Dichtavond in Midgard met Jules Deelder Q O het weten waard De beelden van Leroy Stuk van D. Thomas in kapel Overzicht recente tekenkunst Sherry-concert op piano en contrabas in Vestzak Mendelssohn Trio geeft concert in Concertzaal Matrassenwinkel Visto verhuisde naar Oude Markt Computer vergemakkelijkt reiskeus bij Holland International Garage ter Weyden past nieuwste vindingen toe bij verslepenvan auto's Mode op video en foto uniek f UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 MAART 1984 305 I ilrni Kunstcentrum: Weer een geheim uit het verre oosten. ..Magpin" D.A.-drogist: „PHARMA CHARME" HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER MIDDELBURG PAP De toestand waarin men geen pap meer kan zeggen is te prefereren boven die waarin men dat alleen nog maar kan. Dichtwerk van de Rot terdammer Jules Deelder. Zaterdag 24 maart kan men hem aan het werk zien in het Middelburgse jonge rencentrum Midgard. Deel der, vooral dank zij zijn nuchtere gevoel voor hu mor een bekende verschij ning, draait al gauw tien jaar mee als dichter. Op zijn twaalfde wist hij al dat hij schrijver moest worden. Dat lukte, maar niet zon der een tijd de kost te moe ten verdienen als wafelver- koper, of als huis-aan-huis verkoper van geschilderde kitsch. Proza was de titel van zijn eerste boek. Daar na verschenen Schone Welt en de Bundels moderne poëzie, De zwarte jager en Sturm und Drang. In april verschijnt bij De Bezige Bij een nieuwe ver halenbundel onder de titel Modern Passé. Het zijn vier autobiografische verhalen over een schrijverscongres in Berlijn, filmopnamen van de VPRO in Verdun, een culturele bijeenkomst op de Nederlandse ambas sade in Djakarta en een verhaal over jazz. Militairisme, oorlog, Duitsland, Hitier en facis- me zijn steeds terugkerende elementen in zijn verhalen. De dichtavond in Mid gard begint om halftien, de toegangsprijs is vijf gul den. Staying alive, gaat de tweede week in. Alhambra 1, donderdag, vrij dag, maandag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. De versierster. Porno Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Still of the night. Regisseur Robert Benton plaatst in deze eerste film nó zijn „Kramer versus Kramer" de beheerste Roy Scheider te genover de ingehouden Maryl Streep, maar met zijn kalmte - hij speelt de rol van psychiater - is het spoedig gedaan als hij onverwacht bezoek krijgt van een opvallen mooie vrouw. Zij praat over en patiënt van hem, die kort tevoren op straa is doordgestoken door een onbe kende dader. Na verloop wordt de vrouw van deze moord verdacht en die om standigheid werkt extra ver warrend, omdat de zenuwarts zich gewoons als man tot haar voelt aangetrokken. Effecten in de trant van Hitchcock wer den opzettelijk aangebracht, maar het aantrekkelijke mi lieu van een Newyorkse kunstveiling, waar het slacht offer werkzaam was, is geen nadoenerij in de studio, want de scènes werden heel fraai bij Sotheby, Christie's en enkele vermaarde galerieën opgeno men. Alhambra 1, woensdag acht uur (28 maart), Alhambra 2 vrijdag elf uur. Organisatie z VU. Schatjestblijft nog even. Alhambra 2, donderdag en vrijdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur. The day after de atoombom ook nog even te zien. Alhambra 2, zaterdag en zon dag halftien, maandag tot en met woensdag acht uur. Tom Jerry, tekenfilms. Alhambra 2, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Mephisto van Istvan Szabo werd bekroond met een oscar voor de beste buitenlandse film (in Amerika). Deze film over de relatie tussen kunst en politiek is gebaseerd op de ge lijknamige roman die Klaus Mann in 1936 schreef. Een jon ge, zeer ambitieuze Duitse ac teur gaat ver door de knieën voor het fascitische regime om een grote filmster te kunnen worden. Mecano Middelburg, donder dag en vrijdag halfnegen. Martijn en de magiër van Karst van der Meulen is een spannende jeugdfilm. Een filmploeg strijkt neer in een stadje en zoekt een speler voor de hoofdrol. Dat wordt Mar tijn. Lex Goudsmit is de ma giër. Mecano Middelburg, zaterdag drie uur. De camerone is een oudje van Pasoini. Hij verfilmde op kluchtige wijze de erotische verhalen van Renaissance schrijver Boccaccio. Mecano Middelburg, zaterdag halfnegen. Soleil des hyènes is een Neder- lands-Tunesische co-produk- tie. Regisseur en scenatio- schrijver is Ridha Behi. In de vorm van een parabel bekriti seert de film de exploitatie van Tunesische vissers die hun traditionele manier van leven moeten opgeven voor een Duits toeristenbedrijf en Europese vakantiegangers. Mecano Middelburg, zondag halfnegen. De Piek Vlissingen, maandag negen uur. Organisa tie Zeeuws Filmcircuit. MIDDELBURG - In het Zeeuws Kunstenaars Centrum in Middelburg kan men tot 5 april kijken naar een tentoon- stellling van vijfentwintig te keningen van vijfentwintig verschillende kunstenaars. De tentoonstelling biedt een grote verscheidenheid aan te keningen die samen een over zicht geven van het tekenen van de laatste jaren. De keus voor de collectie is gemaakt door de Nederlandse Kunst stichting. De openingstijden zijn dins dag en donderdag van tien uur tot half zes, woensdag en vrij dag van halftwee tot halfzes en van zeven tot negen uur en zaterdag van tien uur tot een uur. fubbei Dana P" °-Tr-TT A 'uSe'cies HuODei Dana Maqneien Dit zijn gemagnetiseerde voorvoetsteuntjes, die de bloemsomloop bevorderen en zodoende een heilzame werking hebben op ver moeide en doorgezakte voeten, vermoeide benen en koude voeten Per paar 49.50 Verkrijgbaar bij: Winkelcentrum Dauwendaele Vrijlandstraat 63 - Middelburg Telefoon 12862 Nella VLISSINGEN - In galerie Bellamy 19 in het Stedelijk Museum van Vlissingen kan men tot en met 7 april een tentoonstelling zien van de beeldende kunstenaar Chris tian Leroy uit België. Leroy exposeert vierentwintig beelden in brons en ter racotta en dertien tekeningen. Het is de eerste solo-ten toonstelling van Leroy in Nederland. Onder meer is in Vlissingen de beeldengroep Mijnwer kers te zien, die nog nooit eerder tentoongesteld is. Leroy is afkomstig uit Charleroi en professor aan de Hogere Staatsschool voor Plastische en visuele kunsten in Mons. Hij woont en werkt in België en Italië. De tentoonstelling is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van tien tot halfeen en van halftwee tot vijf uur en zaterdag van een tot vijf uur. VLISSINGEN - Niek de Groot (contrabas) en Michiel Kik (piano) geven zondag 25 maart een sherryconcert in het Vest zaktheater in Vlissingen. Op het programma staan werken van Enrique Granados, Adolf Misek, Mozart, Paul Hindemith, Er- nest Blach en Rheinhold Glière. Niek de Groot spelt en speel de bij de meest uiteenlopende professionele ensembles. Af gelopen zomer nam hij deel aan het Concours Internatio nal d'Execution Musicale voor contra-bassisten in Genève, en met succes. Op het ogenblik is hij solo-bassist van het Natio naal Jeugd Orkest en het pas opgerichte Strijk Orkest Ne derland. Het Mendelssohn Trio geeft zondag 25 maart een koffieconcert in de Middelburgse Concertzaal. Op het programma staan wer ken van Mendelssohn-Bartholdy, Antonin Dvorak. Het in 1969 opgerichte trio kreeg Europese bekendheid na het succesvolle debuut in Nederland. Vooral de perfectie van pianist Alwin Bar, violist Lex Korff de Gidts en cellist Elias Arizcuren wordt geroemd. Het concert begint om halftwaalf. Organisatie Stichting Po diumkunsten Middelburg. Foto: Cor Schuilwerve VLISSINGEN - De firma Visto in Vlissingen is deze week verhuisd van de Walstraat naar de Oude Markt 41. In het nieu we pand, waar vroeger de Prijsslag te vinden was, is veel meer ruimte. „Dat was ook de reden van deze verhuizing", aldus de heer Vis. „We zijn twee jaar geleden in Vlissingen begon nen met de verkoop van ma trassen, polyether in elke maat en kussens. Dit idee sloeg to aan, dat er al snel ruimtegebrek ontstond. Voor al kampeerders en eigenaars van boten vinden het een uit komst dat ze hier hun matras sen en kussens op maat kun nen bestllen, ook in elke ge wenste dikte". Doordat Visto nu meer ruimte heeft, is het assorti ment ook uitgebreid. Zo kan men er nu onder meer ook te recht voor slaapkamerameu blementen. Ook de voorraadruimte is veel groter, zodat alles nu di rect leverbaar is. Visto heeft ook vestigingen in Amsterdam en Zaandam. Michiel Kik, hij begon al op zevenjarige leeftijd piano te spelen, hoopt dit jaar zijn exa men solospel te halen op het Haagse conservatorium. Op de middelbare school soleerde hij overigens al in pianoconcer ten. Het concert begint om half- vijf. Organisatie Uit in Vlis singen. Foto: Cor Schuilwerve VLISSINGEN/MIDDELBURG - Omdat het uitzoeken van een vakantiebestemming en verzorgde reizen in allerlei reisgid sen vaak een heel werk is, hebben de Holland International Reisbureaus in Middelburg en Van Fraassen in Vlissingen een nieuwe computer in gebruik genomen. Daarmee kan de klant in één opslag zien welke vliegvakantiemogelijkheden er voor een bepaalde plaats zijn en wat de verschillende reisbureaus bere kenen. „Onze computer kan de ac commodaties en prijzen van twintig verschillende reisor ganisaties vergelijken", ver telt mevrouw Van Fraassen. „We kunnen precies laten zien, welke reisorganisatie naar die bepaalde bestemming vliegen, met daarbij het ka mertype, de soort verzorging en de prijs die bij de reis hoort. De vergelijking is beslist ob jectief. Ook als de Holland In ternational-reis naar die be stemming duurder is, zullen we het eerlijk zeggen". Wie nog niet precies weet welke accommodatie het beste bij de eigen portemonnee past, kan ook gebruik maken van de computer. Van elke bestem ming kan men in een paar se conden zien, wat er aan ap partementen en hotels in ver schillende klassen is. Ook de vakanties op korte termijn, die vaak in prijs verlaagd zijn, worden direct in het compu tersysteem opgenomen. Voorlopig beschikt de com puter alleen over gegevens aangaande vliegvakanties. Een vergelijking op het gebied van busreizen is er nog niet, behalve voor campingreizen. Hierbij zijn zowel de aanbie dingen voor vlieg- als busrei zen opgenomen. „Van alles wat er op het scherm ver schijnt, kunnen we ook een af- drukje maken, zodat men het thuis nog eens allemaal op het gemakje kan doornemen", vertelt Els van Fraassen MIDDELBURG - Het wagenpark van garage ter Weyden aan de Euromarkt in Middelburg is vernieuwd. Ter Weyden be schikt nu over het modernste materiaal op het gebied van weg slepen van auto's die bij een ongeval betrokken zijn geweest. Ook haalt Ter Weyden vaak auto's weg in het kader van de wegsleepregeling van de rijks politie op Walcheren en de ge meentepolitie Middelburg. „We hebben in totaal vier wagens", aldus de heer ter Weyden, „een kleine wagen voor het wegslepen van perso- MIDDELBURG/VLISSIN- GEN - Bruidshuis Fiësta, hairstylist Frans Tammel, modellenbureau L'Allure en foto Verschuren hebben deze week gezamenlijk een video band en fotoserie gemaakt waarbij de nieuwste dames- en herenmode gepresenteerd kan worden. Ze zijn het hele seizoen te zien bij de deelnemende be drijven en ook tijdens brade rieën en toeristenmarkten. De opnamen zijn gemaakt in het bedrijfspand van Fiësta die over een compleet ingerichte videostudie beschikt. „Deze opnamen, ontstaan in eendrachtige samenwerking tussen vier bedrijven, zijn echt iets unieks voor Zeeland", meent Jacques Outermans van Bruidshuis Fiësta. „In te genstelling tot een modeshow die slechts een keer gehouden wordt, kunnen we nu de con sument het hele seizoen door op de hoogte houden. We kun nen zo de dames- en herenmo de in de breedste zin van het woord tonen." nenauto's en bestelwagens en een zware wagen om vracht wagens mee af te voeren. Zelf heb ik enige aanpassingen aan de wagens aangebracht, waar door ze nog doeltreffender zijn. Ik doe dit werk nu al vijf tien jaar en door de praktijk ervaring die je dan opdoet, weet je zelf het best waar de moeilijkheden liggen". „Zo is een van de wagens uitgerust met een kantelbak, wat goed van pas komt als de te vervoe ren wagen door de veren is ge zakt of erg laag is, zoals bij voorbeeld Citroën". Bij het vervoeren mogen de wagens natuurlijk geen be schadigingen oplopen. Om dit te voorkomen werkt de gara gehouder met nylon banden. Ook heeft hij op een van de wagens het juk, waar de auto aan komt te hangen, zo ge maakt dat de auto's altijd in evenwicht hangen. Deze vin ding zag hij in Berlijn en heeft hij zelf na kunnen maken. De grote kraanwagen is uit gerust met een compressor voor luchtgereedschap. Een speciaal hefkussen, dat heel snel gevuld kan worden met de uitlaatgassen van de kr aanwagen, kan ook gebruikt worden om de wagen iets op te tillen als bijvoorbeeld de ban den lek zijn. Het heeft een draagvermogen van twee en een halve ton. „We gaan dit kussen bin nenkort ook uitproberen bij een oefening van de brand weer. We kunnen dan zien of het eventueel ook te gebruiken is om auto's, die te water zijn geraakt, drijvende te houden", vertelt de heer ter Weyden. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen ziin. Vlissingen - Za. Bom, Badhuisstr. 81, tel. 12233. Zo. De Greet, Wil lem Klooslaan 7, tel. 68021. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kem- penaerstr, 2, tel. 78791, hele weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. Meijer, de Krammer 14, tel. 14664. Zo. Boer winkel, Noordweg 214, tel. 12460. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland - Za. Bergen, Kanaalstr. 89, Souburg, 01184-61500. Zo. Perquin, Park de Moucherou 24, Middelburg, 01180-29980. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Stutterheim, Beukelstr. 8, Melisker- ke, 01186-1760. Westkapelle, Domburg, Aagte- kerke, Koudekerke, Zoutelande, Meliskerke en Biggekerke - Vrij. 18.00 uur tot zon. 24 uur Noorlan- der, Middelburgsestr. 94, Koude kerke, 01185-1231. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. en zo. Oosterhoff, Markt 10, Veere, 01181-271. Vlissingen - Vrij. 23 tot vrij. 30 mrt apotheek Papegaaienburg, Pape gaaienburg 24-35, tel. 6634. Middelburg - Vrij. 22 tot vrij. 30 mrt v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79. Voor heel Walcheren - Za. en zo. Slingenberg, Roosenburglaan 14, Middelburg, 01180-28420. Spreekuur voor spoedgevallen tus sen 11 en 12 uur. Dierenartsenmaatschap Vlissin- gen-Middelburg - Za. en zo. voor kleine huisdieren, Schofaerts, 01184-14699, b.g.g. 01185-2069. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Sou burg - Kanaalstr. 3, hele week eind: 01184-60860. Chr. Ger.-kerk - Vllss. - Zo. 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geret. kerk en ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstr. Zo 9.30 u. ds. Melse, 19.00 u. ds. Van Buiren. Zo. 9.30 u. ds. Van Buiren. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 u. dhr. Hondius. Evang. Bapt. Gem. - Middelburg, Damplein 12 - Zo. 10.00 u. br. Lok. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 u. leesdienst, 16.30 u. ds. De Graaf. Ontmoetingskerk Middelburg - Geen opgaaf. Anglicaanse Kerk - Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort. Zo. 10.30 u. morningprayer, 19.30 u. holy communion. Luth. Kerk - Vlissingen zo. 10.00 uur, ds. Van Tuyll van Seroosker ke, Middelburg, zo. 10.00 u. ds. Veenhoven Evang. Gem. de Wijngaard - In aula LTS Klarenbeek, zo. 9.30 u. ds. Van der Zanden. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen - 't Anker za. 9.15 u. ds. Gabriël, 10.15 u. bijbelstudie. Middelburg - in doopsgez. kerk, za. 10.00 u. bijbelstudie en 11.00 u. ds. Gabriël. Kristen Zuid Molukse kerk In Nederland - Souburg, zo. 13.00 u. oud. Latuheree, Koudekerke, 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlls singen - Zon. 9.30 u. dienst. Geref. Kerk Vlissingen - Petrus- kerk - Zo. 9.30 u. ds. Makkinga, 17.00 u. ds. Kalksma. Open Hof: 9.30 u. ds. Kalksma, 17.00 u. ds. Makkinga. Der Boede-Zo. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk - Zo. 10.00 u. ds. Korevaar, 17.00 u. ds. Cazander (ger. bonds- dienst). Koorkerk, 10.00 u. ds. Hendrikse, 19.00 u. ds Nell (jeugd dienst). Oostkerk, 10.15 u. ds. Brummelkamp. Ontmoetingskerk zo. 10.00 u. ds. Rinkema. Thomas kapel zo. 10.00 u. ds. Nell. Engelse kerk, geen dienst. Ned. Geref. kerken in Engelse Kerk - Middelburg zon. 17.00 u. dhr. Huisman (Vlissingen), 9.30 u. dhr. De Leur (Middelburg). Kristen Zuid-Molukse Kerk In Ned. - Souburg zon. 10.00 uur oud. Picasouw. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vliss. in Ophir Badhuis- strat 186, zo. 10.30 u. ds. Van Royen (R'dam). Middelburg, (Koorkerk) zo. 10.00 u. ds. Hen drikse. Nieuw Apost. Kerk - Westerbaan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Christus - Vrijdomweg 1, Vliss. zo. geen dienst. Leger des Heils - Vlissingen zon. 10.00 en 17.00 u. Goed Nieuws club wo. 13.30 u. Volle Evang. Bethel Kerk - Mid delburg 't Zand, Baarsjesstraat, zo. 16.00 uur. Bethel Pinksterkerk - Vrijdom- weg 1, Vliss. zo. 20.14 u. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen - Paul Krugerstraat 224, Vlissingen, zon. 11 45 u. Herv. gem. Vlissingen - Zo. geen opgaaf. Pinkstergem. Vlissingen - Em- mastr. 10, wo. 19.30 u., zo. 14.30 HOOGELANDE - In de ver taling van Hugo Claus is het stuk Onder het melkwoud van Dylan Thomas zondag 25 maart te zien in de Kapel van St. Maarten in Hoogelande. Spelers zijn Theo van Groe- nendaal en Susanne Gondrie. Thomas schreef het oor spronkelijk als hoorspel voor de BBC. Onder het melkwoud handelt over het wel en wee van de inwoners van een klein ingeslapen stadje in Wales ge durende een etmaal in de lente die de dorpelingen in een roes van dolle fantasie brengt over hun verzwegen liefdes en ver- langes. Theo van Groenendaal is verteller en regisseur. Met Susanne Gondrie is hij lid van de toneelvereniging Ons Eygen Landt in Best. Thomas' stuk brachten zij al meerma len en met succes. De voorstelling begint om halfdrie, toegang zeven gulden vijftig. CJP vijf gulden. u. Vlissingen-stad - Za. en zo. Aer- noudts, 01180-16266. Spreekuur alle werkdagen 17.00-17.30 uur, Lelienlaan 1, 01184-13769. West-Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht, Oost-Souburg, Rittem en Paau- wenburg - Za. en zo. Slabbe- koorn, 01184-61843. Spreekuur op ma. wo. en vrij. 17.00-17.30 u., Batenburg 84-86, 01184-61781. Spreekuur Oost-Souburg en Rit- them: Dagelijks spreekuur 16.30- 17.00 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Za. en zo. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. R.K. Kerk Walcheren - Souburg - Martinuskerk - Zo. 10.30 u. pa rochiekoor. Paauwenburg Open Hof - Zo. 11.15 uur eigen zanggroep, 19.00 u. samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk - Zat. 19.00 u. dameskor, zon. 10.00 u. jeugdkoor. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk - Za. 19.00 ur, zo. 10.00 u., Hoeksteen, zo. 11.30 uur. Domburg - Zo. 8.45 uur (elke 1 e en 3e zon. v.d. maand). Bethesda St. Josephziekenhuis -Zo. 10.00 li. ds. Joosse. Aktiekomitee Vrouwen In de Bij stand - Postbus 585, Middelburg, tel. spreekuur do. 14.00-15.00 u. tel. 01184-61252. Rutgershuis en Stimezo Z- Vlaanderen - Molenstr. 17, Groe- de, tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie - bij Detam, Segeersingel 8, Middel burg, tel. 35553, Gak, Papegaaien burg 50, Vliss. tel. 71520, Raad van Arbeid, Spanjaardstr. 53, Mid delburg, tel. 25951 Stichting Jeugd en Gezin In Zee land - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereik baar 10080-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Var- kensmarkt 1, Middelburg. Spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Stichting Kinderdagverblijf Kinderdijk, op vang peuters van 11 /2-4 jaar van ma. t/m vrij. 8.00-18.00 u„ Kinder dijk 76, Middelburg, 01180-14532. Raads- en Advieswinkel Vlissin gen - Voor vragen over uirkerin- gen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk, enz. Badhjuisstr. 104. Spreekuren di., do. en vrij van 10.00 tot 12.00 u. tel. 19749. In De Zwaan di. 14.00-16.00 u. In De Pa raplu wo. 10.00-12.00 u. Vrijwillige Humanistische geestelijk hulpverlening - Voor een diepgaand gesprek, tel. na 18.00 u. tel. 01184-12578 of tel. 01180-14105. Groep Weduwen en Weduw naars - Bijeenkomst elke dinsdag avond Varkensmarkt 1Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. C.O.C. Homokontaktgroep Wal cheren - Posatbus 251, Vlissin gen, info. tel. 01184-68354/ 71854. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27- 29. tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuld- Dauwendaele - Roozenburglaan 18, Middelburg, tel. 291146 Spreekuur gezinsverzorging maan dag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maan dag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Dage lijks geopend van 9.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592 ook voor huisbezoeken. Stichting Chr. Hulpdienst Zee land - Hulpverlening op bijbelse grondslag, werkdagen 10.00- 24.00 u., za. en zo. 20.00-24.00 u. tel. 01180-36251. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstamputatie - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180-14366. Alfabetiseringsproject „Walche ren" - Leren lezen en schrijven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldingen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman - Vlissingen - Tel. 01184-63133. Middelburg tel. 01180-36197 (b.g.g. 13358) en 14904. Ook voor Westkapelle. Medisch Kleuter- en Kinderdag verblijf - Opvang voor kinderen in de leeftijd van 11 /2-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg, tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zeeland - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120. Gratis advies en in formatie. Spreekuren Loskade, ma. 13.30-15.30 u., dinsdag van 9.30- 11 30 u., do. 17,00-19.00 uur. Stichting Blijf van m'n Lijf Zee land - Postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijk en sociale nood. Dag en nacht geopend, tei. 01180-15551. Advlesbureua voor School en beroepskeuze - Badhuisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655. Infor- matheek elke wo. 13.30-16.30 u. of na afspraak. Zeeuwse Stichting voor Beroe- penvoorlichting en Studie en be roepskeuzevoorlichting - Grote Markt 14a, Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. U.V.V. Vriendschappelijk huis bezoek - Mevr. v.d. Laan-de Gooyer, tel. 01184-670-29. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warm watervoorzieningen, behalve gei sers. Na werktijden en in het week einde, tel. 12527. Orpheus, Werkgroep voor huwe lijk en homofilie - Informatie en opvang tel. 01184-72161. Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 814382 EJ Vlis singen, tel. 01184-17820. Informa tie betreffende verzorgingstehuis en bejaardenwoningen. Spreekuur maatschappelijke werkkracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 ur, telefonisch dagelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maan dag van de maand van 20.00- 22.00 uur. Open huis 2e en 4e za terdag van de maand van 10.00- 15.00 uur. Middelenverkoop tij dens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Info-Team FNV - Middelburg. Spreekuur 1ste donderdag van de maand, Walplein 6, 19.00-20.30 uur. Vlissingen: spreekuur 2e don derdag v.d. maand in Kant. Bouw en Houtbonden, Schuitvaartgracht van 7-8 uur. Souburg: spreekuur 3e dinsdag v.d. maand in Midden hof van 7-8 uur. Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vrijwilligersvacature- bank, Bachtensteene 18, Middel burg, tel. 01180-35790. Iedere donderdag van 10-12 uur. Passantenopvang-thuislozen- zorg - 01184-14431Crisisopvang 01184-14911. Dag en nacht be reikbaar. Stimezo Zeeuwsch-Vlaanderen - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550.Belangenvereniging WAO Walcheren - Dinsdagmid dag van 14.00-16.00 uur, Loskade 29, Middelburg. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaagden, Anonieme Families Vlissingen, Postbus 520, 4380 XA, bijeenkomsten 1e en 3e ma. v.d. mnd. in VJV-ge- bouw Verkuyl, Quakkelaarstr. 95. Werkgroep Gewetensbezwaar den Mil. Dienst - Midgard, Kui perspoort 12, tel. 14281, Middel burg, 1e en 3e vr. v.d. maand, 19.30-20.30 uur. Stichting Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 19.00-21.00 uur op bibliotheek Spuiplein. Project slachtofferhulp Vllssin- gen-Terneuzen - Hulp en advies slachtoffers van misdrijven, tel. 01180-37744 (na kantoortijd 15551), Turfkaai 23, Middelburg. Ver. voor Crematie (AWL) - Voor info J. Dik, el. 01184-60024. Werkgroep Gezamenlijke Belan genbehartiging voor werklozen - Spreekuur elke dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur in Lat. Schoolstr. 10-12, Middelburg. Gast- en Pleeg adressen-project Zeeland - (uitgaande van Centrale voor Pleeggezinnen en Jeugd en Gezin) Middelburg, dagelijks be reikbaar, tel. 01180-28555. Zelfhulpgroep Klacht- en Kin der becherming - Postbus 7, 4083 AA Vlissingen, tel. 01184-71243. Belangenver. WAO Walcheren - Info bel. beh. arbeidsongeschikten, elke dinsdag 14.00-16.00 uur Los kade 29, Middelburg, tel. spreek uur elke maandag van 19.00-20.00 uur via tel. 01184-64375. Cursus Praktisch Nederlands voor buitenlanders - VJV, Ver kuyl, Guakkerlaarstr. 95, Vlissin gen, tel. 01184-17819, Latijnse Schoolstr. 12, M'burg, 01180- 11175. Raads- en Advies winkel Vlissin gen - Voor vragen over uitkerin gen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk enz. Secr. Badhuisstr. 104, Vliss. Spreekuren di. 10.30- 12.00 u„ do 9.00-12.00 u„ vij. 9- 11 u. Tel 01184-16655. Di. in De Zwaan (Souburg) 14.00-16.00 u. tel. 61252. Wo. in buurthuis De Pa raplu 10.00-12.00 u. tel. 65453. Komitee Vrouwen in de Bijstand - Postbus 585, M'burg, tel. spreek uur do. 14.00-15.00 u. (01184- 61252). Christelijke hulpdienst Zeeland - Voor mensen in nood, hulp op bijbelse grondslag (anoniem), tel. 01180-36251. Op werkdagen van 10.00-24.00 u. Za. en zo. van 20.00-24.00 u. Do. 22 mrt 05.06 en 17.23 uur Vr. 23 mrt 05.45 en 18.06 uur Za. 24 mrt 06.33 en 19.10 uur Zo. 25 mrt 07.47 en 20.33 uur Ma. 26 mrt 09.19 en 22.06 uur Di. 27 mrt 10.49 en 23.25 uur Wo. 28 mrt 1V59 en uur

Scheldebode | 1984 | | pagina 5