ZEEUWS in» MUZIEKHUIS stai verhuist BINNENKORT Profiteer daarom nu nog i week van onze TOTALE LEEGVERKOOP BEENHOUWERSSINGEL 4 LET OP!! Kuiper, van de Poel en Winnen in veldrit spektakel te Dorst SCHOOLVOORSTELLINGEN: Meer dan kennismaken met film, ballet, mime, muziek en toneel Problemen opgelost Zusjes Wouterse Anders denken over arbeid Kinder- tienerdansdag in Goes in ons oude pand aan de Langeviele 16. O.A.:ORGELS - PIANO'S - KEYBOARDS - GITAREN - VERSTERKERS - BLADMUZIEK KLEINMUZIEKINSTRUMENTEN (mondorgels, blokfluiten enz.] - OCCASION-PIANO'S EN -ORGELS en verder alles wat voor verkoop aanwezig is. Onze nieuwe zaak opent binnen enkele weken: Karwei Kerstconcert Seniorenorkest kerk Kapelle Toneelavond voor ouderen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 DECEMBER 1983 305 DORST- De in ternationale veldrit van Dorst blijft een apart hoofdstuk tij dens het wintersei zoen. Nergens an ders komen immers zoveel bekende ve detten van het weg- seizoen aan de start om te gaan ploete ren in de gevolgen van de grillen der weergoden in het najaar. Zondag is het weer zo ver. Om drie uur zullen op het twee kilometer lange parkoers aan de Baarschotse- straat meer dan veertig profs in ac tie komen. Hennie Kuiper, Peter Win nen, Adrie van de Poel, Henk Lubber- ding, Frits Pirard Jacques Hanegraaf, Jac. van Meer, Wies van Dongen, Mario van Ylimmeren, Jos Schipper, Johan Lammerts, Frits (t.o. Trefcenter) van Bindsbergen, Henri Manders, Piet en Fons van Kat wijk, Adrie en Jan van Houwelingen zijn enkele van de bekende namen. MIDDELBURG - Het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming heeft nu voor de derde keer een programma van voorstellingen voor het kleu ter- en lager onderwijs in Zeeland samengesteld. Vorig jaar werden er driehonderd voorstellingen gegeven op de verschillende scholen. Poppentheater Muziek GOES - Dinsdag 13 decem ber spreekt professor van Kes- sel, hoogleraar ethiek aan de Katholieke Theologische Ho geschool in Utrecht en voorzit ter van DISK-Nederland over Anders denken over arbeid. Van Kessel pleit onder meer voor meer zeggenschap in de arbeid betreffende de te pro duceren goederen en diensten. Ook geeft hij aan welke conse quenties deze andere manier van denken over arbeid heeft voor de arbeidersbeweging en het pastoraat van de kerken. De lezing vindt plaats in de zaal van de Gereformeerde Westerkerk aan de Westwal in Goes. Het begint om halfacht en de toegang is vijf gulden. GOES - Op zaterdag 25 fe bruari wordt er een kinder- tienerdansdag gehouden in de zalen aan de Bergweg te Goes. De aanvang is 14.00 uur en men kan er terecht tot 17.00 uur. De dansleiding is in handen van Vera Baris, Loes Zee en Marjolein van Mullem. De groepen worden naar leeftijd ingedeeld en wel van 6 tot 9; van 9 tot 12 en van 12 jaar en ouder. Gym- en balletschoenen zijn verplicht. Aanmeldingen moeten plaats vinden voor 11 februari bij Vodago Goes. mmnnorr MEU) FES 7/1 s I imih/E zmü ££/7 HOl/UE FS S £L Al onze instrumenten verkopen wij met volledige MELOFESTA-GARANTIE. Grote instrumenten zoals orgels en piano's worden GRATIS THUISBEZORGD (zo lang de voorraad strekt). België is vertegenwoordigd door o.a. Ludo Loos en Raoel Bruyndonckx, terwijl Austra lië met Tom Sawyer, Nieuw Zeeland met de rappe Eric Mc Kenzie en Engeland met de goedlachse John Mullam ook in de wei present zijn. Het parkoers is dit jaar zwaarder gemaakt. Overigens wordt in Dorst reeds om tien uur begonnen met de openingswedstrijd. Het openingskarwei wordt ge klaard door de recreanten of wel trimmers, die gevolgd worden door de liefhebbers en veteranen. In deze categorie zijn de sterke nationale vete- ranenkampioen Klaas Stobbe, Wim Woestenberg de kersver se districtskampioen, Jan Dec kers uit Roosendaal en de rap pe „lange" Wim van Dompse- ler van de partij. Bij de nieuwelingen zijn alle ogen gericht op Raymond Bakker, de enorm sterke Mar cel Gerritsen, Edward Kuy- pers en Christian Wagema- kers. De junioren, die met 40 mi nuten en een ronde al een meer dan serieus karwei moe ten verwerken, zijn present met o.a. Ruud Brouwers, de superieure Noël van der Ley, Stefan Rakers, Johan Pemen, Peter Voshol en Martin Over- devest. De amateurs, die in Dorst niet samen met de profs moeten duelleren, zijn sterk vertegenwoordigd. Wilfried Aanraad, Rinus Ansems, Wi- cher van de Hoef, Peter Hof land, Huub Kools, John Kuy- venhoven, Hans van Staten, Hans Steekers, Peter van der Velde, Johan Herrijgers, Pier re Frijters, Frank Pirard en Anjo van Loon zullen meer dan waarschijnlijk uitmaken, wie op het erepodium komt. KAPELLE - Het Senioren orkest zal dit jaar besluiten met een kerstconcert op 10 de cember in de Nederlands Her vormde Kerk te Kapelle. Het orkest staat onder leiding van dirigent Daan Burger. Aan dit concert zal tevens worden deelgenomen door het ouderenkoor Kapelle onder leiding van dirigente me vrouw C.M. Enter-de Bruyne. De aanvang van het concert is 14.30 uur. VLISSINGEN - Woensdag 14 december is er voor ouderen in Vlissingen een toneelavond in welzij nscentrum Bachten Komme. Het begint om half acht. Kaarten zijn voor een gulden verkrijgbaar bij de re ceptie vanaf vijf december. S-30 Een aantal daarvan betrof projecten met de Theater groep Sirkel. Geprobeerd wordt de leerlingen actief bij de voorstelling te betrekken door er lessen dramatische vorming aan te koppelen. De projecten kwamen tot stand dank zij een provinciale subsi die. Momenteel is nog niet van alle gemeenten exact bekend welk subsidiebedrag beschik baar zal worden gesteld voor de schoolvoorstellingen. Een aantal gemeenten heeft wel definitief afgehaakt, onder meer Veere, Valkenisse en Mariekerke. Het doel van de voorstellin gen is tweeledig. Men wil de kinderen met kunst in aanra king brengen, ze gevoelig ma ken voor kunst, door middel van toneel, poppenspel, mu ziek en film en men wil iets doen aan de persoonlijke vor ming door middel van toneel spel en concerten. Bij een aan tal produkties wordt daarom ook begeleidingsmateriaal aangeboden, ofwel ontwikkeld door het Steunpunt, ofwel door het gezelschap zelf. Het aanbod omvat 27 gezel schappen, waaronder elf kin dertheatergroepen, tien pop- pentheatergroepen, vier mu ziekgroepen, een mimegroep en eer. dansgroep. Wat betreft de toneelvoorstellingen zijn er een aantal nieuwe groepen op genomen en een aantal die ook andere jaren al veel voorstel lingen verzorgden. Uit Middelburg is er onder meer de groep Dodd. Dodd be gon enige jaren geleden als kindertheater Deurtje Open, Deurtje Dicht, maar veran derde in de loop van de tijd naam en identiteit. De produc ties van Dodd worden door de leden gezamenlijk ontwikkeld. Via inprovisaties komt uit eindelijk de definitieve vorm en inhmd van de stukken tot stand. Dodd heeft dit jaar drie voorstellingen voor kinderen van vier tot acht jaar. Be schuit met muisjes is een stuk over Liesje die een broertje of zusje krijgt en niet weet of ze er nu blij mee moet zijn of dat het eigenlijk allemaal niet zo leuk is. Het stuk Clowntje in het ziekenhuis is een vrolijke, amusante voorstelling over het witte ziekenhuisgebeuren. Dan staat er nog een voorstel ling over tandbederf op het programma met als titel Ka- rius en Baktus. Voor de kinderen van zes tot dertien jaar heeft Dodd dit jaar een voorstelling over ge scheiden ouders, zoals kinde ren dat zien. De titel is „Ko zoekt Maatje 36", een variant op het sprookje van Assepoes ter. Er zijn ook dit jaar weer een groot aantal poppenspelen op genomen. Uit Middelburg is onder meer poppentheater Saar den Hollander vertegen woordigd. Saar den Hollander maakte deel uit van het pop pentheater Parcival, een oude bekende op vele Zeeuwse scholen. Saar speelt met ma rionetten. Zelf zegt zij van haar poppenspel: „Wat mij telkens weer frappeert in het spelen met marionetten is de poëtische sfeer die ze oproe pen. Het is een spel met zwaartekracht, de bewegingen planten zich vertraagd voort langs de draden". Het liefst maakt Saar haar verhalen zelf. Dit keer speelt ze het pop penspel „Rieneke van Rit- them". Het spel is bedoeld voor kinderen van vier tot acht jaar. Een heel bijzonder pro gramma brengt de mimespe- ler Cor van Geffen. Met zijn voorstelling Laat je niet Kis ten maakt hij gebruik van ele menten uit de klassieke panto mime zoals die bekend is van onder meer Marcel Marceau. De acts worden gebracht vanuit een kist die centraal staat op de vloer. De meeste acts beginnen blij en eindigen met een traan. Ze doen denken aan het symbool van de mime, de halfblije, halftrieste Pier rot. Cor van Geffen speelt on der andere: hond, vlo, leeuw en viool. De voorstelling is be doeld voor kinderen vanaf ne gen tot dertien jaar. Het enige dansgezelschap dat in het programma-aanbod is opgenomen is het welbeken de Scapino Ballet. Al vele ja ren houdt Scapino zich bezig met het propageren van ballet bij kinderen, via het verzorgen van demonstraties en vooral via het uitvoeren van de zoge naamde theaterdagen op scho len. Tijdens de theaterdagen komt alles wat met het theater te maken heeft aan de orde: muziek, tekst, kostuums, de cors en dans vormen dan de onderdelen waaraan gewerkt wordt. Aan het eind van de dag wordt het resultaat van een dag werken gepresenteerd in de vorm van een met elkaar gemaakte voorstelling. Het Scapino Ballet maakt samen met de kinderen een voorstelling. Naast de toneelvoorstellin gen en poppenspelen kunnen de scholen ook kiezen voor een concert. Er zijn een aantal muziekgezelschappen die schoolconcerten verzorgen, zo wel gericht op de kleuters als op de wat oudere kinderen. In het aanbod zijn onder meer optredens opgenomen van De Dansende Beer uit Den Haag, de Skiffle Band, eveneens uit Den Haag, Enzo Produkties uit Leeuwarden en Sint Jutte- mis uit Middelburg. GOES - De Zusjes Wou terse uit Goes gaan er de ko mende tijd weer hard tegen aan. In maart trad het duo voor het laatst op televisie op tijdens de Zeeuwse Ted- show. Daarna werd het wat stil rond het accordeonduo. De Zusjes Wouterse traden nog wel regelmatig voor de radio op. De vorige platenmaat schappij van de Zusjes Wou terse ging failliet en daar door kwam het duo in een moeilijk parket te zitten. De trubbels schijnen nu voor goed teneinde, want de Goe- senaren tekenden onlangs een platencontract voor twee jaar bij J.R. Produc tions. Men duikt zo snel moge lijk zo snel mogelijk de stu dio in om een nieuwe lang speelplaat en een single op te nemen. Binnen enkele maanden zijn de zusjes te zien in een van de TV-amusementspro gramma's.

Scheldebode | 1983 | | pagina 3