Dubbelconcert in De Piek het weten waard De vrek van Molière Concert duo Reinbert de Leeuw, Maarten Bon Ernest Bour leidt Radio Kamer Orkest Belgische hard-rockband begint toer nee in Cavern Kurkcentrum Argus opent showroom op verdieping Occasie Centre grootste fietsenzaak van Zeeland Door wind bewogen HET DERDE PEDAAL Melodieën Lange Jan UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Rijschoolhouders werken samen in opleidingscentrum rij-examen nieuwe stijl SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 JANUARI 1984 HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN ALGEMENE INFORMATIE HOOGWATER 305 Het trio W.A.T. VLISSINGEN - Vrijdag 27 januari twee Nederlandse popgroepen in De Piek Vlis- singen. Het dubbelconcert be gint om negen uur met het Eindhovense trio W.A.T. De bekendere Nasmak neemt daarna het muzikale voor touw. W.A.T. (World According To) bedient zich van synthesi zers, gitaar, bas en drumsyn thesizers. Het afgelopen jaar heeft het trio zich aardig in de kijker gespeeld met een optre den op het Pandora-festival en de plaat De Freeze als hoogtepunten. De muziek is moeilijk te omschrijven, iemand deed dat zo: 'Door het opeenstapelen van geluidsla gen en de koele stem van zan-J geres Ank ie wordt een monu ment van spanning opgetrok ken waarnaar het prettig luis teren is'. Nasmak, vijf jongens en twee meisjes, is bezig aan een reeks concerten ter promotie van de in november versche nen langspeler Silhouette. Sinds het uitkomen van de eerste l.p. Nasmak plus instru ments in 1980 wordt de groep wel de peetvader van de Ne derlandse new wave genoemd. Dit etiket bindt Nasmak niet, omdat het voor de leden be langrijker is zich te ontplooien in elke muzikale richting die zij wensen. Sinds 1980 zijn er veel l.p.'s en bandjes van Na smak op de markt gekomen, doorgaans tot stand gekomen op de volgende manier: in de studio worden nieuwe muzi kale ideeën ontwikkeld, ver volgens worden ze tijdens op tredens verder uitgewerkt en eenmaal tevreden kwamen de nummers op de plaat terecht. De toegangsprijs is tien gul den. 1 Nasmak MIDDELBURG - De vrek van Molière weer eens op toneel, nu gespeeld door de Haagse toneelgroep De Appel. Molière maakte van de gierigaard een karikatuur die toch zo werkelijk is dat iedereen er wel iets in herkent. Donderdag 26 ja nuari is de komedie in de Middelburgse schouwburg te zien. Het begint om acht uur. Organisatie Stichting Podiumkunsten Middelburg. derde langspeelplaat begint met het optreden in Middel burg. MIDDELBURG - Woensdag 25 januari (vanavond dus) treedt de Belgische hard-rpckband Killer op in The Cavern, Bedde- wijkstraat 15 Middelburg. Het concert begint om halfnegen, en de entreeprijs is tien gulden. Killer is ontstaan in de zo mer van 1980. De groep werd gevormd door Shorty en zijn vroegere drummer Fat Leo. Samen met de Limburgse bas sist Spooky werd een trio ge vormd. Zowel Spooky als Shorty heten voortreffelijke leadzangers, na twee jaar werd Fat Leo vervangen door de Antwerpse drummer Dou ble Bear die bekend staat als de snelste en luidste drummer van België. Killer heeft inmiddels drie langspeelplaten uitgebracht: Ready for hell, Wall of sound en de nieuwste plaat Shoc kwaves. Het nummer Blood on the chains, dat op deze laatste plaat staat, is opgedragen aan een onlangs in België door en rij kswachter neergeschoten motorfan. De promotietoer voor deze VLISSINGEN - De sectie beeldende kunst van de Vlis- singse Culturele Raad heeft een plan in voorbereiding om voor het komende straatfesti val een openluchttentoonstel ling te houden. De objecten zouden onder de noemer 'door wind bewogen' te vangen moeten zijn. Of het plan doorgaat, zal van het ge meentebestuur afhangen dat er geld voor moet uittrekken. Het plan komt ter sprake tij dens de openbare vergadering van de sectie beeldende kunst in het welzijnscentrum Bach- ten Komme in Vlissingen. Het begint om halfacht. MIDDELBURG - In de serie Het Derde Pedaal van de Stich ting Nieuwe Muziek is zondag 29 januari het pianoduo Reinbert de Leeuw en Maarten Bon te horen. Anders dan gebruikelijk is het concert niet in het Vestzaktheater, maar in het Kuiper- spoorttheater in Middelburg. Het duo laat een aantal composities horen, waarin ge luiden van primitieve volke ren en Aziatische culturen de basis vormen. Het gaat om Ex periences no. 1 van John Cage. Balinese Ceremonial Music Dick Teunissen (trompet) en Chris Bestley (fagot) treden op als solist. MIDDELBURG - Vrijdag 27 januari geeft het Radio Kamer Orkest onder leiding van Ernest Bouw een concert in de Con certzaal in Middelburg. Het begint om acht uur. Het concert wordt geopend met de Nyary Este van Zoltan Ko- daly, daarna volgt het concert voor trompet, fagot en orkest van Paul Hindemith. Als solisten treden op de trompettist Dick Teu nissen en de fagottist Chris Bestley. Na de pauze wordt de sym- eS0 A 1 V»,. van Colin McPhee, Piano Pga- se van Steve Reich en Visions de l'Amen van Olivier Mes- siaen. Cage neemt een belangrijke plaats in onder de Amerikaan se muziekvernieuwers met zijn visionair inzicht in de ont wikkeling van de muziek. Zijn ideeën hadden invloed op alle andere takken van uitvoeren de en beeldende kunsten. McPhee is een kenner van folkloristische muziek, spe ciaal die uit Bali. Reich, vooral bekend om zijn minimal mu sic, bestudeerde de Afrikaanse muziek en de Gamalan mu ziek uit Bali. Bij hem ligt de nadruk op ritme en het herha len van melodische patronen. Messiaen, nu eens als genie geprezen en dan weer als charlatan verguisd, is in elk geval de meest besproken componist van zijn generatie. Ook bij hem is het ritme fun damenteel: hij bestudeerde het bij de Hindoes, oude Grieken, Roemenen, Hongaren, maar ook in de loop der sterren, ato men en het menselijk lichaam. Bij hem staan de harmonie en melodie onder invloed van In dische en Chinese toneelreek sen. Het concert begint om half- vijf. MIDDELBURG - Het eerste kwartaal van 1984 staan op het speelwerk van de Lange Jan in Middelburg de volgende melodieën: hele uren een me nuet van Mozart, de halve uren het Rondo van J. Krieger en de kwartieren fragmenten uit 'Wie gaat er mee over zee' en een Gavotte van C. Hurle- busch. Foto: Cor Schuilwerve MIDDELBURG - In het Opleidingscentrum Verkeerstheorie Walcheren aan de Nieuwe Vlissingseweg 366 in Middelburg is kort geleden een nieuwe computer in gebruik genomen, waar door het nu mogelijk is een proefexamen af te leggen volgens hetzelfde systeem dat het C.B.R. sinds 1 januari gebruikt. Zater dag 28 januari kunnen alle belangstellenden een kijkje nemen tijdens het open huis van tien tot vier uur. Ze kunnen dan ook gratis een theorieproef afleggen met eenentwintig vragen om hun verkeerskennis te testen. „Door het rij-examen nieuwe stijl, is het vrijwel niet meer mogelijk voor de kandidaten om zich zonder theorielessen op het examen voor te berei- derr", vindt rijschoolhouder Henk Tavenier. „In het theoriecentrum kun nen wij onze leerlingen opti maal voorbereiden op het exa men en ze vertrouwd maken met het nieuwe systeem. Ze kunnen dan van te voren een proefexamen afleggen op exact dezelfde manier als ze straks in Goes krijgen, zodat ze zelf kunnen testen, of ze al klaar zijn voor het examen. Het centrum is de hele dag be mand, zodat ze zowel overdag als 's avonds terecht kunnen". „Omdat dit alles nogal een grote investering vergde, wer ken we met zes rijschoolhou ders samen in dit centrum, te weten Wim Adriaansen, Ma rijke Dirven, Hans Haarbosch, Carel Merk, Aarnout Schout en ikzelf. Het centrum ligt in Middelburg lekker centraal en is voor iedereen gemakkelijk te bereiken. Overigens bieden wij ook andere rijschoolhou ders de gelegenheid om van het centrum gebruik te ma ken. Het is toch niet nodig dat iedere rijschool apart een computer koopt van zo'n twin tigduizend gulden". In het theoriecentrum kun nen de leerlingen ook hun ex- amentheoriekaart ophalen, waarmee ze naar het examen in Goes kunnen. Daarnaast worden er ook andere theorie lessen gegeven, zoals aan bus chauffeurs en vrachtwagen chauffeurs voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Foto: Cor Schuilwerve MIDDELBURG - Kurkcentrum Argus, Korte Geere 15 Mid delburg, opent zaterdag 28 januari een nieuwe showroom op de bovenverdieping van de zaak. De klant krijgt daar een betere indruk van de mogelijkheden van kurk in het interieur. Het filiaal in Middelburg, één van de achttien vestigin gen van Argus in Nederland, bestaat nu een jaar. „Steeds meer mensen ontdekken kurk als een ideale vloer- of wand- bedekking", meent bedrijfslei der J.C. Koorevaar. „Kurk is een natuurpro- dukt, afkomstig van de schors van de kurkeik, die voorname lijk in Portugal groeit. Het schillen van de kurkeik is nog echt handwerk. Naast het feit dat een kurk een natuurpro- dukt is, heeft het natuurlijk nog veel andere voordelen. Het is onder meer geluiddempend en warmte-isolerend en dat is met de hoge energieprijzen toch ook wel belangrijk." Doordat het in vele dessins gelegd kan worden en zelfs in kleur gelakt, past het ook in vrijwel ieder interieur. Door de nieuwe behandelingsme thoden is het kurk erg slijt vast, zo'n kurken vloer gaat wel vijfentwintig jaar mee en is daardoor relatief goedkoop. Het onderhoud is ook erg ge makkelijk. Vlekken dringen niet door de laklaag heen, de vloeren kunnen gemakkelijk schoongehouden worden met de stofzuiger en je kunt ze ook dweilen." Foto: Cor Schuilwerve MIDDELBURG - Deze week is aan de Lange Viele 8 in Mid delburg het derde filiaal van Rijwielhandel Occasie Centre ge opend. Eigenaar van de drie zaken is Eddy Casetta. „Vier jaar ge leden ben ik aan de Oude Veerseweg begonnen met een kleine zaak in tweedehands fietsen en reparatie. Dat bleek al gauw zo'n succes dat ik ge brek aan ruimte had en een tweede zaak opende in win kelcentrum Dauwendaele. Daar is nu deze supermarkt bijgekomen. In de nieuwe zaak verkoop ik uitsluitend nieuwe fietsen en accessoires en onderdelen. Voor de ge bruikte fietsen moet men aan de Oude Veerseweg wezen. De reparatiewerkplaats is nog ctooHc T"\ de Oude Veerseweg." Casetta schrijft de zich snel uitbreidende klantenkring toe aan de goede service die hij verleent. In de nieuwe zaak, die bijzonder ruim is, heeft men de keuze uit ongeveer vijfhonderd fietsen in alle soorten en modellen voor kin deren, dames en heren. Er zijn sportfietsen bij, maar ook opoefietsen en mo derne disco-fietsen. Casetta verkoopt voornamelijk fietsen, van de merken union en Bata- vus. Bedrijfsleider in het fi liaal aan de Langeviele is Pe ter Tahitu. Het is de grootste Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. Thiadens, Zui- derbaan 23, tel. 64633. Zo. Mijn- lieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kempenaerstr. 2, tel. 79791, hele weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. Berghauser Pont, Hammersköldlaan 39, tel. 37393. Zo. de Doelder, Bellink- plein 1, tel. 11721.Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. Bouwmeester, Stationsplein 1Ar nemuiden, 01182-1308. Zo. Per- quin, Park de Moucheron 24, M'burg, 01180-29980. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Stutterheim, Beukelstr. 8, Meliskerke, 01186-1760. Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan- de, Meliskerke en Biggekerke - Vrij. 18.00 uur tot zon. 24 uur Noorlanders, Middelburgsestr. 94, Koudekerke, 01185-1231. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. en zo. Oosterhoff, Markt 10, Veere, 01181-271. The empire strikes back, de laatste episode uit de serie Starwars. Alhambra 1, donderdag en vrijdag acht uur, zaterdag ze ven uur, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Ghandi weer eens in Vlissin gen op het doek. Het leven van deze tot legende geworden In diase vrijheidsstrijder, vanaf het begin in Engeland waar hij rechten studeerde en in Afrika waar hij zich verzet te gen de rassendiscriminatie tot en met de geweldloze strijd te gen Engeland en India. Alhambra 1, zondag zeven uur, maandag en dinsdag acht uur. Alle leeftijden. School der lusten. Porno Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Chariots of fire is verfilmd door regisseur Hugh Hudson Een groot gedeelte van het speelfilmdebuut van Hudson speelt zich af in het Cambrid ge van de twintiger jaren. Hier ziet men de voorgeschiedenis van het atleten-team, dat in 1924 Engeland vertegenwoor digde op de Olympische Spe len in Parijs. Van de drie eer stejaars op het elitaire Caius College, die de beste zijn in het hardlopen, blijkt uiteindelijk de zoon van een joodse koop mansfamilie het meest uit te blinken. Deze Harold Abra hams wil zich als jood bewij zen in het protestantse bol werk. Als meeloper bij de Spe len heeft hij een religieus fa natieke Schot, die wil winnen voor God. Zo behalen zij bei den een gouden medaille op de drijfveren van een geloof. Alhambra 1, woensdag (1 fe bruari) acht uur. Organisatie z VU The Bronx warriors. Het is 1990. De stad New York geeft de pogingen op de orde in de vervallen wijk The Bronx te handhaven. Jeugdbendes be heersen de wijk in een wankel evenwicht dat door twee moorden wordt verstoord. Alhambra 2, donderdag en vrijdag 8 uur, zaterdag en zon dag zeven uur en halftien. Zes tien jaar. Schot in de roos. Porno Alhambra 2, maandag tot en met woensdag acht uur. Acht tien jaar. Tom en Jerry, tekenfilms Alhambra 2, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Road games, een Australische thriller van Richard Franklin, speelt grotendeels op de grote weg Melbourne-Perth. Een vrachtwagenchauffeur ver denkt een in dezelfde richting reizenden bezitter van een kampeerwagen een soort Jack the Ripper te zijn die liftende meisjes laat verdwijnen. Als Quid de vrachtwagenchauf feur een liftster meeneemt die wat later is verdwenen, begint zijn verdenking serieus te worden. De Piek Vlissingen, donderdag negen uur. Giovanni van de Nederlandse regisseur Annette Apon is de speurtocht van modefotografe Diane naar haar vroegere ge liefde Giovanni. Haar tochten door Rome zijn echter niet in beeld gebracht. De camera re gistreert in de hotelkamer de emoties die haar tochten op roepen, de telefoongesprekken die ze voert. Tijdens haar af wezigheid maken allerlei mensen gebruik van haar ka mer. Natuurlijk hotelperso neel, maar ook twee verlief den, een gangster. De ene film en de andere worden tot een geheel als Diane met de rot zooi wordt geconfronteerd die de gangster heeft gemaakt. Midgard Middelburg, zondag halfnegen. De Piek Vlissingen, maandaa nenen uur Vlissingen - Vrij. 27 jan. tot vrij. 3 febr. Papegaaienburg, Papegaai enburg 24-26, tel. 66345. Middelburg - Vrij. 27 jan. tot vrij. 3 febr. Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren - Za. en zo. Rombouts, Langeviele 47, Mid delburg, 01180-12882. Spreekuur voor spoedgevallen tus sen 11 en 12 uur. Dierenartsenmaatschap Vlis- singen-Middelburg - Za. en zo. voor kleine huisdieren, Buys, tel. 01180-13118. Dierenartsenpraktijk Middel burg - (Grote huisdieren) 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen-stad - Za. en zo. de Moré 01184-14019. Spreekuur alle werkdagen 17.00-17.30 uur, Le- liënlaan 1,01184-13769. West-Souburg, Papegaaien burg, Bossenburgh, Westerzicht, Oost-Souburg, Rittem en Paau- wenburg - Za. en zo. Meerman, 01184-66734. Spreekuur op ma. wo. en vrij.17.00-17.30 u., Batenburg 84- 86, 01184-61781Spreekuur Oost- Souburg en Ritthem: Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Ge zondheidscentrum, C. van Pere straat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Za. en zo. v. v.d. Werken, Henri Dunantstr. 19, souburg, tel. 71768. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk Zo. 10.30 u. parochiekoor. Paauwenburg Open Hof Zo. 11.15 uur eigen zanggroep, 19.00 u. samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk Zat. 19.00 u. dameskoor, zo. 10.00 u. jeugdkoor. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk Za. 19.00 uur, zo. 10.00 u. Hoeksteen, zo. 11.30 uur. Domburg Zo. 8.45 uur (elke 1e en 3e zon. v.d. maand). Bethesda St. Josephzieken- huis - Zo. 10.00 u. ds. Joosse. Geref. kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstr. Zo. 9.30 u. ds. Melse, 19.00 u. ds. van Buiren. Oranjeplein zo. 9.30 u. ds. van Buiren, 19.00 uur, Idem. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 u. dhr. Joritsma. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, Damplein 12, zo. ajen op gaaf. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Zo. 9.30 en 16.30 u. ds. Cuyper. Ontmoetingskerk Middelburg - Geen opgaaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zo. 10.30 u. holy commu nion, 19.30 u. eveningprayer. Luth. Kerk - Vlissingen, zo. 10.00 u. ds. Buyissing-van Beers,. Middelburg, zo. 10.00 uur, ds. van Tuyll. Evang. Gem. de Wijngaard, in aula LTS Klarenbeek, zo. 9.30 u. ds. van der Zanden. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen 't Anker za. 9.15 u. ds. Bruinsma, 10.15 u. bijbelstu die. Middelburg in doopsgez. kerk, za. 10.00 u. bijbelstudie en 11.00 u. ds. Bruinsma. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, zo. 17.00 uur pdt. Waisapy. Koudekerke. 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - Zon. 9.30 u. dienst. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - zo. 9.30 u. ds. Makkin- ga, 17.00 u. ds. de Nooy. Open Hof. Zo. 9.30 u., ds. Kalksma, 17.00 u. ds. Makkinga. Chr. Geref. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brons. Der Boede - Zo. ds. Brons. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, Zo. 10.00 u. ds. Schok king, 17.00 uur, ds. Veldhuizen (Ger. Bondsdinest). Ontmoeting- kerk zo. 10.00 u. ds. Nell. Oostkerk zo. 10.15 u. prof. Bakker. Thomas kapel zo. 10.00 u. ds. Korevaar. Koorkerk zo. 10.00 u. ds. Hendrik- se-Spierings, 19.00 u. ds. Otte (jeugddienst). Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zon. geen op gaaf Kristen Zuid-Molukse Kerk in Ned. - Souburg zon. 14.00 uur oud. Picasouw. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vliss. in Ophir Badhuis straat 186, zo. ds. Blom (Bussum). Middelburg, (Koorkerk) zo. 10.00 u. ds. Hendrikse-Spierings. Nieuw Apost. kerk Wester- baan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Chris tus - Vrijdomweg 1, Vliss. zo. 11.00 uur dienst. Leger des Heils - Vlissingen zon. 10.00 en 17.00 u. Goed Nieuws dienst wo. 13.30 u. Volle Evang. Bethel Kerk - Middelburg't Zand, Baarsjes straat. zo. 16.00 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen - Paul Krugerstraat 224, Vlissingen, zon. 11.45 u. Herv. gem. Vlissingen - Zo.: Jacobskerk, 10.00 uur ds. ds. de Nooij, 17.00 uur ds. Teekens, Jo- hanneskerk, zo. 9.30 uur ds. Glas houwer. Peterskerk, zo. 17.00 uur ds. de Nooy. Pinkstergem. Vlissingen,- Em- mastr. 10. wo. 19.30 u, zo. 14.30 u. Chr. Gemeenschap - Mensen- wijdingsdinst, zo. 10.30 uur Kapel St. Maarten Hooolande. Aktiekomitee Vrouwen in de Bij stand - Postbus 585, Middelburg tel. spreekuur do. 14.00-15.00 u tel. 01184-61252. Rutgershuis en Stimezo Z-Vlaan deren - Molenstr. 17, Groede. tel 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie' bij DETAM, Segeersingel 8, Mid delburg, tel. 35553, Gak, Pape gaaienburg 50, Vliss. tel. 71520 Raad van Arbeid, Spanjaardstr. 53 Middelburg, tel. 25951 Stichting Jeugd en Gezin ir Zeeland - Middelburg. Dagelijk: en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting to hulpverlening bij zwangerschap'er alleenstaand ouderschap. Var kensmarkt 1, Middelburg. Spreek uur volgens afspraak, tel. 01180 27311, bereikbaar tussen 9.00 er 12.30 uur en van 13.30-15.30 uu op ma., di., do. en vrij. Raads- en Advieswinkel Vlis singen - voor vragen over uitke ringen, bezwaarschriften, vrijwilli gerswerk, enz. Badhuisstr. 104 Spreekuren di., do. en vrij var 10.00 tot 12.00 u. tel. 19749. In d( Zwaan di. 14.00-16.00 u. In de Pa rapluwo. 10.00-12.00 u. Vrijwillige Humanistisch geestelijke hulpverlening Voo een diepgaand gesprek, tel. n; 18.00 u. tel. 01184-12578 of tel 01180-14105. Groep Weduwen en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Varkensmarkt 1Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180 27311. C.O.C. Homokontaktgroef Walcheren - Postbus 251Vlissin gen, info. Tel. 01184-68354; 71854. Zeeuws Consultatiebureai voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180 37320, Vlissingen, Badhuisstraa 25-27-29, tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijk Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951 Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184 19820. Spreekuur dagelijks var 9.00-10.00 uur, dinsdag teven; van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen burgiaan 18, Middelburg, tel 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 to 9.15 uur. Spreekuur maatsch werk maandag t/m vrijdag 13.3C tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Dage lijks geopend van 9.00-17.00 uur Tel. afspraken 01180-23592 ooi- voor huisbezoeken. Stichting Chr. Hulpdienst Zee land - Hulpverlening op bijbelse grondslag, werkdagen 10.00—24.00 u., za. en zo 20.00-24.00 u. Tel. 01180-36251 Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de verem ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur woensdag var 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180 14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige menser van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-1781 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissinger - Tel 01184-63133 Middelburg - tel 01180-36197 (bg.g. 13358 en 14904. Ook voor Westkapelle. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderer in de leeftijd van 1 Vs-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120. Spreekuren Loska de, ma. 13.30-15.30 u., dinsdac van 9.30-11.30 u.. do. 17.00-19.0C uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend tel. 01180-15551. Adviesbureau voor School er Beroepskeuze - Badhuisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655 Informatheek elke wo. 13.30-16.3C u. of na afspraak. Zeeuwse Stichting voor Be- roepenvoorlichting en Studie en beroepskeuzevoorlichting - Gro te Markt 14a, Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. U.V.V. Vriendschappelijk huisbezoek - Mevr. v.d. Laan-de Gooyer, tel. 01184-67029. Woningbouwvereniging Bas- co - Storingen aan c.v., liften er warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in hel weekeinde, tel. 12527. Orpheus, Werkgroep voor hu welijk en homofilie Informatie en opvang tel. 01184-72161 Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaardenwoningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch da gelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9. Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH; 01100-21724. Do. 26 jan. 07.51 en 20.38 uur Vr. 27 jan. 09.08 en 21.55 uur Za. 28 jan. 10.28 en 23.12 uur Zo. 29 jan. 11.43 en uur Ma. 30 jan. 00.16 en 12.42 uur Di. 31 jan. 01.03 en 13.23 uur Wo 1 ",0nm7||||r

Scheldebode | 1984 | | pagina 5