HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Schaapscheerfeest in verzonken uitspanning bij Nieuwland Mevrouw van de Voorde begint aan haar 25e avondvierdaagse Nieuw verenigingsgebouw w „nrr Busdienst stuurt kaarten TENTOONSTELLING Schelde maakte eerste Nederlandse onderzeeboot Puzzelrit Stille kring Vervoer organisatie licht voor op vismijnbedrijf Fusie dierenasiel Badminton in Bossenburgh Vier-in-één Middelburg 1/r- M V NIEUWLAND - Het zal weinig mensen bekend zijn, maar zuidelijk van de snelweg, tussen Nieuw land en het Sloegebied in, ligt een uitspanning. Al twee jaar achtereen is daar een schaapscheerfeest geweest en ook dit jaar staat er weer een op stapel, op zaterdag 2 juni. Bierbrouwer NIEUW NU 195.- DE SCHFJDEBÖD UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN - 32e JAARGANG - OPLAGE 42 659 EX DINSDAG 29 MEI 1984 Illlllll 301 KANTOOR TORENSTRAAT 5 -VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN MIDDELBURG - Met ingang van 3 juni zullen er 's zo- li mers op de lijnen in West Zeeuwsch Vlaanderen en Wal- cheren meer bussen gaan rijden. De zomer duurt voor de ZWN tot en met 1 september. Op Walcheren zullen ondermeer alle vertrektijden die periode twee minuten later zijn dan nu. Dit komt doordat i de aankomst- en vertrektijden van de treinen twee mi ss nuten later gezet zijn. Daarnaast wijzigen nog enkele an- dere vertrektijden. Verder zal de route van buslijn 57 in Middelburg Zuid aangepast worden, zodat de nieuw- 5 bouwwijk Reyershove een halte krijgt. Alle bewoners van Middelburg-Zuid krijgen een an- sichtkaart met de wijzigingen van de ZWN. Er vindt ook nog een route-wijziging plaats: lijn 52 rijdt gedurende het zomerseizoen langs het Zwemparadijs Zeeland bij de Roompot. ?lllllliilllllllllillllllllllHllllllllllillllllilllllllllllllMlllllllilllllllllllllillllllllllll(tllllllllllMIIIIMfillliniMIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIMIIIilllllll!!lllllllillilllllillliniillllilllllllilillllillllllliltlllllllllllll)llllir. VLISSINGEN - In de ten- toonstellingsvitrine in de Technische Bibliotheek in Vlissingen wordt de ko mende maand aandacht besteed aan de onderzee boot die in 1904 bij De Schelde is gebouwd. Op 1 juni, dus tachtig jaar geleden, werd de kiel gelegd voor de eerste Ne derlandse onderzeeboot. Dit was een particulier initia tief van de Koninklijke Maatschappij De Schelde, die het schip in de vaart bracht onder de naam Luc- tor et Emergo. In december 1906 werd het schip overge- nomen door de Koninklij ke Marine. De heer Zijta uit Vlissin gen heeft het schip hele maal nagebouiod. Het mo del heeft een lengte uan 54 centimeter. Hij wil daar mee aangeven, dat men toen al in de ontwikke lingsjaren van de techniek in staat was zoiets te ma ken. Ook vindt hij dat de Schelde moet kunnen to nen het nu nog beter te kunnen. Het schip is uiteraard ook opgenomen in de vitrine. Evenals een map vol docu mentatie over dit onder- werp, foto's en tekeningen. Het adres is Derde Weg 2 in Nieuwland. „De Derde Weg?" vraagt een Nieuwlander. „Dan moet u zeker bij Warns wezen. Het is de derde zijweg van de Boomdijk. Het eerste huis rechts. Allemaal kotjes en vij vertjes, beesten en bouw sel tj es, 't kan niet missen". Weggedoken in het groen tegen de dijk aan, ligt inder daad uitspanning De Bocken- borgh-. De naam en het accent van mevrouw Warns doen vermoeden dat ze uit het noor den komt. „Drente", geeft ze toe. Min of meer bij toeval is ze de uitspanning vier jaar gele den begonnen. Een groot gras veld met een terras waar fiet sers en wandelaars kunnen uitrusten bij koffie, thee of li monade. Sterke drank mag (nog) niet, maar een vergun ning is aangevraagd. De be planting verhindert een uit zicht naar de industrie. Een mooie plek. „Hier in Zeeland zie je dat zo vaak niet, een uitspanning in de polder, in Drente veel vaker". Waarom een schaapscheer feest? „Dat is even toevallig begonnen als de uitspanning. Ik zei tegen mijn buurman dat ik misschien wel een uitspan ning zou beginnen. Toen zei hij: „Dan laat ik hier mijn schapen scheren", en dat wilde ik waar maken". Commerciële motieven heeft mevrouw Warns in elk geval niet. Bij de geiten, ganzen, fazan ten, kippen, konijnen, honden, katten en vogels voegen zich aanstaande zaterdag dus de schapen. Maar er is meer te beleven. Een hele serie mensen zal op de Bockenborgh oude ambachten demonstreren. Zo is er een kantklosser, een oude rietdekker uit Nieuwdorp, een poppenmaakster, iemand van de geitenfokvereniging maakt geitekaas, mevrouw Sinke uit Kattendijke toont volksschil derkunst en als mevrouw Bliek uit Arnemuiden zich goed genoeg voelt, zal ze laten zien hoe je een muts moet plooien. Maar dat is nog niet alles, er is ook een bierbrouwer, Geert- se uit Ritthem maakt Goudse kaas van Walcherse melk, iemand spint hondehaar en Jacques Davidse is buiten aan het zeefdrukken. De opsomming sluit met het bakken van wafels en smou- ters en het maken van mu ziekinstrumenten. Of het alle maal een succes wordt, zal vooral van het weer afhangen. Nieuwlanders weten De Boc kenborgh wel te vinden. De (ADVERTENTIE Apart gouden han- gertje met parel en fonkelend dia mantje Juwelier V\N DERJMADEN Kleine Maikt I (Walslraat promenade) Vlissingen, lel. 01184-12605 vrijdag koopavond Lmwww KOUDEKERKE - De Mid delburgse Motor- en Autoclub „Scheldegouwen" organiseert op Hemelvaartsdag, donder dag 31 mei een puzzelgezellig- heidsrit voor motorvoertuigen. Inschrijven voor deze rit is mogelijk vanaf 13.00 uur in Hotel „Walcheren" in Koude kerke. Er is een vrije start tot 15.00 uur. De puzzelrit is zoda nig uitgezet dat ook minder ervaren rijders niet al te veel moeite zullen hebben om de route via de Walcherse wegen te vinden. Zo spoedig mogelijk na bin nenkomst van de laatste deel nemers zullen eveneens in Ho tel „Walcheren" de prijzen worden uitgereikt. MIDDELBURG - Zaterdag 2 juni vormt de vredesbeweging in Middelburg weer een stille kring als protest tegen kern bewapening. De kring staat van half- twaalf tot twaalf uur op de hoek van de Koorkerkstraat en de Lange Delft. Belangstel lenden kunnen zich altijd bij de kring aansluiten. VLISSINGEN - Vrijdag 8 juni houdt de EVO, de Algemene Verladers- en Eigen Vervoer Organisatie, een voorlichtingsdag voor inkopers en exporteurs in het Gemeentelijk Vismijnbedrijf te Vlissingen. De rietdekker uit Nieuwdorp was er vorig jaar ook. - Cor Schuilewerve hele dag door is er muziek van een duo dat blokfluit en gitaar bespeelt. Tussen een en drie uur 's middags treedt het Vlis- singse koor de Barbershop Singers op. Belangstellenden zijn natuurlijk welkom. de hele dag MIDDELBURG - De Stich ting Zeeuws Dierenasiel en de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, af deling Noord- en Midden Zee land zijn een fusie aangegaan. De naam van de nieuwe stichting is Stichting Dierena siel Middelburg. Het asiel van de nieuwe stichting wordt het asiel aan de Oostperkweg 9 en het is telefonisch te bereiken onder nummer 01180-13579. De fusie tussen de beide asiels is ook tot stand gekomen omdat het asiel aan de Wal- cherseweg over enige tijd plaats moet maken voor de bouwactiviteiten van de Gods huizen. Het bouwen van een nieuw asiel ergens anders zou heel hoge kosten mee brengen, terwijl op het terrein aan de Oostperkweg nog voldoende plaats is voor uitbreiding. Hf T WUKBlAD WAAR Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. Oplage: Editie Vlissingen 22.320 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 20.339 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Openingstijden kantoor Vlissingen: 08.30-12.30 u, 13.30-17.00 u. Redactie: Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, tel. nriwó m 1 a4-fi4fi^n - Cor Schuilewerve MIDDELBURG - Vijfen twintig jaar geleden begon mevrouw van de Voorde uit Koudekerke voor de eerste keer aan de Middelburgse avondvierdaagse. Sindsdien heeft ze de smaak van het wandelen te pakken en heeft ze geen enkele tocht meer overgeslagen. Ieder jaar loopt ze trouw de vier maal vijftien kilometer uit. „Niets bijzonders hoor", vindt ze zelf. „Ik denk dat er wel mensen zijn die langer mee lopen. Vijftien kilome ter is niet zo'n grote afstand. Ik hou van stevig doorlopen en dan ben je er voor je er erg in hebt. Van blaren en zo heb ik geen last en slecht weer kan me ook niet sche len, vooral tegenwoordig zijn de regenpakken zo goed, dat je lekker droog blijft en geen last hebt van transpira tie". In het begin liep mevrouw txtn de Voorde met de huis- vrouwengymnastiekploeg uit Koudekerke. De laatste jaren heeft ze een vaste wan delpartner gevonden in haar vriendin Ineke Brasser-Reij- nierse. We passen het tempo aan elkaar aan en dan loop je eigenlijk nog prettiger dan in een grote groep, waar het tempo nogal eens wisselt. Behalve de avondvierdaagse lopen toe ook op de zater- middag nogal eens mee met wandeltochten op Walche ren. Geen superlange afstan den. Vijftien kilometer is voor ons net leuk. Het gaat niet om de prestatie maar om het plezier dat je aan het Tvandelen beleeft. Op zo'n manier hou je dan de rest ■van de dag vrij, om nog wat anders te doen". „Het gebeurt vaak genoeg, dat ik 's morgens eerst een fietstocht maak en dan 's middags aan de wandelsport begin. Ik heb nog altijd de wens om een keer mee te doen aan de grote vierdaagse in Nijmegen. Als je daar beelden van ziet, die sfeer, dat lijkt me echt geweldig, maar tot op heden is het er niet van gekomen. Het is na tuurlijk ook wel een eind uit de buurt". „Het is eigenlijk jammer dat de belangstelling voor het wandelen de laatste tijd wat terugloopt. Misschien komt dit ook wel doordat de jeugd tegenwoordig de keus heeft uit zoveel mogelijkhe den op sportgebied, dat ze echt een keuze moeten ma ken. Het blijkt toch wel, dat als je met -wandelen stopt, het later moeilijk is om de draad iveer op te pakken. Voor ons is het zo een vaste gewoonte". Al met al heeft mevrouw van de Voorde zo'n vierdui zend kilometer gewandeld de laatste vijfentwintig jaar. Als het aan haar ligt, gaat ze daar nog voorlopig mee door. Op naar de volgende vijfen twintig jaar. MIDDELBURG - Maandag 4 juni om half acht begint er een openbare bijeenkomst van Pax Christi in de Hoeksteen in Middelburg. Jan ter Laak, de secretaris van Pax Christi houdt dan een inleiding over „Vrede en ge rechtigheid: hoe nu verder?" Vanaf 's morgens 10.00 tot 's middags 15.00 uur kunnen Zeeuwse ondernemers daar terecht voor praktische ver- voerzaken. Een klein team van vervoerdeskundigen regelt ter plaatse alle wettelijke doku- menten voor het eigen ver voer. Ook kan worden nagegaan of het bedrijf in aanmerking komt voor ontheffing van bij voorbeeld het Rijtijdenbesluit (tachograaf). Verder kan de ondernemer er terecht voor adviezen over de aanschaf van de bedrijfsauto en de daarmee VLISSINGEN - De wijk ver eniging Bossenburgh houdt donderdag 31 mei voor de tweede maal een badminton- toernooi. De wedstrijden duren van 10.00 tot 17.00 uur en worden gespeeld in het gymnastieklo kaal De Houtuyn. Het gaat om dames dubbel, heren dubbel en gemengd dubbel. Belang stellenden kunnen zich opge ven bij Serge von Wenz, Bos senburgh 20, telefoon 65071. Op zaterdag 16 juni stapt de wijk vereniging voor het eerst op de fiets, een fietstocht over Walcheren. Onderweg moeten de deelnemers vragen beant woorden over zaken die zij op hun pad tegenkomen. Deelname is gratis. Opge ven kan men bij Bertus van Loon, Lunenburg 42, telefoon 60547. verbandhoudende exploitatie kosten. Een ander actueel onder werp is de opleiding voor het chauffeursvakdiploma CCV- B. Een vakbekwaamheidsbe wijs dat wettelijk verplicht is voor iedere chauffeur die ge boren is na 30 juni 1955 en gaat rijden met een vrachtauto vanaf 7500 kilogram totaal toegestaan gewicht. MIDDELBURG - De evene mentencommissie van de VVV-Middelburg, de Ceremo niemeesters houden zaterdag 2 juni een Toeristische Vier-in- één-dag. Met één kaart kunnen be zoekers van de stad, maar na tuurlijk ook de Middelburgers zelf deelnemen aan een rond leiding in het stadhuis, de be klimming van de Lange Jan, een bezoek aan de Nieuwe Kerk en het genieten van een tweede kopje koffie in vijf ge legenheden in de binnenstad. Dit aanbod geldt van elf tot vier uur. De kaarten zijn za terdag vanaf halfelf in het stadhuis verkrijgbaar. Het is de eerste keer, dat iets derge lijks op touw is gezet, reden waarom de opzet nu nog be scheiden van omvang is. Om het geheel nog wat meer luis ter bij te zetten, speelt The Blue Jeans Big Band van half- twee tot halfvier voor het stadhuis. Cof Schuilewerve KOUDEKERKE - Koudekerke heeft een nieuw verenigingsgebouw. Vrijdag 1 juni wordt het geopend. Dat neemt wethouder Ovaa voor zijn rekening. Het verenigingsgebouw heeft de naam de Couburg gekregen.

Scheldebode | 1984 | | pagina 1