U KUNT NU OOK INSCHRIJVEN VOOR EEN NIOW-CURSUS Opleidingen „NIOW,hoe kan ik inschrijven? Steeds meer cursisten Ook voor uw plezier Op eigen kracht Grote voordelen bij kleine groepjes De vraagtelefoon Centraal adres: NlOW-talen/eao, Boslaan 6, 3701 CJ Zeist. tel. 03404-21700 Oplage 2.900.000 exemplaren. Het NIOW brengt cursussen dichter bij u in de buurt. Een avond per week volgt u de op leiding van uw keuze. In een klein groepje. U kiest voor een cursus die bij u past want u kunt instappen opeen niveau dat u zelf bepaalt Zo kunt u precies de taal leren die u wilt en krijgt u waar voor uw geld. Lessen van het Nationaal Instituut voor Onderwijs en Weten schappen zijn om verschillende redenen effectief. Er wordt niet alleen gewerkt in kleine groepjes, maar bovendien met speciaal voor volwassenen ontwikkeld lesmateriaal. Ook worden er economisch/administratieve opleidingen verzorgd, gericht op goede exa menresultaten. Talen zie pag. 2 Certificaatsopleidingen zie pag. 2 Staatsexamen Tolk-Vertaler MO-A en MO-C opleidingen Cursussen Nederlands Economisch/ Administratieve Opleidingen Rechten JJ Duizenden cursisten gingen u voor. Vooral de laatste jaren is het volwassenen onderwijs populair. Het NIOW heeft de laatste tijd een aanzienlijke groei door gemaakt. Steeds meer mensen willen hun vrije tijd nuttig besteden. Daarom is goede kwaliteit van de lessen de belang rijkste voorwaarde. Dat is ook een van de redenen waarom het NIOW uitslui tend kiest voor de vorm van mondeling onderwijs. Voor veel taalcursussen maakt het instituut gebruik van speciaal voor het NIOW ontwikkelde lesstof voor volwassenen. In de praktijk blijken veel deelnemers ook als pure ontspanning voor onze cur sussen te kiezen. Veel vol wassenen vinden het leuk iedere week een uurtje in de schoolbank te zitten. Wie aan het eind van een cur susjaar echter resultaten wil zien en ook meten, kan dan naar eigen keuze deel nemen aan een van de examens die worden ge organiseerd door de Stich ting Nationaal Onderwijs. Bij de hogere opleidingen en de economisch/admi nistratieve vakken spelen de examens vanzelfspre kend een belangrijke rol. Het NIOW leidt ook op voor staatsexamens en voor over de hele wereld er kende certificaten van be langrijke buitenlandse uni versiteiten. Het Nationaal Instituut voor Onderwijs en Wetenschap pen, afgekort NIOW, werkt met eigen middelen. Daar door bent u ervan verzekerd uw studie, wanneer u dat zou willen, ook voort te zetten na uw eerste jaar; uiteraard wanneer er vol doende deelnemers zijn. De direktie stelt: „Het NIOW functioneert van meet af aan op eigen kracht. Bij gesubsidieerde instellingen is dat anders. Nu zie je dat het de verschil lende overheden aan finan ciële armslag ontbreekt. Deze situatie brengt on zekerheid teweeg bij cur sisten van instellingen die afhankelijk zijn van subsi diegelden. De cursusprij zen zijn relatief bij ons wel wat hoger geweest om dat subsidiebedragen ont braken, maar daar staan onze voordelen van een grotere organisatie tegen over. Nü kunnen we boven dien al redelijk concurre rend werken door onze grootschalige opzet, terwijl de cursist niet tussentijds het gevaar loopt te moeten horen dat de opleiding wordt beëindigd wegens een tekort aan financiële middelen.". Welke dagen bij u in de buurt? Zie het regionaal overzicht op de achterpagina. Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans, Portugees, Nieuwgrieks, Joego- slavisch, Turks, Zweeds, Deens, Noors, Russisch, Pools, Marokkaans, Modem Hebreeuws en Bahasa Indonesia Niveaus - Elementair I - Elementair II - Conversatie - Spreekvaardigheid - Commercieel taalonderwijs - First Certificate in English of the University of Cambridge - Certificado de Espanol - Certificat d'Etudes Frangaises - Certificate of Proficiency in English of the University of Cambridge - Engels - Frans - Spaans - Engels - Nederlands voor buitenlanders Dutch for foreigners Hollandais pour étrangers Niederiandisch für Auslander Holandés para extranjeros - Praktisch Nederlands I - Praktisch Nederlands II - Elementaire Economie - Bedrijfseconomie - Marketing - Middenstand - Boekhouden - Moderne Bedrijfsadministratie - universiteits-tentamens - universitair toelatingsexamen zie pag. 2 zie pag. 3 zie pag. 3 zie pag. 3 zie pag. 3 Gemiddeld zitten er minder dan 10 cursisten in een studiegroep van het NIOW. Voordelen: effectieve lesuren met persoonlijke aandacht en een goede onderlinge band tussen cursisten en docenten. De zelfwerk zaamheid van de deelnemers, vanzelfsprekend van groot belang voor studieresultaten, komt in kleine groepen bovendien veel beter tot zijn recht. Het NIOW werkt uitsluitend met een klein aantal deelnemers per groep om zo een hoge kwaliteit van haar cursussen te waarborgen. Wilt u nog iets weten voordat u inschrijft? U kunt telefo nisch alle inlichtingen krijgen. Daarvoor kunt u naar Zeist bellen (03404-21700) óf Den Haag (070-469732). U kunt ook informatie vragen bij de districtleid(st)er in uw eigen regio (zie achterpagina). Voor het eerst bestaat dit jaar de mogelijkheid zich voor de elementaire talencur sussen èn de cursussen Conversatie en Spreekvaardigheid rechtstreeks in te schrijven. Alle relevante informatie is in deze krant opgenomen op het gebied van cursusniveaus, vooropleidingen, cursusprijzen en inschrijvingsvoorwaarden. Zelfs het inschrijfformulier kan uit deze krant worden uitgeknipt en rechtstreeks worden opgestuurd. Dit voorkomt dat de nieuwe cursist door eventuele vertraging in de inschrijvingsprocedure te laat wordt ingeschreven en alsnog achter het net vist. Voor de overige opleidingen dient u echter de studiegids aan te vragen via telefoon nummer 03404-21700, via één van de op de achterzijde van deze krant vermelde districtleiders of docenten of door middel van een briefje of briefkaart aan NlOW- talen/eao, Boslaan 6, 3701 CJ Zeist.

Scheldebode | 1983 | | pagina 13