Economisch/administratieve opleidingen SNO-opleidingen Cursusjaar 1983/1984 Nederlands voor buitenlanden talen en economisch/administratief onderwijs inschrijvingsreglement Elementaire Economie Het is goed mogelijk dat bij u in de buurt ook deze opleidingen door het NlOW wor den gegeven. Wij hebben de volgende cursussen in het programma: Praktijkdiploma Bedrijfseconomie Praktijkdiploma Marketing Opleiding voor het Middenstands diploma Praktijkdiploma boekhouden Moderne Bedrijfs administratie (MBA) Stuur deze bon in een enveloppe aan NlOW-talen/eao, y, t0tt^a^e ceo e° Postbus 78,3700 AB Zeist v cUts°s Stuur een studiegids naar: Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon: AVONDOPLEIDING RECHTEN De Stichting Nationaal Onderwijs (SNO), opgericht in 1970, begint nu voor het vijfde jaar met de aca demische opleiding Rechten. Het doel van deze op leiding is het afleggen van het doctoraal examen en het behalen van de daaraan verbonden meestertitel. Praktisch Nederlands I Velen ondervinden nog moeilijkheden met de Ne derlandse taal. De pro blemen doen zich vooral voor bij het schriftelijk taalgebruik. Opzet van de cursus Praktisch Neder lands I is zowel de schriftelijke als de monde linge uitdrukkingsvaardig heid te verbeteren. De cursus, die 8 maanden duurt, kan worden afge rond met een eindtest. Praktisch Nederlands II Een veelzijdige cursus die een voortzetting en uit breiding is van Praktisch Nederlands I. Vooropleiding Praktisch Nederlands I, of enige ja ren voortgezet onderwijs. Aan het eind van de op leiding bestaat er gelegen heid aan een eindtest deel te nemen. De cursus duurt 8 maan den. Vraag voor meer uitgebreide informatie de studiegids aan. Rechten Universitair toelatingsexamen Engels MO-A en MO-C Voor deze cursus is geen spe ciale vooropleiding vereist. Het doel is inzicht te geven in de sociaal-economische verschijn selen. Er zijn 28 studiebijeen komsten. Bij een goede eindtest ontvangt men een getuigschrift van de Stichting Nationaal Onder wijs. Een opleiding voor het lager en middenkader van bedrijven en instellingen. Cursusduur 2 jaar, colleges van 2% uur. Onder delen: marketing, bedrijfsorgani satie, financiering, winstbepaling e.a. De cursus leidt op voor het Prak tijkexamen Bedrijfseconomie van de Stichting Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens. Met dit diploma bent u gerechtigd het Examen Marketing A te doen bij het Nederlands Instituut voor Marketing (NIMA). Lesduur 3 uur per week. De op leiding vormt een nuttige basis voor onze andere economisch/ administratieve opleidingen. Vereist voor degene die zich wil vestigen als ondernemer in het ambachtelijk bedrijf, ook als men daarnaast als detailhandelaar optreedt. Eenmaal per week krijgt u les. Een les duurt 3 uur. Zelfstudie buiten deze lesuren is onont beerlijk. Aan het eind van de op leiding kunt u deelnemen aan het officiële middenstandsexamen. Een goed bruikbaar diploma voor de praktijk, dat bovendien de basis vormt voor deelname aan de cursus MBA. Behandeld worden: boekhouden, handels- rekenen, handelskennis, rechts- en wetskennis, statistiek. De cursus duurt 14 maanden. De lesduur bedraagt 3 uur per week. Het examen wordt afgenomen door de Stichting Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens. Bij voldoende deelname is extra examentraining mogelijk. Sluit aan op het Praktijkdiploma Boekhouden. Staat ook open voor bezitters van deelcertifica ten van bijvoorbeeld de MEAO en voor deelnemers met een ge lijkwaardige vooropleiding. Het MBA-diploma staat uitste kend aangeschreven bij het be drijfsleven. De lesduur bedraagt 3 uur per week. De cursus duurt 14 maanden. Naast de uitste kende NlOW-lessen vraagt de opleiding een grote dosis zelf werkzaamheid. Qvei De opleiding van de SNO be- grote efficiëntie in de studie en reidt voorop het afleggen van de examens aan de Erasmus Uni versiteit te Rotterdam. De opzet van de studie maakt het mogelijk tegelijkertijd privaatrechtelijk en bedrijfsjuridisch af te studeren met het daaraan verbonden brede scala van mogelijkheden. Daarnaast bestaat de mogelijk heid om in staatsrechtelijke en strafrechtelijke richting af te stu deren. De opleiding is anders opgezet dan die van de universitaire avondopleiding. Door toepas sing van een doelgericht repe titor-systeem wordt na uitleg van de leerstof aan de hand van vragen en praktijkgevallen ge oefend. Ook vindt waar nodig individuele begeleiding plaats. Deze intensieve aanpak leidt tot maakt het gemotiveerde studen ten en de daaruit voortvloeiende bereidheid intensief te studeren mogelijk om in vier jaar af te studeren. De universitaire avondstudie vergt daarentegen doorgaans zes a zeven jaar. Degenen die de voor de acade mische studie vereiste voorop leiding niet hebben, kunnen deelnemen aan de opleiding die voorbereidt op het universitair toelatingsexamen (colloquium doctum De opleidingen worden in een tiental plaatsen gespreid over het gehele land gegeven. U kunt studieinformatie aanvragen bij het bureau van de SNO, 2e Schuytstraat 258-258a, 2517 TS Den Haag, telefoon 070-468850. Dutch for foreigners The purpose ol this course is to give you a good working knowledge ot the Dutch language, both in writing and speaking. Good attention will be paid to pronunciation, knowledge ol words, spelling and Dutch grammatical patterns A separate brochure will be sent on request Cours de hollandais pour étrangers Le cours aura pour but de procurer aux élèves étrangers une bonne connaissance de la langue hollandaise aussi bien du point de vue du langage parlé que du langage écrit. Tout sera mis en oeuvre pour aider l'élève a perfectionner sa prononciation, a enrichir son vocabulaire et a observer les régies de la grammaire pour acquérir une orthographe correcte. Pour renseignements complémentaires veuillez vous adresser a NIOW-talen. Holandés para extranjeros El objeto de este curso es de ofrecer un conocimiento bastante largo para poder expresarse en el idioma holandés, tanto por escrito. como en expresión oral. Concedemos mucha atención a pronunciación, vocabulario, ortogralia y gramatica holandesa. Para informaciones mas detalladas, consulte usted el folleto especial. Holandés para extranieros; pidiéndolo a NIOW-talen. Niederiandisch für Auslander Dieser Kursus hat das Ziel, mederlandische Sprachkentnisse zu vermitteln, die Ihnen helten die Sprache zu verstehen und sich in ihr mündlich und schriftlich verstandlich zu machen. Falls Se weitere Intormationen wunschen, tordern Sie bitte unseren Prospektan De Stichting Nationaal Onderwijs verzorgt avond- en zaterdag opleidingen Ter voorbereiding op het afleggen van tentamens aan de Erasmus-universiteit Rotterdam. Doelgericht en efficiënt repetitor-systeem. Tevens spoedopleiding ter voorbereiding op het (Colloquium Doctum) Rechten-opleidingen te Amsterdam, Breda, Eindhoven, Den Haag, Nijmegen, Roermond, Rotterdam en Utrecht. Opleidingen voor middelbare akten te Utrecht (zaterdagopleiding), Den Haag en Amsterdam. Uitgebreide studie-informatie kunt u aanvragen bij: Stichting Nationaal Onderwijs, 2e Schuytstraat 258-258a, 2517 TS Den Haag. Tel.: 070-468850 VERZOEK TOT INSCHRIJVING ALS CURSIST(E) Eenjarige cursussen dit verzoek to) NlOW-talen/eao, Aanmelding U kunt zich als cursist aanmelden door, na doorlezing van het inschrijving volledig ingevuld in een enveloppe te Antwoordnummer 78,3700 VB Zeist. U beöoeft hierbij geen postzegels te plakken. Wij verzoeken u de gevraagde gegevens uit het overzicht opleidingen en tarieven en het regionaal cursussenoverzicht nauwkeurig over'te nemen. Vóór aanvang van de cursus ontvangt u een bewijs van inschrijving met vermelding van cursusplaats, aanvangsdatum en lestijden. Mocht u onverhoopt een week vóór de aanvang van de cursus geen bericht hebben ontvangen, stelt u zich dan in verbinding met de cursus administratie (tel. 03404-21700). Cursuskosten Op het overzicht opleidingen en tarieven treft u het inschrijf-, les en boekengeld aan van de cursus waarvoor u zich wilt opgeven. U wordt verzocht deze bedragen op het verzoek tot inschrijving in te vullen. U kunt het cursusgeld ineens of in termijnen voldoen. Bij betaling ineens bespaart u een aanzienlijk bedrag. Het totale bedrag aan inschrijf-, les- en boekengeld dient dan vóór aanvang van de cursus te zijn voldaan. Ingeval u de opleiding tussentijds wenst te beëindigen, restituéren wij het teveel betaalde lesgeld, uiteraard met inachtneming van de hierna vermelde annulenngsvoorwaarden Het lesmateriaal wordt daarbij niet teruggenomen. Geeft u aan betaling in termijnen de voorkeur, dan dient u de inschrijf- en boekengeld, vóór aanvang van de cursus te termijnen dient u maandelijks vooruit te betalen. termijn, tezamen met De daarop volgende Wijze van betaling Betaling van cursus- en boekengeld kan uitsluitend geschieden door storting ot overschrijving op gironummer 20.78.714 ten name van NlOW-talen/eao te Zeist, onder vermelding van uw cursuscode en het volgordenummer van de termijn (1e termijn, 2e termijn, enz.). U wordt verzocht de bedragen voor les-inschrijf- en boekengeld op uw betalingsopdracht afzonderlijk te vermelden. Betalingen aan uw docent zijn niet mogelijk. In de meeste gevallen worden de studtoboeken tijdens de eerste les verstrekt. De prijs hiervan treft u aan op het overzicht opeidingen en tarieven. Indien u met een cursus begint wanneer deze reeds een aanvang heeft genomen, kunt u het lesmateriaal rechtstreeks bij de uitgever bestellen. Aangezien dit materiaal dan per post wordt verzonden, zijn extra verzendkosten verschuldigd aan de uitgeverij. Betaling studiematenaal Zoals hierboven vermeld kan het boekengeld in de regel rechtstreeks aan NlOW-talen/eao worden overgemaakt. Annulering Het is mogelijk om de cursus voortijdig te beëincfcgen In verband met de financiële en ackninistratieve afwikkeling dient u dit per aangetekende brief mede te delen aan de cursisten- administratie van NlOW-talen/eao. Boslaan 6.3701 CJ Zeist. Daarbij moet u in alle gevallen rekening houden met een opzegperiode van drie maanden. Deze opzegperiode gaat in op de eerste van de volgende maand, volgend op de ontvangst van de annuleringsbrief Om administratieve redenen kan een cursus nooit via de docent of telefonisch worden opgezegd. Vóórdat u de beslissing neemt om te annuleren, is het in de meeste gevallen raadzaam eerst contact op te nemen met uw districtleider of studiecoördinator. Naam en telefoonnummer hiervan zijn bij uw docent bekend. Annulering vóór de aanvang van de cursus is uitsluitend mogelijk wanneer uw aangetekende brief 15 dagen voordat de cursus begint, in het bezit is van de administratie te Zeist. In dit geval bent u 35,administratiekosten verschuldigd. Komt uw annulering later in ons bezit, dan dient u met de normale opzegpenode rekening te houden.

Scheldebode | 1983 | | pagina 15