmu seum in Sint-Jansteen en voor geluidsapparatuur voor het dorpshuis in Wilhelminadorp. Nederland besloten ze samen te werken. „We noemen ons theater clowns, we voelen ons ook clown, tot in de botten, maar toch zitten we een beetje met die naam. Veel mensen zien in een clown iets onbenulligs en kinderachtigs. Die denken dan aan gooi- en smijtwerk en het roepen van sapperdeflap. Dat hebben we aan Pipo te dan ken. Bij een naam als Freek de Jonge denkt men niet zo gauw aan een clown, hoewel hij er wel degelijk een is". „We zijn geen schminck- clowns, al hebben we natuur lijk wel heel markante kop pen. Zo mist Hoppa zijn voor tanden wat haast iedereen di rect een ongunstig uiterlijk geeft. Maar Hoppa niet, het geeft hem iets vertederends. Je denkt eerder dat hij aan het wisselen is. Want al ziet hij er uit als vijftig, hij loopt bij voorbeeld weer als een kind". „We zijn zwervers, maar aardige zwervers en dat vin den de mensen ook. We heb ben aan één stuk door ruzies en misverstanden, maar het zijn wel ruzies van vrienden. We kletsen aan de lopende band, haast allemaal simpele zinnen en het blijft visueel. Al improviserend gebeurt er dan iets wat boven de tekst uit gaat, iets wat niet allemaal zo helder benoembaar is maar wat de mensen herkennen, iets van wat iedereen en van alle tijden is. Wat we dan doen grenst nogal eens aan het ab surde, aan iets wat Samuel Becket ook wilde. Wat Freek de Jonge heeft gezegd, dat kunst eigenlijk nergens over hoeft te gaan maar dat het di rect moet aanspreken en ont roeren, daarbij voelen we ons heel erg thuis". De voorstelling begint om halfnegen. Toegang tien gul den. MIDDELBURG - Fietsen, trimmen, joggenhet zijn sporten die steeds populairder worden. Bij deze sporten verliest men veel lichaamsvocht. Verliezen we zonder inspanning al zo'n hal ve liter lichaamsvocht per dag, een beetje uitslover kan dit al per uur bereiken. Daarnaast zal het vaak regenen. Nat worden, afkoelen, een rillerig gevoel krijgen of in het kwalijkste geval ziek worden, kunnen het gevolg zijn. Regenkleding moet ons damp per vierkante meter stoi hiertegen beschermen. Een per 24 uur doorlaten. De bui- Hetierste team van Liberté. VLBSINGEN - De Vlissingse sportvereniging Liberté houdt zatenag 9 juni een voetbaltoernooi in sportpark Bonedijke. Acht Valcherse clubs doen mee. De wedstrijden worden ge speel! van tien tot zes uur, waana een gezellige avond met fevende muziek van Wasi na Ibja volgt in het clubge- bouv van de speeltuinvereni ging D'Oude Stad aan de Paariestraat. Dt prijzen worden uitge reikt rond zes uur. Ze zijn ter beschikking gesteld door het Adviesbureau P.J. Hoekstra uit Vlissingen. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij het afhaalrestaurant Lido aan de Nieuwendijk en op de Ka- nariesprenk 441. MDDELBURG - Zaterdag 9 juni geeft het Oostenrijkse koo' Lehrersingkreis Liesing- tal een pinkstereoncert in de Luherse Kerk in Middelburg. Iet koor staat onder leiding vai Manfred Umgeher en brngt een uur a-capella mu- ziec uit de afgelopen zes eeu- wei. Het repertoire ornvat lie- deren, madrigralen en volks muziek. Het is een dertig leden tellend gemengd koor, dat een tournee maakt door ons land. Het concert begint om half acht klein gedeelte van ons li chaamsvocht kan evenwel maar weg via kraag, gezicht, mouwopening en eventuele ventilatiegaten. Vandaar de behoefte aan kleding die wa ter van buiten afstoot en vocht van binnen doorlaat. Vele ja ren onderzoek naar een stof, die beide kwaliteiten in zich heeft zijn nu met succes be kroond. De Alkmaarse onderneming die jaren geleden al het door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat bekroonde en in middels beroemde Agu-sport regenpak op de markt bracht, introduceert nu het ademende Outdoor regenpak, een jack en broek, gemaakt van de nieuwe stof Poray-2000. Een stof die, door de ontel bare microscopisch kleine po riën in de binnencoating, twee schijnbaar tegenstrijdige za ken op unieke wijze kombi- neert: ten eerste de waterdich te eigenschap die ervoor zorgt dat water en wind het mate riaal niet kunnen binnendrin gen en ten tweede de regule rende eigenschap die zorg draagt voor optimale ventila tie van lichaamswarmte en - vocht. Technisch gezien kan Po ray-2000 zo'n 4 liter water- tenzijde van de stof, het gewe ven nylon, heeft bovendien nog een extra coating gekre gen, die bovengenoemde voor delen niet aantast, maar wel de waterdichte en waterafsto tende eigenschappen nog eens vergroot. In het laboratorium kan daardoor een waterkolom van twee meter hoogte zonder druk op de buitenzijde van de stof geplaatst worden, zonder dat de stof water doorlaat. Naast deze bijzondere ken merken is bij het Agu-Sport Outdoor regenpak veel aan dacht besteed aan draagkom- fort, functionaliteit, vormge ving en een modieuze kleur stelling. Het Outdoor jack heeft een afritsbare, anato misch gevormde capuchon, een wollekraagje in de nek, makkelijke steekzakken en een komfortabele heupband. Het jack is verder voorzien van de zeer funktioneel geble ken dubbele ritsen en de veili ge reflekterende strepen op de mouw. Tot slot de prijs: het jack 249,- en de broek 119,- incl. BTW. Vanaf heden is de Out door bij Piet Voskamp, Bree- weg 17, Middelburg te kijk en te koop in twee modieuze kleurstellingen: zilver met marineblauw en zilver met maroonrood. Scarface onder regie van Brian de Palma toont een Cu baan (Al Pacino), Scarface ge naamd, die door Castro uit de gevangenis wordt vrijgelaten en naar Amerika mag ver trekken. Hij wil er carrière maken, zij het in de misdaad, en dat gaat vrij aardig. Al snel beschikt hij over veel geld, macht en vrouwen. Maar hij blijft een soort eergevoel hou den en weigert op een gegeven moment de auto van een poli ticus die teveel van de drugs handel weet op te blazen. Het begin van het einde voor Scar face. Alhambra 1, donderdag, vrijdag, dinsdag en woensdag acht uur, vrijdagnacht elf uur, zaterdag, zondag en maandag halftien. Zestien jaar. De erotische kijkdoos. Por no. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Breakdance introduceert een nieuwe dans, een straat dans. Alhambra 1, zaterdag, zon dag en maandag zeven uur. Al le leeftijden. Ciske de Rat houdt nog steeds stand. Alhambra 1, zondag- en maandagmiddag twee uur. Al le leeftijden. Jaws 3, in drie dimensies blijkt zoveel publiek te trek ken dat de film nog een week blijft draaien. Alhambra 2, donderdag, vrijdag, dinsdag en woensdag acht uur, zaterdag, zondag en maandag zeven uur en half tien. Twaalf jaar. Vol gas met Herbie. Alhambra 2, zondag- en maandagmiddag twee uur. Rocco en zijn broers is een opnieuw uitgebrachte film van Visconti uit 1960. Het is een politieke film met als uit gangspunt de ondergang van het gezin als prijs voor de vooruitgang. Een weduwe gaat met haar zonen naar het arme Zuid-Italië naar Milaan. Het vinden van werk blijkt moeilijk en niemand is gewa pend tegen de invloed van de stad. Meccano Middelburg, don derdag 7 en vrijdag 8 juni halfnegen. Erendira van regisseur Guerra is gebaseerd op de ge lijknamige roman van Gabriël Garcia Marquez. In het boek beschrijft Marquez zeer beel dend het verhaal van een jong meisje dat hoer moet spelen van haar pooier, een oude vrouw. Er staan gigantische rijen mannen voor haar tent die ze allemaal moet afwer ken. Marquez heeft dit met eigen gezien en gebruikte het voor een verhaal. Meccano Middelburg, zater dag halfnegen. All about Eve is een met zes Oscars bekroonde film met Mankiewicz. Bette Davis schittert in de rol van een ouder wordende ster. Een cy nisch beeld van de toneelwe reld. Meccano Middelburg, zater dag elf uur. Les valse uses van regisseur Bertrand Blier, biedt de nodi ge humor. Twee werkloze jngeren en een kapstertje ver drijven hun verveling door de burgerij te terroriseren. Meccano Middelburg, maan dag halfnegen. Foto Cor Schuilwerve VEERE De prijs die hij behaalde in de Nederlandse dia mantwedstrijd was voor Dik Monshouwer uit Veere net dat duwtje in de rug dat hij nodig had om te besluiten zich als zelf standig edelsmid te vestigen. Zijn zaak aan de Oudestraat 55 in Veere gaat 7 juni open. Dik Monshouwer: „Ik heb een opleiding gevolgd tot zil ver- en goudsmid en daarna heb ik bij wijze van stage twee jaar in Lapland gewerkt. Weer terug in Nederland solli citeerde ik overal, maar er was gewoon veel te weinig werk in mijn vak en ik kon nergens aan de slag. Om toch wat te verdienen, werkte ik in de zomermaanden als ober, maar dat lag natuurlijk niet zo in mijn lijn". Dit jaar deed Dik mee aan de ontwerpwedstrijd van de Nederlandse Diamantslijpers en werd zijn ontwerp gekozen als een van de tien besten van Nederland. „Daar ben ik na tuurlijk erg trots op", zegt Dik. „Ik besloot toen dat ik toch echt werk moest hebben in mijn eigen vak en om dat te bereiken, heb ik mijn eigen zaak opgericht. Dit werk doe ik echt met plezier, je kunt er al je creativiteit in leggen en je bent echt met iets bezig, waar je zelf ontzettend in geïnteres seerd bent". Monshouwer verbouwde zijn schuur tot een kleine win kelruimte met werkplaats. Al les is uitgevoerd in strakke lij nen in wit en zwart. Dik gaat er sieraden maken die hij zelf ontwerpt, ook in overleg met de klanten en op bestelling. „Mijn voorkeur gaat uit naar moderne vormen, maar daarnaast maak ik ook klas sieke sieraden, omdat daar nog steeds veel vraag naar is. De mensen kunnen hier dan meteen zien hoe zo'n sieraad gemaakt wordt. Ik werk ook veel met rendierhoom, een produkt met erg veel moge lijkheden, dat ik combineer met zilver of goud. Je kunt het verwerken als bijvoorbeeld ivoor, wat tegenwoordig ter bescherming van de olifanten, niet meer gebruikt mag wor den. Ook doe ik natuurlijk re paraties aan sieraden, of breng ik op verzoek verande ringen aan". Foto Cor Schuilwerve VLISSINGEN - Riet en Joop Schouten hebben per I juni hun petit-restaurant De Punt, op de hoek van de Sint Jacobsstraat in Vlissingen overgedragen aan Harm en Thea. Zij zullen de zaak op de be kende wijze voortzetten. Harm: „We gaan voorlopig op de oude wijze verder. Riet en Joop blijven ons ook nog hel pen de eerste drukke zomer maanden. We maken hier alles zo veel mogelijk zelf klaar, niet allemaal van die voorbe-1 werkte maaltijden dus, maar alles zo vers mogelijk. Wat dat betreft zitten we hier op een erg goed punt: we hebben de bakker, de groenteboer, de sla ger en de visboer direct naast de deur en kunnen dus alles direct halen". Harm en Thea zijn wel van plan de zaal een gezelliger aanzien te geven. Het is hun eerste eigen zaak hoewel ze al wel de nodige horeca-ervaring hebben opgedaan en willen er iets erg moois van maken. Als het zomerseizoen voorbij is, willen ze ook de zaak nog uit breiden. Op de eerste verdie ping kan er dan een zaaltje bijkomen, voor bijvoorbeeld vergaderingen, feestjes en dergelijke. Thea: „We willen er ook in de winter iets gezelligs van maken. We denken dan bij voorbeeld ook aan bingo avonden en dergelijke". Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het Kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. v.d. Griek, Bad- huisstr. 46, tel. 12950. Zo. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Ma. Bom, Badhuisstr. 81, tel. 12223. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kem- penaerstr. 2, tel. 79791, hele weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. Meijer, de Krammer 14, tel. 14664. Zo. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 28574. Ma. Meijer, adres zie boven. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland - Za. en zo. tot 12.00 u. Bergen, Kanaalstr. 89. Souburg, 01184-61500. Zo. vanaf 12.00 uur en ma. Bouw meester, Stationsplein 1Arnemui- den, 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Vi sites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Mldden-Walcheren - Za., zo. en ma. Stutterheim, Beu- kelstr. 8, Meliskerke, 01186-1760. Westkapelie, Domburg, Aagte- kerke, Koudekerke, Zoutelande, Meliskerke en Blggekerke - Vri. 18.00 uur tot zo. 12.00 uur Vaan drager, Weststr. 7, Domburg, 01188-1271. Zo. 12.00 tot ma. 24.00 uur van Eede, Casem- brootstr. 24, Westkapelie, 01187- 1234. Oostkapelle, Serooskerke, GrIJpskerke en Veere - Za. en zo. Oosterhoff, Markt 10, Veere, 01181-271. Ma. Bekker, Dorpsstr. 2, Oostkapelle, 01188-1276. Vlissingen - Vrij. 8 juni-vrij. 15 ju ni Souburg, C. van Perestr. 1, tel. 61593. Middelburg - Vrij. 8 juni-vrij. 15 juni Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Za. en zo. Smallegange, Gerbrandystr. 176, Vlissingen, 01184-65326. Ma. de Stigter, van Borselelaan 38, Veere, 01181-830. Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Dierenartsenmaatschap Vlissln- gen-Middelburg - Za., zo. en ma. Driehuis-van Haselen, 01184- 66548. Voor kleine huisdieren, consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Sou burg - Kanaalstr. 3, hele week eind: 01184-60860. Vlisslngen-stad - Do. Aernoudts, 01180-16266. Za., zo. en ma. de Moré, 01184-14019. Spreekuur al le werkdagen 17.00-17.30 uur, Le- lienlaan 1,01184-13769. West-Souburg, Papegaaienburg, Bossen burgh, Westerzicht, Oost-Souburg, Rltthem en Paau- w en burg - Za., zo. en ma. Slabbe- koorn, 01184-61843. Spreekuur op ma., wo. en vrij. 17.00-17.30 u., Batenburg 84-86, 01184-61781. Srpeekuur Oost-Souburg en Rit- them: dagelijks spreekuur 16.30- 17.00 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Do. 18.00 tot di. 8.00 uur Klompe, Doornenburg 91 ,tel.01184-71140. R.-K. Kerk Walcheren - Souburg - Martinuskerk - Zo. 10.00 uur parochiekoor. Paauwenburg Open Hof - Zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk - Za. 19.00 uur Greg, koor, zo. 9.30 uur dameskoor. Middelburg, Petrus en Paulus- kerk - Za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur, De Hoeksteen, zo. 1T.30 uur, Dishoek, zo. 10.00 uur, Zoutelan de, za. 19.00 en zo. 10.00 uur. Domburg - Za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur, Vrouwenpolder, za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Bethesda St. Josephzlekenhuis - Zo. 10.00 uur ds. Joosse en past. v.d. Riet. Chr. Ger.-kerk Vlissingen - Zo. 9.30 en 17.00 uur ds. Brons. Gerf. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Oranjeplein, zo. 9.30 uur ds. van Buiren, Kanaalstraat, zo. 9.30 uur ds. Melse, 19.00 uur, ds. de Craene (Sint Laurens). Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur It. Omlo. Evang. Bapt. Gem., Middelburg, Damplein 12 - Zo. 10.00 u. br. Lok. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 en 16.30 u. kand. Kruisinga. Klein Vlaanderen 97, M'burg geen opgaaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort, zo. 10.30 uur holy commu nion, 19.30 uur evening prayer. Luth. Kerk - Combinatiedienst in M'burg, 10.00 uur ds. Buissing-van Beers, m.m.v. Liesbeth Binkhorst, viool. Evang. Gem. de Wijngaard - In aula LTS Klarenbeek, zo. 9.30 uur ds. v.d. Sanden, Zevende Dags Adventisten, Vlis singen - 't Anker, za. 9.15 uur ds. Koeweiden, 10.15 uur bijbelstudie. Middelburg - in doopsgez. kerk, za. 10.00 uur bijbelstudie, 11.00 uur ds. Koeweiden. Kristen Zuidmoiukse Kerk In Ne derland - Souburg, zo. 10.00 uur pdt. Waisapy, Koudekerke, 12.00 uur pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - Zo. 10.30 uur ger. dienst in M'burg. Ger. Kerk Vlissingen - Petrus- kerk, zo. 9.30 uur ds. Makkinga, 19.00 uur ds. Verheul. Open Hof, zo. 9.30 uur ds. Kalksma, 17.00 uur ds. Makkinga. Der Boede- Zo. ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg Nieuwe Kerk, zo. 10.00 uur ds. Brummel- kamp. Koorkerk, 10.00 uur ds. Hendrikse-Spierings. Oostkerk, 10.15 uur ds. Korevaar, 17.00 uur ds. Veldhuizen (ger. bondsdienst). Ontmoetingskerk, 10.00 uur ds. Nell. Thomaskapel, 10.00 uur ds. Snijders. Ned. Geref. Kerk (In Engelse Kerk) - Middelburg, zo. 9.30 uur dhr. de Leur, 17.00 uur dhr. Huis man. Kristen Zuidmoiukse Kerk In Ned. - Souburg, zo. 10.00 uur oud. Picasouw. VrIJz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vlissingen in Ophir Bad huisstraat 186, zo. 10.00 uur ds. de Weerd, Middelburg (Koorkerk) zo. 10.00 uur ds. Hendrikse-Spie rings. Nieuw Apost. Kerk - Westerbaan 20, West-Souburg, zo. 9.30 en 16.00 uur, wo. 20.00 uur. Plnkstergem. Leden In Christus - Vrijdomweg 1, Vlissingen, zo. 11.00 uur dienst. Leger des Hells - Vlissingen, zo. 10.00 en 17.00 uur. Goed Nieuws club wo. 13.30 uur. Volle Evang. Bethel Kerk - Mid delburg 't Zand, Baarsjesstraat, zo. 16.00 uur. Bethel Pinksterkerk - Vrijdom- weg 1, Vlissingen, zo. 14.30 uur, vr. 19.30 uur en wo. 19.30 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Paul Krugerstraat 22d4, Vlissin gen, zo. 11.45 uur. Herv. Gem. Vlissingen - Johan- neskerk, zo. 9.30 uur ds. Glashou wer. Jacobuskerk, zo. 10.00 uur ds. de Boer. Petruskerk, 19.00 uur ds. Verheul. Plnkstergem. Vlissingen - Em- mastraat 10, wo. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Aktiekomitee Vrouwen in de Bij stand - Postbus 585, Middelburg, tel. spreekuur do. 14.00-15.00 uur, tel. 01184-61252. Rutgershuls en Stlmezo Z- Vlaanderen - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie - bij Detam, Segeersingel 8, Middel burg, tel. 35553; Gak, Papegaaien burg 50, Vlissingen, tel. 71520; Raad van Arbeid, Spanjaardstraat 53, Middelburg, tel 33600. Stichting Jeugd en Gezin In Zee land - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereik baar 10080-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand puderschap. Var- kensmarkt 1, Middelburg. Spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Provinciale Werkgroep Vrouwen zonder Baarmoeder - tel. spreek uur di. 14.30-15.30 uur, tel. 01180-26952. Correspondentie naar Postbus 282, 4330 AG Mid delburg. Stichting Kinderdagverblijf Kin derdijk - Opvang peuters van 11 /2-4 jaar van ma. t/m vrij. 8.00- 18.00 uur, Kinderdijk 76, Middel burg, 01180-14532. Raads- en Advleswlnkel Vlissin gen - Voor vragen over uitkerin gen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk, enz. Hobeinstraat 7-9. Spreekuren di., wo., do. en vr. 10.00-12.00 uur, tel. 19749. In de Zwaan Souburg, di. 14.00-16.00 uur, tel. 61252. In Open Hof, Paau wenburg, wo. 10.00-12.00 uur, 01180-65455. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Voor een diepgaand gesprek, tel. na 18.00 uur tel. 01184-12578 of tel. 01180-14105. Groep Weduwen en Weduw naars Bijeenkomst elke dinsdag avond Varkensmarkt 1Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. C.O.C. Homokontaktgroep Wal cheren - Postbus 251Vlissingen, info. tel. 01184-68354/71854. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlissingen, Badhuisstraat 25-27- 29, tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26591. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid- Dauwendaele - Roozenburglaan 18, Middelburg, tel 291146. Spreekuur gezinsverzorging maan dag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maan dag t/m vrijdag 13.309 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Dage lijks geopend van 9.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592 ook voor huisbezoeken. Stichting Chr. Hulpdienst -Zee land - Hulpverlening op bijbelse grondslag, werkdagen 10.00- 24.00 uur, za. en zo. 20.00-24.00 uur, tel. 01180-36251. VLISSINGEN Do. 7 juni Vr. 8 juni Za. 9 juni Zo. 10 juni Ma. 11 juni Di. 12 juni Wo. 13 juni 08.57 en 21.29 uur 10.12 en 22.42 uur 11.25 en 23.54 uur 12.32 en uur 00.56 en 13.28 uur 01.48 en 14.13 uur 02.28 en 14.52 uur

Scheldebode | 1984 | | pagina 5