Motoballwedstrijd met Russen in Vlissingen hoogtepunt ZAKEN FLITSEN "jg" het weten waard Kalender motorcrossactiviteiten 1984 „PHARMA CHARME" Spelen met woorden van schrijvers L 'Allure zoekt modellen voor videopresentatie Nieuwe eigenaar reform en dieethuis de Kaai Bloemenhandel Fleur 2000 werd grondig verbouwd Strange Acquaintance Rolletje vol? foto's morgen klaar Keltische folk in de Piek SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 MAART 1984 305 Weer een geheim uit het verre oosten, „Magpin" D.A.-drogist: HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN ALGEMENE INFORMATIE HOOGWATER GOES - Wat de motorcross- activiteiten betreft voor Mid den-Zeeland ziet het komende seizoen er rooskleurig uit. Er staan niet minder dan 32 wed strijden geprogrammeerd. Naast de clubwedstrijden van MSV De Uitlaat (Vlissingen), M.C. Rilland en MC De Sproeier (Wemeldinge) prij ken ook diverse grote evene menten op de kalender. De secretaris van de KNMV afdeling Zeeland Henk Wou- terse uit Goes stelt weliswaar vast dat men vanwege de eco nomische crisis wat gas moest terug nemen maar dat men nietemin het nieuwe seizoen met optimisme tegemoet kan zien. Van de drie eerder ge noemde clubs is MSV De Uit laat de grootste wat ledental betreft. Dat schommelt rond de 250. „Maar ook MC Rilland en MC De Sproeier, die respec tievelijk zo'n honderd en om en nabij zestig leden tellen, behoren zeker niet tot de kleinsten in den lande", aldus Wou terse. Omdat De Uitlaat kan be schikken over een uitstekend circuit in Vlissingen-Oost staat daar een aantal belang rijke wedstrijden gepland. Zo wordt daar op Hemelvaarts dag gestreden om het kam pioenschap van Nederland in de 125 cc klasse door internati- nalen en senioren. De Uitlaat heeft ook de or ganisatie toegewezen gekre gen van een van de wedstrij den om het kampioenschap van Europa Motoball (motor voetbal). In het kader van het 80-jarig bestaan van de KNMV wordt dit unieke spek takelstuk gehouden op het Vlissingse sportterrein. De datum is zaterdag 29 sep tember. Van de partij zijn daar de teams van Rusland (Europees kampioen 1983), West Duitsland, Frankrijk, Engeland en Nederland. On getwijfeld zal dit evenement grote belangstelling trekken. Een kleine week eerder, op zondag 23 september, wordt op het circuit in Vlissingen-Oost een natinale KNMV promotie wedstrijd gehouden waarin ook zijspannen aan de start verschijnen. MC de Sproeier krijgt op 2e Pinksterdag weer zijn tradi tionele „Altijd Prijzencross" en MC Rilland pakt onder an dere uit met twee bekerwed strijden. Aan het slot van het seizoen komen ook dit keer weer de wedstrijden om de Zeeuwse Motorcross Trophy. In zijn jaaroverzicht atten deert Henk Wouterse er onder meer op dat Johan Scheele uit Axel in 1983 nog steeds de Zeeuwse toprijder was in KNMV verband. Maar ook Dick de Kunder (Kapelle) kwam tot goede resultaten (vierde in de nationale voor competitie en tijdens de pro motiewedstrijden negende). Ook Kees Zuidhof, Benny Poppe en Kees den Dekker kwamen behoorlijk aan de bak. Wegrace-wedstrijden werden vorig seizoen niet ge houden in Zeeland. Niettemin werd er buiten de provincie flink aan de weg ge timmerd door de gebroeders Mark en Kees van der Endt uit Goes. Mark van der Endt werd Nederlands kampioen in de 1000 cc klasse terwijl Kees de titel in de wacht sleepte in de klasse 600 cc. Laatstgenoemde versloeg bovendien in septem ber de gehele wereldtop op het circuit van Assen in de formu le 2 op een Standaard Suzuki. Henk Wouterse noemt dit geweldige resultaten, temeer omdat er in Zeeland voor bei de broers geen trainingsmoge lijkheden waren. De motorcross-wedstrijdka lender voor Midden-Zeeland ziet er als volgt uit: 17 maart: eerste clubwed strijd De Uitlaat. 7 april: tweede clubwedstrijd De Uit laat; 14 april: eerste clubwed strijd MC Rilland; 21 april: derde clubwedstrijd De Uit laat; 28 april: tweede clubwed strijd MC Rilland; 5 mei: vier de clubwedstrijd De Uitlaat; 12 mei: eerste clubwedstrijd De Sproeier; 19 mei: vijfde clubwedstrijd De Uitlaat; 26 mei: derde clubwedstrijd en bekercross MC Rilland; 31 mei: kampioenschap van Ne derland 125 cc (De Uitlaat); 2 juni: tweede clubwedstrijd De Sproeier; 9 juni: zesde club wedstrijd De Uitlaat; 11 juni: derde clubwedstrijd en beker cross De Sproeier; 16 juni: vierde clubwedstrijd MC Ril land; 20 juni: 3-uurs teamcross De Uitlaat; 30 juni: vierde club wedstrijd De Sproeier; 4 juli: bekercross De Uitlaat; 7 juli: vijfde clubwedstrijd MC Rilland; 14 juli: vijfde club wedstrijd De Sproeier; 21 juli: bekercross De Uitlaat; 28 juli: zesde clubwedstrijd en beker cross MC Rilland; 4 augustus: zesde clubwedstrijd De Sproeier; 11 augustus: zevende (ADVERTENTIE) Ruööe' Dana 'uDe'cies Huooei oana Magneien Magneten Dit zijn gemagnetiseerde voorvoetsteuntjes, die de bloemsomloop bevorderen en zodoende een heilzame werking hebben op ver moeide en doorgezakte voeten, vermoeide benen en koude voeten Per paar 49.50 Verkrijgbaar bij; Winkelcentrum Dauwendaele Vrijlandstraat 63 - Middelburg Telefoon 12862 VLISSINGEN - Spelen met woorden is de titel van een avondvullend programma over taalgebruik. Henk van Ulsen behandelt het onder werp spelenderwijs op vrijdag 16 maart in het Vestzaktheater Vlissingen. De teksten zijn afkomstig van Nijhoff, Ida Gerhardt, Li- selore Gerritsen, M. Vasalis, Gerard Reve, Huub Ooster huis en Simon Carmiggelt. Van Ulsen praat de zeer van elkaar verschillende program- madelen op „conference-ach- tige" manier aan elkaar. De voorstelling begint om halfnegen. Organisatie Uit in Vlissingen. VLISSINGEN - Het nieuwe en eerste Zeeuwse modellenbu reau l'Allure maakte een succesvolle start door. De cursussen voor modellen van alle leeftijden waren al snel volgeboekt en er is ook nogal wat belangstelling om als beroeps bij het bureau te worden ingeschreven. Gegadigden kunnen in april aan een screentest meedoen. Het houdt in dat van de mannen en vrouwen die zich hebben opgegeven, opnamen worden gemaakt in verschil lende lokaties in Zeeland. Het resultaat is een videofilm waarin elk model twee en een halve minuut aandacht krijgt. De inhoud van het filmpje krijgt vorm in overleg tussen modellenbureau en model. De kosten, vierhonderd gulden, zijn slechts verschuldigd bij opname in de videofilm. L'Allure zorgt dan weer voor een actieve promotie van de modellen door de video band naar vijftig reclamebu reaus, alle t.v.-omroepen en gegadigden in het,bedrijfsle ven te zenden. Volgens Ellen Peters, initiatiefneemster van het modellenbureau, is er een grote vraag naar nieuwe ge zichten voor t.v.-activiteiten en het „promoten" van pro- dukten, zeker als je de ontwik kelingen op het gebied van de media volgt: er komt satelliet televisie, regionale televisie (via de kabel), abonneetelevi sie. Daarnaast groeit de belang stelling van handel in indus trie voor videopromotie. L'Al lure is het eerste modellenbu reau dat op deze belangstel ling ingaat met het rondsturen van videobanden. Het uiteindelijke doel is na tuurlijk dat de modellen er gens worden ingezet. Dat kan zijn in reclamespotjes, als fo tomodel, als mannequin of als dressman, zoals haar manne lijke tegenhanger heet, voor figuratie en tenslotte beurs- promotie. MIDDELBURG - De oudste reformwinkel van Zeeland is in andere handen overgegaan en heeft meteen ook een nieuwe naam gekregen. Het gaat om het Reform- en Dieethuis de Kaai aan de Rotterdamse Kaai 13 in Middelburg. Al jaren runt de heer Van de Linden deze winkel die steeds nog op naam stond van de vorige eigenaar, Kodde. Van de Linden maakte er de afgelopen jaren een bloeiende winkel van en wat het beleid betreft, zal er dan ook niet veel veranderen. Mensen die slecht ter been zijn, krijgen hun be stelling thuisbezorgd en een groot deel van de tijd besteed Van der Linden aan het geven van voorlichtng over voeding, gebruik van vitaminen, gezon de leefgewoonten, om maar eens wat te noemen. „Wij proberen ons te profi leren als adviseur in zelfmedi catie. Dat komt er steeds meer in", verduidelijkt Van de Lin den zijn opvatting dat de men sen de dokter meer buiten de deur moeten houden. Het ge ven van adviezen is ook een eis die de VNR (Vereniging van Nederlandse Reformhuizen) stelt aan alle reformwinke liers. Van de Linden volgt vrijwel elk jaar een cursus om zijn kennis over de producten en de werking op het lichaam te vergroten. In reformhuizen wordt „na- tuurvoeding" verkocht, voe ding die zonder chemische middelen of synthetische kunstgrepen tot stand komt. „Een mens zit tegenwoordig zo vol gif door luchtverontreini ging, roken, gifresten in voed sel en antibiotica", verzucht Van de Linden. „Het resultaat is dat de gezondheid wordt aangetast, want die giffen breken allemaal vitaminen af". Hij pakt een boek en leest voor: „een sigaret vernietigt 25 milligram vitamine C. Veel t.v. kijken kost vitamine A en D. Tegen die dingen moet je je wapenen: gezond leven, maar ook extra vitaminen gebrui ken. Een woedebui kost bij voorbeeld 3.000 milligram vi tamine C, daar kan geen si naasappeltje tegenaan". MIDDELBURG - Donderdag 8 maart is bloemenhandel Fleur 2000 aan de Langeviele 61 in Middelburg heropend. De zaak was twee weken gesloten vanwege een zeer grondige verbouwing. Nu is er in de vernieuwde zaak tweemaal zo veel ruimte als voorheen. „Dat ruimtegebrek was ook de voornaamste reden voor de verbouwing", vertelt eigenaar Den Boer. „We hebben meteen van de gelegenheid gebruik gemaakt om het hele interieur te vernieuwen. Er is ook een verwarmde plantenkas bijge bouwd. Alles is nu weer up to date, want ook in de bloemen handel moet je met je tijd meegaan. De stijl van bloem stukken verandert bijvoor beeld ook steeds en daar moet je dan toch op in kunnen spe len". Door de grotere ruimte is de zaak veel overzichtelijker ge worden en ook het assortiment is uitgebreid. Den Boer: „Eigenlijk op alle gebieden, zowel de vaste planten als de snijbloemen. Van deze laat- sten hebben we nu dagelijks de keuze uit zo'n veertig ver schillende soorten. En verder is ook het aanbod in droogma- teriaal en de collectie aarde- Staying alive is volledig toege- knipt naar de hoofdrolspeler van Saturday night fever John Travolta. Een liefdesgeschie denis loopt als een rode draad door het verhaal, waarin een ambitieuze danser aan de top probeert te komen. Veel mu ziek, vooral van de Beegees. Alhambra 1, donderdag, vrij dag, maandag tot en met woensdag acht uur, zaterdag zeven uur en halftien, zondag twee, zeven uur en halftien. Alle leeftijden. Sweet sexy slips. Porno. Alhambra 1, 'vrijdagnacht elf uur. Schatjes van de Nederlandse regisseur van Hemert is ook deze week nog te zien. Alhambra 2, donderdag en vrijdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur. Twaalf jaar. Te day after, het voorspel en de gruwelen na het vallen van de atoombom, wordt ook ge prolongeerd. Alhambra 2, zaterdag en zon dag halftien, maandag tot en met woensdag acht uur. Tivaalf jaar. Lola, de jaren vijftig en de ja ren van het Wirtschaftswun- der, in de ogen van de Duitse regisseur Fassbinder. Een ambtenaar ontdekt dat een plaatselijke aannemer de weg weet om bij de gemeente aan bouwvergunningen te komen; hij nodigt de betreffende men sen uit in zijn bordeel. Daar werkt ook de vrouw op wie de ambtenaar verliefd is: Lola (Barbara Sukowa). Zij krijgt alle sympathie van Fassbinder die intens leven boven eerlijk heid of waarheid lijkt te stel len. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Zestien jaar. Walt Disney's teken film festi val parade. Alhambra 2, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Tales of ordinary madness maakte de Italiaan Marco Ferreri naar een boek van de Amerikaan Boukovski. Een aan de zelfkant van de maat schappij levende alcoholische dichter wordt verliefd op een hoertje die hem er weer bo venop wil helpen. De dichter zakt vervolgens dieper dan ooit en sluit zich voor zijn ge liefde af. Mecano Middelburg, donder dag en vrijdag halfnegen. Colpire al cuore is het debuut van de Italiaan Amelio die sa men met Orlov Seunke (De smaak van water) op het film festival van Venetië in aan merking kwam voor de beste debuutfilm. Het Italiaanse terrorisme wordt belicht aan de hand van een moeizame re latie tussen een vijftienjarige jongen en zijn vader. Mecano Middelburg, zaterdag halfnegen. De Piek Vlissingen, maandag negen uur. Org. Zeeuws Filmcircuit. The lady vanishes van Hitch cock. Humor en spanning, zo- ala alleen Hitchcock die kan brengen. Een sp>eurtocht naar een ontvoerde dochter vormt de hoofdmoot van dit myste- r. j. Mecano Middelburg, zaterdag elf uur. Foto: Cor Schuilwerve werk belangrijk uitgebreid. De verbouwing heeft door al lerlei tegenslagen wat langer geduurd dan aanvankelijk de bedoeling was, maar het re sultaat mag nu gezien worden. In de korte tijd na de herope ning, heb ik al erg veel positie ve reacties van mijn klanten gehad". VLISSINGEN - Vrijdag 16 maart treedt de Vlissingse for matie Strange Acquaintance op in de Piek. Strange Ac quaintance bestaat in de hui dige bezetting een jaar of twee, maar is in het Vlissingse niet erg bekend. Het laatste optreden dat de groep heeft gedaan was in de Walk-Inn, waar het de huisband is. De muziek valt in het zoge naamde Dim-Wave genre, muziek waarbij een monu ment van spanning wordt neergezet. De groep valt dan ook onder monumentenzorg. De bezetting is als volgt: Har ry Stelwagen (gitaar en zang), Jacky Smits (gitaar), Coen Ur- banus (bas) en John Bos (drums). Het optreden begint om 21.00 uur en de toegang is gratis. VLISSINGEN/SOUBURG - Wie foto's heeft gemaakt en graag snel de resultaten wil zien, hoeft tegenwoordig niet langer dan een dag te wach ten. Bij een fotograaf, aange sloten bij de Agfa - topfoto - centrale kan men de foto's de volgende dag al ophalen. Foto De Grave in de Wal- straat in Vlissingen en Ka naalstraat 67 in Oost-Souburg is pas overgegaan naar deze centrale. „Op deze manier kunnen we onze klanten die extra service verlenen", vertelt de heer De Grave. „Er zijn nog meer voordelen aan verbonden, zo komen we nu regelmatig met allerlei speciale acties. Op het moment is dat een fotoposter tegen ge reduceerde prijs en na 17 maart begint een volgende ac tie, waarbij men mooie prijzen kan winnen. Ook belangrijk is natuurlijk de gegarandeerde kwaliteit: Als de foto niet goed is afgedrukt, of de kleuren kloppen niet, dan wordt de fo to gratis overgemaakt". Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. Cramer, Ger- brandystr. 6, tel. 65498. Zo. Snij der, Burg. v. Woelderenlaan, tel. 13933. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur, Vlissingen - Osterman, De Kempenaerstr. 2, tel. 79791, hele weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. Berghauser Pont, Hammerskjöldlaan 39, tel. 37393. Zo V.d. Haak, Rouaanse- kaai 47, tel. 12637. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. Bloos, Kanaalstr. 70, Souburg, 01184-61212. Zo. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, 01185-2190. Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan- de, Meliskerke en Biggekerke - Vrij. 18.00 uur tot zon. 24 uur Vaandrager, Weststraat 7, Dom burg, 01188-1271. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. en zo Dijkstra, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, 01189-1523. Vlissingen - Vrij. 16 tot vrij. 23 maart Singel, Singel 9, tel. 12730. Middelburg - Vrij, 16 tot vrijdag 23 maart Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Za. en zo. V.d. Schoot, Tramstr. 9, Koude kerke, 01185-2660. Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Dierenartsenmaatschap Vlis- singen-Middelburg - Za en zo. voor kleine huisdieren, Driehuis van Haselen, 01184-66548. Dierenartsenpraktijk Middel burg - (Grote huisdieren) 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Souburg- Kanaalstr. 3, hele weekeind: 01184-60860. Vlissingen-stad - Za. en zo. Burgers, 01180-29264. Spreekuur alle werkdagen 17.00-17.30 uur, Leliënlaan 1,01184-13769. West-Souburg, Papegaaien burg, Bossenburgh, Westerzicht, Oost-Souburg, Rittem en Paau- wenburg - Za. en zo. Verhagen- Westerbeke, 01184-61541. Spreekuur op ma. wo. en vrij.17.00-17.30 u., Batenburg 84- 86, 01184-61781Spreekuur Oost- Souburg en Ritthem: Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Ge zondheidscentrum, C. van Pere straat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Za. en zo. V.d. Werken, Henri Dunantstr. 19, Souburg, 01184-71768. Chr. ger. Kerk - Vlissingen, vanmiddag, 15.00 u. en vanavond 19.30 u. Ds Brons (biddag) zo. 9.30-17.00 u. ds. Brons. R.-K. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk Zo. 10.30 u. parochiekoor. Paauwenburg Open Hof Zo. 11.15 uur eigen zanggroep, 19.00 u. samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk Zat. 19.00 u. Greg, koor, zon. 10.00 u. dameskoor. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk Za. 19.00 uur, zo. 10.00 u. Hoeksteen, zo. 11.30 uur. Domburg 8.45 uur (elke 1e en 3e zon. v.d. maand). Bethesda St. Josephzieken- huis-Zo. 10.00 u. ds. Obbink, Geref. kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstr. Van avond 19.30 u. ds. Melse, zo. 9.30 u. ds. de Craene. Oranje plein zo. 9.30 u. ds. van Buiren, 19.00 u. Ds. van Buixen. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 u. dhr. Heemskerk. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, Damplein 12, zo. 10.00 u. br. Lok. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Do VLISSINGEN - Zaterdag 17 maart treedt de folkgroep Triskell op in de Piek in Vlis singen. Deze Bretonse groep brengt het traditionele Keltische re pertoire, waarbij de Keltische harp de belangrijkste plaats inneemt. De vijfmansformatie is opgebouwd rondom de broers Hervé en Pol Queffe- lant. Het concert begint om half negen en de toegangsprijs be draagt tien gulden. (biddag) 19.30 u. ds. Meier. zo. 9.30 u. leesdienst, 19.30. ds De Graaf. Ontmoetingskerk Middel burg - Geen opgaaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - zo. 10.30 u. holycommu- nion, 19.30 u. evening prayer. Luth. Kerk - Middelburg, zo. 10.00 u. ds. Buissing-van Beers. 10.00 u. Schokking. Evang. Gem. de Wijngaard, in aula LTS Klarenbeek, geen opgaaf. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen 't Anker za. 9.15 u. ds. van Rijn, 10.15 u. bijbelstu die. Middelburg - in doopsgez. kerk, za. 10.00 u. geen dienst. Kristen Zuid Molukse kerk In Nederland - Souburg, zo. 10.00 u. pdt. Waisapy, Koudekerke. 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - Zon. geen opgaaf. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - Zo. 9.30 u. ds. Makkin- ga, Johanneskerk, 17.00 u. ds. Krijger. Open Hof; 9.30 u. ds. Krij ger. 17.00 u. ds. Nooy. Der Boede - Zo. ds. Coppool- se Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, Zo. 10.00 u. ds. Brum- melkamp, 17.00 u ds. Heuvelman (ger. bondsdienst). Koorkerk, 10.15 u. ds. Bosman-Huizinga Oostkerk, 10.15 u ds. Korevaar. Ontmoetingkerk zo. 10.00 u. ds. Rensink. Thomaskapel, 10.00 u. ds. Vermeulen. Engelse Kerk, 19.00 u. ds. Hendrikse-Spierings. Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zon. 9.30 u. dhr. Huisman (Vliss 17.00 u. dhr. De Leur. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Ned. - Souburg zon. 10.00 uur oud. Picasouw. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vliss. in Ophir Badhuis straat 186, zo. geen dienst. Middel burg, in Nieuwe Kerk 10.15 u. ds. Bosman-Huizinga (Oegstgeest). Nieuw Apost. kerk - Wester- baan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Chris tus - Vrijdomweg 1, Vliss. zo. 11.00 uur dienst. Leger des Hells - Vlissingen zon. 10.00 en 17.00 u. Goed Nieuws club wo. 13.30 u. Volle Evang. Bethel Kerk - Middelburg't Zand, Baarsjes straat. zo. 16.00 uur. Bethel Pinksterkerk Vliss. Vrij domweg 1, zo. 14.30 u. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen - Paul Kruger- straat 224, Vlissingen, zon. 11.45 u. Herv. gem. Vlissingen - Zo.: Jacobskerk, 10.00 u dhr. Jorrits- ma, 17.00 u. ds. Cazander. Johan neskerk zo. 9.30 u ds. Glashou wer, 17.00 u. ds. Krijger. Pinkstergem. Vlissingen- Em- mastr. 10. wo. 19.30 u, zo. 14.30 u.DIVERSEN. Aktiekomitee Vrouwen in de Bij stand - Postbus 585, Middelburg, tel. spreekuur do. 14.00-15.00 u. tel. 01184-61252. Rutgershuis en Stimezo Z-Vlaan- deren - Molenstr. 17, Groede. tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie bij DETAM, Segeersingel 8, Mid delburg, tel. 35553, Gak, Pape gaaienburg 50, Vliss. tel. 71520, Raad van Arbeid, Spanjaardstr. 53, Middelburg, tel. 25951. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Var- kensmarkt 1, Middelburg, Spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311, bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Stichting Kinderdagverblijf Kin derdijk, opvang peuters van T/2-4 jaar van ma. t/m vrij. 8.00-18.00 u, Kinderdijk 76, Middelburg, 01180- 14532. Raads- en Advieswinkel Vlis singen - voor vragen over uitke ringen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk, enz. Hobeinstr. 7-9. Spreekuren di, do. en vrij. 10.00- 12.00 en 13.00-15.00 u, wo. 10.00-12.00 u. In de Zwaan, Sou burg, di. 13.00-15.00; Open Hof wo. 10.00-12.00 u. en Het Buut do. 20.00-21.30 u. Humanitas Walcheren - huisbe- zoekgroep van vrijwilligers tel. 01184-64038. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Voor een diepgaand gesprek, tel. na 18.00 u. tel. 01184-12578 of tel. 01180-14105. Groep Weduwen en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Varkensmarkt 1Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. C.O.C. Homokontaktgroep Walcheren - Postbus 251Vlissin gen, info. Tel. 01184-68354/ 71854. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Dage lijks geopend van 9.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592 ook voor huisbezoeken. Stichting Chr. Hulpdienst Zee land - Hulpverlening op bijbelse grondslag, werkdagen 10.00-24.00 u., za. en zo. 20.00-24.00 u. Tel. 01180-36251 Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatle - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180- 14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissingen - Tel. 01184-63133. Middelburg - tel 01180-36197 (b.g.g. 13358) en 14904. Ook voor Westkapelle. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1 '/2-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120. Gratis advies en in formatie. Spreekuren Loskade, ma. 13.30-15.30 u., dinsdag van 9.30- 11.30 u., do. 17.00-19.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Adviesbureau voor School en Beroepskeuze - Badhuisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655. Informatheek elke wo. 13.30-16.30 u. of na afspraak. Zeeuwse Stichting voor Be- roepenvoorlichting en Studie en beroepskeuzevoorlichting - Gro te Markt 14a, Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. U.V.V. Vriendschappelijk huisbezoek - Mevr. v.d. Laan-de Gooyer, tel. 01184-67029. Woningbouwvereniging Bas- co - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Orpheus, Werkgroep voor hu welijk en homofilie - Informatie en opvang tel. 01184-72161 Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaarden woningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch da gelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Info-Team FNV - Middelburg. Spreekuur 1ste donderdag van de maand, Walplein 6, 19.30-20.30 uur. Vlissingen: spreekuur 2e don derdag v.d. maand in kant. Bouw en Houtbonden, Schuitvaartgracht van 7-8 uur. Souburg: spreekuur 3e dinsdag v.d. maand in Midden hof van 7-8 uur. Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vrijwilligersvacature- bank, Bachtensteene 18, Middel burg, tel. 01180-35790. Iedere donderdag van 10-12 uur. Passantenopvang-thuislozen- zorg - 01184-14431Crisisopvang 01184-14911. Dag en nacht be reikbaar. Stimezo Zeeuwsch-Vlaande- ren - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Belangenvereniging WAO Walcheren - Dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur, Loskade 29, Mid delburg. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaafden, Anonieme Fa milies - Vlissingen, Postbus 520, 4380 XA, bijeenkomsten 1 e en 3e ma. v.d. mnd. in VJV-gebouw Ver- kuyl Quakkelaarstr. 95. Werkgroep Gewetensbe zwaarden Mil. Dienst, Midgard, Kuiperspoort 12, tel. 14281, Mid delburg, 1e en 3e vr. v.d. maand, 19.30-20.30 uur. Stichting Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 19.00-21.00 uur op bilbiotheek Spuiplein. Projekt slachtofferhulp Vlis singen Terneuzen - Hulp en ad vies voor slachtoffers van misdrij ven, tel. 01180-37744 (na kantoor tijd 15551), Turfkaai 23, Middel burg. Ver. voor Crematie (AVVL) - Voor info J. Dik, tel. 01184-60024 Werkgroep Gezamenlijke Be langenbehartiging voor werklo zen - spreekuur elke dinsdagmid dag van 14.00-16.00 uur in Lat. Schoolstr. 10-12, Middelburg. Gast- en Pleegadressen-pro- ject Zeeland - (uitgaande van Centrale voor Pleeggezinnen en Jeugd en Gezin) Middelburg, da gelijks bereikbaar, tel. 01180- 28555. Zelfhulpgroep Klacht- en Kin derbescherming - Postbus 7, 4083 AAVIissingen, tel. 01184- 71243. Belangenver. WAO Walcheren - info. bel. beh. arbeidsongeschik ten, elke dinsdag 14.00-16.00 uur Loskade 29, Middelburg, tel. spreekuur elke maandag van 19.00-20.00 uur via tel. 01184- 64375. Cursus Praktisch Nederlands voor buitenlanders - VJV, Ver- kuyl Quakkerlaarstr. 95, Vlissin gen, tel. 01184-17819. Raads- en Advieswinkel Vlis singen - Vooor vragen over uitke ringen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk enz. Secr. Badhuisstr. 104, Vliss. Spreekuren di. 10.30- 12.00 u., do. 9.00-12.00 u. vrij. 9- 11 u. Tel. 01184-16655. Di. in de Zwaan (SOuburg) 14.00-16.00 u. tel. 61252. Wo. in buurthuis de Pa raplu 10.00-12.00 u. tel. 65453. Komltee Vrouwen In de Bij stand - Postbus 585, M'burg, tel. spreekuur do. 14.00-15.00 u. (op01184-61252). Christelijke hulpdienst Zee land - Voor mensen in nood, hulp op bijbelse grondslag (anoniem), tel. 01180-36251. Op werkdagen van 10.00-24.00 u. Za. en zo. van 20.00-24.00 u. Do. 15 mrt. 00.08 en 12.44 uur Vr. 16 mrt. 01.02 en 13.25 uur Za. 17 mrt. 01.42 en 14.03 uur Zo. 18 mrt. 02.26 en 14.44 uur Ma. 19 mrt. 03.10 en 15.31 uur Di. 20 mrt. 03.44 en 16.12 uur Wo. 21 mrt. 04.25 en 16.48 uur l

Scheldebode | 1984 | | pagina 5