37*0 ZONWERING ROLLUIKEN INBRAAKBEVEILIGING Nu nog meer gemak van uw naaimachine T WIJNGAARDSTRAAT 19 4461 DAGOES TELEFOON 01100-20173 BEUR Auto Poppe Walcheren BV, een modern bedrijf met veel facetten Minder zorg en meer bezuinigen met isolerende beglazing Rijwielhandel Occasie- Centre, stukken voordeliger De facet-bril: een nieuwe rage op komst I Maritiem Hotel Britannia: een levendig bedrijf met vele mogelijkheden Een naaimachine-meubel passend in uw interieur... Alulight-zonwering Vastgeroeste grendel BRILMODE Een leuke, MODERNE bril? van de Ree BRILMODE de naam zegt het al! Korte Geere 9-13 Middelburg Telefoon: 01180-15860 Wegens brand tijdelijk gevestigd aan de St. Adriaanstraat 2 te Goes. ff ff ff INFORMA WALCHEREN PAG. 3 De activiteiten van deze VAG-dealer van Volkswa gen en Audi zijn van ve lerlei omvang. Een ver koopstaf van drie verte genwoordigers verzorgt de verkoop van nieuwe per sonen- en bedrijfswagens, alsmede een groot aantal gebruikte auto's. Een aparte fleetowner-afde- ling behartigt de belangen van de fleetsales van zo wel personenwagens als bedrijfsauto's tot 10 ton GVW. Met recht een ruime keuzemogelijkheid. Service... Een goed geoutilleerde werkplaats met de mo dernste apparatuur en een eigen plaatwerkerij en spuiterij vormen een per fecte combinatie om een gestrande klant weer snel op weg te brengen. De sinds 1 maart geheel geau tomatiseerde administra tie draagt er zorg voor dat de klant snel, door middel van een gespecificeerde rekening, weet waar hij aan toe is. Lease-activiteiten... Auto Lease Walcheren BV, een volledige zuster onderneming van Auto Poppe Walcheren BV, be hartigt de lease-activitei ten van personen- en be drijfswagens van alle VAG-producenten en alle andere GOEDE merken. Deze aparte BV bestaat sinds 1980 en is te danken aan de sterke groei van auto-leasing in de afgelo pen jaren. Veel bedrijven zijn al jaren klant van Au to Lease Walcheren BV en hebben er toe bijgedragen dat de know-how van ob jectieve voorlichting op het gebied van operatio nele auto-leasing en de kostenbesparing en kos tenbewaking meer dan goed mag noemd. Maar ook de kritische consument, die op de kleintjes let, heeft de weg naar Auto Lease Walche ren BV weten te vinden. Een totaal pakket, waarin alle kosten vertegenwoor digd zijn en waarbij de rente fiscaal aftrekbaar is heeft reeds vele particu lieren doen besluiten een auto te leasen. U ziet het, met al deze gespecialiseer de afdelingen heeft deze Walcherense VAG-dealer een ruime keuzemof VAN DE REE brilmode worden ge- ^eid voor zowel bedrijven als particulieren die kos tenbewust willen autorij den. jfeld zult u ook weten dat er meerdere merken dubbel glas op de markt gebracht worden. Nederlands grootste pro ducent, het Wildhout-con- cern met de Rapid Pane isolerende beglazing geldt kwalitatief echter als een der beste. Natuurlijk wordt deze beglazing ge fabriceerd met Komo- Keur en een dubbel bar- riëre-systeem, ook op de hoeken, hetgeen voor een extra zekerheid zorg draagt. Dit hooggekwali ficeerde dubbel glas kan Verras u als dealer van Rapid Pane aanbieden. Maar Verras biedt meer voordelen: in het alge meen kan binnen 3 weken geleverd worden. Voor plaatsing maakt men ge bruik van een jarenlange ervaring en kiest men de beste toepassing, uiter aard in overeenstemming De grootste speciaalzaak van Zeeland op het gebied van rijwielen en 2e hands rijwielen vindt u in Mid delburg en wel rijwielhan del Occasie-Centre. In de ze plaats heeft men drie verschillende vestigingen, elk met zijn specifieke ei- fenschappen. Aan de Ou- e Veerseweg is men ge specialiseerd in tweede hands rijwielen, met een ruime keuze uit maar liefst zo'n 400 stuks. De zaak aan de Langeviele is voornamelijk gericht op de verkoop van accessoi res en onderdelen tegen zeer lage prijzen. Filiaal Dauwendaele richt zich op 2 verschillende facet ten: men kan er nieuwe fietsen kopen, maar er is ook een grote sortering 2e hands rijwielen voorradig. Hier heeft ,u ogk de moge lijkheid uw ouaè" rijwiel tegen een nieuwe in te rui len (zie advertentie). Het zal u duidelijk zijn, dat u bij rijwielhandel Occasie- Centre alle kanten op kunt en dat u niet snel zal mis grijpen bij de aanschaf van een nieuwe of tweede hands rijwiel. 5-jarig bestaan... Het zal in mei a.s. 5 jaar geleden zijn dat dhr. Ca- setta met een klein zaakje begon. Om te kunnen uit groeien tot een zaak met 3 vestigingen was en blijft het noodzakelijk en be langrijk, dat een goede voorlichting en een volle dige service naar de con sument toe, blijft gehand haafd. Het 5-jarig jubi leum zal gevierd worden met diverse aanbiedingen en activiteiten, waarover u nog nader zal worden ingelicht. met de fabrieksvoor- schriften. Niet voor niets krijgt u dan ook 10 jaar garantie, zwart op wit! Over de vele goede eigen schappen van isolerende beglazing is langzamer hand genoeg geschreven. Zoudt u toch iets meer willen weten? Verras heeft een sublieme documenta tie en voor elk project een type Rapid Pane glas (tot en met security glas en dergelijke). Bent u geïnte resseerd? Maak dan een afspraak. Verras is geves tigd aan de M.L. King- straat 49 in Vlissingen, tel. 01184-16915 of 72057. Eventueel komt men ge heel vrijblijvend bij u langs. Een vastgeroeste gren del is dikwijls los te krij gen door er een doek op te leggen die gedrenkt is in een mousserende drank (met koolzuur dus). Enkele druppels ammonia maken hem ook los. Smeer de gren del, voor u hem weer vastschroeft, in met va seline, dan roest hij meer vast. in alle prijsklassen voor elke leeftijd. Monturen reeds v.a. ONZE GROTE KRACHT! Gedegen vakmanschap Gevoel voor brilmode de beste service Heeft U moeite met het bepalen van uw montuurkeuze? Wj helpen u. als enige in Zeeland, met behulp van videoapparatuur. Bij aankoop van een komplete bril een VOL JAAR GARANTIE tegen breuk van montuur en glazen. Laat uw bril GRATIS ultrasonisch reinigen. Montuurreparaties. ALTIJD GRATIS! Voor bejaarden en langdurig zieken ook verkoop en aanpassing aan huis. 28-7 14-16 ~Y\ jgjij :j «-ju aRW Breng gerust uw kinderen mee. Zij vermaken zich wel aan onze LEGO-tafel. De al eerdere gesignaleer de terugkomst van de glasbril - de bril zonder montuur, waarbij het glas met schroefjes aan neus brug en brilveren vastzit - blijkt het begin te zijn ge weest van de ontwikkeling van een totaal nieuwe bril. Dankzij de nieuwe tech niek van het facet-slijpen aan de glasranden - de brilleglazen zijn tegen woordig meestal van kunststof - ontstond de facet-bril", die in Ameri- kleine stap om dezelfde techniek toe te passen op andere glazen, ook multi- focus-glazen (lees- en kijkbril in één) worden door het facetslijpen een stuk mooier. Het kan zelfs zover komen, dat glazen van geringere sterkte wor den voorzien van een rand, om toch facetten te kunnen slijpen. Variatie De facet-bril is zowel ge schikt voor dames- als voor herenbrillen. Met als Vakman De opticien, als ambachts man, speelt bij dit alles weer een grote rol. Hij is het immers die op het „ru we" brilleglas de schitte rende haarscherpe facet- randen slijpt en ze ver volgens hoogglanzend po lijst. De opticien is boven dien de man die de glazen kan voorzien van de juiste tinten uit het modebeeld. Móet voorzien, want bij de facet-brillen-mode hoort een meerkleurig glas. Voor 1984 zien we kombi- naties van onder meer ka ki, pink, azuur en turquoi se. Dégradeé met boven grijsblauw en onder rose komt op het gezicht bij zonder fraai uit. Ook in de zonnebril-kollekties zal de facet-bril straks hoge ogen gooien. kcf"31 'hèn rage is gewor- vèrschil, dat de hèrenbril- den. Op de Voorjaarsbeurs lep meestal wat strakker in Utrecht blijken vrijwel alle brilfabrikanten de fa cet-bril inmiddels in hun kollektie te hebben. Juweel De facet-bril is aanvanke lijk ontworpen voor da- mesbrillen met hoge mi nusglazen, bijvoorbeeld hoger dan min 4. Zulke glazen hebben een dikke rand, waardoor om het oog lelijke cirkels te zien zijn. Door het slijpen van facetten lijkt het alsof de dikke randen dunner wor den gemaakt en verdween het cirkeleffekt. Er ont stond zelfs een bril die er uit zag als een juweel, met glazen als geslepen bril janten. Hierna was het een worden geslepen dan de damesbrillen. Bij de laat ste kan oneindig worden fevarieerd, met grote en leine facetten, metschulp- randjes, hartvormen en ga zo maar door. Ook de variatie in de uitvoering van de monturen (of wat daar bij een glasbril voor doorgaat: de neusbrug en de veren) is verrassend groot. Er is gespeeld met de vorm van de neusbrug, en er zijn verschillende manieren gev ;chrc gevonden om de simpele schroefjes te ver bergen achter doublé- of geëmailleeerde versie rinkjes of ze juist te accen tueren met glinsterende steentjes zoals rijnkiezel. Het Maritiem Hotel Bri tannia aan de vernieuwde boulevard van Vlissingen, is een bedrijf waar ieder een op Walcheren weieens van gehoord heeft. In vroeger jaren was het „hét hotelrestaurant" van de beter gesitueerden: mo menteel is het een zaak die voor iedereen toegan kelijk en betaalbaar is. Het hotelgedeelte Het hotelgedeelte bestaat uit 35 kamers, die alle uit zicht op zee hebben. De kamers zijn voorzien van bad, toilet, telefoon, radio en tv. De meeste kamers hebben ook een balkon, waar iedereen van een uniek uitzicht op de mon ding van de Westèrschel- de met zijn drukke scheepvaart kan genieten. Het hotelgedeelte wordt niet gebruikt voor de huisvesting van studenten van de Hogere Zeevaart school, hetgeen in 1980 bij de overname door de Stichting Zeevaartschool- belangen werd gesugge reerd. Dit is een misver stand, wat tot nu toe nog niet geheel uit de wereld is geholpen. In het Mari tiem Hotel Britannia vindt nu zowel de zaken man als de toerist zijn weg. Het café-terrasgedeelte Momenteel vindt in het café-terrasgedeelte van 29-5 19-9 It (/Uu.fi.ah. t ERKEND DEALER Hotel Britannia een ver bouwing plaats, zodat het geheel meer aangepast is aan de eisen des tijds. Op het terras-gedeelte wor den de grote windscher men vervangen door «Jeiï nere, met als gevolg een unifortótlnzicht. Het ras biedt plaats aan ca. 150 personen. In de zomer is het hier dan ook goed verblijven met de ver nieuwde boulevard, het strand, de zee en een drukke vaargeul op nog geen 200 meter afstand. Verlaten we het terras en gaan we door de ver nieuwde ingang (de draai deur is vervangen door elektrische schuifdeuren) naar binnen, dan komen we in het café, dat plaats biedt aan ongeveer 60 personen. Van hieruit kan men genieten van hetzelf de uitzicht als op het ter ras. Naast het café ligt de hotelbar, welke 's avonds vanaf 18.00 open is. Het restaurant met zijn vernieuwde, aantrekke lijk geprijsde kaart Het restaurant, dat on langs een kleine uitbrei ding heeft ondergaan, valt op door zijn goede ligging en prettig uitzicht op de monding van de Wester- schelde. Voor vele - in Zeeland minder bekende - mensen, is dit een mooie gelegenheid om onder het genot van een gezellige lunch of diner, eens ken nis te maken met de Wes terschei de en zijn scheep vaart, welke op vrij korte afstand passeert. Ook op prijstechnisch niveau on derscheidt Hotel Britan- Geen losse rommel meer op tafel. V",.Sjry "'iTP '•"r.Mf. De machine gebruiksklaar wanneer u wilt. Bovendien: een fraai meubelstuk. Leverbaar in vele modellen en houtsoorten, passend voor elk interieur. Vrijwel elke naaimachine kan worden ingebouwd. Naaimachinemeubelen worden verkocht door uw plaatselijke naaimachinehandelaar Voor inlichtingen en kleurenfolder BEIJER b.v. Postbus 10 7130 AA Lichtenvoorde Dieselstraat 6 Tel. 05443-2166. nia zich van de andere bedrijven aan de Vlis- singse boulevard: de prij zen van de voorgerechten lopen van 6,- tot 17,50, terwijl u voor een hoofd gerecht van vis of vlees al terecht kunt voor 24,50. Op de restaurantkaart ko men vele vis- en vleesspe cialiteiten voor, welke van tijd tot tijd veranderd worden. Een bezoekje aan dit restaurant is zeer de moeite waard! Vele zalen voor feestjes, bruiloften, lunches en di ners Het Maritiem Hotel Bri tannia bezit een zevental zalen, welke alle genoemd zijn naar zeehelden: de Ruyterzaal, Trompzaal, Banckertzaal, Naerebout- zaal, Evertsenzaai, Nauti luszaal en Coenzaal. In deze zalen - welke voor lunches en diners gratis ter beschikking staan - worden het gehele jaar door tal van festiviteiten gehouden. De zalen zijn o.a. geschikt voor ten toonstellingen, mode shows, congressen, verga deringen, maar ook voor lunches, diners, recepties, bruiloften en andere fa miliefeestjes. Ook worden er regelmatig grote festi viteiten in de zalen geor ganiseerd, zoals het Vlis- singse Lentefeest, onlangs op 14 april Kortom in het Maritiem Hotel Britannia kunt u al- ;ijd iktn voor allerlei aktiviteiten of zomaar voor een lunch of diner. Iedereen is er welkom. De prijsklasse van het restau rant is voor iedereen ac ceptabel en het is een om metje waard. Vervolg van pag. 1 reflecteerd en 30% geab sorbeerd. Ondanks dat het weefsel zoveel licht en warmte tegenhoudt, kan men door de stof goed naar buiten kijken. De proef op de som kunt u bij Alulight in de showroom nemen. Buitenzonwering Wilt u niet alleen de zon, doch ook de warmte we ren, dan is men wel ge noodzaakt buitenzonwe ring aan te schaffen. U houdt dan de zonnestra ling van het raam en bent verzekerd van een heerlij ke koele temperatuur bin nen. Uiteraard biedt Alu light op dit gebied uitge breide mogelijkheden. Daar Alulight niet merk- gebonden is, leveren zij al le bekende zonwerings- merken van Nederland. De meest eenvoudige en ook de goedkoopste bui tenzonwering is de vaste arm-constructie. Dit scherm bestaat uit een aluminium frame, bekleed met synthetisch doek. De uitvalarmen met vast scharnierpunt zorgen in uitstaande stand voor een optimale zon- en warmte- werking. De juiste maat en uitval dienen door een vakman te worden vastge steld om later niet in pro blemen te komen. Voor meer winderige plaatsen worden meer windvaste armen geadviseerd, dit om klapperen van het scherm te voorkomen. Ten on rechte wordt de term stormvaste-arm gebruikt. Immers, geen enkel zonne scherm is bestand tegen windkracht 10 of meer. De mogelijkheid is zeer groot dat bij storm niet alleen het scherm kapot waait, maar dat het scherrm in haar geheel van de muur komt. Vandaar dat Alu light mensen die veel van huis zijn, vlakhangende verticale buitenzonwering adviseert, de zogenaamde screen. Het vierkante kastje van 7!/2X 7>/2 cm, waaruit het doorzichtige glasvezel doek vertikaal voor het raam zakt is bestand tegen elke windkracht. Ondanks dat men van binnen naar buiten door het doek kijkt en niet andersom, is dit toch 80% warmtewerend en houdt het de schuin in vallende zonnestraling voldoende buiten. Het doek is in diverse kleuren verkrijgbaar. In de winter werkt dit systeem uiter mate isolerend. Voor ter rassen is een speciale con structie ontwikkeld, de zogenoemde knikarm- schermen. Bovenstaande vindt u een uitermate summiere op somming van zonwerings mogelijkheden. Het scala is echter nog veel groter. Gaarne wil Alulight ieder een vrijblijvend informe ren. Tot slot willen wij el ke consument wijzen op 6 belangrijke punten: 1. Alle door Alulight gele verde schermen zijn ver vaardigd uit de best denk bare materialen. 2. Alle aluminium garni turen zijn ca. 15 tot 20 mi cron geanodiseerd, wat een garantie is voor alle weersinvloeden. 3. De toegepaste doeken zijn van 100% syntheti sche garens, (rot- en schimmelvrij). 4. Bedieningen zijn afhan kelijk van type scherm en toepassing die kunnen va riëren van het simpele band en bandopwinder tot electronisch bestuurde in stallaties toe. 5. De doeken zijn lever baar in diverse effen kleu ren en streepdessins. 6. Een scherm is dan pas goed wanneer u vooraf de Juiste informatie gekregen ïebt. In praktisch elke huishou ding staat wel een naai machine. Veel dames naaien, zeker in deze tijd, de kleding voor henzelf en voor de kinderen. Om ple zier te hebben bij het knippen en naaien is een overzichtelijke en goed georganiseerde werkruim te een belangrijke voor waarde. De oplossing hiervoor is een inbouw- meubel. Het grote voor deel hiervan is dat de ma chine altijd gebruiksklaar bij de hand is. En.... u heeft geen losse rommel meer op tafel. Alles is bij de hand en toch opgebor gen in uw naaimachine meubel. Er zijn vele modellen ver krijgbaar en u heeft ruime keuze in kleuren en hout soorten. Logisch, want het meubel moet natuurlijk wel bij uw interieur pas sen. In aansluiting op de huidi ge meubeltrend kunt U te genwoordig ook witte naaimachinemeubelen ko pen. Er zijn meubelen in diverse prijsklassen. Een meubel in de meest een voudige, maar wel uiterst doeltreffende Vorm is het model KOMPAKT (zie fo to). Hiermee kreëert u voor ca. 275.- al uw ei gen naaihoek. Tot slot nog even dit: bij de aanschaf van een meu bel hoeft u geen naaima chine te kopen. De reeds in uw bezit zijnde naaima chine kan bijna altijd in een meubel ingebouwd worden. Uw naaimachine handelaar kan u hierover verder informeren. Beijer b.v., Dieselstraat 6, Lich tenvoorde, telefoon 05443-2166 is de impor teur van Horn- en Germa- nia-naaimeubelen. Ook hier kunt u terecht voor verdere informaties.

Scheldebode | 1984 | | pagina 21