Souburgse dansgroep schopt 'tver in Fame dansw Q Vast gezelschap voor variétéprogramma blijft wens De Piek begint serie gratis cursussen Even mis Het begin FNV-bijeenkomst Popdichter leest voor in buurthuis de Paraplu Anthroposofie toont geneeskundige therapieën Vergadering Beschermd Stadsgezicht Cijsouw toont films over werk boulevards Vredesdienst Medicijnen en ouderen Informatieve bijeenkomst van de EVP Wandeltocht SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 11 JANUARI 1984 Gemoedelijk ^SSING#' Resultaten WEMELDINGE - Voor de eerste maal in haar 'serieuze' carrière heeft de Zeeuwse Olga Lowina, de artiestennaam voor Rinie Leendertse uit We- meldinge, de eerste prijs gewonnen op een talen tenjacht. Ze mocht de beker twee weken geleden in ontvangst nemen in Nieuwerkerk, na afloop van het talentenfestival van de plaatselijke midden stand. Met de beste wensen voor de toekomst van Frank -van Mirella- die haar de beker overhandig de. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll 311 OOST-SOUBURG - De populaire televisieserie Fame heeft al heel wat jongeren geïnspireerd om ook de dansvloer op te gaan. De VARA heeft zelfs een Nederlandse Fame danswedstrijd uitgeschre ven, waar honderden jongeren zich voor hebben in geschreven. De regionale voorronden hebben in middels plaatsgehad en in april volgt de halve fi nale. Eén groep uit Zeeland is het gelukt een plaatsje in deze halve finale te veroveren, de disco dansgroep Silver uit Oost-Souburg. „Omdat de wedstrijd alleen open stond voor dan sers tussen zes en vijfentwintig jaar konden we he laas niet allemaal meedoen", vertelt Wil Gommers, een van de zeven dansers tellende groep. „Aan de wedstrijd doen vier van onze meisjes en de enige jongen van de groep mee. Een kleine groep, in vergelijking met de andere deelnemende groepen, die soms wel uit zo'n twintig dansers be staan. We zijn dan ook vreselijk blij, dat we door de voorronden heen gekomen zijn, want de concurren tie was bijzonder sterk. Ook uit België waren er een aantal groepen en die waren echt heel profes sioneel opgezet, ze hadden zelfs een eigen choreo graaf. Daarbij vergeleken zijn wij maar beginners, we bestaan nog maar een jaar en alle dansen ma ken we zelf". Dat gebeurt dan in onder ling overleg. Meestal beden ken \Vil Gommers en Lilian Col ij n een dans en tijdens de wekelijkse repetitie in de Van Duyvenvoordesportzaal in Oost-Souburg, voegen dan alle leden hun eigen ideeën aan dit ontwerp toe. Wil: „Dat gaat allemaal in een gemoedelijke sfeer, we zijn allemaal ook buiten het dansen om bevriend, de gezel ligheid staat bij ons echt voor op. We hebben samen op dans les gezeten en toen dat afgelo pen was, vonden we dat eigen- iijk jammer, we wilden graag nog verder en zo zijn we eigehlijk op het idee gekomen een disco-dansgroep te begin nen. „Natuurlijk wordt er tij dens de repetitie ook serieus gewerkt. Je hebt toch een be paald resultaat voor ogen en dat proberen we samen te be reiken. Vlak voor een optre den, of zoals nu voor een wed strijd, hebben we ook wel eens een extra training". Voorlopig wordt er echt naar de Fame danswedstrijd toegewerkt, en daar is ook het hele repertoire op -toegespitst, maar na de wedstrijd komt ook de andere disco-muziek weer aan bod en wil de groep beginnen met country and western muziek. VLISSINGEN - Buurthuis de Paraplu heeft voor aanstaande vrijdag een jongerenavond op het programma staan met de popdichter Willem Woelwater. Deze dichter draagt eigen gedichten voor waarbij hij als ondersteuning muziekbanden gebruikt. Willem Woelwater is afkomstig uit Middelburg en is al diverse keren op de radio te horen geweest. Tevens heeft hij enkele gedichtenbundels uitgegeven en een plaat ge maakt. De avond heeft verder het karakter van een swing avond, waarbij een platenpra- ter voor de nodige dansbare muziek zorgt. De avond begint om 20.00 uur en de entree be draagt 1,-. Zaterdag 14 januari houdt de Paraplu een kinderinstuif voor kinderen van 6-12 jaar. Er is gelegenheid spelletjes te doen zoals tafelvoetbal, tafel tennis, biljarten enzovoorts. De tijd 10.30-12.30 uur en de entree is als nieuwjaarsgebaar een kwartje. Maandag 16 januari organi- seerd club- en buurthuis „Scheldebuurt" weer de maandelijkse bingo-avond met vele leuke prijzen. De zaal is open om 19.30 uur en de aan vang is om 20.00 uur. De toe gang is gratis. Voor de cursus volksschilde ren kunnen belangstellenden zich nog opgeven bij Schelde buurt, Glacisstraat 7, tel. 12302. De cursus wordt gegeven op donderdagmorgen van 9.30 - 11.00 uur en omvat 10 lessen. De kosten bedragen inclusief koffie en exclusief materialen 50,-. Zowel beginners als mensen die al een cursus heb ben gevolgd, zijn welkom. Op vrijdagavond 20 januari houdt het Wol tershuis een FAME danswedstrijd voor tie ners vanaf 11 jaar. Aan deze wedstrijd zijn een aantal mooie prijzen verbonden, zoals de FAME-bokaal en andere prijzen. Zij die aan deze happening willen deelnemen, moeten zich vóór 18 januari opgeven bij het Woltershuis. Oefenruimte is aanwezig. Tijdens de pauze zal er een film worden vertoond die veel te maken heeft met deze danswedstrijd. Het be gint om halfacht. „We worden nu al eens ge vraagd voor optredens en dat is natuurlijk erg leuk. We heb ben ook al meegedaan aan de talentenjacht in de Hooizolder en waren daar als enige dans groep in de finale", vertelt Li lian Colijn. „Ook bij de aankomst van het Veronicaschip in Middel burg hebben we opgetreden en in verschillende buurthuizen. Op 7 april werken we mee aan de manifestatie van de VARA in de Zwaan in Souburg. Dat zijn voor ons wel leuke resul taten. We werken keihard en dan is het toch ook wel eens leuk om wat te laten zien. Om dat we dan meestal een onkos tenvergoeding krijgen, kun nen we weer wat platen aan schaffen of kleding kopen". Vooral in dit laatste gaat heel wat geld zitten, de groep besteedt er veel aandacht aan. De pakken worden vaak in Amsterdam en Den Haag ge kocht, omdat hier weinig te krijgen is op dit gebied. De pakken van de wedstrijd wor den versierd met zilverglitter. „Dat was een vreselijk kar wei", vindt Lilian, „Maar het resultaat mag er zijn, vooral als het licht er op schijnt, geeft het een geweldig effect. Wat kleding betreft, hoeven we be slist niet onder te doen voor een van de andere groepen die we tijdens de wedstrijd ont moet hebben. Velen kunnen daar zelfs een voorbeeld aan nemen en daar zijn we toch best trots op. MIDDELBURG - Zaterdag 21 januari is er in de Vrije school aan de Willem Arondesstraat in Middelburg een open dag waarbij men kennis kan maken met de verschillende therapieën die gebruikt worden in de anthroposofische geneeskunde. Onder meer komen aan boa 18 januari gaan luisteren naar de spraakvorming, anthropo sofische fysiotherapie, mu ziektherapie, heileuryhtmie, kunstzinnige therapie zoals schilderen en boetseren, ver pleegkunde en gezichtsmassa ge. Alle belangstellenden zijn welkom. De open dag begint om half- tien en duurt tot halfdrie. Wie al vast wat meer over de anthropisofische thera pieën wil weten kan woensdag een inleiding over dit onder werp door de Middelburgse huisarts J. Wortelboer. Ook deze avond wordt gehouden in de Vrije school en begint om acht uur. Dinsdag 24 januari is er dan ter afsluiting van dit onder werp een gespreksavond over de.relatie tussen patiënten en therapeuten. Ook deze avond wordt ingeleid door J. Wortel- boer en begint om acht uur. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIII Zeeuwse Olga Lowina behaalde eerste prijs op talentenjacht In haar huis aan de Weste lijke Kanaaldijk in Wemel- dinge is dat niet de enige tro fee die herinnert aan haar tot nu toe succesvol verlopen jo- del-carrière. Want in het afge lopen jaar kwam ze, via de voorselectie in het Brabantse Oud-Gastel, terecht bij de fi nale van de discotheken-ta lentenjacht in Westkapelle. Daar behaalde ze tot haar gro te verrassing de tweede plaats met haar jodelnummer tussen de disco-stampers. Rinie: „Ik kon kiezen tussen een reis naar het buitenland of een or kestband. Ik heb toen maar voor dat laatste gekozen, want daar heb je tenslotte veel meer aan, omdat ik niet met een eigen orkest kan optreden". vEigenlijk is het ook mede aan die orkestband te danken dat ze nu in Nieuwerkerk de eerste prijs in de wacht kon slepen. Al dreigde het daar even mis te gaan. „Ik heb na melijk twee paar zwarte lak schoentjes voor bij m'n Tiro- lerkostuums, die nogal op el kaar lijken", vertelt ze, „en tot m'n schrik had ik er van elk paar één in m'n koffer zitten. Ik heb toen op het allerlaatste moment nog een paar andere schoenen kunnen lenen, want anders was ik denk ik kans loos geweest. De jury lette na melijk ook nogal erg op de kle ding. Verder zat ik wat kle ding betreft gelukkig goed, want ik vind dat ik er altijd netjes uit moet zien." „Ik had trouwens nooit ver wacht dat ik op de eerste plaats zou eindigen, omdat ze meestal de voorkeur geven aan live-muziek boven een or kestband. Maar misschien dat ik de doorslag gaf doordat ik mijn eerste nummer zong sa men met een paar kinderen". vRinie Leendertse begon het eigenlijk allemaal tijdens een feestje, waar ze was gevraagd te komen jodelen. En dat bracht de zaak aan het rollen. Al vrij snel volgden optredens met de bekende Zeeuwse or ganist Baby den Toonder, op de 'Expo', in 'Bobbejaanland' en samen met Ria Valk in Hulst. En de laatste tijd zingt ze ook vaak op bruiloften, in bejaardentehuizen of tijdens Bingo-avonden. Al doet ze dat soort optre dens met plezier, toch blijft ze één grote stille wens koeste ren: „Het liefst zou ik eigenlijk in een vast gezelschap willen dat een variétéprogramma brengt", bekent ze. „Dat heb ik altijd al gewild. Nu moet ik eigenlijk altijd overal alleen naar toe. Dat is op zich niet erg, maar natuurlijk niet zo gezellig. Bovendien geeft zo'n gezelschap ook wat meer vas tigheid." „Maar als ik echt kon doen wat ik wilde, zou ik meteen naar Maria Hellwig gaan, dat is de jodelkoningin van Oos tenrijk. Daar heb ik een plaat van, en ik zou graag toestem ming van haar hebben om haar muziek te gebruiken. Want haar stem kan ik na doen; ik haal precies de hoge tonen. Bovendien vind ik haar muziek de mooiste die er is. Daarom vind ik het zo jammer dat ik niemand ken die alleen de muziek van die plaat voor me kan opnemen. Want als ik die plaat nu zou gebruiken bij een optreden, hoor je natuur lijk ook nog haar stem. Ik zoek dus eigenlijk iemand die dat voor me kan doen". Rinie Leendertse, de 'Zeeuwse Olga Lowina' met haar onlangs veroverde trofee. Het zwarte pakje dat ze draagt, is eerst van de échte Olga Lowina geweest. De twee jodelkoninginnen hebben name lijk zeer regelmatig contact. „Ik had ooit in Tirol eens een rood pakje gekocht dat eigenlijk te kort voor me ivas. Voor Olga paste het prima, dus toen hebben we het geruild. llllllllllilllllllll VLISSINGEN - In de loop van de maand januari gaan in jongerencentrum De Piek, Hellebar- dierstraat in Vlissingen, opnieuw een aantal cursussen van start. Doordat deze cursussen worden georganiseerd in het kader van het „Projekt Werkloosheid Vlissingen", is deelname gratis voor werkloze jongeren. De in het verleden populaire zeefdrukcursus wordt woens dag 18 januari weer hervat. Het betreft hier een begin nerscursus. Er is dus geen spe ciale kennis vooraf nodig om mee te kunnen doen. Met de zeefdrukapparatuur die in De Piek voorhanden is, en onder leiding van een ervaren do cent, leert men alle stappen van het proces van de zeef- drukkerij. Iedereen krijgt naast het ontwikkelen van de technische vaardigheid de kans om je eigen ideeën uit te werken, bijvoorbeeld een T- shirt bedrukken of zelf een poster ontwerpen. De fotografiecursus heeft als belangrijkste doel het ken nismaken met de hulpmidde len en technieken die bij het bedenken, het maken, het ont wikkelen en het -afdrukken VLISSINGEN - Donderdag 12 januari vergadert de werk groep Beschermd Stadsgezicht van het Wijkkomitee Binnen stad in welzij nscentrum Bach- ten Komme in Vlissingen. De vergadering begint om halfacht. Op de agenda staan onder meer de herinrichting Nieuwendijk, Zeilmarkt en Bellamypark, de voortgang van de bouwplannen voor het Groenwoud en de Weterings traat, de herinrichting van de Oude Markt en het Van Dis- hoeckhuis. SOUBURG - Dinsdag 17 ja nuari vetoont de heer Cijsouw een film over de boulevard- werken in Vlissingen voor de oudere inwoners van Souburg en Ritthem in de zaal van Bachten Poorte. De film geeft van het begin tot nu de werkzaamheden aan de Boulevard weer. Cijsouw, die amateurfilmer is, heeft al eerder films vertoond, onder meer over Walcheren en IJs land. De filmmiddag begint om twee uur. Kaarten zijn ver krijgbaar in Bachten Poorte en bij de receptie van de Zoute Viever. De toegangsprijs, in clusief koffie of thee bedragen een gulden vijftig. van een foto komen kijken. Het ontdekken van de creatie ve mogelijkheden van het fo tograferen, staat voorop. In principe worden bij voldoende belangstelling zowel een be ginners- als een gevorderden- cursus. Een camera bezitten is meegenomen, maar niet ver plicht. De cursus podium-techniek heeft als uitgangspunt dat er vakmanschap nodig is om voor allerhande voorstellingen de techniek op het podium te verzorgen. Licht en geluid zijn belangrijke voorwaarden om een concert, een toneelvoor stelling, etc., te doen slagen. Uitgaand van de voorzienin gen, die in De Piek zelf voor handen zijn, wil De Piek met deze cursus trachten om de be ginselen van deze onderwer pen aan te leren. Daarnaast is het doel om via deze cursus mensen „op te leiden" die in De Piek daadwerkelijk met de technische ondersteuning van concerten aan de slag gaan. De videocursus. Hierin gaat het niet alleen om het onder de knie krijgen van de techniek en het bedienen van de appa ratuur. Ook de „aard van het beestje" dat video heet, komt aan de orde. Video is immers een „medium", een soort tele visie. Daarom behandelt deze cursus ook het maken van een programma. De mogelijkhe den van suggestie en manipu- MIDDELBURG - Zondag 15 januari vindt de eerstvolgende vredesgebedsdienst plaats in de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Middel burg. Voorganger is ditmaal Ds. Kalksma uit Vlissingen. De dienst is bestemd voor alle mensen op Walcheren die wil len werken aan en bidden voor vrede en gerechtigheid. Het begint om halfacht. MIDDELBURG - De Stich ting Welzijn voor Ouderen in Middelburg wijdt aanstaande vrijdag een middag aan het gebruik van medicijnen door oudere Middelburgers. Mevrouw Hummelen van de gelijknamige apotheek zal er een en ander over vertellen in het dienstencentrum Schut tershof aan de Schuttershof straat la in Middelburg. Er is gelegenheid haar vragen te stellen. Koffie gratis. Het begint om twee uur. latie komen aan bod. Zodoen de kan een zelf ondekken hoe dat in het echt ook toe kan gaan. De aanvangsdata van de drie laatstgenoemde cursussen wor den in nader overleg met de cursisten en docenten bepaald. De cursussen worden steeds op dinsdag-, woensdag en don derdagmiddagen gegeven. De looptijd bedraagt 8 tot 10 we ken. (1 les per week). Opgave is mogelijk bij de projectleider van De Piek (Hubert Leeman) tel. 01184-16791. Of aan de bar van het jongerencentrum tij dens openingsuren. MIDDELBURG - De afde ling Zeeland van de Evangeli sche Volkspartij (EVP) houdt vanavond (woensdag 11 ja nuari) een informatieve bij eenkomst in de Concertzaal in Middelburg. Als sprekers zullen optre den partijvoorzitter Wim Her stel en het tweede kamerlid voor de EVP Cathy Ubels. De kans bestaat overigens dat mevrouw Ubels door parle mentair werk verhinderd zal zijn naar Middelburg te ko men. Het begint om halfacht. Iedereen is welkom. VLISSINGEN - Zaterdag 14 januari houdt de Vlissingse wandelsportvereniging Willen is Kunnen de tweede wandel tocht, bestaande uit een serie van vier tochten. De afstanden zijn 5-10 en 15 km. Wederom zal er worden gestart vanuit het clublokaal in de voormalige Willem 3 ka zerne aan de Oranjestraat in Vlissingen. De start voor deze wandeltocht is om 13.30 uur. Alle wandelaars worden on derweg getracteerd op een oliebol. De medische verzor ging is in handen van het Rode Kruis, afdeling Oost-Souburg. 'S-HEERENHOEK - In „De Jeugdhoeve" te 's-Heerenhoek wordt woensdag 18 januari een bijeenkomst gehouden voor alle uitkeringstrekkers in de gemeente Borsele. De orga nisatie is in handen van de FNV Borsele. De aanvang is 14.00 uur. I

Scheldebode | 1984 | | pagina 11