Forum Skulptuur 1983 De Piek houdt week tegen racisme/fascisme Jeugdsoos Veere al jaren in de weer voor eigen honk PZEM verhoogt prijs elektra niet in 1984 Feest bij 10-jarig bestaan Programma Pinksterkapel weer open Lezing schaapherder Markt voor tweede gebruikers Wat is anthroposofie? Dansavond St. Laurens Cursus ziekenverzorging biedt ouderen meer onafhankelijkheid Informatie-avond psoriasis patiëntenvereniging in Goes Van Duyvenvoorde wil zelfstandige vereniging voor Souburg blijven Open huis staatsbosbeheer Programma Controle van bijstand in discussie SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 OKTOBER 1983 307 MIDDELBURG - Za terdag 15 oktober om vier uur opent Jan Hoet, conservator van het museum voor Heden- daagse Kunst in Gent, in het Middelburgse Ab dij complex Forum Skulptuur 1983. Meer dan in voorgaande ma nifestaties van Forum in de herfstvacantie wordt het publiek bij de kunst betrokken. VLISSINGEN - Het Vlissingse jongerencentrum de Piek houdt deze week een actie in het kader van het opkomende racisme en fascisme in Nederland. Voor de actieweek zijn een groot aantal activiteiten gepland die allemaal te maken hebben met het verschijnsel racisme en fascisme. Bogen van elkaar aanvullende cirkels, een werk van het koppel Fortuyn/O'Brien. Zo zijn vier skulpturen in en om het Abdij complex te zien van vier kunstenaars die ver schillende richtingen in de beeldhouwkunst vertegen woordigen. Alice Aycock uit de V.S. maakte een isntallatie in de Wandelkerk die geldt als afsluiting van een rondgang door het eeuwenoude Abdij- complex. De Italiaan Gilberto Zorio gebruikt het Muntplein als decor voor zijn skulptuur en de Fransman Francois Mo- rellet nam het Abdij plein als middelpunt. Carel Visser uit Nederland koos het kleine Ab dijplein. Daarnaast kan iedereen in de Vleeshal zien hoe jonge kunstenaars hun vak zien: de beeldhouwers Fortuyn en O'Brien maakten een installa tie, getiteld On her majesty's secret service. De openheid naar het publiek beantwoordt ook aan de formule die Forum sedert 1977 hanteert, namelijk het optimaal verschaffen van informatie aan het publiek over de kunstenaar en zijn werk. Ook voor het onderwijs zijn er mogelijkheden zich in de belangrijke stromingen in de beeldende kunst te verdie pen. Forum werkt niet met een vrijblijvende confrontatie kunstenaar-publiek. Iedereen kan actief deelnemen aan de workshops van de genoemde kunstenaars en aan de discus sies die na lezingen plaatsvin den. Deelnemers kunnen hier dieper op de onderwerpen in gaan. Dit onderdeel vindt als gebruikelijk plaats in de Kui perspoort. Behalve de kunste naars die hun werk zullen verduidelijken, analyseren de kunsthistorici Paul Groot en Marianne Brouwer - die res pectievelijk de kunstkritiek en de museumpraktijk vertegen woordigen - de algemene the ma's in de beeldhouwkunst. Het programma van zater dag tot woensdag ziet er zo uit: Zaterdag 15 oktober: 16.00 uur: Abdij complex - Opening FOrum Skulptuur 1983 door Jan Hoet, conservator van het Museum voor Hedendaagse Kunst te Gent. „4 Skulpturen in het Abdij complex" van Ali ce Aycock, Gilberto Zorio, Frangois Morellet en Carel Visser. Vleeshal - „On her ma jesty's secret service" installa tie van Fortuyn/O'Brien. 20.30 uur: Lezing/discussie/diaver toning. Samenspraak Jan Hoet Gilberto Zorio. Zondag 16 oktober: 12.00 uur: Lezing/discussie/dia ver toning door Paul Groot: „Ge heugenkunst". 15.00-17.30: Workshop o.l.v. Gilberto Zorio. 15.00-17.30: workshop o.l.v. Ca rel Visser. 15.00-17.30: Work shop o.l.v. Fortuyn/O'Brien. 15.00-18.00: Workshop o.l.v. Frangois Morellet. 20.30 uur: Lezing/discussie/diavertoning door Carel Visser over eigen werk. Maandag 17 oktober: 10.00- 12.30: Workshop o.l.v. Carel Visser. 10.00-12.30: Workshop o.l.v. Fortuyn/O'Brien. 14.00- 16.30: Workshop o.l.v. Gilberto Zorio. 14.00-17.30: Workshop o.l.v. Frangois Morellet. 14.00- 17.30: Workshop o.l.v. ALice Aycock. 20.30 uur: Lezing/dis cussie/diavertoning door Ma rianne Brouwer: „De Nieuwe Beeldhouwkunst?" Dinsdag 18 oktober: 10.00- 12.30: Workshop o.l.v. Carel, Visser. 10.00-12.30: Workshop o.l.v. Fortuyn/O'Brien. 14.00- 16.30: Workshop o.l.v. Gilbretc Zorio. 14.00-17.30: Workshop o.l.v. Frangois Morellet. 14.00- 17.30: Workshop o.l.v. Alice Aycock. 20.30 uur: Lezing/dis cussie/diavertoning door Fra ngois Morellet: „How to survi ve 31 years of systems". Woensdag 19 oktober: 10.00- 12.30: Workshop o.l.v. Carel MIDDELBURG - Gezien bet financiële resultaat dat de PZEM over het lopende jaar 1983 verwacht en gelet op het be grote resultaat voor 1984, heeft de Raad van Bestuur van de N.V. PZEM besloten ook in 1984 geen verhoging van de elektriciteits tarieven toe te passen. Dit zal dan voor de vierde achtereenvol gende maal zijn dat PZEM kleinverbruikers geen hogere tarie ven berekent. Wel zal het vaste bestanddeel in de tarieven wor den verhoogd, maar deze verhoging wordt ongedaan gemaakt doordat de PZEM het brandstofaandeel in de tarieven met het zelfde bedrag verlaagt. Wel blijft de hoogte van de tarieven af hankelijk van de prijsontwikkeling voor olie en gas. De gasta- rieven zullen mogelijk in 1984 met een nog nader te bepalen be drag worden verhoogd. Dit betreft uitsluitend een landelijke prijsverhoging. Een en ander wordt door het energiebedrijf medegedeeld in verband met de PZEM-begro- ting voor het jaar 1984, die vandaag bij de aandeelhou ders (Provincie Zeeland en de Zeeuwse gemeenten) wordt ingediend. Deze begroting be vat, zoals gebruikelijk, onder meer de herziene exploitatie begroting voor het jaar 1983, de exploitatiebegroting voor 1984 en de begroting van de in vesteringsuitgaven 1984. Volgens deze begroting ver wacht PZEM over 1983 nu een winst van 5,9 miljoen. In de oorspronkelij ke begroting voor 1983, opgesteld eind vorig jaar, werd nog een verlies be cijferd van 3,8 miljoen. On danks de lagere brandstofkos ten en hogere exploitatiekos ten, ontstaat voor 1983 een verbetering van 9,7 miljoen doordat nu de rente over het eigen vermogen aan het resul taat wordt toegevoegd en doordat in de herziene begro ting een zogenaamde financie ringscorrectie is ingevoerd, Deze financieringscorrectie is te zien als een aanpassing van de afsq^'rijvineen od basis van de vervangingswaarde voor zover financiering met vreemd vermogen heeft plaatsgevonden. De Raad van Bestuur van de N.V. PZEM is van mening dat in deze tijd van economische recessie het alleszins verantwoord is door middel van de financierings correctie de groei van het eigen vermogen te temperen teneinde de tarieven zoveel mogelijk te stabiliseren. Voor 1984 begroot PZEM een winst van 7,6 miljoen. Hoe wel voor 1984 voor de gassec- tor en de elektriciteitssector een lager resultaat wordt be groot van resp. 0,7 miljoen en 0,6 miljoen, is dank zij een hogere financieringscorrectie in 1984 het totaalresultaat naar verwachting toch 1,7 miljoen hoger dan in 1983. De investeringsuitgaven voor 1984 worden begroot op ruim 72 miljoen en zijn hier mede .vrijwel gelijk aan de verwachte uitgaven voor 1983. In deze investeringsuitgaven zijn de kosten voor ombouw van de olie/gas-gestookte ke tels naar kolen/gas-gestookte niet beerenen. Visser. 10.00-12.30: Workshop o.l.v. Fortuyn/O'Brien. 15.00- 16.30; Workshop o.l.v. Gilbertc Zorio. 14.00-17.00; Workshop o.l.v. Alice Aycock. 20.30 uur Lezing/discussie/diavertoning door Alice Aycock over eiger werk. Dagelijks: audiovisuele er diapresentaties: Alice Aycock Gilberto Zorio, Frangois Mo rellet, Carel Visser, Fortuyn/ O'Brien e.a. Abdijcomplex dagelijks 10.00-17.00: Vier Skulpturer van Alice Aycock (Wandel- kerk), Gilberto Zorio (Munt plein), Frangois Morellet (Ab dijplein), Carel Visser (Kleir Abdij plein), tot 20 november tt zien. Vleeshal. 10.00-17.00: In stallatie „On her majesty's se cret service" van Fortuyn/ O'Brien. Tot 23 oktober te zien. Informatie en inschrijving bij Forum, Bellinkstraat 25 M'burg, 01180-28301 of 36355. VLISSINGEN - Zaterdag 15 oktober wordt aan de Emma- straat 10 in Vlissingen de to taal vernieuwde Pinksterka pel heropend. De opening wordt verricht door de zen dingspredikant A. Cawston. Het begint om halfdrie. MIDDELBURG - Jan Boom, bekend schaapherder in het Verdronken Land van Saeftinghe, houdt 18 oktober een lezing in het wijkcentrum Zuiderbaken in Middelburg- Zuid. Hij doet dit op uitnodiging van het comité Zeeland van het Wereld Natuur Fonds. Het is de eerste keer dat Jan Boom, mede aan de hand van dia's, tijdens een bijeenkomst een toelichting geeft op het bewei dingsproject in het bekende natuurgebied. Het W.N.F. heeft belangrij ke funanciële bijdragen gele verd voor de bouw van een stal en voor de verdere uit bouw van de schaapskudde, die nu uit ruim driehonderd dieren bestaat. De ontwikkelingen rond het Verdronken Land van Saef tinghe staan momenteel sterk in de belangstelling door het beheersplan dat de Stichting Het Zeeuwse Landschap voor dit natuurgebied heeft opge steld. Dat plan voorziet er on der meer in dat het schapen bestand in het Verdronken Land uitgroeit tot twaalfhon derd schapen. De toegang is 2,50 per per soon. Iedereen is welkom. Het begint om acht uur. OOST-SOUBURG - Zater dag 12 november houdt de buurtvereniging Van Duyven- voorde voor de eerste keer een „Tweede Gebruiksmarkt" en wel van tien tot drie uur in wijkgebouw de Schuur en Soos '82 aan de Middelburgse- straat 113 in Souburg. Men kan er terecht voor tweedehands kleding, boeken en speelgoed, terwijl er ook een rommelmarkt gehouden wordt. Kleding, boeken en speelgoed kunnen worden in geleverd bij Truus Minke, Westerscheldestraat 65. Men bepaalt zelf de prijs, die dan door het buurthuis vermeer derd wordt met vijftig cent. Spullen voor de rommel markt kunnen worden afgege ven bij de jongerensoos aan de Middelburgsestraat dinsdag van zeven tot negen uur 's avonds. CADZAND/MIDDELBURG Het Studiecentrum voor Anth roposofie in Zeeland houdt van maandag 17 tot en met vrijdag 21 oktober een werkbijeenkomst in het vormingscentrum Hede- nesse in Cadzand. De bijeenkomst is bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in anthroposofie, speciale voorkennis is niet nodig. trum voor Anthroposofie in Zeeland, Seisdam 20, 4331 NT Middelburg, telefoon 01180- 34646. Het programma heeft als titel „Ontmoeting met anthro posofie". Er staan onder meer inleidingen, lezingen en anth- roposofische bewegingskunst (eurythmie) op het program ma. De deelnemers kunnen daarnaast kiezen uit drie werkgroepen: Omgaan met de aarde, waarbij onder meer ge sproken wordt over landbouw," milieu en energie; cultuur over wetenschap, kunst, reli gie en moraliteit en het sociale vraagstuk over inkomen, be lasting en werkloosheid. De deelnemingskosten be dragen driehonderdzestig gul den inclusief maaltijden en lo gies. Nadere inlichtingen kan men krijgen bij het Studiecen- SINT LAURENS - Vrijdag avond 21 oktober houdt de wijkvereniging St. Laurens een dansavond in het wijkcen trum aan de van Dittersstraat in Sint Laurens. Muzikale medewerking ver leent „De Melodia's" uit Re- nesse. Tevens zal het Rad van Avontuur gedraaid worden, waarmee mooie prijzen te winnen zijn. De toegang is gratis. Aanvang 20.30 uur. Iedereen is van harte welkom. MIDDELBURG - Woensdag 12 oktober begint een serie bij eenkomsten voor ouderen in Middelburg over het onderwerp „ziekenverzorgng thuis". Ouderen, die enige kennis en ervaring willen opdoen in huiselijke ziekenverzorging, worden uitgeno digd aan deze serie mee te doen. Wanneer men - door deze cur sus wijzer geworden - met elkaar in het gezin de meest noodza kelijke dingen zelf kan opvangen, hoeft men niet onnodig af hankelijk te zijn van familie, buren, arts of wijkverpleging. De Kruisvereniging Wal- cheren-Oost en de Stichting Welzijn Ouderen, die deze cursus gezamenlijk organise ren, willen hiermee ingaan op de behoefte aan zelfredzaam heid die bij steeds meer oude ren wordt geconstateerd. De cursus zal praktisch gericht zijn: inrichting van de zieken kamer, oefenen in in- en uit bed helpen, verzorgng op bed, medicijnengebruik en tips over voeding voor zieken zul len aan bod komen. Al doende zullen ze ook met elkaar aan de praat raken over zaken als: wat betekent ziek-zijn, hoe ga je dan met el kaar om, van welke rechten kun je gebruik maken in het kon takt met arts en wijkver pleging, het belang van zelf zorg en zelf-hulp. De cursus wordt gehouden op de woensdagen 12,19, 26 ok tober en 2 en 9 november. De bijeenkomsten vinden plaats in het nieuwe wijkgebouw „het Kruispunt" van de Kruis vereniging aan de Mortiere straat. Elke bijeenkomst be gint om 10.00 uur en eindigt om ongeveer 11.30 uur. Op de eerste bijeenkomst zal het definitieve programma worden vastgesteld op grond van de wensen en vragen van de deelnemers. Als deskundi gen zullen meewerken de wijkverpleegkundigen. Aan deze cursus kunnen maximaal 15 ouderen deelnemen. Aan deelnmae zijn geen cursuskos- ten verbonden. Inlichtingen en opgave: Stichting Welzijn OUderen, Schuttershofstraat la te Mid delburg, tel. 01180-27537. Aan geraden wordt niet te lang te wachten met opgave gezien het beperkt aantal plaatsen. Woensdag 12 oktober is de Piek 's middags vanaf 14.00 uur geopend; dan kan men een expositie van de Westduitse graficus en jurist Klaus Staeck bezichtigen en tevens zal er een stand zijn van het COC-Walcheren waar men in formatie kan krijgen over ho mofilie en fascisme. Woensdagavond wordt om 21.00 uur een film gedraaid over het werk van de Ameri kaanse kunstenaar John Heartfield die in de jaren '30 door middel van zijn kunst werken tegen het fascisme ageerde. Donderdagmorgen en -mid dag wordt om 10.00 uur en 14.00 uur een videofilm ge draaid van de Anne Frank Stichting en kan wederom de expositie van Klaus Staeck worden bekeken. Tevens is er informatie over de Anne Frank Stichting te krijgen en is er een informatiestand van het Moluks Documentatie Centrum. Donderdagavond wordt in de bar van de Piek de video „My country, my hat" ge draaid, een video over het ra cisme in Zuid-Afrika. Het is een racistische thriller over een Zuidafrikaanse vuilnis man die een neger vermoord, omdat hij hem ervan verdenkt zijn mooie Stetson te hebben gestolen. Ook op deze avond is de expositie van Klaus Staeck te zien. Vrijdagmiddag 14 oktober worden er een aantal video films gedraaid over het fascis me nu, o.a. over het National Front in Engeland. Vrijdag 14 oktober om 20.30 uur begint een optreden van de Suri naamse toneelgroep „Ma- kandra" en het Surinaams muziek- en dansgezelschap „Redi Dron". Beide groepen maken deel uit van het „Suri naams Volkskultureel Assem blee" te Utrecht. „Makandra" maakt politiek theater, via to neel en gedichten ontrafelen zij de oorzaken van de tweede rangspositie van de Suri naamse arbeiders en jongeren. „Redi Dron" brengt revolutio naire liederen over de proble men die Surinamers in Neder land tegenkomen en over de oorzaken daarvan. Zaterdag 15 oktober tenslot te is er 's avonds om 21.00 uur een optreden van de Zeeuwse reggae-formatie The Gideons. De toegangsprijs hiervoor be draagt 5,-. Deze week wordt georganiseerd in samenwer king met het Zeeuws Steun punt voor Kunstzinnige vor ming en Volwasseneneducatie, de stichting Surinamers en Antillianen Zeeland, COC Walcheren, Provincie Zeeland, jongerencentrum Midgard, het Moluks Deocumentatie Cen trum en vele anderen. Voor de actieweek zijn nog enkele medewerkers nodig. Wie belangstelling heeft kan bellen naar de Piek, tel. 01184- 16791. GOES - De Psoriasis patiëntenvereniging Brabant-Zeeland houdt donderdag 13 oktober een informatie-avond in het Ver pleeghuis Ter Valcke in Goes. De avond begint om acht uur. Psoriasis is een hardnekkige huidaandoening, die onder meer wordt gekenmerkt door een te snelle groei van huid cellen, waardoor schilferende witte plekken ontstaan, vaak op knieën en ellebogen, maar ook op andere plaatsen van het lichaam. Ongeveer vier procent van de Nederlandse bevolking lijdt aan deze hin derlijke, erfelijke, maar beslist niet besmettelijke aandoening. Vaak kan de huidaandoe ning aanleiding geven tot al lerlei problemen. Tijdens de informatiebijeenkomst zal worden gesproken over pso riasis in combinatie met Rheumathoide Artritis door professor van Romunde van de Erasmusuniversiteit in Rotterdam. Daarna is er gele genheid tot het stellen van vragen over dit onderwerp. SOUBURG - De buurtvereniging Van Duyvenvoorde in Sou burg voelt niets voor de plannen van de gemeente Vlissingen om ondergebracht te worden in de Stichtingen van Sociaal Kultu- reel Werk en Sociaal Culturele Aktiviteiten. De buurtvereniging vindt dat de eigen goed lopende ver eniging de eigen autonomie niet moet opgeven en dat de dertig vrijwillige medewer kers zich niet ten dienste moe ten stellen van de nieuwe stichting. Het bestuur van de buurt vereniging noemt een stich ting een ondemocratische vorm en vindt de centralisti sche manier van werken bo vendien te duur. Men wil niet afwijken van de „goede weg van de decentralisatie". Het bestuur vraagt zich af voor wie het welzijnswerk er eigen lijk is: voor de welzijnswer kers of voor de bewoners van Vlissingen. Ook is hen niet duidelijk op welke manier er door deze fusie uiteindelijk bezuinigd wordt. Het bestuur van de buurt vereniging heeft zich dan ook uitgesproken voor een eigen en autonome vereniging en het maken van eigen program ma's en een begroting, onaf hankelijk van elke stichting. Ook vindt men dat de subsi dies waar de vereniging recht op heeft rechtstreeks van de gemeente moeten komen. Wel zou het nodig zijn in Vlissin gen een coördinator te benoe men die er voor moet zorgen dat er niet onnodig dubbele activiteiten plaatsvinden. VEERE - Al heeft de jeugdsoos Veere al zeven jaar geen eigen onderkomen, toch heeft de soos zijn nut in een kleine gemeen schap als Veere wel bewezen. Al tien jaar draait de soos vrij succesvol. Vrijdag 14 oktober vieren de leden dat in het verval len gebouwtje aan de Mijnsherenweg met een feestavond die om half acht begint na een rondwandeling van Veere's Genoegen door het dorp. Na de oprichting n 1973 maakte de soos een bloeiende periode door. In die tijd waren er 90 tot 100 leden, erg veel voor zo'n kleine gemeenschap. Maar, na drie jaar moest de soos het eigen gebouw delen met de wijkvereniging. Er ontstonden problemen met de wijkvereniging, de buren en de gemeente over ondermeer de inrichting van het gebouw en geluidsoverlast. De soos was zijn vrijheid en wat later het eigen gebouw kwijt. Na maanden zoeken konden de leden hun intrek nemen in een oud huisje aan de Mijns herenweg. Het bestuur zette alles op zijn kop om de jeugd te kunnen geven waar ze recht op had. Zeven jaar lang is er geprobeerd een eigen gebouw neer te zetten. Tot op heden is dit nog niet gelukt, er is ge noeg gerekend en getekend, maar de onderhandelingen bleven steken op geld of een geschikte plaats. Na jaren van het kastje naar de muur ge stuurd te zijn, gaat het er nu op lijken dat er iets aan zit te komen. In de week van 26 september jl. is er een artikel 19 procedu re (wijziging bestemmings plan) op gang gekomen voor een soosgebouw op het oude VEERE - Van zaterdag 15 tot en met zondag 23 ok tober, in de herfstvacantie dus, houdt Staatsbosbe heer open huis. Dat bete kent dat enkele natuurge bieden van deze organisa tie vrij toegankelijk zijn. Van aanstaande zaterdag tot woensdag 19 oktober is de kampeerboerderij van Staatsbosbeheer aan de Landschuurweg 5 in Veere ingericht als informatie centrum. Bezoekers kunnen er aan de hand van diabeelden en een bescheiden expositie eens kennismaken met het werk van de rijskdiens.t Iedereen kan er te weten komen wat nederland nog aan bos, hei en andere mooie landschappen te bieden heeft. Medewerkers van Staatsbosbeheer geven bezoekers desgewenst meer informatie. Bij de kampeerboerderij staan een aantal machnes en werktuigen die bij het be heer van natuurgebieden worden ingezet. Aansluitend kan - als men dat wil - een wande ling worden gemaakt door het Veerse bos. Daarnaast heeft Staatsbosbeheer twee fietsroutes van rond 35 kilometer uitgezet. De routes lopen door „twee terreinen van de dienst na melijk het krekengebied bij Veere en de landgoede ren Westhove en Duibeek bij Domburg. Speciaal met het oog op de daar aanwezige planten en dieren heeft de dienst een wandeltocht uitgezet door de bossen en duinen van Westhove. De start is bij het Biologisch Museum. Van zaterdag tot en met woensdag aanstaande is het zelfs mogelijk de wan deling onder leiding van de boswachter te maken. De start is dan om half drie 's middags. sportveld Veere. In nauwe sa menwerking met de gemeente wordt hier stevig aan gewerkt. Het is nu tot de Veerse raad doorgedrongen dat er iets moet gebeuren voor de jeugd vereniging en er is financiële steun toegezegd. Nu is het afwachten of de buren bezwaar maken. Zo ja, dan kan het nog heel wat jaartjes duren voordat de eer ste steen verlegd kan worden. Ondanks alles heeft het be stuur besloten het gebouw aan de Mijnsherenweg tóch op te knappen, zodat de jeugd - die al drie jaar in de rotzooi zit - over een goed en veilig onder komen kan beschikken. Na ruim 10 jaar vechten voor een volwaardig bestaan van hun vereniging laat het bestuur zich nu niet meer van de weg rijden, daar is té veel lesgeld voor betaald. De aanhouder wint is de stelregel van het be stuur. Het programma van de feestweek ziet er zo uit: Vrijdag 14 oktober: 19.00 uur: rondgang door Veere m.m.v. Veere's Genoegen. 20.00 uur: Openingsavond in het vereni gingsgebouw. Toegang gratis. Zaterdag 15 oktober: 20.00 uur: Kampvuur bij de soos, Mijnsherenstraat 1. Toegang gratis. Zondag 16 oktober: 14.00 uur: Roei-estafette, start bij het Havenhoofd. Maandag 17 oktober: Voor deze dag is er niets georgani seerd. Dinsdag 18 oktober: 20.00 uur: Film van Ftud Soence'- Terence Hill in het vereni gingsgebouw. Leden 2,50, niet-leden 3,50. Woensdag 19 oktober: 20.00 uur: Aerobic danceles in het verenigingsgebouw. Toegang gratis. Donderdag 20 oktober: Dag je winkelen in Amsterdam. Vrijdag 21 oktober: 14.00 uur: Sportmiddag in de sport zaal op Zanddijk. Toegang gratis. Zaterdag 22 oktober: 08.00 uur tot 16.00 uur: Tandemma rathon door Veere. De start is bij het soosgebouw. 20.00 uur: Gouwe ouwe show in het vere nigingsgebouw. Leden ƒ3,50, niet-leden 4,50. OOST-SOUBURG - Het Komitee Vrouwen in de Bij stand houdt in samenwerking met Fiom-Zeeland een open avond voor geïnteresseerden met als theam: Taak en func tie van de controlerend amb tenaar. Aan de orde komen onderwerpen als: Wat ver staat men onder economische eenheid en economische be langengroep. De heer L.A. Vorthoren, di recteur van de Gemeentelijke Sociale Dienst in Middelburg houdt een inleiding, waarna er gelegenheid is tot discussie. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 13 oktober aan vang 20.00 uur, in De Zwaan, Kromwegesingel la te Oost- ^oiihiirc

Scheldebode | 1983 | | pagina 7