UW D.A.-DROGIST BRENGT UW BEURS IN EEN VROLIJKE BUI. Fluorverontreiniging in Sloe blijft hetzelfde t» Een groot dood dier van Bert Schierbeek Ekologische Beweging zet doel en middelen uiteen Contactavond Kynologenclub Stelleplasloop voor trimmers Winter- wandeltocht BIJ ONS WORDT UW FIETS VAKKUNDIG GEREPAREERD Loterij Triangel Eten in Trui y VRIJDAG KOOPAVOND! KL Wie verloor surfzeil? Hoe behandelen Praktisch Nederlands scheldebode van woensdag 25 januari 1984 stations fietsenstalling „MIDDELBURG" REPARATIES 1 VERHUUR VAN FIETSEN 1 VERKOOP VAN FIETSEN WINKELCENTRUM DAUWENDAELE Nieuwe kollektie BEHANG nu met 10% KORTING Uw DA-drogist: voor advies en ruime keuze! Kom nu kijken naar onze verf kollektie van Flexa d a-drogist „PHARMA CHARME UwDArdrogist: beter en toch goedkoop! Winkelcentrum Dauwendaele TERNEUZEN/MIDDELBURG/'S-GRAVENPOLDER/BURGH-HAAM- STEDE - De stichting Europa Kinderhulp is weer op zoek naar gastgezinnen die een kansarm kind uit Frankrijk, West-Duitsland, Engeland en Nederland een aangename vakantie willen bezorgen. „Het is steeds een heel karwei om genoeg gastgezinnen bij elkaar te krijgen. En, dat mag niet vergeten worden, het is allemaal vrijwilligerswerk", vertelt de heer R.J.M.D. van Goeye, voor zitter van deze stichting in de regio Zeeland. Verschillen9 overeenkomsten tussen Joden en christenen VROOM DREESM ANN 320 gllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||„,l^ STATIONSFIETSENSTALLING MIDDELBURG. Het adres voor: ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIlllllllllliiniiiif VLISSINGEN - De uitslag van de loterij van het tienjarig bestaan van de Triangel in Vlissingen is als volgt: eerste prijs een Zeeuwse kleder drachtpop, nr. 152, de tweede prijs een taart is gevallen op het nummer 134 en de derde prijs een stuk kaas op het nummer 225. Het juiste aantal dropjes in de pot was 115. De prijzen kunnen op school wor den afgehaald. MIDDELBURG - Donder dag 26 januari heeft het Mid delburgse vrouwencafé Trui weer haar maandelijke eet- avond. Vanaf zes uur zijn vrouwen en kinderen welkom. In verband met de hoeveelhe den moeten deelnemers zich vantevpren opgeven, tel. 01180-15647. Nagellak/Lipstick In 6 aKtuele kleuren Per stuk 185 nu slechts 1.75 oea cremespoe- llng antl-kltt In superflakon van 500 ml 495 Introdukliecriis siechls 3.95 Dea Ulercrtme/ uierzalf Voor de öehandeling van oa. kloven schrale huid, ruwe knreen en ellebogen 250 gr pol 495introduktepri|S slechts 3.95 Dea toiletfris blokken In diverse geuren 2 stuks ISOnu slechts 2.95 VB Dea extra milde shampoo Voor elke dag .300 ml lla- kon slechts I 95 2 tlakons slechts 2.95 Atrlx handcreme In 125ml blik3a5Prions slechts 2.45 Kotex Brevla Inlegkrulsjes J Doosé 30 stuks 395 tH| ons slechts 1.93 Dea nagel lakremover In zeer royale llakon 1250 ml.) 395 Introdukliepriis slechts 2.95 Kleenex witte tissues 2 dozen i 100 stuks 390 Di| ons slechts 2.95 Geen gebouw naar ver algelegen parkeerterreinen. maar gewoon lekker kortbij Alle aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt m h m m h Badschulmzout Keuze uit dietse geuren Per polie 595 nu slechts 395 M Kuip|e/.M0i| ons slecht, 195 vergulde Hand stut 290 bq ons slechts 1.95 scheerzeep Per 2 stuks slechts 3.45 Dea crème schulmbad In 3 geuren. Eén liter Ha- kon 195 Introdukliepriis slechts 2.95 Oogschaduw poeders et ]e Keuze uit groen, blauw en bruin. 595 nu slechls 295 Kik) rozenzeep to st i 100 gram slechts 4.95 W.-Centr. Dauwendaele, Vrijlandstraat 63 - MIDDELBURG, tel. 12862. Barstensvol speciaalzaken Gemakkelijk te bereiken en parkeergelegenheid GRATIS! uemakkeii|k te bereiken en parkeergelegenheid gha i isi Kansarme kinderen knmen in Zeeland op verhaal Meestal gaat het om kinde ren, in de leeftijd variërend van zes tot veertien jaar, die geen vader of moeder hebben, of kinderen uit woonkazernes die helemaal geen ruimte heb ben om te spelen. De stichting Europa Kin derhulp afdeling Zeeland wil dit jaar ook meer aan de weg gaan timmeren. Gedacht wordt om met een film de boer op te gaan. „We hebben al eens scholen bezocht, maar de res pons daarvan was nihil te noe men. Ook de televisie toont steeds meer belangstelling. Hier en Nu bijvoorbeeld heeft een speciaal item aan Parijse kinderen gewijd", aldus Van Goeye. De Nederlandse kinderen die bij gastgezinnen worden ondergebracht komen hier op VLISSINGEN - In de perio de van 1 tot 12 januari 1984 zijn bij de gemeentepolitie in Vlis singen de volgende voorwer pen aangegeven: bankbiljet ten en munten, blauw tasje re genpak, metalen hondenriem, zwarte handschoen met rode band, paar witten wollen kin derwanten, linker skai rood/ zwarte kinderwant, bruine le deren handschoen, paar zwar te dameshandschoenen (hal bureau), metalen dameshorlo ge, blauwe das, geruite das (in hal bureau), lichtbruine da mesportemonnee, rode porte monnee met sleutel, bruine knipportemonnee, linker blauwe kinderschoen, kinder schoen, parelsnoer, autosleu tels, 3 autosleutels aan ring, 7 sleutels aan geel label, auto sleutel, 3 sleutel aan wit/ blauw koord, 3 sleutels in bruin etui, sleutel aan geel la bel, 4 autosleutels aan opener, surfzeil, blauwe tas met ther- moskan, zwarte handtas. In de periode van 11 tot 18 januari 1984 zijn bij de ge meentepolitie in Vlissingen de volgende voorwerpen aange geven: rechter zwarte heren handschoen, paar kunstleren dameshandschoenen, linker zwarte motorhandschoen, overall, bruine plastic porte monnee, rozenkrans, zwarte plastic hanger met sleutel, autosleutel, sleutel aan labe], 2 sleutels aan hanger, 3 sleutels in bruin etui, lipssleutel aan bruine bol. Aangegeven dieren, allen in asiel: gekruisde herder, teef, plm. 7 jaar, witte poes met cy perse en zwarte vlekken, zwarte kater met scheur in oor. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.p0-16.00 uur. voorspraak van de algemene Maatschappelijke Diensten en kindertehuizen. Wilma Sonnius uit Terneu- zen heeft als sinds 1979 een kind in huis tijdens de vakan tieperiode. „We hebben steeds hetzelfde kind gehad. Helène komt uit het zuiden van Frankrijk en komt hier echt wel op verhaal. De ervaringen zijn ontzettend leuk. Je merkt vooral bij zo'n kind dat er sprake is van geestelijke ar moede. Je moet echt op tijd zo'n kind over de bol aaien. Sommige kinderen hebben heel wat verantwoordelijk heid thuis. Helène krijgt bij ons even de tijd om terug kind te worden. Wij gaan in elk ge val door met ons gastouder schap zijn", legt Wilma Son nius uit. Het gezin Groot uit Middel burg zet de deuren al zes jaar wijd open voor dergelijke kin deren. Twee jaar achter el kaar kwam er een jongen uit Hannover en drie jaar een meisje uit Berlijn om vakantie te vieren in het Zeeuwse. „Het is hier aan en af hoor. Niet al leen tijdens de zomervakantie komt men hier logeren, maar bijvoorbeeld ook tijdens de kerst. En er is zelfs een jon getje van zeven uit Arnhem bij ons blijven hangen. Dat kan dus ook. Ik weet overigens dat dat in Zeeland al meerdere keren is gebeurd", vertelt Cor Groot. De eerste vraag die eigenlijk opkomt bij het in huis halen van een kansarm kind is: hoe moet je dat kind behandelen? Cor Groot weet daar wel een antwoord op. „Je moet zo gewoon mogelijk doen. Geen overdreven aan dacht. Doen zoals je bent. Als je overdreven doet merken je eigen kinderen dat ook en dat is fout. In het begin weet je echt niet waar je aan begint. Maar als je die kinderen op ziet bloeien doet dat je echt Thorsten uit Berlijn is al voor het zesde jaar ondergebracht in Zeeland bij een gastgezin van Europa Kinderhulp. Naast Thor sten willen ook enkele vriendjes wel eens op verhaal komen. MIDDELBURG - Dinsdag 31 januari is er in gebouw De Schakel aan de Bachtensteene 14 in Middelburg een dia- en le zingavond met als onderwerp „Naar een nieuwe tijd". De avond begint om acht uur met een korte inleiding over de Vereniging Ekologi sche Beweging. Daarna volgt een lezing door Geert Nijboer, de voorzitter van de vereni ging, over de ekologische sa menhang der dingen en wor den dia's vertoond van een ekologisch project. Na een korte pauze is er gelegenheid om vragen te stellen en ideeën uit te wisselen. Ook kan men er allerlei lectuur en informa tie over de Ekologische Bewe ging vinden. De Ekologische Beweging is een actiegroep voor vernieu wing en bewustwording. De groep heeft als doel de levende natuur en de leefbaarheid te beschermen en het saamho righeidsgevoel tussen de men sen te versterken. De bewe ging wil mensen, organisaties en overheden overtuigen van haar visie. De beweging vindt natuur- en milieubehoud een noodzaak en vindt de verspil ling van energie en grondstof fen, zoals dat nu nog gebeurt, onaanvaardbaar. Kleinschali ge samenlevingsvormen zou den hier een oplossing voor moeten bieden. De toegangsprijs voor de le zing bedraagt twee gulden vijftig. Voor meer informatie kan men bellen naar mevrouw Van Pagee, telefoon 01180- 14314. MIDDELBURG - Het Amsterdamse toneelgezelschap heeft zich aan een door Bert Schierbeek geschreven toneelstuk ge waagd. Een groot dood dier heet het en het is zaterdag 28 januari te zien in het Middelburgse Kuiperspoorttheater. Het is dan ook geen toneel stuk met een traditionele op bouw, zoals ook van een expe rimenteel schrijver als Schier beek niet valt te verwachten. Marie - is de hoofpersoon. Ze kan niet aan de normen vol doen en trekt zich terug in haar eigen wereld. Gaandeweg komt ze erach ter wat er mgt haar is gebeurd en ze gaat zichzelf meer se rieus nemen. Toch lijkt ze nog een beetje gek en dat legt Schierbeek er in: „Iedereen weet altijd zo goed wat gek is en wat normaal; maar de wer kelijkheid is zelf zo gek dat je wel een beetje gek móet zijn om de waarheid te zeggen." De voorstelling begint om kwart over acht. wel wat. Je houdt er een tik aan over", meent Cor Groot. Mevrouw Copper uit 's- Gravenpolder heeft in totaal al vier 'vakantiekinderen' ge had. Dit jaar wil ze overigens zelf eens op adem komen en zal ze geen kinderen in huis nemen. „Ik vind het ontzet tend leuk. Ook wel druk hoor. Toen ik met die kinderen naar het strand ging wisten ze niet wat ze zagen. Ze wisten ook niet hoe ze er moesten spelen. Voor mij was dat een wel een ervaring op zich", legt me vrouw Copper uit. „Wij gaan er natuurlijk mee door", is het veelzeggend com mentaar van mevrouw Ren ters uit Burgh-Haamstede. „We hebben steeds hetzelfde meisje in huis. Al voor de vier de keer. De eerste keer sta je als vreemdelingen tegenover elkaar, maar nu is het echt pappa en mamma. Maar denk niet dat het altijd rozegeur en maneschijn is. Dat kan niet. Je mag niet verwachten dat die kinderen dankbaar zijn. Er is geen enkel mens op de wereld die honderd procent dankbaar is. Het belangrijkste is dat het kind het naar de zin heeft. Als je bijvoorbeeld een kind krijgt van negen jaar en die huilt he lemaal niet tijdens het verblijf vind ik dat een knappe presta tie", besluit mevrouw Renters. De kinderen die dit jaar weer naar een gastgezin ver langen komen natuurlijk niet allemaal tegelijk naar Neder land. Franse kinderen komen van 2 juli tot en met 26 juli naar hier en van 24 juli tot en met 17 augustus. De Engelse kinderen komen van 23 juli tot en met 13 augustus en de Duit se van 23 juli tot en met 16 augustus. Kinderen uit Neder land zelf willen graag vakantie vieren van 16 juli tot en met 4 augustus. Mensen die graag een der gelijk kind in huis willen ne men voor circa drieëneenhalve week kunnen inlichtingen in winnen bij mevrouw E. Lossie, Cort van der Lindenstraat 59 in Goes. tel. 01100-15687. Leden van de stichting Europa Kin derhulp leggen dan een be zoekje bij u af. MIDDELBURG - „Joden en christenen, scheiding en ontmoe ting" is het thema van een VUSA-cursus (Vrije Universiteit en Samenleving) die op vier avonden in Middelburg (gebouw De Schakel, Bachtensteene) zal worden gegeven door aan de VU en de rijksuniversiteit van Leiden verbonden medewerkers. De da ta zijn 28 februari, 9,20 en 27 maart. Op een afsluitende werkdag - zaterdag 14 april - zal een bezoek worden gebracht aan het Joods-Historisch Museum in Amsterdam, gevolgd door een forumdiscussie in de VU- gebouwen. Wie belangstelling heeft voor de cursus kan zich opgeven aan het VUSA-cen- trum, Postbus 7161, 1007 MC Amsterdam. Op 28 februari spreekt dr. J.S. Vos, yerbonden aan de theologische faculteit van de VU, over Joodse en christelij ke visies op de Thora. Op 9 maart zal prof. dr. M.J. Mul der, hoogleraar Oude Testa ment aan de ru in Leiden en curator van de stichting tot bevordering van het weten schappelijk onderwijs in de judaistiek, het onderwerp „de Hebreeuwse Bijbel in kerk en synagoge" behandelen. Drs. L.D. Meijers, werkzaam bij de vakgroep religies van de niet-westerse volkeren aan de VU, verzorgt op 20 maart een inleiding over het orthodoxe Jodendom. Mevrouw H.L. van Stegeren-Keizer tenslotte zal op 27 maart ingaan op een aantal vragen die centraal staan bij de ontmoeting tussen Joden en christenen. Mevr. Van Stegeren is o.a. bestuurs lid van de VU-vereniging en van de eerder genoemde stich ting judaistiek alsmede voor zitter van het deputaatschap voor kerk en Israël van de ge reformeerde kerken. GOES - De Kynologenclub Zeeland houdt morgenavond (donderdag) haar maandelijk se contactavond. Deze wordt gehouden in het Zuiderbaken in Middelburg en begint om half acht. MIDDELBURG - Iedere maandagavond van 19.30-21.30 uur kunnen buitenlandse vrouwen en mannen een cur sus Praktisch Nederlands vol gen in het V.J.V. in de Latijnse Schoolstraat 12 in Middelburg. Wie de maandagavond een bezwaar vindt, kan terecht op dinsdagmorgen van 9.30-11.30 uur. Voor inlichtingen en opga ve: Corrie Geleijnse 01180- 11175. HEINKENSZAND - Op za terdag 28 januari houdt de Goese atletiekvereniging AV '56 in samenwerking met de Sportvereniging Heinkens- zand de zesde Stelleplasloop. Het parcours van deze Trimloop voert om het recrea tiepark Stelleplas te Hein- kenszand en is 1500 meter lang. Men kan deelnemen aan de volgende drie afstanden: 3, 6 en 9 kilometer. De 3 en de 6 kilometer-lopen beginnen om twee uur en de 9 kilometer loop om halfdrie. De kosten voor deelname bedragen drie gulden. Alle inlichtingen wor den verder verstrekt door Ma rijke van Haaren, tel. 01100- 12310. OOSTKAPELLE - Zaterdag 28 januari houdt de Zeeuwse Wandelsport Bond een win- terserietocht op Walcheren. De startplaats is bij hotel Ro zenhof aan de Oude Domburg- se 26 in Oostkapelle om half- twee. De afstanden zijn 5, 10 en 15 kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden veertig cent, zonder reductie. Elke deelneemster of deel nemer ontvangt na afloop een medaille aan lint of een cijfer. VLISSINGEN - Het instituut voor milieuhygiëne en gezond heidstechniek van TNO heeft verslag uitgebracht met de fluor- metingen in de periode oktober 1982 tot en met september 1983. De metingen zijn verricht rond het Sloegebied en de Kanaalzo ne. Op geen van de meetpunten zijn de door de Gezondheidsraad opgestelde advieswaarden voor de maximaal toelaatbare con centraties aan fluoriden overschreden. De hoogste waargenomen per kubieke meter lucht in het concentratie - Sas van Gent - vorige meetjaar tot 1,5 micro- is gedaald van 2,1 microgram gram. De gemiddeld door het meetjaar gemeten concentra ties wijken niet veel af van het vorig meetjaar. Op de twee meetpunten in Sas van Gent was het jaargemiddelde iets toegenomen. Op nagenoeg alle meetpunten zijn de hoogste concentraties in de zomer waargenomen. De metingen zijn verricht in opdracht van de Gemeen schappelijke regeling metin gen luchtverontreiniging in Zeeland waaraan alle Zeeuw se gemeenten en de provincie deelnemen. De gemeentelijke regeling zal worden opgehe ven. De fluormetingen zullen toch gehandhaafd blijven: ze zijn uit milieuhygiënisch oog punt van groot belang. De provincie en de gemeen ten Vlissingen, Borsele en Sas van Gent zullen de kosten van de metingen voor hun reke ning nemen. Bovendien geven de gemeenten Goes, Reimers- waal en Westkapelle een vrij willige bijdrage. "Zo voordelig is vers. mnaarV&D's^ö^PF 6147B4

Scheldebode | 1984 | | pagina 11