Maneblussers luiden feest NIEUW V) weer in met Lach-in-show EEN GOED BESLUITVIER CARNAVAL IN ZUID Kennismaken met de Islamitische cultuur Brussels koffieconcert De speurtocht naar een echtgenoot en het dilemma van een zwarte prins 4r Q Liesbeth List en Nasveld Lezing werken onder water TENTOONSTELLING Italiaanse lezing Plain in Cavern Spelmiddag Zegelmarkt Interculturele middag kinderen in de Paraplu voor /1\ Migraine CD A-VROU WEN Eetavond homo's Weight Watchers in Souburg Tegenlicht van Griftheater NVSH vergadert Zendingavond Regionale bijeenkomst over invoering basisschool Stirling Castle Reünie Bingo en dansen Gezonde voeding Programma vormingswerk voor doven SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 FEBRUARI 1984 309 MIDDELBURG - Nog even en het carnavalsge- weld barst weer los. Overal zijn de carnavalsvere nigingen al weer druk bezig om dit feest voor te be reiden. Er wordt druk gebouwd aan allerlei praal wagens en iedereen probeert weer op een originele manier voor de dag te komen. De Middelburgse carnavalsvereniging de Maneblussers luiden het carnavalsgebeuren altijd in met de grote Lach-in show, waaraan vrijwel alle leden hun bijdrage le veren. Trots Vluchtelingen In Nederland Paraplu Scheldebuurt (ADVERTENTIE) Liefhebbers van shag-met-filter komen nu pas goed aan hun trekken, f' Er zijn Mascotte filterhulzen. a m cruvrvr Topkwaliteit van het betere vloeimerk. MASCOTTfc .3 Vertrouwde naam voor het andere shagroken: 3xBEIER Mascotte Filterhulzen. De show, die dit jaar al voor de zestiende keer gehouden wordt, bestaat uit muziek, liedjes, dans en allerlei korte sketches. Het geheel is door de Maneblussers zelf opgezet: ze schrijven de teksten, iedereen kan daarvoor met ideeën ko men en ook de uitvoering ne men ze voor hun rekening. Weer anderen houden zich be zig met het maken van de kos tuums of de decors. „Op die manier kan iedereen zijn eigen creativiteit uitle ven", vertelt Prins Willem I, nu voor het vierde jaar prins van de Maneblussers. „Het motto is dit jaar: een goed be sluit, vier carnaval in zuid. Met dit thema zijn we aan het werk gegaan en ik geloof dat we er weer in geslaagd zijn er VLISSINGEN - Maandag 27 februari houdt J. Dekker, we tenschappelijk hoofdmede werker en coördinator Offsho re technologie bij de Techni sche Hogeschool in Delft een lezing over duiken en werken onder water. De avond begint om half- acht in het Scheldekwartier. Na de lezing wordt ook een film over dit onderwerp ver toond. Alle belangstellenden zijn welkom. iets aparts van te maken. De Lach-in-show is iets, wat al leen in Middelburg gebeurt en daar zijn we dan ook best een beetje trots op. We zijn al maanden bezig met de repeti ties en door die gezamenlijke voorbereidingen krijg je ook een heel aparte sfeer in de wijk". De lach-in-show wordt op gevoerd zaterdag 25 februari in het Zuiderbaken. De voor stelling begint om halfacht. In het voorprogramma treden de kinderdansgroepen de Kris- Kras-Krabbeldansers en de dansgroep T-Birds op. Vrijdag 24 februari is er een speciale voorstelling voor de ouderen in de wijk, maar ook mensen die op zaterdag 25 fe bruari verhinderd zijn, zijn hier welkom. Daarnaast is de Lach-in- show te zien in verschillende bejaardentehuizen, Vijver vreugd, Ter Poorte en Der Boede, om ook de bewoners daar iets van het carnavalsge beuren te laten meemaken. Voor de kinderen is er zater dag 25 februari een aangepast programma, waarin gedeelten van de Lach-in-show te zien zijn en er tevens een gooche laar optreedt. Ook Prins Wil lem I is hier met zijn gevolg aanwezig. Deze middag wordt de jeugdprins en prinses voor het carnaval 1984 gekozen. De kindermiddag begint om twee uur in het Zuiderbaken. Kaar ten voor de Lach-in-show zijn in de voorverkoop in het Zui derbaken op woensdag 22 fe bruari tussen zeven en acht uur. Behalve de Lach-in-shows, met dansen na afloop, is er za- MIDDELBURG - Zondag 26 februari geeft het Brussels Saxo foonkwartet een koffieconcert in de concertzaal in Middelburg. Het Brussels Saxofoon- kwarttet werd in 1968 opge richt door vier studenten van de saxofoonklas van het Brus sels Muziek Conservatorium. De leiding berustte toen bij hun leraar Frans Daneels. De leden van het kwartet zijn nu allemaal muziekdocent aan de verschillende conser vatoria en muziekscholen in België. Het concert in Middelburg omvat werken van onder meer Singelee, Boccherini, Glzou- nov en Legley. Het begint om halftwaalf. Een schilderij van Juan Heinsohn, Un hombre genaamd. MIDDELBURG - In december 1983 is de grote campag ne „Vluchtelingen in Nederland" van start gegaan. De campagne wordt gevoerd rond een reizende tentoonstel ling van beeldende kunst van in Nederland verblijvende gevluchte kunstenaars. De tentoonstelling is in Middelburg te zien van za terdag 3 maart tot en met woensdag 7 maart in de Wandelkerk (onder de Lange Jan). De openings tijden zijn dagelijks van tien tot vijf uur, behalve pp zondag. Het doel van de campag ne is op grote schaal be langstelling te kweken voor de vluchtelingen in ons land en de organisatie Vluchtelingenwerk Neder land die voor de belangen van deze mensen opkomt. Door de slechter wor dende economische situatie in ons land, bestaat steeds duidelijker het gevaar voor toename van discri minatie van minderheids groepen. De bereidheid vluchtelingen te helpen een plaats te vinden in de samenleving in Nederland neemt ook af. HULZEN terdag 3 maart nog een grote carnavalsavond in het Zuider baken. Verschillende dweilor kesten zorgen voor de muziek. Het begint om elf minuten over acht. Om al vast wat in de stemming te komen is er zaterdag 3 maart ook weer een grote carnavalsoptocht door de wijk. De stoet vertrekt vanaf het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele en gaat dan kris kras door de hele wijk op weg naar het Zuiderbaken. De stoet bestaat uit een aantal versierde wagens waarop on der meer Prins Willem I, de Raad van elf en de hofjeret- tesmuziekverenigingen en majorettenkorpsen en allerlei verenigingen groepen en par ticulieren. Alle carnavalesk uitgedoste personen, groepen en voertuigen kunnen tussen kop en staart van de stoet worden ingepast. MIDDELBURG - Hete stuk Oroonoko dat het Zuidelijk Toneel Globe donderdag 23 februari in de schouwburg van Middelburg brengt, heeft al een lange geschiedenis achter zich. In 1688 schreef de Engelse avonturierster, spionne en po litiek activiste Aphra Behn de roman Oroonko. Het speelt in Suriname waar een vrouw ge tuige is van een koloniale tra gedie. Globe speelt onder regie van Antoine Uitdehaag de to neelversie die in 1695 door Thomas Southerne werd ge schreven en in dat jaar de gro te hit werd in het Londense theaterwereldj e. Het stuk ademt een voor de ze tijd niet onbekende sfeer. Het is de periode van de res- tauration in Engelangd, de pe riode van de terugkeer van de monarchie (vanaf 1660). In het theater blijkt dat onder meer uit het vervangen van het be grip liefde door sex en cynis- MIDDELBURG - Vrijdag 23 maart is er in de Huifkar in Middelburg om acht uur een Italiaanse lezing met als on derwerp Riti Funebri e cam- posanti famosi in Italia. Spreekster is Monique Jacq- main. De lezing wordt geïllu streerd met dia's. MIDDELBURG - Plain, de Haagse groep die zijn weg zoekt tussende rock en de hard-rock, geeft woensdag 29 februari een concert in The Cavern aan de Beddewijk- straat in Middelburg In het voorprogramma staat de Middelburgse groep Black- Widow die voornamelijk covers zal spelen. Plain bestaat uit muzikan ten die veel sessie- en studio werk hebben verricht en die nu eens wilden weten hoe het was om als vaste groep con certen te geven. Na een eerste prijs in een Haagse talenten jacht kreeg Plain de smaak te pakken. Een l.p.volgde en een toernee door het buitenland. De Turkse Werknemers Vereniging houdt zaterdag 25 februari van 14.00 tot 16.30 uur een spelmiddag in de Sanden- burchschool, Baarsjesstraat 45 in Middelburg. De toegang is gratis. Alle kinderen - van elke nationali teit - tussen 4 en 12 jaar zijn van harte welkom. VLISSINGEN - Zaterdag 25 februari wordt door de lande lijke postzegelvereniging Uni cum de maandelijkse postze- gelmarkt gehouden in het wijkgebouw Het Anker, Bone- dijkestraat 161 in Vlissingen. Er is weer van alles te koop op het gebied van postzegelr verzamelingen zoals postze gelboekjes, eerste dag enve loppen, plaatfouten, blokken van vier zegels en dergelijke. De toegang is gratis, jongeren onder de zestien jaar zijn al leen onder begeleiding wel kom. De openingstijden zijn van half twee tot vijf uur. me voert de boventoon. Twee verhalen - een in pro za en een in rijmloze verzen - zijn in het stuk tot een geheel ineengevlochten. In hun speurtocht naar een echtge noot komen twee wilde Lon dense meisjes in Suriname te recht waar ze een op geld en sex beluste weduwe, aanval len van indianen, een opstand van slaven en avances van corrupte kolonialen moeten zien te overwinnen. Terwijl de meisjes overal de kluit belazeren, speelt zich ge deeltelijk voor hun ogen een tragedie af. Oroonoko, prins van Angola, is ook als slaaf naar de West getransporteerd. Hij ontmoet er bij toeval zijn blanke vrouw Imoinda die zwanger van hem is. Oroonoko moet kiezen tussen zijn liefde voor haar en de verantwoor delijkheid voor zijn volk. De voorstelling begint om acht uur. Organisatie Stich ting Podiumkunsten Middel burg. VLISSINGEN - Vrijdag avond 24 februari houdt Het Wolterhuis voor tieners vanaf 12 jaar een Carnavalsavond. Naast het gebruikelijke hos sen en zweten is er ook een carnavalsmodeshow. Wie ziet er het mafst uit. De aanvang van deze avond is 19.30 uur. Toegang een gul den. Binnenkort begint in Het Woltershuishuis een cursus Engels voor beginners de cur sus vindt plaats op woensdag morgen. Bij voldoende belangstelling start er binnenkort op de dins dagmiddag een cursus kleding maken, van 14.00-15.30 uur. Fotografieliefhebbers kun nen zich op de woensdagavond uitleven in Het Woltershuis. Onder leiding van een des kundige kan men de kneepjes leren van fotograferen en af drukken. De wërkgroep Interkulture- le aktiviteiten van de parpa- plu's houdt op zaterdag 25 fe bruari een theatermiddag voor kinderen. Diverse bui tenlandse organisaties verle nen hun medewerking aan de ze middag. Het programma behelst een Hollandse poppenkast, een Su rinaams en Spaans toneelstuk, Joegoslavisch muziek en dans en een Marokkaans schimmel- spel. MIDDELBURG - Vrijdag 24 februari houdt de Nederlandse Vereniging van Migrainepa- tiënten afdeling Walcheren een bijeenkomst in de „Ont- moetingskerk", Oosterschel- destraat 1 in Middelburg. De zaal is bereikbaar via de zij ingang aan het Roompot pad. De aanvang is 19.30 uur. Centraal staat het onderwerp „migraine", bekeken vanuit de antroposofische geneeskunde. Er is ruimschoots gelegenheid vragen te stellen aan een an troposofische arts, die ook een. lezing zal verzorgen. Alleiq- den en belangstellenden zijn" van harte welkom. Nadere inlichtingen zijn ver krijgbaar bij de contactper soon van de afdeling: Els Ver- hage, Zach. Jansenstraat 5a, 4332 VC Middelburg, tel. 01180- 33938. Het programma duurt van 14.00-16.00 uur en de en tree bedraagt achterzijde). De programma-onderdelen wor den deels uitgevoerd door kin deren en volwassenen. Ook volwassenen zijn dan ook wel kom op deze middag. Iedere laatste zaterdag van de maand wordt er kinderkle- dingbeurs gehouden in de „Scheldebuurt", Glaciastraat 97. Alle kinderkleding, mits schoon en heel is welkom. De opbrengst is op fifty-fifty ba sis. Inlichtingen: telefoon 12302. VLISSINGEN - Het CDA- Vrouwenraad Vlissingen houdt op woensdag 29 februari in het jeugdgebouw van de Petruskerk, dr. Ottestraat Vlissingen een openbare bij eenkomst. De heer M. Lorier, CDA ge meenteraadslid Vlissingen heeft het dan over het CDA discussierapport „Van verzor gingsstaat naar verzorgings maatschappij Het begint om 9.30 uur. VLISSINGEN - Homosek suele mannen en vrouwen kunnen vrijdag 24 februari meedoen aan een gezellige eet avond van de COC-homo Kon- taktgroep Walcheren. Op het menu staat Chili con carne. Het begint om zeven uur. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de contact groep, tel. 01184-79886. OOST-SOUBURG - De Weight Watchers beginnen nu ook in Oost-Souburg cursus sen voor mensen die op een verantwoorde manier een paar kilo overgewicht kwijt willen raken. De cursussen worden weke lijks in groepsverband gege ven onder leiding van een leidster, die vroeger zelf Weight Watchers-cursist is geweest. Hierdoor kent zij alle problemen van dikke mensen uit eigen ervaring. De opzet van de cursus is de eetgewoon ten te veranderen. De groep moedigt elkaar aan en dit geeft over het alge meen goede resultaten. Ook leert men wat men moet doen in verleidelijke situaties, zoals op verjaardagen, feestdagen, vakanties, zodat men niet al leen slank wordt, maar dit ook blijft. Het in oorsprong uit Ameri ka komende programma is volledig aangepast aan de Ne derlandse eetgewoonten. Ook is er een speciaal vegetarisch programma. In Souburg wordt de cursus gegeven door mevrouw Wieg- mans op maandagavond om zeven uur in de Kanaalstraat 64. Voor inlichtingen kan men bellen, het nummer is 01184- 63926. MIDDELBURG - Een verhaal is niet te verwachten van het Amsterdamse Griftheater. Deze beweging brengt dinsdag 28 fe bruari in de schouwburg een mimisch-beeldend muziektheater onder de titel Tegenlicht. Deze vierde produktie van het Griftheater heeft alles met licht te maken. Vijf mensen le veren onderling heftige strijd of beminnen elkaar even hef tig. Het is een schouwspel in beelden, licht en muziek, waarvan de scènes onderling in kwaliteit sterk wisselen. Alles wat te zien is, blijkt ver bindingen met het alledaagse leven te hebben, zoals de scène in de kleedkamer na de wed strijd: schouderklopjes, dis cussies, zoenen en zelfs een handgemeen. Het begint om halfnegen. Or ganisatie Stichting Podium kunsten Middelburg. GOES - De N.V.S.H. afde ling Midden-Zeeland houdt maandagavond 27 februari haar jaarvergadering in het souterrain van 'de Villa' in Goes. De aanvang is 20.00 uur. Op deze avond komen het jaar- en financieel verslag over '83 en het te voeren beleid in '84 ter sprake. De totale agenda staat in sextant 1 van dit jaar. SOUBURG - In buurthuis de Zwaan in Oost-Souburg wordt zaterdag 25 februari een voorlichtingsdag gehouden over de cul tuur van Islamieten in Nederland. De dag, opgezet door de Ma rokkaanse Vereniging Zeeland en de federatie SKW/SKA Vlis singen, is bedoeld om meer begrip te kweken voor eikaars ach tergronden. In plaats van tot discrimi natie en racisme, kan de aan wezigheid van andere etnische MIDDELBURG - Donder dag 23 februari is er in de Ont- moetingskerk aan de Ooster- scheldestraat in Middelburg een zendingavond. Er wordt een klankbeeld vertoond over Zambia, onder de titel „Huis van God, huis van mensen". De beelden wor den toegelicht door de heer Los, die als leraar in Zambia gewerkt heeft. Ook treedt het N.C.V.B.-koor 't Zand op. De avond wordt om kwart voor acht geopend door ds. Nell en de sluiting wordt ver zorgd door ds. IJkel. Wie door de autodienst opgehaald wil worden, kan daarvoor contact opnemen met de heer Heij- mans, telefoon 37537. groepen ook leiden tot een ver rijking van de samenleving zo menen de organistoren. Door begrip voor elkaar op te bren gen, wil men komen tot eman cipatie van de verschillende etnische groepen in Nederland met behoud van de eigen iden titeit. Daarom is het belang rijk te weten, dat in de Islam cultuur en godsdienst nauw verbonden zijn en dat gods dienst een essentieel onderdeel is van de identiteit van de Is lamieten in Nederland. De voorlichtingsmiddag wordt gehouden van twaalf tot vijf uur en het programma ziet er als volgt uit: 12 uur: inleiding door voor zitter M. Koubia en adviseur A. Hassani Idrissi van de Ma- rokkaanse vereniging Zee land. 12.30 uur: film „Islam zon der twijfels". 13.15-14.15 uur: pauze met de gelegenheid om Marokkaanse thee en hapjes te nuttigen. 14.15 uur: discussie met fo rum over de problematiek van de gastarbeid en de Islam. Daarna is er nog tot halfvijf de gelegenheid om de verschil lende voorlichtingstands te bekijken. GOES - De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) houdt donderdag 23 februari een regionale bijeenkomst over de invoering van de basisschool en wel in de Burgemeester van Dusseldorpschool, Voorstraat 78 in Goes. Met deze avond wil de V.O.O. de afdelingen en mede zeggenschapsraden beter voorbereiden op de vernieu wingen in het onderwijs, voor al ook omdat blijkt dat op veel scholen de integratie tussen kleuter- en lagere school nog niet ver gevorderd is en er zich problemen voordoen bij de keuze van de schoolleiding en bij de huisvesting in verschil lende gebouwen en dergelijke. Bij de voorlichtings- en dis cussiebijeenkomst wordt ge bruik gemaakt van de speciale V.O.O.-brochure „De invoe ring van de basisschool". De inleiding wordt verzorgd door het hoofdbestuurslid van de V.O.O., L. Wille. VLISSINGEN - De Spaanse Culturele Vereniging in Vlis singen heeft voor zaterdag 25 februari een bingo-dansant op het programma staan. Het dansorkest Black Jack zorgt voor de muzikale sfeer. Het begint om halfacht. Toe gang gratis voor leden, drie gulden vijftig voor niet leden. ARNEMUIDEN - Donderdag 23 februari heeft het Vrou wencontact Arnemuiden Ger- da Belfroud, diëtiste van de Kruisvereniging in Goes uit genodigd om te praten over „Gezonde Voeding". Aan de hand van een diaserie zal ze laten zien wat er alle maal nodig is om gezond te kunnen leven. Het begint om acht uur in de Arne. Woensdag 21 maart begint het Vrouwencontact weer met de Engelse les in de Arne. Nieuwe cursisten zijn welkom. Het is steeds van halfnegen tot kwart voor twaalf 's morgens. GOES - Het vormingswerk voor doven in Zeeland houdt morgenavond (donderdag 23 februari) om 19.30 uur in het Buro Vorming, Singelstraat 7 in Goes een vormingsavond. Een homeopatisch wer kende arts zal tijdens deze bij eenkomst aandacht besteden aan het onderwerp 'Homeopa thie, ook een manier om beter te worden'. Ook bestaat de mogelijkheid tot het volgen van een cursus 'Vegetarisch koken'. Belang stellenden hiervoor kunnen zich morgenavond tijdens de vormingsavond opgeven bij Els Houterman. Bij te weinig belangstelling kunnen ook ho renden zich hiervoor aanmel den. OIRSCHOT - Zaterdag 14 april wordt voor de vierde keer de Stirling Castle Reünie gehouden in de Ruyter van Steveninckkazerne in Oir- schot. Belangstellenden voor de re ünie (mensen die voor de ba taljons GBI en LSK aan boord van het motorschip Stirling Vastele vanuit Engeland naar Australië voeren in de periode van augustus 1945 tot novem ber 1945) kunnen zich opgeven bijAd Kolsteren, telefoon 010-181760 of Hans Vogels, te lefoon 04997-2154. MIDDELBURG - Liesbeth List is vrijdag 24 februari in de Mid delburgse schouwburg met een programma van bekende en nieu we liedjes. Haar nieuwe partner de pianist Robert Nasveld, heeft namelijk een aantal nieuwe nummers voor haar geschreven. Nasveld bege leidt Liesbeth List in Middelburg op de piano. De begeleiding is verder in handen van het Trio Heimig van der Vegt. Het begint om acht uur. Organisatie Stichting Podium Middelburg.

Scheldebode | 1984 | | pagina 17