Drukwerk Asfaltering van kaaien op handen Jaarlijkse prestatieloop Veronica naar Vlissingen Jeugdleden onderwerp discussie CNV-jongeren M Foto's Stille kring Spaanse vereniging CNV helpt bij invullen aangifte Modeshow bij kledingbeurs Instuif voor kleutertjes Vergadering 1 mei-comité Open dag vereniging modelboten Middelburgse turners vieren feest Zegelbeurs Nieuw bestuur Initiatiefgroep Buitenlandse werknemers Voorlichting energie in Grijpskerke SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 FEBRUARI 1984 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirF 311 „Ik zie het als een gave om mensen helpen KAPELLE - Voor een aantal Zeeuwen is mevrouw A.M. van der Klooster uit Kapelle inmiddels een begrip gewor den. Ze is namelijk helder ziende en magnetiseur en mag, gezien de resultaten die ze tot nu toe boekte met haar gaven, beslist een 'vakvrouw' ge noemd worden. Desondanks treedt ze zelf bewust zo min mogelijk op de voorgrond. „Ik wil gewoon rustig blijven le ven en ik wil ook niet dat het me boven het hoofd gaat groeien, want dan ga je fouten maken", meent ze. Voor mevrouw van der Klooster is haar 'gave' eigen lijk niks bijzonders. „Als kind dacht ik dat ik niet normaal was", vertelt ze, „omdat ik dingen zag die een ander niet kon zien. Later, toen ik in de verpleging werkte, kreeg ik ook in de gaten dat mensen sneller konden genezen als ik ze verzorgde. Nu gebruik ik die gave als magnetiseur". De combinatie helderzien de/magnetiseur is een erg ge lukkige. Mevrouw van der Klooster 'ziet' namelijk wat er aan iemand mankeert en als magnetiseur kan ze die ziekte of kwaal dan proberen te ver helpen. „Ik zie om alle levende din gen een aura, dat is een krans van licht en kleuren", vertelt ze. „Bloemen hebben meestal erg mooie, zachte kleuren om zich heen. Bij mensen zijn die kleuren vaak veel harder, al naar gelang hun gemoedstoe stand. Een soms zie ik een on derbreking; een vlek. Dat wijst dan meestal op een ziek te, alhoewel het ook een litte ken kan zijn". Het magnetiseren doet ze met behulp van haar 'kracht veld'. Het principe is het zelfde als wanneer bijvoorbeeld een moeder haar hand op het hoofd van een ziek kind legt. Alleen is niet iedereen in staat de kracht op te brengen die voor genezen nodig is. „Als ik 'magnetiseer' moet ik me volledig concentreren", vertelt ze. „Tijdens het mag netiseren zelf voelen de men sen een intense warmte en ra ken de meesten één of twee se conden in een soort coma, al zijn ze zich daar niet van be wust". „Magnetiseren kost energie. Ik wil graag voor iedereen tijd hebben, maar ik moet ook de tijd krijgen me weer op te la den. Dus ik kan geen tien mensen per dag behandelen. Ik vind het ook moeilijk te be grijpen dat er magnetiseurs zijn die dat wel kunnen". In haar praktijk als helder ziende werkt mevrouw van der Klooster graag uitsluitend aan de hand van foto's. Een naam of plaats wil ze niet we ten; dat leidt haar af. Net zoals de aanwezigheid van degene die om raad komt vragen haar kan afleiden. Daarom werkt ze het allerliefste aan de hand van brieven met vragen en fo to's. „Als ik naar een foto kijk zie ik als het ware allerlei dia's in een hoog tempo er omheen draaien", legt ze uit. Na een minuut of twintig weet ik dan zo'n beetje alles van die per soon. Dan ben ik in staat ge richte vragen te beantwoor den. Alhoewel ik sommige dingen die ik weet nooit zal vertellen. Vervelende dingen meestal". Voor haar staat het vast dat je eigenlijk niet kunt spreken van toekomst of verleden: „Alles 'is' al bij de mens. Je wordt geboren met een Lot. En dan kun je zeggen: iedereen heeft toch z'n eigen vrije wil. Inderdaad, dat zijn de zijweg getjes die je moet bewandelen, maar die lopen dood. Dus kom je toch weer terug bij dat Lot". „Vandaar dat een helder ziende nooit een exacte tijd of datum kan zeggen, omdat mensen een vrije wil hebben. Die ze soms ook uit den treure gebruiken en op die manier als het ware hun 'lot' opschuiven. Bovendien is een mens altijd bang om bepaalde dingen te horen. Dat doen ze dan af door te zeggen:'het is onzin'". Helderziende/magnetiseur mevrouw van der Klooster: „Ik werk het liefst aan de hand van een brief met vragen en foto's". OOSTKAPELLE - Zaterdag 3 maart houdt de atletiekvereni ging van Dynamo '70 weer haar jaarlijkse prestatieloop in het duingebied van Oranjezon. De start en finish zijn weer op de bekende plaats, de Duin weg in Oostkapelle. Van hier uit was het mogelijk om met medewerking van de water maatschappij W.M.Z. en de Gemeenten Middelburg en Domburg en het Staatsbosbe heer een parcours uit te zetten in een van de mooiste natuur gebieden van Zeeland. Het programma van deze grootste prestatieloop in Zee land bestaat uit een jeugd- prestatieloop over 4 kilometer, start om 14.00 uur en de grote prestatieloop over 5, 10 of 15 kilometer, start 15.00 uur. Ieder kiest onderweg de af stand die hem op dat moment het best ligt. Iedereen die een loop binnen de ruimgestelde tijd aflegt, ontvangt een spe ciale geslagen medaille. Wethouder L.L. Wattel van Domburg zal het startsein ge ven, de EHBO-vereniging uit Oostkapelle is weer bereid om de deelnemers eventuele asiss- tentie te verlenen. Inschrijven prestatieloop bij voorinschrij ving 2,50, na-inschrijving 3,50. Voorinschrijving is o.a. mogelijk via de heer J.A. Ver meulen, Ol. Corbaulstr. 1 te Middelburg, dhr. M. v.d. Zee, Listzlaan 11, Vlissingen, mevr. E. Zoutewelle, Nagelenburg- singel 115, Oost-Souburg. Vanaf 12.30 uur is aan het eind van de Duinweg te Oost kapelle het secretariaat ge opend. Ruime parkeergelegen heid is daar aanwezig. MIDDELBURG - Zaterdag 3 maart vormt de vredesbewe ging in Middelburg weer een stille kring als protest tegen kernbewapening. De kring staat van halftwaalf tot twaalf uur op de hoek van de Koorkerkstraat en de Lange Delft. Belangstellenden kun nen zich altijd bij de kring aansluiten. Zo komen er soms ook men sen op bezoek die de zaak niet zo vertrouwen en proberen mevrouw van der Klooster uit te testen. Dat kan ze wel be grijpen, ook al is de manier waarop niet altijd even prettig voor haar. Zoals bij dat echt paar, dat een bepaald advies van haar vroeg over een huis. „Toen ik daar mee klaar was legden ze opeens een foto voor m'n neus van hun doch ter. En toen kreeg ik het toch opeens benauwd en akelig. Het bleek dat die dochter gewurgd was door haar verloofde. Dat had ik ook zo gevoeld, en blijkbaar was dat dus een soort test geweest om te kijken of ik betrouwbaar was. Maar voor de rest van de dag kon ik toen niks meer". „Aan de ene kant is het meestal erg bevredigend werk om te doen", vindt ze, „omdat je er mensen mee kunt helpen. VLISSINGEN - In Vlissin gen is er nu twee jaar een Spaanse Culturele Vereniging. De leden komen eens per week, op de zaterdagavond bij elkaar in het Wolterhuis. Er wordt dan Spaanse mu ziek gedraaid, gepraat, ge danst en dergelijke. Kok Mi guel zorgt voor Spaanse hap jes. Daarnaast gaan de leden ook met elkaar naar optredens door het hele land, zoals enige weken geleden naar een Fla mingo festival in Eindhoven. Wie meer wil weten over de vereniging kan contact opne men met Roos de Vries, Troel- straweg 251 in Vlissingen. Maar het heeft ook vervelende kanten, omdat ik veel emoties die ik zie ook zelf een beetje voel. Zelf zie ik het overigens gewoon als iets dat ik heb meegekregen van onze Heer, waarmee ik mensen kan hel pen". „En ik moet het trouwens wel doen zoals het nu gaat, want anders komt het er op een andere manier toch uit. Dan ga ik bijvoorbeeld spon taan dingen zien van mensen die ik gewoon op straat tegen kom. En dat wil ik niet. Ik ben blij dat ik hier zelf door de mensen met rust gelaten word en omgekeerd wil ik dat ook zo houden". MIDDELBURG/VLISSIN GEN - Leden van het Christe lijk Nationaal Vakverbond CNV, die moeilijkheden heb ben met het invullen van hun belastingaangifteformulier kunnen daarvoor terecht op een tiental zittingen verspreid over de hele provincie. Speciaal daarvoor opgeleide mensen, zullen hierbij assis tentie verlenen. Op Walcheren zijn de plaatsen waar het team een zitting houdt: Vlissingen, Middelburg en Oostkapelle. Verdere informatie is ver krijgbaar bij mevrouw ten Brink op het Dienstencentrum CNV in Goes, telefoon 01100- 20310. SOUBURG - Zaterdag 24 maart is er weer een kleding beurs in het buurthuis de Schuur van wij kverenigingen van Duyvenvoorde in Sou burg. Wie kleding wil weggeven of verkopen, kan het elke don derdag afgeven in de Schuur aan de Middelburgsestraat 113, te beginnen met donder dag 1 maart, morgen dus. Men kan dan steeds terecht van half twee tot half drie. Het gaat om dames-, heren- en kinderkleding. Ook speelgoed is welkom, want tegelijk met de kledingbeurs is er een speelgoedbeurs. Tijdens de kledingbeurs is er ook een modeshow van de te verkopen kleding. Wie kleding afgeeft, mag zelf de verkoop prijs bepalen. Van het ver koopbedrag wordt afhankelijk van de hoogte 50 cent tot 5 gul den ingenomen voor de buurt vereniging. MIDDELBURG - De Mid delburgse Turnvereniging '69 houdt dinsdag 6 maart een kleuterinstuif Kinderen van vier tot en met zes jaar kunnen dan gratis meedoen aan allerlei spelletjes en gymoefenin- getjes in de gymnastiekzaal van de Christelijke Scho lengemeenschap aan de El zenlaan. De instuif begint om twee uur en eindigt om vier uur. OOST-SOUBURG - Dinsdag 6 maart vergadert het 1 mei-co mité in De Zwaan in Oost- Souburg. De vergadering be gint om acht uur. Het belangrijkste agenda punt is weer de bespreking van de 1 mei-viering. Groepen die een stand wil len bemannen op de politieke markt, kunnen contact opne men met Louis Peperzak, Zus terstraat 14 in Middelburg. MIDDELBURG - Zaterdag 10 maart houdt de modelboot- vereniging Walcheren een open dag. Er zullen een aantal scheepsmodellen te zien zijn en er is allerlei informatie over de scheepsmodelbouw verkrijgbaar. Er zullen dia's vertoond worden die betrekking hebben op alles wat met deze hobby te maken heeft. De open dag is in gebouw de Schakel. Bachten- steene 14 in Middelburg. De toegang is vrij. De open dag is van tien tot acht uur. MIDDELBURG - De Mid delburgse Turnvereniging be staat dinsdag 6 maart precies vijftien jaar. Ter gelegenheid van het jubileum zijn er dit jaar verschillende activiteiten. Zo gaat onder meer de Tam boer-, Trompetter- en Majo- rettenafdeling zondag 4 maart optreden in Duitsland. Het is het eerste optreden van deze band in ons buurland. Verdere activiteiten zijn: een wedstrijd tegen gymnas tiekvereniging O.K.K. in Dor drecht op 28 april, een demon stratie van de jazzafdeling op 12 mei en de finale van de ver enigingswedstrijden van de Zebra op 19 mei. VLISSINGEN - Het voor malige piratenschip Veronica gaat Middelburg verlaten. Het tot café/bar/dancing ver bouwde schip kiest een nieuwe ligplaats aan de Koningsweg bij de Keersluisbrug in Vlis singen. De ligplaats aan de Loskade in Middelburg paste niet in het bestemmingsplan. Veronica had slechts toestemming voor een tijdelijke ligplaats en het gemeentebestuur wilde geen verlenging geven. Veronica wijdt de nieuwe ligplaats in met een openings programma op vrijdag 2 maart. Vanessa speelt er de hoofdrol in. Belangstellenden kunnen er van acht uur 's avonds tot drie uur 's nachts terecht. Voortaan zal het schip op vrijdagen op die tijden open zijn en op zaterdagen van acht tot vier. In de zomermaanden zal Veronica dagelijks vanaf acht uur geopend zijn. EdlIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllË E i VLISSINGEN - Zaterdag 3 maart houdt de postzegelvere niging Philatelica, afdeling Vlissingen, haar grote voor jaarsruilbeurs. De beurs is in de scholenge meenschap Scheldemond aan de Paul Krugerstraat in Vlis singen, van tien tot vijf uur. Er komen handelaars uit het hele land en om drie uur is er een postzegelveiling. De beurs wordt afgesloten met een ver loting. De toegang is vrij. Afgaand water trekt soms mooie patronen in strandzand. Schoenen laten er al even tijdelijk drukwerk achter. De 1 fotograaf heeft daar geen vrede mee. Foto: Cor Schuilwerve MIDDELBURG - Rond acht jaar geleden begon nen bewoners van de Mid delburgse kaaien hun ac ties tegen de verkeersover last. Vooral zwaar verkeer deed de huizen „op hun grondvesten schudden". Als antwoord daarop heeft de gemeente Middelburg een heel klein stukje van de kaaien geasfalteerd. Dat was enkele jaren gele den. Dit najaar wil de ge meente opnieuw een stuk kaai asfalteren, namelijk het deel tussen de Beatrix- brug en de Londensekaai 35. De weg krijgt boven dien een andere inrichting: er komen fietsstroken en er zullen negentien par keerplaatsen verloren gaan. Dat laatste wordt veroorzaakt door aanpas singen van de straat aan de voetgangers ter hoogte van de Bellinkstraat en de Kui perspoort. Ook bij de bus halte aan de Bierkaai (wa terzijde) wordt het parke ren beperkt. De bedoeling is voor het linksafslaand verkeer naar de Nieuwstraat een voor- sorteerstrook aan te leg gen. In het verlengde van de Bellinkbrug komt een voetga ngerso vers teek - plaats. Een en ander zal gebeuren zonder de bomen langs het water geweld aan te doen. De gemeente overweegt om te zijner tijd langs de route betaald parkeren in te voeren. B. en W. stem men daar althans in prin cipe mee in, maar een uit gewerkt plan ligt er nog niet. De plannen zijn af te lezen op twee gekleurde te keningen, namelijk in de gemeentelijke voorlich tingswinkel aan de Stad huisstraat 2. Van maandag tot en met vrijdag van acht tot halfeen en van half- twee tot vijf kan iedereen daar terecht. Voor het asfalterings- plan geldt dat belangeheb- benden tot en met woens dag 21 maart inspraak op het plan hebben volgens de plaatselijke Inspraakver ordening. In de voorlich tingswinkel kan men zijn opmerkingen noteren op een speciaal inspraakfor mulier. Vervolgens moet het formulier in de in spraakbus worden ge gooid. Wie echter schriftelijk reageert, geeft te kennen niet meer aan eventuele mondelinge inspraakron den te willen meedoen. Wie dat wel wil, kan een aan meldingsformulier afhalen bij de voorlichtingswinkel. Ook dit moet uiteindelijk in de inspraakbus belan den. Het zal van de reactie afhangen of er ooit een in spraakbijeenkomst zal ko men. Wie meer technische ge gevens over het plan te weten wil komen, kan don- NIEUWS VAN HET STADHUIS MIDDELBURG derdag 15 maart tussen drie en vijf uur in de Stad huisstraat 2 terecht. Daar houden de heren De Kam van weg- en waterbouw en Groenenberg van verkeer spreekuur. Er moet dan wel even vantevoren een afspraak worden gemaakt met bureau voorlichting. GOES - Vrijdag 9 maart houdt het Werkende Jongeren- CNV district Zeeland zijn jaarvergadering. Het werkplan voor 1985 wordt dan besproken en ook is er de verkiezing van het dis tricts bestuur. Na het huishoudelijke gedeelte begint er om halfnegen een discussie over de inkomenspositie van jongeren. Voor dit thema is gekozen omdat in de laatste vijf jaar al verschillende maatre gelen zijn getroffen, die de inkomens van jongeren hebben aan getast, zoals de verlaging van de minimum-jeugdlonen en de uitkeringen. Nu heeft minister de Koning van Sociale Zaken en Werkge legenheid advies gevraagd aan de Sociaal Economische Raad over een aantal voorstel len die de inkomenspositie van jongeren nog verder verslech teren. De voorstellen komen neer op: het verlagen van het mini mum jeugdloon, het vaststel len van het minimumloon op een leeftijd van 27 of 30 jaar, inplaats van 23, zoals nu het geval is, het afschaffen van het minimum jeugdloon voor 16- en 17-jarigen en jongeren en tenslotte langdurig werklo zen pas na één jaar werken recht geven op het minimum jeugdloon. Voor deze discussie zijn Tweede Kamerleden uit Zee land uitgenodigd, te weten Beinema, Van der Doef, Eversdijk en te Veldhuis. De discussie wordt geleid door Tjitze van Rijssel provinciaal medewerker van Werkende Jongeren-CNV in Zeeland. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Tjitze van Rijssel, telefoon 01100- 20310. Het werkplan 1985 en informatie over de adviesaan vraag van minister de Koning aan de SER worden dan thuis gestuurd. De jaarvergadering wordt ge houden in de Prins van Oranje in Goes en begint om halfacht. VLISSINGEN - De Initiatiefgroep Welzijn Buitenlandse Werk nemers Walcheren heeft per 31 januari een nieuw bestuur. In het bestuur zijn alle in Vlissingen gevestigde buiten landse verenigingen vertegen woordigd. De Initiatiefgroep wil het welzijn van de buiten landers in Nederland bevorde ren en ondersteunt de buiten landse vereniging. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: Voorzitter - C.W.A. Betram, v. Borsselestr. 2 W-Souburg, Se cretaris - J.F. Donze-la Soe, Verdiln. 88 Vlissingen. Pen ningmeester - A. Battai, Rit- themsestr. 79 O-Souburg. Na mens de Turkse Culturele Vereniging - A. Köksel, Bone- dijkestr. 143 Vlissingen, na mens Spaanse Vereniging - M. Mora. V.v. Goghlaan 83 Vlis singen, namens de Joegoslavi sche Vereniging S. Santic, Berlagestr. 46 Vlissingen, na mens de Demokratische Vere niging voor Marokkaanse Emigranten - A. Elfassi, Mac- kaystraat 131 Vlissingen, na mens de Marokkaanse Vereni ging Zeeland - M. Koubia. Na- gelenburgsingel 430 Souburg. Contactpersoon - C.W.A. Be- tram. GRIJPSKERKE - Dinsdag 6 maart begint in Grijpskerke een energie-actie. In het Dorpshuis aan de Kerkring wordt dan een tijdelijk ener giecentrum ingericht. In dit voorlichtingscentrum kunnen bezoekers de laatste ontwikkelingen op het gebied van energiebesparing in en om de woning zien. Het centrum wordt dinsdag 6 maart om drie uur geopend door de loco-burgemeester van Mariekerke, A. Bosselaar. Het is voor het publiek ge opend van dinsdag 6 tot en met donderdag 8 maart van drie uur tot halfzes en van zeven tot negen uur

Scheldebode | 1984 | | pagina 11