ZEELAND BEURS Toeristen lokken met De Ruyter-honderdje Organisatie verwacht 35.000 bezoekers op Zeelandbeurs VLISSINGEN Politie op de beurs JAM-JAM in Bar De Loods 30 APR.5 MEI MIRO PARKING Politie Kapelle start ook met fietsen graveren JCP Orkest met speciaal programma in Middelburg Laatste snufte/markt in Goese veilinghal Cursus over zwangerschap Trefloop Eetavond Zomermode Wat weegt de slager? Rotan Voeding Gazons Rommelmarkt Juliana Jubileum voors telling Koffiemorgen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 APRIL 1984 VLISSINGEN - Onder de naam Zeelandbeurs '84 wordt de komende week in Vlissingen een grote woon- en consumentenbeurs gehouden, de grootste die ooit in Zeeland plaatsvond. Honderd zestig deelnemers tonen allerlei zaken die te maken heb ben met wonen en geven de meest uiteenlopende huishoudinformatie. lllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllillllllllllll VLISSINGEN - De Vlissin- ger Luc Markies verschijnt op de Zeelandbeurs met een unieke promotiecampagne voor Zeeland. Het bekende groene briefje met een beel- tenis van de Ruyter op de voorkant transformeerde hij in een bankje van 130 gulden (Zeeuwe waarde). Zuinig uit in Zeeland is E dan ook het motto van zijn E promotiecampagne. Er moe- E ten nog zo'n 125 miljoen de E Ruyter-honderdjes in om- E loop zijn en als het aan Mar- E kies ligt, worden die alle- E maal in Zeeland besteed. Op de Zeelandbeurs komt Markies voor het eerst met zijn campagne naar buiten om te bezien of er voldoende ondernemers te interesseren. Ze zullen 460 gulden op tafel moeten leggen voor een eer ste pakket promotie-artike len, bestaande uit onder meer vouwkoffers, actie spaarkaarten, brochures en post-tape-cards. De post-tape-card is nieuw in Nederland. Dit geluids bandje biedt de mogelijk heid je stemgeluid via de E post bij iemand anders in de E huiskamer te krijgen. Er is E ruimte voor een boodschap („brief') van ongeveer vijf E minuten lengte. De geluids- E band biedt ook unieke moge- lijkheden voor het maken S van reclame, zo is Markies' E overtuiging. 5 Markies brengt de opzet E van het doel van de campag- E ne ook ter kennis aan de E Zeeuwse gemeentebesturen, E de provincie en de VW's. MIDDELBURG - De pianist/componist Misha Mengel berg komt opnieuw naar Zeeland, ditmaal met zijn ICP Orkest van elf man. Dankzij een extra provinciaal subsi die aan de Stichting Nieuwe Muziek kan het orkest vrij dag 27 april in het Kuiperspoorttheater in Middelburg een concert geven rond de pianist/componist Herbie Ni chols. Op 13 augustus 1983, tijdens het Internationaal Jazz Festival in de Meervaart te Amsterdam, gaf het Instant Composers Pool Tentet, uitgebreid met drie gasten, een hommage aan Herbie Nichols, een in 1963 overleden pia nist/componist, die niet behoort tot de jazz-vedetten maar die bij insiders een grote reputatie geniet. Mengelberg verdiept zich al ruim 20 jaar in de compos- ties van deze Amerikaan en kon zodoende een program ma van een uur muziek arrangeren uit het oeuvre van Nichols. De bewerkingen van Mengelberg werden een groot succes. „Ik begeef mij op glad ijs door het in twee zinnen sa men te vatten", zegt ICP leider Misha Mengelberg. „Maar wat mij in de muziek frappeert, zijn de interne contra dicties die hij als één persoon in de vorm van een rechter- en een linkerhand aan de orde weet te stellen en weet op te lossen. Hij voert oorlog tussen de linker- en de rechter hand, maar alles komt op zijn pootjes terecht". Het concert begint om halfnegen. Eén van de talrijke kraampjes op de Snuffelmarkt in de Goese veilinghallen. GOES - Aanstaande za terdag is het alweer de laat ste snuffelmarkt van dit sei zoen in de Goese veilinghal len. Tot nu toe konden er dit seizoen al zo'n 25.000 bezoe kers worden geteld. Voor aanstaande zaterdag staan er weer ruim twee honderd kraampjes opge steld met diverse gebruikte spulletjes. Ook is er weer een kindershow: het duo Jo ke en clown Miko, die ook al op de snuffelmarkt van 28 januari te zien waren. In totaal geeft het tweetal vier voorstellingen. De eer ste is om tien uur 's och tends, vervolgens om half- twaalf en halftwee en het vrolijke gezelschap besluit zijn bezoek aan de snuffel markt in Goes met een op treden om drie uur. De kin dershow kreeg de titel „Hoe kan dat nou" mee. Dat slaat op de goocheltoeren die - als alles goed gaat - te zien zul len zijn. Verder is clown Mi ko nogal een eigenwijze dwarsligger, en Joke en de kinderen hebben er hun handen vol aan. Het duo probeert, tijdens de hele voorstelling door, zo veel mogelijk kinderen mee te laten doen. Zo krijgen en kele kinderen de kans een „goochel-diploma" te halen; een poging die niet bij voor baat kansloos zal zijn. En clown Miko zal gaan probe ren enkele vaders of moe ders uit de zaal voor zijn karretje te spannen. VLISSINGEN - De Gemeentepolitie Vlissingen ver schijnt in samenwerking met het Regionaal Bureau Voor koming Misdrijven Zeeland met een primeur op de Zee landbeurs. Zij zullen daar hun nieuwe Informatiebus Voorkoming Misdrijven tonen, die op 11 april pas aan de toekomstige gebruikers werd overgedragen. Het doel van de bus is het publiek kennis te laten maken met het Instituut Voorko ming Misdrijven, het publiek te motiveren om samen met de politie misdrijven te voorkomen en het publiek tips te geven om zich beter tegen bepaalde misdrijven te bescher men. Onder meer wordt aandacht besteed aan zaken als fietsdiefstal, vandalisme en diefstal vanaf en uit auto's. In de bus worden goede en foute situaties op duidelijke wijze getoond, onder meer door middel van een diapresentatie. De tweede primeur op de beurs is de inzet van een gra- veerbus op 30 april. Al ongeveer zeventigduizend mensen hebben in Zeeland gebruikt gemaakt van de gelegenheid om gratis hun fiets te laten voorzien van postcode en huis nummer. Voor hen die de kans in eigen omgeving gemist hebben, is er de gelegenheid om op 30 april tijdens de ope ningsuren van de beurs hun fiets te laten graveren. VLISSINGEN - Bij voldoende belangstelling begint het VJV Vlissingen opnieuw in samenwerking met de Kruisvereniging Vlissingen-Souburg een cursus omtrent zwangerschap. De bijeenkomst vinden nu s avonds plaats. De cursus be staat uit zes bijeenkomsten. Het programma bevat de volgende onderwerpen: infor matie over eigen lichaam en de groei van de baby tijdens de zwangerschap; bevallen, hoe en waar; als de baby er is: o.a. voeding en verzorging; post natale depressies. De cursus, die plaatsvindt in het gebouw van de kruisvereniging, Le- liënlaan 1 begint op maandag avond 7 mei. Elke wekelijkse bijeenkomst duurt van 19.30- 21.30 uur. Kosten 2,50 per bijeenkomst. Vrouwen die willen deelne men aan de cursus worden vriendelijk verzocht zich vooraf op te gven op één van de onderstaande adressen, waar men ook terecht kan voor meer informatie: Kruis vereniging Vlissingen-Sou burg, Leliënlaan 1, Vlissingen, tel.nr. 01184-15175, vragen naar Roos Rooze of Vormings werk Jonge Volwassenen, Verkuyl Quakkelaarstr. 95, Vlissingen. Tel.nr. 01184-17819, vragen naar Joke Pais. (Het VJV is tot 1 mei gesloten). MIDDELBURG - Aanstaan de vrijdag en zaterdag wordt alweer de derde Trefcenter- loop gehouden. Voor vrijdag staan er pres tatielopen over 4, 8 en 12 kilo meter op het programma, voor zaterdag een prestatieloop over 25 kilometer en de wed strijd over dezelfde afstand. De start voor de vrijdagse prestatielopen is om zeven uur bij het sportpark Nadorst (Prooyenseweg). De prestatie loop en de wedstrijd van za terdag starten om twee uur. De prijsuitreiking is rond vijf uur in sportpark de Na dorst. VLISSINGEN - De N.V.I.H.- COC afdeling Zeeland, regio Walcheren houdt vrijdag 27 april een eetavond voor homo seksuele mannen en vrouwen. Op het menu staat rijstscho tel met groente en kip. Het be gint om 7.00 uur 's avonds en de kosten zijn vier gulden. Liefhebbers kunnen zich opgeven via tel - 01184-17374. KORTGENE - Op zondag 29 april aanstaande geeft de Zeeuwse popgroep Jam Jam haar traditioneel „koningin nedag-concert" in Bar De Loods in Kortgene. Sinds 1980 is dit een vaste gewoonte. De laatste tijd worden nogal wat Zeeuwse bands opgehe ven, en boze tongen hebben ook de naam Jam Jam in dat verband laten vallen. „Niets is echter minder waar" aldus de zwaarbesnorde drummer Piet Snoodiik. „Wij hebben de laatste tijd vooral in Brabant en België gespeeld, en zijn bezig geweest met nieuwe nummers en op names. Dat enkele leden van onze band wel eens als gast met een andere groep spelen wil nog niet zeggen dat Jam Jam niet springlevend zou zijn, integendeel...." Zeeuwse fans die zich hier van persoonlijk willen over tuigen kunnen zondagavond vanaf 9 uur terecht in Bar de Loods. Zeeuwse fans met ver voer kunnen een dag later, op koninginnedag, terecht in het Brabantse Oosterhout, waar Jam Jam een groots opgezet popfestival op swingende wij ze zal besluiten. gang. Wie kleine kinderen meeneemt, kan gebruik ma ken van de gratis wandelwa- genservice van de organisatie. VLISSINGEN - Op de Zee landbeurs is uiteraard ook heel wat over de nieuwste mo de te vinden. Onder meer in de stand van mode-atelier Josse- line uit Middelburg kan men zien wat deze zomer volgens ontwerpers allemaal leuk is. De nadruk ligt hier op ont werpen van natuurlijk mate riaal als wol, linnen en na tuurzijde. Van wol vindt men er gebreide truien, vesten en jasjes. Vanuit het IJslandse Reykjavik komen de originele Alafoss en Viking truien en vesten, gemaakt van de origi nele IJslandwol. Voor de pak jes en mantels is gekozen voor combinatie van handgeweven stoffen en breisels. Wit, gebroken wit, grijs, zwart en warme tropische tin ten zijn kenmerkend voor de collecte van Josseline. Deze tinten zijn ook terug te vinden in de zijde-collectie. De hier voor gebruikte natuurzijde is ook per meter te koop. KAPELLE - Ook in de ge meente Kapelle gaat de Rijks politie in samenwerking met het project Mensen zonder Baan beginnen met het grave ren van fietsen. Als eerste komt Wemeldinge aan de beurt, op 21 en 22 mei. Vervolgens zijn de fiets-gra veerders op 23, 24, 25 en 28 mei in Kappele-Biezelinge. Tenslotte kunnen de inwo ners van Schore op 29 mei hun fietsen laten graveren. Nadere tijden en plaatsen volgen nog. Het organiseren van een dergelijke grote beurs stuitte in Zeeland altijd op bezwaren in verband met het ontbreken van een geschikte ruimte. Dit probleem lost het Bureau Beurzen Organisatie B.V. uit Eindhoven op door enorme tenten met een totaalopper vlakte van tienduizend vier kante meter op het terrein van de MIRO in Vlissingen op te zetten. Het weer kan de beurs bezoekers geen parten spelen, want de tenten zijn aange naam verwarmd. De beurs wordt gehouden van maandag 30 april tot en lopen. Tweederde van de ruimte op de gecombineerde beurs wordt ingenomen door kramen die informatie bieden over wonen, de overblijvende ruimte is gereserveerd voor consumentenhuishoudinfor- matie. We verwachten heel wat bezoekers. Gezien het gro te succes dat we ook de afgelo pen vier jaar hebben geboekt met de beurs Interieur-Zee land in Goes, verwachten we hier in Vlissingen toch wel minstens vijfendertigduizend bezoekers". Op het woongedeelte van de Zeelandbeurs '84 zijn natuur lijk alle stijlen en de nieuwste modellen meubels te zien, zo als massief eiken meubelen, stands aan van de meest uit eenlopende zaken. Zo kan men er onder andere informatie krijgen over de verbetering van gazons, maar ook over de laatste modesnufjes. Hete is natuurlijk niet mo gelijk om in een paar woorden is er een stand van zeven Zeeuwse makelaars die zich gezamenlijk presenteren. De Vlissingse politie is aanwezig en geeft voorlichting over de voorkoming van misdrijven en ook de gemeente Vlissingen is vertegenwoordigd. Uiteraard wordt ook ge dacht aan de inwendige mens. Zo zijn er kramen met wafels en oliebollen, suikerwaren en snacks. De bezoekers kunnen uitrusten in het restaurant van de Zeelandbeurs. Voor in formatie over voeding kan men onder andere terecht bij de stand van de Kleine Aarde. Men kan ook bij de bakkers een kijkje nemen als men bij voorbeeld geïnteresseerd is in het bakken van zuurdesem brood. met zaterdag 5 mei. Maandag om elf uur opent burgemeester Westerhout de beurs. Deze is dan tot 's avonds tien uur voor het publiek geopend. Van dinsdag 1 tot en met vrijdag 4 mei kan het publiek steeds van een tot tien uur terecht en op de laatste dag van de beurs, zaterdag 5 mei, zijn de deuren geopend van elf tot zes uur. „Het grote voordeel van een beurs als de Zeelandbeurs '84 is dat de bezoeker hier in een paar uur een totaaloverzicht krijgt van artikelen in een be paalde branche", meent de heer Delissen, organisator van deze beurs. „Dit is natuurlijk veel over zichtelijker en gemakkelijker dan dat men in de stad daar voor allerlei winkels moet af- rotanmeubelen, Duitse hoek banken en dergelijke. Maar het wonen omvat na tuurlijk meer dan alleen meu bels. Daarom is ook aandacht besteed aan vloerbedekking, parket, kurk, keukens en sani tair, rolluiken en andere zon wering. Ook kan men er informatie krijgen over kozijnen van ver schillende materialen, zoals aluminium en kunststof. Voor de tuinverzorging is een hoek je ingeruimd waar men de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van pergola's, ser res en dergelijke eens kan be kijken. In het consumenten- huishoudgedeelte treft men MIDDELBURG - Zaterdag 28 april zal het weer een grote drukte zijn bij de jaarlijkse rommelmarkt van de Juliana- Korpsen in en om de molen „De Hoop" op het Vlissings Bolwerk in Middelburg. Deze rommelmarkt, die tot de grootsten in Middelburg behoort, is bedoeld om geld bijeen te brengen voor de uit breiding van de instrumenten der korpsen. Een heel jaar lang is er bijna dagelijks ver zameld en de voorraad is dan ook bijzonder groot en zeer uitgebreid. Behalve de te koop aangeboden goederen zal er ook voor de inwendige mens worden gezorgd in de vorm van oliebollen, wafels, brood jes en verschillende drankjes. Zo'n 100 medewerkers van de vereniging zullen die dag SOUBURG - De Souburgse toneelvereniging STEC speelt zater dag 28 april en zaterdag 5 mei in de Zwaan de voorstelling Com missaris Manus vertelt. Het is een jubileumvoorstelling, want STEC bestaat 35 jaar. Commissaris Manus vertelt is dan ook een vrolijke komedie. Beide voorstellingen beginnen om half acht en er is beide avonden bal na met muziek van de J.W.-band. VLISSINGEN - Op de Zee landbeurs in Vlissingen zijn ook acht ambachtelijke sla gers uit Walcheren vertegen woordigd. In hun stand tonen zij een rijk assortiment aan vlees en vleeswaren. de diverse stands bedienen. De rommelmarkt begint om 8.00 uur en is vrij toegankelijk. MIDDELBURG - De vrou wengroep „Kom uit je Huis" houdt op woensdag 2 mei weer de maandelijkse koffiekon- taktochtend. Hennie Scherpenisse en Els Verhage van Vrouwen voor Vrede praten over kruisraket ten en de gevolgen daarvan. De ochtend begint om 9.30 uur en zal duren tot 11.30 uur De kof fiekontaktoch tend vindt plaats in het wijkgebouw Zui derbaken, M. de la Palma- straat, Middelburg-Zuid. De kosten zijn ƒ1,- per persoon. Na afloop kan men ook infor matie krijgen over alle aktivi- teiten van „Kom uit je Huis". neer te zetten, wat men alle maal op een dergelijke grote beurs kan aantreffen: het aanbod varieert van huis- houdtextiel tot orgels en pia no's, klein antiek en curiosa, serviezen en bestek, van elek trische beveiliging tot kap- persbenodigheden en van wij nen en kaas tot fietsen. Na tuurlijk ontbreken ook de Zeeuwse standhouders niet op deze eerste Zeeuwse beurs. Zo Een aantal Walcherse slagers verzorgt in samenwer king met het Voorlichtingsbu reau Vlees doorlopend demon straties, waarbij het publiek desgewenst het vlees -aan een proeftest mag onderwerpen. De toegangsprijs voor de beurs is ƒ4,50 voor volwasse nen en 2,50 voor kinderen tot zestien jaar onder begeleiding van hun ouders. Peuters en kleuters hebben gratis toe- Om het uur zal een chefkok van het Bedrijfschap Slagers- bedrijf demonstratie bakken en braden verzorgen. Ook geeft hij tal van tips hoe ook eenvoudige vleesprodukten feestelijk op tafel kunnen worden gepresenteerd. Na af loop bestaat de mogelijkheid het bereide produkt te proe ven. Bij deze stand kan men ook meedoen aan een prijsvraag. De bedoeling is dat de bezoe kers het totaalgewicht van de acht aanwezige slagers raden. Degene die het juiste gewicht raadt, of er het dichtst bij is, krijgt een vleespakket ter waarde van honderd vijf tig gulden, in overleg samen te stellen. E Zijn bedoeling is zoveel E mogelijk Zeeuwse onderne- E mers voor de promotiecam- E pagne te interesseren. Voor E het betalen met de Ruyter- H honderdjes moeten zij de toerist belonen met kortin- =5 gen, premies en een spaarac- tic, waarbij een zogenaamd de Ruyter-kwartje een rol speelt. Lukt dat, dan kan via een landelijke campagne de toe- E rist massaal naar Zeeland E worden gelokt. Markies E lonkt dan ook naar de pro- vincie die een potje van ij 700.000 gulden juist voor toe- ristische promotie te beste- den heeft. Dat zal de kans op E succes nog vergroten, meent hij. ^iiiiiiiiiiiiiiïiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Alleen op die manier S wordt een verblijf in de delta een zo voordelig verblijf dat de toerist van honderd gul- den inderdaad honderdder- 5 tig gulden kan maken. De campagne wordt een succes als in ten minste twintig verschillende plaatsen min- stens twintig Zeeuwse on- E dernemers meedoen.

Scheldebode | 1984 | | pagina 9