OPENING STOFFEERDER WINKELMEISJE MOL MOL MOL Open dag in centrum lichamelijk gehandicapten Winkelcentrum Dauwendaele Ie Lekkerbel CURSUS IBLOEMENSCHIKKEN LAATSTE CONCERT OP DUYSCHOTORGEL Sportopleidingen in Zeeland Sport- en speldag Zuid-Westers Nieuw clubhuis hockeyclub Vijf Eilanden Tocht MINERALEN- EN FOSSIELENBEURS Vaarmiddag voor Vijvervreugd EXPOSITIE IN ZEEUWS KUNSTENAARSCENTRUM Danskampioenen bij Janvier Reünie voor oud-leerlingen dansschool Op 9 september Prins van Oranje Lex Harding gastheer op Veronica Excursie Oostkerk Bijeenkomst Zandstroom Personeel gevraagd Nieuwe productie Medewerkers De Hayman vergaderen Cursus Nederlands Wie verloor damesbril? SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1983 307 Op 26 augustus a.s. om 9 uur openen wij onze ele gante damesmodezaak in grote maten (46 t/m 60) J.A. Touw elegante damesmode in grote maten Oude Markt 46-48 Roosendaal VISWINKEL DE LEKKERBEK GESPECIALISEERD IN HET VERZORGEN VAN GROTE MOSSELAVONDEN TEGEN AANTREKKELIJKE PRIJZEN!! Winkelcentrum Dauwendaele Voor informatie en/of opgave: »Tc Bel 01717-2010* 3*^ Iqdy Special MIDDELBURG - Vrijdag 26 augustus vindt het laatste concert plaats in de serie Vrijdagavondconcerten op het Duyschotorgel. Johann Lemckert, organist van de Sint- Laurenskerk in Rotterdam speelt dan werken van onder meer Sweelinck, Henry Purcell en Bach. Het concert be gint om acht uur. De toegangsprijs is vijf gulden, kinde ren, CJP-houders en 65-plussers betalen drie gulden. MIDDELHARNIS - In sep tember starten op verschillen de plaatsen in Zeeland weer de algemene sportopleidingen. De cursus Algemene Basis Oplei ding zal bij voldoende belang stelling gehouden worden in Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Zierikzee en Goes. Ook zal de in het voorjaar uitgestelde cursus Recreatie- sportleider-A nu gehouden worden in Goes of Vlissingen. Ook de bestuursleden en toe komstige bestuursleden kun nen een cursus volgen. De be langstelling voor deze uit zes lessen bestaande cursus Be- stuurskader neemt de laatste tijd sterk toe. Dit komt waar schijnlijk door de vele nieuwe ontwikkelingen en snel wijzi gende zaken die het besturen van een vereniging moeilijk maken. Het is afhankelijk van de woonplaats van de deelne mers, waar deze cursus gehou den wordt. Wie zich aanmelden wil voor de cursussen of meer in formatie wil kan zich wenden tot de afdeling sportzaken van de gemeente of tot de Zeeuwse Sportraad, Dam 31 in Middel burg. OOST-SOUBURG - De korfbalvereniging Zuid-Wes ters uit Oost-Souburg houdt zaterdag 27 augustus een sport- en speldag voor de kin deren van de lagere school. Om de kinderen wat meer bekendheid te geven met deze sport zullen een aantal de monstratiewedstrijden wor den gespeeld door de jeugd- teams van de vereniging. Ook kunnen de kinderen aan aller lei spelen meedoen, zoals le vend ganzebord, sjoelen, spij kers slaan en dergelijke. De dag wordt gehouden op het sportveld aan het Koopmans voetpad en de toegang is gra tis. De tijden zijn van tien tot drie uur. Om drie uur zal het eerste team van de Zuid-Wes ters de dag afsluiten met een demonstra tiewedstrij d. MIDDELBURG - Radio- en tv-man Lex Harding speelt zaterdag 27 augustus presen tator in het Veronica-schip aan de Loskade in Middel burg. Vanaf acht uur is hij daar gastheer. De openingsu ren van Veronica zijn met in gang van deze week overigens gewijzigd. Voortaan is het schip nog toegankelijk op don derdag-, vrijdag-, zaterdag en zondagavond. MIDDELBURG - De Mid delburgs Mixed Hockey Club neemt deze week haar nieuwe clubhuis ingebruik. Ter gele genheid hiervan is er op zater dag 27 augustus open dag. Iedereen die door geldelijke, materiële of morele steun haar steentje heeft bijgedragen tot de realisering van het club huis is vanaf halfvier welkom om het clubhuis te komen be kijken en een drankje te halen. LEWEDORP - De toerafde- ling van de Ren- en Toerclub Theo Middelkamp houdt op zondag 28 augustus haar Vijf Eilanden Tocht. Dit is een toertocht achter voorrijders over honderdvijf- entachtig kilometer. De tocht is een samenvatting van ver schillende tochten die in het verleden meestal als vrije toertochten werden verreden, zoals de Midden-Zeeland tocht, Zebra Pijl, Dammen- tocht en de Scheldezoomtocht. De inschrijving is mogelijk tussen acht, uur en half negen in café De Goede Verwachting in Lewedorp. MIDDELBURG - Zondag 28 augustus wordt in de Schouw burg in Middelburg de eerste Internationale Mineralen en fossielenbeurs gehouden. Er zullen zo'n vijfenveertig verkoopstands staan met al lerlei stenen, ook is er een dia show, een slijpdemonstratie en informatie over de genees kracht van edelstenen. MIDDELBURG - Zaterdag 27 augustus houdt de water sportvereniging Arne, daarin bijgestaan door een aantal an dere watersportverenigingen, voor de twaalfde keer de jaar lijkse Vijvervreugdtocht. Een tocht, waarbij door zes tig motorbootschippers aan meer dan driehonderd pupil len van Vijvervreugd een vaarmiddag op het Veerse Meer aangeboden. De pupillen stappen om één uur in Kam perland aan boord en worden om vijf uur daar weer terug verwacht. MIDDELBURG - Vrijdag 26 augustus houdt de Heemkun dige Kring Walcheren een ex cursie naar de Oostkerk in Middelburg. De heer Sanders, organist en cantor, zal daar samen met een collega het een en ander vertellen over de ge schiedenis van deze kerk en het daarin staande orgel. De heer Sander zal de bezoekers niet alleen door de kerk leiden, maar hen ook de koepel (aan de binnenkant uiteraard) la ten zien. De excursie begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - De Mid delburgse vrouwen die bijeen plachten te komen in de Ver gulde Baars beginnen het nieuwe seizoen woensdagmor gen 31 augustus. Dit eerste Zandstroomkon- takt wordt besteed aan het maken van afspraken over de cursussen die het komend jaar kunnen worden gegeven. De mogelijkheden zijn volksdan sen, tekenen, bridge, naaien, bloemschikken, Engels, hand werken, poppen maken en yoga. Of deze cursussen ook werkelijk zullen gaan draaien, hangt af van de belangstelling. De bijeenkomst begint om halftien in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat. Een werkstuk van Leen Quist. MIDDELBURG - Vanaf za terdag 27 augustus tot 15 sep tember exposeren Kees van der Vossen en Leen Quist in het Zeeuws Kunstenaarscen trum in Middelburg. Van der Vossens werk be staat uit acryl schilderijen en Leen Quist toont porseleinen unica. De openingstijden zijn dinsdag en donderdag van tien uur tot halfzes, woensdag en vrijdag van halftwee tot half zes en van zeven tot negen uur en zaterdag van tien uur tot een uur. GOES - Zaterdag zullen marcel en Ratna de Rijk, broer en zus die 10 jaar lang Neder lands kampioen waren in zo wel ballroomm als latijns- amerikaanse dansen, de deel nemers aan de jubileumwed strijd van dansschool Janvier beoordelen. De deelnemers worden in vier jaarklassen ingedeeld. Tijdens deze wedstrijd die ook voor bezoekers toegankelijk is zal een aantal dansparen een demonstratie geven. Leerlingen van dansschool Janvier kunnen zich tot en met 27 augustus opgeven voor deze wedstrijd die in de dans school wordt gehouden. De aanvang is 19.30 uur. Voor de deelnemers is er nog een extra oefenavond op woensdag 24 augustus om 19.30 uur. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll GOES Vrijdag zal er ter ge legenheid van het 50-jarig be staan van dansschool Janvier aan het Jacob Valckeplein in Goes een grote reünie plaats vinden van (oud)-leerlingen. Vanaf 20.00 uur zullen de reünisten worden ontvangen met een kopje koffie en zal een fototentoonstelling worden geopend. The Orpheans zal speciaal nog een heroptreden geven. Enkele oude dansnummers worden uit de oude doos ge haald. Bekende evergreens als „Swinging on the stars" ej ,,'s avonds bij het licht der ster ren" zullen te horen zijn. Barstensvol speciaalzaken Gemakkelijk te bereiken en parkeergelegenheid GRATIS! Jongeman van i 8-20 jaar die opgeleid wil worden als 18-19 jaar Wij vragen wel werklust Sollicitaties tussen 14.00-16.00 uur. Donderdag- vrijdagmiddag in onze zaak Middelburg Donderdag koopavond in Middelburg Vrijdag koopavond in Vlissingen-Kapelle Naast de Kijkshop Lange Viele 52-54 Middelburg 01180-38258 Walstraat 121-123 Vlissingen 01184-18280 Biezelingestraat 51 Kapelle 01102-2101 Illllllllllllllli Ballet-grootheden Radius en Ebbelaar naar Goes GOES - De Stichting Bal lettheater is er in geslaagd om Nederlands meest be roemde dansechtpaar te en gageren voor een optreden in de Prins van Oranje in Goes. Op vrijdag 9 septem ber brengen zij een repertoi re van romantisch-klassiek ballet. Onderdeel vormt on der andere het door Ale xandra Radius gedanste deel uit The Sleeping Beatu- ty, het ballet waar het Ne derlands Danstheater tot ver buiten de grenzen, onder andere in New York, veel succes mee oogstte. Daarnaast is Alexandra Radius samen met Han Eb belaar in Goes ook te zien in de pas de deux uit het Zwa- nenmeer, Les Sylphides en Giselle. De balletdelen wor den afgewisseld met piano muziek van onder andere Chopin en Schubert, uitge voerd door de concertpianis te Regina Albrink. De belangstelling voor ballet in zijn totaliteit is de laatste jaren sterk toegeno men. Ook in Zeeland, waar ballet lange tijd een ongel - zen bladzijde in het boek van de kunst was, is men er zich van bewust geworden van de vele facetten van de ze vorm van kunst. Niet in de laatste plaats is dit te danken aan de uitste kende balletscholen die Zee land herbergt. Wekelijks oefenene daar, onder des kundige begeleiding, vele danseressen en dansers. De opleiding die geboden wordt geeft hen de mogelijkheid tot toelating tot het conser vatorium. Stichting Ballet theater tracht door middel van het aantrekken van professionele dansers en het in productie brengen van balletstukken, uitgevoerd door amateurs, een pro gramma te bieden voor elk wat wils en daarnaast het promoten hiervan. Inmiddels zijn er al ver gaande plannen ontwikkeld om te komen tot een nieuwe productie in een heel eigen tijds en experimenteel ka rakter waarmee de Stich ting begin volgend jaar aan een toernee door Zeeland hoopt te beginnen. Met het naar Goes halen van Alexandra Radius en Han Ebbelaar slaagt stich ting Bailettheater er waar schijnlijk in het publiek een onvergetelijke avond te be zorgen. De aanvang van het optreden is 20.15 uur. Inlichtingen via het se cretariaat van de Stichting z ballet - theater, teL 01103-2347. Kaarten a f 30,-' 22,50 en f 15,-. ver krijgbaar bij: Balletschool de Spie gel, maandag tot en met vrijdag van 15.30 tot 22.00 uur en telefo nisch op 01100-12098 of aan de zaai MIDDELBURG - Dinsdag 30 augustus houdt sociaal cul tureel werk De Hayman in Middelburg-Zuid een algeme ne medewerkersvergadering. Tijdens deze vergadering, die het hoogste orgaan is van De Hayman worden de plan nen voor het komende seizoen vastgesteld en besproken. De vergadering wordt gehouden in het wijkgebouw Zuiderba ken en begint om acht uur. De vergadering is openbaar. De aan de orde zijnde stukken liggen voor iedereen nu al ter inzage op het kantoor van De Hayman, Rentmeesterlaan 245. GOES - Het Activiteiten centrum voor lichamelijk ge handicapten in Goes heeft sinds kort een nieuw gebouw. Donderdag 1 september wordt er een open dag gehouden van twee uur tot halfacht en kan iedereen komen kijken wat er zoal in het Activiteitencen trum te doen is. Het Activiteitencentrum biedt plaats aan veertig ge bruikers. Doordat een aantal mensen niet aan alle activitei ten deelnemen, kunnen er zo tussen de zestig en zeventig mensen worden ingeschreven. Het centrum werkt met een halfjaarlijks programma aanbod, gedurende de zomer maanden worden korter du rende activiteiten georgani seerd. Door het ingebruiknemen van de nieuwe accommodatie zijn er met name op het gebied van de creatieve en ambachte lijke sector nieuwe mogelijk heden ontstaan, zoals tuinie ren (er is een eigen grote kas), metaalbewerking, koken in de aangepaste keuken, fotografie in de eigen doka. Belangstel lenden kunnen voor meer in- Het nieuwe activiteitencen trum voor lichamelijk gehan dicapten in Goes. formatie over het centrum bellen naar de heer Heiand, telefoon 01100-13805. MIDDELBURG - Maandag 29 augustus begint er weer een cursus Nederlands voor bui tenlandse mannen en vrou wen. De cursus wordt gehouden van 19.30-21.30 u. in het V.J.V. gebouw, Latijnse Schoolstraat 10 in Middelburg. Voor be langstellenden begint er ook een cursus op dinsdagmorgen 30 augustus van 9.30-11.30 uur, in hetzelfde gebouw. Op dins dagmorgen is er kinderop vang. Voor inlichtingen en opgave kunt u terecht bijCorrie Ge- leijnse, tel. 01180-11175 of het V.J.V. tel. 01180-16278. VLISSINGEN - Wie zijn fiets of bromfiets is kwijtge raakt kan vrijdag 26 augustus kijken bij het politiebureau in Vlisisngen. Tussen zeven en acht uur wordt daar een kijk- avond gehouden van onbe heerd aangetroffen fietsen en bromfietsen in de maand augustus. In de periode van 10 tot 17 augustus 1983 zijn bij de ge meentepolitie te Vlissingen de volgende voorwerpen aange geven: bankbiljetten; dames- bril in etui; mes; 2 pocketca mera's; kindersportkleding in tas; spijkerbroek; witte swea ter; beige vest; crème baby schoentje met lint; linker bei ge kinderschoen; gymnschoen en plastic tas; oud zilveren haarspeld; goudkleurige ring met steen; gouden zegelring; 2 sleutels aan rood label; 5 sleu tels aan hanger; autosleutel; sleutel aan wit label. Aangegeven dieren: in asiel: rode kater, 8/9 maanden, zwarte volw. kater, schildpad poes, volw. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00- 12.00 uur. 14.00-16.00 uur,

Scheldebode | 1983 | | pagina 7