"•VmVuV/ Hacken berg al 200jaar juwelier In Middelburg Nieuwste videorecorder van Panasonic bij Mikro electro het weten waard L iefdesgeschiedenis KACHEL> r Van Rafelghemsnatuur in lood en marmer Gerenommeerd Frans koor treedt op in Koorkerk Sprookjes en hun betekenis Concert Serious Game Sportcursus VEEL MEISJES WERDEN ER INGESPANNEN UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Woningtextielbedrijf Mol verdubbelt winkelruimte Cursus Christen in samenleving SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 305 VLISSINGEN - Met de vertoning van een teken filmpje over een van zijn werken gaat zaterdag 4 februari om drie uur de tentoonstelling open van de Belgische kunstenaar Paul van Rafelghem in Bel lamy 19. Tot en met zaterdag 3 maart is een groot aantal van zijn recente werken in de Vlissingse ga lerie te zien. &huis& X films HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN HOOGWATER In en om het atelier tussen de huizen en aan een plant soen komen de werken te staan. Daaronder veel afgiet sels in lood van voornamelijk vrouwenlichamen. Er ontbre ken echter onderdelen, zoals armen, benen of een gedeelte van een gezicht. Een half hoofd is vervangen door een opengeslagen telefoonboek. Sommmige lichaamsdelen zijn uitgevoerd in gepolijst marmer en liggen of hangen gerangschikt alsof de bezoeker een anatomieles staat te wachten. Binnen op tafel een emaille bord met loden aard appelen. In ander werk is gras en aarde toegevoegd aan zijn marmer-, lood- of epoxystuk- ken. Er blijkt een band met de natuur die Van Rafelghem als volgt verklaart: „De mens komt voort uit de aarde en keert naar de aarde terug. In het tussenstadium komt de mens niet los van die natuur, hoezeer de moderne maat schappij het ook probeert". Van Rafelghem exposeerde verschillende keren op de biënnale van Middelheim. Hij werkte in Berlijn op uitnodi ging van de Deutsche Akade- mie Austauschdienst. Het Ber- lijnse museum kocht werk van hem aan. MIDDELBURG - Het Noordfranse jongerenkoor Les Petits Chanteurs de Lille zingt vrijdag 3 februari in de Koorkerk in Middelburg. Dit optreden is mogelijk ge maakt door de medewerking van het Interkerkelijk Jonge renkoor in Middelburg dat als gastkoor dienst doet en de ge meente Middelburg. Het Mid delburgse koor zorgt onder meer ook voor de huisvesting van de koorleden. Het semi-professionele Franse koor wist sinds de op richting in 1976 een internatio nale faam te verwerven. Jaar lijks geven de chanteurs rond de zestig concerten in Europa, steeds in een periode van vier maanden. Het concert in Mid delburg vormt de start van een toernee door Nederland en Duitsland. Op het programma staan werken uit de renaissance en van Handel, Brücner, Gabrie- li, Bach en Debussy. Het Inter kerkelijk Jongerenkoor en or ganist Leen de Broekert wer ken aan het concert mee. Het begint om acht uur, de toegangsprijs is vijf gulden. VLISSINGEN - Edda Barends van de Nieuwe Komedie uit Den Haag speelt vrijdag 3 februari in het Vestzaktheater de voorstelling De liefdesgeschiedenis van de eeuw. Het verhaal is oorspronke lijk door Marta Tikkanen ge schreven als gedichtencyclus. Het is een autobiografisch verhaal: ze kwam met haar man overeen de cyclus deze titel te geven. De titel is dan ook niet ironisch bedoeld. Een vrouw wisselt in gevoe lens van tederheid naar irrita tie voor haar man die zich pe riodiek te buiten gaan aan drank. Ondanks dat de voor stelling door een actrice wordt gespeeld, is het niet een lange monoloog. Zowel de kinderen als de echtgenoot nemen een plaats in het stuk in, waardoor er hier en daar dialogen ont staan. De voorstelling begint om halfnegen. Organisatie Uit in Vlissingen. MIDDELBURG - De Vrije School Zeeland houdt op drie opeenvolgende woensdagen te beginnen met 8 februari the ma-avonden over sprookjes. Naast een algemeen gedeel te (bijvoorbeeld: hoe zijn sprookjes ontstaan?, welke beelden zijn te vinden in sprookjes?, hoe zouden sprookjes verteld moeten wor den?, welke sprookjes voor welke leeftijd?) zal geprobeerd worden gezamenlijk de beel den uit te diepen van één of twee sprookjes per avond. De eerste avond wordt dit gedaan met het bekende sprookje Roodkapje. Het vindt plaats in de kleuterklas van de Vrije School Zeeland aan de Gravenstraat 63, Middelburg op de woensdagen 8, 15 en 22 februari. Het begint steeds om acht uur en de toegang is gratis. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG. Korte Noordstraat 47, 4331 CH Middelburg Telefoon 01180 - 33183 DONDERDAG KOOPAVOND De lift, de eerst Thriller van Nederlandse bodem. Inmid dels ook prijswinnaar buiten Nederland. Alhambra 1, donderdag en vrijdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en half tien. Lieve meisjes, kleine prijsjes. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Manhattan baby is een grie zelfilm die begint tijdens een expeditie van professor Hac ker in Egypte. In een pyrami- de treft hem een geheimzinnig ongeval, terwijl tegelijkertijd zijn dochtertje Susy spoorloos verdwijnt. Als ze terugkomt heeft ze een medaillon om haar hals, waarvan de her komst onbekend is. Terug in New York gebeuren er nog meer raadselachtige dingen. Alhambra 1, maandag tot en met woensdag acht uur. Zes tien jaar. Het geheim van Nimh is een tekenfilm over een muizenfa milie die vanwege de komst van de ploeg moeten verhui zen. Alhambra 1, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Battle truck, science fiction, speelt in 1994. Wat velen vreesden is werkelijkheid ge worden: de grote mogendhe den hebben een atoomoorlog gevoerd om het bezit van olie velden. De aarde is groten deels verwoest en onbewoon baar geworden. In een van de schaarse gebieden waar nog mensen wonen, probeert de genadeloze ex-kolonel Straker alleenheerser te worden. Alhambra 2; donderdag, vrij dag acht uur, zaterdag zeven uur en half tien. Bad Boys, een vete tussen jeugdbendes in Chicago. De strijd wordt zelfs in de gevan genis onverminderd voortge zet. Alhambra 2, zondag zeven uur en half tien, maandag en dins dag acht uur. Zestien jaar. De wraak van de karateti jger. Spreekt voor zich. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Zestien jaar. The empire strikes back, de laatste episode in de science fiction serie Starwars. Alhambra 2, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Dramma della gelosia van Et- tore Scola. Deze tragi-komedie uit 1970 bevat reeds de belang rijkste thema's uit de latere Scola fims: verleiding en on trouw. Dit „drama van de ja loezie" vertelt het verhaal van een driehoeksverhouding: een dromerige metselaar (briljan te rol van Mastroianni) en een licht-anarchistische-pizza- bakker (Giancarlo Giannini) houden beiden van een bloe- menstalhoudster - in Amerika heette de film „The Pizza Triangle" -. Deze parodie op kasteelroman-dramatiek wordt gekombineerd met links politieke speldeprikken en be tekende destijds een door braak voor de regisseur. Alhambra 2, woensdag (8 fe bruari) acht uur. Oranisatie ZVU. Frances, regie Greame Clif ford, zie Filmweek op voorpa gina. (De Piek Vlissingen, maandag negen uur. Organisatie Zeeuws Filmcircuit en Stichting Film huis Middelburg. VLISSINGEN - Vrijdag 3 februari treedt de Vlissingse groep Serious Game op in de Piek in Vlissingen. Het is het eerste optreden van deze in oktober gevormde groep sinds de leden besloten Pepro and the Jet Suckers op te heffen. Men vond het tijd worden eens echt serieus mu ziek te gaan maken, vandaar ook de naam. Er kwam een tweede gitarist bij en men ging aan het werk. Wie het resultaat wil horen, kan vrijdagavond in de Piek terecht. VLISSINGEN - Maandag 20 februari zal in de gemeente een cursus Algemene Basis Opleiding begonnen. Deze cursus is de noodzake lijke ondergrond voor elke trainers- of recreatiesportlei- dersopleiding. Het duurt 12 avonden en de cursuskosten bedragen 45,-. Voor boeken geld wordt 15,- in rekening gebracht. Aanmelding voor deze cur sus is nog mogelijk tot maxi maal 20 deelnemers. Informa tie/aanmelding bij commissie Sportbelangen Vlissingen, 01184-60267 of Zeeuwse Sport raad 01180-33024. MIDDELBURG De juwelierszaak Hackenberg aan de Nieu we Burg 6 in Middelburg vierde onlangs het tweehonderdjarig bestaan. „Onze zaak is de oudste juwelierszaak in Nederland die steeds van vader op zoon is overgegaan", vertelt de oude me vrouw Hackenberg. Samen met haar man heeft ze tweeëndertig jaar de zaak geleid. De opstelling van nieuwe Panasonic zoals die vanaf deze week in alle zaken van Mikro electro te zien is. Foto: Cor Schuilwerve WEST-BRABANT - ZEELAND - Mikro electro, de grootste elektro zaak van het zuiden op het gebied van huishoudelijke apparatuur hifi, televisies en video, heeft sinds kort ook het 'pa reltje' van Panasonic binnen. En daarmee wordt dan de nieuw ste videorecorder van dit gerenommeerde merk bedoeld, een ap paraat waarmee ook stereo-programma's weergegeven kunnen worden. kunnen worden. Het apparaat kent zestien voorkeuzezenders en is tot veertien dagen voor uit te programmeren via acht geheugens. Even met wat technische details terugkomende op het unieke aan deze recorder, door een bijzonder hoge uitsturing tot 80db is sprake van een maximale ruisonderdrukking. Verder heeft het apparaat een bereik dat loopt van 20 tot 20.000 HZ. In vergelijking met de gangbare recorder van dit moment een winst van 5000Hz. Het neusje van de zalm dus op video-gebied, een verade ming voor de liefhebber van muziekfilms op video. Mikro electro brengt deze Panasonic vanaf deze week in haar vesti gingen in Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes, Vlissingen en Terneuzen. Deze nieuwe recorder kent naast de weergave van stereo ook een perfect stilstaand beeld beeld en beschikt uiter aard over een infra-rood af standsbediening waarmee vrijwel alle functies geregeld „De eerste Hackenberg, die zich hier in Middelburg ves tigde, was afkomstig uit Zwit serland. Dat was zelfs nog voor 1783, maar in dat jaar werd pas de winkel geopend. We hebben dat vroeger alle maal kunnen nazoeken in oude boeken. In 1940 is de zaak helemaal verwoest, ook die oude boeken, waaronder de gildeboeken en alles wat hier in de winkel stond, is toen ver loren gegaan. Dat is natuurlijk vreselijk jammer. De winkel hebben we weer op kunnen bouwen, maar al- die antieke sieraden en onder meer een bijouteriekistje, dat destijds diende als gildeproef van Aar- nout Hackenberg, dat zijn al lemaal dingen die je eenvou dig niet meer kunt vervan gen". Hackenberg is altijd gespe cialiseerd geweest in Zeeuwse sieraden en ook nu nog nemen die een belangrijke plaats in. Mevrouw Hackenberg: „Vroe ger kwamen de boeren en boe rinnen hier vaak na markttijd, ze kwamen dan sieraden be stellen en aten hier in de keu ken hun boterhammen op. Wij schonken dan koffie uit zo'n grote ouderwetse koperen kraantjeskan". „Dat uitzoeken van die sie raden was een heel belangrijk karweitje. Als de meisjes op een bepaalde leeftijd kwamen, werden ze ingespannen, zoals dat toen heette. Ze kregen alle sieraden die bij hun dracht hoorde. Met het verdwijnen van de klederdracht, is na tuurlijk ook dit gebruik verlo ren gegaan, maar toch merk je ook nu weer dat de belangstel ling voor de Zeeuwse sieraden toeneemt. Er is weer volop vraag naar bloedkoralen, gra naten en Zeeuwse knoppen. De gouden strikken die vroe ger aan de mutsen hingen, worden nu als hangertjes ge dragen". Ook de toeristen hadden vroeger veel belangstelling voor de winkel van Hacken berg. Na de oorlog is de zaak weer in oude stijl herbouwd, om de belangstelling van vreemdelingen vast te houden. „We zouden ook niet anders willen", vertelt de jonge me vrouw Hackenberg, die nu sa men met haar man de zaak leidt. „De zaak heeft een be paalde stijl, dat willen we niet veranderen. De sieraden en siervoorwerpen komen in dit oude interieur goed tot hun recht. Bij een zo oude zaak zou een modern winkelpand be slist misstaan". MIDDELBURG - Dinsdag 14 februari begint er in Mid delburg een cursus „Christen in de samenleving". In negen avonden en een za terdag komen vanuit een bij belse invalshoek vragen aan de orde over armoede, honger, levensstijl, bewapening en vrede, christen-zijn en maat schappelijke betrokkenheid. De cursusplaats is de Thomas kapel aan de Vrijlandstraat. De tijden op de dinsdagavon den zijn steeds van half acht tot tien uur. De organisatoren, het Evan gelisch Maatschappelijk Be raad en het Christelijk Toe- rustings Instituut, vinden dat er bij 'evangelische christenen' in toenemende mate vraag is naar bezinning en studie over vraagstukken van maatschap pelijke aard. Voor informatie en aanmel ding kunnen belangstellenden bellen naar tel. 01180-25547. Foto: Cor Schuilwerve VLISSINGEN - Woningtextielbedrijf Mol in de Walstraat in Vlissingen was anderhalf jaar na de opening al weer aan uit breiding toe. De afgelopen week was de verbouwing gereed. „We groeiden er echt al uit", vertelt de heer Mol, die dan ook graag van de mogelijkheid gebruik maakte om het belen dende pand erbij te kopen. „De zaak is nu eigenlijk twee maal zo groot, alles is veel overzichtelijker gewor den voor de klanten, wat het winkelen toch wel prettiger maakt. We hebben nu ook het assortiment kunnen uitbrei den. De keuze in vloerbedek king is daardoor veel groter geworden en ook zijn er nu slaapkamermeubelen bij ge komen". Doordat er eigenlijk sprake is van twee aparte zaken hoef de de zaak niet gesloten te worden voor de verbouwing. De nieuwe ruimte is helemaal naar eigen ontwerp uitge voerd. Ook de bestaande zaak is gereorganiseerd, ook hier is de opstelling overzichtelijker geworden. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Zo. Cramer, Gerbrandystr. 6, tel. 65498. i Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kempenaerstr. 2, tel. 79791, hele weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Zo. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Spreekuur voor spoedge vallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. Kapteyn-Snijders, Lekstr. 6, O. Soub., 01184-61630. Zo. Kapteyn, zelfde adres. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Geen opgave. Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan- de, Meliskerke en Biggekerke - Vrij. 18.00 uur tot zon. 24 uur v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, 01186-1282. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. en zo. Dijkstra, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, 01189-1523. Vlissingen - Vrij. 3 tot vrij. 10 febr. apotheek Souburg, C. van Perestr. 1, tel. 61593. Middelburg - Vrij. 3 febr. tot vrij. 10 febr. Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Za. en zo. Westveer, Loskade 21, Middel burg, 01180-26694. Spreekuur voor spoedgevallen tus sen 11 en 12 uur. Dierenartsenmaatschap Vlis- singen-Middelburg - Za. en zo. voor kleine huisdieren, Driehuis van Haselen, 01184-66548. Dierenartsenpraktijk Middel burg - (Grote huisdieren) 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen-stad - Za. en zo. Jansen-van Rens, 01180-27583. Spreekuur alle werkdagen 17.00- 17.30 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769. West-Souburg, Papegaaien burg, Bossenburgh, Westerzicht, Oost-Souburg, Rittem en Paau- wenburg - Za en zo. Cok, 01180- 13913. Spreekuur op ma. wo. en vrij. 1 7.00-17.30 u., Batenburg 84- 86, 01184-61781Spreekuur Oost- Souburg en Ritthem: Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Ge zondheidscentrum, C. van Pere straat 8,01184-61479. Verloskundigen - Za. en zo. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71190. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk Zo. 10.30 u. parochiekoor. Paauwenburg Open Hof Zo. 11.15 uur eigen zanggroep, 19.00 u. samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk Zat. 19.00 u. gem. koor, zo. 10.00 u. dameskoor. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk Za. 19.00 uur, zo. 10.00 u. Hoeksteen, zo. 11.30 uur. Domburg Zo. 8.45 uur (elke 1e en 3e zon. v.d. maand). Bethesda St. Josephzieken- huis - Zo. 10.00 u. ds. Brons. Geref. kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstr. Zo. 9.30 u. ds. Heemskerk, 19.00 u. ds. van Buiren. Oranjeplein zo. 9.30 u. ds. van Buiren, 19.00 uur, Schüsster (Kamperland). Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 u. dhr. Schoenmaker. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, Damplein 12, zo. geen op gaaf. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Zo. 9.30 u ds. de Graaf, 16.30 u lees- dienst. Ontmoetingskerk Middelburg - Geen opgaaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zo. 10.30 u. morning- prayer, 19.30 u holy communion Luth. Kerk - Vlissingen en Mid delburg, zo. 10.00 uur, ds. Rinke- ma (in M'burg) Evang. Gem. de Wijngaard, in aula LTS Klarenbeek, zo. 9.30 u. ds. van der Zanden,(H A.) Zevende Dags Adventisten - Vlissingen 't Anker za. 9.15 u. ds. ter Mate (H.A.), 10.15 u. bij belstudie. Middelburg - in doopsgez. kerk, za. 10.00 u. bij belstudie en 11.00 u. ds. ter Mate (H.A.). Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, zo. 10.00 u pdt. Waisapy, Koudekerke. 12.00 u idem. 12.00 u geen opgaaf. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen-Zon. 9.30 u. ds. Postema Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - zo. 9.30 u. ds. Kalksma, Johanneskerk, zo. 17.00 u ds. Krij ger üpen Hof. Zo. 9.30 u., ds. Krij ger, 17.00 u. geen dienst. Chr. Geref. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brons. Der Boede - Zo. ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, Zo. 10.00 u. ds. Brum- melkamp 17.00 uur, ds. de Koeijer (Ger. Bondsdienst). Koorkerk, 18.00 u ds. Hendrikse. Oostkerk, 10.00 u ds. Korevaar. Ontmoeting- kerk zo. 10.00 u. ds. Nell. Thomas kapel zo. 10.00 u. ds. Dondorp. Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zon. geen op gaaf. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Ned. - Souburg zon. 10.00 uur oud. Picasouw. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vliss. in Ophir Badhuis straat 186, zo. geen dienst. Middel burg, (Koorkerk) zo. 10.00 u. ds. Hendrikse (Zierikzee). Nieuw Apost. kerk - Wester- baan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Chris tus - Vrijdomweg 1Vliss. zo. 11.00 uur dienst. Leger des Heils - Vlissingen zon. 10.00 en 17.00 u. Goed Nieuwsclub wo. 13.30u. Volle Evang. Bethel Kerk - Middelburg't Zand, Baarsjes straat. zo. 16.00 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen - Paul Krugerstraat 224, Vlissingen, zon. 11.45 u. Herv. gem. Vlissingen - Zo.: Jacobskerk, 10.00 uur ds. de Boer, Johanneskerk zo. 9.30 uur Prof. Bakker, 17.00 ds. Krijger. Pinkstergem. Vlissingen,- Em- mastr. 10. wo. 19.30 u, zo. 14.30 u.DIVERSEN. Aktiekomitee Vrouwen in de Bij stand - Postbus 585, Middelburg, tel. spreekuur do. 14.00-15.00 u. tel. 01184-61252 Rutgershuis en Slimezo Z-Vlaan- deren Molenstr. 17, Groede. tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie bij DETAM, Segeersingel 8, Mid delburg, tel. 35553, Gak, Pape- gaaie.nburg 50, Vliss. tel. 71520, Raad van Arbeid, Spanjaardstr. 53, Middelburg, tel. 25951 Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Var- kensmarkt 1, Middelburg. Spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311, bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di.do. en vrij. Stichting Kinderdagverblijf Kinder dijk, opvang peuters van 1 Va-4 jaar van ma. t/m vrij. 8.00-18.00 u, Kinderdijk 76, Middelburg, 01180- 14532. Raads- en Advieswinkel Vlis singen - voor vragen over uitke ringen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk, enz. Badhuisstr. 104. Spreekuren di., do en vrij van 10.00 tot 12.00 u. tel. 19749. In de Zwaan di. 14.00-16.00 u. In de Pa raplu wo. 10.00-12.00 u. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Voor een diepgaand gesprek, tel. na 18.00 u. tel. 01184-12578 of tel. 01180-14105. Groep Weduwen en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Varkensmarkt 1, Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. C.O.C. Homokontaktgroep Walcheren - Postbus 251, Vlissin gen, info. Tel. 01184-68354/ 71854 Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak- slraat 30, Middelburg, lel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Dage lijks geopend van 9.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592 ook voor huisbezoeken Stichting Chr. Hulpdienst Zee land Hulpverlening op bijbelse grondslag, werkdagen 10.00-24.00 u., za. en zo. 20.00-24 00 u. Tel. 01180-36251 Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180- 14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissingen - Tel. 01184-63133. Middelburg - tel. 01180-36197 (b.g.g 13358) en 14904. Ook voor Westkapelle. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1 '/2-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120. Spreekuren Loska de, ma. 13.30-15.30 u., dinsdag van 9.30-11.30 u., do. 17.00-19.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645. daa en nacht. Vlissingen. Do. 2 feb. 02.10 en 14.30 uur Vr. 3 feb. 02.49 en 15.07 uur Za. 4 feb. 03.20 en 15.45 uur Zo. 5 feb. 03.57 en 16.20 uur Ma. 6 feb. 04.33 en 16.51 uur Di. 7 feb. 05.06 en 17,24 uur Wo. 8 feb. 05.37 en 18.00 uur

Scheldebode | 1984 | | pagina 5