HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Het leven na de ramp Twee concerten nieuwe muziek in Middelburg Verzorgd dagje uit naar Knokke-Heist Kinderen maken film op I Speelywood, Irislaan EXPOSITIE DOCUMENTATIECENTRUM OP REIS Mr UW KRANT L,S) Theater voor kinderen in Vismijn dicht i Tunnel bij station is gevaarlijk thuis in middelburg 1983/1984 Duintocht Expositie de Wijnstock Kinderinstuif WIE TUK IS OP NIEUWS UIT EIGEN OMGEVING GAAT EVEN ZITTEN VOOR DE SCHELDEB0DE M V 301 Zoals reeds eerder in dit weekblad aangekon digd, organiseren wij voor onze lezers, in sa menwerking met Holland International/Reisbu reaus Van Fraassen, een dagtocht naar de Belgi sche badstad Knokke, het natuurreservaat Het Zwin en de folkloremarkt in Heist op de donder dagen 7 -14 - 21 en 28 juli, alsmede 4 en 11 augustus. De prijs voor dit ver zorgde dagje uit be draagt 37,50 p.p., waarin is begrepen: de busreis per luxe touring car, overtocht van de Westerschelde per veer boot, toegangsprijs en rondleiding met een gids door het natuurreservaat Het Zwin, bezoek aan de badstad Knokke en de folkloremarkt in Heist, alsmede een Heister vis- DE schotel met brood en pintje bier of frisdrank. Vertrektijden: 08.30 uur Kruiningen, prov. boot; 08.45 uur Goes, station N.S.; 09.15 uur Middelburg, station N.S.; 109.25 uur Vlissingen, Stadhuisplein; 09.30 uur i Vlissingen, station N.S.; 10.15 uur Breskens, I prov.boot. Opgave op onze kantoren: Goes Klok- straat 1, Vlissingen To renstraat 5, Hulst Steen straat 15, Terneuzen Nieuwstraat 9 of bij de kantoren van Holland In ternational Reisbureau Van Fraassen, Vlissin gen Paul Krugerstraat 21, Middelburg Londen- sekaai 19, Goes Voor straat 18 of Terneuzen Westkolkstraat 36. MIDDELBURG - Deze week staan er twee con certen in Middelburg op het programma op het ter rein van de hedendaagse muziek. Deze stadhuis concerten kunnen worden gezien als een wel zeer bescheiden voortzetting van wat er in voorgaande jaren 's zomers aan nieuwe muziek werd gebracht. Donderdag 30 juni gaat het om het eerste Neder landse optreden van het zangduo Michiko Ille met middeleeuwse en nieuwe muziek en de jonge Ja panse marimbaspeelster Nachiko Maekane die dit jaar de eerste prijs won op het Gaudeamus con cours voor vertolkers van muziek van deze tijd. Za terdag 2 juli geeft Michiko Hirayama een solocon cert, volledig bestaande uit composities die Japanse componisten speciaal voor deze Middelburgse gele genheid schreven. Beide concerten beginnen om halfnegen. Zaterdag HET DAGTOCHTEN PROGRAMMA 1983 IS UIT DE SCHFTDEBODE UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN -31e JAARGANG - OPLAGE 42.465 EX. WOENSDAG 29 JUN11983 KANTOOR TORENSTRAAT 5-VLISSINGEN-TEL 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN MIDDELBURG - Aan de overstromingsramp van dertig jaar geleden is dit jaar al veel aandacht besteed. Toch meent het Zeeuws Documentatiecen trum in Middelburg er op nieuw een expositie aan te moeten wijden. De meeste aandacht is namelijk steeds gegaan naar de ramp zelf, dus naar de eerste dagen van fe bruari 1953, en naar de water staatkundige kanten. Over de periode na de ramp, de maanden dat de eilanden met het getij periodiek onder water lopen en vele duizenden Zeeuwen elders moeten door brengen, is niet zo veel ge schreven. Het Zeeuws Documentatie centrum, een afdeling van de provinciale bibliotheek, heeft veel materiaal over die perio de en wil dat ook wel eens aan de mensen laten zien. „Niets dan Water" heet de expositie die een heel ander licht op de ramp werpt. Wat is er allemaal te zien? Materiaal (vooral foto's) over bijvoorbeeld de omvangrijke evacuaties, waardoor gezin nen voor lange tijd in een vreemde omgeving moesten verblijven. Vaak ook geschei den, omdat de mannen in Zee land bij het opruimingswerk betrokken waren. Twee films geven ook een uniek inzicht in het leven na de ramp. Een in opdracht van de stichting Pro Juventute gemaakte film toont bijvoorbeeld ook de troosteloze beelden van kinde ren die - een kaartje met gege vens over woonplaats en adres op de borst - aankomen bij hun pleeggezin. Er is ook veel materiaal te zien over de heropbouw, het schoonmaken en de feitelijke ontregeling van Zeeland over een periode van twee jaar. Zo is er bijvoorbeeld volgens het documentatiecentrum weinig geschreven over de trooste loosheid van Schouwen waar hele dorpen opnieuw moesten worden opgebouwd, over de ervaringen van kinderen ver weg in een gastgezin, over hun ervaringen als ze weer „thuis" kwamen in een bijna volledig vernietigd huis, omgeven door modder. Onderdeel van de tentoon stelling zijn ook bandopnamen van buitenlandse journalisten die voor hun radiostations verslag uitbrachten over de ramp. Het meeste materiaal is echter afkomstig van het Zeeuws Documentatiecentrum zelf. Bij de tentoonstelling hoort een catalogus. Wie belangstelling heeft: tot zaterdag 30 juli kan men gra tis in de voorzaal van de ver gaderruimten van de provin ciale staten in het Abdijcom plex terecht. De zaal is elke dag van tien tot vijf geopend, behalve op zondag. De Japanse sopraan Michiko Hirayama treedt in beide concerten op. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Editie Vllssingen (V). Oplage 22.383, in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg (M). Oplage 22.082, in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en N/00T0 Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, privé Bossenburg 10. Vlissingen, tel. 01184-60369; Jos Rentmeester, privé Hoofdstraat 36, Ovezande, tel. 01195-379. Redacteur: Ad de Jong, privé tel. 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, privé tel. 01184-64630. Het zangduo Michiko Ille bestaat uit de Japanse zange res Michiko Hirayama en de Nederlandse in Rome wonen de zangeres Ille Straza. Michi ko Hirayama, die al vaker in Middelburg zong, is wereldbe roemd om haar vertolkingen van nieuwe muziek en in het bijzonder die van de Italiaanse componist Scelsi. Ille Straza hield zich tot voor kort alleen bezig met gezan gen uit de middeleeuwen, re naissance en vroege barok. De door haar in 1974 gevormde groep Musica Insieme kweekte zij in Italië een levendige be langstelling voor de vroege muziek. Sinds 1981 werkt zij met de groep Alba Musica. Zoekend naar oude en nieuwe stemtechnieken, komt Ille Straza in aanraking met de sopraan Michiko Hirayama, waarmee ze het terrein van de hedendaagse muziek betreedt. Voor dit concert stelde het duo een programma samen, waar in het stemgeluid uit verschil lende tijden en plaatsen en met verschillende technieken tot een geheel worden ge mengd. Nachiko Maekane brengt voor haar optreden donder dagavond een twee meter gro te marimba met hardhouten klankborden mee. Het is de enige marimba van een derge lijke omvang die Nederland (het Utrechts Conservatorium) bezit en die zij met een uitzon derlijke techniek bespeelt. het stadhuis op. Hij wordt ge rekend tot 's werelds beste be speler van dit instrument. Hij brengt composities van Isang Yun uit Korea en van Ton de Leeuw en Tera de Marez Oyens uit Nederland. dit concert is mogelijk ge maakt door de Stichting Gau deamus uit Amsterdam die hiermee het initiatief van de gemeente Middelburg wil on dersteunen nog enkele evene menten uit het Festival Nieu we Muziek te redden. Michiko Hirayama laat werk van zes Japanse compo nisten horen. Van de twee in Middelburg aanwezige com ponisten zal een Michiko op de koto begeleiden. Na het con cert kan het publiek met de Japanse componist Jo Kondo in discussie gaan. Een schoonmaakploeg in Kerktverve poseert voor de fotograaf. De plaat geeft een klein beetje een idee van de rotzooi die de zee heeft veroorzaakt. BVoordat zaterdag het solo programma van Michiko Hi rayama begint treedt baskla rinettist Harry Sparnaay in VLISSINGEN - De kinder theatervoorstellingen in de oude Vlissingse vismijn aan het Bellamypark zijn bijzon der succesvol verlopen. Het ziet er dan ook naar uit dat de voorstellingen - die bij wijze van experiment deze winter begonnen - in het nieuwe sei zoen worden voortgezet. De laatste voorstelling is inmid dels geweest; in elk geval tot september is de vismijn wat het kindertheater betreft ge sloten. (ADVERTENTIE) Vlissingen Walstraat 32 01184-19710 Goes Westwal 13 01100-27600 Middelburg Damplein 3 01180-16755 99 MIDDELBURG - Naar aan leiding van een publicatie over de bevindingen van de Mid delburgse werkgroep van de Consumentenbond over de hier en daar gevaarlijke situa tie voor fietsers en wandelaars meldt de Middelburgse me vrouw Vroom dat de werk groep één gevaarlijke plek is vergeten. Dat is het tunneltje bij het station. „Ik loop daar regelma tig door en het gebeurt vaak dat fietsers me links en rechts passeren. Soms zijn het zelfs motoren. Het is erg gevaar lijk", zo vindt mevrouw Vroom. Er zijn in de voetganger stunnel al verschillende aan rijdingen geweest, nog zonder ernstige gevolgen. Mevrouw Vroom vraagt zich af of je daarop moet wachten. Een taak voor de werkgroep dus. wgmttnt ntêt Wtmgingw oreantMMaa, toatantM» m O» garn—nf MIDDELBURG - Traditiegetrouw brengt de gemeente Mid delburg aan het begin van de zomer weer een informatieboekje uit. Het wordt huis-aan-huis bij alle inivoners van de gemeente verspreid. U kunt er de namen en adressen in vinden van particuliere or ganisaties, verenigingen en instellingen en die van gemeentelij ke instanties, inclusief natuurlijk een omschrijving van het werkterrein. giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiim^ VLISSINGEN - Volgen de week maandag begint op het terrein van de speel tuin Vlissingen-Oost aan de Irislaan te Vlissingen voor de derde keer het kin- der-vakantiespektakel de „Spel Vijf Daagse". Het hoofdthema van de ze week is het maken van een kinderfilm. Helemaal gespeeld door de kinderen die deze week de speeltuin bezoeken. De opname-ap- paratuur is reeds aanwezig en met het maken van de decors is de voorberei dingsgroep al druk doende. Het Speeltuinterrein is voor deze week omgedoopt in „Speelywood", zo ge noemd naar de filmmaat schappij die deze kinder productie voor haar reke ning neemt. Naast het maken van de film zijn er volop andere activiteiten te beleven om de momenten waarop er niet gefilmd wordt op te vullen. Bij de opening, maandag om negen uur, zal er een ballonwedstrijd zijn. Er wordt een songfes tival, een speurtocht en een zeskamp gehouden. Op het terrein is een zwembadje aanwezig voor de nodige verkoeling, en er staat een tent op het terrein met daarin handenarbeidvoor- zieningen. De organisator verwach ten dat de film op de laat ste dag (vrijdag 8 juli) klaar is en dan zal een feestelijke première ge houden worden, opgeluis terd door een bekend pop pentheater. Verder staat de week bol van verrassin gen, aldus de organisator. De kosten bedragen voor speeltuinleden 1,- en voor niet-leden 1,50 per dag. Elke dag wordt er be gonnen om negen uur en eindigt men om vier uur. Tussen de middag kunnen de kinderen overblijven. De „Spel Vijf Daagse" is voor kinderen tot en met twaalf jaar. nllllllllllllllliliilllllllllllllllllllllllllllilKillllllllllilllllllllillllillllllllillHllllllllllllllltllllllllifllliiilllllliiillllitllllllIliillllllllllllllllllllllllllllllllilllB VLISSINGEN - Zaterdag 2 juli houdt De Vrolijke Tippe laars uit Vlissingen een Duin en Strandwandeltocht over de afstanden 5,10,15 en 20 km. Aan deze wandeltocht kan iedereen deelnemen, zowel in groepsverband als individueel. De wandelroutes zijn zo veel mogelijk over het strand, de duinen en door het bos uitge zet. De start is bij het pavil joen De Kanovijver bij het Nollebos, Burg. van Woelde- renlaan, Vlissingen. Er is rui me parkeergelegenheid aan wezig, De deelnemers kunnen starten van 14.00 tot 17.00 uur. De wandeltocht staat onder auspiciën van de KNBLO kring West-Brabant/Zeeland. De organisatie verwacht ook dit jaar weer een grote deelna me van met name de camping- gasten op Walcheren. Voor el ke deelnemer die de tocht vol brengt is een fraaie herinne ringsmedaille beschikbaar. MIDDELBURG - In de Middelburgse galerie de Wijn stock, Bellinkstraat 32, is van zaterdag 2 juli tot zaterdag 27 augustus werk te zien van Klaus Stommel, Tessa Braat en Bert van Wijk. Stommel maakt in klein olieverfformaat landschappen met een sterk surrealistisch karakter. Het keramiek van Braat is in Zeeland bekend en van Van Wijk zijn er sieraden in zilver, gecombineerd met rood koper. Opvallend is zijn gebruik van gematteerd zilver met stukjes metalen theezeef. Naast deze expositie zijn er miniaturen van Han van den Broeke te zien. De expositie wordt zaterdag 2 juli om vijf uur geopend. VLISSINGEN - Ter afslui ting van het seizoen houdt buurthuis „De Paraplu" zater dag 2 juli een kinderinstuif. Naast de gebruikelijke spe len, zoals biljarten, tafelten nissen of sjoelen, worden er tekenfilms vertoond. Verder is er een tafelvoetbaltoernooi (met prijzen) en zijn er gratis drankjes en hapjes verkrijg baar. De instuif duurt van tien uur tot halfeen. De entree be draagt 50 cent per kind. 64-31

Scheldebode | 1983 | | pagina 1