Als dat dewinterschilder niet is... Griezelen in Midgard Bovag controleert fietsen muziektheaterstuk GRANDIOZE KLEURENPORTRET- AKTIE l/AN DE VAKFOTOGRAAF Feestavond supporters Silvester Aarts Serie lezingen DISK over nieuwe maatschappij Dia-avond van NIVON werkplaatsen Walcheren Een flop Amateurronde Middag over oud-Middelburg Concert in muziekschool VVD-vrouwen bijeen in Kapelle Bijzondere „kerkdienst 2 kleurenportretfoto's voor de prijs van één 2 kleurenportretfoto's 13x1822.50 2 kleurenportretfoto's 20x2830.00 /<Pé SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 NOVEMBER 1983 op speciale vakmachines verzorgen wij voor uvakkundig en snel broekritsen inzetten verkorten van broeken jassen en rokken knoopsgaten maken drukkers inslaan enz. enz. in de verf... nieuw behang... nieuwe wandbekleding., sierpleister... 315 KRUININGEN - Zaterdag 5 november houdt de suppor tersclub van Silvester Aarts haar jaarlijkse feestavond in „De Korenbeurs" te Kruinin- gen. De aanvang is 20.00 uur en iedereen is daar welkom. Me dewerking wordt verleend tdoor het bekende dansorkest „The Pearls". Ook wordt een verloting gehouden. Die is bij zonder attractief want op elk lot valt een prijs. Clubvoorzitter Dick Sinke zal op deze avond de populaire coureur een geschenk aanbie den. De uit Roosendaal af komstige Vester Aarts, die zich na zijn huwelijk met een Zeeuwse in Kruiningen ves tigde en eerst geruime tijd bij de amateurs koerste werd in 1979 semiprof. Silvester Aarts Aarts, die werkzaam is als boekhouder bij de Betho in Goes, weet zijn maatschappe lijke positie aardig te combi neren met de tak van sport die hij beoefent. Uiteraard vraagt een en ander wel de nodige aanpassing en eveneens moed en wilskracht. Vooral wanneer er gekoerst wordt op werkdagen en in plaatsen ver uit de buurt. Een voorbeeld: toen Vester Aarts in de afgelopen zomer acte de résence moest geven in een avondcriterium in Hengelo (O), stapte hij na zijn normale dagtaak om vier uur 's mid dags in zijn auto, at onderweg een boterham of wat en zat om 19.00 uur op de fiets om 100 ki lometer af te leggen. Niette min handhaafde de Zeeuw zich in de voorste lijn en fi nishte als twaalfde. Als beroepsrenner met een werkkring rijdt Aarts dan ook zeker niet rond als een figu rant tussen de "echte broodrij ders". Zo plaatste hij zich dit seizoen diverse keren bij de eerste tien en werd onder an dere vierde in Kruiningen. Dat een en ander bewonde ring en waardering krijgt van vele wielersupporters bewijst wel het grote ledental dat de supportersclub van Vester Aarts telt. Dat aantal schom melt momenteel rond de twee honderd. MIDDELBURG - Het Middelburgse jongerencentrum Mid gard staat vrijdag en zaterdag aanstaande in het teken van de horror. In het programma is een optreden opgenomen van de Vlissingen groep Vampire, die met hun zelfgeschreven liedjes swingende muziek en aardige show pas geleden zeer succesvol optraden in Paradiso Amsterdam. Het programma ziet er als volgt uit: vrijdag 11 november 20.00 uur videofilm The Raven (naar een verhaal van Edgar Allen Poe), toegang gratis. 22.00 tot 24.30 uur een optre den van de Vlissingse groep Vampire. Zij brengt een bijna drie uur durende show, met griezel-act. Toegang drie gul den vijftig. Zaterdag 12 november wordt om 20.30 uur de film „Met jouw tanden in mijn nek" van Roman Polanski ge draaid. Deze film is een paro die op het aloude vampier thema. Toegang 5,-. Al deze activiteiten zijn door Midgard in samenwer king met Vampire georgani seerd en vinden plaats in de Kuiperspoort 12 te Middel burg. GOES - Dinsdag 22 november is de eerste lezing in een serie over veranderd denken over economie, werk en inkomen. Orga nisator is de werkgroep Midden Zeeland van DISK (Dienst in de Industriële samenleving vanwege de Kerken). Professor De Lange van de Rijksuniversiteit in Utrecht spreekt dan over „Anders den ken en economie", waarbij hij pleit voor de gedachte dat ge noeg het beste is. Dinsdag 13 december spreekt professor Van Kessel van de Katholieke Theologi sche Hogeschool in Utrecht over „Anders denken over ar beid". Dinsdag 10 januari wordt de serie afgesloten met een lezing van Cees Schelling van de Voedingsbond FNV onder de titel „Anders denken over in komen". De lezingen zijn allemaal in de zaal van de Gereformeerde Westerkerk in Goes en begin nen om halfacht. De toegangs prijs is vijf gulden. GOES/HULST - De komende maanden voeren ruim 3500 bij de BOVAG-aangesloten tweewielerbedrijven onder het motto ,,'n winterbeurt, óf binnen blijven" een campagne om het vak kundig onderhoud van de fiets te bevorderen. Gebleken is namelijk dat veel Nederlanders het niet zo nauw nemen met de technische staat van dit nationaal vervoermiddel bijh uitstek. De campagne van de BOVAG-fietsbedrijven houdt onder meer in dat tegen een soeciale actieprijs een grondige fiets-on derhoudsbeurt wordt aangeboden. De actieprijs staat bij de fietsvakman op een speciale poster duidelijk vermeld. De fiets wordt, bij wijze van spreken, helemaal binneste-bui- ten gekeerd. Zo worden de lagers schoongemaakt en van nieuw vet voorzien, ketting en tandwielen worden gecontroleerd, afge steld en opnieuw ingevet en ook het cranckstel en het balhoofd worden grondig nagezien, schoongemaakt en afgesteld. Het Bovagtweewielerbedrijf is herkenbaar aan het bekende BOVAG-schild. MIDDELBURG - Oudere inwoners van Middelburg met be langstelling voor de historie en het stedeschoon van de stad kun nen donderdag 15 november hun hart ophalen. Dan begint om 14.00 uur in het Jacob Roggeveenhuis aan de Noordsingel een open middag, georganiseerd door de groep Senioren voor Senio ren en het Jacob Roggeveenhuis. De stadsarchivaris, de heer Pe ter Sijnke, zal een nog weinig vertoonde diaserie over oud-Mid delburg vertonen en toelichten. Rond 15.00 uur wordt koffie gedronken, waarna de aanwe- MIDDELBURG - Zondag 13 november is er in de muziek school in de Kuiperspoort in Middelburg een koffieconcert van Eelco Beinema, cello en Leen de Broekert, piano. Er zullen werken gespeeld wor den van Beethoven, Strawins- ky, Saint-Saëns, Fauré en Mendelsohn. Het programma is bij uit stek geschikt voor kinderen. Het concert wordt gegeven ten bate van de ongesubsidiëerde afdeling Voortgezet Onder wijs van de Vrije School Zee land en begint om 11.30 uur, einde 12.30 uur. Entree: kinderen ƒ2,50, vol wassenen 5,00. zigen in een ongedwongen sfeer meegebrachte foto's en materialen uit de geschiedenis met elkaar kunnen bekijken en er over kunnen praten. Wie foto's of ander materiaal heeft dat betrekking heeft op de ge schiedenis van Middelburg wordt uitgenodigd om dat mee te nemen. Ouderen in en buiten de Ja cob Roggeveenhuis zijn van harte welkom. De groep Senioren voor Se nioren is een aantal jaren ge leden ontstaan met medewer king van de Stichting Welzijn Ouderen. Deze ouderen willen hun en thousiasme en kennis over Middelburg graag overdragen aan andere ouderen, zowel in als buiten Middelburg door rondleidingen of middagen zo als deze. MIDDELBURG - Burgers solo is een muziektheaterstuk dat is ontstaan uit de samenwerking tussen Ger Beukenkamp, Fred Emous en Hans Beers van het Amsterdamse toneelgezelschap Toetssteen. Aanstaande zaterdag is het stuk te zien in het Kui- perspoorttheater in Middelburg. Inspiratiebron voor Burgers solo was de dichtbundel Spoon-River Anthology van Edgar Lee Masters. In deze bundel verwerkte Masters 244 getuigenissen in versvorm van bewoners uit een Amerikaans plaatsje, die het leven daar op een onthullende manier be lichten. Bij de verschijning in 1915 veroorzaakte de bundel een groot schandaal. In het stuk komen eerst overledenen aan het woord en dan nabestaanden, familie van de doden. Door hun vertellin gen blijkt de snelle ontwikke ling van de afgelopen vijftig jaar: de invloed van de kerk, de industriële revolutie, eco nomische verschuivingen, we tenschappelijke ontwikkelin gen en de veranderingen in het maatschappelijk denken. De schrijver is Hans Beu kenkamp, regisseur is Fred Emous en de muziek is gecom poneerd door Hans Beers. Vier muzikanten spelen het tijdens de voorstelling. Het begint om acht uur. Plaatsen kan men kopen bij de VVV van Middelburg en Vlis singen, Hij Herenmode en Loek's Boekhandel in Middel burg of aan de zaal. KAPELLE - Vrijdag 18 no vember houdt de Zeeuwse af deling van Vrouwen in de VVD haar algemene najaars vergadering in hotel „De Zwaan", Kerkplein 47, Kapel le. Op de agenda van deze avond staan: behandeling van belangrijke huishoudelijke za ken, waaronder een aantal be stuurswijzigingen, een voor dracht van mr. te Veldhuis, lid van de Tweede Kamer voor de VVD, over het mediabeleid en de actuele politiek. Het begint om acht uur. GOES - Het Nederlands In stituut voor Volksontwikke ling en Natuurvrienden werk (NIVON) afdeling Goes houdt op dinsdag 15 november een dia-avond. Het onderwerp van deze presentatie is „Warmtebron- en modderbaden in Honga rije". Inleider is dokter Griep uit Goes. De bijeenkomst wordt ge houden in de Vrije Evangeli sche Kerk op de hoek van de Tulpstraat/Beatrixlaan in Goes. De aanvang is 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. MIDDELBURG - Zondag 13 november om 14.30 uur begint er weer een bijzondere kerk dienst. Deze interkerkelijke dienst, waarin iedereen hartelijk welkom is, is afgestemd op hen die verstandelijk minder begaafd zijn. Dit maal wordt de dienst gehouden in de Ge- tuigeniskerk in Middelburg. Voorganger is ds. Dondorp. Na afloop is er tijdens een koffiecontact gelegenheid voor ontmoeting en gesprek. als u het mi et ziet zitten doen WIJ het binnen een week GOES. OPRIIGROTE MARKT 7-9 JEL O1100-27982 MIDDELBURG, SEGEEASTRAAT 5 TEL 011 80-12165 OOSTBURG,-burcHTSTRAAT (2 TEL 011 ?0-2O64 grevelingenstraat 16 middelburg 4335 XG tel. 01180-33040 Nu voor jong en oud, voor iedereen de kans op een voor delig origineel Sint Nicolaaskado. De aktie loopt van 10 t/m 26 november Ook tijdens deze aktie zal bij ons kwaliteit voorop blij ven staan. Kwaliteits-pasfoto's en toch direkt klaar Niet alléén voor officiële papieren maar ook om een ander eens mee te plezieren Daarom tijdelijk bij uw kleurenpastoto's een leuk pas- fotolijstje middelburg GOES - Naast Walche ren, Noord- en Zuid-Be veland voert de route van de Internationale Prof- ronde door Midden-Zee land volgend jaar naar alle waarschijnlijkheid voor het eerst ook over Schouwen-Duiveland. Wanneer aan deze plannen gestalte kan worden gegeven wordt het aantal doorkomsten van de ronderenners in Goes drastisch beperkt. Deze, in de laatste ja ren gebruikelijke passa ges, voordat de finish werd bereikt, bleken ach teraf geen succes te zijn. „Althans zeker niet voor ons", laat de voorzitter van het organiserend co mité Piet Louwerse we ten en evenmin voor het publiek. Dit jaar bijvoor beeld hield een flink per centage van het deelne mersveld dat op achter stand was geraakt het reeds voor gezien bij de eerste doorkomst in Goes. En dat was uiteraard weinig bevredigend". Wanneer men er via de nodige vergunningen in derdaad in slaagt om Schouwen-Duiveland in de route te betrekken krijgt men tevens meer HMimiHHiiiiiHiMiiiHiiiaitiitiiiaiiiiiiiaiiMi armslag op een goed af- wachtingsprogramma in Goes af te werken. De laatste keer werd dit in feite een flop. Om dat de ronderenners bij de eerste doorkomst in Goes ver voor lagen op het geplande tijdschema moest daar een aan de gang zijnde demy-koers voor amateurs abrupt worden beëindigd. Dit jaar reden behalve amateurs ook trimmers in de afwachtingswed- strijden. Straks denkt men meerdere catego rieën een kans te geven. „Dat gaan we nog eens rustig bekijken", aldus Louwerse. Bovendien liet Louwerse doorschemeren dat het nog lang niet ze ker is waar zo'n afwach- tingsprogramma zal worden afgewerkt en waar de finish zal liggen voor de profs. Dit kan best eens gaan afwijken van het tot nu toe gebrui kelijke rondom en op de Bergweg. De aankomst voor de profs is daar weliswaar ideaal en dat geldt ook voor hen die actief zijn in de afwachting, maar voor de laatsten zijn de weg gedeelten die in hun „rondje" zijn opgenomen bepaald niet vlekkeloos. Een uitstekend alter natief voor een en ander lijkt Goes-Zuid te zijn. Louwerse daarover: „Daar moet een goed par koers te creëren zijn voor het houden van afwach- tingswedstrijden met start en finish voor de veilinggebouwen. En daar zou dan tegelijk de aankomst zijn voor de profs en eventueel voor amateurs". Ook een amateurronde door Midden-Zeeland op dezelfde dag (zaterdag 19 mei) dat de profs acteren, zit namelijk voorlopig nog in het pakket van het rondecomité. Of al het bovengenoemde in zijn geheel kan worden ge realiseerd moet volgens Louwerse nog worden af gewacht. Maar dat de Ronde van Midden-Zee land voor volgend jaar in een nieuw jasje wordt gestoken staat wel vast. Hennie Kuiper aan de leiding tijdens een eerder gehouden ronde van Midden-Zeeland op de Bergweg. Volgend jaar zullen de renners daar vermoedelijk niet finishen. 1 I h-

Scheldebode | 1983 | | pagina 15