VOLG DE RENNERSKARAVAAN VAN DISHOEK TOT GOES Amateurronde Midden-Zeeland routeschema Organisatie en Jury Midden-Zeeland „Tevreden met deelnemersveld" Missen kissen de renners Jos Schipper De Zeeuwen Obstakel Herinneringen Van de Verkeersgroep rijkspolitie Piet Louwerse: SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 MEI 1984 GOES - Tijdens de Internationale prof- ronde door Midden-Zeeland zal ongetwij feld de belangstelling van de wielerfans zich concentreren op de renners die deel uitmaken van de ploegen Kwantumhallen en Panasonic, waarop wij reeds attendeer den in onze vorige editie. Het ziet er naar uit dat beide formaties met 12 renners (het maximale aantal) aan de start komen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiuiiniuii GOES - Tot de velen die zich inspannen om tij dens de Ronde van Midden-Zeeland alles in goede banen te leiden, behoren elk jaar de mannen van de Verkeersgroep Rijkspolitie in Middelburg. 313 De volgende namen prijken op de deelnemerslijst wat be treft de ploeg van Lomme Driessens: Jan Raas, Cees Priem, Ad Wijnands, Leo van Vliet, Jan en Adrie van Hou- welingen, Jac. Hanegraaf, Hennie Kuiper, Ludo Peeters, Noël Segers, Dirk de Wolf en Joop Zoetemelk. Peter Post stelt daar tegen over: Eddy en Walter Plane - kaert Eric Vanderaerden, Guy Nulens, Ludo de Keulenaar, Jos Lammertink, Johan Lam- merts, Bert Oosterbosch, Henk Lubberding, Theo de 'Rooy, Bert Wekema en waarschijn lijk Stefan Rooks. Beide teams lijken op papier de beste kan sen te hebben op zowel de in dividuele eindzege als die in het ploegenklassement. Maar de praktijk heeft be wezen dat het maken van prognoses een moeilijke zaak blijft. Daarom beperken wij ons wat dat betreft tot het boven staande en noemen wat namen van andere bekende deelne mers zoals Gerry Knetemann, Fons de Wolf, Mare Dierickx, Frank Hoste en Mare Ser geant, die allen deel uitmaken van de ploeg Europ Decor. De ploegen die in hoofdzaak uit Nederlandse renners be staan, zijn naast die van Kwantumhallen Elro Sport en A VP-Viditel. In laatstgenoemde ploeg zijn opgenomen de Zeeuwen Jos Schipper en Heddy Nieuwdorp die worden vergezeld door: Jos Albers, Johnny Broers, Gerard Kerstens, Hans Lan- gerijs, Jac van Meer, Ron Snij- Het organiserend comité van de ronde van Midden-Zeeland met zittend Jac Hanegraaf, Kees Priem, de drie lieftallige missen, een vertegemvoordiger van de Miro, Jan Raas, Heddy Nieuwdorp en Jos Schipper. ders, Mario van Vlimmeren en de Belg Mare Maertens. Elro Sport heeft onder ande re in de gelederen: Wies van Dongen, Fons van Katwijk, Jan Jonkers en Wim de Rui ter. Splendor heeft als uitste kende kopman Claude Cri- quielion, die onder andere kan rekenen op de steun van Rudi Mathijs, Patrick Versluijs en Gerry Verlinden. Bij Euro-Saop is Willy Teir- lick aanvoerder en William Tackaert fungeert als kopman bij Fangio-Marc. Luc Colijn en Ronny van Holen komen met negen anderen uit voor de ploeg Safir. Ploegen met een zuiver Ne derlands gezicht zijn voorts de individuele ploeg met daarin de Zeeuwen Vester Aarts en Ad Polak en die van Winter- mans-Race Verzendhuis waarbij Jan Aling kopman is. Veertien ploegen prijken momenteel op de deelnemers lijst. Er bestaat een kleine kans dat daar nog een tweetal aan wordt toegevoegd. 0. Minnaert volgt voor 25ste keer de 'rende' GOES - Het organiserende comité van de Internationa le Ronde van Midden-Zeeland bestaat uit: Piet Louwerse (voorzitter), Ad Verburg (secretaris/vice voorzitter), Jan Polderman (technisch adviseur), Adrie Klaasse en Jo Bouwman (beiden manager), John Schrier (huishoudelijke dienst), Jan Nagelkerke en Adrie de Jon ge (beide karavaanleiding), Piet Janse en Ad van Loen- hout (beiden technische dienst). Het jurykorps is als volgt geformeerd: profs: Chr. Delbressine (wedstrijdleider), W. Roosenburg (assistent-wedstrijdleider), M. Roymans, J. Houben, H. Strik, J. de Dijcker, J. Thomassen, A. Ver schoor, C. Maas (speaker), P. Tijmersma (fotofinish). Amateurs: J. Moerdijk (wedstrijdleider), W. Timmer mans (assistent-wedstrijdleider), A. de Winter, J. Franse, J. Vol werk, W. Luitwieler, C. Bodbijl, J. Hof f er, W. Cox, A. van Oosten (speaker). Afwachting: P. v.d. Hooft, K. Schautteet, A. Agterdenbosch, L. Meijer, P. Dalebout, R. Kint, B. van Gils, M. de Jonge (speaker). VLISSINGEN/GOES - De amateurronde door Midden- Zeeland begint om halftien met een geneutraliseerde start op het Miro-terrein in Vlissin- gen. Alvorens in de Burge meester Van Woelderenlaan de vliegende start plaatsvindt, passeert men de Gildeweg, President Rooseveltlaan, In dustrieweg, Paul Kruger- straat, Badhuisstraat, Betje Wolfplein, Coosje Busken- straat, Boulevard Bankert, Kenau Hasselaarstraat en Boulevard Evertsen. Na Vlissingen is de route met plaatsaanduiding en doorkomsttijd als volgt: Dis- hoek-9.42 uur, Valkenisse-9.46, Zouteland-9.48, Westkapelle- 9.55 (met premiesprint op de Zuidstraat), Domburg-10.07, Oostakepelle-10.14, Seroosker- ke-10.20, St.-Laurens-10.25, Middelburg-10.30 (via Sand- berglaan, Noordsingel, Sport- laan, Nassaulaan en Veerse- weg), Veere-10.40, Vrouwen- polder-10.50 (met premiesprint op Vrouwenpolderseweg), Kamperland-11.02, Wissen- kerke-11.07, Geersdijk-11.12, Kortgene-11.16 (met premie sprint in de Hoofdstraat), Wolphaartsdijk-11.32, Arne- muiden-11.51, Nieuwdorp- 12.01 (met premiesprint op de Havenweg), Lewedorp-12.05, Heinkenszand-12.14, 's-Hee- renhoek-12.22 (met premie sprint op de Molendijk), Ove- zande-12.29, Oudelande-12.33, Baarland-12.37, Kwadendam- me-12.40 (met premiesprint in de A. de Koningstraat), Nisse- 12.45, Goes-12.55 (tevens finish op de Fruitlaan). VLISSINGEN/GOES - De Ronde van Midden-Zeeland die dit jaar voor de vijfen twintigste keer wordt verre den (een jubileum dus) mag zeker worden bestempeld als het grootste sportevenement in Zeeland. Voorzitter Piet Louwerse van het organise rend comité benadrukte dit nog eens tijdens de persconfe rentie in De Roompot in Wis- senkerke. Hoewel Louwerse het spijtig vond dat er dit keer geen Franse ploeg aan de start komt, omdat de internationale kalender in feite overbezet is, toonde hij zich niet ontevreden H QQ j Q over de deelname zowel in kwantitatief als in kwalitatief opzicht. Er staan zestien ploegen in geschreven en dat houdt in dat er dan zo'n 140 renners op pad kunnen gaan in de profronde. Louwerse attendeerde er voorts op dat het zeker attrac tief is dat er dit keer ook een amateurronde kon worden ge- creeerd in het kader van het 30-jarig bestaan van de ZRTC Theo Middelkamp en in nau we samenwerking met deze vereniging. Wat de organisatie van de profronde betrof, deel de Louwerse mee dat deze ne gen maanden in beslag nam. Het aantal sponsors dat steun verleent is 167, een record aan tal. Ook de reclamekaravaan die de renners vooraf gaat, zal groter zijn dan ooit tevoren. De NCRV geeft een radiover slag van de profronde tussen vier en zes uur ep de NOS schenkt 's avonds waarschijn lijk aandacht aan het gebeu ren. GOES/VLISSINGEN - Na afloop van de internationale ronde van Midden-Zeeland kunnen de winnaars weer de kussen on ontvangst nemen van drie lieftallige dames. He lena Hanse, Miss Miro, zal de profs huldigen. Manda Vogelaar werd uitgeroepen tot Miss amateurs en zij mag de eerste drie aankomende renners in deze klassieker een zoen geven, terwijl Miss L'Allure de afwachtingswedstrijden voor rekening neemt. in Ronde Midden-Zeeland In de profronde gaan acht motorrijders mee en een commandowagen terwijl in de amateurronde wordt geassisteerd met vier motorrijders en een commandowagen. Van de genoemde Verkeersgroep is O. Minnaert voor de vijfentwintigste keer present en heeft dus nog geen enkele Zeeuwse ronde gemist. y IS De route, met dikke strepen aangemerkt, die de profs volgen zaterdag tijdens de internationale ronde van Midden-Zeeland. VLISSINGEN/GOES - De profs die in actie komen tij dens de Internationale Ronde van Midden Zeeland vertrek ken geneutraliseerd vanaf het Miro-terrein in Vlissingen om halftwaalf. Daarna passeert men de Gildeweg. President Roose veltlaan, Industrieweg, Paul Krugerstraat, Badhuisstraat, Betje Wolfplein, Coosje Bus- kenstraat, Boulevard Bankert, Kenau Hasselaarstraat, Bou levard Evertsen en Burge meester Van Woelderenlaan, waar de vliegende start plaatsvindt. De verdere routebeschrij - ving met plaatsnamen en doorkomsttijden luidt: Dishoek 11.42 uur Valkenisse 11.46 uur Zoutelande 11.48 uur Westkapelle 11.56 uur Domburg 12.07 uur Oostkapelle 12.14 uur Serooskerke 12.20 uur St. Laurens 12.25 uur Middelburg 12.30 (via Sand- berglaan) Noordsingel Sportlaan Nassaulaan en Veerseweg Veere 12.40 uur Vrouwenpolder 12.50 uur (met premiesprint op Vrouwenpol derseweg) Kamperland 13.02 uur Wissenkerke 13.07 uur Geersdijk 13.12 uur Kortgene 13.15 uur Wolphaartsdijk 13.33 uur Arnemuiden 13.54 uur Nieuwdorp 14.04 uur Lewedorp 14.09 uur Heinkenszand 14.18 uur 's Heerenhoek 14.26 (met pre miesprint op de Molendijk) Ovezande 14.34 uur Oudelande 14.39 uur Baarland 14.43 uur 's Gravenpolder 14.54 uur Kruiningen 15.13 uur Waarde 15.23 uur Krabbendijke 15.29 uur Yerseke 15.42 uur (met pre miesprint op Kerkplein) Kapelle 15.51 uur Wemeldinge 16.01 uur (met premiesprint op Westelijke Kanaalweg) Goes 16.15 uur (via Zwembad- weg, Albert Joachimiade, Ringbaan-West, Rijksweg 58 en Anthonie Fokkerstraat naar Fruitlaan voor eerste doorkomst. Op de Fruitlaan wordt premiesprint verreden. Vervolgens maakt men nog een lus van een kleine 20 kilo meter via 's Gravenpolder dat om 16.27 uur wordt bereikt en Nisse waar men om 16.35 uur passeert om dan weer terug te keren naar Goes Zuid waar op de Fruitlaan de finish wordt verwacht om 16.45 uur. De totale afstand is 220 kilo meter. De 54-jarige Minnaert, die zaterdag de comrpandowagen bemand die de amateurkara vaan vooraf gaat, kan uiter aard een boekje opendoen over alles wat men op zo'n dag be leeft en tegenkomt. Want hoewel er vroeger veel geïmproviseerd moest worden (er was toen nog geen tourradio die het contact tus sen de politie en de wedstrijd leiding onderhield) komt men ook nu nog wel eens obstakels tegen die om een snelle oplos sing vragen. .iZoals bijvoorbeeld een paar jaar geleden in Yerseke", zegt Minnaert, „toen in een straat waar eenrichtingsver keer gold en die de rennerska ravaan zou moeten passeren een truck met oplegger ons wel even de nodige hoofdbre kens heeft gekost. Het liep al lemaal goed af wat ongeluk ken betreft, maar het wed- strijdbeeld werd er toen dacht ik wel door bepaald. Want een groep renners die het eerst de smalle rijstrook kon passeren hebben de anderen niet eerder terug gezien dan aan de finish in Goes." Paniekerig was het ook een jaar of zeven geleden in Baarland. Minnaert daarover: „Daar struikelden wij figuurlijk op een opgebroken straat die in de route lag. En dan te bedenken dat we een avond tevoren, toen we sa men met het organiserend co mité de route inspecteerden niets hadden aangetroffen wat wees op een dergelijk obstakel. In allerijl hebben we toen een wegomlegging gecreëerd en alles kwam weer op zijn pootjes terecht." Het zijn maar een paar kanttekeningen die Minnaert plaatst bij Zeelands grootste wielerevenement, maar ze spreken boekdelen. Met de voortschrijdende techniek en de reeds genoemde tourradio die ook de taak van de Rijkspolitie vergemakke lijkt, blijft niettemin voortdu rende attentie geboden. „Dat is logisch", volgens Minnaert, „ondanks het feit dat het ver keersbeeld zich in de loop der jaren heeft gewijzigd. Om een voorbeeld te geven: vroeger kwam je een boerenwagen te gen op de route, nu kan dat een dragline zijn." Minnaert heeft aan de Zeeuwse ronde veel prettige herinneringen bewaard. De allermooiste was misschien wel de eerste ronde in 1957 toen Miel Verstraete triom feerde. „Ja, Miel was toen een dorpsgenoot van me, want ik kom uit Eede en uiteraard als zo iemand met de hoogste eer gaat strijken, doet je dat wel wat", wil Minnaert kwijt, die zaterdag ook in "zijn" jubi leumronde hoopt op een Zeeuwse winnaar. „Maar wanneer het iemand anders zal zijn, krijgt hij van mij niet minder waardering want zo sportief ben ik ook weer wel", besluit hii.

Scheldebode | 1984 | | pagina 13