HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Werkvereniging ziet gaatje in de markt in recreatie J.P.A. ROSSËL Verjaardag mensenrechten: er valt niets te vieren Giancarlo Cardini bedient derde pedaal Londen-trip voor f 99,- ligt goed in de markt Hl1 Vrienden van Ajax willen club van supporters Concert Gewestelijk Orkest Tweede gebruiksmarkt Souburg Collecte Sint Juttemis speelt bij plaatsing gedenkplaat WIEBIJDEPINKEN WIL GAAN WINKELEN GAA T EVEN ZITTEN VOOR DE SCHELDEB0DE 301 TANDPROTHETICUS KUNSTGEBITTEN- REPARATIE VLISSINGEN - Wat moet je als je al ander half jaar werkloos bent en op alle sollicitatie brieven „het spijt ons" als antwoord krijgt? Kees Corbijn uit Vlis singen bedacht zelf iets en na een drie maanden durend onderzoek meent hij het gaatje in de markt te hebben ge vonden: Bemiddeling bij verhuur of ruil van va kantiewoningen. Cor bijn richtte Zeeland Va kanties w.v. op, waar van hij directeur werd, El ine de Jong secreta resse en Henk Meiderts medewerker. Ze hopen er een loon uit te halen. Meer niet, want het is een vereniging zonder winstoogmerk. Drukker Arbeidsplaatsen Foto: Cor Schuilwerve Zonnebloem houdt koopavond voor zieken in de MIRO DE SCHFJ UEBODE UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN -31e JAARGANG - OPLAGE 42.465 EX. WOENSDAG 9 NOVEMBER 1983 KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN (ADVERTENTIE) Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen Bij het marktonderzoek is bekeken waar de toeristen vandaan komen, waar ze ver blijven, wat de provincie de komende tien jaar voor toeris tisch beleid voert en hoe de VVV-bureaus werken. Boven dien maakte Kees Corbijn een lijst van alle vakantie-adres sen, dus hotels, pensions, cam pings, vakantiewoningen. De conclusie luidde dat er op het gebied van bemiddeling bij verhuur van vakantiewonin gen en vakantiewoningruil in Zeeland weinig gebeurt. „Wij denken dat er meer mensen geïnteresseerd zijn, doordat het goedkoper is voor ze om hun woning via ons te verhu- VLISSINGEN - Een aan tal vrienden van Ajax wil in Zeeland een supporters vereniging van de Amster damse voetbalclub oprich ten. Om als vereniging te kunnen worden ingeschre ven zijn er echter minstens twintig leden nodig. De bedoeling is onder meer busreizen naar wed strijden van Ajax te orga niseren en een clubblad te laten verschijnen. Als zich voldoende Ajaxsupporters hebben aangemeld, zal een oprichtingsvergadering worden gehouden, waarin een voorzitter, penning meester en secretaris moet worden gekozen. Wie interesse heeft, kan bellen naar snackbar Walk Inn in Vlissingen, tel. 01184-15219, bij geen gehoor 78121. Het lidmaatschap zal op ongeveer 25 gulden ko men. Kees Corbijn en Eline de Jong ren of te ruilen", meent Kees Corbijn. „De mensen willen mogelijk ook meer verhuren uit geldgebrek. Het is tenslotte crisis en als je in de zomer je huis een paar weken kunt ver huren, levert dat een aardig Zoals wij U vorige week reeds gemeld hebben kun nen wij U op een buiten kansje trakteren. U kunt met ons een minitrip maken naar Londen op 22 en 29 no vember a.s. voor een prijs vanaf slechts f 99,Deze stuntaanbieding is door veel lezers aangegrepen als een St. Nicolaascadeautje, waar men zelf de feestelijke ver pakking om moet bouwen. De minitrip „vertrekt" op dinsdagavond- de bussen stoppen in Oosterhout, Bre da, Etten-Leur, Roosendaal, Bergen op Zoom, Kruinin- gen, Goes, Middelburg, Oost Souburg en Vlissingen- en eindigt op donderdagmor gen. Intussen brengt U twee avondgedeelten en twee nachten door op de comfor tabele Olau-schepen, die iets weg hebben van een luxe hotel, dat tot na midder nacht volop in bedrijf is. Met onze AMZ-bussen rij - den we op woensdagmorgen van Sheerness naar Londen, waar we diverse bekende „punten" kunnen bekijken. Om zeven uur (donderdag morgen) zijn we weer in Vlissingen en daarna doen de bussen de stopplaatsen weer aan. Eèn geldig paspoort of geldi ge toeristenkaart zijn na- tuurlijk een must. De te gebruiken maaltijden, drankjes en roulettecenten zijn niet bij de prijs inbegre pen. De superstuntprijs van f 99,is op basis van een eco- nomy-hut. Dat is een een voudige slaapaccommodatie, met drie of vier bedden bo ven elkaar en met de dou ches en de toiletten op korte afstand „in de gang". Omdat op de heen- en terugweg de schepen verschillen hebben we besloten om in de econo- my-hutten geslachtsgewijs in te delen, dus dames bij dames en heren bij heren. Voor degenen die meer com fort en privacy willen, be staat de mogelijkheid om te gen betaling van een toeslag een vierpersoons binnen- hut(toeslag f 15,p.p.)of een tweepersoons hut(zonder raampje toeslag p.p. f 38, De vertrektijden en op stapplaatsen zijn op onze kantoren bekend De kaarten voor deze bijzon dere een vooral ook voordeli ge minitrip zijn zo lang de voorraad strekt verkrijgbaar op het kantoor van deze krant.U moet rekening hou den met onze sluitingstijden en ook kunt U niet terecht op maandagmorgen voor tien uur en tussen de middag van halfeen tot half twee. MIDDELBURG - Zaterdag 12 november geeft de Konink lijke Oratoriumvereniging Tot Oefening en Uitspanning een concert in de Concertzaal in Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Editie Vlissingen (V). Oplage 22.383, in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg (M). Oplage 22.082, in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, privé Bossenburg 10, Vlissingen, tel. 01184-60369; Jos Rentmeester, privé Hoofdstraat 36, Ovezande, tel. 01195-379. Redacteur: Ad de Jong, privé tel. 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, privé tel. 01184-64630. Middelburg. Het programma vermeldt werken van Bach, Andriessen en Puccini. Als solisten treden op de tenor Howard Crook en de bas Charles van Rassel. De algehele leiding is in handen van Jo Ivens. Het be gint om acht uur. centje op. Voor die mensen is het veel voordeliger hun huis via een bureau te verhuren. Dat gaat ook op voor exploi tanten van zomerhuizen". Voor vakantiewoningruil geldt hetzelfde: zelf iemand zoeken via advertenties kan moeilijk en kostbaar zijn. Zeeland Vakanties zoekt de huizen naar de wensen van de mensen, aldus Corbijn. Het aantal mensen dat de vakantie in eigen land door brengt stijgt snel als gevolg van de economische crisis. Het betekent dat een bemidde lingsbureau zoals Corbijn dat voor ogen heeft het aardig druk kan krijgen. „Het aantal toeristische overnachtingen neemt met vijftig tot zestig procent toe, volgens een onderzoek van de Grontmij. En er is gebrek aan vakantiewoningen in het hoogseizoen. Dus het verhuren van huizen kan lucratief zijn". Via een enquête onder ver huurders van vakantiewonin gen en particulieren die daar (nog) niet aan hadden gedacht, wil Zeeland Vakanties de ge gadigden opsporen. De gege vens over de huizen, de omge ving en de recreatiemogelijk heden ter plekke komen dan in een folder te staan die op bra derieën, markten, enzovoort worden verspreid om toeristen op de mogelijkheden te wijzen. Het w.v. achter Zeeland Va kanties betekent werkvereni- ging. Wat houdt dat in? Kees Corbijn: „Dat is een bedrijfje dat zonder winstoogmerk draait. Het gaat erom arbeids plaatsen te scheppen. Als je overwinst maakt, gaat dat geld terug naar Den Haag, naar de stichting Fonds Be drijvigheid. In dat fonds zitten onder meer de bonden en het beheert geld om werkvereni- gingen startsubsidies te kun nen geven" Er zijn nu rond de twintig werkverenigingen in Neder land, in Zeeland is die van Corbijn de tweede. OOST-SOUBURG - De Souburgse buurtvereniging van Duyvenvoorde houdt za terdag 12 november een twee de gebruiksmarkt. Het is een combinatie van een kleding-, boeken- en speelgoedbeurs en rommelmarkt. In het buurthuis de Schuur aan de Middelburgsestraat 113 wordt zaterdag een groot aan tal kledingstukken aangebo den tegen een lage prijs. Ook is er een grote verschei denheid aan boeken, speelgoed en andere tweedehands spul letjes. De rommelmarkt wordt ge houden in Soos '82, ook aan de Middelburgsestraat. Op twee punten is het mogelijk koffie of frisdrank te krijgen. In de Schuur is kinderopvang aanwezig. Het hele gebeuren vindt plaats van tien tot drie uur. (ADVERTENTIE) VLISSINGEN/MIDDEL- BURG - In de week van 14 tot 21 november wordt de jaar lijkse collecte „sport voor ge handicapten" gehouden. Het afgelopen jaar kregen de Vriendenkring in Grijps- kerke van de opbrengst van deze collecte een aantal sport- rolstoelen en de sportvereni ging voor gehandicapten in Vlissingen een busje voor ver voer. Ook werd een sportdag voor geestelijk gehandicapten van de Windroos in Middelburg gefinancieerd. Your Excellency, According to information from Amnesty International it appears that Liu Qing a 35- j years-old editor of an unofficial magazine is imprisoned in your country on account of trying to sell a transcript of a trial. He has been detained since 11 November 1979. In August 1982 he is reported to have been sentenced, after a secret trial, to seven years' imprisonment for "counter-revolutionary" offences. I am of the opinion that the detention of Liu Qing is in violation with his fundamental human rights and therefore I urgently request his release. Yours respectfully, Tekst op een briefkaart voor de Chinese premier Zhao Ziyang: Uit informatie van Amnes ty International blijkt dat Liu Qing, een 35-jarige voormalige redacteur van een niet-offi- cieel tijdschrift, in uw land gevangen zit sinds 11 november 1979 omdat hij een verslag van een proces probeerde te verkopen. Volgens berichten is hij in augustus 1982 in een geheim proces veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf ivegens „contra-revolutionare activitei ten". Ik ben van mening dat de gevangenschap van Liu Qing in strijd is met de rechten van de mens en verzoek u daarom dringend om zijn vrijlating. VLISSINGEN - Op 10 december dit jaar is het precies vijfendertig jaar geleden dat de landenleden van de Verenigde Naties de Universele verklaring van de rechten van de mens aannamen. Amnesty In ternational, de organisatie die zich voor deze rechten van de mens inzet, vindt dat er die dag niets te vie ren valt, omdat er over de hele wereld nog steeds veel mensen om hun politieke overtuigingen gevangen zitten. „Er valt niets te vieren" is dan ook het motto van een deze maand begonnen actie van de organisatie. De komende zondagen, 13 en 20 november, zullen op Walcheren handtekenin gen worden verzameld voor de onvoorwaardelijke vrijlating van alle „gewe tensgevangenen" in de we reld. De mogelijkheid bestaat ook de komende weken handtekeningen te plaat sen op petitielijsten in kraampjes van Amnesty die op markten en in bi bliotheken zijn te vinden. Degenen die het onaan vaardbaar vinden dat over de hele wereld duizenden mensen gevangen zitten louter en alleen omdat hun politieke of religieuze overtuiging of hun huidskleur de machtheb bers niet zint, kunnen aan de actie meedoen. Zaterdag 10 december wordt de massale oproep voor amnestie van alle ge wetensgevangenen over handigd aan alle staats hoofden en aan de voorzit ter van de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties. Amnesty Interna tional zal de verklaring over de rechten van de mens op grote schaal ver spreiden. Naast de algeme ne actie begint Amnesty deze week een actie die is gericht op het vrijdwingen van zestien voorvechters van de mensenrechten in verschillende landen. VLISSINGEN - Vandaag, woensdag 9 november, om drie uur wordt de bronzen gedenk plaat van het Vlissingse win- dorgel alsnog geplaatst. Van de zomer bij de officiële plaatsing van het windorgel kon dat niet doorgaan. De Culturele Raad Vlissin gen wil van de plaatsing ge bruik maken om de beeldende kunst weer even onder de aan dacht van de mensen te bren gen nu deze tak van de kunst zo hard wordt getroffen door de bezuinigingsmaatregelen van minister Brinkman. De plaatsing krijgt dus een tikkeltje een officieel tintje: Sint Juttemis speelt een spe ciaal op het windorgel geïn spireerde compositie. Op het Straatfestival Vlissingen was het muziekstuk het eerst te ho-- ren. De makers van het win dorgel zullen er ook zijn. Belangstellenden zijii wel kom. VLISSINGEN/MIDDELBURG De vereniging De Zonne bloem houdt in samenwerking met de Miro in Vlissingen een koopavond voor zieken, gehandicapten en ouderen op dinsdag 15 november van halfzeven tot negen uur. Men kan er dan op het ge- gebeuren. mak winkelen, er is ook een aantal vrijwilligers, die de mensen bij het winkelen bege leiden. De bezoekers wordt ook koffie met gebak aange boden. Ook Sinterklaas en zwarte Piet zijn aanwezig. Er zijn voldoende rolstoelen be schikbaar. Het naar de Miro toekomen dient zoveel moge lijk op eigen gelegenheid te Indien dit niet mogelijk is, kan men bellen naar een van de volgende adressenvoor Vlissingen: mevrouw Van de Berg, 01184-14177, mevrouw Hoosemans, 01184-17318, me vrouw Verkaart 01184-19464; Souburg: Hermans, 01184- 61571; Koudekerk: Reijnen 01185-2336; Middelburg, Rein- stra 01180-29718. VLISSINGEN - In de serie Het Derde Pedaal is zondag 13 no vember de beurt aan de pianist Giancarlo Cardini. De Italiaanse pianist/componist brengt in het Vestzaktheater een serie wer ken onder de titel mixed-mediaworks. Het Derde Pedaal is een pia noserie met nieuwe piano composities en improvisaties. De serie is genoemd naar het deze eeuw bedachte pedaal dat, net als bij het gewone doorklinkpedaal, de dempers van de snaren licht, maar al leen voor de aangeslagen to nen. De daarna gespeelde no ten worden weer wel afge dempt. Cardini is als concertpianist actief in zo'n beetje de hele wereld. Op vele nieuwe-mu- ziekfestivals was hij aanwe zig, ook in Middelburg. Hij werkte veel samen met heden daagse Italiaanse componisten als Sylvano Bussotti, Paolo Castaldi, Guiseppe Chiari, Lu- ca Lombardi en Giuliano Zosi. Op het gebied van de mi xed-media activiteiten (muzi kale gebeurtenissen, actiemu- ziek, neo-humanitair theater) heeft Cardini een reputatie. Voor zondag staat werk op het programma van Cardini zelf, Mauricio Kagel, Luca Lom bardi, Davide Mosconi en Syl vano Bussotti. Het begint om halfvijf. 64-34

Scheldebode | 1983 | | pagina 1