DANSEN I Klassiek ballet Jazzballet Beeldend vormen Textiel lYoga Beweging Drama I Keramiek Fotografie Bloemsierkunst Keramiek Beeldhouwen Inschrijving Informatie Tekenen Schilderen Edelsmeden Inschrijfformulier 1 AU PARADIS CHINOIS 1 1 VIDEOTHEEK MARTIN INLICHTINGEN OF OPSTUREN NAAR: DE SCHELDEBODE. TORENSTRAAT 5. VLISSINGEN. TEL. 01184-19910 WMW KUNSTZINNIGER ZZZ VORMING VLISSINGEN THE FENDERS in de Geveltjes SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1983 Speciale pagina voor verenigingen, uitgaan, sportfestiviteiten en verder al les wat in dit gebied plaatsvindt en dit tegen SPECIALE TARIEVEN Zaterdag 20 augustus a.s. Chinees-Indisch Restaurant PRIMA KEUKEN AFHALEN VAN GERECHTEN E] Tina Christiaansen Royal Academy of Dancing VOOR AL UW VIDEOFILMS, RUIME UITZOEK, GEEN ENTREEGELD, ALLEEN LEGITIMATIEBEWIJS VERPLICHT Huurprijs 3 banden voor J 15,- p./week. Mosselspecialiteiten - Gourmet Dorpstraat 82-84 Gapinge Niets te ver voor de verste mosselen 310 De nieuwe cursussen van Kunstzinnige Vorming Vlissingen docente: Renate van Liere plaats: gymzaal P.W.A. Mavo tijd: dinsdag 16.00-17.00 uur, 6-9 jaar dinsdag 17.00-18.00 uur, 8-9 jaar woensdag 17.00-18.00 uur, 10-12 jaar woensdag 18.15-19.15 uur, scholieren* woensdag 19.15-20.15 uur, volwassenen* bij voldoende deelname Doel cursus: - werken aan een goede lichaamshouding - klassieke basistechniek - plezier in het dansen - het bevorderen van zelfexpressie docente: Marjolein Verheyen plaats: nog niet bekend tijd: donderdag 18.00-19.00 uur, 12-17 jaar donderdag 19.00-20.00 uur, volwassenen Korte inhoud: van één lesuur wordt steeds het eerste half uur gebruikt voor een warming-up, barre-oefeningen en grondoefe- ningen, met als doel de verschillende spiergroepen te rekken en te trainen op kracht. Het tweede halfuur wordt besteed aan het instuderen en uitvoeren van een dans die om de ca. 6 weken wisselt. docent: diversen plaats: Berlagestraat 18 Vlissingen maandag 15.30-17.30 uur, vanaf 15 jaar maandag 19.30-21.30 uur, vanaf 15 jaar wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64 Oost-Souburg dinsdag 15.30-17.30 uur, vanaf 15 jaar dinsdag 19.30-21.30 uur, vanaf 15 jaar In de cursus Beeldend Vormen zullen de volgende disci plines participeren: - tekenen - boetseren - keramiek - schilderen - textiele werkvormen In tegenstelling tot de andere cursussen zal deze bege leid worden door meerdere docenten. De jaarcursus zal worden ingedeeld in 5 thema's te weten: - stapelen - spanning - draaiingen - tegenstellingen - versieren Voortbordurend op de cursus Beeldend Vormen zal voor de personen die aan deze cursus hebben deelgenomen een vervolgcursus starten in het seizoen 84-85, waarbij dan wel gekozen dient te worden voor een bepaalde spe cialisatie binnen de beeldende kunsten. In dit 2e jaar krij gen de cursisten de mogelijkheid om zich met behulp van een docent verder te bekwamen in een bepaalde discipli ne. De nadruk zal hierbij liggen op het aanleren van tech nieken specifiek bestemd voor deze richting. In het 3e jaar van de cursus, seizoen 85-86 zal naast een verdere bekwaming in de discipline tevens hier de vraagstelling aan de orde komen: hoe maak ik met de aangeleerde in zichten en technieken een eigen werkstuk. In het 4e jaar ligt het in de bedoeling een open werkplaats te creëren waar de cursisten die de eerste 3 jaar van de cursus heb ben doorlopen thematisch op een zaterdag of nog te be palen dag of avond onder begeleiding van beroepsmatige docenten zelfstandig kunnen werken. docente: Carla van Hoek plaats: Berlagestraat 18 Vlissingen tijd: dinsdag 19.30-21.30 uur Korte inhoud: Textiel is voor ons van levensbelang. We gebruiken het onder andere voor het vervaardigen en voor het aankle den van ons huis. Naast dit gebruik biedt textiel ook vele andere mogelijkheden zoals het ontstaan (bijvoorbeeld draden spinnen, weven), het bewerken (bijvoorbeeld ver ven, batikken) en het verwerken (bijvoorbeeld kleding maken, appliceren, decors, objecten). In deze cursus zal textiel in allerlei vormen worden aangepakt, zowel vanuit de traditie als experimenteel. Het zelf zoeken naar verschillende mogelijkheden en het zelf verwerken van deze mogelijkheden zal een belangrij ke plaats innemen, zodat iedere cursist tot een eigen uit gewerkt werkstuk komt. Bovendien wordt er aandacht be steed aan het onderzoeken en combineren van verschil- lende materialen. Dit gebeurt allemaal naar gegeven op dracht. Het onderzoeken, het verwerken en de ervaringen die je daarbij opdoet, zullen vooraf en achteraf samen be sproken worden. We zullen ook bekijken hoe anderen (beeldende kunstenaars, cursisten enzovoorts) textiel verwerken en verwerkt hebben, zodat we verband kun nen leggen tussen hun werk en het werk dat we zelf gaan uitvoeren. docent: Huib Nieveld plaats: wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, Oost-Souburg tijd: donderdag 14.30-16.00 uur, 19.00-20.30 uur, 20.45-22.15 uur plaats: Berlagestraat 18, Vlissingen tijd: donderdag 9.45-11.15 uur Algemene doelstelling: de cursusopzet is erop gericht mogelijkheden te bieden en wegen te vinden, waarlangs de mens zich als individu kan ontplooien door het creatieve, scheppende beginsel in zichzelf te ontmoeten. Gepoogd wordt een platform te creëren op basis waarvan de cursist(e) vanuit de eigen persoonlijke situatie meer vrijheid kan ontwikkelen en al dus zelfstandiger tot handelen kan komen. Hierbij hanteren we drie methodieken. Werkwijze beginnersgroep lejaars: - inzicht krijgen in de fenomenen spanning en ontspanning - het houden van groepsgesprekken - het hanteren van diverse bewegingsmethodes - het leren ontdekken van eigen bewegingsmogelijkheden De werkwijze gevorderde groep 2e-jaars is grotendeels gebaseerd op bovengenoemde componenten. - Eigen inbreng van de cursist dient groter te zijn; - Er wordt gewerkt met vrije bewegingsexpressie; - Wat betreft yoga worden er meer eisen gesteld aan concentratievermogen en aan gevoel voor evenwicht. docent: Joop Kroon plaats: Berlagestraat 18 Vlissingen tijd: dinsdag 19.30-21.30 uur Doel cursus: Spelenderwijs ontdekt u de mogelijkheid van het mate riaal klei door het te kneden, snijden, persen, plakken en gieten. U kunt er meer of minder technisch mee omgaan, maar vakkundig moet u uiteindelijk zijn, want uw werk stuk moet veel doorstaan voordat het klaar is, namelijk drogen, bakken, glazuren en nog eens bakken. Door mid del van opdrachten leert u opbouwtechnieken, stempelen en afdrukken van materialen. Alle fasen van duimpotje tot gedraaide pot kunnen we aan de orde laten komen. We zullen uitgebreid aandacht besteden aan vormgeving, glazuurtechnieken en andere versieringselementen. docent: Jo Marinissen plaats: wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64 Oost-Souburg tijd: woensdag 19.30-21.30 uur Algemene doelstelling: het optimaal benutten van de camera met diverse lenzen en hulpstukken; eigenschappen leren en gebruiken van vele soorten films, afdrukpapier en chemicaliën; het be oefenen van onder andere landschapsfotografie, portret, table-top, macro-fotografie; het ontwikkelen van persoon lijke aanleg en kunstzinnig inzicht, daarbij het samen ont dekken en bezig zijn is een belangrijke zaak. docent: Willem Joosse plaats: Berlagestraat 18 Vlissingen tijd: donderdag 19.30-21.30 uur Opzet cursus: Gedurende 11 lessen worden met behulp van zoveel mo gelijk natuurlijk materiaal waaronder hout, steen enzo voorts bloemstukjes gemaakt. De meeste materialen wor den dan ook in de natuur gezocht. De opdrachten lopen van het werken in biedermeier-stijl tot modern. Een in structie vooraf laat de cursist zien wat de mogelijkheden zijn. Een gesprek na het uitvoeren van een opdracht wijst de zwakke en sterke kanten van een werkstuk aan. Wan neer de cursisten zelf willen, kan de cursus in het nieuwe seizoen met een vervolgcursus worden uitgebreid, waarin moeilijkere opdrachten zoals collages en droogmateriaal zelfstandig uitgewerkt moeten worden. docent: Danie Ie Duc-Rotte plaats: wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64 Oost-Souburg tijd: maandag 19.30-21.30 uur Korte inhoud: Vormen met klei, het aanleren van verschillende technie ken (opbouwen, gieten, draaien enz.) vormgeving, naar aanleiding van vormgegevens (thema's) en versiering, glazuren, ergoberen, stempelen. De technieken worden in verschillende opdrachten ver werkt. Daarbij wordt veel aandacht besteed aan de vorm aspecten (vormgeving) in de keramiek. Het glazuren en andere manieren van verfraaien in de keramiek worden als een techniek op zich behandeld. Deze drie onderdelen staan centraal in de cursus en wor den onder begeleiding naar eigen inzicht, fantasie ver werkt. docent: Jan Haas plaats: Berlagestraat 18 Vlissingen tijd: maandag 19.30-21.30 uur Opzet cursus: Als algemeen uitgangspunt nemen we het materiaal, de stof waarmee u vormt en waarmee u ook een beetje ge vormd wordt. De materialen klei en was zijn uitstekend geschikt om de vormentaal te leren. We maken een begin met het ontwik kelen van een goed vormgevoel. Met gebruikmaking van de natuur en het menselijk lichaam leren we zowel figura tief als abstract te werken. Tijdens de hele cursus zal steeds aandacht besteed worden aan schetsen en krab bels op papier. Wat kost een cursus? jaarcursus scholieren houders 65 pas werkzoekenden 200,25 117,00 83,25 gratis Voor het volgen van meerdere cursussen door dezelfde cursist bedraagt de korting op het cursusgeld 30%. Voor het 2e en 3e kind uit één gezin geldt een reductie van 20%. Kortlopende cursussen (tenzij anders vermeld) 63.- Opzegging: Men verplicht zich bij inschrijving tot betaling van het les geld voor het hele cursusjaar. Opzegging kan alleen geschieden in geval van langduri ge ziekte of verhuizing naar een woonplaats buiten een straal van 20 km van de gemeente Vlissingen. Deze op zegging dient schriftelijk te geschieden bij het Dagelijks Bestuur van de Culturele Raad, postbus 51 4380 AB Vlis singen. Met deze opzegging dient een opzegtermijn van drie maanden in acht te worden genomen, waarbij de da tum van ontvangst van de schriftelijke opzegging bepa lend is. Cursusmateriaal In de cursusprijs zijn de materiaalkosten niet inbegrepen. De cursist zorgt zelf voor het benodigde materiaal. Bij vrijwel alle cursussen is het mogelijk het betreffende ma teriaal tegen kostprijs bij de docent(e) te kopen. Ben je werkzoekend? Indien je werkzoekend bent, kun je gratis deelnemen aan de dagcursussen van de K.V.V. Dit geldt alleen voor per sonen die bij het Arbeidsbureau daadwerkelijk staan in geschreven als werkzoekende. Voor vragen, ideeën en wat al niet meer kunt u zich wen den tot Stella van Domburg, de nieuwe coördinatrice van de Kunstzinnige Vorming Vlissingen. Stella is te bereiken op het bureau van de Culturele Raad, Badhuisstraat 104 Vlissingen, telefoon 01184-14928 tijdens kantooruren. Voor het voldoen van cursusgelden en andere financiële zaken kunt u rechtstreeks contact zoeken met Fred Ver maas, te bereiken tijdens kantooruren op telefoonnum mer 01184-13820. docent: Peter-Paul Adriaansen plaats: Berlagestraat 18 Vlissingen tijd: woensdag 19.30-21.30 uur plaats: wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64 Oost-Souburg tijd: dinsdagavond 19.30-21.30 uur Doel cursus: De opzet is om gefaseerd vanuit eenvoudige opdrachten naar steeds moeilijker figuratief te leren tekenen. De cur sus bestaat uit een teken- en schildergedeelte. Bij teke nen wordt gebruikt: potlood, krijt, pen, inkt en bij schilde ren aquarel, plakkaatverf en eventueel olieverf. docent: Maarten v. Laar plaats: wijkcentrum Middenhof, Kanaalstr. 64 O.-Souburg tijd: donderdag 19.30-21.30 uur Voor de cursus edelsmeden is er een groot verschil tus sen 1e- en meerderejaars. De 1e-jaars moeten eerst de basistechnieken onder de knie krijgen zoals: zagen, vij len, schuren en solderen. Dit gebeurt aan de hand van verschillende opdrachten; eerst in onedele metalen en la ter desgewenst ook in zilver. Eenvoudige ringen en han gertjes met of zonder steen worden door alle eerstejaars omstreeks Pasen gemaakt. 't Programma voor de meerderejaars wordt in overleg met hunzelf samengesteld aan de hand van de vorderin gen die ze maken. Aanmeldingen voor de cursussen dienen te worden ge richt aan de Culturele Raad Vlissingen, postadres post bus 51 4380 AB Vlissingen, ter attentie van Stella van Domburg. Opgave voor een cursus moet geschieden met dit inschrijfformulier. Wij verzoeken u ten behoeve van een spoedige inpassing in de te formeren cursusgroepen uw inschrijfformulier vóór woensdag 31 augustus '83 in te sturen naar boven staand adres. Bij voldoende inschrijvingen starten de cur sussen in de tweede week van september. Gegevens cursist naam voorletters adres postcode woonplaats geboortedatum telefoonnummer soort cursus dag/tijd plaats hij/zij verklaart te zorgen voor tijdige voldoening van het cursus geld, na toezending van de nota en akkoord te gaan met de voorwaarden zoals opgenomen in het programma '83-'84 handtekening: datum: indien minderjarige cursist: gegevens ouder/voogd/betalings- plichtige naam voorletters adres postcode woonplaats hij/zij verklaart te zorgen voor tijdige voldoening van het cursus geld, na toezending van de nota en akkoord te gaan met de voorwaarden zoals opgenomen in het programma '83-'84 handtekening: datum: hieronder niet invullen door cursist: neemt deel aan de cursus: met ingang van: op wachtlijst voor de cursus: met ingang van: kortingsregeling: te factureren bedrag: aantekeningen met aënvang 20.00 uur Kiekieris ontspanningscentrum is zon dagmiddag ook weer geopend vanaf 15.00 uur. Gj Chlnooo.InHio^h Daciai irant IRJ (ook telefonisch) Dagelijks geopend van 10.30 t/m 23.00 uur. Pottenmarkt 13-15 - Middelburg mjjTel. 01180-25892 I Balletschool 29 augustus begint het nieuwe seizoen klassiek ballet voor kinderen vanaf 4 jaar en volwassenen. Free and Easy Movement voor Dames. Dinsdags om 10.00 uur. Woensdags om 19.00 uur. In het verenigingsgebouw te Koudekerke. Inlichtingen 01185-1256. s f Wij bezorgen ook bij u thuis. Beukenstraat 294, Oost-Souburg. Tel.: 01184-68335.

Scheldebode | 1983 | | pagina 13