Dichters lezen uit eigen werk in Vestzaktheaer ZAKEN FLITSEN het weten waard Markt voor Rode Kruis Israël Borrel bij Jac. Hermans goedkoper Lex Nijman opent IJssalon in Kerkstraat Ervaren bloembinder opent zaak in Middelburg Mevr. Meulmeester wint boodschappenprijs vraag Werkloze kraandrijver begint boekenzaak Westduin Budget Hotel opent deuren in juni Informatie-avond over actiedriedaagse Woensdrecht CDA-vrouwen bijeen voor Europese verkiezingen Avond over Normandië SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 MEI 1984 films HUISARTSEN TANDARTSEN DIERENARTSEN DIVERSEN KERKDIENSTEN HOOGWATER 305 VLISSINGEN - Drie bekende dichteressen zullen zondag 20 mei voorlezen uit en praten over hun eigen werk. In het Vestzaktheater in Vlissingen. Het zijn Judith Herzberg, Hannie Michaëlis ea Elly de Waard. De poziemiddag begint om vier uur. Na het optreden is er gelegenheid met el- luar en met de dichteressen te praten. Judith Herzberg (193-1) de buteerde in 1963 met de bundel Zeepost, in 1968 verscheen haar tweede bundel Beemd gras. Voor haar laatste bundel Bctshol (1980), genoemd naar een natuurgebied bij Abcoude, kieeg ze de Jan Campertprijs v<or poëzie. Karakteristiek vtor haar poëzie is de manier waarop ze heel gewone dingen e«n verrassende wending weet U geven; het lijkt doorzichtige pjëzie, maar onder de opper vlakte is veel verborgen. An officer and a gentleman was al eerder te zien. Alhambra 1, donderdag, vrij dag en maandag tot en met woertsdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur. Kamermeisjes van het betere werk. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Aphrodite Alhambra 1, zaterdag en zon dag zeven uur en halftien. Achttien jaar. Billie Turf haantje de voorste. Alhambra 1, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Gske de Rat blijft mensen tiekken. Ahambra 2, donderdag en vrijdag acht uur, zaterdag en zoidag zeven uur, zondagmi- dcg twee uur. Alle leeftijden. Ttbeor not to be. Ahambra 2, zaterdag en zon dof halftien, vrijdagnacht elf uur, maandag tot en met wtensdag acht uur. Alle leefij- dei. Jiles et Jim van Truffaut zijn tvee mannen die van dezelfde vnuw houden (Jeanne Mo- rau). Het speelt voor, tijdens en na de Tweede Wereldoor log Zij is een grillige vrouw dit geen keus tussen de Franse B<hémien en de Oostenrijker kaï maken. Dat beïnvloedt hin vriendschap niet. Mccano Middelburg, donder des half neg en. D Mannetjesmaker, over de ojkomst en ondergang van piblic relations-adviseur Ben Mrtens in Haagse kringen v«n vooral confessionele hui- zHij raakt verstrikt in een wb van zakelijke en politieke Wangen en tenslotte mis- buikt door een internist. Deze ats blijft hem van morfine vorzien. Een op ware gebeur- toissen gebaseerd verhaal. Mccano Middelburg, vrijdag hlfnegen. Vrtigo is een van de nieuw utgebrachte films van Hitch- cck. Het is een film uit 1958 de zich afspeelt in San Fran- csco. James Stewart is een po- liieman die hoogtevrees heeft a in allerlei onthutsende si- tiaties terecht komt, waarbij ok een ongewoon meisje (Kim Tovak) betrokken is. Eeccano Middelburg, vrijdag éfuur. larzan op schateiland, voor de linderen. leccano Middelburg, zaterdag trie uur. dl that jazz van Bob Fosse verd in 1980 bekroond met de iouden Palm in Cannes. Deze ■utobiografische film geeft en beeld van de showmachine ond Broadway. De extrava gante, narcistische droom van en choreograaf. Meccano Middelburg, zaterdag ialfnegen. La belle Captive, van de Fran se schrijver-regisseur Alain Robbe-Grillet vertelt de sage van de bruid van Korintië. Een jonge man wordt verliefd op een jong, bleek, blond meis je. Zij trekt hem onweerstaan baar naar zich toe, maar blijft tegelijkertijd onbereikbaar. Ze vraagt hem naar haar ouders te gaan en haar hand te vragen. Hun dochter blijkt al zeven jaar dood te zijn. Meccano Middelburg, zondag half negen. De Piek Vlissingen, maandag negen uur. Als schrijfster van toneel stukken en filmscenario's heeft ze veel waardering ge kregen. Voor het toneelstuk Leedvermaak, gespeeld door de toneelgroep Baal, kreeg ze de Kritiekprijs 1982 en in Duitsland de Vondelprijs. Hannie Michaëlis debuteer de in 1949 met de bundel Klein Voorspel waar ze de Reina Prinsen Geerlingsprijs voor kreeg. Daarna verscheen van haar geregeld nieuw werk, zo als de bundels: „Wegdraven naar een nieuw Utopia" en „De Rots van Gibraltar". In haar werk zit vaak een melan cholieke ondertoon: „Wie bij daglicht/de gordijnen sluit/en kaarsen aansteekt... zal verlie zen wat hij heeft/ en meer dan dat". Haar gedichten zijn soms doortrokken van een gevoel van gemis dat vooral haar liefdeslyriek een extra demen- sie geeft. Elly de Waard (1940) debu teerde op haar 38ste met de dichtbundel Afstand. Ze kreeg er direct landelijke bekend heid mee. Haar gedichten zijn indringend en hebben een toaal eigen stijl: „Ik ben een dichter die zijn weg/alleen moet gaan, die zijn monden volstopt/ met het voedsel van zijn woorden en die zich/afvraagt: doe ik het goed zo Tot nu toe publi ceerde zij vier dichtbundels, waarvan de laatste „Strofen" in het najaar van 1983 ver scheen. Zij vertaalde gedich ten van Emily Dickinson en schrijft incidenteel over lite ratuur (over Vasalis en Ida Gerhardt). Zij is belast met de literaire nalatenschap van Chris van Geel en publiceert geregeld eigen werk in het tijdschrift Bzzlletin. Elly de Waard is tevens rock-critica van de Volkskrant en Vrij Ne derland. MIDDELBURG - Een aantal zogenaamde vredesbasisgroepen hebben het initiatief genomen tot een actiedriedaagse tegen de plaatsing van kruisraketten in Woensdrecht. De driedaagse wordt gehouden op 12 en 3 juni. Voor mensen die aan de actie willen meedoen, is er maandag 21 mei een informatie- en orga nisatie-avond in het Aksiehuis aan de Simpelhuisstraat 5 in Middelburg. Het begint om acht uur. Het gaat om het regelen van een aantal praktische zaken en het uiteenzetten van het doel van de actie. Het is name lijk niet alleen de bedoeling druk uit te oefenen op de ka merleden niet tot een plaat- singsbesluit over te gaan, de bedoeling is dat de actie ook een moreel steuntje in de rug betekent voor de actievoerders als men toch tot plaatsing be sluit. Er zullen afhankelijk van het aantal deelnemers drie of vier tentenkampen worden in gericht waar iedereen die aan de activiteiten meedoet vanaf vrijdag 1 juni terecht kan, om te eten, te slapen en uit te rus ten. De driedaagse wordt be gonnen met een totale, mense lijke geweldloze blokkade van de vliegbasis. De blokkades gaan dag en nacht door tot zondagochtend elf uur. De actie wordt zondag besloten met een demonstratie in Bergen op Zoom, die om vier uur begint. VLISSINGEN - Met het oog op de naderende verkiezingen voor het Europese Parlement houdt het CDA-Vrouwenbe- raad Vlissingen woensdag 23 mei een openbare bijeenkomst in het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de dr. Otte- straat in Vlissingen. Mr. Slot van het CDA-cam- pagneteam zal er een en ander vertellen over het CDA-Euro- paproject, het begint om half tien 's morgens. MIDDELBURG/GOES - De Zeeuwse Werkgroep „Steun aan Israël" houdt op zaterdag 19 mei vanaf negen uur 's morgens een „Gezellige Markt" rond de Graanbeurs op de Dam in Middelburg. De opbrengst is bestemd voor het Rode Kruiswerk in Israël. In de marktkraampjes kan men voor vele meestal tweedehandsartikelen terecht die beschikbaar zijn gesteld door particulieren. Tevens staat er op deze markt een kraam met ge bruikte en ongebruikte post zegels terwijl ook nieuwe Is raëlische artikelen worden verkocht, alsmede oude an sichtkaarten. De opbrengst van deze markt is volledig voor de herbouw van een eer ste hulppost in Petach Ti- kwah, een grote stad in Israël. De kosten daarvan bedragen anderhalf miljoen gulden. Met ingang van dinsdag 8 mei heeft Jac. Hermans Wijn pakhuis BV in haar 40 filialen alle prijzen van jenever en vieux verlaagd. Daardoor wordt de vader landse borrel weer betaalbaar. De verkoop hiervan is sinds de accijnsverhoging per 1 februa ri j.l. onder grote druk komen te staan. Zowel bij de detail handel als bij de distillateurs is paniek ontstaan door de al enkele jaren achterblijvende omzetten. Alle bekende merken jene ver, behalve Bols en Bokma, die duurder zijn, worden ver laagd naar 16,95 en het eigen merk 'Borrel' zelfs naar 14,95. De meeste bekende merken vieux gaan omlaag, met 1,50 naar 17,25. Het eigen merk vieux 'Borrel' kost vanaf morgen 14,95. VLISSINGEN - Sinds zaterdag heeft Vlissingen er een nieuwe ijssalon bij. De IJssalon heeft eigenaar Lex Nijman zijn nieuwe zaak aan de Kerkstrat 5 genoemd. - Foto: Cor Schuilewerve Het pand stond al ruim een jaar leeg en is nu verbouwd en omgezet in een ruime ijssalon met plaats voor twintig men sen. Het interieur is uitge voerd in blauw en wit. Nijman: „Vorig jaar hebben we voor het eerst op het terras van restaurant Noordzee ijs geserveerd en er bleek ontzet tend veel belangstelling voor te zijn. Vandaar dat we het wel aandurven met een nieu we salon. Een terras kunnen we hier in de Kerkstraat niet maken, maar binnen is ook volop ruimte. We hebben ge kozen voor een wat luxere uit voering, ook erg mooi glas werk. Op zo'n manier kun je van je ijsje echt een mooie creatie maken. Ik werk na tuurlijk met eerste klas ijs en erg veel vers fruit". Overigens kan men ook voor een klein ijsje in De IJssalon terecht en wie niet van ijs houdt, kan er ook koffie, thee of frisdrank drinken. Nijman: „Al direct zaterdag bij de opening was het een ge zellige drukte, ondanks het weinig zomerse weer. In de zo mer is het hier in de zaak lek ker koel, echt een plaats om even op adem te komen". De nieuwe zaak is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van elf tot zes uur. MIDDELBURG - Aan de Beenhouwerssingel 7 in Middelburg is donderdag Bloembinderij Frans van de Paal geopend. Deze nieuwe bloemenzaak heeft een bijzonder ruime keuze in snij bloemen en kamerplanten. Ook kan men er terecht voor glas werk, keramiek, handgemaakte kaarsen, poppetjes en sieraden. Frans van de Paal heeft alle ook uitbreiden met tuinplan facetten van het bloembin- dersvak leren kennen, voordat hij deze zaak opende. Zo heeft hij onder meer ervaring opge daan als werknemer in een kwekerijeen bloemenzaak, een groothandel en een droog- bloemenhandel. „Ik heb het vak dus echt in de praktijk geleerd", vertelt hij. „Daarnaast heb ik natuur lijk de nodige vakdiploma's behaald. Mijn eigen zaak biedt me nu de gelegenheid om al wat ik geleerd heb in praktijk te brengen. Ik koop elke dag verse bloemen en planten in. Later wil ik het assortiment VLISSINGEN - De Panda boodschappenprijsvraag, die Garage Britannia uit Vlissingen gehouden heeft tijdens de Zeeland- beurs is gewonnen door mevrouw Meulmeester uit Vlissingen. Het was de bedoeling de juiste waarde van een pakket bood schappen te raden. Het juiste bedrag was f 96,97. De winnares wist dit bedrag op 2 cent na te raden. Er waren in totaal 4500 inzen dingen. De geraden bedragen varieerden van f 53,25 tot 233,50. Op de foto overhandigt mevrouw Floresse de mand aan de winnares. - Foto: Cor Schuilewerve Het pand, waar voorheen een kledingzaak gevestigd was, is door de heer de Haan zelf ingericht en verbouwd. De Haan richt zich vooral op boeken in de christelij ke sfeer, zowel wat betreft de romans als de jeugdboeken, waarvan hij een zeer grote collectie voert. Ook vindt men er boe ken met bijbelverklaringen, psalmenboekjes, kinderbijbels en zakbijbeltjes. De Haan ver koopt ook platen en muziek - cassettes, maar alleen klassie ke en geestelijke muziek. Maar ook voor schrijfbeno digdheden en allerlei kaarten kan men er terecht, evenals voor het laten drukken van ten, maar nu richt ik me nog vooral op het binnengebeuren. Achter de zaak is direct de bloembinderij. Deze is bewust open gehouden, zodat de klan ten kunnen zien, hoe de bloe men verwerkt worden". De nieuwe zaak is helemaal in wit en zwart uitgevoerd. Het groen van de planten en de vele kleuren van de bloe men steken daar fel bij af. De inrichting kan steeds gemak kelijk veranderd worden, om dat veel gewerkt is met ver plaatsbare elementen, zodat de zaak steeds een ander aan zicht kan krijgen. - Foto. Cor Schuilewerve VLISSINGEN - Vrijdag 11 mei opende De Haans Boekhandel het Kompas in Vlissingen. De nieuwe boekenzaak is te vinden aan de Scheldestraat 32. geboortekaartjes, huwelijks aankondigingen en dergelijke. „Deze zaak betekent voor mij een heel nieuwe ervaring", verklaart de heer de Haan. „Ik ben vroeger werkzaam ge weest als draglinemachinist, maar ik ben nu al lange tijd werkloos. Omdat ik op mijn leeftijd, 51 jaar, niet verwacht om binnenkort weer aan het werk te komen, heb ik beslo ten voor mezelf te beginnen. Ik heb als vrijwilliger achttien jaar gewerkt als wederverko per van boeken, zodat ik wel wat ervaring op dit gebied heb. Ik denk dat er in Vlissin gen zeker een markt is voor het soort boeken dat ik ver koop". KOUDEKERKE - Vrijdag 1 juni wordt in Koudekerke het Westduin Budget Hotel geopend. Het is grootste middenklasse hotel in Zeeland. Het ligt direkt onder aan de duinen. - Foto: Cor Schuilewerve Het hotel beschikt over 84 tweepersoonskamers allemaal met balkon, douche en tele foon. Een flink aantal kamers is bovendien voorzien van een extra slaapnis en is op die ma nier geschikt te maken voor een verblijf van gezinnen met twee kinderen. Het hotel heeft een binnen zwembad, een tennisbaan, een grote speelweide, een ruime lounge met bar, een restau rant, coffeshop en vergaderza len. Verder kan men gratis ge bruik maken van een aantal hotelfietsen, terwijl er voor het vervoer van 60-plussers van het station Vlissingen naar Westduin een busje klaar staat. Extra aandacht is ook be steed aan de toegankelijkheid voor invaliden. Zo ontbreken in het hoofdgebouw de drem pels en bevindt zich op de be gane grond een invaliden toi let en een doucheruimte. Westduin speelt niet alleen in op de verlangens van de va kantiegast, ook is volop reke ning gehouden met een andere bezoekerscategorie: de zaken man en de congres/seminar deelnemer. Het hotel heeft twee zalen met alle vergaderhulpmidde len als flip-over, projectie-ap- paratuur en dergelijke die door geluiddichte panelwan- den kunnen worden verdeeld in vier verschillende eenhe den. De maximum capaciteit van deze zalen bedraagt onge veer driehonderd personen. Door een koppeling met de overige ruimten kan voor be paalde gelegenheden zelfs een gezelschap tot vijfhonderd personen worden ontvangen. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Zo. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kem- penaerstr. 2, tel. 79791, hele weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. Berghauser Pout, Hammerskjöldlaan 39 tel. 37393. Zo. v.d. Haak, Rovaanse- haai 47, tel. 12637. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland - Za. Kapteyn-Snijders, Lekstr. 6, Sou burg, 01184-61630. Zo. Kapteyn, zelfde adres. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, 01185-2190. Westkapelle, Domburg, Aagte- kerke, Koudekerke, Zoutelande, Meliskerke en Biggekerke - Vrij. 18.00 uur tot zo. 24.00 u. v.d. Ma le, Duinweg 59, Zoutelande, 01186-1282. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. en zo. Oosterhoff, Markt 10, Veere, 01181-271 APOTHEEK Vlissingen - Vrij. 18 tot vrij. 25 mei Apotheek v.d. Sande, Bad- huisstr. 30-34, tel. 12066. Middelburg - Vrij. 18 tot vrij. 25 mei Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Za. en Zo. Steunenberg, Zuiderbaan 18, W.- Souburg, 01184-60104. Spreekuur voor spoedgevallen tus sen 11 en 12 uur. Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort. Zo. 10.30 u. Morningprayer. Luth. Kerk - Vliss. zo. 10.00 u. ds. Rinkema, M'burg, 10.00 u. ds. Buissing-van Beers. Evang. Gem. de Wijngaard - In aula LTS Klarenbeek, zo. 9.30 u. ds. v.d. Sanden, 16.00 u. doop- dienst Poelendaele. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen - 't Anker za. 9.15 u. dhr. v. Kerkvoort, 10.15 u. bijbel studie; Middelburg - in doopsgez. kerk, za. 10.00 u. bijbelstudie en 11.00 u. dhr. v. Kerkvoort Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, zo. 17.00 u. pdt. Waisapy Koudekerke, 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - geen opgaaf. Geref. Kerk Vlissingen - Petrus- kerk, zo. 9.30 u ds. Makkinga; Johanneskerk, 19.00 u ds. de Boer.(H.A.), Open Hof, 9.30 u ds. Verheul (Koudekerke), 17.00 u ds. Makkinga. Der Boede-Zo. ds. Coppoolse. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk - Zo. 10.00 u. ds. Brummel- kamp; Koorkerk, 10.00 u. ds. Hen- drikse; Oostkerk, 10.15. u. ds. Ko- revaar, 17.00 u. drs. de Kroeijer (ger. bondsdienst); Ontmoetings- kerk 10.00 u. ds. Veil; Thomaska pel 10.00 u. ds. Snijders; Engelse Kerk, 19.00 u ds. van Houwelin- gen. Ned. Geref. kerken in Engelse Kerk - Middelburg zo. 9.30 u. dhr. Huisman (Vlissingen), 17.00 u dhr. de Leur. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Ned. - Souburg zon. 10.00 uur oud. Picasouw. VrIJz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vliss. in Ophir Badhuis straat 186, zo. ds. de Weerd; Mid delburg, (Koorkerk) zo. 10.00 u ds. Geers (Dreischor). Nieuw Apost. Kerk - Westerbaan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Christus - Vrijdomweg 1Vliss. zo. 11.00 u. dienst Leger des Heils - Vlissingen zon. 10.00 en 17.00 u. Goed Nieuws club wo. 13.30 u. Volle Evang. Bethel Kerk - Mid delburg 't Zand, Baarsjesstraat, zo. 16.00 uur. Bethel Pinksterkerk Vrijdom- weg 1Vliss. zo. 14.30 u; vr. 19.30 u en wv. 19.30 u. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Paul Krugerstraat 224, Vlissingen, zon. 11.45 u. Herv. gem. Vlissingen - Zo. Ja- cobskerk, 10.00 u. ds. de Boer, 17.00 u ds. Wijnhorst; Johannes kerk, 9.30 u. ds. Glashouwer; Pe truskerk 19.00 u. ds. de Boer Pinkstergem. Vlissingen - Em- mastr. 10, wo. 19.30 u., zo. 14.30 u. Dierenartsenmaatschap Vlissin- gen-Middelburg - Za. en zo. Drie huis-van Haschen, 01184-66548. Voor kleine huisdieren, Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Sou burg - Kanaalstr. 3, hele week eind; 01184-60860. KRUISWERK Vlissingen-stad - Za en zo. Roo- se-Heydens, 01184-65763. Spreekuur alle werkdagen 17.00- 17.30 uur, Lelienlaan 1, 01184- 13769. West-Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzlcht, Oost-Souburg, Ritthem en Paau- wenburg - Za. en zo Overakker.l 01184-67128. Spreekuur op ma. wo. en vrij. 17.00-17,30 u., Baten burg 84-86, 01184-61781Spreek uur Oost-Souburg en Ritthem: Da gelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - v.d. Werken, Henri Dunantstr. 19, Souburg, tel. '71768. R.K. Kerk Walcheren - Souburg - Martinuskerk - Zo. 10.00 u pa rochiekoor. Paauwenburg Open Hof - Zo. 11.00 u. eigen zanggroep, 19.00 u. samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk - za. 19.00 u. geen koor zo. 9.30 u. dameskoor. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk - za. 19.00 u en zo. 10.00 u. De Hoeksteen, zo. 11.30 uur. Domburg - Zo. 8.45 u (elke 1e en 3e zo. v.d. maand) Bethesda St. Josephziekenhuis -Zo. 10.00 u. ds. Joosse. Chr. Ger.-kerk - Vliss. - Zo. 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geref. kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstr. Zo. 9.30 u. ds. Melse; Zo. 9.30 u. ds. van Bui- ren, 19.00 u ds. Kalksma. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 u. dhr. v.d. Putte. Evang. Bapt. Gem. - Middelburg, Damplein 12 - Zo. 10.00 u. br. Lok. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 u. en 16.30 u stud. Schep; Klein Vlaanderen 97, M'burg. zo. 9.30 en 16.30 u ds. de Graaf. Anglicaanse Kerk - Mission to Aktiekomitee Vrouwen in de Bij stand - Postbus 585, Middelburg, tel. spreekuur do. 14.00-15.00 u. tel. 01184-61252. Rutgershuis en Stimezo Z- Vlaanderen - Molenstr. 17, Groe- 'de, tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie - bij Detam, Segeersingel 8, Middel burg, tel. 35553, Gak, Papegaaien burg 50, Vliss. tel. 71520, Raad van Arbeid, Spanjaardstr. 53, Mid delburg, tel. 33600. Stichting Jeugd en Gezin in Zee land - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereik baar 10080-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Var- kensmarkt 1, Middelburg. Spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Stichting Kinderdagverblijf Kinderdijk, op vang peuters van 11 /2-4 jaar van ma. t/m vrij. 8.00-18.00 u., Kinder dijk 76, Middelburg, 01180-14532. Raads- en Advieswinkel Vlissin gen - Voor vragen over uitkerin gen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk, enz. Hobeinstr. 7-9, Spreekuren di., wo., do en vr. 10.00-12.00 u., di. do. en vrij. 13.00-15.00 u., tel. 19749. In de Zwaan Souburg, di. 14.00-16.00 u. tel. 61252, in Open Hof, Paauwen burg wo. 10.00-12.00 u. 01180- 65455. Vrijwillige Humanistische geestelijk hulpverlening - Voor een diepgaand gesprek, tel. na 18.00 u. tel. 01184-12578 of tel. 01180-14105. Groep Weduwen en Weduw naars - Bijeenkomst elke dinsdag avond Varkensmarkt 1Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. C.O.C. Homokontaktgroep Wal cheren - Posatbus 251, Vlissin gen, info. tel. 01184-68354/ 71854. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27- 29, tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid- Dauwendaeie - Roozenburglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzorging maan dag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maan dag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Dage lijks geopend van 9.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592 ook voor huisbezoeken. Stichting Chr. Hulpdienst Zee land - Hulpverlening op bijbelse grondslag, werkdagen 10.00- 24.00 u., za. en zo. 20.00-24.00 u. tel. 01180-36251 MIDDELBURG - De Asso ciation de la Culture Fran?aise en Zélande houdt zaterdag 19 mei een avond over Norman dië. De avond begint om 20.30 uur in Fitness-centrum Schut tershof aan de Vlasmarkt (te- genover „de Mug") in Middel- Werkgroep Taat Leven te Wal burg. Er worden dia's ver- cheren - Onderdeel van de vereni- toond over de streek en men ging ter bescherming van het on- kan er verschillende speciali- geboren kind, tel. 01184-61825. teiten uit dit gebied proeven. Vrouwen Nazorg Borstamputatie De toegangsprijs voor leden - Spreekuur woensdag van 10.00 twee gulden, andere belang- tot 12.00 uur Tel. 01180-14366 stellenden betalen het dubbe- Alfabetiseringsproject „Walche- je ren" - Leren lezen en schrijven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldingen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman - Vlissingen - Tel. 01184-63133. Middelburg tel 01180-36197 (b.g.g. 13358) en 14904. Ook voor Westkapelle. Medisch Kleuter- en Kinderdag verblijf - Opvang voor kinderen in de leeftijd van 11 /2-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg, tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zeeland - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120. Gratis advies en in formatie. Spreekuren Loskade, ma. 13.30-15.30 u., dinsdag van 9.30- 11.30 u., do. 17.00-19.00 uur. Stichting Blijf van m'n Lijf Zee land - Postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst - Voor een gesprek van menstot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Adviesbureau voor School en beroepskeuze - Badhuisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655. Infor- matheek elke wo. 13.30-16.30 u. of na afspraak. Zeeuwse Stichting voor Beroe- penvoorlichting en Studie en be roepskeuzevoorlichting - Grote Markt 14a, Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. U.V.V. Vriendschappelijk huis bezoek - Mevr. Vastenhoud-Ba- rendrecht, tel. 01180-36712. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c v., liften en warm watervoorzieningen, behalve gei sers. Na werktijden en in het week einde, tel. 12527. Orpheus, Werkgroep voor huwe lijk en homofilie - Informatie en opvang tel. 01184-72161 Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweq 814382 EJ Vlis singen, tel. 01184-17820. Informa tie betreffende verzorgingstehuis en bejaardenwoningen. Spreekuur maatschappelijke werkkracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 ur, telefonisch dagelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maan dag van de maand van 20.00- 22.00 uur. Open huis 2e en 4e za terdag van de maand van 10.00- 15.00 uur. Middelenverkoop tij dens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Info-Team FNV - Middelburg. Spreekuur 1ste donderdag van de maand, Walplein 6, 19.00-20.30 uur. Vlissingen: spreekuur 2e don derdag v.d maand in Kant. Bouw en Houtbonden, Schuitvaartgracht van 7-8 uur. Souburg: spreekuur 3e dinsdag v.d. maand in Midden hof van 7-8 uur. Buro Baanlozen-service.- Vrijwil- ligersvacaturebank, Klein Onder houdsdienst, Krant enz. open; di, wo. en do. 10.00 u-16.00 u. Tel. 01180-35790. Passantenopvang-thuislozen- zorg - 01184-14431Crisisopvang 01184-14911. Dag en nacht be reikbaar. Stimezo Zeeuwsch-Vlaanderen - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550 Belangenvereniging WAO Walcheren - Dinsdagmi>" dag van 14.00-16.00 uur, Loskac 29, Middelburg. Werkgroep Herkenning Zeeland - bevordering contacten tussen kinderen van foute ouders in oor logstijd, G. Kalksma, Kalkoensrenk 73, Vlissingen, 01184-71484. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaagden, Anonieme Families - Vlissingen, Postbus 520, 4380 XA, bijeenkomsten 1e en 3e ma. v.d. mnd. in VJV-ge-, bouw Verkuyl, Quakkelaarstr. 95. Werkgroep Gewetensbezwaar den Mil. Dienst - Midgard, Kui- perspoort 12, tel. 14281, Middel burg, 1e en 3e vr. v.d. maand, 19.30-20.30 uur. Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur op biblio theek Spuiplein. Project slachtofferhulp Vlissin- gen-Terneuzen - Hulp en advies slachtoffers van misdrijven, tel. 01180-37744 (na kantoortijd 15551), Turfkaai 23, Middelburg. Ver. voor Crematie (AWL) - Voor info J. Dik, el. 01184-60024. Werkgroep Gezamenlijke Belan genbehartiging voor werklozen - Spreekuur elke dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur in Lat. Schoolstr. 10-12, Middelburg, Gast- en Pieegadressen-project Zeeland - (uitgaande van Centrale voor Pleeggezinnen en Jeugd en Gezin) Middelburg, dagelijks be reikbaar, tel. 01180-28555. Zelfhulpgroep Klacht- en Kin- derbecherming - Postbus 7, 4083 AA Vlissingen, tel. 01184-71243. Belangenver. WAO Walcheren - Info bel. beh. arbeidsongeschikten, elke dinsdag 14.00-16.00 uur Los kade 29, Middelburg, tel. spreek uur elke maandag van 19.00-20.00 uur via tel. 01184-64375. Cursus Praktisch Nederlands voor buitenlanders - VJV, Ver kuyl, Quakkerlaarstr. 95, Vlissin gen, tel. 01184-17819, Latijnse Schoolstr. 12, M'burg, 01180- 11175. Raads- en Advieswinkel Vlissin gen Voor vragen over uitkerin gen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk enz. Secr. Badhuisstr. 104, Vliss. Spreekuren di. 10.30- 12.00 u., do. 9.00-12.00 u., vij. 9- 11 u. Tel. 01184-16655. Di. in De Zwaan (Souburg) 14.00-16.00 u. tel. 61252. Wo. in buurthuis De Pa raplu 10.00-12.00 u. tel. 65453. Soc. verzekering - informatie bij Detam, Segeerssingel 8 M'burg (tel. 35553), Raad van Arbeid, Spanjaardstr. 53, M'burg (tel. 25951) en GAK, Papegaaienburg, 50, Vliss. (tel. 71520). Komitee Vrouwen in de Bijstand - Postbus 585, M'burg, tel. spreek uur do. 14.00-15.00 u. (01184- 61252). Christelijke hulpdienst Zeeland - Voor mensen in nood, hulp op bijbelse grondslag (anoniem), tel. 01180-36251. Op werkdagen van 10.00-24.00 u. Za. en zo. van 20.00-24.00 u. Do. 17 mei 04.09 en 16.27 uur Vr. 18 mei 04.43 en 17.06 uur Za. 19 mei 05.22 en 17.45 uur Zo. 20 mei 06.06 en 18.29 uur Ma. 21 mei 06.59 en 19.23 uur Di. 22 mei 08.02 en 20.27 uur Wo. 23 mei 09.14 en 21.36 uur

Scheldebode | 1984 | | pagina 5