Zeebanket centraal op promotiedag Vlissingen Nederlands elftal tegen Zeeuwse selectie het weten waard Scheldebode-kringetje Zeeuwse avond Wie verloor kleding in oranje zak? Expositie in Inforwinkel Kwaliteitsfolk van Markim és Kolinda in de Piek Concert ONDA UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Slager Maliepaard doet nog in paardevlees New Orleans syncopators Concert Belgisch kwartet Westerhout opent Majoretten Festival Red Dragon in Zoutelande SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 305 f Hm: HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER VLISSINGEN - Vis, schaal- en schelpdieren staan centraal op een pro motiedag in Vlissingen, donderdag 22 september. Deze dag wordt georgani seerd door Zeeland-Maga zine in samenwerking met Best Western Hotel Piccard, het Produktschap voor Vis en Visprodukten en het ministerie van Visserij. Een groot aantal Zeeuwse bedirjven zullen aan deze dag meewerken. De hele peresentatie is vooral ge richt op de kleinhandel, horeca en supermarkten. Er zal voorlichting gegeven worden over de verschil lende produkten en de Ver eniging van Zeeuwse Chef Koks verzorgt een culinaire show. De Provinciale WV heeft speciaal voor deze dag ook een fototentoonstelling over Zeeland ingercith. Het produktschap voor uis en visprodukten verzorgt een video-film. De promotie dag is gratis toegankelijk in hotel Piccard van twaalf tot twaalf uur. Gekoppeld aan deze dag wordt er 's avonds vanaf acht uur een zogenaamde Zeeuwse avond gehouden in Piccard. Ook hier wor den diverse hanies en scho tels gepresenteerd met vis produkten. Het hoogtepunt van de avond is het presenteren en aanbieden van de lang speelplaat Zeeland Plat 4. De plaat wordt door pla tenproducent Ivory Towers aangeboden aan mevrouw Boertien, de echtgenote van de commissaris der konin gin. Het wordt een extra feestelijke gebeurtenis, om dat dit de honderdste Plat- plaat is, die na vijf jaar op de markt verschijnt. De he le dag zal de NOS aanwezig zijn om opnamen te maken voor de rubriek van Geivest tot Gewest. VLISSINGEN/SOUBURG - In de periode van 31 augustus 1983 tot 7 september 1983 zijn bij de gemeentepolitie Vlissin gen de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljetten, bromfietshelm, schooletui, badstoffen hoeslaken, 2 over hemden, kleding in oranje zak, gouden oorknop, 3 sleutels aan donkerrood label, 4 sleutels aan sleutelhanger, 6 sleutels in etui, 3 sleutels in bruin etui, 4 sleutels aan opener, rode tas met sportkleding. Aangegeven dieren: in asiel: cypers met witte gec. kater, wit/zwarte kater - 3 mnd. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur; 14.00-16.00 uur. In deze periode werden bij de gemeentepolitie te Oost- Souburg aangegeven: beige jack, 3 sleutels in bruin etui, bruin mapje met foto. MIDDELBURG - Tot woensdag 21 september is er een expositie te zien in de Mid delburgse Informatiewinkel (Simperhuisstraat 5) van zes tien pentekeningen, vervaar digd door A. van der Velden en Ph. Bakx. Tevens is er van deze wer ken een boekje verschenen, uitgegeven door Barad-Dür- beheer. Het is verkrijgbaar bij boekhandel Fanoy, boekhan del van Bethem &Jutting en bij de eerder genoemde infor matiewinkel. VLISSINGEN - De Hongaarse kwaliteitsgroep Makam és Ko- linga geeft vrijdag 16 september een folkconcert in de Piek, Hel- lebardierstraat Vlissingen. Het enige optreden van deze groep tot nu toe in Nederland - vorig jaar februari tijdens het Muziekcentrum Vredeburg Festival - riep zeer lovende re acties op. Het tweeduizend mensen tellende publiek bracht Makam és Kolinda tot twee maal toe een staande ovatie voor hun „bijzonder muzikale en ingenieuze mu ziek", zoals NRC-Handelsblad oordeelde. De naam van deze zesmans- groep beschrijft een oude, oor spronkelijk uit Perzië stam mende stijl van muzikaal en instrumentaal improviseren. De muziek bestaat dan ook uit improvisaties gecombineerd met traditionele invloeden uit Oost-Europa en de Balkan, overgoten met een jazzy saus. Zo ontstaat er een geluid dat absoluut onvergelijkbaar is met andere groepen. Het concert begint om half- Brandende Liefde is na Turks Fruit de tweede roman van Jan Wolkers, die een regisseur inspireerde tot het maken van een film. De in Zeeland gebo ren regisseur Ate de Jong be werkte het boek tot een film script, zonder overigens ver van de inhoud af te wijken, zo staat in de persmap te lezen. Deze „film van uitersten" (persmap) draait om de kunst schilder Jan Bosman. Hij leidt een zwierig bestaan in Parijs als een overlijdensbericht hem terug naar Nederland trekt en naar een nooit vervulde liefde. Die liefde (Anna, gespeeld door Monique van de Ven) woont in Villa Betty. In dit pronkstuk van een koloniale tabaksmagnaat zwaait nu kleindochter mademoiselle Bonnema de scepter. Haar halfdemente vader woont op de zolderverdieping van de villa, die somberheid, doem en verval uitademt. Jan, destijds student aan de kunstacademie, en zijn bra- nieschoppende vriend Kees zijn vastbesloten de wereld te veroveren. Het talent is aan wezig. Met het oog op een in ternationale carrière volgen zij bij mademoiselle Bonnema Franse lessen; zij heeft name lijk een belangrijke stem bij de jaarlijkse toekenning van de felbegeerde studiebeurs voor Parijs. Jan en zijn vrien den sloven zich uit om bij haar in de gunst te komen. Jan komt er in aanraking met de beeldschone Anna, „puur Titiaan". Ze woont op de eerste verdieping met een violist. Hij probeert haar zo ver te krijgen dat ze voor hem poseert en gaat zelfs zo ver de zorg voor de ziekelijke vader op de zolderverdieping op zich te nemen, zodat hij in de kel der van de villa kan wonen. Jan kan zo Anna blijven ont moeten, maar verder dan een platonische liefde komt het niet. In het diepste geheim schildert Jan intussen zijn in zending voor de studiebeurs naar Parijs. Het wordt een variant van een klassiek meesterwerk van Tintoretto en een eerbetoon van de jeugd aan de ouder dom. Het heet Suzanna en de grijsaard, waarvoor een ster vende vader Bonnema en de zwangere Anna model staan. Mademoiselle Bonnema hecht zich langzamerhand aan haar leerling en huisgenoot. Totdat blijkt dat Jan per toeval het mysterie uit haar jeugd heeft ontrafeld. De film gaat in ver schillende theaters in het land donderdag aanstaande in pre mière, onder meer in Vlissin gen. Alhambra 1, donderdag, vrij dag, maandag tot en met woensdag acht uur, zaterdag zeven uur en half tien, zondag twee, zeven uur en half tien Helemaal in je blootje Porno Alhambra 1, vrijdagavond elf uur. Achttien jaar An Bloem, het drama van de vrouw die de loop van haar le ven ingrijpend wil verande ren, gaat de derde week in Alhambra 2, donderdag, vrij dag en maandag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag, zeven uur en half tien The Victory of Bruce Karate Alhambra 2, vrijdagavond elf uur Dik Trom knapt het op Alhambra 2, zondagmiddag twee uur, alle leeftijden negen. Kaarten zijn voor f 110,- in voorverkoop ver krijgbaar bij de Culturele Raad aan de Badhuisstraat 104, tel. 01184-14928. MIDDELBURG - Zondag 18 september geeft het senioren orkest van ONDA Middelburg een concert in de Abdij in Middelburg. Het concert be gint om kwart over elf en gaat alleen bij goed weer door. MIDDELBURG - Enige weken geleden is de slagerij in het winkelcentrum Welsinge in Middelburg overgenomen door de heer en mevrouw Maliepaard. In hun zaak aan de Thi-r bautstraat 33 verkopen ze al lerlei soorten vlees en vlees waren, waaronder ook paar devlees. Dit laatste is bij steeds minder slagerijen ver krijgbaar. „Toch is er veel vraag naar", is de ervaring van Maliepaard. „Ik merk het duidelijk, dat een aantal klan ten speciaal daarvoor komen, niet alleen de mensen uit de buurt, maar uit de hele stad. Behalve over het paardevlees heb ik ook verder veel leuke reacties gehad sinds de over name van de zaak. Ik probeer de klanten dan ook eerste klas vlees te bieden, maar wel te gen betaalbare prijzen, want dat is toch iets, waar men te genwoordig zeker op let". MIDDELBURG - Zaterdag 17 september wordt het zeven de oude stijl jazz seizoen ge opend met een optreden van de New Orleans Syncopators in de Schouwburg in Middel burg. Het optreden begint om ne gen uur. De band is ontstaan in 1954 onder leiding van Jan Burgers. Hoewel de stijl in de loop der jaren wel een wat modernere klank heeft gekre gen, kenmerkt de band zich nog altij door een heel eigen geluid. Organisatie JASZ (Jazz Activiteiten Stichting Zeeland). VEERE - Het Belgische Kla rinetten Kwartet onder lei ding van Marcel Hanssens geeft zaterdag 17 september een concert in de Grote Kerk in Veere. Het kwartet bestaat verder uit Jacques d'Hondt, ALbert roland en George de Kerpel. Het kwartet is gevormd in 1960. Vanaf het eerste begin heeft Hanssens gezorgd voor een heel eigen repertoire dat speciaal voor dit kwartet ge schreven werd. Door de bezet ting, een es-klarinet, twee Bes-klarinetten en een Bas klarinet vormt dit kwartet een uniek ensemble. Het concert in Veere begint om acht uur. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kerk, zowel op de avond van het concert, als in voorverkoop. MIDDELBURG - Maandag 19 september vindt er in Middel burg een voor Zeeland uniek evenement plaats. Dan komt het Nederlands voetbalelftal naar Zeeland. De nationale selectie van bondscoach Kees Rijvers, nog zwaar in de slag voor een plaats bij het Europees kampioenschap van 1984, bereidt zich hier drie dagen voor op een vriendschappelijke ontmoeting met België (woensdagavond in Brussel). Die maandagavond, dus vrij kort na de aankosmt, wordt op het hoofdveld aan de Na dorst in Middelburg een wedstrijd gespeeld tegen het Zeeuws (amateur) elftal. Dit evenement is weer tot stand gekomen dank zij de in zet en de contacten van de Goese organisator Cees Blo- maard. Eerder al bracht hij bekende clubs als Anderlecht, Lokeren, Beveren, maar ook Feyenoord, FC Den Haag en al drie keer de Belgische natio nale selectie naar Zeeland. Juist het Belgische succesvolle verblijf en de gesprekken tus sen de Belgische bondscoach Guy Thijs en Kees Rijvers hebben bijgedragen tot de wedstrijd van maandagavond. Uiteraard zijn aan de orga nisatie hoge kosten verbonden. De voetbalvereniging Middel burg is ingesprongen voor de organisatie van de wedstrijd en laat zich bijstaan door sponsors als De Hooizolder en drukkerij Meulenberg. De wedstrijd in Middelburg be gint om halfzeven en de toe gangsprijzen zijn 12,50 voor een overdekte zitplaats, 7,50 voor een staanplaats en ƒ3,- voor kinderen en AOW'ers. De kaarten zijn ook in voorver koop verkrijgbaar. Vanaf zon dag kunnen kaarten gekocht worden bij de voetbalvereni ging Middelburg zelf aan de Nadorst, bij sporthuis Jan Jongepier en bij het KNVB- bureau, afdeling Zeeland, aan het Molenwater in Middel burg. Het kan niet op voor het Zeeuws (amateur) elftal. Deze selectiegroep heeft nu al ge speeld tegen België, Feyen oord, een elftal van Zeeuwse profs en nu weer tegen het Ne derlands elftal. Het is boven dien een van de betere selec ties van de laatste jaren, met VLISSINGEN - De opbrengst van het jaarlijks Vlissings Ma joretten Festival gaat deze keer naar het Foster Parents Plan. Het festival trekt elk jaar weer rond de zevenhonderd be zoekers en organisator, de Showrgroep Vlissingen schenkt de opbrengst elk jaar aan een goed doel. Het festival is dit jaar op zaterdag 17 sep tember in het Scheldekwartier. Burgemeester Westerhout opent het feest 's morgens om hn 1 fti ori een sterke inbreng van kam pioen Breskens: keeper Rob Gruben, voorstopper Willy de Jager, middenvelder Rob de Muijnck en spits Bram van de Broeke. Arnemuiden neemt in de verdediging deel met Klaas en Jos van Belzen. Niet met Jaap Meerman, want dit komt nu voor Vlissingen uit. Van Middelburg zijn keeper Johan Dijkhuizen en middenvelder Johan le Conté aanwezig. Jan Hamelink en Franz van der Pijl (uitblinker tegen Feyen oord) zijn van Hoek, Nico Bouwman komt van AZW, Paul van Kouteren van Sluis kil, Peter de Waard van Ka- pelle (het meespelen van de laatste is onwaarschijnlijk, in verband met zijn werk in het buitenland), Eugene Fagg en Gerard Schipper zijn van Oostkapelle. Omdat Jo de Waal voor het Jeugdplan Nederland actief is (selectie-wedstrijden) wordt het Zeeuws elftal gecoacht door Wies van Avermaete uit Sluiskil (vroeger trainer van Breskens en nu lid van de technische commissie van de afdeling). Verzorger is Ton Sheilds en Lou Traas is weer begeleider. Er is ook voor een prof-scheidsrechter gezorgd. De bekende Ignace van Swie- ten uit Eindhoven komt flui ten en de grensrechters zijn Lou Eikenhout uit Middelburg en Wim Vermeulen uit Sou burg. En dan het Nederlands elf tal. De selectie van Kees Rij vers (in ieder geval met Piet Schrijvers, Ruud Gullit, Peter Houtman, Marco van Basten, Gerald Vanenburg, Bennie Wijnstekers, Edo Ophof, Ro nald en Erwin Koeman en het is gezien het moment van spe len tegen België lang niet on denkbaar, dat de bonscaoch nog een beroep doet op Simon Tahamata, René van der Gijp en misschien zelfs wel Ruud Krol en Van Breukelen) komt die maandag bijeen in hotel Kamperduin, speelt maandag avond om halfzeven in Mid delburg, gaat dinsdag vissen op de Oosterschelde, traint ook wat, daarna op woensdag ook nog een lichte training en dan op weg naar Brussel. Pas een week tevoren zal de bondscoah zijn definitieve se lectie bekendmaken. Gegevens voor deze rubriek moeten uiterlijk de mijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. v.d. Griek, Badhuisstr. 46, tel. 12950. Zo. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kempenaerstr. 2, tel. 79791, hele weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. B. Pont, Hammerskjöldlaan 39, tel. 37393. Zo. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721 .Spreekuur voor spoedge vallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. Bouwmeester, v.d. Moerstr. 15, Ar nemuiden, 01182-1308. Zo. Per- quin, Park de Moucheron 24, Mid delburg, 01180-29980. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, 01185-2190. Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan- de, Meiiskerke en Biggekerke - Vrij. 18.00 uur tot zon. 24 uur Noorlander, Middelburgsestr. 94, Koudekerke, 01185-1231. Oost kapelle, Serooskerke, Grijpsker- ke en Veere - Za. en zo. Ooster- hoffMarkt 10, Veere, 01181 -271 Vlissingen - Vrijd. 16 tot vrijdag 23 sept. Lastdrager, C. v. Perestr. 1tel. 61593. Middelburg - Vrij. 16 tot vrij. 23 sept Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Za. en Zo. de Looff, Badhuisstr. 140 Vlis singen, 01184-13881. Dierenartsenmaatschap Vlis- singen-Middelburg - Za., zo. voor kleine huisdieren, Schofaerts, 01184-14699 (b.b.b. 01185-2069). Dierenartsenpraktijk Middel burg - (Grote huisdieren) 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen-stad - Za. en zo. Burgers, 01180-29264, West-Soubura, Paoeqaaien- ZOUTELANDE - Zaterdag 17 september treedt de hard- rockformatie Red Dragon op in Disco Royal in Zoutelande. Het optreden begint om ne gen uur. Red Dragon is af komstig uit Tilburg en bestaat uit Benno van Gerven drums, Kees Jacobs vocals, synthesi zers, Huub Jacobs basgitaar en René Jacobs leadguitaar. Het repertoire van Red Dra gon is erg afwisselend van ballads tot scheurende ak koordenschema's. Er staan en kele covers op het repertoire, namelijk songs van The Godz, Saxon en Saracen. Ze worden omlijst door eigen werk. De teksten worden geschreven door Kees, terwijl de muzikale ideeën hoofdzakelijk van René komen. MIDDELBURG - Staat uw foto in het kringetje? Meldt u zich dan even op ons kantoor in de Torenstraat in Vlissin gen en u kunt profiteren van de aanbiedingen van de Mid delburgse winkeliers. De gulle Middelburgse ge vers zijn: Foto Harry Verschueren, Lange Delft 46, stelt beschik baar een fotocadeaubon van 5,-. Hotel café-restaurant De Huifkar, Markt 10, stelt be schikbaar koffie met gebak voor twee personen. Bijou Tassenhuis, Lange Delft, stelt beschikbaar een sleuteletui. Vleeshouwerij A. Sturm, Veersesingel 90, stelt beschik baar een Vz pond eigenge maakte rookworst. Reclamestudio L'Oiseau, Rozemarijnstraat 14, tel. 01180-35144, 10,- korting op handgeschilderd naambordje. Pannekoekhuis „De Kabou terhut", Oosterkerkplein 8, gratis pannekoek met koffie. Fruitspecialist Van der Hie- len-Nijsse, Langeviele 41, stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optiek Focus, stelt beschik baar een briletui. Babyhuis De Weefstoel, Langeviele 3, stelt beschikbaar een cadeaubon van 10,-. Viscentra Poppe, Markt 39, gratis 1 kg. gebakken schol. ^burg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Za. zo. Cok, 01180-13418. Alle werkdagen spreekuur door Balenburg 84-86, 01184-67181 Oost-Souburg en Ritthem - Dagelijks spreekuur van 17.00- 17.30 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Za. zo. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk Zo. 10.00 uur parochiekoor. Paauwenburg Open Hof Zo. 11.00 u. eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk Zat. 19.00 u. hrenkoor (greg) zo. 9.30 u. dameskoor. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk Za. 19.00 en zon. 10.00 u. Hoeksteen, zo. 11.30 u. Domburg Zo. 8.45 u. Zoutelande zo. 10.00 u. Bethesda St. Josephzieken- huis - Zo. 10.00 u. dhr. Heems kerk. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Kanaalstraat Zo. 9.30 u. Ds. Melse, Oranjeplein zon. 9.30 u. ds. v. Buiren, 19.00 u. ds. den Hollander (Oost Kapelle). Bejaardenhuis Zoute Viever - 19.00 u. ds. v. Egmond. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, Damplein 12, geen opgave. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Zo. 9.30 ds. Borgdorff, 16.30 u. idem. Klein Vlaanderen 75, Middelburg, zon. 8.30 en 16.30 u. ds. De Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zon. 10.30 u. memorial ser vice battle of Britain. 19.30 u. holy communion. Luth. Kerk - Middelburg, Zo. 10.00 u. ds. van Tuyll. Vlissingen, zo. 10.00 u. Buissing van Beers (na.) Gem. de Wijngaard, in aula LTS Klarenbeek, zo. 9.30 u. Winst on Lynch. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen 't Anker za. 9.15 u. ds. v.d. Kamp, 10.15 u. bijbelstu die. Middelburg - in doopsgez. kerk, za. 10.00 u. bijbelstudie, 11.00 u. ds. v.d. Kamp. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, zo. 13.00 u. oud Lathuheru. Koudekerke, 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - zon. 9.30 u. geen opga ve. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - zo. 9.30 u. ds. Makkin- ga, 19.00 u. ds. de Nooij. Open Hof Zo. 9.30 ds. Kalksma.17.00 u. ds. Makkinga, Chr. Geref. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 en 17.00 u. ds. Nieuwen- huijze. Der Boede - Zo. ds. Coppool- se. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, zon. 10.00 u. ds. Brum- melkamp. 19.00 u. ds. Korporaal. Ger., Bondsdienst Koorkerk zo. 10.15 u. mevr. Hendrikse. Oost- kerk 10.15 u. ds. Kocevaar. Ont- moetingskerk zo. 10.00 u. ds. Nell. Thomaskapel zo. 10.00 u. Ds. Bor- gers. Engelse kerk, zo. 19.00 u. ds. Borgers. Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zon. 9.30, 19.00 u. ds. v.d. Linde. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - Souburg zon. 14,00 u. ds. Fader. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vliss. zo. Ophir Badhuis straat 186, geen dienst. M'burg (Koorkerk) 10.15 u. mevr. Hendrik- se-Sperings (Nieuwegein). Nieuw Apost. kerk - Wester- baan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Pinkstergem. - Leden in Chris tus, Vrijdomweg 1Vliss. zo. 11.00 u. geen dienst. Leger des Heils - Vlissingen zon. 10.00 en 19.30 u. Volle Evang. Bethel Kerk - Middelburg't Zand, Baarsjes straat. zo. 16.00 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen - Paul Krugerstraat 224, Vlissingen, zon. 11.45 u. Hev. gem. Vlissingen - Ja- cobskerk, zo. 10.00 u. ds. Kam- stra., Johanneskerk zo. 9.30 u. ds. Glashouwer, Petruskerk, zo. 18.00 u. ds. de Nooij. Pinkstergem. Vlis singen, Johanneskerk wo. 19.30 u, o. 14.30 u. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, Middelburg. Spreekuur volgens afspraak, tel. 01180-27311, be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel. 01180-36339. Groep Weduwen en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Londensekaai 39, Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. C.O.C. Homokontaktgroep Walcheren - Postbus 251, Vlissin gen, info. Tel. 01184-68354/ 71854.Soos elke 4e woensdag v.d. mnd. 20.00 uur De Piek, Hellebar- dierstraat 13, Vlissingen. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Dage lijks geopend van 9.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592 ook voor huisbezoeken. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur woensdag van '10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180- 14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278 PvdA Ombudsman Vlissingen - Tel. 01184-63133. Middelburg - tel. 01180-36197 (b.g.g. 13358) en 14904. Ook voor Westkapelle. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1 '/2-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel 01180-15551. Adviesbureau voor School en Beroepskeuze - Badhuisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655. Informatheek elke wo. 13.30-16.30 u. of na afspraak. Zeeuwse Stichting voor Be- roepenvoorlichting en Studie en beroepskeuzevoorlichting - Gro te Markt 14a, Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. U.V.V. Vriendschappelijk huisbezoek - Mevr. v.d. Laan-de Gooyer, tel. 01184-67029. Woningbouwvereniging Bas- co - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Orpheus, Werkgroep voor hu welijk en homofilie - Informatie en opvang tel. 01184-72161 Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaardenwoningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch da gelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Info-Team FNV - Middelburg. Spreekuur 1ste donderdag van de maand, Walplein 6, 19.30-20.30 uur. Vlissingen: spreekuur 2e don derdag v.d. maand in kant. Bouw en Houtbonden, Schuitvaartgracht van 7-8 uur. Souburg: spreekuur 3e dinsdag v.d. maand in Midden hof van 7-8 uur. Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vrijwilligersvacature- bank, Bachtensteene 18, Middel burg, tel. 01180-35790. Iedere donderdag van 10-12 uur. Passantenopvang-thuislozen- zorg - 01184-14431Crisisopvang 01184-14911. Dag en nacht be reikbaar. Stimezo Zeeuwsch-Vlaande- ren - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Belangenvereniging WAO Walcheren - Dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur, Loskade 29, Mid delburg. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaafden, Anonieme Fa milies - Vlissingen, Postbus 520, 4380 XA, bijeenkomsten 1e en 3e ma. v.d. mnd. in VJV-gebouw Ver- kuyl Quakkelaarstr. 95. Werkgroep Gewetensbe zwaarden Mil. Dienst, Midgard, Kuiperspoort 12, tel. 14281, Mid delburg, 1e en 3e vr. v.d. maand, 19.30-20.30 uur. Stichting Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 19.00-21.00 uur op bilbiotheek Spuiplein. Projekt slachtofferhulp Vlis singen Terneuzen - Hulp en ad vies voor slachtoffers van misdrijven, tel. 01180-37744 (na kantoortijd 15551), Turf- kaai 23, Middelburg. Ver. voor Crematie (AVVL) - Voor info J. Dik, tel. 01184- 60024. Werkgroep Gezamenlijke Belangenbehartiging voor werklozen - spreekuur elke dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur in Lat. Schoolstr. 10-12, Middelburg. Gast- en Pleegadressen- project Zeeland - (uitgaande van Centrale voor Pleeggezin nen en Jeugd en Gezin) Middel burg, dagelijks bereikbaar, tel. 01180-28555. Zelfhulpgroep Klacht- en Kinderbescherming - Postbus 7, 4083 AAVIissingen, tel. 01184-71243. Belangenver. WAO Walche ren - info. bel. beh. arbeidson geschikten, elke dinsdag 14.00- 16.00 uur Loskade 29, Middel burg, tel. spreekuur elke maan dag van 19.00-20.00 uur via tel. 01184-64375. Cursus Praktisch Neder lands voor buitenlanders - VJV, Verkuyl Quakkerlaarstr. 95, Vlissingen, tel. 01184-17819. Raads- en Advieswinkel Vlissingen - Vooor vragen over uitkeringen, bezwaarschriften, vrijwilligerswerk enz. Secr. Bad huisstr. 104, Vliss. Spreekuren di. 10.30-12.00 u„ do. 13.30- 17.00 u.. vrij. 9.00-10.00 u. Tel. 01184-16655. Dinsdagmiddag ook spreekuur in de Zwaan. Do. 15 sept. 08.45 en 21.32 uur Vr. 16 sept. 10.09 en 23.00 uur Za. 17 sept. 11.34 en ----- uur Zo. 18 sept. 00.18 en 12.44 uur Ma. 19 sept. 0114 en 13.34 uur Di. 20 sept. 01.51 en 14.11 uur l»!„ HnO OA or, 1 A AO ,..,r

Scheldebode | 1983 | | pagina 5