Expositie van bouwsels in Zeeuws Museum r het weten waard Veel gespreksgroepen bij FIOM Zeeland Cursus milieuhygiëne Concert van Rotterdams Philharmonisch Orkest Abortus Eenouder gezinnen Kerkkoor jubileert Adoptie Genoeg van uw blouse ga naar Second Hand Rose Koops Electronica kiest voor de Scheldestraat Landgraaf opent filiaal in Paspoortstraat Souburg ANV^s/f Wie verloor ceintuur? Orgelconcert Marieke Kok Concert rockgroep Fragment zaterdag in de Piek Barok-concert in Hoogelande Concert ONDA in Ritthem Rommelmarkt ANWB KEURINGSSTATION NU OOK OP ZATERDAG OPEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1983 VLISSINGEN - De sinds kort in Nederland ge vestigde Engelse rockgroep Fragment geeft zater dag 10 september een concert in de Piek, Helle- baarddierstraat Vlissingen. MIDDELBURG - De bodem-, water- en lucht verontreiniging is het onderwerp van een cursus milieuhygiëne die dit najaar in Middelburg van start gaat. UIT EN THUIS MET DE ANWB HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER 305 MIDDELBURG - De af gelopen week hebben twee beeldende kunstenaars, Je roen van Westen en Thijs Veraart, in het Zeeuws Mu seum, bouwsels opgetrok ken van materiaal dat ze in en rond Middelburg heb ben gevonden. En dat is vrijwel allemaal achteloos door mensen achtergelaten rommel. Wie de bouwsels ziet, wordt even geconfronteerd met de slordigheid ivaar- mee de mens met zijn om geving pleegt om te gaan. Foto Cor Schuilwerve De bedoeling van de beide kunstenaars is dan ook een tegenmodel te maken van de cultuur, waarin wij le ven. De bouwsels zijn tot eind deze maand te zien in het Zeeuws Museum aan het Abdijplein in Middel burg. MIDDELBURG - De groep weduwen en weduwnaars in Zeeland houdt dinsdag 20 sep tember een kennismakings avond voor nieuwe deelne mers ter gelegenheid van het tweejarig bestaan. De avond vindt plaats in de groepsruimte van Jeugd en Gezin aan de Londensekaai 39 in Middelbürg en begint om halfacht. Tijdens de bijeenkomsten wordt gesproken over onder werpen als opvoeden in je eentje, werk- en woonsituatie, eenzaamheid en dergelijke. Ook gaan de groepsleden sa men wandelen, winkelen, eten, maar ook elkaar helpen bij klusjes. VLISSINGEN/SOUBURG - In de periode van 24 tot 31 augustus 1983 zijn bij de ge meentepolitie Vlissingen de volgende voorwerpen aange geven: schoolagenda, heren horloge, ceintuur, wit/lila vest, 2 kinderjacks, lichtkleu rig jasje van jurk, zilveren armband, 2x autosleutels; 4 sleutels aan label; 7 sleutels aan ring; 3 sleutels aan ring; 6 sleutels aan deel hanger; groe ne koffer, blauwe koffer, zwarte fietstassen. Aangegeven dier, in asiel: witte volwassenen kater. Openinstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur. In deze peirode werd bij de gemeentepolitie te Oost-Sou burg een fietspomp aangege ven. VLISSINGEN - Zaterdag 10 september geeft organiste Ma rieke Kok uit Gorinchem een concert in de St. Jacobuskerk in Vlissingen. Op het programma staan de volgende werken: 1. variaties over „Mein junges Leben hat eind End", J.P. Sweelinck, 2. Sonate I in Es, Joh.S. Bach, 3. Voluntary in G, Ch.J. Stanley, 4a. Schmücke dich, o liebe See- le, b. Herzlich tut mich erf- reuen, Joh. Brahms, 5a. Man betet, Herr, in Zions Stille, Paul Müller, b. uit „Pièces d'orgue sur les psaumes Hu guenots": Vois ma faiblesse humaine, Eternel, vois ma pei ne, Henri Gagnebin, 6. Praelu- dium en Fuga in C, BWV 545, Joh. S. Bach. Marieke Kok studeerde pia no en orgel aan het Rotter dams Conservatorium en be haalde het einddiploma Solo- spel orgel met onderscheiding. Daarna studeerde zij kerkmu ziek in Utrecht en volgde meestercursussen orgel en klavecimbel. Marieke Kok is nu docente aan de Toonkunst muziekschool te Dordrecht. Zij geeft ook regelmatig concerten en radiobespelingen. Het concert begint om acht uur. Organisatie Orgelcom missie Vlissingen. De groep ontstond in 1977 in Southend, Londen. De passie voor rock bracht de vier muzi kanten bij elkaar. In hun zelf geschreven muziek is een in vloed van de betere groepen uit het laatste yan de jaren ze ventig merkbaar. Maar Frag ment weet die geluiden in een eigen stijl te verwerken en voert daarnaast op het podium een aardige show op. Sinds het uitbrengen van de eerste single in Engeland (1981, Growing out), maakt Frag ment daar een succesvolle pe riode door. Kort geleden be sloot de groep naar Nederland over te stappen om van hier uit de Europese markt te vero veren. Op het Rotter popfesti val in Rotterdam kreeg Frag ment in elk geval al de eerste prijs. Het concert begint om negen uur. Toegang 7,50. MIDDELBURG - Het Rotterdams Philharmonisch Orkest geeft dinsdag 13 september een concert in de Concert- en Geh oorzaal in Middelburg. Op het programma staan werken van Sjostakowitsj, Tsjai- kowski, Weber en van Rossini/Respighi. Het Rotterdams orkest staat onder leiding van Heinz Friesen: Als solisten zullen optre den pianist Rian de Waal en klarinettist Henk de Graaf. Het concert begint om acht uur. Kaarten zijn bij het verkoop punt aan de Stadhuisstraat en aan de zaal verkrijgbaar voor 18,50 (CJP en Pas 65 13,-). Organisatie Stichting Podiumkun sten Middelburg. Eind september start het Fiom-Zeeland een gespreks groep voor vrouwen die een abortus hebben gehad. De kennismakingsavond is dinsdag 27 september in het gebouw van Fiom, Loskade 17 n Middelburg. Het is de bedoe ling dat de groep tien keer bij een komt, steeds op de dins dagavond. De data worden in overleg met de deelneemsters vastgesteld. Voor opgave en meer inlich tingen kan men bellen naar Fiom-Zeeland, telefoon 01180- 27311. Onder het motto „Allen staan, buiten staan? Kom nou!" start Fiom-Zeeland ge spreksgroepen voor éé-ouder- gezinnen in Vlissingen en in Middelburg. De deelnemers praten over de problemen die je als alleen staande ouder te verwerken krijgt. Ook wordt er veel ge daan aan ontspanning en kan men elkaar helpen bij meer praktische zaken. De bedoeling is dat beide groepen acht keer bij elkaar komen, steeds op woensdag avond om de veertien dagen. Daarna zal met de groepsleden worden bekeken of men al of niet wil doorgaan. In Vlissingen is er een ken nismakingsavond, woensdag 28 september om acht uur in de Breehof aan de Breestraat 8. In Middelburg is de kennis makingsavond woensdag 21 september in het gebouw van Fiom aan de Loskade 17. Ook deze begint om acht uur. Geïn teresseerden kunnen zich op geven bij Fiom-Zeeland, tele foon 01180-27311. Flying high 2 is het vervolg op een succesvolle komische film over de vliegerij. Alhambra 1, donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag acht uur, zaterdag zeven uur en half tien, zondag twee uur, zeven uur en half- tien. Alle leeftijden. Wipjes op de schommelstoel. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. An Bloem, een Nederlandse film over een vrouw die de sleur van haar bestaan door breekt en een zelfstandig le ven gaat leiden op een gehuur de zolderkamer, gaat de twee de week in. Alhambra 2, donderdag, vrijdag, maandag en dinsdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien. Oom Ferdinand en de tover drank, kinderfilm. Alhambra 2, zondagmiddag twee uur, toegangsprijs ver laagd tot vijf gulden. Alle leef tijden. Indentificazione di una don na van Michelangelo Antonio werd op het festival van Can nes 1982 gelouwerd met de ere- prijs. Hij toont zich ook nu weer een meester in het tot in alle details verfilmen van de menselijke gedragingen, hier in het eenvoudige thema van een man op het liefdespad. Na een mislukt huwelijk gaat Niccolo, een filmregisseur op leeftijd, op zoek naar de ideale vrouw en hij denkt in twee contrasterende vrouwen de perfecte vrouw te vinden, maar opnieuw getuigt de re gisseur van zijn visie: de on mogelijkheid van de man om tot een werkzame relatie met een vrouw te komen. Alhambra 2, vrijdag elf uur en woensdag acht uur. Org. Al hambra i.s.m. Z VU. HOOGELANDE - Het in de vorige zomer opgerichte Quartetto Amarilli Amster dam geeft zaterdag 10 septem ber een barok-concert in de kapel van St. Maarten in Hoo gelande. Het kwartet werd opgericht, nadat de leden elkaar bij con certen in Italië, Zwitserland en Nederland herhaalde ma len hadden ontmoet. Na enkele succesvolle concerten in Ne derland en Duitsland, volgde een zomertoernee door Italië en vervolgconcerten in Zuid- Duitsland. Het ensemble speelt vooral muziek uit de laatste peiode van de Renais sance en de Barok, op copieën van oude instrumenten. Het kwartet bestaande uit Olga van Benthem, Susanne Schaf- fert, Laurence Bonnal en Augusta Campagne brengt ook eigentijds werk. Het con cert begint om halfacht. RITTHEM - De brassband ONDA geeft zaterdag 10 sep tember een concert in de mu ziektent in Ritthem. Het concert begint om half acht. ONDA staat onder lei ding van Rinus Kramer. Het is de tweede maal dat de consulent natuur- en milieu educatie in Zeeland zo'n cur sus organiseert. De eerste was vorig jaar in Serooskerke. De cursus beslaat negen donder dagavonden, te beginnen met 13 oktober. Achtereenvolgens worden de volgende onderwerpen be handeld, ecologie, de voedsel- en energiekringloop en de ver storing daarvan; toxicologie, ofwel vergiftenleer, luchtver ontreiniging met de nadruk op oorzaak en gevolg van zure re gen, waterverontreiniging, bo demverontreiniging met de nadruk op het uitspoelen van meststoffen en kunstmeststof fen, energie en tenslotte de praktijk in de Westerschelde: hoe grijpen de verschillende vormen van verontreiniging in elkaar, welk beleid wordt er gevoerd, welke wetten zijn er en zijn die effctief? De cursus wordt gegeven in de Schakel, Bachtensteene 14 en begint steeds om halfacht. De kosten zijn dertig gulden per persoon. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de consulent milieu-educatie, Postbus 334 in Goes, 01100- 11657 en wel voor 1 oktober. MIDDELBURG - Het Ont moetingskerkkoor bestaat de ze week veertig jaar. Het jubi leum wordt gevierd op zondag 11 september tijdens de Start- dienst in de Ontmoetingskerk (aanvang tien uur). Voorganger in de dienst is dominee Nell. Na afloop van de dienst is er een koffiecon- tact, waar men de gelegenheid heeft het koor te feliciteren. Het koor zal dan nog enkele liederen zingen. Ook wordt meegewerkt door de fluit- groep onder leiding van me vrouw Kruit-Simpelaar. Via Fiom-Zeeland is ook een gespreksgroep tot stand geko men voor vrouwen die hun kind ter adoptie hebben afge staan. De groep bestaat uit vrou wen die afstand van hun kind hebben gedaan en een maat schappelijk werkster. Dinsdag 4 oktober is er een kennisma kingsavond in het gebouw van Fiom aan de Loskade 17 in Middelburg. De groep komt elke eerste en derde dinsdag van de maand bijeen, van acht tot tien uur. Voor meer inlichtingen of om zich op te geven kan men bellen naar Aleid Rosink, tele foon 01180-27311. MIDDELBURG - De Mid delburgse zwemvereniging Luctor et Emergo houdt zater dag 10 september de jaarlijkse rommel- en kledingmarkt op de Vismarkt in Middelburg. Van acht tot een kan ieder een er terecht. Foto Cor Schuilwerve MIDDELBURG - Sinds 1 september heeft ook Middelburg een filiaal van Second Hand Rose. Deze zaak in gedragen dameskle ding is gevestigd aan de Kousteensedijk 16-18 in Middelburg en staat onder leiding van Corrie Olij en Bep Janssen. „We hebben zelf in Den Haag gewoond", vertelt Cor rie, „en daar liep ik ook regel matig bij Second Hand Rose binnen. Na de verhuizing naar Middelburg, misten we dat eigenlijk, omdat er hier nog niets was op dit gebied. Zo is het idee geboren om hier zelf een dergelijke zaak op te zet ten". Het systeem van Second Hand Rose is als volgt: Tot het moment van de verkoop blijft de ingebrachte kleding het eigendom van de vrouwen die ze leveren. Uiterlijk drie maanden hangt de kleding te koop. Zijn de kleren na deze drie maanden niet verkocht, dan wordt de eigenares ver zocht ze terug te halen. Een andere mogelijkheid is, dat de niet verkochte kleding wordt afgestaan voor een goed doel. Corrie: „Het unieke van Se cond Hand Rose is, dat er meer filialen zijn, onder meer in Den Haag, Apeldoorn, Gro ningen en Haarlem, zodat vrouwen die problemen heb ben met het idee dat hun ge dragen kleding in Middelburg verder gedragen wordt deze kleding in één van de andere filialen onder kunnen laten brengen. We stellen wel eisen aan de kleding: alles moet er nog goed uitzien en in het mo debeeld passen. We streven ernaar zoveel mogelijk merkkleding te verkopen. Ook handtassen van leer, weinig gedragen schoenen en bad- en wintersportkleding verkopen we trouwens". Second Hand Rose is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van tien tot vier uur en zater dag van tien tot een uur. Kle ding inbrengen kan van dins-, dag tot en met vrijdag van tien tot drie uur. Foto Cor Schuilwerve VLISSINGEN - Koops Electronica Service is verhuisd van Souburg naar de Scheldestraat 9 in Vlissingen. Donderdag 1 september werd de nieuwe zaak geopend. „In Souburg werkten we vanuit onze eigen woning", vertelt de heer Koops, „maar we waren er eigenlijk een beetje uitgegroeid en hadden dringend meer ruimte nodig. Toen deze zaak leeg kwam, voorheen was er een sauna ge vestigd, was dit voor ons een goede oplossing. Hier is ruimte genoeg voor een showroom en kantoor. Achter hebben we dan ook de magazijnruimte en twee aparte werkplaatsen voor het mechanische en het electronische werk. Ook heb ben we een grote waterbak, waar bijvoorbeeld diepteme ters getest kunnen worden". Koops richt zich voor een groot gedeelte op de scheep vaart, zowel de beroepsvaart als de pleziervaart. Het bedrijf levert, installeert en repareert onder meer marifoons, radar installaties, sonar, diepteme ters, radio en telefonie, rich tingzoekers en automatische piloten. „Daarnaast hebben we de droge kant van ons vak", aldus Koops, „zoals mo bilofoon, portofoons, oproep- ontvangers, telefoonbeantwo- orders en alarmsystemen. We hebben de alleenvertegen woordiging voor Zeeland voor de Pye/Philips mobilofoons en portofoons". OOST-SOUBURG - Zaterdag 10 september opent de mode zaak Landgraaf in de Paspoortstraat 15 en 17 in Souburg een nieuw filiaal. Die dag is het jaarmarkt in Souburg en Landgraaf be dacht dan ook een stuntje: de hele dag is er de hulk-trui te zien. Het is de grootste trui van Nederland, vier meter breed en twee en een halve meter hoog. Het is een kopie van een trui die Landgraaf in de gewone maten in voorraad heeft. De Souburgse vestiging van Landgraaf is de tweede op Walcheren. In Vlissingen aan de Lange Zelke is de zaak ook vertegenwoordigd met gezins mode in de populaire prijs klasse. In heel Nederland heeft Landgraaf 27 vestigingen, in België 4. ADVERTENTIE Het ANWB-keuringsstation is nu op proef ook 's zaterdags tussen 9.00 en 13.00 uur open. Da's handig, bijvoorbeeld wanneer u op zaterdag een gebruikte auto gaat kopen maar eerst een ANWB-advies wilt. Of als u zelf aan het sleutelen bent en plotseling op een probleem stuit. Maar ook wanneer u een bepaald gedeelte van de auto aan een deskundige inspectie wilt onderwerpen kunt u terecht. En natuurlijk als u een afspraak wilt maken voor een uitvoerige keuring. De proefopenstelling op zaterdag duurt t/m 10december en wordt beperkt tot de keuringsstations in Haarlem, Zwolle, Middelburg en Eindhoven. Kom langs en ontdek het zelf: een ANWB-keuring... goed bekeken! ANWB-keuringsstation Arnesteinweg 20, Middelburg Tel. 01180-11151 Vlissingen - Za. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Zo. Snijder, Burg. v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30- 13.00 en van 17.30-18.00 uur. Vi sites aanvragen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kempenaerstr. 2, tel. 79791, hele weekeinde bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Zo. Domi- nicus, Dam 30, tel. 12930. Spreek uur voor spoedgevallen 12.30- 13.00 uur en van 17.30-18.00. Vi sites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland Za. Kapteyn, Lekstr. 6, Souburg, 01184-61630. Zo. Kapteyn-Snij- ders, zelfde adres. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, 01185-2190. Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan- de, Meliskerke en Biggekerke - Vrij. 18.00 uur tot zon. 24 uur Van Eede, Casembrootstr. 24, Westka pelle. 01187-1234 Oostkapeile, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. en zo. Kousemaker, Torenstr. 46, Serooskerke, 01189- 1212. Vlissingen Vrijd. 9 tot vrijdag 16 sept. v.d. Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. Middelburg - Vrij. 9 tot vrij. 16 sept. Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren - Za. en Zo. v.d. Heijden, Londensekaai 29, M'burg, 01180-12738. Dierenartsenmaatschap Vlis- singen-Middelburg - Za., zo voor kleine huisdieren, Ruys, tel. 01180-13118. Dierenartsenpraktijk Middel burg - (Grote huisdieren) 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapeile - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapeile, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen-stad - Za. en zo. Sanderse. 01184-19069. West-Souburg, Papegaaien burg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Za. zo. Over- akker, 01184-67128. Alle werkda gen spreekuur door Batenburg 84- 86, 01184-67181. Oost-Souburg en Ritthem - Dagelijks spreekuur van 17,00- 17.30 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Za. zo. v.d Werke, Henri Dunantstr. 19, Sou burg, tel. 71768 R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk Zo. 10.00 uur parochiekoor. Paauwenburg Open Hof Zo. 11.00 u. eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk Zat. 19.00 u. gemengd koor zon. 9.30 u. dameskoor. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk Za. 19.00 en zon. 10.00 u. Hoeksteen, zo. 11.30 u. Domburg Zo. 8.45 u. Zoutelande zo. 10.00 u. Vrouwenpolder zo. 10.00 u, Bethesda St. Josephzieken- huis-Zo. 10.00 u. Ds. Joosse. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Kanaalstraat Zo. 9.30 u. Ds. Melse, 19.00 u. ds. Melse en drh. Heemskerk. Oranje plein zon. 9.30 u. ds. Oenema (As sen). Bejaardenhuis Zoute Viever - 19.00 u. dhr. Schoenmaker. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, Damplein 12, geen opgave. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Zo. 9.30 ds. Los, 16.30 u. idem. Klem Vlaanderen 75, Middelburg, zon. 8.30 en 18.30 u. ds. De Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zon. 10.30 u. holy commu nion, 19.30 u. evening prayer. Luth. Kerk - Middelburg, Zo. 10.00 u. ds. Buissing van Beers, Vlissingen, zo. 10.00 u. ds. van Tuyll. Gem. de Wijngaard, in aula LTS Klarenbeek. zo. 9.30 u. br. Sprouk. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen 't Anker za. 9.15 u. geen dienst. 10.15 u. bijbelstu die. Middelburg - in doopsgez. kerk, za. 10.00 u. bijbelstudie, 11.00 u. geen dienst. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, zo. 17.00 pdt. Waisapy. Koudekerke, 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - zon. 9.30 u. geen opga ve. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - zo. 9.30 u. ds. Makkin- ga. Open Hof Zo. 9.30 ds. Krijger 17.00 u. ds. Makkinga, Johannes- kerk, zo. 19.00 u. ds. Krijger. Chr. Geref. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Der Boede - Zo. dhr. Schoen maker. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk. zon. 10.00 u. ds. Brum- melkamp en ds. IJkel, 19.00 u. ds. Schipper. Ger., Bondsdienst Koor kerk zo. 10.00 u. ds. Vermeulen, Oostkerk 10.15 u. ds. Korevaar. Ontmoetingskerk zo. 10.00 u. ds. Nell. Thomaskapel zo. 10.00 u. Ds. Borgers. Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zon. 9.30 ds. Borgdorff. 19.00 u. idem. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - Souburg zon. 14.00 u. ds. Fader. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vliss. zo. Ophir Badhuis straat 186, ds. Bierman (Breda). M'burg (Koorkerk) 10.00 u. ds. Vermeulen, (N. en St. Joosland). Nieuw Apost. kerk - Wester- baan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Plnkstergem. - Leden in Chris tus, Vrijdomweg 1Vliss. zo. 11.00 u. geen dienst. Leger des Heils - Vlissingen zon. 10.00 en 19.30 u. Volle Evang. Bethel Kerk - Mlddelburg't Zand, Baarsjes straat. zo. 16.00 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen - Paul Krugerstraat 224, Vlissingen, zon. 11.45 u. Hev. gem. Vlissingen - Ja- cobskerk, zo. 10.00 u. ds. Hiet- kamp, Johanneskerk zo. 9.30 u. ds. Glashouwer, 19.00 u. ds. Krij ger, Pinkstergem. Vlissingen, Jo hanneskerk wo. 19.30 u, o. 14.30 u. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, Middelburg. Spreekuur volgens afspraak, tel. 01180-27311, be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel. 01180-36339. Groep Weduwen en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Londensekaai 39, Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. C.O.C. Homokontaktgroep Walcheren - Postbus 251Vlissin gen, info. Tel. 01184-68354/ 71854.Soos elke 4e woensdag v.d. mnd. 20.00 uur De Piek, Hellebar- dierstraat 13, Vlissingen. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr.Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Dage lijks geopend van 9.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592 ook voor huisbezoeken. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180- 14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissingen - Tel. 01184-63133. Middelburg - tel 01180-36197 (b.g.g 13358) en 14904. Ook voor Westkapelle. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1V2-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Adviesbureau voor School en Beroepskeuze - Badhuisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655. Informatheek elke wo. 13.30-16.30 u. of na afspraak. Zeeuwse Stichting voor Be- roepenvoorlichting en Studie en beroepskeuzevoorlichting - Gro te Markt 14a, Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. U.V.V. Vriendschappelijk huisbezoek - Mevr. v.d. Laan-de Gooyer, tel. 01184-67029. Woningbouwvereniging Bas- co - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Orpheus, Werkgroep voor hu welijk en homofilie - Informatie en opvang tel. 01184-72161 Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 814382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaardenwoningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch da gelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdiensl NVSH, 01100-21724, Hoogwater, Vlissingen: Do. 8 sept. 03.24 en 15.47 uur Vr. 9 sept. 04.10 en 16.33 uur Za. 10 sept. 04.52 en 17.14 uur Zo. 11 sept. 05.35 en 17.52 uur Ma. 12 sept. 06.11 en 18.28 uur Di. 13 sept. 06.47 en 19.12 uur Wo. 14 sept. 07.34 en 20.13 uur t

Scheldebode | 1983 | | pagina 5