Anvil A. STURM Pf Wim Vogel v.o.f. PARTY SERVICE 18.50 Femis: gespecialiseerd in financiële privacy Intraco Aluminium, 50 jaar ervaring VOKO Visrestaurant station Vlissingen Alulight-zonwering en rollui ken te Goes Menu van de maand Alle beveiligingssystemen toont u de nieuwe voorjaars- en zomer collectie. Komt u vrijblijvend een kijkje nemen. Middelburg Nieuwburg 22-24 Tel. 01180-1 20 96 Intraco... veelzijdig in aluminium Renoveren Beveiliging intraco aluminium neder ERKEND VERHUIZER STATION VLISSINGEN Telefoon 01184-65909 ÏÏUeaJumtomj Arnesteinweg 11, Middelburg Tel. 01180-34530 De in 1976 in het Brabant se Baarle Nassau gestarte onderneming, destijds op gezet om het tussentijds verzilveren van spaarbil- jetten mogelijk te maken, is in de korte periode van haar bestaan uitgegroeid tot een financieel bedrijf waar via het systeem van de nummerrekening de privacy van de klanten tot honderd procent gegaran deerd is. Een moderne vorm van dienstverlening," die in dit land nog nauwe lijks bekend is. Twee jaar na de start in Baarle Na ssau opende Femis ook kantoren in Zeist en in Rotterdam. Door het tus sentijds verzilveren van spaarbewijzen aan toon der ontstond er een enor me flexibiliteit in deze vorm van sparen. Een fle xibiliteit die gezien de be langstelling die er voor de Femis-activiteiten be stond, in een behoefte voorzag. Onderzoeken hebben aangetoond, dat in de zeventiger jaren op een gegeven moment zo'n twaalf miljard gulden in deze vorm van sparen was gestopt. Een gigantische markt dus. Die in 1981 praktisch teniet werd ge daan toen er tussen de re gering en de banken de af spraak werd gemaakt te stoppen met het uitgeven van spaarbiljetten aan toonder, zonder registra tie van persoonlijke gege- Maandag 26 maart jl. be stond Intraco Aluminium Nederland te Bergen op Zoom 50 jaar. Een halve eeuw geleden begon dhr. De Kort sr. een autobekle- dingsbedrijf in Woens- drecht. Maar door het feit dat in de vijftiger jaren de carrosseriebouwbedrijven zelf de auto's gingen bek leden werd er gezocht naar een andere bestaans- bron, welke gevonden werd in de verwerking van plastic, een kunststof die toen net in opkomst was. In '63 kwam dhr. W. de Kort jr. in de zaak, die tot op vandaag directeur is. De heer De Kort kreeg al snel connecties met Belgi sche aluminiumbedrijven, met als gevolg dat men dealer werd van alumi nium deuren en ramen. Na het faillissement van de 2 Belgische firma's in 1972 begon Intraco zelf met de próduktie van aluminium produkten. In 1975 ver huisde Intraco van Hoo- gerheide naar het huidige pand in Bergen op Zoom aan de Brouwerijbaan 24. Wat biedt Intraco?... Beveiligingsrolluiken voor bijvoorbeeld een winkel pand, waar door gebruik van Lexanglas een perma- irkijk boden, rolluiken, isolatie- nente doorkijk wordt ge- materialen, kunststof ra men en deuren, allerlei aluminium doe-het-zelf produkten en een grote collectie zonweringen. En op het terrein van de bouwwereld met de pró duktie van bijvoorbeeld industriedeuren. Showrooms... Ten behoeve van de con sument heeft Intraco in West-Brabant en Zeeland een aantal showrooms, waar alle produkten over zichtelijk staan tentoon gesteld en waar de consu ment een gedegen en be trouwbaar advies kan in winnen. De showrooms zijn gevestigd in Roosen daal, Brugstraat 19; St. Maartensdijk, Molen straat 18; Fijnaart, Kade- dijk 124: Goes Kloetingse- weg 6 en in Rijen Juliana- straat 114. Er zijn plannen om in de toekomst ook in Etten-Leur een showroom te openen. Vooral de vraag naar pro dukten waarmede te be sparen valt zijn nog steeds aan groei onderhevig. In traco ziet de toekomst dan ook met vertrouwen tege moet. toen af moesten de spaar biljetten in feite op naam staan. Met als gevolg dal de hele markt instortte. Rijst de vraag: waarom die enorme belangstelling voor die financiële priva cy. Bij Femis stelt men dat het hier om een groep mensen gaat die hun per soonlijke vrijheid ook in financieel opzicht zo opti maal mogelijk beschermd willen zien. Het ging bij die twaalf miljard niet al leen om spaarbewijzen aan toonder. Het ging er ook om dat de mensen die deze spaarbewijzen koch ten voor zichzelf wilden zorgen, een financiële ze kerheid wilden hebben waar buiten hen niemand iets van afwist. Bezit maakt kwetsbaar, geld hebben veroorzaakt sche ve gezichten, dat is van oudsher al zo. Een van de redenen voor mensen die door hun leven hard te werken en te sparen iets opzij hebben kunnen leg gen, om dat niet aan de grote klok te hangen. Bij Femis wordt men bijvoor beeld geconfronteerd met een wat ouder publiek. Mensen, die in hun jeuga nauwelijks sociale voor zieningen hebben gekend. Die opgevoed zijn met het idee dat het je plicht is voor jezelf te zorgen, ook als je straks oud bent en die er zich voor schamen om een beroep te moeten doen op gemeenschapsgel den wanneer het hen niet goed zou gaan. Die men sen vinden de zorg voor de oude dag, of voor andere calamiteiten een stuk ei gen verantwoording. Maar dan moeten ze ook de mo gelijkheid krijgen om daar zelf aan te kunnen werken. En in dat opzicht is er bij hen een stuk wan trouwen tegenover de overheid. Men vraagt zich af, of die overheid in de toekomst nog wel de mo gelijkheid heeft om aan al haar sociale verplichtin gen te voldoen. Bij Femis constateert men momenteel een geweldige frictie tussen de overheid en een deel van de bur gers. Aan de ene kant is er de overheid, die allerlei sociale taken op zich 1-9 16-5 (deelnemer Zeelandbeurs - eelandbeurs - stand 109 - Miroparking - Vlissingen) 11-19 Groot onderhoud dus fiscaal aftrekbaar Albo kunststofraam- en deursystemen: 'n besparing in onderhoud en stookkosten. ...nif Intraco rolluiken voor Uw woning en garage. Industrie-roldeuren en winkelbeveiligingsrolluiken met Lexan®-beglazing "de veiligste isolatie" Bespaar 40% op Uw stookkosten met Intraco dubbelglas. Nü voordeliger dan ooit, 't rijk betaalt een derde mee. Zonneschermen, horizontale en vertikale jalouzieën, rolgordijnen etc. Intraco binnen- en buiten zonwering. mooi buiten en.koel binnen. Hld.kanl. Brouwerijbaan 24 Filiaal Brugstraat 19 Filiaal Molenstraat 18 Filiaal Kadedi|k 124 Filiaal Kloetlngseweg 6 Filiaal Julianastraat 114 Filiaal Duivelsbruglaan 9 Bergen op Zoom Roosendaal St Maartensdijk Fgnaart Goes Riien Breda tel 01640-44150 tel 01650-50088 tel. 01666-3313 tel 01686-2799 lel. 01100 28444 tel 1612-7069 tel 076-652220 U kunt ons ook s avonds bereiken: Bergen op Zoom: 01640 - 5 77 82 Roosendsat: 01660 3 68 53 Fgnurl: 01686 27 99 - Rijen: 01612 - 35 58 Verhuisd. Verhuisd. Vergroot en Gemoderniseerd. Offsetdrukkerij Wij verzorgen: Handelsdrukwerk Familiedrukwerk Reclamefolders Boekjes Raambiljetten Verenigingsdrukwerk enz. enz. Euromarkt 10 te Middelburg Telefoon 01180 - 35330. Wip maar gewoon even binnen en wij tonen u al onze mogelijkheden. neemt die door de burgers betaald moeten worden, maar waarvan die burger niet weet of hij er ooit van zal profiteren. En aan de andere kant de burger, die zegt: „ik werk hard, ik spaar voor later, ik heb niemand nodig, ik kan prima voor mezelf zorgen. Maar die overheid belet me dat want als ik veel spaar word ik daar in feite nog voor gestraft ook". Minder overheidsbe moeienis, meer overlaten aan het particulier initia tief en je zult zien dat de economie beter draait. Heel populair vertaald een stelling van de bekende Amerikaanse econoom dr. Milton Friedman, die niet voor niets in 1976 de No belprijs voor de economie ontving. De huidige En gelse regering werkt vol gens het Friedman-con cept en ook in het Verre Oosten, Singapore bij voorbeeld, wordt zijn theorie toegepast. Mensen die nu al willen kiezen voor dat stuk fi nanciële zekerheid voor later, öf voor investerings plannen of wat dan ook, wordt dit nu bijna onmo gelijk gemaakt. Bij Femis vindt men dat die mensen daarvoor wel de ruimte moeten krijgen. Daar heeft men deze problemen onderkend en is men op zoek gegaan naar moge lijkheden om mensen die toch hun verantwoorde lijkheid op dit gebied wil len dragen, en dat zijn er heel wat, daartoe in de ge legenheid te stellen. Wat is nou precies die nummerrekening? Een fe nomeen waar ae Femis- mensen al druk mee aan het werk waren voor de markt in spaarbewijzen instortte. „Zoiets zet je niet even in één dag op. Daar gaan jaren van oriëntatie, van studie, van onderzoeken, van uittes ten en vooral van juridi sche uitpluizerijen aan vooraf", verduidelijkt de Femis-direktie. Het num merrekening-systeem da teert in feite al van kort voor de tweede wereldoor log. Toen bleek het bij voorbeeld een uitkomst voor de Duitse joden, die op tijd hun geld op zo'n rekening in Zwitserland onderbrachten. Zo ze de oorlog overleefden waren ze daardoor niet helemaal berooid. Een door de mo derne tijd toegevoegd ex tra privacy aspect bij dit systeem is de automatise ring. Die vraagt een ande re wijze van legitimeren dan de „klassieke" hand tekening en pasfoto. Daar komt nog een juridische kant bij, namelijk de kwestie van het eigen domsrecht op de nummer- rekening. Juridisch een heel complexe zaak die men bij Femis heeft opge lost door het hele systeem te coderen, zodat de priva cy optimaal beveiligd is. Niemand weet wie achter het nummer van de reke ning schuil gaat. Behalve de nummerrekeninghou der - die behalve zijn pasje ook nog gebruik moet ma ken van een aantal aan vullende kodes, kan nie mand gebruik maken van de rekening. Een bankge heim in optima forma, dat men verder in Nederland totaal niet kent. Boven dien bestaat de mogelijk heid een garantie voor de nummerrekening af te sluiten. Via een Engels Trustfund kan de reke ninghouder bij Femis dat zelf doen. Er is een moge lijkheid tot honderd pro cent volledige dekking. Dit in tegenstelling tot de gangbare garantierege ling, die maar tot een dek king van maximaal 35.000 gulden gaan. De klanten van de Tilburgsche Hypo theekbank zijn hier bij voorbeeld massaal de du pe van geworden. Bij het Garantiefonds, dat voor de Femis-klanten werkt, speelt dit alles geen rol. Waarmee dus behalve een optimale privacy ook een optimale garantie is inge bouwd in het nummerre- keningsysteem van Femis. 21-5 Voor verhuizingen groot en klein moet u bij WIM VOGEL zijn. Door geheel Nederland en België. Vraag vrijblijvend prijsopgave. OUDE VEERSEWEG 20 MIDDELBURG Tel. 01180-12669 b.g.g. 01180-35561 22-16 12-20 JVffTIEDEREEN HOEFT TE WETEN DAT U GESPAARD HEBT... Uw spaargeld is üw zaak en die van niemand anders. Er zijn dan ook een heleboel mensen die - om welke reden dan ook - niet met hun geld te koop willen lopen. Vroeger wilden de spaarbewijzen aan toonder nog wel eens uitkomst bieden... maar vandaag de dag bent u met naam en toenaam bekend als u voor deze spaarvorm kiest. Gelukkig heeft Femis - met niet voor niets meer dan 10 jaar ervaring op dit gebied - gezorgd voor een spaarsysteem dat totale financiële privacy biedt. U wordt partner in de Femis Account-Partnership en opent een rekening: de Femis nummerrekening. U bent dan alleen als nummer bekend en als "nummer" kunt u in alle stilte sparen. Femis verschaft u een uitstekende rente (momenteel 8%). U kunt op ieder gewenst moment over uw geld beschikken, terwijl u het risiko kunt dekken dat er iets vervelends meruw geld kan gebeuren, namelijk door uw spaartegoed te FEMIS. beschermen via de volgende konstruktie: Er is een onafhankelijk garantiefonds gevormd, waarvan de leiding in handen is van beheerders, die op de grootste verzekeringsmarkt ter wereld zijn verzekerd tegen beroepsaansprakelijkheid. Hierdoor is Femis in staat om een schriftelijke garantie aan toonder op uw spaartegoed te geven. Doordat deze garantie desgewenst tot de volle 100% kan gaan... wordt er door Femis méér garantie geboden dan door enige andere financiële instelling in Nederland. Met andere woorden: Femis biedt u een profijtelijk, waterdicht spaarsysteem dat uw zuurverdiende spaarcentjes "onzichtbaar" maakt voor onbevoegden. Een systeem waar bovendien bijzonder gemakkelijk mee te werken valt. Voor bedragen vanaf ƒ100.000,- en meer. Als deze advertentie u aanspreekt, kom dan in ieder geval eens vrijblijvend met Femis praten (of vraag uitvoerige dokumentatie aan). U bent van harte welkom bij de Femis kantoren en agentschappen (Femis geeft u graag het adres van het voor u dichtstbijzijnde agentschap). Femis kantoren: Zeist Montaubanstraat 21, tel. 03404-24100 Rotterdam Kortenaerstraat 1, tel. 010-110234* 1, tel. 04257-8666* heden uitgebreid. Werd er begonnen met koude scho tels, nu is dit al uitgebreid van een hartig hapje voor een verjaardag tot een koud buffet of diner bij u thuis. Men verzorgt dit al les voor u inclusief glas werk en andere benodigd heden. Visrestaurant Ook in het Visrestaurant kunt u uw feest laten or ganiseren, zoals perso neels- en verenigingsfees ten tot 150 personen en natuurlijk bruiloften, hu welijksfeesten, etc. Als u uw bruiloft in het Visres taurant organiseert wordt u als speciale attractie, een champagne-weekend naar Brussel aangeboden. Maar ook voor een snelle lunch kunt u in de restau ratie terecht. Ook al heeft u slechts een klein uurtje ter beschikking. Op ver zoek staat binnen 10 mi nuten uw lunch op tafel. ANWB-erk. auto- en motorrijschool Sandee Dinsdagavond is onze vaste theorie-avond. Ook op andere avonden kunt u bij ons theorielessen volgen. In ons vernieuwde en aangepaste theorielokaal werken wij met een computer volgens het CBR-ja/neen diasysteem. Van onze vorige cursussen slaagden alle leerlingen. Onze praktijklessen zijn in BMW's (schakel en automaat). Motorrijlessen op Honda's type CB. Vraag inlichtingen over onze mogelijkheden Sandee, Schuttestraat 11, Koudekèrke, tel. 01185-1592 T f Met betere lessen sneller slagen! Een blik in het purty-ser- vicecentrum. Sinds 1 december 1983 houdt Visrestaurant sta tion Vlissingen zich bezig met de werkzaamheden verbonden aan de zoge naamde party-service. En met succes! Bijna dage lijks worden de mogelijk- In januari werd Alulight in verband met brand en waterschade gedwongen het vertrouwde adres aan de Wijngaardstraat 19 te verruilen voor de St. Adriaanstraai 2 te Goes. Alulight is een speciaal bedrijf op gebied van zon wering, rolluiken en in braakpreventie. Bij een bezoek aan de showroom 6-13 9-5 Kippepasteitje of tomatensoep Duitse biefstuk met gem. salade, groente, frites of geb aardappelen Vanille-roomijs met ananas en slagroom P-P- De keukenbrigade staat klaar om uw schalen verzorgd en feestelijk af te leveren. van Alulight valt het op dat het team bestaat uit mensen met een jarenlan- f;e ervaring en dat voor- ichting op de eerste plaats komt, ondanks het feit dat men natuurlijk ook graag verkoopt. Voor lichting is voor de consu ment van essentieel be lang bij aanschaf van zon wering e.d., immers na aanschaf kan je er tiental len jaren mee vooruit. Zonwering kunnen we in twee groepen verdelen en dat is binnen- en buiten zonwering. Binnenzonwering Hierbij denken we in de eerste plaats aan Luxaflex produkten. Luxallex - een wereldzaak - is dit seizoen gestart met het insluiten van een 12 pagina dikke decoratieve brochure in de weekbladen Margriet, Li- belle, Viva en V.T. Wonen. Deze kleurenbrochure die bij 90% van alle Neder landse gezinnen wordt verspreid, geeft een pracht overzicht van alle moge lijkheden op raambekle- dingsgebied. Als volko men nieuw introduceert Luxaflex de - Jalouette - met super smalle lamellen met een doorlopende be drukking van een prachti ge illustratie op de onder ste lamellen. Tevens nieuw is de jaloezie met spiegelglans en de opmer kelijke serie met piepklei ne gaatjes in de 25 mm la mellen. 26-4 Het adres voor al uw vlees en vleeswaren Veersesingel 90 - Middelburg Telefoon 01180-12343 Rund-, kalfs-, varkens- en lamsvlees. fl Eigen inkoop - Eigen slacht ook verse kip, bout, filet, enz. Bij ons elke dag dierendag, geef uw huisdier ver se pens, of hart, kopvlees, nier, lever. Ook heb ben wij speciale worst, ook weer lamshart en lamsvet. Erg gezond! GRATIS BEEN! Naast het assortiment ho rizontale jaloezieën heeft zij nu ook een totaal ver nieuwde gordijnjaloezie- collectie die zijn weerga niet kent. Hierbij is spe ciale aandacht besteed aan een unieke serie, waarbij de lamellen aan de onderzijde bedrukt zijn met de mooiste illustratie motieven. De rolgordijnen blijven ook in 1984 de mo detrend in raambekleding voeren. Het bedienings systeem is geheel ver nieuwd. Met het nieuwe kettingmechanisme is nu elk rolgordijn - van welke afmeting dan ook - pro bleemloos te bedienen. De uitgebreide Luxaflex collectie met alle nieuwe artikelen kimt u in de showroom van Alulight vrijblijvend bezichtigen. Naast de bovengenoemde binnen-zonwering neemt momenteel Verosol een belangrijke plaats in. Ver osol is een vouwgordijn dat het zonlicht dat uw woning binnendringt tem- Eert en wat nog belangrij- er is, het houdt een ge deelte van de warmte bui ten. 's Zomers de warmte die naar binnen wil, 's winters omgekeerd. Verosol is uit twee compo nenten samengesteld: het weefsel en de daarop aan- [ebrachte aluminiumfilm. lag het raam gekeerd, het in K aluminiumlaag is naar fraaie kleuren en dessins uitgevoerde weefsel draagt in hoge mate bij aan de sfeer in het inte rieur. De werking berust op hetzelfde principe als dat van de binnenkant van een thermoskan. Het alu- miniumlaagje reflecteert de warmtestraling en houdt daardoor de warm te tegen. Ongeveer 60% van de straling wordt ge- Ziq verder pag. 3

Scheldebode | 1984 | | pagina 19