Seksuele kindermishandeling is ook in Zeeland aan de orde Vlissinger ploegt met Landrover door oerwoud Burgers kunnen chemisch afval voortaan inleveren Incest en taboe RALLY VAN 2.500 KILOMETER Progressief Zeeland presenteert zich op VAR A-dag in de Zwaan Met Uw krant naar de huishoudbeurs voor slechts f 24,- Fiom geeft vakantiegids uit voor één-oudergezinnen Dienst Thema-avond in Trui Cursus spreken Bazar Vloekwoord Gebruikers computer houden dag in Vlissingen Skandialoop Afscheid: leefsituatie van jongeren in gelijkenissen Familiedag Vijvervreugd Bijzondere kerkdienst Vergadering openbaar onderwijs Middelburg Vergadering huurders Oranjezon hoog in wedstrijd Christenen verbroederen Gebruikte Kleding naar Derde Wereld SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 APRIL 1984 309 Stilte Telefoon P. Jacobse Zoutelande NIEUWS VAN HET STADHUIS OOST-SOUBURG - Het Vrouwencafé houdt donderdag 12 april om acht uur in de Zwaan in Oost-Souburg een thema-avond over incest, dat is seksuele kindermishandeling in de familie. Het is een onderwerp waar vrijwel nooit over gesproken wordt. Daardoor lijkt het of het niet bestaat. Een reden te meer om er nu eens extra de aandacht op te vestigen, vinden de vrouwen. In Neder land zijn weinig cijfers over de omvang van incest bekend. Er is nog weinig onderzoek naar ge daan. Bovendien worden de meeste gevallen niet aangegeven. Is het normaal al erg moeilijk om een geval van aanranding of verkrachting aan te geven, als het gaat om de eigen vader, broer, of opa als verkrachter, ligt het allemaal nog moeilijker. Uit de weinige gevallen die wel in de openbaarheid ge bracht zijn, blijkt dat incest in alle lagen van de bevolking voorkomt. Het zijn meestal meisjes die lastig gevallen worden door hun familieleden, maar in een aantal gevallen betrof het ook jongetjes. Soms begon het al op erg jonge leef tijd, bij anderen weer pas in de pubertijd. Voor de kinderen zijn het vaak ervaringen die ze maar heel slecht kunnen verwerken, vaak durven ze er met nie mand over te praten. Wat moet een klein meisje ook doen als haar vader zegt: „Zeg maar niets tegen mama, want dan doe je haar heel veel ver driet." De eigen omgeving heeft daardoor vaak niets in de ga ten of wil het soms ook niet zien. De oom die altijd met het nichtje gaat wandelen, altijd even vrolijk is, haar chocolade geeft en nooit vergeet een ca deautje voor haar mee te brengen. Wat doet het kind dan vreemd, als het ineens niet meer bij hem op schoot wil zitten. Een aantal vrouwen die als kind seksueel misbruikt wer den hebben een boekje over hun ervaringen geschreven. Naar aanleiding hiervan is ook een film gemaakt, die op de thema-avond als inleiding gebruikt wordt. Carna: „Op deze manier willen we de stilte die om dit onderwerp hangt, doorbreken. Zolang er nog niet over ge sproken kan worden, zolang de kinderen het nog niet tegen hun moeder of iemand anders die hen kan helpen, durven te zeggen, kan de dader immers ongestraft zijn gang gaan. De ervaringen in de jeugd, wer ken vaak ook later door in het leven vap de vrouwen. Voor sommigen geldt echt dat hun hele leven erdoor verpest is, dat ze er niet overheen ko men." „Ook als ze daar als volwas senen over willen praten, vin den ze vaak geen gehoor. Iemand die het zelf niet mee gemaakt heeft, weet vaak niet hoe hier op te reageren. We willen dan ook deze avond na gaan, of er behoefte bestaat aan een werkgroep die de op vang kan verzorgen voor die genen die het hebben meege maakt en die de gevolgen er van nog dagelijks ervaren. Een dergelijke werkgroep be staat in Zeeland nog niet". Wel is een werkgroep „Tegen haar wil" in Zeeland in op richting. De werkgroep wil vrouwen die op de een of an dere manier met seksueel ge weld in aanraking zijn geko men, opvangen. In andere pro vincies zijn al meer van derge lijke groepen, zoals Vrouwen tegen Verkrachting, Vrouwen tegen Seksueel Geweld en de genoemde Tegen haar wil. Hoewel de dichtstbijzijnde groep in Noord-Brabant ope reert bleken daar ook veel vrouwen uit Zeeland om hulp te komen. Dat was eigenlijk de doorslaggevende reden om ook •in Zeeland een opvangwerk- groep te beginnen. Op de the ma-avond zijn de initiatief neemsters aanwezig en ook vertegenwoordigsters van de werkgroep uit Brabant. De werkgroep in oprichting zoekt nu naar onderdak en een MIDDELBURG - De landelijke Fiom heeft een vakantiegids voor één-oudergezinnen 1984 uitgegeven. Het boekje is ook ver krijgbaar bij Fiom Zeeland, Varkensmarkt 1 in Middelburg voor de prijs van drie kwartjes. Het boekje is uitgegeven omdat blijkt dat elk jaar op nieuw een groot aantal alleen staande ouders moeite heeft met het vinden van geschikte, en vooral betaalbare vakan tiemogelijkheden. Om die ouders een beetje op weg te helpen heeft Fiom een aantal MIDDELHARNIS - De ex perimentele dienst, die gehou den zal worden op zondag 8 april om half vijf in de Hof- pleinkerk te Middelburg, heeft als thema: „Lijden aan de kerk". Een voorbereidingsgroep heeft samen met de voorgan ger, ds. C. van Veelen uit Big- gekerke de dienst voorbereid. Samen met de kinderen wordt de maaltijd van de Heer ge vierd. Voor de allerjongsten is er een crèche. Na afloop is er gelegenheid on na te praten en koffie te drinken. MIDDELBURG - „Vrouwen en relaties" is het thema van een avondje in het vrouwen café Trui in Middelburg. Het begint om acht uur in 't Pand aan de Kerksteeg 5. tips en mogelijkheden bij el kaar gezet. Aan de orde komen onder andere: samen met anderen op vakantie gaan, huisjes, kam peerterreinen en jeugdherber gen, georganiseerde thema vakanties, creatieve vakan ties, sportieve vakanties, va kanties in het buitenland, wo- ningruil, vakanties.voor vrou wen met en zonder kinderen, feestdagen en dergelijke. MIDDELBURG Op de za terdag 5,12,19 en 26 mei wordt in Middelburg een cursus spraakvorming op anthropofi- sche grondslag gegeven door J. Kemkens. Voor meer informatie of om zich op te geven kan men bel len naar J. Wortelboer, tele foon 01180-33946. MIDDELBRUG - Donder dag 5 april houdt de Unie van Vrijwilligers een voorjaarsba- zar in het pand Herengracht 52, Middelburg. De handwerkclubs van de UW hebben de afgelopen maanden veel fraaie hand werken geproduceerd. De op brengst is bestemd voor de aankoop van nieuwe materia len. telefoonnummer voor de groep, waarop vrouwen hen kunnen bereiken. Ze willen dan met twee vrouwen tege lijk een aantal uren in de week telefoondiensten gaan draaien. De gedachten gaan er ook naar uit de mogelijkheid te bieden voor individuele ge sprekken en het eventueel starten van praatgroepen. De groep wil ook informatie en hulp geven bij de juridische, medische en sociale gevolgen en door middel van publiciteit bekendheid geven aan de be staande misstanden. Vrouwen die mee willen werken om deze plannen te realiseren kunnen zich hier voor nog aanmelden. Ook ideeën, informatie en dergelij ke zijn welkom. Vrouwen die belangstelling hebben kunnen dit kenbaar maken aan de stand in de Zwaan of via het voorlopige contactadres Stich ting Vrouwenemacipatie, Nieuwstraat 13, 4330 AP Mid delburg, telefoon 01180-33904. Geachte redachtie Ik ontvang ook wekelijks uw blad Scheldebode, wat ik nogal eens doorsnuffel. Maar tot mijn (en veler andere le zers) spijt las ik dat er een stukje instond van Een dag uit de dood van Verdomde Lo- wietje. Ik vind het erg en God ont- eerend dat er een vloekwoord openlijk in de krant geplaatst word en dan nog een spotten met de dood. De Heere is geen ledig aan schouwer van zoiets. Ik hoop dat u dat voortaan niet meer wil plaatsen in uw Scheldebo de. MIDDELBURG - Zaterdag 7 april wordt in de MTS aan de Marconiweg 1 te Vlissingen wederom een „Commode-gebrui kersdag" gehouden. Deze tweede gebruikersdag voor dit compu- termerk is het logische vervolg op de succesvolle start van het georganiseerde Commodore-wezen in Zeeland. Sinds 27 februari heeft nu ook Zeeland een afdeling (met op dit moment 37 leden) van de Nederlandse Vereniging van Commodoregebruikers. Op 8 maart werd in verenigings verband al de eerste cursus gegeven, namelijk: „het inter ne gebueren van de Commo dore '64". De geboorte van de club speelde zich af in Goes. De Commodore behoort tot de jongere generaties van de home- en hobby computers, die het snelst in Nederland in op mars zijn. Na een oprichtings vergadering en de genoemde eerste cursus, organiseert de afdeling Zeeland dan nu op zaterdag 7 april een regionale gebruikersdag, in samenwer king met de MTS Vlissingen. De aanwezigen is gevraagd hun apparatuur te demonstre ren een firma uit Middelburg demonstreert een speciaal ty pe plotter en een interface voor de niet Commodore-prin ters. De gebruikersdag is ge opend van 10.30 - 16.00 uur. Op de gebruikersdag kunnen be langstellenden inschrijven op cursussen machinetaal en „Basic". VLISSINGEN - Zondag 8 april kunnen liefhebbers mee doen aan de Skandialoop, zo als de Westduin Klassieker te genwoordig heet. De prestatieloop voert over afstanden die variëren van twee tot vijftien kilometer. De start voor de kortste afstanden is om twee uur en voor de langste afstanden om halfdrie en wel bij Skandia. Er is kleedruimte aanwezig. Men kan zich daar inschrijven van af een uur 's middags. Het parcours voert via het Nollebos over de duinen en door het nieuwe recreatiege bied Westduin. Alle deelne mers krijgen een herinnering en het nummer geeft kans op een prijs. miniumiiiiiiiiiiiiiiiiie VLISSINGEN - Op dit ogenblik zit de Vlissinger Cees Vermeer in het vlieg tuig naar Brazilië waar hij mee zal doen aan een auto- rally die dwars door het tro pische regenwoud voert. Vermeer was als reserve aan de twee Nederlandse teams toegevoegd, maar door een ongeluk van een van zijn teamgenoten kan hij toch meedoen. „Aan de ene kant ben ik er wel blij mee", zei Cees Ver meer voor zijn vertrek. „Aan de andere kant is het natuur lijk een ongelukkige zaak voor de jongen die dat onge luk heeft gehad. Ik vond het al heel aardig om de training mee te mogen maken. De rally wordt gesponsord door Camel en heet dan ook de Camel Trophy '84. Na een strenge selectie werden de twee Nederlandse teams ge formeerd. Dat gebeurde half januari dit jaar. Sindsdien is de 32-jarige Vermeer hard in training, tijdens de weekein den, want Vermeer werkt bij Hoechst. „Wij hebben in het hele E land zoveel mogelijk in ruw H terrein geoefend. In Zand- voort deden we bovendien E aan race-training en om de S reactie op peil te brengen E hebben we ook allemaal nog E een slipcursus gevolgd", al- e dus Vermeer. Een uitstapje naar de Ley land-fabrieken in Engeland behoorde ook bij het programma. Ley land is namelijk de maker van de Landrover, de auto waarin beide Nederlandse teams zul len rijden. Elk team bestaat uit twee mensen die om de beurt rij den. Er rijdt in Brazilië ove rigens een hele karavaan (21 auto's) mee, zodat bij pech de auto kan worden gemaakt. Bovendien zal er materiaal nodig zijn om vastgelopen auto's weer uit de modder te krijgen om maar een voor beeld te noemen, want er zijn legio moeilijkheden te verwachten. „Het gaat om zo'n 2.500 ki lometer, en we rijden geen kilometer over verharde we gen", verduidelijkt Cees Vermeer. „Elke etappe van een dag voert over ruim driehonderd kilometer. Bij de voorverkenning bleek de rally goed te rijden, maar de situatie kan in een dag vol komen anders zijn door weersomstandigheden. De bruggen kunnen bijvoor beeld verdwenen zijn en dan moeten we ze zelf bouwen. De deelnemers zullen tij dens alle trajecten klasse mentsproeven afleggen op de junglepaden. Het gaat dan om oriëntatieproeven, het overwinnen van wegver sperringen, beklimmen van steile modderige heuvels, het rijden door ongebaand oer woud in een zo kort mogelij- Cees Vermeer. ke tijd, het passeren van ri vieren en stroomversnellin gen. Op 22 april is Cees Ver- Foto Cor Schuilwerve meer weer terug, mogelijk met de trofee. „Maar dat vind ik minder belangrijk. Als we er maar plezier aan beleven". MIDDELBURG - Woensdag 4 april speelt de theatergroep Opspattend Split van het CJV Nederland het stuk „Afscheid" in de Hoeksteen in Middelburg. Dit theatermuziekstuk is opgezet door elf werkloze jongeren en kwam tot stand met projectsubsi die van het ministerie van WVC. Het verhaal van Afscheid is gebaseerd op de eigen ervarin gen van de spelers. Het theater wordt gebruikt als middel om de gevoelens van de jongeren uit te drukken. In de voorstel ling wordt de leefsituatie van jongeren weergegeven in ge lijkenissen. Het stuk wil de jongeren sti muleren om zelf aan de slag te gaan met hun gevoelens en de beleving van vrede en onvre de. Het stuk begint om acht uur. Voor groepen die de voor stelling gaan bekijken is ter voorbereiding, een informa tiemapje beschikbaar. Na af loop krijgt iedere bezoekers een krant om nog eens wat na te lezen. Bovendien bestaat er na iedere voorstelling de gele genheid om informeel na te praten met de spelers. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Jeugdwerkburo Zee land, Korte Kerkstraat 10 in Goes, telefoon 01100-11130. MIDDELBURG - Zaterdag 7 april wordt in de gymzaal van Vijvervreugd in Middel burg de jaarlijkse familiedag gehouden. De dag is bedoeld voor ouders, familieleden, be- zoekvrijwilligers, verzorgers en overige belangstellenden. De deelnemers aan deze dag worden om tien uur in de gymzaal van Vijvervreugd verwacht. Daar zal ook het huisorkest van Vijvervreugd optreden. Na de lunch volgt dan de algemene ledenverga dering van de oudervereni ging. Naast de bestuursverkiezin gen is het belangrijkste agen dapunt de vaststelling en on dertekening van de samen werkingsovereenkomst Vij vervreugd en de Oudervereni- ging- Zondag 8 april om 14.30 uur is er weer een bijzondere kerkdienst. Deze interkerke lijke dienst, waarin iedereen welkom is, is afgestemd op hen die verstandelijk minder begaafd zijn. Dit maal wordt de dienst gehouden in de Ont- moetingekerk te Middelburg. Voorganger ds. L.A. Well Na afloop is er tijdens een koffie- contact gelegenheid voor ont moeting en gesprek. MIDDELBURG Woensdag 11 april houdt de afdeling Middelburg-Nieuwland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs de jaarvergadering in de RPA aan de Kruitmolen- straat in Middelburg. Het kind staat centraal op de vergadering, want in alle discussies rond de toekomstige basisschool krijgt de leerling te weinig aandacht, zo vindt de afdeling. Drie mensen hou den een inleiding en wel Luc van Colmjon (adjunct-direc teur van de Rijks Pedagogi sche Akademie); Jacques de Reu (medewerker van het Re gionaal Pedagogisch Centrum Zeeland) en Ton Besselink (V.O.O.) Er is tevens gelegenheid af- schèid te nemen van bestuur ders die al vijftien jaar trouwe dienst achter de rug hebben. De vergadering begint om kwart over acht. Iedereen die zich voor het onderwijs op de lagere scholen interesseert, is welkom. SOUBURG - Het nieuwe Souburgse huurderscomité Sinke Komejan Zeeënbuurt houdt dinsdag 10 april een openbare vergadering in wijk centrum Middenhof aan de Kanaalstraat in Souburg. Onder meer wordt de uit slag bekend gemaakt van een enquête onder de bewoners van de buurt. Tevens is de uit slag bekend van een onder zoek naar isolatie. De verga dering begint om halfacht. De lezers van dit weekblad worden in de gelegenheid gesteld om een bezoek te brengen aan de Huishoudbeurs, die van 6 tot en met 15 april in de Amsterdamse RAI ge houden wordt. Deze nationale consumentenbeurs is gro ter dan ooit tevoren, nu ook de Amstelhal erbij getrokken is. De lezers van Het Nieuwsblad voor de Bevelanden en De Scheldebode kunnen kiezen uit drie data. We rijden op woensdag 11 april, vrijdag 13 april en zaterdag 14 april. De kaartverkoop, bij de busreis is ook de entree voor de huishoudbeurs inbegrepen, is reeds gestart bij De Schel debode, Torenstraat 5 te Vlissingen; Het Nieuwsblad voor de Bevelanden, Klokstraat 1 te Goes; AMZ te Middel- burg.Dit uiteraard tijdens kantooruren. De aanbieding geldt zo lang de voorraadplaatsen in de bussen) strekt. De opstapplaatsen en opstaptijden zijn: Stadhuisplein Vlissingen 8.00 uur; Brug Oost Souburg 8.10 uur; Station Middelburg 8.20 uur; Westwal Goes 8.35 uur; De Uitkijk Kruiningen 8.45 uur. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlinillllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllllllllHIIIIHIIIIIIIIHIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIHHIIIIIIIHIIIIIIMIII^ OOSTKAPELLE - Een team van leerlingen van de LHNO- school Oranjezon in Oostka- pelle heeft een finaleplaats be reikt in de landelijke veilig heids wedstrij den. Het team behaalde in de voorronden een gemiddeld puntenaantal van 16,73. Het maximaal haalbare was 20. De finale vindt plaats in het Vei ligheidsinstituut in Amster dam op dinsdag 10 april. OOST-SOUBURG - Zater dag 7 april presenteren een groot aantal Zeeuwse progres sieve groeperingen zich op een Info-markt in de Zwaan in Oost-Souburg. Zij zijn daar op uitnodiging van de VARA. Het doel van de manifestatie is te tonen dat gebundelde Zeeuwse progressieve krach ten een daadwerkelijke bij drage kunnen leveren om te komen tot een wereld waar iedereen een rechtvaardig be staan kan hebben in een ge zond milieu. De manifestatie wordt om twee uur geopend door de voorzitter van de VARA, Al- bert van den Heuvel. Er zijn een groot aantal stands van onder meer de PvdA, S.Ap. Vredeskamp WOensdrecht, F.N.V. infoteam, Biologische Winkel de Koriander en maandblad Nieuw Zeeland. Ook zijn de VARA-pro- grammamakers aanwezig voor het geven van informatie. Dat zijn onder meer de pre sentator van Elpee-tuin (Wil lem van Beusekom) en Letty Kosterman en Hallo hier Hil versum, regisseur Rinus Spoor van Pisa en een medewerker van de actualiteitenrubriek Achter het Nieuws. Er vinden ook enkele optre dens plaats van de groepen Links Collectief Walcheren en Straattoneel Walg. De toegang voor deze dag is gratis en de openingstijd is van twee tot vijf uur. Eveneens in de Zwaan houdt de VARA zaterdagavond 7 april een muziek-, dans- en cabaretavond. Deze begint om acht uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. De avond wordt geopend met een optreden van de Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt. Dan volgt een op treden van de disco-dansgroep Silver uit Oost-Souburg, een groep die is doorgedrongen tot de halve finale van de VARA Fame-danswedstrijden. Om kwart voor negen treedt de cabaretgroep Vrouwen voor Vrede op, waarna nog maals Silver te zien is. Verder staan er optredens van de Zeeuwse meidenband Deux- Pièce en de popgroep Ex-Q's op het programma. MIDDELBURG - Vrijdag 6 april houdt de onafhankelijke Gospel-zanggroep The Ser vants een ontmoetingsavond voor christenen van alle ker ken en gezindten. De avond heeft tot doel de contacten tussen christenen te verbeteren, zonder acht te slaan op zaken die christenen vaak scheiden. De avond wordt gevuld met samenzang, solo-zang van de Zeeuwse zanger Janus Mondeel, zang van de zanggroep The Ser vants en getuigenissen. Ook zullen dominee Vreugdehill uit Aagtekerke en broeder Adelmund spreken. De avond wordt gehouden in de grote zaal van de Schouw burg in Middelburg, begint om acht uur en de toegang is gra tis. Het thema van de avond is Eén in naam van Jezus. VLISSINGEN - „Gebruikte kleding weggooien? Niet doen", vindt de Stichting Men sen in Nood. De stichting za melt de kleding in en brengt jaarlijks duizenden kilo's goe de kleding naar de armen in de Derde Wereld. Men kan niet alleen alle soorten kleding gebruiken, maar ook schoenen, dekens en gordijnstoffen. In Vlissingen is een depot bij P. Donze, Ver- dilaan 88, telefoon 01184-70299. De gemeentelijke reinigingsdienst van Vlissingen is ge start met het op een nieuwe manier inzamelen van che mische afvalstoffen. Zij doet dit in navolging van de Wet Chemische Afvalstoffen. Doel is te voorkomen dat het milieu onnodig wordt vervuild, wat gebeurt als burgers en bedrijven allerlei chemisch materiaal via goot, riole ring of afvalzak „wegwerken". Het begrip chemisch afval wordt daarbij zeer breed uitgelegd. Insecten- en on kruidbestrijdingsmiddelen vallen eronder, maar bij voorbeeld ook ammoniak, batterijen, inkt, verf, (mo- tor)olie, medicijnen, peut en fotoontwikkelaar, stopbad en -fixeer. Per inwoner zal het in vele gevallen maar om „kleine beetjes" gaan. Bij elkaar op geteld vormen die echter een grote hoop. Zo kreeg de rei nigingsdienst onlangs bij de speciale inleveractie voor chemische bestrijdingsmid delen in één week niet min der dan zeshonderd kilo aangeboden! De bedoeling is dat de stoffen bij deze dienst, ge vestigd Edisonweg 9, wor den afgegeven. Omdat niet alle stoffen op dezelfde ma nier kunnen worden afge werkt, worden ze daar ge sorteerd in zes categoriën. Voor elke categorie staat, in een speciale opslagruimte, een vat gereed waar het af val in gaat. Deze vaten worden gere geld opgehaald door een daartoe gespecialiseerd be drijf, dat ze daarbij onver brekelijk afsluit. Tenslotte worden de afvalstoffen ver werkt op een manier die het minst schade berokkent aan het milieu. Van de inzamel- dienst kan alleen gebruik worden gemaakt door inwo ners en bedrijven binnen de gemeente Vlissingen. Be drijven zijn verplicht hun chemische afvalstoffen naar de Edisonweg 9 te brengen. Zij dienen daarbij 2,- per kilo ingeleverd materiaal te betalen. Voor particulieren is het inleveren niet verplicht. Zij hoeven ook niets te betalen. De reinigingsdienst heeft het liefst dat de stoffen wor den aangeboden in goed af gesloten doorzichtige ver pakkingen als flessen, potjes of plastic zakken. Belangrijk, in verband met de juiste verdere ver werking, is ook dat men di rect kan zien om welk „spul het gaat. Bijsluiten van de originele verpakking, ge bruiksaanwijzing of andere aanduidingen wordt dan ook op prijs gesteld. Bij het inle veren worden overigens wel naam en adres van de bren ger genoteerd. Men kan bij de reinigings dienst terecht van maandag tot en met vrijdag van 07.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Van de inmiddels opgehe ven Stichting Vrijwilligers- centrale Goes heeft de ge meente Vlissingen een be stelauto met gereedschap gekregen. De auto zal dienst gaan doen bij de Dienstencentrale van het Project Werkloos heid Vlissingen. De Goese stichting had auto met toe behoren ontvangen van het Koningin Juliana Fonds on der de voorwaarde dat deze bij opheffing weer aan een soortgelijk project zou toe komen. B. en w. zijne gaarne bereid de schenking in dank te aanvaarden. Indien de weersomstan digheden dat toelaten wordt nog deze week begonnen met de vorming van twee gronddepots ter hoogte van de eerste duinovergang (Zwanenburg), ter weerszij de van het einde van de Z wa nenburgseweg. VLISSINGEN het tracé van de doorspoel en koppelleiding die ten be hoeve van het Vlissingse rioleringssysteem zullen worden gegraven. De kleidepots zullen in to taal omstreeks 24.000 m3 grond bevatten. Ze hebben beide een lengte van ca. 120 meter, de breedte van het ene depot bedraagt ca. 22 meter, dat van het tweede ca. 38 meter. De hoogte zal ongeveer 3 Vz meter bedra gen. De hellingen van de de pots zullen worden afge werkt in taluds die niet stei ler zijn dat 1:1. De klei zal waarschijnlijk in de loop van dit jaar of in het vol gend jaar worden aange wend voor de ter plaatse nog uit te voeren dijkverzwa ring.

Scheldebode | 1984 | | pagina 9