het weten waard Graficus Jac. Jongert werkte voor betere samenleving Paasconcert Leo Heijdra KRO-show in Westkapelle Zwitserse floklore in Domburg Kwartet speelt Haydn Vogelbeurs Zangavond in de kerk Heavy metal in Cavern UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Laatste concert van Trance voor tournee door Amerika Stationsfietsenstalling is complete rijwielzaak Videofilms bij heropening van Surf port Wave Schots muziekkorps op bezoek in Goes bij Leger des Heils Snuffelmarkt SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 APRIL 1984 305 MIDDELBURG - in het Zeeuws Museum aan de Abdij in Middel burg is tot 5 juni gra fisch werk te zien van Jac. Jongert (1883-1942). Tussen Kunst en Recla me heet de tentoonstel ling van deze ten on rechte onbekende ont werper. Vóór de oorlog was hij actief als indus trieel ontwerper en gra fisch vormgever. In deze functie werkte hij bij verschillende bedrijven en maakte voor uiteen lopende produkten pak kende reclamebeelden. Het bekendst is de vormgeving, die hij voor De Erven de Wed. J. van Nelle in Rotterdam ver zorgde: pakjes thee, kof fie, tabak, affiches, lichtbakken en zelfs zakagenda's, nota's en bestel boekjes voorzag hij van een fraaie vorm geving. Jongert begon als „sierend" kunstenaars in de traditie van R. Ro land Holst en in het be gin van zijn carrière - de jaren tien en twintig - toont zijn werk ver wantschap met de exu berante, expressieve stijl van de groep kun stenaars, die de Amster damse School wordt ge noemd. Hij streefde naar verspreiding van produkten van beelden de kunst in het dageljks leven en hoopte met zijn werk het ideaal van een betere samenleving dichterbij te brengen. Dit idealisme, dat bij veel kunstenaars van zijn generatie leefde, kwam voort uit een ge voel dat er een kloof groeide tussen kunste- nar en publiek en uit de oprechte wens iets te willen betekenen voor de mensheid. Jongert koos daarom vpor de grafische vormgeving: een vorm, die een grote re verspreiding heeft dan bijvoorbeeld schil derkunst. Hij nam ak- tief deel aan de discussie over de plaats van de kunstenaar in de sa menleving en nam een duidelijk standpunt in in het debat over de ver zakelijking van de vormgeving. Ook al kon hij zich niet verenigen met het idee van de „ornament loze" stijl waarbij de vormgeving geheel door de functie werd bepaald, vertoont zijn werk wel een toenemende ver strakking. De relatie tussen kunstenaar en industrie heeft hem sterk bezig gehouden, in praktijk èn theorie. Ja renlang was hij name lijk docent aan de Rot terdamse academie. Jongert is een pionier geweest op werkterrei nen als reclame en huis stijl. Deze vormen van publiciteit namen juist in zijn tijd, met de ont wikkeling van de Ne derlandse industrie tot moderne, kapitalistische ondernemingen, aan be tekenis toe. De tentoon stelling is samengesteld door het Haags Ge meentemuseum en wordt in circulatie ge bracht door de Dienst Verspreide Rijkskollek- ties. Een goed gedocu menteerd boekje waarin veel afbeeldingen van Jongerts werk en met een inleiding door Emy Hoogenboezem, is voor 5,- verkrijgbaar. De tentoonstelling is op werkdagen van tien tot vijf uur te zien en op vrijdag en eerste paas dag is het museum ge sloten. films MASCOTTE HUISARTSEN TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER VLISSINGEN - Evenals voorgaande jaren is er tweede paas dag in Vlissingen weer een paasconcert. Het speelt zich dit jaar af in het Vestzaktheater aan het Bellamypark 5 in Vlissingen. Er speelt die middag een heel bijzondere gitarist en wel de uit Rotterdam afkomstige Leo Heijdra. Voordat Leo Heijdra aan de gitaar raakte, studeerde hij voor priester, later electro- techniek. Zijn eerste gitaar knutselde hij zelf in elkaar. Na een conservatorium-opleiding besloot hij op te gaan treden. Het bijzondere aan Leo Heijdra is dat hij niet alleen klassiek gitaar speelt, maar ook goed thuis is in verschil lende andere stijlen zoals pop, jazz en ragtime. Van al deze WESTKAPELLE - Zondag middag 22 april wordt in de Hooizolder in Westkapelle weer een play-backshow ge houden. Presentator van de show is ook nu weer Henny Huisman. De winnaar van deze regiona le voorronde mag optreden in de televisieshow van de KRO. Gastoptredens zijn er in West kapelle van de uit Amerika afkomstige zanger Joe Bourne en van Maria Verano. De show begint om twee uur. DOMBURG - Een folkloris tische groep uit Zwitserland, de „Vereinigte Trachtenleute Basel", brengt tijdens de paas dagen een bezoek aan ons land en meer in het bijzonder aan het eiland Walcheren. Behalve dat deze mensen de bloembol- lenvelden en de Deltawerken willen bezoeken, heeft de groep van ongeveer 35 perso nen echter ook iets te bieden. Op zaterdag 21 april om 19.30 uur treedt de Bazelse groep op in het Openlucht theater aan de Ooststraat in Domburg met zang en dans in klederdracht, het blazen op de Alphoorn en een piccologroep met een voorstelling van ver schillende „Fasnachts"-figu- ren (een soort carnavalsfigu ren). Verder zal mevrouw M. de Jager-de Pagter met haar groep een show van Walcherse klederdrachten van het begin van de vorige eeuw tot heden verzorgen. Het wordt muzi kaal omlijst door de Boeren - kapel „De Deurdouwers" uit Domburg. Omstreeks 19.00 uur zal het volledige gezelschap een korte rondgang door Dom burg maken van het Schut tershof naar het Openlucht theater. Entree: 1,- per per soon.'' stijlen laat hij in het Vestzak- theater iets horen. Hij begint zijn programma met een aan tal klassieke werken bijv. Ca- pricio Arabe van Francisco Tarrega. Tarrega maakte dit stuk met Arabische toonlad ders en vele versieringen. Ver der een compositie van Heitor Villa Lobos. „Chorös nr. 1" is een stuk waarin men de stijl terugvindt van de Braziliaan se straatmuzikanten. Na de pauze volgt de jazz, pop en ragtime. Leo Heijdra speelt dan „In Memorium Django Reinhardt" gecompe- neerd door Carey Blyton. Van de bekende popgitarist Steve Howe (Yes) brengt Leo „Mood for a day". Verder bekende stukken van Scott Joplin en Tom Turpin w.o. „The Enter tainer" uit de film „The Sting". Het concert begint om 16.00 uur en de toegang be draagt 6,50. VLISSINGEN - Donderdag 19 april speelt het Quartetto Ultrajectinum in de Doopsge zinde kerk in Vlissingen de cy clus voor het strijkkwartet van Haydn „Die Sieben letzten Worte Jesu Christi". De tekstwoorden worden uitgesproken door dominee Schokking. Haydn schreef de ze muziek op het hoogtepunt van zijn roem vlak voor zijn eerste reis naar Engeland. Het concert begint om half- negen en de toegang is gratis. Organisatie Uit in Vlissingen. ARNEMUIDEN - De vogel vereniging Zanglust in Arne- muiden houdt een extra vogel koop- en ruilbeurs en wel op zaterdag 21 april. Liefhebbers kunnen er on derling vogels ruilen of verko pen, terwijl er ook weer een aantal opkopers aanwezig zal zijn om de kwekers van hun overtollig kweekmateriaal af te helpen. De vereniging zelf staat er met een stand ge bruikte vogel-materialen en boekwerken en staat verder klaar om alle gewenste voor lichting te geven aan adspi- rant vogelkwekers. Evenals voorgaande keren vindt het evenement plaats tussen 13.00 en 16.00 uur in de „Groen markt" aan de van Cittersweg te Arnemuiden. Overigens mag iedere kweker - ongeacht plaats van herkomst - er gra tis met een paar kooien vogels gaan staan, terwijl ook de toe gang gratis is. MIDDELBURG - Zaterdag 28 april wordt in de kerk van de Gereformeerde Gemeente in de Segeerssstraat in Mid delburg een voorjaarszang avond gehouden. Medewerking verlenen het gemengd koor Sursum Corda onder leiding van T. Walhout, het jeugdkoor Blijde Stemmen onder leiding van J. Walhout en de organisten Bram Beek man en Jan Kruis. De koren treden zowel geza menlijk als afzonderlijk op met onder andere vaderlandse en paasliederen. Ook geeft Bram Beekman verschillende keren orgelsoli ten beste. Het begint om acht uur en de avond wordt geopend door dominee Venema. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Maandag 23 april, tweede paasdag, treedt de heavy metal groep Picture op in the Cavern, Beddewijkstraat 15 in Middelburg. Het optreden begint om vier Kaarten voor dit optreden uur. Onder meer spelen zij zijn in voorverkoop verkrijg- nummers van hun vierde baar bij het VW-kantoor en langspeelplaat Eternal Dark. bij Sjiep. MIDDELBURG - Woensdaj? 25 april treedt de heavy rock groep Trance op in Cavern, aan de Beddewijkstraat 15 in Mid delburg. Het concert begint om halfnegen. Trance is opgericht in 1979. De groep begon al direct met allerlei optredens in kleinere zalen. In 1983 maakte de groep een stormachtige ontwikke ling door. De tweede lang speelplaat Power Infusion werd goed verkocht, niet al leen in Europa, maar ook in Amerika, Japan en Australië. Naar aanleiding hiervan maakte de groep verschillende tournees door een aantal lan den. Waarschijnlijk is het op treden in Middelburg het laat ste concert van Trance in een dergelijke kleine zaal. De groep vertrekt binnenkort naar Amerika om daar een tournee te maken en heeft al veel contracten voor optredens in grotere concerten. r, Foto Cor Schuilwerve MIDDELBURG - Na de ingebruikname deze week van een ruime showroom kan men zeggen dat de stationsfietsenstalling ,in Middelburg is uitgegroeid tot een complete rijwielzaak. „We verkochten al enige tijd zaak bij het station is echt iets wat fietsen van het merk Sparta Railstar, een merk dat speciaal voor spoorwegen ge maakt wordt", vertelt me vrouw Van Mourik, die samen met haar man de fietsenzaak leidt. „Nu konden we echter een aangrenzend gebouwtje erbij kopen, zodat we de zaak kon- unieks in Nederland". Behalve voor de aankoop van nieuwe fietsen kan men bij de stationszaak ook terecht voor onderdelen en accessoi res. Met de verbouwing is ook het magazijn vergroot en is er een nieuwe kantoorruimte bij gebouwd. Ook fietsen huren is er mogelijk, evenals reparatie van fietsen. Wie 's morgens den uitbreiden en we voeren zijn fiets brengt, kan hem 's nu het complete assortiment avonds gerepareerd en wel Spartafietsen. Zo'n fietsen- weer mee terug nemen. MIDDELBURG - Surfsport Wave aan de Zusterstraat in Middelburg is afgelopen zaterdag na een langdurige verbou wing heropend. De zaak is nu (wee maal zo groot als voorheen. Zoals de naam al zegt, is het een speciaalzaak op het gebied van surfplanken en aanverwante artikelen. Daarnaast is er nu een afdeling vrije tijdskleding GOES - De Parkhead- Brassband uit Glasgow, zal op zijn tournee door Nederland op donderdag 19 april Goes be zoeken. 's Avonds om 8.00 uur zal in de geref. Westerkerk, Westwal 4 te Goes een mu ziekfestival worden gegeven. Dit Leger des Heils muziek korps bestaande uit 36 muzi kanten, heeft in het Brass- bandland Engeland een zeer goede naam en kan putten uit een groot reservoir van prach tige muzieknummers. Ook op Goede Vrijdag zal dit muziekkorps muzikale mede werking verlenen in de dien sten van het Leger des Heils, Ravelijn de Groene Jager 14 te Goes. De diensten zijn 's mor gens om 10.00 uur en 's avonds om 7.30 uur. Er is gratis toe gang voor muziekfestival en diensten. „De verbouwing was echt nodig, we waren als het ware uit ons jasje gegroeid", vertelt Paulien Warman. „We zitten hier nu vier jaar. Eerst moet je dan de markt wat aftasten, maar in die tijd hebben we al een grote klan tenkring weten op te bouwen. De zaak is nu heel wat over zichtelijker geworden". Surfsport Wave verkoopt verschillende merken surfar tikelen, maar is vooral gespe cialiseerd in zelfbouw. Ter ge legenheid van de opening wor den er deze hele week video films over het surfen vertoond in de zaak. Foto Cor Schuilwerve MIDDELBURG - Zaterdag is het weer snuffelen geblazen in de Middelburgse veilinghal aan de Braakmanstraat, waar voor de tweeëntwintigste maal de Walcherse Snuffelmarkt wordt ge houden. OP de 1500 m2 vloeroppervlakte zullen weer zo'n 150 kooplieden spulletjes verkopen die ze hebben overgehouden van een schuur- zolder of kastopruiming. Alhoewel bij de start van de Walcherse Snuffelmarkt de ge dachte weieens werd geuit dat een dergelijke groots opgezette overdekte rommelmarkt slechts een kort leven beschoren zou zijn, blijkt dit evenement nog steeds in populariteit te groeien. De belangstelling van de deelnemers aan de markt is zo over weldigend, dat er voor de laatste Snuffelmarkt die dit seizoen in de Middelburgse veilinghallen zal worden gehouden, namelijk op 19 mei, nog slechts enkele plaatsen te huur zijn. Na de Snuffelmarkt in mei zullen evenals vorig jaar een drie tal toeristische Snuffelmarkten worden georganiseerd op het evenemententerrein in de gemeente Westkapelle. Voor deze toe ristische Snuffelmarkten (op zaterdag 14 juli, 28 juli en 11 augustus) kan nu al een plaats worden gereserveerd bij organi- satieburo „Zuid-West Nederland" te Goes, tel. no. 01100-20107. Ciske de Rat trekt nog steeds zoveel publiek dat de film nog een week op het programma blijft staan. Alhambra 1, donderdag, vrij dag, dinsdag en woensdag acht uur, zaterdag zeven uur en halftien, zondag twee uur en zeven uur en halftien, maan dag twee uur, zeven uur en halftien en woensdag twee uur. Alle leeftijden. Kamermeisje met wulpse wensen. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Vier vuisten slaan op hol, vechten en humor met Teren ce Hill en Bud Spencer. Alhambra 2, donderdag en vrijdag acht uur, zaterdag, zondag en maandag zeven uur en halftien, dinsdag acht uur. Alle leeftijden. The diner. Een in Amerika succesvol de buut van regisseur Levinson geeft een nostalgisch beeld van de jaren vijftig. Vijf vrienden, op de rand van vol wassenheid, ontmoeten elkaar geregeld in een „diner", een dag en nacht geopend cafeta ria. Tot in de kleine uurtjes van de morgen zitten zij daar aan een formica tafel te dollen, weddenschappen af te sluiten en vage plannen te maken voor een „beter leven". Maar zij beseffen wel, dat als zij dat eenmaal krijgen, zij hun nach ten in de „diner" en hun vriendschap zullen missen. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur, woensdag acht uur. Orga nisatie Z VU. Robin Hood, voor de kleintjes. Alhambra 2, zondag, maandag, dinsdag en woensdag twee uur. Alle leeftijden. Irezumi van de Japanse regis seur Takabayashi speelt zich af in Kyoto, een stad van le gendarische pracht. Schoon heid en genot is ook het onder werp van deze film: de ver gankelijke schoonheid van de tatouage en het genot van de zinnelijkheid die letterlijk wordt gepaard aan de pijn van de naalden. Mecano Middelburg, donder dag en vrijdag halfnegen. Rear window is een van de mooiste uit het pakket van vijf Hitchcock-films die opnieuw in roulatie gebracht zijn. Ge kluisterd aan zijn rolstoel vanwege een gipsbeen bekijkt fotojournalist Jeffrey (James Stewart) zijn buren door het raam in zijn achterkamer. Hij raakt ervan overtuigd dat een van hen een moord heeft ge pleegd. Mecano Middelburg, vrijdag elf uur. De Piek ihissingen, maandag negen uur. Organisa tie Zeeuws Filmcircuit. The world according to Garp is de niet helemaal geslaagde verfilming van het gelijkna mige boek van John Irving. Mecona Middelburg, zaterdag halfnegen. The Life of Brain is een van de aardigste films die Monty Py thon tot nu toe heeft gemaakt. Brain, de held van het verhaal, wordt per ongeluk voor de nieuwe messias aangezien en ondergaat hetzelfde lot als de vorige. Mecano Middelburg, maandag halfnegen. Liefhebbers van shag-met-filter komen nu pas goed aan hun trekken, i Er zijn Mascotte filterhulzen. 3X BETER NIEUW V/ Topkwaliteit van het betere vloeimerk. Vertrouwde naam voor het andere shagroken: Mascotte Filterhulzen. 4SC9RE Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. van Dijk, Koude- kerkseweg 52, tel. 13459. Zo. Snij ders, Burg. v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Ma. v.d. Griek, Bad- huisstr. 46, tel. 12950. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kem- penaerstr. 2, tel. 79791, hele weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. Bruynzeel, He rengracht 68, tel. 15814. Zo. Reyerse, Seis weg 29, tel. 13456. Ma. Bruynzeel, adres zie boven. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar nemuiden en Nieuwland - Za. en zo. tot 12.00 u. Perquin, Park de Moucheron 24, Middelburg, 01180-29980. Zo. 12.00 tot en met ma. Fritschy, Dr. v.d. Moerstr. 15, Arnemuiden, 01182-1308. Spreek uur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. en ma. Bouwense, Val- kenisseweg 14, Biggekerke, 01185-2190 Wesktapelle, Dom burg, Aagtekerke, Koudekerke, Zoutelande, Meliskerke en Big gekerke - Vrij. 18.00 uur tot zo. 12.00 u. Vaandrager, Weststr. 7, Domburg, zo. 12.00 tot ma. 24.00 u v.d. Male, Duinweg 54, Zoutelan de, 01186-1282. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. en zo. Dijkstra, Oostkapelseweg 12, Grijskerke, 01189-1523. Ma. Oos- terhoff, Markt 10, Veere, 01181- 271. APOTHEEK Vlissingen - Vrij. 20 tot vrij. 27 april v:d. Sande, Badhuisstr. 30- 34, tel. 12066. Middelburg - Vrij. 20 tot vrij. 27 april Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren - Za. West- veer, Loskade 21, M'burg, 01180- 26694. Zo. de Stigter, Van Borse- lelaan 38, Veere, 01181-830. Ma. Reijnierse, Rentmeesterlaan 245, M'burg, 01180-27929. Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Dierenartsenmaatschap Vlissin- gen-Middelburg - Za. en zo. en ma. voor Ruys, 01180-13118 klei ne huisdieren, Consult na tel. af spraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Sou burg - Kanaalstr. 3, hele week eind: 01184-60860. Vlissingen-stad - Vrij. en za. Wa terman-Westerbrink, 01180- 14051. Zo. en ma. Aernouts, 01180-16266. Spreekuur alle werkdagen 17.00-17.30 uur, Le- lienlaan 1,01184-13769. West-Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht, Oost-Souburg, Rittem en Paau- wenburg - Vrij. en za. óe Wit-Min- derhout, 01185-2833. Zo. en ma. v.d. Velde, 01185-2780. Spreekuur op ma. wo. en vrij. 17.00-17.30 u., Batenburg 84-86, 01184-61781. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Vrij leesdienst, zo. 9.30 u. leesdienst en 14.45 u. ds. Bijl, 9.30 en 16.30 u ds. Geelhoed. Klein Vlaanderen 97, M'burg, Vrij. 19.30 u. ds. Bijl, zo. 9 30 en 16.30 uds Bijl Anglicaanse Kerk - Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort. Do. 20.00 u. holy commu nion, vrij. 14.00 u. devotional servi ce, za. 23.30 u. holy communion. Zo. 10.30 u. Easter morning. 19.30 u. evening prayer. Luth. Kerk M'burg en Vliss. do. 19.30 u. dienst in Vliss. met ds. Van Tuyll, za. paaswake M'burg, 22.30 u. ds. Buissing, zo. in Vliss. 10.00 u. ds. van Tuyll. Evang. Gem. de Wijngaard - In aula LTS Klarenbeek, Vrij. 19.30 u. ds. v.d. Zande, zo. 9.30 u. idem. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen - 't Anker za. 9.15 u ds. van Rijn, 10.15 u. bijbelstudie. Middelburg - in doopsgez. kerk, za. 10.00 u. bijbelstudie en 11.00 u. ds. van Rijn. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, vrij, 21.00 u. en Koudekerke, 19.00 u. pdt. Waisapy, zo. 18.00 u. pdt. Waisapy (Souburg), Ma. Souburg 13.00 u. Latuheru, Koudekerke, 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - Vrij. 17.00 u. ds. Posté- ma (avondmaal), zo. 9.00 u. paas- ontbijt. Geref. Kerk Vlissingen - Do. 7.30 u. Open Hof, ds. Krijger, vrij. 7. 30 u. ds. Krijger en past. Rietburg, Johanneskerk vrij. 7.30 u. ds. Glashouwer, zo. 19.00 u. ds. de Boer, Petruskerk, zo. 9.30 u. ds. Makkinga, Open Hof 9.30 u. ds. Kalskma en Krijger, 17.00 u. ds. de Nooij. Der Boede - Vrij. ds. Coppoolse. Zo. ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk - Zo. 10.00 u. ds. Brummel- kamp; Koorkerk, 10.00 u. ds. Hen- drikse, Oostkerk, 10.15 u. ds. Ko- revaar, 17.00 u. ds. Cazander en drs. de Koeijer. Ontmoetingskerk 10.00 u. ds. Neli; Thomaskapel 10.00 u. ds. v.d. Wind. Ned. Geref. kerken in Engelse Kerk - Middelburg zo. 9.30 u. en 19.00 u. Paasdienst. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Ned. - Souburg zon. 10.00 uur oud. Picasouw. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - .Vliss. in Ophir Badhuis straat 186, vrij. 10.00 u. ds. de Weerd, zo. 10.00 u. ds. de Weerd. Middelburg, (Koorkerk) vrij. 19.30 u. ds. Hendrikse-Spierings, even als zo. 10.00 uur. Nieuw Apost. Kerk - Westerbaan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Christus - Vrijdomweg 1Vliss. zo. geen op gaaf. Leger des Heils - Vlissingen zon. 10.00 en 17.00 u. Goed Nieuws club wo. 13.30 u. Volle Evang. Bethel Kerk - Mid delburg 't Zand, Baarsjesstraat, zo. 16.00 uur. Bethel Pinksterkerk - Vrijdom- weg 1Vliss. zo. 20.14 u. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Paul Krugerstraat 224, Vlissingen, zon. 11.45 u. Herv. gem. Vlissingen - Zo 10.00 u Jacobskerk dhr. Jorritsma, 17.00 u. ds. Korporaal; Johannes kerk, 9.30 u ds. Glashouwer, 19.00 u. ds. Krijger. Pinkstergem. Vlissingen - Em- mastr. 10, wo. 19.30 u., zo. 14.30 u. Spreekuur Oost-Souburg en Rit- them: Dagelijks spreekuur 16.30- 17.00 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Van do. 18.00 u. tot di. 8.00 u. v.d. Werken, Henri Dunantstr. 19, Souburg, 01184- 71768. R.K. Kerk Walcheren - Souburg - Martinuskerk - Do. 19.00 u, vrij. 19.00 u. passieverhaal, kruishulde, communiedienst. Za. 21.00 u. paaswake., zo. 10.00 u. parochie koor. Paauwenburg Open Hof - bo. 19.00 u. (Kinderviering), vrij. 19.30 u. interk. passiedienst, za. 21.30 u. paaswake (eigen koor), zo. 11.00 u. eigen zanggroep, 19.00 u. sa menzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk - Do. 19.30 u. dameskoor, vrij. 15.00 u. passie, kruishulde, comm unie (gem. koor), za. 20.30 u. paaswake, zo. 9.30 u. gem. koor. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk - Do. 19.30 u., vrij. 19.30 u., passieverhaal, kruishulde, com munie, za. 20.30 u. paaswake, zo. 10.00 u. De Hoeksteen, zo. 11.30 uur. Domburg - Zo. 9.00 en 10.00 u. Zoutelande, zo. 10.00 u. Bethesda St. Josephziekenhuis - Vrij. 20.00 u. ds. Joosse en past. V.d. Riet. Zo. 10.00 u. idem. Chr. Ger.-kerk - Vliss. - Vrij. 19.30 u. ds. Brons. Zo. 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geref. kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstr. vrij. 19.30 u. ds. van Buiren, dhr. Heemskerk. Zo. 9.30 u. ds. Melse. Oranjeplein. Zo. 9.30 u. en 19.00 u. ds. Van Buiren. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 u. ds. Melse. Evang. Bapt. Gem. - Middelburg, Damplein 12 - Zg. 10.00 u. br. Lok. Aktiekomitee Vrouwen in de Bij stand - Postbus 585, Middelburg, tel. spreekuur do. 14.00-15.00 u. tel. 01184-61252. Rutgershuis en Stimezo Z- Vlaanderen - Molenstr. 17, Groe- de, tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie - bij Detam, Segeersmgel 8, Middel burg, tel. 35553, Gak, Papegaaien burg 50, Vliss. tel. 71520, Raad van Arbeid, Spanjaardstr. 53, Mid delburg, tel. 25951. Stichting Jeugd en Gezin in Zee land - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereik baar 10080-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Var- kensmarkt 1, Middelburg. Spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311, bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Stichting Kinderdagverblijf Kinderdijk, op vang peuters van 11 /2-4 jaar van ma. t/m vrij. 8.00-18.00 u., Kinder dijk 76, Middelburg, 01180-14532. Raads- en Advieswinkel Vlissin gen - Vóór vragen over uitkerin gen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk, enz. Hobeinstr. 7-9, Spreekuren di., wo., do en vr. 10.00-12.00 u., di. do. en vrij. 13.00-15.00 u., tel. 19749. In de Zwaan Souburg, di. 14.00-16.00 u. tel. 61252, in Open Hof, Paauwen burg wo. 10.00-12.00 u, 01180- 65455. Vrijwillige Humanistische geestelijk hulpverlening - Voor een diepgaand gesprek, tel. na 18.00 u. tel. 01184-12578 of tel. 01180-14105. Groep Weduwen en Weduw naars - Bijeenkomst elke dinsdag avond Varkensmarkt 1Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. C.O.C. Homokontaktgroep Wal cheren - Posatbus 251, Vlissin gen, info. tel. 01184-68354/ 71854. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27- 29. tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Do. 19 apr. 05.06 en 17.26 uur Vr. 20 apr. 04.40 en 18.01 uur Za. 21 apr. 06.17 en 18.45 uur Zo. 22 apr. 07.12 en 19.43 uur Ma. 23 apr. 08.29 en 20.59 uur Di. 24 apr. 09.55 en 22.19 uur Wo. 25 apr. 1115 en 23.35 uur t

Scheldebode | 1984 | | pagina 37