Volksgeloof volksgebruik in Zeeland Het Buut begint cursus Marokkaans koken Concert Drumfanfare Alpha zaterdag in nieuw uniform Van slokkevent en rooie sok in Razzmatazz Termen Hippies Onbe grensd Lezing comité woonlasten Avondje Trui. Zuurkool op COC-avond Wandelmars Rode Kruis Manifestatie CDA-Zeeiand Voorlichting over voeding Cursus voor jongeren: Geld speelt geen rol Theter in de Piek Zes mannen in ijle lucht Danscabaret Sint Laurens Opbrengst van puzzel rit voor Missons to seamen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 MAART 1984 309 Neo-folklore Woltershuis Lectuurhuisje I Alpha in het nieuwe uniform. VLISSINGEN - De drumfanfare Alpha uit Vlissingen heeft zich helemal in nieuw uniform gesto ken. De nog vrij jonge groep bestond onlangs twee jaar. Tot nu toe werd opgetreden in een witte sweater, maar nu vond de fanfare het tijd worden om zich een echt officieel uniform te laten aan meten. Zaterdag 24 maart is Alpha in de nieuwe uitrusting te zien tijdens een concert in hotel Britannia in Vlissingen. Naast Alpha treden daar ook de disco-dansgroep Silver uit Oost-Souburg op en de groep Our firstpleasure, bestaande uit leden van Alpha en Ons Genoegen. Het concert omvat voornamelijk filmmuziek en zeemansliederen. Het begint om acht uur en de toegang is vrij. Illllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VLISSINGEN - Vrijdag 23 maart houdt het Woonlasten- komitee op uitnodiging van het Vlissings Werklozen Over leg en lezing over de stijgende woonlasten en wat daar op korte termijn aan gedaan kan worden. Iedereen is welkom. Aan vang 14.00 uur in buurthuis De Paraplu, Alexander Gogelweg 59. tel. 65453. MIDDELBURG - Donder dag 22 maart om 20.00 uur is het Middelburgse vrouwen kaffee „Trui" geopend voor al le vrouwen voor een ontmoe tingsavond. Men kan er na tuurlijk ook lezen of een boek uitzoeken uit de boekencollec tie of een plaatje draaien. VLISSINGEN - De Wal- cherse afdeling van het COC houdt vrijdag 23 maart een eetavond voor homoseksuele mannen en vrouwen. Op het menu staat zuurkool met spek en worst. Het begint om negen uur. De kosten zijn vier gulden. Lief hebbers kunnen zich opgeven via tel. 01184-71854 of 17374. HEINKENSZAND - De jaarlijkse huldiging van de sportkampioenen 1983 uit de gemeente Borsele wordt gehouden op vrijdag 23 maart vanaf 19.30 uur in „De Stenge" te Heinkenszand. Evenals vorig jaar zal een bronzen legpenning met inskriptie worden uitgereikt. Voor het omlijstingsprogramma heeft het ge meentebestuur contacten gelegd met sportschool Hara in Heinkenszand om eventueel een de monstratie te geven van aerobic-dance. Een groot aantal dames en heren die in diverse tak ken van sport actief zijn, worden op deze huldi gingsavond in de schijnwerper geplaatst. Wat de wielersport betreft zijn uitgenodigd de in het ziekenhuis verblijvende Jan Raas (nationaal profkam pioen op de weg), de Zeeuw se kampioenen bij junioren en nieuwelingen respectie velijk Peter Mol en Antoine Goense en de Europese trim- kampioen Piet Hoondert. In de voetbalsport werden suc cessen geboekt door het eer ste team van Lewedorpse Boys, dat kampioen werd in de le klas van de afdeling Zeeland, het dameselftal van Nieuwdorp (kampioen afdeling D-2) en het 3e se niorenelftal van Patrijzen ('s Heerenhoek) dat ook een kampioenstitel behaalde. De formatie van Lewedorpse Boys bestaat uit de volgende spelers: A. Boonman, R. Grim, P. en F. Huyskens, A. Menheere, P. Pietersr C. Raas, L. Raas, R. Raas, A. Verdonk, E. Vogel, J. Vermue en A. Verdonk. Het damesteam van Nieuw dorp werd gevormd door A.M. Francke-Legrand, E. van Dam, L. Gaakeer-Schrier, S. Hooge- steger-Holden, J.F. Kerkhove, R. Kloet-de Vos, A. van de Kloos ter, M. Meerman, A. Pauwe, E. Priester, J.P. Schrier-van Ant werpen, R. Traas, J. de Vos, J.C. de Vos-Baayens, J. Welleman en J.K. Weststrate. Voor Patrijzen kwamen uit: W. de Jonge, A. van Antwerpen, J. Janse, M. Pompernolle, F. de Jonge, A. Pompernolle, G. Voet, J. Martens, J. Moison, L. Schrieks, J. Traas, P. Heystek, J. Capello, R. Vette en S. van Eij- keren. Schutterij - Kampioen van Nederland en van Zuid- Beveland op de staande wip werd H. Koens (lid van Spes Nostra in Ovezande). Win naar van de koningen en keizersschieting van het dis trict Zuid-Beveland van de Nederlandse Bond van Wip- schutters werd P.C.M. Rep- MIDDELBURG - Zaterdag 31 maart houdt de afdeling Mid delburg van het Rode Kruis de veertiende, jaarlijkse wandel mars. De afstanden zijn vijf, tien, vijftien, twintig en veertig ki lometer. De startplaats is de sporthal xVoorborch aan de Breeweg. De starttijden zijn voor de indivi duele wandelaars tussen ne- KAPELLE - Zaterdag 24 maart houdt het CDA-Zeeland een manifestatie in het teken van de rapporten „Appel en Weerklank" en „Van verzor gingsstaat naar verzorgings maatschappij". De manifestatie vindt plaats in zaal De Vroone in Kapelle en begint om half tien. Inlei ders zijn meester Boll en pro fessor Kuiper. Daarna volgt een forumdiscussie. De slot toespraak wordt gehouden door P. van Zeil, staatssecre taris van Economische Zaken. Op deze bijeenkomst is ieder een welkom. MIDDELBURG - Vrijdag 23 maart houdt de Stichting Wel zijn voor Ouderen in Middel burg een voorlichtingsmiddag in de bovenzaal van het dien stencentrum Schuttershof aan de Schuttershofstraat la in Middelburg. De diëtiste, mevrouw Bel- froid zal dan een inleiding houden over voeding. De mid dag begint om twee uur. Men kan zich op donderdag 22 maart voor deze middag opge ven bij mevrouw Vermunt, te lefoon 01188-1896 of in het dienstencentrum. gen en twee uur, alleen voor de veertig kilometer moet men voor halfelf vertrekken. Groepen die gejureerd wil len worden om zo in aanmer king te komen voor een prijs moeten voor de vijftien kilo meter starten tussen twaalf en een uur, voor de tien kilometer tussen een uur en halftwee en voor vijf kilometer tussen twee uur en halfdrie. Na afloop van de wandel tocht kan men tussen een en vijf uur gratis naar een door lopende filmvoorstelling kij ken in de school De Waayen- burgh. kes (lid van Victoria in Kwadendamme). Biljarten - B.V. De Toe komst uit 's Heerenhoek reikte naar de kampioens titel in de 2e klas teamwed strijden, district Walcheren - De Bevelanden met het volgende viertal: C. West dorp, H. Moison, A. Verdonk en C. Raas. Van D.O.S. (Ovezande) werd J. van Belle kampioen in de 4e klasse libre, R. Adriaensens in de 3e klas driebanden en kampioen le klas bandstoten werd C. van Stee. Beide laatstgenoemden zijn lid van LBV (Lewe- dorp), waarvan het viertal A. Driedijk, C. Geijs, J. Men heere en D. Boonman bij de teams C4 libre. Voor HBC (Heinkenszand) reikte het C-5 team naar een kampioenstitel. Dit kwintet bestond uit: J. Koens, F. Boogaard, J.C. v.d. Hage, J. Franse en A. Nieuwdorp. Dammen - Vijf jeugdige spelers van de Damclub 's Gravenpolder weerden zich uitstekend in het kampioen schap van Zeeland. De leg penning gaat naar: Marco den Dekker, Danny de Ja ger, Arjo Kousemaker, Bas Kwakkenbos en Cees Rovers. Paardesport - In de paar- desport werd Izak van Eij- keren uit Borssele Zeeuws kampioen in de springklasse zwaar terwijl Albert Ver mue (Heinkenszand) naar de titel reikte in de springklas se zwaar indoor. Auto Rally Cross - Zeeuws kampioenen bij de autoral- lycrossers wonen meestal in Borsele de laatste jaren. Ti tels werden nu behaald door Piet Verbart (Ovezande) in de klasse 1000-1300 cc Stan daard, Ad Huisson (Hein kenszand) in de klasse 0-1300 cc opgevoerde wagens en in de 1300-1600 cc klasse Adrie de Jager ('s Gravenpolder). Tennis - Tafeltennis - D. v.d. Dries, A. Verstrate en mej. R. Witkam vormden het 2e team van Batavo uit 's Hee renhoek dat zich als eerste plaatste in de 5e klasse B van de N.T.T.B. afdeling Zeeland (tafeltennis), terwijl van de TV Ovezande in het damesenkel E. Ars-Uitter- hoeve Zeeuws kampioene werd en J. Goense in dezelf de categorie de titel behaal de bij de heren. Volleybal - Het damesteam van De Klomp (Ovezande) bleek de sterkste in de 2e klas Nevobo, district Zee land. Dit team bestond uit: Ria Steendijk, Petra Schnei der, Coby Traas, Marie Ver meulen, Ann Vermeulen, Joel Geldof, Corrina Adriaanse en Carla de Roo. Het eerste herenteam van SGravo uit 's Gravenpolder eindigde bovenaan in de 2e klas A en was als volgt ge formeerd: R.C. Boeye, K. Bosselaar, E.J. Dieleman, W. Louwerse, F. Meirink, P. Mos, J.K. Nieuwdorp en J. van Zwieten. Voor meer informatie en opgave kan men terecht bij Tjitze van Rijssel, telefoon 01100-20310. GOES - Van donderdag 22 tot en met zaterdag 24 maart is er in het Zilveren Schor een cursus met als thema „Geld speelt geen rol". De cursus is opgezet in samenwerking met de Wer kende Jongeren-CNV. De cursus is bedoeld voor jongeren tot 28 jaar, waarbij het lidmaatschap van het CNV niet vereist' is. Een deskundige van de Stichting Huishoud- voorlichting geeft informatie en nuttige tips om het geld zo goed mogelijk te besteden. Nagegaan wordt welke rol de reclame vervult bij het koopgedrag van de mensen. Ook is er voor de deelnemers een informatiemap samenge steld met praktische informa tie en nuttige tips. De cursisten worden bege leid door Willem de Winter en Tjitze van Rijssel. De kosten voor deelname bedragen 12,50. De cursus begint op donderdag 22 maart om acht uur en eindigt op zaterdag middag 24 maart om vier uur. GOES/HULST/ VLISSINGEN/ZIE- RIKZEE - Sagen en legenden, volksgeloof en volkswijsheid uit vroeger tijd zijn weer in tel. De laatste jaren verschijnen meer en meer boeken en arti kelen over deze onder-' werpen en de „volks kunde" krijgt steeds meer wetenschappe lijke aandacht. Dit heeft alles te ma ken met de nogal hardnekkige trend van nostalgie die de laatste tientallen jaren in on ze streken aan de orde is. In Zeeland, als in andere gewesten, vond er een tot dusver onge- kefid groeien en bloeien van heem- en oudheidkundige vere nigingen plaats, maar ook op andere terrei nen heeft de hang naar een al of niet verdraaid verleden zich geuit. Zo voelen veel jongeren zich het prettigst in een inte rieur, dat zich kenmerkt door het broederlijk samen gaan van (semi-)antieke meubelen en snuisterijen met allerlei verworvenhe den van de moderne tijd: de video-recorder staat in een Queen-Annekastje, en op eht televisietoestel prijkt een olielamp. Wat is nu eigenlijk die folklore en volkskunde? De term folklore stamt uit En geland en werd in 1846 voor het eerst gebruikt. De bete kenis was oorspronkelijk „wijsheid (lore) van het volk", maar tegenwoordig duidt men er meer toeristi sche en vrijetijdsactiviteiten mee aan, die min of meer te ruggrijpen op oude gewoon ten en gebruiken, maar nu een amusementsfunctie hebben, of pure sport ge worden zijn. Het ringrijden is hier een voorbeeld van. De eigenljke folklore is nu onderdeel geworden van de volkskunde, een wetenschap waarvan de benaming uit Duitsland afkomstig is en daar voor de eerste maal in 1806 werd gebruikt. Volks kunde staat voor alles wat binnen een bepaald volk of een bepaalde volksgroep een GOES/HULST/VLISSINGEN/ZIERIK-ZEE - In deze krant kunnen de lezers voortaan maandelijks artikelen lezen over volkskundi ge zaken betreffende Zeeland. Er zal een lich te nadruk komen te liggen op volksgeloof en volksverhalen. De artikelenreeks wordt ge schreven door Jan Kuipers uit Goes. Jan Kui pers is voor Zeeland lang geen onbekende meer. Hij stelde onder meer de Encyclopedie van Zeeland 1 en 2 samen. Deze week de eer ste -inleidende- aflevering onder de noemer 'Volksgeloof en volksgebruik in Zeeland' waarin Jan Kuipers vertelt over het ontstaan van de volkskunde. In deze rubriek komen 'verhalen' uit alle windstreken van Zeeland aan de orde. eigen cachet aan zo'n ge meenschap geeft, en waar door deze zich laat onder scheiden van andere volken of volksgroepen. Opgewarmde oude ge bruiken en folklore in een nieuw jasje worden ook wel „neo-folklore" genoemd. De ze benaming dateert al uit 1949, toen de Belg H. Fre- nay-Cid een werkje publi ceerde met de titel „Nouveau Folklore". In Zeeuwse context denkt men niet alleen aan het bo venvermelde ringrijden, dat tegenwoordig ook met vuur wordt beoefend in delen van de provincie waar het oor spronkelijk helemaal niet thuishoorde, maar ook aan de opleving van het „krul- bollen". Dit van oorsprong Vlaamse spel was in Neder land vanouds alleen in Zeeuwsch-Vlaanderen be kend, en leidde tot het begin van de jaren zestig een kwijnend bestaan. De we deropleving in onze tijd dankt het vooral aan de West Zeeuwsch-Vlaming M.A. Aalbregtse (1892-1977), gemeentesecretaris van Oostburg en bekend heem kundige. Hij inspireerde de VVV te Oostburg tot activi teiten, die het krulbollen voor uitsterving hebben be hoed. De commerciële belangen inzake het steeds toenemen de toerisme hebben natuur lijk ook bijgedragen aan de hernieuwde bloei van oude gebruiken. Dit heeft ener zijds de oude opvattingen en zeden van het volk getrans formeerd tot kermisver maak, maar anderzijds meegeholpen aan de ver breiding van het besef dat je voor het vreemde den exoti sche niet persé buiten de landsgrenzen moet gaan. Overigens: ook oeroude gebruiken en opvattingen zijn vaak overgenomen uit andere cultuurkringen en al dan niet voorzien van een nieuw jasje. Neo-folklore betekent ook het invoeren van geheel nieuwe gebruiken. Ook in Zeeland is de „examen- floklore" bekend; geslaag den hangen thuis de vlag uit en bevestigen hun schooltas en andere attributen aan de vlaggemast: folklore van de jongste tijd. Ook kan men uit andere streken afkomstige oude of nieuwere gebruiken rang schikken onder de neo-folk lore. Zo stammen de hier volledig ingeburgerde va der- en moederdag uit Ame rika; overigens kan men van deze feesten zeker zeggen dat ze in de eerste plaats commercieel zijn, een nauw samenhangen met het wel vaartsverschijnsel. De Va- lentijndag op 14 februari is eveneens van Amerikaanse oorsprong. Ook deze dag, waarop de man zijn vrouw met een geschenk zijn gene genheid moet betuigen, is bij uitstek een feest voor de winkeliers, maar heeft de Nederlandse samenleving toch nooit zo bekoord als va der- en moederdag. Twee van dergelijke dagen per jaar zijn wel genoeg, denkt de nuchtere Nederlander misschien. Sinterklaas (en Kerstmis) zijn er ook nog. En spaarzaamheid is ook een deugd, of is ook dit lang zamerhand folklore gewor den? Voorts zou men de „ver plichte" uitmonsteringen en gedragspatronen van recent ontstane volksgroepen tot de neo-folklore kunnen reke nen, zoals van de hippies en in onze dagen de punks. Maar de laatste beweging is nog meer dan de eerste een leeftijdsverschijnsel, en het is de vraag of de hele kwes tie van de subculturele groe pen niet naar de psychologie verwezen moet worden. De Amerikaanse kinder psycholoog en -psychiater Bettelheim is namelijk de mening toegedaan dat het gedragspatroon van groepe ringen als hippes en punks wijst op een ernstige staat van depressie... Maar ook onder bredere lagen van de bevolking zijn er zaken die tot neo-folklore en nieuw volksgeloof gere kend moeten worden: de huidige belangstelling voor alternatieve geneeswijzen bijvoorbeeld, met name het teruggrijpen op de oude kruidengeneeskunde. Dit is een werkelijk massaal ver schijnsel, dat ook in officiële regelingen en instellingen veranderingen aan het te weegbrengen is. Discussies over het onderbrengen van alternatieve geneeswijzen in het ziekenfondspakket zijn in volle gang. Het bovenstaande dient om aan te tonen dat de volkskunde en in engere zin de folklore niet zo'n geïso leerd en marginaal gebied vormen als men wel eens denkt, en de beoefening er van niet speciaal een zaak voor dorre kamergeleerden en frenetieke volksdansers. De volkskunde is eigenlijk een onbegrend gebied, en een belangrijke sectie van de culturele antropologie van het eigen volk in zijn wisselende samenstelling en karakter. In deze rubriek zullen wij ons beperken tot volkskun dige zaken betreffende Zee land, met een lichte nadruk op volksgeloof en volksver haal. Tot lering en vermaak. JAN KUIPERS Enkele bronnen: Meerter Volkskunde, Van der Molen en Vogt, Onze folklore. De Haan, Onze volkskunst. En cyclopedie Van Zeeland 1 en 2. Zeeuwse Ringrijders Vere niging 1950-1975). VLISSINGEN - Binnenkort start in club- en buurthuis Het Buut in Vlissingen een cursus ko ken op z'n Marokkaans. De cursus omvat tien lessen waarin steeds een ander Marokkaans gerecht wordt gemaakt. De cursus is op de woens dagavond van acht tot tien uur. Men kan zich ook telefo nisch opgeven, het nummer is 16223. Tevens zoekt het Buut vrij willigers die mee willen hel pen bij de opvang van Marok kaanse jongeren uit de buurt. De opvang bestaat uit het bie den van een stukje gezellig heid en ontspanning, maar ook het bespreekbaar maken van de problemen van de tweede generatie buitenlanders in ons land. Men kan zich opgeven bij Kees Catsman, telefoon 16223. De werkgroep Interkulture- le Aktiviteiten van buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt woensdag 28 maart een tafeltennistoernooi. Er wordt gespeeld om een beker. Het in schrijfgeld bedraagt een gul den vijftig. Het toernooi begint om halfacht. Men kan zich bij het buurthuis opgeven. Het te lefoonnummer is 65453. VLISSINGEN - Sterker nog: vlees, zo heet de titelsong van een zeer gevarieerd mu ziekprogramma onder de titel de grootste luxe na de kleu- renteevee. Aanstaande vrijdag is het te zien in De Piek in Vlissingen. Herman Brand, Pietjan Du- see, Frank Gerritsen, Theo Jansen en Jan de Waard ma ken gebruik van zeer uiteenlo pende muziekstijlen die, even als de teksten, soms van een geruststellende herkenbaar heid, maar vaker nieuw en authentiek zijn. Het muziektheater begint om half tien. Organisatie Uit in Vlissingen. Deze voorstel ling is tot stand gekomen dank zij een subsidie van de provin cie voor theater voor jongeren. SOUBURG - Zaterdag 24 maart treedt de met Flairck verge lijkbare Nederlandse groep Bries op in Razzmatazz, Souburg. Dit Nederlandse drieman schap vond een nieuwe combi natie door uiteenlopende mu ziekstijlen als klassiek, barok en pop dooreen te mengen. Het resultaat is een „frisse bries" door het eenzijdig met eigen tijdse muziek gevulde muziek land. De instrumenten zijn gi taar, dwarsfluit, piano, orgel, basgitaar, saxofoon en banio. Minder gangbare instru menten zijn het pak hagelslag, de twee wangen en de voet tamboerijn. Er is inmiddels een l.p. op de markt versche nen: Bries in vogelvlucht. Het concert begint om half- negen. kaarten tien gulden, te reserveren bij Ad Lijnse, 01184-70881 In het Woltershuis kunnen kinderen van acht tot twaalf jaar iedere zaterdagochtend van haflelf tot twaalf uur te recht voor jazz-ballet. De kos ten hiervan bedragen één gul den. Voor jongeren vanaf twaalf jaar is er iedere vrijdag iets te doen, de ene keer een drop ping, de andere keer een film. Vrijdag 23 maart staat er een disco op het progrmama, het begint om halfacht. De toegang bedraagt één gulden. Scholieren kunnen op dins dag- en donderdagmiddag tij dens hun vrije uren in het Woltershuis terecht. Ze kun nen er kaarten, naar muziek luisteren, dammen en derge lijke. Speciaal voor de kinde ren van vier tot twaalf jaar 'is het Woltershuis geopend op de woensdagmiddag. Ze kunnen er glasschilderen, timmeren, spelletjes doen, knutselen en dergelijke. Vanaf twee uur kunnen de kinderen boven de zes jaar te recht, de kleintjes kunnen om half drie komen. De kosten be dragen ook hier één gulden. Evenals vorige jaren gaat de Stichting SKW weer op zo merkamp. Van 14 tot 21 juli is er een tentenkamp in Zeeuwsch-Vlaanderen voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Zij betalen 75.- voor de ze week. Voor de jongeren vanaf der tien jaar is er een fietskamp door België, dit is van zeven tot veertien juli en de kosten bedragen hier tachtig gulden. Men kan zich bij het Wol tershuis opgeven voor deze kampen. SINT LAURENS - De leden van de Wijk vereniging Sint Laurens komen donderdag 22 maart bijeen voor de jaarlijk se ledenvergadering in het wijkcentrum van hun dorp. Het begint om acht uur met het huishoudelijk deel, waar na een danscabaret een optre den verzorgt. VLISSINGEN - Liefhebbers kunnen zondag 25 maart mee doen aan een gezelligheidsrit die start bij het zeemanshuis van de Missions to seamen. Op initiatief van het Flying Angel Guild heeft de MAC de Zeeuwen deze autopuzzelrit georganiseerd. De start is om een uur 's middags. Het hele gezin kan er aan meedoen en er zijn prijsjes beschikbaar. Na afloop krijgt iedere deelne mer een bord erwtensoep. De opbrengst is bestemd voor het zeemanhuis. Inschrijven kan bij J. Meyer, Lunenburg 4 Vlissingen, tel. 01184-63416. Het is nog steeds mogelijk boeken en tijdschriften die overbodig zijn in het lectuur huisje tegenover het winkel centrum aan de Paauwen- burgweg te deponeren. The Missions to seamen kan de lec tuur goed gebruiken voor de zeelui die in het zeemanshuis bivakkeren. Engelse en Spaanse teksten zijn favoriet. Wanneer u de boeken of tijdschriften liever meteen ter plaatse aflevert, kan dat ook. Iedere dag vanaf 16.00 uur is de The Missions to Seamen open. Het gebouw is gelegen bij de ingang van de repara- tiewerf van De Schelde, Scheidpoort. Ook mevrouw J. Brouwer, Boulevard Evertsen 246, Vlis singen. Tel. 01184-13454, zal graag leeswerk in ontvangst nemen. Grote hoeveelheden kunnen eventueel opgehaald worden. Het telefoonnummer van The Missions is 01184-7R7ru MIDDELBURG - Zaterdag 24 maart speelt het Mannenthea- ter uit Amsterdam het stuk „IJle lucht" in het Kuiperspoort- theater in Middelburg. Het stuk speelt zich af op een berghelling, die een groep van zes mannen wil beklim men. Hoog in de ijle lucht, te gen de steile bergwand aange plakt, komen de mannen el kaar en zichzelf onontkoom baar tegen. Een blokje om is niet mogelijk. Klimmen is kiezen voor je zelf en voor elkaar, omdat de dood om de berg giert, wie weifelt valt te pletter, alleen echte mannen bereiken de top. Dit wekt uiteraard de nodige spanning op, alle verhoudin gen komen op losse schroeven te staan, sommige mannen vallen tegen en anderen vallen mee, twee mannen besluiten zelfs de groep te verlaten. Kaarten voor deze voorstel ling zijn in voorverkoop bij de VVV-kantoren in Vlissingen en Middelburg en bij Loeks Boekhandel, ook zijn zij tele fonisch te bestellen via num mer 01180-13913. De voorstel ling begint om acht uur. Orga nisatie Stichting Middelburgs Theater.

Scheldebode | 1984 | | pagina 9